Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Származás


  • Please log in to reply
708 válasz a témához

#1 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 12:57

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Posted Image Érdekelne a magyar félvér, magyar sportló fajtákban a különbözõ nevek, ugyanis nekem, mint tudatlannak nem mondanak semmit... :( Elõször is: Martalóc VII.Õ valami fajtatiszta ló, vagy õ is félvér?Másodszor: ToborzóEgyenlõre ezt szeretném megtudni.Elõre is köszönöm az információkat!

#2 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 21:59

Toborzónak sok leszármazottja van,holsteini packók.Énis lovagoltam Toborzó apaságú pacit,és mondhatom nagyon könnyen kezelhetö,okos,szép,ügyes,kezes,és kitünöen ugrik.Csak kezdö ne kerüljön rá :D [ 29 November 2002, 21:01: Az üzenetet átszerkesztette: Afi ]

#3 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 23:51

Martaloc: Ruzsa Sándor legkezesebb csikója!Toborzó pedig azt hiszem, Rákoczival kapcsolatos.(nem biztos hogy helytálló az információ) :eek:

#4 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 11:02

Toborzó sárga holsteini mén, született 1975-ben. Apja Tumbled XX, anyja Ella.Tenyésztõje Claus Thomählen, 1977-ben került Magyarországra, az Enyingi Állami Gazdaság vásárolta meg, és a sáripusztai ménesben kezdett fedezni.Apja, Tumbled XX angol telivér, de nem igazán vált be, ivadékai legnagyobbrészt mind sportban, mind tenyésztésben csalódást okoztak. Vére Holsteinben is csak kanca oldalon maradt fenn.Ellenben anyja, Ella (apja Colt, anyja Dorette, Monarch; született 1968-ban.) egy kitûnõ, nemzetközi pályákon is sikeres sportlovakat és kiemelkedõ örökítõket adó kancacsalád tagja. Ebbõl a családból származik többek között Orient (Aacheni Nagydíj, Ugró VB nyerõ), Novelle (nemzetközi fogatverseny-nyerõ), Farn (fián, Nimmerdoron keresztül az egyik legsikeresebb holland ménvonal alapítója). Ella utódai között találhatjuk Constant-ot (apja Cor de la Bryere), Ode-t, és Randers-et is, melyek Toborzóhoz hasonlóan eredményes ugrólovak voltak.Toborzó Magyarországon ennek a kancacsaládnak köszönhetõen a legeredményesebb örökítõ lett. Igazán jó ivadékokat telivérezett, magasvérû kancákból adott. Kitûnõen örökítette kiváló nyakillesztését, könnyû tarkóját, jó lapockáját, kiemelkedõ teljesítõképességét és laza, elengedett mozgását, viszont hibáit: túl hosszú hátát, hátraállított lábszerkezetét is. Így sok olyan ivadáka is született, amely ezen hibák miatt nem tudott sikeresen szerepelni a versenyeken.Legeredményesebb ivadéka a nemzetközi pályákon is eredményes Póker (portugál tulajdonba került). Póker anyja Tücsök, az angol telivér Palimadár XX lánya, valamint hátrébb még egy sportteljesítményt örökítõ arab õs, Siglavy VIII is található a származásában.Másik kiemelkedõ képességû ivadéka Theseus, szürke mén. Theseus anyja Emlék, melynek apja Ramzes III, Ramzes Junior legjobb fia. Mögötte Emlék származásában olyan kiváló angol telivéreket találunk, mint Rakéta XX, és Szumátra XX.Forrás: Lovas Nemzet II. évfolyam, 2. szám, 1996. május.
  • DIAMANT09 kedvelte

#5 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 15:24

ez szép :D És tudtok nekem Széplakok eredetéröl mesélni?mert érdekelne. :rolleyes:

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 18:56

Bazs!Ez tényleg szép volt!Köszi. Posted Image Érdekelne még Árkádos (állítólag holsteini?)A Martalócokról annyit megtudtam, hogy magyar félvérek...

#7 Borika

Borika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 19:48

Húúú, most nagyon gonosz leszek... Ilusta!Ne haragudj, ugyan tudom, ez a Fórum többek között arról is szól, hogy okosodjunk, és jó, hogy vannak itt lelkesek, akik veszik a fáradságot, hogy kikeresik, bepöntyögik, levadásszák, stb.Le a kalappal, Bazs! Posted Image De megbocsáss: olyasmirõl esetleg hogy KÖNYVTÁR, INTERNET, SZAKIRODALOM hallottál már? Mert így baromi kényelmes: két perc alatt nyitok egy témát, kérdezek valamit, aztán nesztek, lelkes hozzáértõk (ha meg nem azok szólnak éppen, akkor az pech), dolgozzatok csak, itt a feladat!Mert ilyen alapon, ha félvér lovat akarsz venni, az ország összes fedezõménjét végigkérdezheted, mondjuk elég lesz a II. világháború utántól...Bocs, de nem bírtam ki... Posted Image

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 20:36

Borika!OK. igazad van, de nem tudtam olyan helyeket, ahol meg lehetett volna nézni...mostmár tudom.... Posted Image Köszi.

#9 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 21:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Borika: KÖNYVTÁR[/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image [ 30 November 2002, 20:54: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#10 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:04

Bazs!Le a kalappal, eddig is sejtettem, hogy sokat tudsz a lovak származásáról...Én is feltennék egy kérdést: Az én lovam apja Tápióbicske valahány, anyja Rajna.Tudsz róluk valamit?(Az egyik kisbéri, a másik gidrán - az én tudomásom szerint. Sajna származási lapom még nincs. Viszont úgy rémlik, valamelyik szülõ felmenõi között Gazal is van.)

#11 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:21

Bazs nem egy ujságból idézett? :rolleyes:

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:42

De igen!De az sem semmi, hogy elõkotorta és leírta! Posted Image Köszönet érte! Posted Image

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:44

idézet:
Eredeti szerzõ: moly:
idézet:
Eredeti szerzõ: Borika: KÖNYVTÁR[/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
[/QUOTE]Minek örülsz annyira? :D Mert a könyvtár a (könyv)molyok éléskamrája? :D

#14 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 23:30

Afi:De igen, Bazs egy újságból idézett, oda is írta, hogy honnan.Csakhogy már más topicokban is bizonyította ebbéli tudását és tájékozottságát, és az sem semmi, hogy tudja, mit hol kell keresni.Én pl. hiába keresek a neten a lovam származása után, nem találok semmit.Persze, kikérhetném a származási lapját - ha tudnám honnan, és lenne rá pénzem - de egyelõre nem telik rá. Posted Image

#15 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 0:14

Sziasztok!Egyetértek az elõttem szólóval,mert keresni jó,abból lehet a legtöbbet tanulni.Viszont az is igaz,hogy ha van kitõl megkérdezni,akkor azt azért meg lehet...hiszen nem azt kérte,hogy :"Ugyan valaki nézzen mán utána!!!",hanem gondolom,azt gondolta,hogy lehet valaki,aki ezt már magától is tudja,és csak bepöntögi mondjuk,hogy "hú,az nagyon jó,az az egyik kegjobb/kegrosszabb itt és itt...Szóval,lehet,hoyg vsak pl.arra volt kiváncsi,hogy hol tud utánanézni...Én is szeretnék kérdezni,de elõre szólok,hogy enm kell ennyire tökéletesen részletesen,amilyen szépen az elõbb olvashattuk,csak hogy tudtok-e egyáltalán ezekrõl a lovakról valamit...Iram,Babilon,Purioso (nem irtam el!!),Voici,Hullám,Apple King,Vinango Nimfa,Alinda,Rosmarijn,Furioso II.1965 2415Elõre is köszi mindenkinek!Üdv: sarolta

#16 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 10:14

Aniko!Én éppen a múlt héten kértem ki a pacim származási lapját. Hogyan is mûködik? Felhívod az MLTSZ-t és ott kéred a megfelelõ- mondjuk kisbéri félvér- "részleget". Nekem Janászik Andreával sikerült beszélnem, aki megadta azon megye területi "felelõsének" elérhetõségét, ahol a ló sütve volt. Mivel a lovam nyakán VM, ezért Veszprém megyében voltam érdekelt. Ott éppen Suvada János intézte az ügyemet. Felhívtam és a következõ adatokat kellett bemondanom:mindkét oldali sütés a ló színeés a tulajdonos neveEgy hét múlva jött az utánvétes levél és 6800Ft+ postaköltség befizetése után (összesen 7300 pöngõért) a birtokomban is volt a pacc származási papírja.Egyébként ha nem akarod eladni a lovadat, vagy csikóját, szerintem felesleges pénzkidobás az egész.Üdv. Szertelen

#17 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 12:11

Én meg úgy jártam, hogy még a csikóm sütésekor megkérdezte a területi lótenyésztési felügyelõ, hogy kérem-e a származási lapot és mondtam persze. Azóta is küldik (kb. fél éve)... :D Nem baj, legalább nem kell kifizetni. A felügyelõrõl még annyit, hogy 1,5 évesen szerettük volna besüttetni a csikóm, de a hapekra mindig csak vártunk és vártunk. Már elmúlt 2 éves, mikor végre vette a fáradságot, hogy megjelenjen. De legalább abból a szempontból jófej volt, hogy 2 éves kor után már minden csikónál vért kell venni és az arra való tekintettel, hogy ennyit váratott bennünket, nem végeztetett vizsgálatot. (Mondjuk az ilyen dolgok miatt is van annyi hamis származású ló...)Viszont arra nem emlékszem, hogy kellett-e valaha a származási lap a versenyzéshez. Nyilván igen, de akkor azt még az edzõm intézte. Úgy rémlik, mintha elkérte volna egy kis idõre, mikor Dalnok sportlónak lett bejelentve. Ha kell hozzá, akkor elõbb-utóbb muszály lesz lekérni a csikóét is.Azt pedig nem értem, hogy olyan sokan vannak, akik vesznek egy lovat és soha nem látták a származási lapját. Én nem venném meg úgy, hogy ne látnám. Nem azért, mert látni akarom a neves õsöket, hanem azért, hogy tudjam minden rendben van-e. És ha belesütnek a ló nyakába néhány számot, aztán a "nagy könyvben" még csak nem is létezik olyan...? (Ez nem Anikónak akar szólni, tudom hogyan jutott hozzá a lovához.)Amikor Dalnokot megvettük, nemhogy láttam a származási lapját, de az elõzõ tulaj még át is iratta az én nevemre (bár az igaz, hogy véletlen bugaci lakos lettem :D ) és új származási lapot kéretett le nekem.

#18 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 13:49

Jaj,én a világért se akartam Bazs tudását megkérdöjelezni!!!bocsi,ha ugy tünt. Posted Image Piaff,milyen fajta Dali és árész? :rolleyes: Hihi,Tordason is vagy egy paci Lackó,vagy vagy 7 éves,és semmmmmi sütése vagy papirja sincs :D És mégis lehet(ett) vele szépen dijlovagolni és ugratni is. ;)persze nem versenyen...Tényleg a galoppra csak a mittudoménhány ösökig felmenö tökéletesen fajtiszta telivéreket engedik?Mikor találták ki?Mert minden értesülésem szerint Kincsem apja telivér volt, anyja pedig KISBÉRI.És úgy tudom,hogy Imperial,akit szintél telvérnek hittem,ö is kisbéri volt. :rolleyes: Hogyisvanez? :D

#19 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:Én pl. hiába keresek a neten a lovam származása után, nem találok semmit.Persze, kikérhetném a származási lapját - ha tudnám honnan, és lenne rá pénzem - de egyelõre nem telik rá.[/QUOTE]Kedves Anikó! (és mindenki, akit érint)Lovak származási lapja után az adott fajta tenyészszövetségénél kell érdeklõdni. A tenyészszövetségekben tenyészbizottságok tevékenykednek, s ezen bizottságokban pedig tenyésztésvezetõk ülnek. A Kisbéri Félvér és Gidrán Országos Lótenyésztõ Egyesületnek Janászik Andrea a tenyésztésvezetõje, a tenyészbizottság elnöke pedig Lóska János. A szövetség telefonszáma: 06-1-212-3127/2193-as mellék, a telefaxszáma pedig ugyanez, csak 2263 a melléke. Janászik Andreának megadom a mobiltelefon-számát, mert több helyen is (különféle nyomtatványokban, fedezõmént kínáló apróhirdetésekben stb.) hozzáférhetõ, tehát publikus, íme: +36-30-9310-183.A többi tenyészszövetségnek a telefonszámát a Matáv 198-as számon hívható tudakozója megmondja. Anikó! Nekem meg van a kisbéri és gidrán kancák törzskönyve, ha gondolod, megnézem a lovadat, hátha szerepel benne. Utána pedig eldöntheted, hogy kikéred-e pénzért a lovad származási lapját.

#20 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:És tudtok nekem Széplakok eredetéröl mesélni?mert érdekelne.[/QUOTE]A jelene szebb: 17 utóda fedez jelenleg. A múltjához pedig ajánlom figyelmedbe Ócsag Imre, A kisbéri félvér c. könyvét. A jelszó: könyvtár! Másik jelszó: könyvesbolt! Harmadik jelszó: Paint Horse. Neki meg van és postai utánvéttel is árusítja.

#21 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:31

Anikó, még valami! Meg kellene adnod a kancád pontos nevét, kb. azt amellyel a törzskönyvben szerepelhet.

#22 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:36

Bob herceg is kisbéri? :rolleyes:

#23 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:37

Ez teljesen kizárt, nem tudom, honnan hallottad. :confused: [url="http://"http://www.tbheritage.com/Portraits/Kincsem.html"]Itt van Kincsem származása[/url], elég durva, hogy magyarul nincs róla semmi...Imperiálról meg még ennyit sem találtam, de õ is egészen biztosan telivér volt.Viszont ezeket inkább írd be [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000171;p=10"]ide[/url], és a telivérszakértõk majd jól elmagyarázzák. Posted Image

#24 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:43

A fenti Afinak szól, a Kincsemre és Imperálra vonatkozó írására... csak kicsit sokáig keresgéltem.Ja és van benne még egy kérdés, amit én is feltettem a telivéres topikban, kaptam is rá választ, [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000171;p=8"]ezen az oldalon van.[/url]Tehát nem tudom, mi van a Bob herceggel. Remélem értitek, mert én már nem érteném. :D [ 01 December 2002, 13:44: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#25 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:43

Zsuzska,és te tudod,hogy Kincsem anyja telivér?Több helyen is hallottam.Ja,és a Millenárisban is azt írták róla.(erre mondtad,hogy tök kizárt?)Mindenesetre nem egy szép ló :D

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:46

Afi, máskülönben nem futhatott volna olyan versenyeken, amilyeneken futott, és amiket mind meg is nyert.Imperiál úgyszintén.Egyszer kaptam kölcsön egy nagyon jó könyvet Kincsemrõl, de sajnos elfelejtettem a szerzõjét. :( De biztos utánanézek, és mostmár tényleg megveszem.

#27 Borika

Borika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 15:02

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Zsuzska,és te tudod,hogy Kincsem anyja telivér?Több helyen is hallottam.Ja,és a Millenárisban is azt írták róla.(erre mondtad,hogy tök kizárt?)Mindenesetre nem egy szép ló :D [/QUOTE]Kincsem: nem volt szép de annál jobb! Telivérnél pedig ez a lényeg. Lehet szép, de nem fut jól, és lehet "csúnya", de a leggyorsabb.Kincsem: Apja: Cambuscan (annak apja Newminster, anyja The Arrow), az angol királyi ménesbõl származott.Anyja: Waternymph (annak apja Cotswold, anyja The Mermaid), Waternymph már Magyarországon született, az ozoprai Esterházy ménesben.A kisbéri tévedés eloszlatására: vigyázat, volt hajdan egy KISBÉR nevezetû angol telivér, illetve van (volt) olyan, hogy Kisbéri ménes, ahogy van Kerteskõi, Dióspusztai, Bábolnai stb.Imperiál: a Kisbéri ménesben született 1960-ban (tehát nem a kisbéri félvér fajtához, hanem a Kisbéri méneshez volt köze!)Apja: Imi (Intermezzo II - Minci)Anyja: Hurry (Canot - Huanguelen)Forrás: Dr. Fehér Dezsõ: Az angol telivér Magyarországon (Mezõgazdasági Kiadó, Budapest, 1990)A válasz tehát ismét: KÖNYVTÁR

#28 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 15:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Mert minden értesülésem szerint Kincsem apja telivér volt, anyja pedig KISBÉRI.És úgy tudom,hogy Imperial,akit szintél telvérnek hittem,ö is kisbéri volt. :rolleyes: Hogyisvanez? :D [/QUOTE]Ez egész pontosan úgy van, hogy Kincsem apja Cambuscan angol import angol telivér mén, született 1861-ben, apja Newminster, anyja The Arrow. Cambuscan-t 1871-ben vásárolta meg a Kisbéri ménes számára Francis Cavaliero, akinek hozzáértését mi sem bizonyítja jobban, minthogy szintén õ vásárolta meg Buccaneer-t és Mineral-t is, melyek késõbb az Epsom Derby-nyerõ Kisbér szülei lettek.Kincsem anyja Waternymph, az ozorai Esterházy-ménes neveltje, született 1860-ban, apja Cotswold, anyja The Mermaid, szintén angol telivér.Kincsem tenyésztõje Blaskovich Ernõ, és bár Kincsem 1874-ben Tápiószentmártonban született, az a tévhit járta sokáig, hogy Kisbéren látta meg a napvilágot. Valószínûleg ezért gondoltad, hogy kisbéri - ami igaz is, de nem fajta, csak földrajzi szempontból, abból is csak félig-meddig, mivel nem ott született, csak ott volt késõbb anyakanca.Imperiál a Kisbéri angol telivér ménesben született 1960-ban. Apja Imi (1953. Intermezzo II [1947. évi Osztrák Derby-nyerõ] - Minci [1947. évi Magyar Derby-nyerõ], Mannamead) angol telivér mén, az 1956. évi Magyar Derby gyõztese, dióspusztai tenyésztés.Imperiál anyja Hurry, egy olasz import angol telivér kanca.A könyv, amit Zsuzska említett: Dr. Fehér Dezsõ - Kincsem, a csodakancaAmúgy kisbéri, gidrán és egyéb fajtákról nem tudnék ennyit mesélni, igazából csak a telivérrõl. A többirõl, csak amit olvasni lehet(ett) itt-ott.

#29 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 15:20

Kaptafa!

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 15:47

Vagy Kincsem, a magyar csoda, vagy a Verhetetlen Kincsem... ezeket is mind õ írta és még sok mást. Hiába a sok online, csak elõben kellene felkeresni az antikváriumokat. Találtam még sok bíztató címet, de nem offolok itt tovább. Posted Image

#31 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 16:07

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Bob herceg is kisbéri?[/QUOTE]Bob herceg (apja: Balmoral, anyja Sába), angol telivér legjobb tudásom szerint. Leszármazottai kisbéri félvérek. Jelenleg négy kisbéri félvér utóda fedez: Bob herceg Bálint (az idén Csákváron állították fel); Bob herceg-1 (Pátkán fedez); Bob herceg-1 Bagira (Tiszaladányban fedez); Bob herceg-2 Boszporusz (Kecskeméten fedez).Ami meg Kincsemet illeti: szinte olyan jó, mintha kisbéri félvér lenne. ;)

#32 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 16:21

Hohenstein II. Csábító tulajdonosát felhívtam, hogy megnézném má' a lovam csikóját, ha nem vág hátba egy szívlapáttal, amikor beveszem magam az etyeki birtokára. Mondta, nagyon szívesen lát, de nem ez a lényeg, hanem hogy Hohenstein II. Csábítót jelen pillanatban Eilicha Habsburg lovagolja, próbálgatja, s két út áll elõtte: vagy díjugrat vele, vagy militaryzik. Posted Image Posted Image Posted Image

#33 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 21:13

Anikó!Megnéztem, Ramona nem szerepel a méneskönyvben és elõtörzskönyvben nyilvántartott kisbéri félvér és gidrán kancák között. Ezért semmit nem tudok mondani róla. Tanácsot viszont tudok adni. Ha nem akarod kifizetni a származási lap díját, úgy fáradj be a tenyésszövetségbe (Budapest, II. kerület, Keleti Károly u. 24) és kérd meg õket, hogy mutassák meg a származási lapot. Ha nevek alapján úgy ítéled meg, hogy megéri kikérned (megvásárolnod), akkor nosza!Szerintem - látatlanban mondom - megéri. Már csak azért is, mert nagyon szórakoztató a kisbériek történetét feldolgozó kiadványokban a lovad néhai õsei után kutatni. Családfaültetés, az izgalmas dolog.

#34 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 23:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:A Kisbéri Félvér és Gidrán Országos Lótenyésztõ Egyesületnek Janászik Andrea a tenyésztésvezetõjeJanászik Andreának megadom a mobiltelefon-számát, mert több helyen is (különféle nyomtatványokban, fedezõmént kínáló apróhirdetésekben stb.) hozzáférhetõ, tehát publikus, íme: +36-30-9310-183.[/QB][/QUOTE]Janászik Andi Posted Image de ha netán nem éred el, szerintem dr. Pataki Balázs is igen alapos és kimerítõ választ ad kisbéri kérdésekben, szerintem nincs olyan élõ vagy holt ló a fajtában, ami ne lenne a fejében. Keresd az OMMI-ben. (Tábornok u.)Kincsem leszármazottairól egy komplett falat betöltõ gyönyörû családfa látható (igaz, csak 1970? vagy 80? valahányig) a Dióspusztai ménesben az irodán, a minap láttuk, amikor ott jártunk (Bazsék elõtt :D ), érdemes megnézni egyszer, ha Tata felé jártok.Gratulálok Hohenstein II. Csábító tenyésztõjének! (benyalós szmájli). Ha tudtam volna róla anno, megírhattam volna az NLM-ben ahol igyekeztem szépeket írni Csábiról. :D

#35 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 18:51

Sziasztok!Úgy tûnik, lehetõségem lesz egy Leonid apaságú csikó vásárlására (mén, 3 éves, anyja egy Larinero apaságú kanca). Arra lennék kíváncsi, hogy milyenek a tapasztalataitok a Leonid csikókról? Elõre is köszi az infókat!

#36 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 19:33

uristen,nehogy elcsesszék azt a lovat militaryval!!! :mad: Naggggyon szépen köszi minden infót amit irtatok Kincsemröl, Imperialrol és Bob hercegröl. :D Sokat segitettek.Elég nagy kavart okozott ez a Kisbéri ménes.. redface.gif [ 07 December 2002, 18:34: Az üzenetet átszerkesztette: Afi ]

#37 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 13:36

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter: Keresd az OMMI-ben. (Tábornok u.)[/QB][/QUOTE]Elnézést, a múltkor nagy marhaságot írtam: Tábornok u. = ahol a vérvizsgálatokat és egyebeket csinálják, a Hungária krt. sarkán. Amire gondoltam: Lõportár u., a XIII. kerületben, a Dózsa Gy. út mögött (remélem, most már nem írok több tévedést). Ide költöztek az OMMI-bõl a Keleti Károly utcából.Sorry! :eek: :eek:

#38 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 13:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Naggggyon szépen köszi minden infót amit irtatok Kincsemröl, Imperialrol és Bob hercegröl. :D Sokat segitettek.Elég nagy kavart okozott ez a Kisbéri ménes.. redface.gif [/QUOTE]Bár ez inkább a "lovas könyvek" topicba tartozna, de két jó könyv, ami tiszta vizet önt a pohárba:Dr. Fehér Dezsõ: Az angol telivér Magyarországon (Mezõgazdasági Kiadó, 1990), illetve Ócsag Imre: A kisbéri félvér (Mezõgazda Kiadó, 1999? nekem a 2., kibõvített kiadás van meg, ezek szerint volt egy elsõ is...)

#39 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 17:01

Hadd dicsekedjem. Terembura felmenõiben ott van Kincsem. Nyílván ugyanezt elmondhatja még ezer más ló tulajdonosa is (ha tudja). De én akkor is büszke vagyok rá.

#40 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 22:33

Asztaaa,de ugye nem olyan csúnya? :eek: (viiiicc volt) Posted Image [ 10 December 2002, 21:33: Az üzenetet átszerkesztette: Afi ]