Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öröklődéstan


  • Please log in to reply
687 válasz a témához

#161 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 21. - 14:55

Tehát hibásan mondják a kék szemû fehér szõrû rózsaszínbõrû lovat albínónak, bár eleddig még senki sem látott piros szemû lovat, mert eme tulajdonság val vetéléshez vezet.bár tévedtem, amikor azt állítottam, hogy léteznek ilyen szemû lovak, mert én sem találtam, de abban nem, hogy a kék szemû ló nem albínó.Ez olyasmi, mint hogy amit mi csapnak mondunk az valójában szelep (a gépészek szerint), mégis mindenki csapnak mondja a csapot. Tehát hiába nem albínó a kék szemû ló, valószínûleg a világ nagyobbik fele továbbra is ebben a hitben fog élni. (nameg abban ,hogy szürke ló az fehér)

Edited by réka_d, 2007 március 21. - 15:30.


#162 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 21. - 15:17

a gépészek szerint a csap, nem inkább SZELEP, mint szerep? :D

#163 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 21. - 15:31

Kijavítottam :ang: (rejtett vagy nem is annyira rejtett diszgráfia)

Edited by réka_d, 2007 március 21. - 15:36.


#164

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 22. - 6:50

Tehát hiába nem albínó a kék szemû ló, valószínûleg a világ nagyobbik fele továbbra is ebben a hitben fog élni.

Hát... Ez most már csak a csont rágása, mégis azért ideírom, hogy annyira azért nem is tévednek, mert ahogy olvasgattam az itt felmerült irodalmakat, abból az derül ki, hogy "valódi albinizmusról" ugyan nincs szó, azonban "részleges albinizmusról" igen a kék szemû-fehér szõrûek esetében. (Erre mondta párom, hogy akkor most "kicsit hülye", vagy "nagyon hülye"? - mindkettõ hülye :dev: Persze ez nem ennyire egzakt, de ettõl függetlenül szerintem nem akkora óriási mértékû köztévedés a mostanság elõkerült tudományos okfejtések fényében lealbínózni köznyelvben a kék szemû lovat, mert bár teljesen nem az, részelgesen mégis... :rolleyes: Meg aztán sokkal jobb neve nincs neki. :) Meg még megaztánabb; úgyis mindenki annak mondja, aminek jónak látja :) Max mi "jól értesültek" jobban tudjuk, mennyire is helyes az állítás! :kv:)

#165 táltos

táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 23. - 13:55

Köszi szépen a válaszokat! :yeah: Legalább most már van némi fogalmam ezekrõl a dolgokról! :kir:

#166 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 14. - 13:41

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színû csikó születhet egy sárga kancától és egy szürke méntõl?

#167 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 7:27

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színû csikó születhet egy sárga kancától és egy szürke méntõl?

Bármilyen, a sárgától a szürkéig. Eddig milyen színû csikói vannak a ménnek (fõleg sárga kancáktól érdekes)?

#168 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 13:03

Bocsi, hogy belepofázok a Q színekbe, de én is olvastam azt a magyar oldalt. Szerintem nagyon férrefordították. A dun szín fakót jelöl minden esetben. Keressetek rá a gugliban és csak fakó lovakat fog kidobni... Szóval a dun = bay dun mogyoró vagy zsemlyefakót jelöl, a grullo= black dun egérfakó valóban, a red dun pedig sárgából hígított fakó, semmiképpen sem deres. A roanszínek pedig vércsederesek kékvércse(deres), pejvércse(dees), de az szerintem így is elfogadható.

Mi az hogy sárgából higított fakó? :confused: Nem lett ez is kicsit félrefordítva?És jön még hozzá a szíjalt hát,ami a mi zsufa-illetve izabellafakó lovainknál nincs.Nem teljesen tiszta ez,hogy konkrétan fakót jelent-e véleményem szerint.Speciális szín.És nem feltétlenül kell,hogy legyen rá magyar megfelelõ.Sõt.(jah,lemaradt:pontosan nem tudom most megmondani,otthon van mindne cuccom,hogy a Magyarországi Quarter Horse Tenyésztõk Egyesületének Tenyésztési Szabályzatában mi áll.)

Edited by Chilly, 2007 április 16. - 13:07.


#169 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 13:29

És jön még hozzá a szíjalt hát,ami a mi zsufa-illetve izabellafakó lovainknál nincs.Nem teljesen tiszta ez,hogy konkrétan fakót jelent-e véleményem szerint.Speciális szín.És nem feltétlenül kell,hogy legyen rá magyar megfelelõ.Sõt.(jah,lemaradt:pontosan nem tudom most megmondani,otthon van mindne cuccom,hogy a Magyarországi Quarter Horse Tenyésztõk Egyesületének Tenyésztési Szabályzatában mi áll.)

Nem nagyon értek hozzá, de mi nemrég vettünk egy Qh. méncsikót, akinek a színe magyarul zsufafakó az AQHA-nek leadott törzskönyvezéshez szükséges adatokban a tenyésztésvezetõ Buck-skin - nek nevezte a színét. Hollywood Dun It színe= DUN (szijjalt fakó)http://www.mcquaysta...unIt_photog.htmA színek itt vannak leírva:http://www.westerninfo.hu/szinek.html

Edited by Encõkeanyuja, 2007 április 16. - 13:43.


#170 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 15:03

A legszembetûnõbb különbség a dun és a buckskin között a szíjalt hát.Amúgy nagyon hasonló a két szín.

#171 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 17:28

A legszembetûnõbb különbség a dun és a buckskin között a szíjalt hát.Amúgy nagyon hasonló a két szín.

Tudom , mondhatni ugyanaz :ang: javítás oka: Encõkeanyuja vagyok, elfelejtettem átjelentkezni

Edited by Encõke, 2007 április 16. - 17:30.


#172 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 23. - 23:27

A jegyek öröklõdésérõl hol tudok olvasni? Esetleg vki tud vmit errõl? köszike :ang:

#173 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 18. - 11:44

Szerintetek mi lehet az oka, hogy pl. Erdélyben rengeteg vas-, meg pej-, meg általában "színesderes" :) lovat látni, itthon meg ez a szín inkább csak hidegvérûkben található meg? Ugyanis nekem nagyon tetszik az ilyesmi, fõleg ha "szerecsenfejû", de nem nagyon találok ilyen hátasnak valót. Merre nézzek körül e téren? Vagy hozzak be "facsaros eszû" székely lovacskát? :ang:

#174 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 18. - 13:35

Az erdelyi lovak szinkavalkadja szerintem egyszeruen az itteni fajok kevertsegenek koszonheto. A romaniai loallomany tulnyomo resze( 95-97%) a magangazdak kezen van, akiknel a fajtisztasag tan az utolso kriterium, legalabbis ami a lo hasznalhatosagat illeti. Tiszta faju lo magangazda, kisgazda kezen alig akad. A lovak hasznalhatosaga miatt, a kisebb helyi fajtakat eloszeretettel "izmositotak" felnehezzel. A roman felnehez fajtaban a deres szin nagyon gyakori, igy nem kell csodalkozni, hogy rengeteg az itteni loallomanyban a deres vagy a kulonbozo deres szinarnyalatu szinu lo. Regebb a hegyvideken inkabb lipicai, valamint hucul jellegu lovat lehetett latni, de az utobbi idoben kialakult egy olyan "kinek van nagyobb, erosebb, es miert ne, szebb lova", foleg az illegalis fakitermelesbol hirtelen meggazdagodottak koreben(nem mindegy mennyi fat lehet egy ejszaka alatt lehuzatni)minek kovetkezteben a legtobb fedeztetes hidegveru menekkel tortent, tortenik(ugye a kisember is probal felzarkozni). Ha pedig valaha egy "facsaros eszut" szeretnel venni, lehet tudok segiteni. De aztan ha tuljar az eszeden, ne engem szidj... . :)

#175 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 18. - 14:00

Na, ez a keresztezgetés logikus, és az eredménye: formás, gömbölyû, arányos, szép lovak. (Ez meg olyan mint Maláj...)
A dimbes-dombos terepen végzett nem kevés munka mellett, persze.

Jól gondolom, hogy quarterekben is elõ-elõbukkan ez a deres szín? Nem mintha most azonnal venni akarnék egyet, csak próbálom keresgélni következõ lovacskámat leendõ, a távoli jövõbe veszõ, megálmodott "miniménesembe"... :)

#176 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 29. - 13:16

Lenne 1 kérdésem, csak kiváncsiságból:

Ha egy sárga kancát fedeztetünk egy indiántarka ménnel, akkor abból biztosan indiántarka csikó lesz?

Nem

#177 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 8:06

De elég nagy rá az esély. A tarkák dominánsak a nem tarkák felett. Ha igazságosak akarunk lenni, nem dominánsabbak, csak kb két lókuszon eldõl, hogy fekete-pej-ságra lesz-e a ló, s a többi meg módosítja ezt. Ha van õszülõ allélja egy másik génhelyen, akkor szürke lesz. Ha van valamilyen hígító allélja egy 4., 5. x-edik génhelyen, akkor hígul ez a szín (valódifakó, krém-típusú fakítás, pezsgõ-típusú fakítás, ezüst-típusú fakítás...) Ha van "foltosító" allélja, akkor ezenek felül folti is lesz. Tehát az, hogy tarka lesz-e, attól függ, hogy a takra õs homozigóta-e erre a tulajdonságra nézve, vagy sem. A homozigóta, akkor tarka lesz az utád is, ha heterozigóta, akkor 50% az esélye, hogy tarka lesz az utód.

#178 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 15. - 8:25

Sziasztok, tegnap végigolvastam a totyikot, de a kérdésemre nem találtam választ. Az egyetemen használt lötenyésztõs-lószínöröklõdõs könyvem meg valahol elmaradt a költözések során. Egy szó mint száz: Fakó kancából milyen mén után, milyen eséllyel lesz fakó csikó? És milyen fakó lesz? (mármint hogy pl. zsufafakó kanca + sárga mén = izabella? - csak példaként, lehet hogy totál hülyeség)

#179 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 10:11

Igen, de az, hogy egy állat homozigóta-e, nem annyira megmondható :) Mert attól, hogy eddig pl. egy foltos ménnek akármilyen kancától csak foltos csikója született, még akár véletlen is lehet (mert eddig véletlenül mindig pont az az 50% jött be). Szóval, a heterozigótaság már egy nem foltos csikó után tuti, de a homozigótaság 100 foltos csikó után se tuti.

#180 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 10:42

Fakó kancából milyen mén után, milyen eséllyel lesz fakó csikó? És milyen fakó lesz? (mármint hogy pl. zsufafakó kanca + sárga mén = izabella? - csak példaként, lehet hogy totál hülyeség)


Bonyolultabb a kérdés mint gondolnád :)
Elõször is milyen fakó a kanca? (vesszõparipám ez, de a zsufafakó a nem fekete, hanem sötétebb fakó hosszú szõrû fakót jelenti) A fakó szín különbözõ árnyalatait (legalább) négy különbözõ gén okozhatja. Mind domináns, ezért legtöbbször nem dönthetõ el ránézésre, hogy homozigóta-e a ló. Ez azt jelenti, hogy bizonytalanul öröklõdik. Ha a kanca fakó, lehet homozigóta - akkor minden csikója fakó lesz, akármilyen színû a mén (kivéve ha a mén szürkét örökít). Ha heterozigóta, akkor a csikók fele lesz fakó. Ugyanez fakó ménnel 75%. A fakó árnyalatokhoz már tényleg tudni kell a genetikai hátteret is. Pl. homozigóta D-faktoros fakó kancától és homozigóta fekete méntõl (fjord*nóniusz :D) egérfakó csikót kapsz.

Ezen a honlapon elég jól elmagyarázzák a lényeget:
http://www.equinecolor.com/color.html
"color dilutions" alatt keresd

#181 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 15. - 11:01

Pl. olyan színû kanca, mint Natos, itt látni a seggét.

Na, már tudom is, milyen csikót akarok: Black dun-t. najóvanmá... :gm:

#182 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 11:36

Natos minden bizonnyal a Cr gén áldozata. Nincs hátszíja és a feje világosabb mint a teste. Ebbõl black dun (egérfakó) nem lesz :)

#183 táltos

táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 9:03

És õ milyen?

És még azt szeretném megkérdezni, hogy ennek a színnek mi a neve? Egészen elképesztõ!!! :hu:

Köszi!!!!

Edited by táltos, 2008 január 16. - 9:05.


#184 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 10:00

utóbbi egy izafakó ló, csak az akhal-teke fajtának ilyen arany árnyalatú szõre van. sose fogsz ilyet kikeverni egy nem akhalnál. az elõzõ meg egy sima zsufafakó, bár abból egy szép darab.

#185 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 10:23

vesszőparipám ez, de a zsufafakó a nem fekete, hanem sötétebb fakó hosszú szőrű fakót jelenti


És ő milyen?


Fakó, így sallangok nélkül. Annak is a hátszíj nélküli változata. A Cr gén okozza, homozigóta formában cremello vagy perlino lesz a ló.

Edited by Barefoot, 2008 január 16. - 10:29.


#186 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 16. - 10:47

Sziasztok,

tegnap végigolvastam a totyikot, de a kérdésemre nem találtam választ. Az egyetemen használt lötenyésztõs-lószínöröklõdõs könyvem meg valahol elmaradt a költözések során.

Egy szó mint száz:

Fakó kancából milyen mén után, milyen eséllyel lesz fakó csikó? És milyen fakó lesz? (mármint hogy pl. zsufafakó kanca + sárga mén = izabella? - csak példaként, lehet hogy totál hülyeség)


Barbara!
Mivel nem sok esélyt látok arra, hogy ismerni fogod a lovaid genetikai hátterét , ezért csak érdekességképpen leirom Neked a mi izabella kancánk ellési történetét. A furiosos topikban fennt van Wotan és az izabella fakó kanca is. Kettõjük párosításából születettt: 1 fekete, 1 pej és 3 zsufafakó, ezenkívül volt még sárga ménnel fedeztetve, itt mindig sárga csikó született. Wotan apja volt fekete, anyja pej. Az isabella kancának az anyja fakó az apja pej volt.Nagyapja sárga.Amikor a fakót vettem a somogysárdi ménesbõl, a ménesvezetõ azt mondta nehéz ezt a színt eltalálni. Ha fakóval fogom fedeztetni akkor esélyem van rá hogy albinó csikó születik. De az eladási oldalakat böngészve felfigyeltem arra, hogy Surdut Netovább csikói rendkívül magas arányban fakók. Sõt izabella fakók.

#187 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 16. - 10:50

Kezdek megbizonyosdni benne, hogy a lovak színöröklõdése valóban ölég bonyolult. :) de talán nem is baj... :P

#188 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 11:51

Egy táblázat Martin Heller Ponys aus Irland címû connemarás könyvébõl. :)

#189 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 16. - 11:56

Tényleg, Andi, Café azóta nem sárlott újra? Csak mert lehetne kísérletezni, a szamár-öszvér-ló gének hogy kombinálódnak, ha netalántán mégis termékeny lenne Õnagysága, és lenne csikója is. Tényleg, annak mi lenne a neve, azaz milyen fajú állat egy öszvér-ló utód?

#190 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 12:00

Nem, de idén bizisten befedeztetem. :D Jó eséllyel nem lesz belõle semmi, ha meg mégis, az pláne nem lesz semmi. :yeah:

#191 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 12:03

De legalább neki jó volt :D

#192 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 12:16

Ez sem utolsó szempont. :D Szegényke nagyon szenvedett a tavalyi sárláskor, kifejezetten bántam, hogy pár hónappal elõtte kiheréltettem Pimpát. :hupp: Ha nem lettek volna a patái helyén négy éves papucsok, simán elmentünk volna pasit keresni. Na, majd idén. :kv:

#193 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 12:29

Barbara!
Mivel nem sok esélyt látok arra, hogy ismerni fogod a lovaid genetikai hátterét , ezért csak érdekességképpen leirom Neked a mi izabella kancánk ellési történetét. A furiosos topikban fennt van Wotan és az izabella fakó kanca is. Kettõjük párosításából születettt: 1 fekete, 1 pej és 3 zsufafakó, ezenkívül volt még sárga ménnel fedeztetve, itt mindig sárga csikó született. Wotan apja volt fekete, anyja pej. Az isabella kancának az anyja fakó az apja pej volt.Nagyapja sárga.Amikor a fakót vettem a somogysárdi ménesbõl, a ménesvezetõ azt mondta nehéz ezt a színt eltalálni. Ha fakóval fogom fedeztetni akkor esélyem van rá hogy albinó csikó születik. De az eladási oldalakat böngészve felfigyeltem arra, hogy Surdut Netovább csikói rendkívül magas arányban fakók. Sõt izabella fakók.


Nekem egyértelmûnek tûnik a dolog.
a kanca anyja fakó, de sárgát hordoz (Ax Ccr Ee)
az apja pej, de szintén sárgát hordoz, örökölte a nagyapától, aki csak sárgát örökíthet (Ax CC Ee)
a kettõ közül legalább az egyik rendelkezett a recesszív fekete génnel (Aa)
az izabella (mosott fakó) kanca tehát ezt örökölte szülõktõl: Aa Ccr ee
Wotan sötétpej a kép szerint (Aa CC Ex)
a csikók tehát:
fekete (aa CC Ex)
pej (Aa CC Ex)
fakó (Aa Ccr Ex)
sárga ménnel (CC ee) fedeztetve kaphatsz
sárgát (CC ee)
vagy mosott fakót (Ccr ee)

#194 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 16. - 12:39

Bare, le a kalappal. Szimplán csak érdekel, és "zsigerbõl nyomod" ezeket a génpárokat, vagy lestél? :D

#195 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 13:30

Lestem, mert nem voltam benne biztos, hogy jól emlékszem, de jól emlékeztem :) Az A lokuszt szoktam keverni, mert ott három allél van és amúgy is nehéz eldönteni ránézésre hogy melyik van a lónak.

#196 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 14:05

Natos minden bizonnyal a Cr gén áldozata. Nincs hátszíja és a feje világosabb mint a teste. Ebbõl black dun (egérfakó) nem lesz :)


Csak egy kis belepofázós-kiegészítés :o :) :

A black dun-t,mint szín-nevet nem nagyon használják (illetve néhány helyen blue dun-nak is nevezik,de ez sem használatos igazán).Ismertebb neve (különösen a Quarte horse fajta esetén,illetve a western-világban) a grulla.

#197 táltos

táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 20:16

Fakó, így sallangok nélkül. Annak is a hátszíj nélküli változata. A Cr gén okozza, homozigóta formában cremello vagy perlino lesz a ló.


Köszi Barefoot! Már volt egyszer cremello csikója. Tehát ha megint homozigóta fakóval lesz befedeztetve, akkor valószínû, hogy megint cremello csikója lesz vagy perlino. Köszi még egyszer!!!

Köszi neked is Unicorn! Káár. :hupp: El tudnék viselni egy ilyen szépséget. :yeah:

Edited by táltos, 2008 január 16. - 20:23.


#198 Guest_Mistyk_*

Guest_Mistyk_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 19. - 10:20

Nekem régi álmom egy tarka csikó, de ugró vérvonalú. Szofi, aki a nyugdíjas éveit töltõ, nagybecsû öreg lovam, kiscsikót szeretne és biztosak szeretnénk lenni benne, hogy tarka lesz. Végeztem származás kutatást egészen 1680-ig, hála égnek nem volt nehéz, elég jó származású német kanca, ezért fent van az összes felmenõje, akik nagyrészt sárgák, kis részben pejek. Lehet hülyeséget kérdezek, de úgy tudtam a sárga recesszív szín és csak homozigóta formában ad sárgát? õ sárga. akkor homozigóta? kinéztem a fedmént, aki egy oldenburgi pejtarka mén. Apja tarka, akinek az apja pej. apai anyja tarka, akinek az apai oldala szintén tarka, pej apából és tarka anyából, aki pejbõl és sárgából lett tarka :confused: Remélem valamennyire követhetõ :D A ménnek az anyai oldala pedig pej. Tehát összvissz ennyi tarkaság van benne és így lett õ is az, a többi felmenõje meg nagyrészt pej. Szóval lesz e nekem ebbõl a párosításból tarka kiscsikóm? :eek: :D

#199 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 19. - 10:25

a sárga sajnos annyira nem csak homozigóta formában ad sárgát, hogy volt egy fekete kancám, a sötétpej mént rátéve lett egy mosott sörényû csikóm. pechem volt. viszont ha 2 sárgát összeeresztesz, akkor tuti, h sárgát kapsz. lehet tarka. meg pej és sárga :D

#200 Guest_Mistyk_*

Guest_Mistyk_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 19. - 10:49

Mi az az overo és tobiánó?? :huh: