Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mitől Lehetne Még Jobb A Lovas Helyzet?


  • Please log in to reply
866 válasz a témához

#761 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 7. - 18:14

Gondolom ott mar kialakult a hatter stab, rutinosa leosztva kinek, mikor, mi a feladata.
  • N.C. kedvelte

#762 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 6:59

https://www.facebook...77949715570085/



#763 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 9:32

Remélem, rosszul érzem, de nekem ebből az "olló nyitása" érződik.



#764 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 21:34

Most hogy így mondod....

Talán nem kell tartani túl nagy hatásfoktól: Budai vezette a végén az iskolai lovasoktatási programot is.



#765 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 22. - 7:55

Ebben az anyagban is megemlítődik az örök, de üres szlogen, a kommunikáció a társadalom felé. :D

Legújabb élményem:

- Mikor teszitek fel a részletes napi programokat?

- Nem lesznek részletes programok, mert úgyis csúsznának, ki van írva, mikor kezdünk, oszt akkor kezdünk.

Egyből lemondtam a 200 km-es autóútról.:D


  • Eva és Kistáltos kedveli

#766 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 február 25. - 2:25

"Ha tehát a' lótenyésztésből hasznot lehet várni, akkor a' lovak tenyésztésének sikere lészen; ha pedig hasznot várni nem lehet, akkor Hazánkban a' még fenn álló ménesek is kevesedni fognak."

(1828)



#767 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 18. - 22:13

Szerintem érdemes végigolvasni:

https://index.hu/spo...szalajka_volgy/



#768 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 19. - 15:45

Nekem mondjuk teljesen vegyes érzelmeim vannak ezzel az üggyel kapcsolatban. Ha például azt a problémát tekinteném csak, hogy nincs fűtés, kénytelen lennék az újságírót a szakmai hozzá nem értés csimborasszójának nevezni, hiszen a történelem eddig leélt részében a ló szőrrel védekezett, a néző meg öltözettel. Át van itatva ez az egész a politikai gyűlölködéssel, természetesen, a lapáttal összehordott érvek egymáson csúszkálnak. Nem vagyok építész, de hogy egy nagyobb alapterületű és nézőterű építmény nem lineárisan drágul, azt is nagyon jól el tudom képzelni. Másfelől meg, ha Szilvásvárad nevét hallom, eszembe jut az, hogy egyszer voltam ott tömegközlekedéssel lovasversenyen, az kibírhatatlan teher (kb délután négykor ment az utolsó vonat Eger felé, a versenyben természetesen akkor kezdődtek a magasabb számok, és ezzel együtt is valami munkásvonattal értem be hajnalban a fővárosba - ez a hetvenesekben volt, gondolom, a menetrend most sem kedvezőbb). Aztán voltam a nyolcvanasok elején autóval is, de, mint írják, az sem egy mellékes kihívás. Azt el sem tudom képzelni, hol alszanak ezek mind, hiszen a lovasok, szülők, lóápolók, barátnők nyilván elfoglalják az összes szálláshelyet. Megint másik szempont, hogy ha felteszik a kérdést, hová raknál egy bazi nagy lovas centrumot, az első válasz alighanem csak az lenne, hogy valami lóhoz köthető helyre. Hogy ezek mind a világ végén vannak... Közlekedés szempontjából a budaörsi síkra kellett volna tenni, oda két autópálya is csatlakozik, meg még a nullás. Hogy ott már nincs hely, hja, akkor mégsem oda. Akkor tegyük oda, ahol hely van, mondjuk Békéscsaba külterületére. Hogy arra meg ki jár a csabaiakon kívül... A kör kezd bezárulni. :D Aztán jön ez a szilvásváradi sporteredménytelenség. Ez meg szerintem mindig is így volt. A Bükkben sok éve lipicaiak teremnek, a lovasversenyeken meg sok éve zömmel más lótípusokat látni. Pukk. :D Hogy drága a Colosseum üzemeltetése... Hát, elvtársak, a nulla program nem kerül pénzbe, minden más meg többe van, ugye? Ez az élet meg már csak ilyen. A Szalajka-völgy eleje szerintem már a nyolcvanasok elején is tökéletesen kereskedelmiesítve volt, mentünk a giccskavalkádban és a sültkolbászkavalkádban, az eddig nem volt baj?  Ésígytovább, végtelen sorban.


  • fafaragó kedvelte

#769 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 19. - 21:06

A cikknek melyik tényként közölt állítása valótlan?



#770 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 20. - 8:13

Nekem semmi bajom, hogy Szilvásváradon fejlesztenek. A gond csak a nagyságrenddel van (a módja már itt nem tárgyalandó közéleti kérdés). Azt egy hülyegyerek is tudta, hogy ott egy ekkora intézményt nem lehet rendszeresen (fenntarthatóan) rentábilis rendezvényekkel kitölteni. Pedig ez nem is annyira speciális, mint egy focistadion. Ahhoz, hogy edzésekre bérbe vegyék külső, fizetőképes partnerek az elhelyezkedése nem igazán (egyáltalán nem) szerencsés, mert nem esik egybe területileg a potenciális igénybevevőkkel és a vázoltak szerint az elérhetősége sem alkalmas erre. Az itt önfenntartóan kivitelezhető rendezvények résztvevői is meglehetősen szűk bázist jelentenek, mivel elégséges nemzetközi rendezvényt nehézkes ide összehozni (vilábajnokság, európabajnokság, olimpia, regionális versenyek), a hazai lovassport társadalom kevés kivételtől eltekintve nagyon költségérzékeny.

Bőven elégséges lett volna szerintem egy szolidabb méretű, kivitelezésű, kevesebb fix néző befogadására alkalmas (a néhány évente sorra kerülő nagy  rendezvényekre pedig gazdaságosabb lenne ideiglenes kiszolgáló létesítmény [mobil lelátó, ideiglenes parkoló...] intézmény kiépítése. Helyette pedig a fennmaradó keretből a végeken, a nagyobb "lósűrűségű" területeken lehetett volna javítani az infrastruktúrán a "tömegbázis" jobb kiszolgálása, növelése érdekében. 

 

Stadion üzemeltetés

debreceni stadiont üzemeltető cég

hogyan éri meg stadiont üzemeltetni Magyarországon?

 

Azt azért figyelembe kell venni a számoknál, hogy ezek még új egységek, ahol az idő vas foga még nem sokat dolgozott. A fenntartási, javítási, felújítási költségek igazán ez után fognak emelkedni.



#771 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 21. - 7:47

A cikknek melyik tényként közölt állítása valótlan?

Hát, ha nem akartad érteni, amit írtam, akkor nem akartad. :D



#772 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 14. - 16:02

Ugyanaz a hangszerelés:

Háromnapos lovaspóló verseny hirdetve holnaptól, Budakeszin.

Már két hete nézem a Details soon! kiírást. :D

Nyilván felázott a pálya annyira, hogy a verseny jól tönkretenné, meg tán veszélyes is lenne, de hát miért nem mondják?

Igaz, hogy holnap csak 14:00-ra van a kezdés írva, tehát még fél napnál is több van vissza. :D



#773 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 24. - 15:20

https://athk.naik.hu...sodik-egyezteto



#774 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 12. - 13:22

Ezek a legjobb lovastúra-útvonalak most Magyarországon - itt a lista!??

 

A lista alapján elég nehéz útvonalat választani, végig járni. Vizuális vagyok, inkább térképen nézegetném!



#775 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 18:40

Én nem találta útvonalat. Csak szolgáltatói listát és patkós minősítés. Nem igazán értem, hogy ez miért 2 külön listába került.

#776 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 21:50

Az 1700 kilométernyi űtvonalról igazából nem sok minden derül ki.
Nekem inkább az körvonalazódik, hogy az adott szervezet teljesen a "védőszárnyai" alá kívánja vonni a lovas túrázást.
Szívesebben látnám, ha inkább egy olyan folyamatosan frissülő mindenki számára elérhető térkép készülne (lásd https://turistautak.hu/)amin a lóval/fogattal járható utakat tüntetnék fel, jelölve az akadályokat (kerítés, betonút, nehéz talajviszonyok, időbeli korlátozások...), látnivalókat, etető, itató, szállás lehetőségeket, nehézségi fokot (terepviszonyok). A felmérés alapját a helyismerettel rendelkező lovasok végezhetnék, amit a szervezet aztán minősíthet, patkolhat, majd a térképen feltüntethet. Az útvonalakat ki lehet nyomtatni (öregeknek és elszántaknak papír alapú térkép), GPS készülékre útvonalként letölthetőek. (A legelszántabbak ugyis ismernek egy rövidebb utat.)
Az útvonalakat lehetne a turista utak mintájára jelrendszerrel ellátni (OKL útvonal - Országos Kék Ló útvonal), amiben bizony komoly szerepet lehet szánni a helyi ifjú lovas nemzedéknek (gyerekek) például a Tavaszi Jelfestő Túrák keretében.
Az említett " speciális szoftvereket fejlesztettek" szofverek ezeket mind feltüntetik és megmutatják az útvonal mentén elérhető szolgáltatásokat (pihenő, etető-itató, legeltetés, szállás minőség szerint, felügyelettel ellátott pihenők, ahol a ló és a felszerelés megvárhatja a pl. történelmi nevezetességet felkereső túrázót, állatorvos, kovács, nyerges, lófelszerelés készítő és eladó helyek...). A szoftver különböző paraméterek alapján elkészíthet útvonal terveket (távolság, nehézség, létszám...). A feltüntetett szolgáltatások és szolgáltatók elérhetőségét is jelölni kellene.
Ha a rendszer jól működik, akkor a következő paraméterek alapján tud útvonaltervet készíteni:
Indulás Cirokseprű pihenőhely (a lószállító itt pihenhet). Időpont július 1-7. Létszám 5 fő lovas és egy autós kísérő. Napi lovagolt távolság 25-40 km. Szállás igény: lovak ellátása, saját sátor, fürdési és tűzrakási lehetőséggel. Érinteni szeretnénk a Sárkányvárat és a Ladikfalvi Hajómúzeumot. Étkezés saját ellátásban. A lovasok közepesen nehéz útvonalat képesek lovagolni (mondjuk piros pálya) (a feketében már lehet nagyon meredek és úsztatásos átkelés is). Egyik nap strandolási lehetőség. Érkezés a kiindulási pontra. Szilárd burkolatú út kerülendő.

Adott szakaszra természetesen vezető a szervezettől kérhető.

Ha lenne egy ilyen szofver, még fotelben is belovagolnám az országot.
  • Panka21 kedvelte

#777 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 22:11

Ezt nagyon jól összefoglaltad :) Én valami ilyesmire számítottam a cikkre kattintás előtt. De ha jól emlékszem, volt már ilyen kezdeményezés.

#778 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 6:48

Az álmokból felébredve:

A cikk alapján nekem egy túra lovaglással is foglalkozó bérlovagoltató hálózat kiépítésének tűnik állami támogatásból. Ez nem baj. A "koncessziós jog" inkább zavar.

A "helyek" engedélyei alapján hivatalos lovardák jöhetnek számításba. Szerintem ez igen szűk területet tud gazdaságossági alapon lefedni. Jobb lenne (már megint elaludtam?), ha a szóba jöhető útvonalak mentén keresnének olyan helyeket (falu, tanya, város széle...), ahol elérhető közelségben található és összehozható a ló és a lovas ellátása.

Pista bácsi a faluban tud fogadni 10 lovat ellátásra naponta. A szomszédban Teri néni a megüresedett házban (a fiatalok elmentek a haldoklóba gazdasági menekültnek) el tudja szállásolni a lovasokat. A másik szomszédban Sanyi bácsi és Ilonka néni őstermelő, van zöldség, tyúk, malacka, tej. Ők falusi vendégasztal keretében meg tudják oldani az étkeztetést. De minek ehhez a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnál regisztrálni? Minek ehhez lovas túravezetői vizsga? Minek vizsgázott ló? (Tudom, de nem mondom meg, csak utalok a már említett koncesszióra.)

Az is egy megoldás, hogy a meglevő (netán támogatott) pontokat kötjük össze útvonalakkal, de ez szűkebb lehetőségeket biztosít, mintha a jól lovagolható úthálózat mentén keresnék az ellátást megoldani képes helyeket és azokat támogatnánk.

A lovas túrázásra alkalmas hálózati szintű ellátórendszer kiépítése szép álom, de ezek a helyek országos szinten a túrázásból nem fognak megélni. Lásd Nemzeti Lovasprogram megduplázza a lóállományt.



#779 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 9:12

Én abból indultam ki, hogy a saját lovammal indulnék útra. Akár baráti társasággal szervezve a túrát. Ehhez a térképen megnézném a kiszemelt környéket stb...

#780 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 10:50

Én is. Ezért ébredtek bennem álmomban kérdések.

 

„Elkezdődött az útvonalak kijelölése, összesen harminckettő helyszínt alakítunk ki, amelyek egymástól lovagolható távolságban vannak. Ezeket most a szolgáltatási pontokhoz kötöttük, ugyanis nagyon kevés van ezekből jelenleg az országban"

 

Egy jelzett útvonal mellet lévő tanya anélkül, hogy lóval rendelkezne, vállalhatja az arra járók lovainak itatását. Ehhez a törvény szerint nincs szükség lovas szolgáltatói regisztrációra (Lovarda tv.: a) lovas szolgáltató tevékenység: a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény (a továbbiakban: Kertv.) 2. §-ának 16. pontjában meghatározott szolgáltató tevékenység, így különösen lovagoltatás, lovas oktatás, lovasterápia, fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatás, terep- vagy túralovaglás, fogathajtás, fogathajtás oktatás, fogatoztatás, lovas bemutató,), viszont az írásból az derül ki, hogy patkós minősítéssel látják el a helyeket, aminek feltétele a regisztráció. Tehát az itatóhely (tanya) így nem lehet patkós, nem kerül fel a térképre, mint szolgáltató hely.

 

"...ugyanis nagyon kevés van ezekből jelenleg az országban"

Így nem is nagyon fog szaporodni.

 

Ahol jó túrázni, ott nem igazán sok a lovas, ha kevés a lovas, miből él a szolgáltató hely? Arra egy bérlovagoltatási intézményt minden előírásnak megfelelően fenntartani egész évben (lovak, szállás, konyha, étkeztetés, személyzet - Engedélyezési Hivatal, NÉBIH, NAV,...), hogy a szezonban hétvégenként jön egy-egy csoport, nem igazán gazdaságos, hamar kifullad. A jó túra helyek (így az azt kiszolgáló lovas szolgáltató intézmények is) messze esnek a sűrűn lakott területektől (többnyire nagy városok, ahol várható nagyobb létszámú lovas), így hét közben a látogatottságuk elég hiányos lesz, mivel napi lovaglásért nem sokan engedhetik meg maguknak a több órányi autózást (ugye a tömegközlekedés... lásd Szilvásvárad).

 

De egy kis más terület. Nemrég kaptam az egyesülettől.

"E helyen is felhívjuk a tenyésztők figyelmét a 2018. évi közgyűlési határozatra, miszerint törzskönyvi ellenőrzésre bejelentett kancák ivadékai csak akkor kaphatják meg a csikószámot (vagyis az ismert származást), ha a kanca előzetesen tenyészszemlén elbírálásra került és ott méneskönyvi felvételt nyert. Méneskönyvi felvételt nem nyert kancák tenyésztését a fajtafenntartásért felelős szervezet nem ismeri el!"

 

Tehát van egy fajtába jelölt kanca, akinek fedengedélyes méntől születik csikója, az már nem tartozhat a fajtába, ha az egyesület előtt nem vizsgázik.

Ezzel szerintem erőteljesen csökkenni fog a fajtába tartozó szaporulat. Az más kérdés, hogy a tenyésztő egyesület nem támogatja az ilyen lólányokat. Ez is egy beszűküléshez vezet.

Itt megint visszköszön a koncesszió.

 

 


  • N.C. és Panka21 kedveli

#781 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 20. - 9:37

??? Ez utóbbi nonszensz!

#782 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 20. - 22:11

" Itt megint visszköszön a koncesszió."

 

Naa így!

 

 - Lovagoltatás:

Nem értettem sokáig, miért a lovastúravezető-papír az egyedüli üdvözítő  - egészen addig. amíg nem láttam pár éve egy túraútvonal térképet/tervezetet és valaki föl nem világosított, hogy azon csak az X-től kiváltott licencel rendelkező túravezetők vihetnek csoportot. Ez így ebben a formájában nem  állt föl, ( az ötletgazda is közben meghalt) , de a túraútvonalak tervezésére szánt pénz elfogyott - igaz sok felé látni kis lovastáblácskákat a kitáblázott  kirándulóutakon,  - meg a megnevezés megmaradt.

- Tenyésztés:

Ezt már jobban értettem az elejétől, mert volt némi méntelepi gyakorlatom.

A Kiegyezés után 2 évvel, 1869-ben alakult meg, pontosabban hozták létre a Magyar Királyi Méneskart, ennek volt dolga a lótenyésztésünket nagyrészt katonai szempontok szerint és szervezéssel irányítani.

Ennek valamiféle utóda volt a még párunk által is ismert Országos Lótenyésztési Felügyelőség  még a Szép utcában.

Pár éve még volt valahol (Nébih, FM?) Lótenyésztési Főosztály.

 A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetségének területen mozgó alkalmazottait változatlanul Megyei Lótenyésztési Felügyelőjének nevezzük. ( Az egyiket - nem a mostanit - kénytelen voltam korábban eligazítani 'csődörösként', hogy változtasson a modorán, mert én fizetek neki, nem ő nekem..)

 Szóval az állami mén, a költségek állása a múlté, de a megmondás maradt.

Hivatalból attól még nem  fajtabeli egy ló, mert származása igazoltan megfelel, csak ha a tenyésztőszervezeti igazolás megvan.

( Ez a kiszolgáltatottság/kitettség azonban valamilyen szinten változni fog: november óta élnie kellene az új állattenyésztési törvénynek, azt mondogatják, hogy hamarosan megszavazza az Országgyűlés.)

 

"Ez is egy beszűküléshez vezet."

A MLOSz elnöke az újraválasztása után az Állattenyésztők Lapjában megjelent nyilatkozatában azt nehezményezte az előző ciklusából, hogy a "köztenyésztést nem sikerült elég hatékonyan visszaszorítani"...



#783 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 21. - 1:16

"A legfontosabb változások november 1-től. A már elismert tenyésztő szervezeteket, tenyésztő egyesületeket, tenyésztő szövetségeket, magánvállalkozásokat és egyéb szervezeteket az EU-rendelettel összhangban elismertnek, valamint az általuk végrehajtott tenyésztési programokat elfogadottnak kell tekintetni. Minden egyéb tekintetben azonban az EU rendeletben foglalt szabályokat kell rájuk is alkalmazni. Ugyanazon fajta esetében több tenyésztőszervezet is kaphat elismerést és hajthat végre tenyésztési programot. A tenyésztőszervezeteknek lehetőségük nyílik más EU-tagállamban is működni, határon átnyúló tevékenységet végezni."



#784 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 24. - 20:54

https://www.naik.hu/...FKq5qO1Jd8Come8



#785 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 1. - 18:54

Korábbi bejegyzés:

 

Kocsmai lóversennyel állna lábra a Lovi

 

Egy mai: ...az állam két lóversenyzéssel foglalkozó társasága...

 



#786 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 11. - 12:42

Izé :unsure:

 

ukw2q3dv3v9nwsjefy6u.jpg


  • N.C. kedvelte

#787 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 20. - 6:20

MTI%20loallomany600.jpg

 

Ha komolyan vehetők az adatok és a tendencia folytatódik, akkor még 12-13 év és országunkban kihal a lóállomány.

Ez a Nemzeti Lovasprogramban valahogy nem így szerepelt. Ott duplázásról volt szó. Bár jogászoknak nem biztos, hogy van különbség a szám és reciproka között. Vagy a szorzás és osztás felcserélhető műveletek kitételre emlékeztek, csak nem a tényezők, hanem a műveletek vonatkozásában.

 

Némi frissítés. KSH adatok.

 

table_shadow.png table_left.png
Frissítve: 2019.08.22.  
Mutatók
contextIcon.png
 
   
Időszak
contextIcon.png
 
   
Állatállomány nagysága (1000 db)
contextIcon.png
 
   
2010. június
  68.1  
2010. december
  64.8  
2011. június
  76.7  
2011. december
  73.7  
2012. június
  77.4  
2012. december
  76.1  
2013. június
  63.0  
2013. december
  62.2  
2014. június
  64.3  
2014. december
  61.1  
2015. június
  62.2  
2015. december
  59.7  
2016. június
  56.7  
2016. december
  52.7  
2017. június
  54.7  
2017. december
  52.7  
2018. június
  51.3  
2018. december
  52.1  
2019. június
  51.2
table_right.png   Technikai azonosító: MA1A03 | Megjelenített cellák száma: 19 / 15000   | Online felhasználók száma: 5  
table_bottom_left.png    
Sajnos töredezve mutatja, nem úgy, mint szerkesztéskor.


#788 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 11. - 17:10

A budai várlovarda látványtervei. Nem csak lovarda, de díszszázad is lesz a Várban?

 

"Az ún. kiegészítő istálló eredeti formájú visszaépítése soha nem volt tervben, de korábban, amikor az újjáépített Lovardát még ténylegesen lovardának akarták használni, vagyis 2016 táján egy kortárs istállót szántak a Karakas pasa tornya mögötti felvezető út mellé. Aztán csendben változott a terv, a Lovarda mégsem lesz működő lovarda, hanem trágya- és szagmentes

MULTIFUNKCIÓS RENDEZVÉNYTÉRKÉNT SZOLGÁL MAJD, EHHEZ VISZONT NINCS SZÜKSÉG ÚJ ISTÁLLÓRA.

Amikor döntés született a Lovarda újjáépítéséről, sokan bírálták a tervezett funkciót is, és azt mondták, egy lovas bemutatóhely működtetése ezen a helyen nem reális. Úgy látszik, nekik volt igazuk, de a lovasbemutatókat bármikor be lehet hozni, ha lesz rá üzemeltetői szándék – csak a kiemelhető fapadlót kell a teremből eltávolítani."

31550315_235e1f3ac09ffe7d4d67a348f21a34fA behozott bemutató nézői pedig a tető traverzeken vagy a zenekari páholyban foglalnak helyet, de lehet, hogy a tervezett nagy létszámú nézőközönség a látható lelátókon is elfér.

 

 



#789 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 21. - 7:54

Van még mit tanulni.



#790 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 21. - 19:09

Mindeközben nálunk:

http://www.lovasszov...r-lovassportot/



#791 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 3. - 14:30

No, úgy látom, a krach és a szárnyaló gazdaság nincs egyenes arányban a lólétszámmal.

 

"Csak úgy logikailag tekintve:

 

1. A KSH adataiban szerintem a jogkövető tulajdonosok regisztrált lovai szerepelnek.

2. 2012-ig a létszám emelkedést mutat, ami a fedeztetés, felnevelés és kiképzés idejét figyelembe az életszínvonal emelkedését mutatja.

3. A Nemzeti Lovasprogramnak a drasztikus 2012-es csökkenéshez biztosan nincs semmi köze. Az csak idén kezdheti érezhetően kifejteni hatását (2016. december 1.) a lólétszámra. - Ha egyáltalán fejt ki rá és nem csak a lovaslétesítmények gyarapodására gyakorol észrevehető növekedést.

4. A különbözet szerintem a 2008-as krach eredménye és annak tenyésztői és versenyeztetői kedvére gyakorolt hatásából ered. 

5. Szerintem ez a tényleges csökkenést mutatja a regisztrált lovak esetében. Az illegalitásban lévők száma szerintem jelentősen nem változott, de a tendenciára azt mondanám, azok száma szép lassan csökken."

 

MTI%20loallomany600.jpg

 

2017. 12. 01.: 53 ezer

2018. 12. 01.: 52 ezer

 

  • N.C. kedvelte

#792 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 4. - 21:18

Változások az MLOSZ szervezetében

A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége (MLOSZ) 2020. február 27-én tartotta éves, egyben alapszabály-módosító és tisztújító közgyűlését. A közgyűlésen Dallos Gyula, az agrárminiszter lovas ügyekért felelős miniszteri biztosa személyesen is részt vett.

Az MLOSZ új elnöke Haál Gábor, a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok igazgatója lett, akit a közgyűlés jelentős többséggel választott meg.

Haál Gábor az elnöki székben Bélley Mártát váltotta fel, akit az MLOSZ tavaly májusban választott. Bélley Márta, eredeti szándékának megfelelően, kilenc hónap után lemondott az elnöki tisztségről, ezért került sor a rendkívüli tisztújításra.

Az MLOSZ a közgyűlésén módosította az alapszabályát is, eltörölve a korábbi ügyvezető igazgatói tisztséget és bevezetve helyette a főtitkári posztot. A főtitkárt a közgyűlést követő ülésén az elnökség, már az új alapszabály szerint nevezte ki: az elnökség egyhangú szavazással Bélley Mártát, az MLOSZ lemondott elnökét választotta főtitkárrá.

Az MLOSZ alapszabályában történt további újítás, hogy a szövetség küldöttgyűlése a tagegyesületenkénti öt főről három főre csökkent. Ezen kívül az MLOSZ elnöksége, az elnök személye mellett, a tagszervezetekből mint jogi személyekből épül ezentúl fel, a lótenyésztő egyesületeket a mindenkor kinevezett tisztségviselőjük képvisel az MLOSZ elnökségében.

Az MLOSZ egy taggal bővült is: a Kisbéri és Gidrán Lótenyésztő Országos Egyesületből tavaly kivált, gidrán lótenyésztők által alapított és állami tenyésztőszervezeti elismerést szerzett Gidrán Lótenyésztők Magyarországi Egyesületével.

A változások honlapunkon is megjelentek.



#793 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 15. - 21:08

Elég hosszú és elég nehezen érthető, de segít érteni (nem megérteni!) a jelen állapotokat: azonosítatlan lovak tömege, gyakorlatilag érdektelen/súlytalan általános állategészségügy stb...

https://adoc.pub/lou...mas-jelen-.html



#794 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 16. - 17:44

Hát, kacifántos.
  • Ernest kedvelte

#795 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 16. - 20:24

Nem is!

Csak a sok bába között elvész a csikó.


  • N.C. kedvelte

#796 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 február 15. - 21:11

http://www.allatteny...QaBKFI-g_G3zYdE

 



#797 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 14. - 22:06

"Határidő előtt elkészült a budavári lovarda, a Stöckl-lépcső és a Csikós-udvar nagyobb részének rekonstrukciója, amelyek először a Kulturális Örökség Napjai keretében, szombaton és vasárnap nyílnak meg a nagyközönség előtt - írja az MTI. A lovarda rendezvényközpont lesz konyhával, ló nélkül."



#798 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 14. - 22:26

"No, úgy látom, a krach és a szárnyaló gazdaság nincs egyenes arányban a lólétszámmal."

 

Szó mi szó, a fiukra (már mint születési nem szerint) rossz idők jártak.

Lóállomány (KSH):

 

év          ló       ebből kanca     [ezer db]

2017     58            28

2018     52            27

2019     52            27

2020     36            21

 

(Szerintem a 2019-es adat fals, innentől az egész kicsit kérdéses.)

 

"3. A Nemzeti Lovasprogramnak a drasztikus 2012-es csökkenéshez biztosan nincs semmi köze. Az csak idén kezdheti érezhetően kifejteni hatását (2016. december 1.) a lólétszámra. - Ha egyáltalán fejt ki rá és nem csak a lovaslétesítmények gyarapodására gyakorol észrevehető növekedést."

 

ppr? Vélemény?

 

 



#799 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 15. - 13:07

2020.c december 1.

c Adatgyűjtés módszertani változás miatt 2020-tól csak a gazdaságküszöböt elérő adatszolgáltatók adatait tartalmazza

 

Ez vajon mit jelent?

 

 

 

 


Edited by N.C., 2021 szeptember 15. - 13:09.


#800 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 15. - 14:17

Mivel az egy darab lófélét tartók is kötelezettek tartóhely bejelentésre:

- minden

- értsd ahogy akarod

 

Korábban is voltak egyik évről a másikra jelentős, nem igazán trendbe illeszkedő adatok, így elég tágnak tartom a statisztikai hibahatárt.