Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Madarak


  • Please log in to reply
455 válasz a témához

#41 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 4. - 9:08

Akkorén duplán jogosult vagyok használni ez topicot. :D
(hogy hívják a nõstény palimadarat? )

Paulamadár? :D

#42 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 5. - 11:51

Kistáltos a madarad egy tövisszúró gébics hím volt. Szerintem ez egy kifejlett madár -a fiatalok most tanulnak repülni. A szülõk örzik, figyelik ahogy a csutka tollu kismadárkák bokortól bokorig vergõdnek. Õk ragadozók és elõszeretettel nyársalják fel áldozataikat tövisekre-szögesdrótra. Többnyire rovarokat fogyasztanak.

#43 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 5. - 12:03

Ha már madarászat: http://www.birding.hu/main.do

#44 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 5. - 13:13

Köszönöm, volt kéznél egy madarász, aki segített.

A verebek a negyedik fészekaljnál tartanak. Minden hajnalban a kicsik csivitelése ébreszt a fejem felett.

Úúúú, zsenge gyermekkorom ornitológusakaroklenni-idõszakának kedvenc madara volt. :ang:

A palimadár? :D :gm:

#45 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 14:12

Madarászok, segítség! Végre úra költenek fecskék a tanyán. Azt hiszem, füstifecskék, akik félig nyitot fészket raknak. A fészekben öt fióka van. Tegnap este kettõ a földön volt. Leheteséges, hogy kevés nekik az élelem és kitúrták egymást? Azonnal visszaraktuk õket, ma reggel mind az öten megvoltak, de ha a kevés kaja miatt történt, akkor figyelnem kellene és ha ismét megtörténik, megpróbálnám felneveli õket. Szerintetek?

#46 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 19:06

Csillapíthatatlan étvágyukat mindkét szülõ igyekszik kielégíteni. Ilyenkor egy nagyobb fészekaljhoz akár naponta 400 alkalommal hoznak a torkukban eledelt.
Ha van idõd és energiád ennyiszer a fészekre röppenni, próbáld meg. :D
http://hu.wikipedia....ki/Füsti_fecske

#47 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 20:33

Madarászok, segítség!
Végre úra költenek fecskék a tanyán. Azt hiszem, füstifecskék, akik félig nyitot fészket raknak. A fészekben öt fióka van. Tegnap este kettõ a földön volt. Leheteséges, hogy kevés nekik az élelem és kitúrták egymást?
Azonnal visszaraktuk õket, ma reggel mind az öten megvoltak, de ha a kevés kaja miatt történt, akkor figyelnem kellene és ha ismét megtörténik, megpróbálnám felneveli õket.
Szerintetek?


Mennyi idõsek lehetnek? Lehet, hogy nemsokára kirepülnek?
A fészek egyébként ép? Elõfordul, hogy egy része letörik, leszakad, és azért esnek ki a fiókák. Élelem most szerintem van bõven (repülõ plankton) ebben a melegben. Ilyenkor inkább a víz lehet kevés. Ha van idõd próbáld megfigyelni, hogy mindkét szülõ etet-e? Ha valamelyik elpusztult akkor lehet, hogy a másik nem tudja pótolni. Ha ez van, lehet egy vagy két fiókát egy másik nem túl nagy létszámú fészekbe csempészni ( ha van ilyen) Nem veszik észre a szaporulatot és jobb, ha madár szülõk nevelik. Minden esetre, ha teheted tartsd õket szemmel, lehet, hogy csak egyszeri baleset volt.

#48 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 21:55

Sajnos nem egyszeri eset, estig jól elvoltak, este megint lent volt a két csipasz.
Mindkét szülõ megvan, fészek ép, persze a víz lehet kevés, de annyi lókutyaitatóban van víz, nem hiszem, hogy ne tudnának inni.
Tollasodnak már, nagyon aktív, fõleg a kisebb, lehet, hogy õ az éhesebb? Kaptak legyeket, az volt bõven a tanyán, most fõzök nekik tojást, elõkaptam Országh M. könyvét, Õ javasolja a tojás-sajt-marhahús mixet rovarevõknek.
Meg azt is említi, ha sokat szomjaztak, kis erõsödés után elpusztulnak... :(
Majd meglátjuk.
Õk a "gonosz" tesók, hárman vannak, csak egy bujkál a fészek alján. Remélem, õk nem esnek ki. A fotó szürkületkor készült,elvileg akkora már tele kell hogy legyen a begy,õk mégis éhesen tátognak. Lehet, fiatalok a szülõk és nem bírják az öt lurkót.

#49 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 22:58

Nekünk bejött a fõtt tojás - kutyakaja (konzerv) kombo a madárfiókáknak. Ebben a korban majdnem mindig éhesen tátognak, ha mozgást észlelnek. Egyébként nem hiszem, hogy az éhség az oka, hogy kipotyognak. Lehet, hogy ez az elsõ fészkük a szülõknek és kicsire sikerült. A képen elég kicsinek látszik. Ha sikerül életben tartani õket, és kitollasodnak, próbáld meg visszacsempészni. Sok sikert és köszönet! :ang:

#50 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 15. - 15:37

Ugyan miért köszönet? Én köszönöm a segítséget. :) Éjjel óta jól esznek, gyakorlatilag csipesszel együtt nyelik a tojást :D . Vettem konzervet is, a kutyák fognak örülni, övék a nagy része, hûtõ híjján. Próbálok leygeket is fogni, csemege nekik, sokkal jobban örülnek a falatnak. Vizet úgy kapnak, hogy a falatokat belemártom, így jobban csúszik. Gondolod, hogy tollasan elférnek majd a fészekben? Vagy akkor visszafogadják õket? Akkor már tudnak maguk is vadászgatni? Remélem, eljutunk odáig. :)

#51 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 15. - 19:52

Én lecsípett hegyû fogpiszkálóval etettem a pintyet, és egyszer majdnem azt is lenyelte, úgy kaptam utána... arra gondoltam, hogy késõbb nem lesznek olyan bénák és nem tudják õket véletlenül kilökni. A madarak általában simán befogadják a fészekbe tett fiókákat. Azt nem kell megvárni, hogy repülni is tudjanak, de majd úgyis meglátod, nagyon gyorsan fejlõdnek. Biztos fel tudod nevelni õket, a visszatételt a csapatba való könnyebb beilleszkedés miatt gondoltam. Én úgy itattam, hogy a vizes ujjam a csõréhez tartottam többször. Hogy még arra is van energiád, hogy legyeket fogj, mint egy fecsekemama, az :kir: .

#52 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:31

Próbáltam legyeket fogni, nagyon sok van mostanság, de gyorsabbak, mint én. :D Enyvespapír légyfogóról is szedtem a frissebbeket, de sokat nem merek.A legújabb ötletem a darázslárva, nálunk is sok a darázsfészek, este kemotox(Moon írta nemrég a módszert valahol itt), de ha az embör a darázsfészket nem pusztítja el, a darazsak kikelve folytatják, ahol abbahagyták. Nos, én feletetem a kisfecskékkel a lárvákat, nagyon szeretik és hamarabb eltelnek vele, mint a legyektõl. Az itatást úgy oldom meg, hogy a szárazabb falatokat vagy kb. minden ötödik falatot vízbe mártok. Így könnyebben csúszik. :D

#53 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:40

Kemotoxszal lefújt lárvát én nem adnék a fiókáknak, mert bajuk lehet belõle.

#54 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:43

ööö, MS, láttál már darázsfészket? Nem a lárvát fújom le, a darazsakat. A lárvák "zárva" vannak. (tegnap óta eszik. )

#55 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 17. - 15:14

Láttam. Hiába zárt, attól még a permet belecsoroghat.

#56 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 18. - 20:29

Pár napig bõvült a családunk egy új kis jövevénnyel. Ma hoztak egy fészkébõl kiesett kis sarlós fecskét. Nagyon aranyos, rendesen eszik, iszik, és már gyûrût is kapott :) Holnap csinálok róla fotót is :) Pár nap és mehet is szabad útjára :)

#57 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 20. - 10:58

Köszönöm szépen az érdeklõdést, a fecskéim jól vannak. :) Megették az összes fellelhetõ darázslárvát, kemotoxostul, kaptak kutyakonzervet, aminek nem annyira örülnek, reszelt sajtot-tojást, ami legalább eltömíti õket, hogy csendben maradjanak egy darabig :D Kora reggelente Geiger-Müller hangjukra ébredek, pedig letakarom õket, mégis tudják, reggel van, repüljek kajáért. :D Már egész szépen beborítja õket a tollkezdemény, ülnek, figyelnek, nem olyan kis bambák. Kiváló mozgásérzékelõjük van, akkor is csivitelnek a kajáért, ha a faház padlója picit rezeg. Ez tegnap éjjel volt nagy elõny,a dörgésre minduntalan felébredtek és enni kértek, (én meg nem azzal foglalkoztam, mikor csap be a villám. :gm: ) Érdekes, ha lehül az idõ, nem kérnek annyi ételt, nem valószínû, hogy a saját hõjük csökkenése miatt, mert a fészkükben nincs hideg, de olyan, mintha tudnák, most "anyu" nem tud annyit vadászni. Lovagláskor mindenki gyûjtötte a lovakról a böglyöket, persze, most nem voltak olyan nagyok, mint eddig. Tegnap vettem lisztkukacot (ez nem olyan kedvelt, mint a puha darázslárva, de elmegy) és macska tasakos lötyit, igazából minden lecsúszik a torkukon, olyan falánkak. Az egyik ismerõs megjósolta, neki csak 5 napig sikerült fecskét nevelni, pedig rovart tenyésztett, tehát kaja volt bõven. Az 5. napon túl vagyunk. :) (Lehet, nem etette elég intenzíven õket. Hogy hova fér el bennük az az iszonyú sok kaja, nem tudom, de néha már a libatömésre hasonlít az etetésük - csak az állatvédõk meg ne tudják! :D ) Kemotoxra visszatérve: valóban idegméreg, de csak a a rovarokra hat, a légzésüket bénítja meg. Melegvérûekre nem hatásos. A darázslárvákra pedig egyáltalán nem jut elég vagy nem hat rájuk, nem tudom, de a lényeg, ha ott hagyom a darázsfészket, pár nap múlva kikelnek a lárvák és folytatják a fészeképítést. Amiket a fecskéknek adtam, azok a lárvák másnap-harmadnap is vígan éltek, -míg meg nem haltak. :D

#58 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 20. - 13:32

Örülök, hogy ilyen szépen fejlõdtök :) További sok sikert a neveléshez. A mi kis fecskénk is alakul szépen :) Etetéskor képes az ember ujját az elsõ harmadáig bekapni, elég hülye érzés :D Szerencsére Õ már nem csivitel annyit, ellenben próbálgatja a szárnyait. Így reggel is pl arra ébredtem, hogy megpróbált repülni és a fejem felett levõ polcon billeg. Egy másik szobában kissé elpakolásztunk, ott zajlanak az intenzív repülõ leckék. Bár egyenlõre a szíve viszi csak elõre, és messzire nem nagyon jut, meg hamar elfárad, de nagyon lelkes :) Pár nap és menni fog neki:)

#59 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 21. - 16:33

http://index.hu/belf...dar-rezervatum/ :mad: :mad: :mad:
Itt már tényleg mindent lehet?

#60 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 21. - 21:58

- Most akartam idetenni... Inkább nem írom ide, mit gondolok.

#61 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 23. - 15:50

Nem naprakész fotó, mert már elhagyták a tolltokokat és egész fecskeformájuk van.
A fészeken maradt háromból tegnap megtaláltam egyet a kutyák szájában. :(
Mégis kicsi lehet az a fészek. :(

#62 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 24. - 20:44

Szépen fejlõdnek! :yeah: Lehet, hogy egy fiatal költõpár elsõ fészke, majd belejönnek. Reméljük a maradék elfér...

#63 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 25. - 15:26

Tévedtem, a kissé használt fiókatetem veréb lehetett, mert a fecskefiókák teljes létszámban ücsörögtek a fészek szélén. Perszehogy mikor fotóztam, elbújtak. :D
Igaz, mostanra hárman épp elférnek, öten semmiképp nem.
Áttértem a szöcskefogásra, a réten hatalmas példányok vannak, kiadósabb kaja, mint a légy, de az a hatalmas szöcske hogy fér be egy ilyen kismadárba? Bár mély torok az van. :D Néha türelmetlenül egymás csõrébõl ennének, meg sem várják, míg jön a csipesz. Már érdeklõdve nézik, mi is a menü, a nagyobb pórbál önállóan is enni, elvenni a csipeszrõl a kisebb rovarokat.
Azt mondják többen, hogy csak kutyakonzerven is fel lehet nevelni õket, hát ez tévedés, én jó minõségû konzervet vettem, de ha fél napig csak azt kapták, hasmenésük lett. Marad a vegyes étrend: fõtt tojás, rovarok, kutya/macska/konzerv, ha kevés a rovar. (szerintem igazából bármit képesek lenyelni, iszonyú falánk jószágok. :D )

Hamarosan õk is próbálkozni fognak repülésileg, akkor kalitkafogság lesz, míg nem vagyok bent, mert a "szoba"kutyák elkaphatják. Bár az almos kutyám egy hete, mióta megszült, folyton kölyöknek nézi õket és el szeretné lopni. :D
És egy fecs-portré:
Posted Image

#64 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 31. - 14:07

A hét közepén megtörtént a családegyesítés. Elõzõ nap ültek ki a "fészkes" fecskék is és a bentiek is a fészken kívülre. Másnap reggel a kinti csapat röppedzést tartott, gondoltam, ha a bentiek is röpködni kezdenek, nem lesz jó, az 5 kutya nehezítõ körülmény. Mivel egész nap körmölték a lovakat, beraktam a fészekbe Geigert és Müllert, gonoltam, figyelem õket, nehogy baj legyen. Egy óra múlva a a család összes tagja lelépett, csak a két fecske kukkolt ki a fészekbõl. Na, szép kis család!!! Megetettem a fecskéimet, de ott hagytam õket. Estére beköltözött a többi, mind az öt kicsi megvolt és a szülõk is. Másnap reggel, ha a box elõtt mentem vagy beszéltem a közelben,a két fecském cserregni kezdett. Még kétszer megetettem õket, reggel-este, könnyû volt rájönni,melyek az "én fecskéim", tátott szájjal követelték a kaját, a többiek lekushadtak, próbáltak elbújni a fészekben. Másnap az én fecském, Geiger kiröpült, még nem vitte jól a szárnya, 20 centivel a föld felett, ezer éhes kutya kapkodott utána, én ordítva rohangásztam, csapkodtam mindennel, hogy a kutyákat elzavarjam, míg fecském végre felült a háztetõre. A szívem majdnem megállt, mikor a kutya foga a fecske farka mögött csattant. :D Kisfecském kiszuszogta magát, estére ügyesen visszaült. Tegnap már nem kértek tõlem vacsorát. :) :(

#65 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 3:39

Sziasztok! Nagyon tüneményes kis topic! Ugyan madár felnevelésben nem vagyok menõ, de télen szoktunk etetni és a párom is madarász és az õ barátai is, szóval madarászokkal vagyok körülvéve. Fotó nem születik sok, mi távcsõvel járunk. A birding.hu az jó, én is fent vagyok. :) Ami érdekes lehet téli etetõ fajlista: tengelic, zöldike, házi veréb, szén cinke, kék cinke, barát cinege, nagy fakopáncs, balkáni gerle pár (aki többszöri próbálkozásra fogta fel, hogy ne fér be az etetõbe, igaz tettem ki neki egy marék elemózsiát, de azt meg nem vette észre :kv: ), meggyvágó, csuszka. Több most nem jut eszembe... :) Bár 3. emeletrõl nem rossz, igaz közel van az erdõ. :) A picúrok nagyon aranyosak, nagyon ügyesek vagytok, hogy így fel tudtátok nevelni õket. :)

#66 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 8:20

Éljen, éljen! :kocc: (G&M - nagyon jó) :D

#67 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 8:58

Szombaton végignéztem, ahogy egy gólyatestvérpár a fészekben megküzdött egymással a betevõ falatért. Húzkodták a siklót (vagy mit) egymás csõrébõl, végül gyõzött a kitartóbb és egyedül befalta a fincsi ebédet.

#68 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 13:43

...de ha az embör a darázsfészket nem pusztítja el...


Igen, azt én is tapasztaltam, hogy a légyírtóval lefújt darászfészekrõl csak a kifejlett darazsak potyognak le, a zárt lárvák, vagy bábok (nemtom mi a hivatalos neve) pedig többnyire kikelnek késõbb és egy idõ után újra népesítik a fészket. :)

#69 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 8:44

Ha van méhész ismerõsötök május elejétõl augusztus elejéig jó eséllyel ad a here fiasításból. A rakodó kaptárak kezelésekor sokan építtetnek a méhekkel. A mûlép nélküli kereteket a "bogarak" here méretüre építik. A méhész kiveszi ha lefedték a méhek. Ezzel a módszerrel atkát távolít el a kaptárból vegyszermentesen. Szerintem nincs rossz ízük pláne egy kis mézzel:-) Akinek nincsenek házi darazsai próbálkozhat emígyen. A kutyaeledelkonzervet egy cimborám is emlegette. Õ hollót és dolmányosvarjut nevelt vele.

#70 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 9:51

Vadászmadár, neveléssel, képzéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Jó lenne egy elméleti gyorstalpaló, mert nagyon érdekel a téma. (lesz kitõl/ki mellett tanulni, csak õ még messze van, én meg szeretnék legalább egy alapot addig összeszedni, míg élesre vált a helyzet) A poén, hogy csirkével, meg hasonlókkal szemben madárfóbiás vagyok, de ezekkel a gyönyörûségekkel nem. Így gondoltam jó lenne egy, hogy megmentsen az elvetemült madaraktól. :dev:

#71 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 13:38

A héten valamelyik napon történt egy fecskés eset nálunk :) Az istállóban mentem végig épp kedvenc táltosomban gyönyörködtem mikor észrevettem hogy egy kis fekete valami van a mellsõ lábától úgy 10 centire.óvatosan gyorsan odasiettem és láttam hogy egy tollas de még repülni nem igazán tudó füsti fecske fióka.Óvatosan megfogtam és a fészek biztonságában helyeztem mielõtt lapos palacsinta lett volna belõle :) Napról napra szebb a kismadár :)

#72 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 19:56

Sziasztok,

kérlek ne feledkezzetek meg vizet adni nekik ebben a hõségben!

ALERT!!

#73 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 30. - 10:17

Most értünk haza 2 hét távollét után, minden tök száraz, környékbeli madarak itt pihegnek (vannak újak, amik nyáron nem erre jártak - egy komplett sárgarigó-fészekalj, szajkók, valami csattogó hangú kis szürkés madár, abból tán kétféle is, az egyik kolibri-módra vadássza a bodzabogyót, a másik bogarászik :) ).... Elõ is vettem a használaton kívüli virágalátéteket, minden nap cserélem bennük a vizet, bár még nem láttam hogy innának, de már nem ülnek tátott csõrrel az ágakon... Múltkor a fecskék nagy örömére iderendeltem a tanya elé egy komplett fûnyíró brigádot, vagy 400 bari legelészett kinn, de sajna már nem voltak elég éhesek, hogy lerágják a megnõtt dudvát... Azért a fecskék jól laktak az õket körülrepülõ jószágokkal :) Úúú, és tegnap este... kinn ültünk párommal egy kis snapszerparti keretében a szaletliban, mikor nagy sivítozást hallunk, hát egy bagoly kapta el mondjuk egy pocok frakkját. Láttam eddig is repkedni, de most le is szállt pár méterre tõlünk. Nagy élmény volt :) A pocoknak kevésbé. Sajna nagyon elszaporodtak, de bagoly barátunk szerintem ezt egyáltalán nem bánja...

#74 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 31. - 12:31

Sziasztok,

kérlek ne feledkezzetek meg vizet adni nekik ebben a hõségben!

ALERT!!

Jó, hogy szólsz! A nagy káoszban el is felejtkeztem az itatóról. :)

#75 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 13. - 12:59

Valyon mivel mérgezhet a kutyagyilkos szomszédom? Pár napja találtam fekete és sárgarigó tetemet, ma reggel egy vörösbegy tetemet. Semmi nem állítja meg ezt a gyilkost? Már a madarak is zavarják??? :o

#76 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 13. - 15:43

Szia! Ha még nem dobtad el õket, akkor zacskózd be õket többszörösen, tedd be a mélyhûtõbe, dátumozd fel, hogy mikor találtad, és hívd ki a rendõrséget. A madarak a bizonyítékok, és el lehet küldeni így õket toxikológiai vizsgálatra.

#77 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 14:47

Nem raktam el őket, de nem hiszem, hogy 4 (bizonyítottan ) megmérgezett kutya után nem tett semmit a rendőrség, néhány madárért tenne. :hupp: Már azon gondolkodom, felcsapok fanatikus állatvédőnek. (helyesbítek: idén az ötödik januárban. Azóta is volt fenyegetés. Mégsem bizonyítható.)

Edited by Kistáltos, 2011 szeptember 14. - 14:49.


#78 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 22:24

A rendõrség igazság szerint nagy ívben tojik az ilyen esetekre. Õk nem madárvédõk, nem is fanatikus állatbarátok, így semmivel sem fogja õket jobban érdekelni egy rakat megmérgezett madár, mint 2 összeütközött autó. Ha meglennének a tetemek, akkor tehetnél feljelentést, akkor már konkrétan kérhetnéd a vizsgálatokat, ill a rendõrséget megkerülve akár te is beperelhetnéd a tettest. Ez mondjuk azért nem szerencsés, mert ha mégsem méreg ölte meg a madarakat, akkor koppan a perköltség... Feltételezem nincs egy házi toxikológia teszt készleted a szekrényben? Az is elég lenne ha fotókat tudnál készíteni, vagy valami, de konkrét bizonyíték nélkül nem fognak rámozdulni. Esetleg írhatnál a Madártani Egyesület honlapjára, hátha õk tudnak valami okosat: www.mme.hu Fanatikusnak nem kell lenni, elég lenne ha mindenki annyira büntetné az ilyeneket mint egy emberölést, vagy fordítva: azt sem! Esetünkben mindkettõ megoldaná a gondot... Sok sikert!

#79 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 22:08

Kedves fórumosok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy közönséges utcai galambom, nagyon jó fej szelíd és tanulékony. A helyzet az, hogy pár napja találtam az utcán miután majdnem elütöttem. El van törve a szárnya és valószínûleg nem jön már helyre neki. Volt állatorvosnál ezt leszámítva egészséges. Szeretnék neki gazdit találni, mert sajnos elengedni nem lehet a macskák miatt. Fizetném az ételét és az állatorvost és minden egyéb terhet ami vele kapcsolatos. Ha esetleg van valakinél hely, kertben, tanyán, erkélyen, bárhol ahol egy nagyobb ketrecben eléldegélhetne néha kiengedve kicsit vagy tud valaki jobb megoldást, kérem keressen itt, vagy tel: 0630 330 30 96 Nagyon hálás lennék ha tudna valaki segÍteni szegényen. Én lakásban lakom és már kb 4 napja kezelgetem szegéynyt, már csak 3 nap van hátra a gyógyszerezésébõl és szeretnék neki gazdit találni. Addigra már nem kell majd kezelni, csak pár szem szotyit adni neki és vizet, nagyon aranyos jászág de tényleg:-) Köszönöm, Andi

#80 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 25. - 21:18

http://index.hu/belf...._tevekenysege/