Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kaposvári Egyetem


  • Please log in to reply
187 válasz a témához

#41 tungsram infrarubin

tungsram infrarubin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 210 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 16:03

most a masodevesek nyolcvan szazaleka kivette a rektorit a mikrobiologiara. bedurvitott a Baitner. Csak ezert felek. Es azt uzente a kovetkezo evfolyamnak, hogy ver fog folyni. Tok fasza, mi?

#42 keszti

keszti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 16:31

" a régi szép idõkben" még a kémia tanszéken Sarudi prof gyilkolta le az elsõsöket. Baitner annál rosszabb nem lehet.

#43 tungsram infrarubin

tungsram infrarubin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 210 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 16:42

A kemia1-et is ujra felvettem, bar volt alairasom, kotelezo volt eljarni a konzultaciokra. Konnyitett anyag volt, es azt ha valaki bevagta, csak abbol vizsgaztatott, es annak meglett. Igaz, hogy csak ujra felveve. Mert elso felevben tenyleg megtepazta az evfolyamot. Alig par embernek lett meg akkor.

#44 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 9. - 8:15

A Baintner jegyzet érthetõ,menni fog.Még érdekes is.Tényleg Sarudi volt régen a mumus.Most nem tudom ki az.Tornyos ott áll a toplista elején,az biztos.Baintner minden évben ezt mondja,nyugi.Ha én elmesélném hogyan mentem át most nyár elején,kiegészítõn biotechnológiából,nevetnétek.Az,hogy diplomás tudatlan paraszt vagyok,az a legkevesebb,amit a fejemhez vágott.Nem jött el vizsgáztatni,este 6-ig vártam rá második alkalommal,ugyanis elsõre 3 perc alatt kirúgott...Én elsõ évben kikértem a rektorit élettanból,és mégis itt vagyok.Fel ne add,ha látják,hogy már nem is akarod annyira,tényleg kicsinálnak,testileg-lelkileg.Akard megcsinálni,és menni fog!!!!

#45 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 9. - 8:16

Ha túljuttok az elsõ 3 féléven,nincs gond,befejezed,akár fél lábon állva is.Onnantól kezdve máshogy néznek rád,majd meglátod.Halál normális lesz mindenki,elfogadnak és tudják hogy ott a helyed.

#46 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 9. - 15:51

Még mindíg vegyesek az érzelmeim. Annak örülök, hogy lehet "ingyen" lovaglási lehetõséget találni. Amúgy is szeretek lovak között lenni, még ha piszkos munkát is kell végezni.Bár fájna otthagyni a mostanit.

#47 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 10. - 10:02

Általában nem kell megszakadni a lovaglásért cserébe,ha meg lovas vagy,nem is fog gondot okozni leápolni néhányat vagy talicskázni egyet.Jól fogod érezni magad Kaposváron,hidd el!Gyönyörû vidék,a Desit is körbe lehet lovagolni!Régen ott még távlovi is volt.

#48 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 20:07

Hajrá Kaposvár!!!Bár én csak a középiskolát végeztem ott, nem hiszem hogy az egyetem színvonala rosszabb lenne más egyetemeknél, az ottaniak tudását sem kritizálnám.A csillagban tartottam a lovacskát, Bot Józsi és Dizsi baba története máig mosolyt csal az arcomra Posted Image

#49 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 13. - 13:16

Bot Józsi és anekdotái egy élmény. :D Engem is elszórakoztatott néhányszor,és mindenkit felvidít,az tuti.Engem egyszer elcserélt a barátomtól 10 birkára meg 2 kecskére...A víz levert tõle,de vicces volt amúgy.Egy csoporttársam egyik gyakorlaton valami autóját betolta a hodályba,és egész nap azt kereste...Gurultunk a nevetéstõl.Amikor beszél,a felét nem érted,hihetetlen az a krapek.Hozzátartozik az egyetemhez.A csillagban mindig családias volt a légkör,jó az a hely nagyon(bocs a noszatlgiáért).

#50 _Dorka_

_Dorka_

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 15:25

Sziasztok! Én is pályaválasztás elõtt vagyok. Nagyon gondolkozok, hogy ebbe a suliba jelentkezek. Nem vagyok biztos magamban. Mindenáron szeretném megtanulni a lovakkal való bánásmódot. Nem tudom hova lenne érdemes menni. Elég szõrnyû dolgokat mondtatok a suliról.Tudjátok mikor lesz nyilt nap?

#51 kiskaktusz

kiskaktusz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 16:31

Sziasztok!Én Kaposvárra járok,tavaly vettek fel,de én egyszerûen nem bírtam elviselni a koleszt....huh...úgyhogy átjelentkeztem levelezõre,jelenleg is ebben a formában tanulok. Hát kedves Dorka,nemtom,hogy te miket hallottál az egyetemrõl.....én csak annyit tudok mondani,hogyha nem helyi lakos vagy akkor igyekezz elkerülni a koleszt(nem csak az én véleményem...elég sok 4.és 5.évessel összeismerkedtem tavaly és õk is ezen a véleményen vannak,csak sajna az albi meg drága) A suli meg nem könnyû,egyes tanárok vizsgán kifejezetten szemetek...fõleg Sarudi meg "Õzike" Azt nemtom,hogy az a bizonyos lovaglási lehetõség hol van ott amit Chilly említett,mert én tavaly elég rendesen körbeérdeklõdtem dolgot és hosszas rimánkodás után végül méltóztatott az Akadémia megnézni és adtak egy edzõt aki csak az elõadások idején volt hajlandó oktatni,elvárta,hogy fontosabb legyen a lovaglás mindennél,de az,hogy aztán meg a vizsgán hogy megyünk át már nem érdekelte.Az oktatás szintje meg nem haladta meg a Tatit(már több mint 4 odajárok).Az való igaz,hogy Kaposvár nagyon szép,de én rettentõen csalódtam a suliban.Volt a z évfolyamon egy pár sötét bunkó srác meg csaj akik a dékán titkárnõjével elég tiszteletlenül beszéltek ezért az egész évfolyam(teljesen jogosan) szivatva volt.Asszem tavaly kb 185-en voltunk nappalin,most ha jól tudom a többiek már csak 41-en vannak,de még nem vizsgáztak le mindenbõl...szóval nem egyszerû.Az meg mindenképp jó,ha van nyelvvizsgád,mert az egyetemi nyelvoktatás SZÖRNYÛ=0-val.Nyelvet katasztrófális szinten"oktatnak",de azt elvárják,hogy a diplomádig legyen meg a vizsgád.Mielõtt döntesz,jó fontold meg,engem Gödöllõre is felvettek és a mai napig nemtom,hogy jól döntöttem mikor Kaposvárt választottam.(bár a levelezõ most tetszik)Ja,még vm.ha bulizós vagy akkor tombolási igényeidet nem nagyon tudod hol kiélni,mert az egyetemi pub-ot(Agragont)bezárták,más meg nagyon van....sõt!! De ha szereted a kisvárosok nyugalmát és nem vagy olyan "pezsgõs"típus akkor tetszeni fog....én mondjuka a mai napig képtelen vagyok felfogni,hogy a boltok reggel 9-kor nyitnak és 4-kor max 4:30-kor zárnak ami azért marha jó mert a levelezõsöknek az elõadások 5:30-ig tartanak reggel 8-tól.sok szerencsét az érettségidhez és a felvihez:)pussz

#52 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 21:29

nekem a nõvérem járt a Kaposvári Egyetemre... Lehet, hogy ond valamit a neve: Jobbágy ZsuzsannaÉn is azon gondolkozom, hogy a gimi után oda megyek, de még nem tuti.. :D

#53 kiskaktusz

kiskaktusz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 1:28

Szia Borcsa!Ha koleszos volt akkor szerintem ismerem..látátsból tuti. Hanyad éves? :rolleyes:

#54 kiskaktusz

kiskaktusz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 11:45

Sziasztok egyetemisták!Olvastam,hogy tudnátok segíteni...nekem most nagyon kéne.Én tavaly átmentem levelezõre és most 2 hét múlva már a levelezõsöknek vizsgaidõszaka van. :( Tudnátok segíteni? Milyen pl egy agrártöri vizsga? És Sarudi...vagy Õzike? És honnan szerezzek filozófia könyvet...a könyvtárban sincs az amit a Molnár Gábor elõírt.Ismeritek Dr.Gyenesei Attilát? Matekot tanít. Õn milyen? Szigorú? Tavaly mégWalterka tanított:)....huh az nagyon jó volt:) Hálás lennék a segítségetekért:)Pussz:Kinga(kiskaktusz)kiskaktusz@mailbox.hu

#55 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:16

Agrártöri? ... :D Soha nagyobb problémád ne legyen míg ott tanulsz.Sarudi és Õz nem egyszerû esetek,készülj fel.A filótól ne félj,vicces a zh és a körülményei...Mindegy milyen filozófia könyvet kerítesz,túl nagy különbség nem lehet köztük.

#56 kiskaktusz

kiskaktusz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 19:44

Szia Dear Chilly:)Miért milyen egy filo zh..? Már 4 könyvet begyûjtöttem hozzá.Szemétkedõs a Csató? És a matek? Jujj az sem lesz egyszerû....legalábbis nekem:(Te már végeztél ott? Ha igen (vagy ha nem akkor is) te hogy látod mennyire lehet ezen a területen elhelyezkedni?Addig is pusz(megyek agritörit tanulni:( )Kinga

#57 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 13:43

idézet:
Eredeti szerzõ: kiskaktusz: Szia Borcsa!Ha koleszos volt akkor szerintem ismerem..látátsból tuti. Hanyad éves? :rolleyes: [/QUOTE]Már elvégezte. Tavaly. Egyébként hosszú barna haja van, és az utolsó évben már volt egy gyermeke.

#58 kiskaktusz

kiskaktusz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 21:57

Szia!Borcsa:)Akkor nem tudom.... :( Én csak a atvalyi negyedikesekkel voltam nagyon jóban meg az akkori elsõsökkel:)SziaJa tud vmt mondani az agrártöri meg a filo vizsgáról...? állítólag könnyû,de én nagyon izgulok...pusz: Kinga

#59 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 14:41

Hát ebben nem vagyok illetékes... Õ az utolsó vizsgákon könnyem átment, mert vagy nagy volt a hasa, és látszott, hogy babát vár, vagy már ott volt a kezében, és így a vizsgáztatók eléggé könnyûre vették a figurát. :D Ezt a módszert bátran tudom ajánlani!! :D Posted Image

#60 _Dorka_

_Dorka_

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 8:39

Köszi Kiskaktusz!Hát már nagyon gondolkozok rajta, hogy inkább Gödöllõre megyek. Olyan kár lovaglásból nem lehet megélni. Pedig én mindig csak lovakkal foglalkoznék. Sziasztok

#61 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 9:52

Szia Borcsa!Én ismertem a tesódat, velünk kezdett, csoporttársam volt!Mondd meg neki, hogy üdvözli i. Vera szerintem tudja kirõl van szó, mert ketten voltunk hasonlónevû Verák és így különböztettek meg minket. Remélem jól vannak...De ugye már nemcsak egy gyereke van???Hol dolgozik?Sarudit én nagyon kedveltem (mind a kettõt), a kémiás nagyon korrekt, azt várja el, amit leadott, de azt kõkeményen, nem lehet mellébeszélni.Õznél szerintem jó ha határozott vagy (és felkészült!) mert sokszor szivatós kedvû, de nem szereti a sírást-nyígást és azt ha látja, hogy össze tud zavarni akkor sumán megvág, ja és ne fesd ki magad és ne vegyél fel miniszoknyát! És elõny, ha fiú vagy!

#62 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 12:24

Ez így van,Õz nem könnyû,de ha felkészülsz,nem akar megszivatni.Kiskaktusz,asszem már nem aktuális a segítség.Hogy sikerültek a vizsgák?Én már végeztem fõiskolán 2003-ban,de most egyetemen vagyok levelezõn.Nem könnyû elhelyezkedni,szerintem halálra ítélt az agrár végzettség,de ne add fel.

#63 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 22:23

Chilly, nem ismered véletlenül Princz Zolit? Ott tanul még, ha nem adta fel...

#64 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 12:57

De ismerem,azt nem tudom ott van-e még,legutolsó infóim szerint igen.Nem végzett még?

#65 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 18:31

Szasztok!Az edzõk közül kit ajánlanátok, vagy lovagol ott valaki? Bosc de én Keszthelyen végeztem és nem tudom nálatok hogy megy a lovaglás, ve3rsenyzés dolog!

#66 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 19:12

Hát...Az akadémiáról???Nincs más?Talán FEFE. Fekete Gábor?Vagy Foki Károly, he kezdõ vagy.

#67 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 19:15

Na, Pirkadat, több helyen nem üldözlek, ígérem, de Kaposvárott Schindler Csaba is jó. Õ is régi pécsi lovas, mint Kövy... :)

#68 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 11:44

Örülök, hogy mindenhol összeakadunk és köszönöm a mérhetetlen jóindulatot és segítõ szándékot amellyel irántam viseltetsz. Ebbõl elõbb-utóbb kell lennie egy edzõnek, máshogy nem lehet. :D És csak nyugodtan üldözz, bármilyen infonak örülök, amely talán elõrrébb visz az álmaimhoz.

#69 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 12:45

Schindler Csabát én is ajánlom...És üdvözlöm, mint Vera, aki Ideált és Korallt lovagolta...

#70 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 13:25

Tudsz valami konkrétabbat róla, kijár-e vagy csak ott oktat? Mennyi meg ilyenek?

#71 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 13:43

magánt írtam

#72 vassterez

vassterez

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 22:19

Hello mindenki. Kaposváriakat keresek, akikkel együtt lovagolhatnék, járhatnánk lovas programokra. Én a Meistro lovasiskolába járok, családias hangulat és nyugodt lovak. Várom mindenki jelentkezését a közelbõl. :kocc:

#73 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:44

Sziasztok!Én most járok kaposvárra az állattenyésztési szakot keztem idén(vagyis tavaly).Igazából csak jegyzeteket szeretnék gyûjteni tanulmányaimhoz, mivel elég szegényes a jegyzetbolt kínálata v. csak tankönyvek vannak méreg drágán, a régi jegyzeteket nem nyomják ki újra, az újak meg v. vannak de inkább kis példányszám miatt hamar elfogynak és azok is igen szûkszavúak. Szóval aki már végzett ezen szakon és tudná pár évre nélkülözni régi jegyzeteit, attol szeretnék egy kis segítséget kérni.Köszi!

#74 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 0:01

Se nem lovas, se nem jegyzetes, de tudja valaki, mikor lesznek a Diáknapok? :kv: :D :yeah:

#75 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 19:46

Nagy segítség kellene nekem sajna nekem közelebb lett volna a tatterzál, mert szfvári vagyok, de mostanság úgy hallom, hogy megszûnõben van, egy kis egítséget szeretnék kérni abban, hogy így Kaposvárra mennék a belovagló szakra, errõ egy kis infót ha valaki mostanában adna nekem, azt nagyon megköszönném :D

#76 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 21:47

Nagy segítség kellene nekem sajna nekem közelebb lett volna a tatterzál, mert szfvári vagyok, de mostanság úgy hallom, hogy megszûnõben van, egy kis egítséget szeretnék kérni abban, hogy így Kaposvárra mennék a belovagló szakra, errõ egy kis infót ha valaki mostanában adna nekem, azt nagyon megköszönném :D

Hozzászólás megtekintése

Én is csak ennyit tudok: http://www.lovasakad...ndex.html?log=1

#77 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 22:26

Ha tudnál egy kis infót szerezni nekem, akkor nagyon örülnék ill., ha oda kerülök akkor személyesen is meg tudom köszönni. :kocc:

#78 kata202

kata202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 13:17

Sziasztok, VassTerez! Én voltam abba a lovasiskolába és nem tetszet, mert a lovak lekötve, és kicsihelyen voltak. Amugy lehet, hogy jó.

#79 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 15:20

Kutyus, mi kellene????Ott végeztem, van néhány.

#80 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 20:07

Hmmm, agrobe, lehet, én is rád szorulok még: ha minden jól megy, benevezek a tak.-i szakmérnökire. Úgy néz ki, indul.