Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lábproblémák


  • Please log in to reply
1887 válasz a témához

#41 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 22:42

Ez így mind szép és jó, de én ilyet 7 éves lónál még nem hallottam! Bár ha a "pályáját" nézem, akkor nem csoda, ha úgy kész van mint egy öreg ló.Azért köszi szépen!

#42 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 22:56

Akár 5 éves lónak is lehet olyan az elõélete (sajnos :( ), amitõl szétmegy az összes lábában minden, ami ló lábában csak szétmehet... Meg lehetnek olyan lábállás-hibái, amitõl jobban terhelõdnek bizonyos ízületei, és elõbb elkopnak. De ha Hajnid csak kattog, és más láb-baja nincs; az még viszonylag kellemes állapot.

#43 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 22:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Állatorvos nincs errefelé?? [/QUOTE]Errefelé nincs, de ha az õ válaszukra vagy kíváncsi, csak egy e-mailbe kerül. Posted Image Egyébként én úgy tudom, ez lónál is tk. ugyanaz a baj, amit az emberre vonatkoztatva írtál le.

#44 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 23:13

Hülye kérdés, és itt tök off, de: ha a lábujjaimat hajlítom-nyújtom és kattog (hajlott koromnak betudhatóan, minden bizonnyal; már évek óta), az is az ízületek kopása miatt van??(Intim kérdés: Galesznek kattognak a csüdjei?)Ja, közben eszembe jutott, a kifejezetten világéletében agyonterhelt Pakesz lónak (gy.k.: hobbiló az árva, 50 centisnél nagyobbat sose ugrott; másfél óránál többet egyszerre max túrán ment, kímélõ módban; bemelegítés nélkül legfeljebb saját elhatározásából, a karámban vágtázik) lovas nélkül is olyan gyönyörûen kattogott valami már tavaly is a hátuljában (csípõje, térde? Ottantájt valahol), hogy élmény volt hallgatni. Lépésben, kizárólag.

#45 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 23:40

A Durcásnak (17 éves) is csak lépésben kattog a bal eleje, de elég hangosan. Neki mindegy, hogy lovassal, vagy lovas nélkül!Szóval akkor lehet, hogy nem is olyan vészes ez a kattogás Hajninál, mint ahogy én megijedtem?! Az viszont biztos, hogy ha nem csikóshátaskodik 4 éves koráig (2 évet), néha naponta kétszer sodrott létére, akkor most nem lenne ilyen a kiscsaj!

#46 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 23:51

Összefoglalólag: passz. Részletezd e-mailben a Rendelõbe. (elõélet, tartásmód, karámozva mennyire van, mikor kattog: munka elõtt/alatt/után, amúgy tisztán jár-e vagy bicegõs/merev kicsit, látszik-e valami fura azon a lábán, szokott-e beszûrõdni, effélék) ;) Hátha válaszolnak rá a dokik, és okosabbak leszünk mindnyájan.Mélyebben utánanézve, [url="http://"http://kep.tar.hu/sekhnemet/midsize/pic3889321.jpg"]ettõl[/url] sztem akárkinek kattogna a lába. Fõleg a bal hátsó, csánk/térd/csípõ környékén, ha rendszeresen az tartotta ilyen kecsesen kifacsarodott pózban Hajni pihe(?)súlyát. Esetleg csatolhatod a mailhez is.:/ [ Április 03, 2004, 00:03: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#47 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 0:15

Köszi, majd küldök egy mailt, hátha úgy tényleg megtudjuk az okát!Én 100%-ig biztos vagyok benne orvosi vélemény nélkül is, hogy a rengeteg, néha napi többszöri programozás és helytelen használat miatt van az összes problémája! Már vártam is, hogy mikor fog vissza köszönni. Majd én is megköszönöm alkalom adtán a gazdájának (Hajni egy bérló)!

#48 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 7:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Hülye kérdés, és itt tök off, de: ha a lábujjaimat hajlítom-nyújtom és kattog (hajlott koromnak betudhatóan, minden bizonnyal; már évek óta), az is az ízületek kopása miatt van??(Intim kérdés: Galesznek kattognak a csüdjei?) [/QUOTE]Mindkettõre igen a válasz. Posted Image Az elsõt azért tudom biztosan, mert nekem is volt egy ízületi betegségem gyerekkoromban, és tudom, hogy olyan helyeken bírnak fájni, ahol a ember nem is gondolná... nekem pl. a mutatóujjam fáj egy ideje az sok egerezéstõl.De kattog nekem is a lábujjam, meg sok más is.Galesznak is kattog a hátulja, asszem mindkettõ, ez gondolom az artrosissal lehet összefüggésben, ami minden bizonnyal van neki, és még sok más lónak ennyi idõs korára, csontkinövéstõl függetlenül... és amikor esetleg sántít (mostanában szerencsére csak nagyon ritkán), akkor is tipikusan ízületesen, azaz a bemelegítés végére már nem érezni.

#49 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 10:01

Rosszul figyelsz, drusza anyó ;) 1.) nem fáj, csak kattog. (egyéb, tönkrestrapált ízületeim szoknak fájni; meg tudom különböztetni a kettõt)2.) oké, hogy a hátulja kattog, de lent, csüdkörnyéken (ahol minden bizonnyal van arthrosisa) kattog?(most azzal nem is jövök hogy Szikrának pl az elejével egészen biztosan nem oké valami ízületileg, de az eleje nem kattog; csak a hátulja, ami viszont ezen kívül az égvilágon semmilyen tünetet nem mutat...)Megmondom, miért gyanakszom hogy nem az ízületi folyadék vagy porcok környékén van a zûr (amit lehetne arthrosisnak, kopásnak, stb nevezni) "kattogásnál" se emberben, se lóban: az effélék egyrészt fájnak (ember érzi magának, lovon a sántaság jelzi); másrészt inkább egyfajta recsegõ-ropogó-dörzsölõdõ érzettel járnak, nem egy sima és tiszta, átkattanás-szerû hanggal/érzéssel.(most lehet elmélyedni benne, ki mit ért "kattogás" alatt ;) )Szóval nekem úgy tûnik (aztán az okosok majd úgyis megmondják, ha nincs igazam), hogy a fájdalom nélküli, "tiszta" kattogásnál inkább az elmerevedett szalagokkal lehet a gond, vagy õk maguk recsegnek, vagy ahogy az csontok "átpattannak" alattuk... :confused: (nem kötözködök, csak hangosan gondolkodok... Nagyrészt csak feltevéseim vannak ebben a témában, nyugodtan lehet velük vitatkozni.)

#50 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 23:05

Áhá... hát nem tudom, én összevontam a kattogást a fájdalommal, mert úgy gondoltam, mindkettõ kopásból, elhasználódásból ered. De most hogy mondod, az ujjaim tényleg nem szoktak kattogni, asszem. :D Galesz szerintem csüdkörnyéken kattog, de ilyen specifikusan még nem hallgattam, meg nem is vagyok dokinéni, hogy megállapítsam. Posted Image De az biztos, hogy minden kattogás meg idõnkénti sántaság ellenére úgy bír menni, mint valami gõzgép. :D

#51 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 5. - 10:24

Még mindig nem tudja senki, hogy mit jelent az, hogy "merev az eleje"? Egyszerûen csak vegyem szó szerint? De nem tûnt a ló merevnek... Szóval nem tudom.

#52 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 5. - 19:57

Bonny!Sztem értelmezd szó szerint. Biztos vmi olyasmit jelenthet, h mereven rakja az elsõ lábait. Lehet, h másmilyen patkó kéne rá. Nálunk volt olyan ló akin ez segített.

#53 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 15:34

Nem volt rajta patkó, és szerintem tök normálisan ment minden jármódban. Hát azt hiszem, ez egy talány marad. Posted Image Arra gondoltam, hogy valami "szakkifejezés"-féle... Posted Image

#54 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 16:27

Bonny! Fordítsd meg az állítást, és talán megkapod a választ!Biztosan láttál nagyon laza járású lovakat, akik vagy 50 cm-rel átlépik a mellsõ patanyomukat séta közben is. Közben a válluk, lapockájuk nagyon lazán, törzsükrõl majd leválva, kötetlenül mozdul elõre-hátra. Hát ennek az ellentétese a kötött, alig mozduló merev váll. Nekik elég darabos, zötyögõs a járásuk.Kattogás.Egy idõben én is kattogtam, szinte minden izületem. Nem fájt, semmiféle gondom nem volt, kivéve ha éjszaka, vagy hajnalban keltem fel pössenteni, a nagy recsegéstõl szerintem felébredt a ház. Aztán elmúlt, elfelejtettem. Most, ha akarom se tudom recsegtetni az ujjaimat. Mondjuk akkkoriban intenzíven sportoltam.Van itt is egy ötéves herélt, ugyanannyit, ugyanazt dolgozza mint testvérei (apáról). Ugyanazok a körülményei, takarmányozása, de mig be nem melegszik kattognak a csüdizületei. Nem szívesen ülnek rá ezért, pedig kellemes lovaglású és cseppet sem zavarja mozgásában stb. Azt mondják a tapasztaltak, hogy majd elhagyja. "Ez ilyen lábú".

#55 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 20:35

Nálunk is volt egy kattogós lábú ló. Az állatorvos aszondta, hogy kevés az izületi folyadék a lábaiban. Ezt lehet gyógyítani, csak drága.Ezért kell minden lovaglás elõtt kézen is sétáltatni a lovat, és fölülés után min. 5 percig kell lépni!!!

#56 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 7:12

Sziasztok!Hajni lábkattogása, úgy eltûnt, ahogy jött, hirtelen.A korábbiakban sok szó esett az ínszalag szakadásról. Nos nekem ezzel kapcsolatban lenne egy érdekes kérdésem. Itt 4-6 hónap boxról volt szó ezzel a problémával kapcsolatban. Hát a lovardában Sárinál ínszalag szakadást állapított meg az állatorvos kb két hete. A tegnapi injekciózásnál azt mondta, hogy 1-1,5 hónap múlva rendbe jön. Én ezt nem értem! Olyat hallottam már, hogy egyik doki mást mond, mint a másik, de ennyire?!

#57 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 6:27

Köszi Csikasz!Most kiderült, hogy lehet más a ló baja! Ömlik a gennyes, véres trutyi a lábából és, bár alig tud ráállni azért a tulaj betetette a többi közé a karámba, ahol a többi "egészséges" is alig tud menni!Én ezt már nem értem!

#58 chimera

chimera

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 20:10

Az én Melákom lába is kattog idõnként, de mikor bemelegszik már nem. Pár napja figyelem (mióta nálatok olvastam), de nem rendszeres a dolog. Tegnap nem kattogott, ma igen.Szerintem ez a kattogás dolog nem komoly "tünet", inkább valami pillanatnyi állapot. A ló fiatal nem hiszem, hogy arhrosisa lenne. A másiké még sosem csinált semmit, pedig franciás lábállás hordja már 10 éve a testét, de az egyszer volt igyazán sánta egy esés után, azóta csak Ál sánta volt.Szóval szerintem a kattogással nem kell foglalkozni, attól nem lesz sánta egy ló.

#59 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 30. - 23:53

Sziasztok!Tudom,hogy már volt szó ilyesmirõl ebben a topicban,de most szeretnék egy olyan személytõl érdeklõdni,akinek már volt hasonló problémája a lovával.Szóval leginkább ahhoz szólnék,akinek a lova szenvedett már ízületi tok gyulladásban.Persze minden hozzászólásnak örülnék!A pacikám jobb hátsó lábán az ízület bedagadt és puha volt.Ez tegnap történt,miután futószáraztam.A doki ma reggel megnézte és azt mondta,hogy megerõltettem.Ezt nem igazán értem,hisz a futószárazás elején ment vagy 7 kört lépésben,a végén meg 10et.Egyébként még vágtát sem kértem,csak ügetett és lépett felváltva.Tehát balra kb.7kör lépés,7kör ügetés,2kör lépés,7kör ügetés,2kör lépés,5kör ügetés.Utána jobbra ugyanez,az elején 2kör lépéssel a végén pedig 10 kör lépéssel.(Lehet kicsit bonyolult de csak így tudtam leírni.)Tehát bemelegített meg levezetés is volt.Szerintem ennyi munka nem terhel meg egy lovat.Bár az igaz,hogy vagy egy hétig volt kihagyás,aztán tegnapelõtt futószáraztam keveset,aztán tegnap így ahogy leírtam.Egyébként a doki azt javasolta,hogy rakjak rá ecetes agyagos pakolást,amit nedvesítek mindig ha megszárad,és 2napig ne is vigyem ki az istállóból.Semmi kenõcs,vagy borogatás...Kicsit furcsa ez nekem,de végül is õ biztos jobban tudja.Azt mondta,hogy ha utána is fennáll a probléma,akkor majd ír fel valami gyógyszert ízületi betegségre.Szóval nektek errõl mi a véleményetek?Tudtok valmi jó gyógymódot?Bár a pakolás eddig tényleg bevált,mivel már nincs annyira feldagadva,de én félek,hogy visszatérõ lesz,mivel kb. 1hónapja is volt vele probléma(ugyanez).Akkor egy ismerõsöm azt tanácsolta,hogy Bourofix oldatot tegyek rá,az jó is volt.De most kérdeztem a dokit,és azt mondta,hogy az ecetes agyag jobb.Végül is a Bourofix oldatnak is az ecetéhez hasonló szaga van...Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.Írtam,hogy félek,hogy visszatérõ lesz,mivel már 1 hónapja is elõfordult.Úgy gondolom,hogy ha visszatérõ,akkor annak valami sérülés,például húzódás vagy neadjisten szalagszakadás lehet az oka,ezért szeretnék csináltatni egy röntgent vagy ultrahangot,hogy kiderüljön mi is a helyzet.A kérdésem pedig az lenne,hogy meg lehet e állapítani ultrahanggal,vagy jobb a röntgen?Azért kérdezem,mert a röntgen 20000ft lenne,az ultrahang viszont kijönne 10000ftból...Persze,kifizetem én a 20at is.De ha ugyanolyan jól meg lehet állapítani,akkor inkább az olcsóbbat választanám!Ezt azért nem tudom megkérdezni az orvostól,hogy jobb-e mert az egyiket az egyik dokink csinálja, a másikat meg egy másik.Ezért kérdezlek titeket!Bocs ha nagyon körülményes volt a megfogalmazás! Posted Image

#60 Aliz_15

Aliz_15

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 18:13

Mit tegyek, ha lovagoltam és a barátnõm lova(rajt ültem) megbotlott és engem okol.Azt mondja, hogy nem hív orvost és, hogy én hozzam rendbe.Csakhogy a lába sebes fel van dagadva és nem tud ráállni? :( :confused: :mad:

#61 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 18:18

Esetleg hívj orvost te...

#62 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 18:56

Érdekes...

#63 Aliz_15

Aliz_15

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 19:09

NauTiLUS!Köszi!Apple, mi?

#64 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 3. - 21:10

Ez az egész, amit leírtál.

#65 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 3. - 21:27

Aliz!Ha a ló lába sebes mindenesere legalább a sebet kezeljétek le elsõ körben! Biztos van a lovardában egy tapasztaltabb lovas, aki tud tanácsot adni, így látatlanban nem igazán lehet mit mondani.Azt írod nem áll rá. Ebben az esetben viszont mindenképpen meg kellene mutatni egy állatorvosnak! Ha közösen lovagoljátok, esetleg felesben tartjátok, akkor illik az állatorvosi költségeket is felesben viselni. Gondolom azt te is tudod, hogy egy ló lábának egészsége nem elhanyagolható a ló további "használhatóságát" illetõen. Szerintem minél elõbb próbáljatok dülõre jutni, kikérni az istállóbeli tapasztaltabb lótartók véleményét is és mindenképpen megmutatni a lovat egy állatorvosnak! Sürgõsen!

#66 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 5. - 12:05

Én nem hiszem, hogy sokat gondolkodnék hasonló probléma esetén. Tényleg érdekes... :rolleyes:

#67 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 6. - 22:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Shába: Sziasztok!Tudom,hogy már volt szó ilyesmirõl ebben a topicban,de most szeretnék egy olyan személytõl érdeklõdni,akinek már volt hasonló problémája a lovával.Szóval leginkább ahhoz szólnék,akinek a lova szenvedett már ízületi tok gyulladásban.Persze minden hozzászólásnak örülnék! (...) Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.Írtam,hogy félek,hogy visszatérõ lesz,mivel már 1 hónapja is elõfordult.Úgy gondolom,hogy ha visszatérõ,akkor annak valami sérülés,például húzódás vagy neadjisten szalagszakadás lehet az oka,ezért szeretnék csináltatni egy röntgent vagy ultrahangot,hogy kiderüljön mi is a helyzet.A kérdésem pedig az lenne,hogy meg lehet e állapítani ultrahanggal,vagy jobb a röntgen?Azért kérdezem,mert a röntgen 20000ft lenne,az ultrahang viszont kijönne 10000ftból...Persze,kifizetem én a 20at is.De ha ugyanolyan jól meg lehet állapítani,akkor inkább az olcsóbbat választanám!Ezt azért nem tudom megkérdezni az orvostól,hogy jobb-e mert az egyiket az egyik dokink csinálja, a másikat meg egy másik.[/QUOTE]Ilyesmi lehet valami lágyszöveti gondtól (szalag-, ín húzódása, részleges szakadása, emiatti gyulladása), ami ultrahanggal vizsgálható jobban; vagy attól hogy valami kis levált csontdarabka rongálja az ízületet belülrõl, ami viszont röntgenen látszik jól. De akár a kettõ együtt is lehet. A legjobb az lenne ha mindkét vizsgálatot elvégeztetnéd. És még így is elõfordulhat, hogy nem lehet megtalálni a kiváltó okot, csak arthroszkópiával (=az ízület üregébe történõ bekukucskálás, megfelelõ száloptikás készülékkel) vagy CT-vel. [ Május 06, 2004, 23:08: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#68 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 0:30

Õz! Köszi a segítséget!Rég jártam erre és azóta felvilágosított egy állatorvos,hogy az ultrahang csak a lágy részeket mutatja,a csontot röntgenezni szokás.Én a röntgent megcsináltattam,mivel az itteni állatorvos ezt javasolta.Csináltak róla pár képet,másnap mikor kész lettek,érdeklõdtem és a doki azt mondta,hogy õ semmi különöset nem talált rajta,ha csak hobbicélra akarom használni a lovat,arra tökéletes.Meg mondta,hogy szóljak ha súlyosabb tünetek lépnek fel,pl.sántít,vagy nagyon feldagad a lába.Én csak hobbilóként tartom õt,de nem értem,hogy hogy értette hogy "ha csak arra használom"...Ha csak hobbiból lovaglok rajta,nem kell,hogy tökéletes legyen a lába? :confused:Vagy inkább úgy értette,hogy gyenge a lába,de azt még bírja,hogy hobbiból lovagolják?Szerintem mindkettõ durva.Hisz akkor is gyógyítani kell,ha csak hobbiló...Arra gondoltam,hogy esetleg látott a röntgenképeken valami nem túl biztatót,de inkább nem akart megijeszteni,szóval inkább nem mondta el.De szerintem ezt nem tenné meg velünk,nem így ismerem.Egyébként megtehetné?Jogom lenne tudni,nem?Amúgy ennek a dokinak elég jó híre van,rendes,nem csak a pénz érdekli(mint egyes állatorvosokat),tényleg szereti a lovakat és a kisemberekkel is foglalkozik,szóval nem néz le csak azért,mert én "csak" egy hobbilovat tartok,ráadásul nem is egy puccos istállóban.(Sajnos találkoztam már olyan dokival,aki nem igazán vett az én kis hobbipacikámról tudomást.)Legjobb az lenne,ha saját szememmel látnám a képeken,hogy nincs semmi gond,de azt mondta,hogy telefonon érdeklõdjek.(Kb.100kmre lakik,és nem tudom hogy eljön-e egyáltalán ennyiért...)Egyébként a lovam lába azóta is feldagad egy kicsit,viszont mostanában csak lépegettünk,szóval ha ügetne,lehet nagyon feldagadna...Vettem rá hidegpakolást,ami elég jó,rövid idõ alatt lelappad tõle a lába.Lehet jobb lenne ha csináltatnék egy ultrahangot is,viszont azzal az állatorvossal,aki a környéken ultrahangot csinál,nem igazán szeretném megcsináltatni különbözõ okok miatt...assze ezen még gondolkodom,megnézem nagyobb terhelésre mennyire dagad fel,és ha szükséges,hívok messzebbrõl egy dokit.

#69 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 0:51

Lenne mégegy problémám:néhány nappal ezelõtt költöztettem haza a pacikámat és akinél tartom,kért,hogy kössem meg éjszakára,nehogy valami gond legyen.Megkötöttem,és reggelre meg is történt a baj:addig kapált(mivel új helyen volt,ráadásul megkötve),hogy beleakadt a lába a kötélbe,majd ráhurkolódott és mikor reggel mentem,már egy csontig hatoló seb volt a csüdjén.Az állatorvos azt javasolta,hogy naponta többször 10:1 Betadine oldattal kezeljük.Ez kb.egy hete történt.Azóta elég szépen gyógyul a seb,naponta 4-szer,5-ször lemosom és Betadine-ozom.Egy ismerõsöm azonban azt mondta,hogy a lovardában,ahol õ dolgozik,az ilyen esetekben nem használnak Betadine-t,hanem valami sprayt fújnak a sebre(sajnos a nevére nem emlékszem),ami 3 nap alatt hegesíti és hamar begyógyul.Mondta,hogy hoz belõle,de nem tudom,hogy kipróbáljam-e...Gondolom az állatorvos a legjobb módszert ajánlja...Bízzak az állatorvosban,meg a jólbevált Betadine-os módszerben,vagy próbáljam ki ezt a sprayt?Egyébként eddig heg még nem képzõdött rajta,de már látszik rajta javulás.Félek,hogy az a spray csak felgyorsítja a hegesedést;a Betadine lehet hogy lassabban gyógyít,de talán biztosabban,nem?

#70 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 8:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Shába: Lenne mégegy problémám:néhány nappal ezelõtt költöztettem haza a pacikámat és akinél tartom,kért,hogy kössem meg éjszakára,nehogy valami gond legyen.Megkötöttem,és reggelre meg is történt a baj:addig kapált(mivel új helyen volt,ráadásul megkötve),hogy beleakadt a lába a kötélbe,majd ráhurkolódott és mikor reggel mentem,már egy csontig hatoló seb volt a csüdjén.Az állatorvos azt javasolta,hogy naponta többször 10:1 Betadine oldattal kezeljük.Ez kb.egy hete történt.Azóta elég szépen gyógyul a seb,naponta 4-szer,5-ször lemosom és Betadine-ozom.Egy ismerõsöm azonban azt mondta,hogy a lovardában,ahol õ dolgozik,az ilyen esetekben nem használnak Betadine-t,hanem valami sprayt fújnak a sebre(sajnos a nevére nem emlékszem),ami 3 nap alatt hegesíti és hamar begyógyul.Mondta,hogy hoz belõle,de nem tudom,hogy kipróbáljam-e...Gondolom az állatorvos a legjobb módszert ajánlja...Bízzak az állatorvosban,meg a jólbevált Betadine-os módszerben,vagy próbáljam ki ezt a sprayt?Egyébként eddig heg még nem képzõdött rajta,de már látszik rajta javulás.Félek,hogy az a spray csak felgyorsítja a hegesedést;a Betadine lehet hogy lassabban gyógyít,de talán biztosabban,nem? [/QUOTE]Ez valami sport nálad, hogy megkérdõjelezed az állatorvost?Másik, azt is fel kellene pofozni, aki azt mondta, hogy legyen megkötve a ló, meg azt is, aki úgy kötötte meg, hogy beleléphessen...Ja még egy valami kimaradt, a hobbilóként való használatot gondolom úgy értette az orvos, hogy nem akarsz vele sokat ugrani, különösen terhelõ díjlovas feladatokat megoldani, illetve nem gondolsz arra, hogy távlovasként versenyezz vele, tehát csak mértéktartóan lovagolod, nem kérsz tõle nagyon nagy fizikai terhelést jelentõ dolgokat. [ Május 16, 2004, 08:32: Az üzenetet átszerkesztette: NauTiLUS ]

#71 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 8:26

Shába! Ajánlom figyelmedbe a következõ két könyvet:Ernst József-Fehér Dezsõ ;Sérülések és balesetek megelõzése a lovak körül, Novotni Péter; Lótartás a családban. Nagyon sok hasznos tudnivaló van mindkettõben. A pacikád lábát pedig ,amig meg nem gyógyul ne eröltesd.

#72 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 23:30

Nautilus! Nem sport nálam az állatorvos megkérdõjelezése,csak próbálok tájékozódni,hogy hogyan gyógyíthatnám esetleg meg a lovam lábát.Próbálok tájékozódni a lehetõségekrõl,hisz egy ember szava nem szent,még akkor sem ha az illetõ állatorvos,mivel más tudhat jobb módszert és az,hogy kérdezõsködöm,nem azt jelenti,hogy nem tartom be az orvos utasításait.Furcsa nekem,hogy Betadine-t ajánlott,és ugyebár ez fertõtlenítõszer.Azt mondta ne kötözzem be,azzal csak ártok.Viszont ha nem kötözöm be,akkor akár 10percenként fertõtlenítgethetem...Ezért ajánlott az ismerõsöm olyan sprayt,ami hegesít.Felhívtam az orvost és azt mondta,nyugodtan próbáljam ki.Õ azért nem ajánlotta ezt,mert nem ismeri a boltban kapható cuccokat,meg igyekszik olcsóbb megoldásokra törekedni.Ezt azóta ki is próbáltam,és bevált.Egyébként egy másik ismerõsöm(aki csak oltáskor hív állatorvost,mivel a gyógynövényeket többre tartja a mesterséges szereknél)ajánlotta a farkasalma fõzetet is,de ezt egyelõre nem próbáltam ki,mivel nem akarok a lovamon ennyi féle cuccal kísérletezgetni.Ha a spraytõl nem gyógyul meg,kipróbálom a farkasalmát is,bár ahogy elnézem nem lesz rá szükség szerencsére!A másik:elhiheted,hogy szívesen felpofoztam volna a tulajdonost,de mivel õ a tulajdonos,nem tehetem meg,mivel örülök hogy nála tarthatom a lovamat(mivel errefelé nem bõvelkedünk istállókban,lovardákban)!Másrészt azt is elhiheted,hogy tudom,én is megérdemelnék egy felpofozást,amiért hagytam,hogy ez történjék a lóval,csak tudod azért nem akartam rövidre kötni,mert akkor meg nem tud lefeküdni.Nem tudom,hogy arra gondoltál-e,hogy hosszúra hagytam a kötelet...De nem hagyhattam neki 10cms kötelet...Amúgy meg ha egy ló kapál,azt próbáld csak meg úgy megkötni,hogy ne tudja a lábát a kötélbe rakni(mikor elengedve még az ajtóra is képes 2 lábbal felmászni)!Komolyan szeretném megtanulni azt a módszert!De szerencsére erre már nem lesz szükségünk,mert mostmár el van engedve,de a kapálást ugyanúgy folytatja ha olyan a kedve,mivel nagyon menõs.Egyébként köszönöm,hogy leírtad a véleményedet.

#73 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 23:35

Jutka!Már olvastam ezeket,de azért köszönöm a tanácsot!A lovam lábát pedig nem fogom megerõltetni akkor sem ha már meggyógyult Posted Image

#74 sunny7

sunny7

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:57

Sziasztok! Tudnátok valami info-lelõhelyet a csontkinövésekrõl? Most néztem meg egy 5 éves telivért, szép szárazak az inai, pedig gáton is futott, de a bal elején belül van egy csontkinövés az ina mögött. A doktornõ szerint már így került oda 2 évesen és azóta nem nõtt neki, de persze én is ezt mondanám. Én úgy tudom ezek a dolgok nõnek és aztán szép lassan nyomni kezdik, vagy elvágják az inat. Ez a fõ oka, amiért nem akarom megvenni. Pedig olyan aranyos pacc! Ti mit tudtok errõl a dologról?

#75 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 22:28

Aranyos paci van ezeregy másik is, ha kétségeid vannak, ne vedd meg.Amúgy attól függ hogy mitõl van a csontkinövés, meg hol, meg mekkora, meg mikori, meg... Meg meg kéne nézetni másik (független) dokival meg egy röntgennel.

#76 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 20:39

Megoldás lehet ilyen esetekben az olyan készítmény, ami ezt a kocsonyás anyagot pótolja vissza. Embereknél 2-3 hónapos kúra után megszûnik a fájdalom, a kattogás nem minden esetben tûnik el, de jelentõsen csökken. A mágnesterápia is sokat segít, de nem mindenki jut hozzá ilyen 650000.-Ftos készülékhez. az izületi fájdalmakat meg lehet gyógyhatású szerekkel kezelni, és nem megy tönkre a mája a gyógyszerektõl...

#77 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 20:45

A spray neve valószínûleg Aloe Vera First, literes kiszerelés, fehér szórófejes flakon, kék betûkkel. Tényleg nagyon jó

#78 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 21:02

Ahova járok lovagolni, van egy ló, (mily meglepõ)és megrepedt a bal elsõ patája. Azt mondják, hogy pihentetni kell, és majd egy idõ után esetleg rá lehet ülni. Mikor valaki ráül, vagy erölteti a lábát, akkor vérzik... Biztos csak az a megoldás, hogy pihennie kell, amíg meg nem gyógyul? :confused:

#79 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 12:50

Lehet hogy több segítségre lenne szüksége a pacinak, van ami magától nem gyógyul meg. Mitõl repedt meg? sérülés vagy csak úgy? Bár ugye csak úgy nem történik ilyesmi...

#80 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 4. - 7:49

Sziasztok !Valami szakirodalom vagy szakember kell sûrgõsen , Kb 2 hét múlva haza engedik a lovamat a kórházból ahol fél évig volt - láb mûtétei voltak . A doki említette hogy gyógytorna , fizióterápia kell neki , de tegnap levették a gipszet részben a lábáról és láttam hogy alig van izomzata amivel mozoghatna ettõl egy kicsit megijedtem . Komolyan kell foglalkoznom vele . Felénk én még nem hallottam sem csontkovácsról sem masszõrrõl .Nekem kell segítenem rajta hogy újra járni tudjon .Ha valakinek van valami ötlete kérem segítsen nekem . köszi elõre is .