Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egér likvidálás


  • Please log in to reply
175 válasz a témához

#121 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 11:31

Ne nézzük le a vidéki egereket, kérem szépen. :)

#122 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 12:26

Ez volt a legjobb topic. Humor, kegyetlenség... Tömény ÉLET. :dev:


Most is ez a legjobb topik.

Hogy állsz az egereiddel Natos? [url=http://www.crazypics.de/][img]


Kösz, ragyogóan. Beköltözött a szomszéd macskája a szénásba, ott fog elleni is, ahogy elnézem, úgyhogy az egerek beköltöztek a házba, én meg épp a kiköltözést fontolgatom. Tiszta stressz.

Edited by Natos, 2008 október 14. - 12:27.


#123 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 12:30

Ha ügyesek vagytok légpuskával is lehet rájuk vadászni... :D (ablakra, egymás szemére vigyázzzzzz)

#124 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 12:31

Ha ügyesek vagytok légpuskával is lehet rájuk vadászni... :D (ablakra, egymás szemére vigyázzzzzz)


Ki fegyvert fog, fegyver által vész el!
Avagy: szeressük-e egereinket, mint felebarátainkat, vagy annál kicsit jobban, mint ennenmagunkat?

Edited by Natos, 2008 október 14. - 12:32.


#125 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 12:39

Ki fegyvert fog, fegyver által vész el!
Avagy: szeressük-e egereinket, mint felebarátainkat, vagy annál kicsit jobban, mint ennenmagunkat?

Én szeretem õket, ha kinnt vannak a kertben.......

#126 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 12:51

Én bent is szeretem. Már ha az enyém, és terráriumban van.
A lovardában a nyerges bódéban kb. 30 db lehetett az egérszarok szép számából ítélve. A kitett mérget tuti jóétvággyal röhögve ették meg és lehet, hogy még híztak is tõle. Mindössze egy döglötett találtam csak. És tovább folyt az egérbuli a cuccaimon, úgyhogy szépen hazapakoltam mindent. Baromi nagy mázli, hogy nem rágtak meg semmit. :rolleyes:

#127 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 13:12

Most, hogy jön a hideg, nekünk is megint támadják a házat. Valószínûleg a padlásra is beköltöztek, az éjszakai motoszkálásból ítélve. Bár lehetnek még verebek és denevérek is. A házunk fala kívülrõl ugyebár ilyen kõporos vakolatú, na ezen szépen megmaradnak az egérkakik. :rolleyes: Tehát simán fel tudnak rajta mászni. És a teraszon is elõszeretettel rohangálnak fel-alá, szóval lebuktak. Múlt héten pedig a kamrában találtam nyomokat: pl megrágcsált kutyaszalámi és karácsonyi mézeskalácsdísz. :D No meg a hátrahagyott ürülék... Meg akartam fogni a múltkori lábosba csalós módszeremmel, de biztos ismerte. Lehet, hogy pont õt raktam ki tavaly a kert végibe?! :D Vagy elmesélte a többieknek! De sajna most nem fogják megúszni nagy valószínûséggel, mert párom félti a tetõszigetelést... Én sajnálom õket, nagyon tündéri kisállatok!

#128 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 17. - 7:00

Hetek óta fogócskázunk egy darab egérkével a hálószobában. Eleinte az ágynemûtartóból hallottam a kaparászást, aztán egyszer a papírkosárból jött elõ, majd az ágy mögött futikált fel-alá a fal mentén. Kitettem ragasztót, fincsi füstölt májkrémmel, persze rá sem bagózott. Utána Péterem vett olyan konnektorba dugós világítós csodakütyüt, ami állítólag minden rosszat elijeszt. Hát, lehet hogy a rossz szellemeket valóban elûzi, de hogy sem a legyeket, sem a szúnyogokat, sem az egereket nem, az tuti. :gm: Na, és tegnap este, békésen nézzük a tv-t, egyszercsak Péter felsikkant (nagyon férfias volt :dev:), és közli, hogy ebben a pillanatban mászott le gombszemû haverunk a redõnygurtnin. :eek: Hát ezért nem találjuk sehol. Mert fent lakik a redõnytokban, és csak lejárkál hozzánk látogatóba. De hogy mi a búbánatos fenét keres a hálószobában, ahol még a templom egeréhez képest is szegényebb a terített asztal, arról elékpzelésem sincs. És hetente átlag 4-5 békát is találunk a lakásban, sajnos egy részük becsukódik az ajtóba, és lapított állapotban vesszük csak észre. :( Õk is jönnek be a hidegrõl, mert még átjárható a házunk az ilyen kisállatoknak, amíg nincsenek berakva a küszöbök az épülõ konyha ajtóinál.

#129 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 20:06

Kérdezni szeretnék: hallottatok már olyanról, hogy valaki egérirtást vállal vadászgörénnyel?

Edited by Csuti, 2009 január 24. - 20:12.


#130 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 22:18

Igen, régebben olvastam valamelyik lovasújságban, hogy valaki istállók rágcsálómentesítését vállalta ilyen módon.

#131 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 22:50

Úúú, köszi! :) Akkor tehát létezik ilyen. Már csak találnom kéne egy ilyen embert.

#132 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 23:54

Asszem tudok ilyet, megkérdem. (szüleim szomszédjának rokona)

#133 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 8:32

Nagyon-nagyon örülnék! Előre is köszi! :) Mi Fóton lakunk, itt lenne szükség rá. A vadászgöriseknek is van fórumuk, meg ilyesmi. Bele olvastam egybe, de nem találtam egérről egy szót sem sajnos és a vadászgörény.lap.hu-n sem. Egyébként a tetőnk és a gipszkarton plafon/falak között vannak az egerek és olyan randalírozást csapnak éjszakánként, meg olyan hangosan kaparnak/rágnak valamit néha, hogy azt hisszük gyszer csak átrágják magukat a szobába. Padlás, mint olyan nincs, de vágtunk lyukat, felrakott egy kis mérget a párom, de azt valszeg már ismerik. Egy görény simán felférne. Félünk, hogy az egerek tönkre teszik a tetőszerkezetet vagy a szigetelést.

Edited by Csuti, 2009 január 25. - 8:33.


#134 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 8:55

Létezik ultrahangos riasztó is, lehet, hogy azzal jobban járnál. A göri egy nap rendet tesz, de néhány nap mulva visszajönnek az egerek. A b.nõmék a lovastanyájukra UH-st vettek, amikor sok az egérnyom, bekapcsolják, és menekül a rágcsálóállomány.(fõleg akkor jó, ha utálod a szomszédokat :gm: )

#135 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 22:00

Más állatot nem zavar az ultrahangos riasztó? Amikor nálunk beköltöztek a sufni felõl az álmennyezetbe az egerek, több irtószer közül csak a piros szinû méreggel bevont árpa vagy búzaféle egérirtó vált be, a ragacsokra rá se bagóztak. Muszáj volt, a makkák nem tudták õket megfogni, mert elbújtak a hõszigetelésben.

#136 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 22:26

Az ultrahangos riasztó azért nem mûködne nálunk, mert nem egy egyszerû szobáról van szó, hanem egy mindenféle alakzatú tetõszerkezetrõl és azt olvastam egy honlapon, hogy az ultrahang nem megy át a falon. Tehát egy készülék nem lenne elég. Annyi meg igen sokba kerülne, ami elég lenne, Viszont új fejlemény, hogy az egyik erdész végzettségû ismerõsöm azt mondta nem egereink vannak, hanem nyestjeink. Éjszakánként azok játszanak olyan hangosan. Õket még jobban sajnálnám kiirtani. :(

#137 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 22:53

Ahol 1-2 jókötésû házimacskát tartanak, onnan a nyest többnyire elmegy illetve eleve nem költözik oda.
Kutyát sem szeretik, kutyaszõrrel tömött zokni állítólag megvédi az autó motorházterét a kábelrágcsálástól.
Itt találsz infót az urbanizált nyestekrõl.

#138 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 23:07

Viszont új fejlemény, hogy az egyik erdész végzettségû ismerõsöm azt mondta nem egereink vannak, hanem nyestjeink. Éjszakánként azok játszanak olyan hangosan. Õket még jobban sajnálnám kiirtani. :(

Nyestjeink nekünk is vannak idõnként. Semmi gondunk nem volt eddig velük. Sõt akkor sokkal kevesebb volt az egér a ház körül. De ha el akarod üldözni õket, akkor elég egyszer egy rohadtul hangos bulit csinálnod. :D Vissza se néznek... Tényleg! Utálják a hangos zajokat. A bömbölõ zenét meg pláne.
Nekem sikerült így kiüldöznöm õket egyik évben.

#139 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 8:34

Köszönöm az infókat! Az van, hogy hétvégén párom fúrt egy lyukat a gipszkartonba és felrakott egy csomag egérmérget, mert akkor még egérre gondoltunk. Hát hétfõn és kedden nem hallottam a nyesteket. :( Lehet hogy hat rájuk az egérméreg?! Úgy sajnálom! A kutyaszagos rongyot én is halottam már, mint riasztót, de párom szüleinek nyaralójában nem mûködött. Sajnos macskát nem tarthatunk, mert a masztiffunk már nem tudna megbarátkozni vele. 2 éves. Talán még kiskorában elfogadta volna. (De párom nincs oda a macsekokért.)

#140 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 8:39

Köszönöm az infókat! Az van, hogy hétvégén párom fúrt egy lyukat a gipszkartonba és felrakott egy csomag egérmérget, mert akkor még egérre gondoltunk. Hát hétfõn és kedden nem hallottam a nyesteket. ..

A nyest tudtommal kis rágcsálókat, bogarakat, madarakat, baromfit, és gyümölcsöket eszik, szerintem az egérmérget nem eszi, mert abban búza vagy árpa a csalianyag. Úgylehet csak egerek voltak akkor azok.

#141 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 12:16

Az ultrahangos riasztót az ismerõsöm is csak egy helységbe rakta be, de az egész tanyájáról eltüntek a rágcsálók. A mi tanyánk tele van kutyákkal, és igy a faház padlását vették célba a rágcsálók. elõször egér, amiket kiirtottak a patik, (jó hangosan dorbézoltak,meg sikoltoztak), aztán jöttek a nyestek (és eltüntek a patik és az egerek) .A nyestek rendszeresen visszajárnak ellenõzést tartani. De õk nem rágnak meg semmit. (és nem zavarja õket a sok kutya...) Feltettem mérget, ami hatott is, ha rágcsáló jött, fogyott az anyag, ha nyest jött, nem evett belõle.(a pépes rózsaszin rágóillatú mérget használom). A zaboshordóban bennrekedt két kis pocok, otthagytuk õket, hogy a gyerekek megnézzék másnap. Másnap a hordóban nyestkölyök volt, egér nélkül :D

#142 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 13:05

Jaja... tényleg, ahol nyest van ott egér nem sûrûn! :D

#143 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 13:21

Nálunk is ultrahangos van, nincs is egér a tanyában. Azaz nem biztos, hogy ultrahangos, inkább valami hasonló, mert öcsémék is hallják, meg én is hallom, anyáék nem, de marha idegesítõ :)

#144 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 14:47

Lehet, hogy rossz a frekije? Nem kéne hallanotok...
Ha már szóba került:
Posted Image

#145 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 14:48

Hát ez egy tünemény? Ti neveltétek?

#146 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 16:01

Á, nem , sajnos. Most akadtam rá szörfözés közben. De elfogadnám.

#147 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 19:42

Csacsacsa! Ultrahangos az, ha a szülõk nem hallják, csak nem eléggé ultra :). Az ember gyerekkorában hall a legszélesebb frekvencia tartományban, ahogy múlnak az évek, egyre "szûkül" a hallás. Ha ez megnyugtat, még néhány év és te sem fogod hallani :D. Jobb megoldás persze, ha másikat vesztek, vagy ezt megcsináltatjátok rendesre.

#148 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 20:30

:) tudom, tudom, legalább volt mivel visszavágnom az örökös morgásra a hangos koncertek meg a fesztiválok miatt :D Nem tudom, mit lehet ezen bütykölni, annyira nem fontos szerintem, sajnos annyit nem vagyok itthon, hogy elviselhetetlen legyen... Egér témához vissza: amikor nálunk a garázsban kotoncoltak, az ilyen ragacsos meg hasonló csapdák nem váltak be, de a beföttesüveg kitámasztva egy fél dióval, az mindig :) egyszer volt, hogy mentünk le megnézni, hogy van-e benne már egérke, ott ücsörgött a kipucolt dióhéjban és hintázott :D :D

#149 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 17:26

Nem akarok minden kártévõnek külön topicot nyitni, hangyákra ki tud valami istókzicsit?

#150 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 17:34

A kérdés nem ilyen eccerû, mert vagynak vegák, gombatermelõk, húsfogyasztók, sõt rabszolgatartók is. :rolleyes:
http://hu.wikipedia....rg/wiki/Hangyák

#151 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 17:37

Nem akarok minden kártévõnek külön topicot nyitni, hangyákra ki tud valami istókzicsit?


lisztet kell szórni a vonulásuk útvonalára.

#152 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 18:04

A kérdés nem ilyen eccerû, mert vagynak vegák, gombatermelõk, húsfogyasztók, sõt rabszolgatartók is. :rolleyes:
http://hu.wikipedia....rg/wiki/Hangyák

Te is aztán sokat löksz az ember kedvén. :D

lisztet kell szórni a vonulásuk útvonalára.

És ha egy helyben nyüzsögnek? :D

#153 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 18:14

a liszttõl abba hagyják a nyüzsgést! :)

#154 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 19:01

Egyébként már tárgyaltuk a hangyás témát: post 129-tõl aktuális :yeah:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=488850

#155 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 12. - 19:52

Á, köszi.

#156 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 9:15

a liszttõl abba hagyják a nyüzsgést! :)

és elkezdenek vonulni. :gm:

#157 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 18:10

Na, lisztkúra megkezdve.

#158 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 18:30

+víz, 2 tojás, csipet só, elõmelegített sütõben 30 percig sütni, kész a mákos kalács. :gm:

#159 Strucc

Strucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.330 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 18:56

Hangyára ecet. A zegérre meg simán rá kell feküdni. Mindkettõ bevált módszer.

#160 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 19:00

Nálam a macska vált be leginkább.