Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Terápiás lovagoltatás


  • Please log in to reply
222 válasz a témához

#1 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 16:06

Sziasztok!Segítséget szeretnék tõletek kérni. Szigorlati dolgozatot írok a lovak és emberek kapcsolatáról, és azon belül a terápiás lovagoltatásról. Az Interneten már rengetegfelé keresgéltem, és találtam is használható infókat, de, mivel itt annyi lovas van, gondoltam, megkérdezlek benneteket a témában. Ha van személyes tapasztalatotok, vagy könyv, weboldal, amit ajánlani tudtok, kérlek, írjátok le nekem. Elõre szólok, hogy az írásaitokat szeretném felhasználni a dolgozatomban, így már most az engedélyeteket kérem erre, illetve írjátok le, ha nem járultok hozzá! Ha pedig van olyan lovarda, amelyikrõl tudjátok, hogy foglalkozik ilyesmivel (jó lenne Gyõr környékén), légyszi azt is írjátok le! Elõre köszönöm a segítségeteket!Appaloosa

#2 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 21:57

Kedves Appalosa!Eyg barátnõm pont ebbõl írta ugyancsak a szakdoliját!Ha szükséged van az anyagára,illetve infókra,õ biztostud segíteni Neked.Hívj fel,és megadom a paramétereket!Addigra megkérdezem,hozzájárul-e,hogy adatait megadjam!sarolta 06/70-296-86-73

#3 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 11:13

Ezt nagyon szépen megköszönném!!!Hétvégén mindenképpen felhívlak, mert most nem otthon vagyok, a telefonomon meg nincs pénz.De jó, köszi! Posted Image Appaloosa

#4 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 15:42

Hali Appaloosa!Zsejkepusztán is foglalkozunk terápiás lovagoltatással.Keresd: Szõcs Csabát20/225-49-70

#5 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 16:46

Szia Caly!Ez nagyon jó hír nekem, mert gyõri vagyok(már találkoztunk is egyszer-kétszer, nem tudom, mennyire emlékszel rám??). Mit gondolsz, beleegyezne abba, hogy feltegyek neki néhány kérdést, és esetleg néhányszor megnézzem, ahogy a gyerekekkel foglalkozik?Appaloosa

#6 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 17:47

Helló, Appaloosa!Én hajdanában írtam a Nemzetközi Lovas Magazin 1. évf. 2. számában (1999 április) az "Egészség lóháton" alapítványról egy cikket, õk Kiscsévpusztán mûködnek (vagy legalábbis mûködtek), Pest közelében. Ha fel tudod használni a cikket, szívesen küldök egy fénymásolatot belõle, ha küldesz (akár magánban) egy postacímet.Az eredeti újságból sajnos csak egyetlen példányom van már, de ha megtalálod a cikkben szereplõket, egész jó fotóanyaguk is van (volt), abból használtunk a cikkhez is.Üdv:WinchEszter

#7 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 11:15

Ha Budapesten jársz, érdemes a Déli-pu. tól nem túúl messzi levõ terápiás helyen érdeklõdni. Szerintem Koczka Béla szivesen ad felvilágosítást a dologgal kapcsolatban.

#8 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 12:02

Köszi az infót! Végre el tudok indulni a dolgozatommal, két hete szüttyögök vele egy helyben, eddig tartott, hogy a kis okos fejem rájöjjön, hogy utána kéne kérdezni a fórumon. Posted Image Appaloosa

#9 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 14:10

Hello, Appaloosa!Talán elérhetõ távolság: Balogunyomban Györgypál Éva és férje évek óta foglalkoznak terápiás lovagoltatással. Éva képzett gyógytornász, úgy tudom tanított is hyppoterápiát(?), publikált is e témában vmelyik lovas újságban, ebbõl gondolom, hogy a tapasztalatait szívesen megosztaná másokkal is. Tel. száma:(94)356-468Sok sikert a munkádhoz! Posted Image

#10 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 2:35

Itt Székesfehérvár mellett is van terápia, ahol a lovamat tartom, minden héten 4-6-ig hétköznap. Appaloosa, gyere el, segíthetsz vezetgetni a lovakat, nézni, hogy mit csinálnak a gyerekek, stb... Posted Image (persze elõbb megkérdem õket, akik csinálják, de biztos van rá mód, csak találkoznánk..) Cav

#11 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:45

Appaloosa!Persze hogy emlékszem!Biztosan megengedi! Meg is kérdezem tõle holnap reggel!De nyugodtan hívd fel. Ha jó lesz a talaj akkor valószínûleg jönnek terápiázni (Basával szoktuk), csak kemény talajon (meg jegesen) nem lehet...Üdv: Calypsoo

#12 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 13:18

Sziasztok!De jó, hogy jönnek az infók!! Posted Image -ok vagytok!!Peckes! Koczka Béláról már olvastam a neten ezzel kapcsolatban egy csomó mindent. Ismered õt?Hogyan lehet elérni?Cav, arra a lovardára gondolsz, amit lehet látni az út mellett jobbra, mikor megyünk az Aauchan felõl befelé Fehérvárra, ahol fedett lovarda, és járató is van? Mert akkor tudom, hová kell menni, és tavaszi szünetben szivesen elõfordulnék ott (azon a héten lesz, amikor a húsvét is), ha nem zavarok. Szóval, ha szabad, akkor megbeszélhetnénk egy idõpontot, mikor neked is jó, és akkor odaszáguldanék. Még utánanézek pontosan, hogy mikor mennek buszok Fehérvárra!Mikor érdemes telefonálnom Györgypál Évának, Csermely? Nagyon jó lenne beszélnem vele, csak nem akarom esetleg zavarni.Caly, szia! Hétvégén lovagoltattok?Most éppen nagy költözésben vagyunk, de ha pontosan megmondod, mikor, akkor egy-két héten belül kinéznék hozzátok!Mesét úgyis ötnaposan láttam utoljára, rá is kiváncsi vagyok. Telefonáljak elõtte oda mindenképpen, ugye?Köszönöm szépen, hogy ennyit segitetek (tudok helyesen irni, csak a jó kis kincstári billentyûzeten nincs hosszú iiii!)!Appaloosa

#13 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 14:40

Szia Appalossa!Balogunyom a Magyar Lovasterápia Szövetség akkreditált oktató helye hippoterápia szakirányban, amit Cav említ Pákozdon pedig szintén akkreditált hely, gyógypedagógiai lovaglás szakirányban. Ha olyan helyeket keresel, ahol államilag elismert diplomával rendelkezõ szakemberek dolgoznak, akkor ez a kéttõ a legmegfelelõbb a környékeden. [url="http://"http://www.lovasterapia.hu"]Magyar Lovasterápia Szövetség[/url]

#14 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 11:08

Köszönöm szépen, akkor egyiket ezek közül mindenképpen fel fogom keresni!Appaloosa

#15 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 21:57

Hali!Elvileg március végén jönnek lovagolni, Gyógypedagógiai lovagoltatásra.Mozgássérültek még nem jönnek, de ha jól tudom majd késõbb.Bõvebbet csak a Csaba tud mondani...Üdv: Caly

#16 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 10:56

Köszi, Caly, szerintem elõ fogok fordulni felétek egy-két hétvégén! Posted Image Cavalier, le tudnád írni pontosan, merre van az a lovarda, amit mondtál? Szívesen elmennék megnézni! Köszi!Appaloosa

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 13:47

cal: ne vedd el a nyilamat, mert irgumburgum lesz :cool: más: nem feltétlen abban az értelemben terápiás lovagoltatás, de ezt találtam:[url="http://"http://www.guidehorse.net/training.htm"]http://www.guidehorse.net/training.htm[/url]

#18 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 13:48

cal: ne vedd el a nyilamat, mert irgumburgum lesz :cool: más: nem feltétlen abban az értelemben terápiás lovagoltatás, de ezt találtam:[url="http://"http://www.guidehorse.net/training.htm"]http://www.guidehorse.net/training.htm[/url]

#19 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 14:39

Szia Appaloosa!Évával való kapcsolatom futó ismeretség csupán, így szabadidejérõl számot adni nemigen tudok. Lovak között élõ emberrõl lévén szó, gondolom a nap világos óráiban nehéz Õt a telefon mellett találnod. Szerintem estefelé próbálkozz! ;)

#20 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 15:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: cal: ne vedd el a nyilamat, mert irgumburgum lesz :cool: [/QUOTE]Esküszöm, elõször azt hittem, hogy Te írtál... :D

#21 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 19:36

Halló Appaloosa!Írok Néked mert Appaloosa-nak hívod magad és segítek!Györgypál Zoltánné Garami Éva egyik oszlopos tagja a Magyar Lovastherapiának. Posted Image Mindig segítségkész de délben éred éel leghamarabb. Évát én egy kicsit közelebbrõl ismerem, hisz unokatestvérek vagyunk. Vér nem válik vízzé tehát lovazunk mindketten. Ha pedig ott jársz akkor Szõce sincs már messze és látogass meg. Elötte a honlapomra is ránézhetnél hisz ott is van APPALOOSA!!! :D [url="http://"http://www.appaloosa.hu"]www.appaloosa.hu[/url]Üdv Vas tag Posted Image

#22 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 19:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Appaloosa:Cav, arra a lovardára gondolsz, amit lehet látni az út mellett jobbra, mikor megyünk az Aauchan felõl befelé Fehérvárra, ahol fedett lovarda, és járató is van? Mert akkor tudom, hová kell menni, és tavaszi szünetben szivesen elõfordulnék ott (azon a héten lesz, amikor a húsvét is), ha nem zavarok. Szóval, ha szabad, akkor megbeszélhetnénk egy idõpontot, mikor neked is jó, és akkor odaszáguldanék.[/QUOTE]Aznemaz, mer mittomén. Szóval nem. Székesfehérvár felõl a 7-es úton kifele kell jönni Bp felé, majd Kiusfalud, illetve Pákozd felé kell lekanyarodni balra. Ott továbbhaladni Kisfalud mellett, mer ott én lakom, nem a lovak, át a vasúti átjárón, és onnan pontosan 2 km a lovarda a kõkeresztnél jobbra.Mondj egy tól-ig idõpontot mikor tudnál jönni, akkor megmondom mikor lenne jó..Cav

#23 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 12:03

Az téma címéhez hozzáfüzöm,h voltam már szociális otthonban,ahonnan az emberek a mi lovardánkba asszem havi 1x elmentek sétálni a pacikon,és etetgetni öket,és kóhihetetlen,hogy milyen hatással van rájuk.Mintha értelmet adott volna az életüknek...Pl karácsonyra is kobakot meg lovagogatyát kértek,meg ilyesmi,és totál fel vannak lelkesülve,és imádják... :rolleyes:

#24 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 12:12

Kedves Appaloosa!Ha úgyis ilyen témában kutakodsz, biztos tudod: mondd csak, van olyan lovasterapeuta képzés, ami nem gyógypedagógiai vagy egyéb szakirányú diplomához kötött, valamilyen "egyszerûsített" változat? Mert úgy emlékeztem, régebben volt ilyen, most viszont kerestem, kerestem, de nem találok ilyesmit sehol.Amúgy az ígért cikket végre elküldtem, bocs a késlekedésért, remélem ma vagy hétfõn odaér hozzád.Üdv:WinchEszter

#25 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 12:18

Bocsánat, tudom, hogy ez nem a lovas apró. Csak ha már úgyis témánál vagyunk, gondoltam, megemlítem. Van nekem egy nagyon jámbor, kb. 110 cm marmagasságú pónim, amivel régebben gyakran lovagoltattam fogyatékos gyerekeket is. (Nincs ilyen irányú képesítésem, ezek inkább olyan "öröm-lovaglások" voltak, meg néha jöttek hozzám csoportok is úgy, hogy olyankor a kísérõ gyógypedagógus tartotta a foglalkozást, én csak a lovat adtam hozzá). Szóval a lényeg, hogy el szeretném adni ezt a pónit, és azt hiszem, a legjobban ilyesmi feladatban állná meg a helyét. Ha valakit érdekel, vagy tud lovasterápiás helyet, ahová esetleg kéne, magánüzenetben szívesen adok részletes felvilágosítást az ügyben.Bocs az OFF-ért.

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 18:07

WinchEszter! Én úgy tudom, hogy a Tatiban van olyan képzés, amilyet te szeretnél, ha minden igaz, még mindig mûködik. Szerintem hívd fel õket, és kérdezd meg, valamint a NLM valamelyik õszi számában is volt róluk egy cikk, bár elérhetõség azt hiszem, nincs.

#27

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 8. - 19:08

Ez a dolog engem is érdekelne, amit WinchEszter mondott, egy olyan lovasterapeuta képzés, amihez nem kell TF vagy lovasedzõi vagy akármilyen diploma, hanem, ahogy õ is fogalmazott, valami "leegyszerûsített változat"!!! Zsuzska, többiek, ha kiderül valami... Pussz! :D

#28 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 16:28

A képzéseket megkérdezhetitek a 06 1 4757018-en a Magyar Lovasterápia Szövetségnél. Illetve: [url="http://"http://www.lovasterapia.hu"]www.lovasterapia.hu[/url] (de itt nem írnak ilyesmit) Viszont tudom, hogy létezik, mert pl. Sarlóspusztára is mentek tõlünk, és csak az egyiküknek van diplomája. Lovasterápiás segítõ, vagy valami hasonló kategória létezik..Cav

#29 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 17:57

Hali!Én tavaly elvégeztem egy lovasterápiás segítõ tanfolyamot Sarlóspusztán, a Magyar Lovasterápia Szövteség keretein belül. Akkreditált, OKJ-s képzésük csak nekik van, tagja a szövetség a Nemzetközi Lovasterápiás Szövetségnek, német és az osztrák minta alapján szervezik a képzést, gyakorlatilag már most EU kompatibilis.A képzés jelenleg 3 fõ ágból áll: hippoterápia, õk csak gyógytornászok vagy szomatopedagógusok lehetnek; gyógypedagógiai lovaglás, lovastorna, õk gyógypedagógusok lehetnek, illetve terápiás lókiképzõnek lehet tanulni, ez gyakorlatilag mindenki lehet közép- vagy felsõfokú végzettséggel, aki megfelel a lovasvizsgákon és résztvesz az elméleti képzéseken. A lovasvizsgák a német DRA szintek szerint történnek, német bírók elõtt. A DRA IV. vizsga minden szakirányhoz kötelezõ. A hazai vizsgákat nem igazán fogadják el, a színvonal fenntartása miatt.Aki ezzel akar foglalkozni, annak elõsször el kell végeznie a segítõ tanfolyamot, ez évente egyszer, általában õsszel van. Segítõ bárki lehet, aki a képzésen résztvesz és levizsgázik. Ott lehet betagozódni, végzettségek szerint, a különbözõ munkacsoportokba, és ha még továbbra is érdekli az illetõt a dolog, akkor attól kezdve már csak a saját lelkesedésén múlik hogy milyen gyorsan halad. A terápiás foglalkozás team munka,részt vesz benne egy segítõ, egy lóért felelõ szakember, maga a terapeuta és természetesen a képzett terápiás ló.További infókért legcélszerûbb felhívni az MLTSZ-t, Barna Csillát, (061) 4757018, aki bõvebb felvilágosítást tud adni. [ Március 10, 2003, 17:05: Az üzenetet átszerkesztette: zsezse ]

#30 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 12:52

Sziasztok, végre újra mûködõképes géphez jutottam, de mire beüzemeltem a drágát, eltelt az idõ. El kell rohannom órára, de visszatérek, amilyen hamar lehet, és irok egy hosszabbat!Appaloosa

#31

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 20:19

És ez a lovasterápiás segítõ mit csinál a foglalkozáson konkrétan? És a képzés mennyi ideig tart, milyen intenzív (le kell költözni Spusztára hozzá, vagy bejárósnak is elmegy?) és mennyibe kerül? És mire jogosít fel egy ilyen végzettség, pl én indíthatok-e gyógylovizást, ha van 1 lovam és egy lovat vezetgetõ emberem? Vagy ezt azért meg kellene hagyni a terapeutának... végülis azért õ a terapeuta... Posted Image De mit tanulok meg a segítõn, kicsit konkrétabban?.. Már megint kezdek baromságokat kérdezni, mi? :D De engem akkor is ez érdekel hirtelenjében... :rolleyes:

#32 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:28

Sziasztok!Ami a gyógypedagógiai diplomához nem kötött lovasterapeuta képzést illeti, találtam ilyet az Interneten, most pontosan meg nem mondom, milyen címen, de találtam egy cikket, ami a hippoterápia lényegérõl szól: [url="http://"http://www.szociopress.hu/magyar/gyogyped/szemle/gyoszeki.htm"]www.szociopress.hu/magyar/gyogyped/szemle/gyoszeki.htm[/url]Egyébként rengeteg anyagot lehet találni, ha beírjátok a keresõbe azt, hogy hippoterápia, vagy gyógylovaglás, ott találtam a tanfolyamról is a leírást. Arra emlékszem, hogy a részvételi díj 40ezer Ft körül van, a végén a vizsga pedig elméleti és gyakorlati, a gyakorlatiban van egy alap díjlovaglógyakorlat és egy lovagoltatás. Majd holnapra megnézem az oldal címét is.Cav, jegyeztem az útvonalat! Meg tudnád mondani, hogy mikor vannak foglalkozások? Én azon az áprilisi héten, ami 22-ével kezdõdik (ha jól emlékszem, akkor van tavaszi szünetem, de, ha nem akkor dátumot pontosítok), hétfõtõl csütörtökig ráérek. Úgyhogy, ha van olyan idõpont, amikor van lovagoltatás és Te is ráérsz, akkor odamennék.Winch Eszter, köszi, hogy elküldted, remélem, este telefonál valaki hazulról, és megkérdezhetem, hogy megérkezett-e! Vas Tag, köszi az infót, remélem, jó neki, ha hétvégén hívom, a honlapodat pedig mindjárt megnézem, mert vonzó neve van!! ;) Appaloosa

#33 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 16:03

Foglalkozások minden hétközben 16.00-18.00 óráig vannak, majd hívj mielõtt jössz, és akkor meg tudom mondani, melyik nap a legjobb. De akkor úgy készülj, hogy Miragera is fel kell ülnöd. :D (70/331-0557)Cav

#34 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 11:55

Hali!A lovasterápiás segítõ a mindenes a foglalkozásokon. Lehet, hogy neki kell elõkészítenie a lovat, haladnia kell a páciens mellett lovaglás közben, segítenie kell a fel- és leszállásoknál, gondoskodnia kell a terápiás hely elõkészítésérõl, az eszközökrõl esetleg, stb. A tanfolyam elvégzéséhez nem kell különösebb elõképzettség, még lovagolni sem kell tudni.A képzés 6 napos, bentlakásos, de lehet, hogy be is lehet járni, nem tudom. Nagyon intenzív, reggel 8'15-kor kezdtünk, és volt olyan nap, hogy este 9 körül végeztünk.A tantárgyak (a teljesség igénye nélkül): a ló anatómiája és mozgása, a terápiás ló, lótartás; elsõsegély, biztonság a lovak körül; gyógypedagógiai alapok -diszciplináris rendszer, fogyatékosságok ismertetése, parasport-; lóvezetés, futószár; az emberi mozgás anatómiai alapjai, gyógypedagógiai lovaglás és voltizs (elmélet, gyakorlat), hippoterápia (elmélet, gyakorlat), külföldi elõadók, a legváltozatosabb témákban pl. Tellington-mószer, ló-gimnasztika, nyújtás.Vizsgázni kellett: elsõsegélynyújtás (ÁNTSZ vizsga volt), lótartási ismeretek, gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna ismeretek, hippoterápiás ismeretek, biztonság témákból, + gyakorlati vizsgák.A képzés végén -többek között- egy Tanusítványt kaptunk, melyen ez áll: lovasterápiás segítõ, a tanusítvány tulajdonosa jogosult lovasterápiás teamben szakképzett hippoterapeuta (gyógytornász vayg szomatopedagógus), illetve gyógypedagógiai lovasoktató (gyógypedagógus) mellett, annak irányításával, segítõként közremûködni. Önálló lovasterápiás tevékenységet nem végezhet.A tanfolyam ára, szállással, reggeli+egy fõétkezéssel/nap, MLTSZ tagoknak 35,500,-HUF volt.üdvzsezse

#35 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 22:55

Valami hasonlót olvashattok a következô címen is (amit két napja ígérek...mea culpa): [url="http://"http://www.extra.hu/tfti/link09.htm.frame"]http://www.extra.hu/tfti/link09.htm.frame[/url]Ami változott, az szerintem csak az ár, mert az itt már 38000Ft.Cav, akkor április elején számíts a csörgésemre! Szívesen felülök a Mirage-odra, cserébe viszek majd tenger fényképet az én szépségemrôl Posted Image Posted Image .Vas Tag! Tudod, mire jöttem rá? Arra, hogy Te és a barátom váltottatok pár levelet egymással, méghozzá appaloosa csôdör ügyben, képet is küldtél neki! Amikor az unokatestvéredhez megyünk, mindenképpen ellátogatunk hozzád (ha leírod az útvonalat, hogy odataláljunk), mert mindenképpen szeretném látni élôben is azt a gyönyör? csôdört. Appaloosa

#36

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 19:40

Tyûha, hát annyi biztos, hogy ez nem kevés pénz!.. Ezt még át kell gondolnom... De idén nem is hinném, h elmennék, ha lenne pénzem, akkor sem. :D Még egy kérdés: a dolog voltizs része mennyire volt komoly? Mert én nem valószínû, hogy felállok egy vágtázó ló hátán, bár már jóideje pacizok, de a voltizshoz túl remegõs a térdem (tériszony és egyebek) Posted Image

#37 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 4. - 13:09

Kicsi a világ!Cav! Van a családunkban egy rendellenes születésû kislány, aki hozzátok jár lovasterápiára. Ma meglátogattak bennünket (Székesfehérváriak) és véletlenül szóba került, amikor épp kint jártunk a lovaimnál. Posted Image

#38 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 4. - 15:03

idézet:
Eredeti szerzo: piaffe: Kicsi a vilag!Cav! Van a csaladunkban egy rendellenes szuletesu kislany, aki hozzatok jar lovasterapiara. Ma meglatogattak bennunket (Szekesfehervariak) es veletlenul szoba kerult, amikor epp kint jartunk a lovaimnal. Posted Image [/QUOTE]Wow. Posted Image Mondjuk én max. látásból ismerem őket, én nem szoktam foglalkozni lovagoltatással. Max. vendéget viszek terepre, de nem ilyen terápiás céllal. Végülis mindenféle lovaglás terápia valamire, stressz ellen, meg családi problémák ellen, mindenre jó. Posted Image Cav

#39 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 5. - 22:01

Nem is feltételeztem Rólad, hogy 7 éves kislányokkal ismerkedsz. :D

#40 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 6. - 12:41

Kb. két hete csináltam a dolgozatomhoz interjút egy anyukával, akinek a kisfia hiperaktiv és enyhén fogyatékos. Ódákat zengett arról, hogy mennyit javult, mióta lovakkal van kapcsolatban. Minél mélyeebbre ásom magamat a témában, annál inkább meg vagyok gyõzõdve róla, hogy a lovak természetfeletti gyógyképességgel rendelkeznek. Appaloosa