Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#361 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 18:25

Én még tavaly állítottam össze a keveréket , de mivel citronellaolajat sehol nem találtam, így citromot tettem bele. Így is mûködött és legalább egy óráig. Szóval míg az ember lovagol, esetleg kimegy terepre, addig tart a hatás, sajnos egész napra nem, így az én lovam is szenved a legelõn a rovaroktól de ez van, még nem találtam rá megoldást. Kibírja. :rolleyes:

#362 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 7:22

a ló izzadásának mértékétõl függ. Ha nem izzad, akkor 3-4 óráig is hatott nálam a legelõn. Ha lovagoltunk, akkkor általában 1-1,5 óráig bírta, ha nem habosra izzasztottuk a lovat. (de akkor semelyik sem hatásos, mert az izzadság elnyomja az összes riasztó illatot) Viszont azt nem tudom, hogy böglyök ellen mennyire hatásos, mert az nálunk nem sok van szerencsére, de szúnyogok, legyek elln jó és kullancsot sem találtam bennük még sosem.

#363 Guest_mormonka_*

Guest_mormonka_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 12. - 7:32

debebe, hogy lehet nálad ilyesmit rendelni? tudsz esetleg valamit a MUSCA BLOCK nevû készítményrõl? köszönöm

#364 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 7:42

Böglyök ellen próbálkozom ütõsebbé tenni a keveréket. Megfejeltem egy is levendulával, így izzadság nélkül egészen tûrhetõ. Viszont most nincs benne eukaliptusz - ezért kõ bévásárnom. Felénk iszonyú sok a bögöly - nem tudja valaki, milyen körülményekre van szükségük a szaporodáshoz? A szúmyognak tudom, hogy víz, de a bögöly..? Nagyon sok van, és többféle. A legrosszabbak a "helikopterek": akkorák, mint a hüvelykujjam. Még lecsapni sincs gusztusom, de muszáj, mert úgy szíjják a vért, hogy távozásuk után még csorog egy darabig a sebbõl...brutál.

#365 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 8:01

debebe, hogy lehet nálad ilyesmit rendelni? tudsz esetleg valamit a MUSCA BLOCK nevû készítményrõl? köszönöm

Ez egy német termék. A legjobb tudomásom mellett sem emlékszem, hogy itthon forgalomban lenne.
Ezt találtam róla, semmi mást:

Musca BLOCK Musca BLOCK Biozide sicher verwenden! Vor Gebrauch stets Bedienungsanleitung lesen! 500 ml, schützt vor lästigen Insekten wie z. B. Kriebelmücken, Fliegen, Bremsen, kann aber auch wirksam gegen Ungezieferbefall eingesetzt werden. Die hochwertige ätherische Ölkomposition verteilt sich ohne zu verkleben. Hervorragende Langzeitwirkung für viele Stunden. Durch ausgewählte, pflegende Zusätze wird das Fell glänzend und geschmeidig, gut verträglich, gute Haftung über viele Stunden.

A leírásából kiderül, hogy éterolajok keveréke -mint agrobé- és néhány órán keresztül hatásos.
Nem szeretem az olyan termékeket, ahol nincsenek megadva a pontos összetevõk, nincs világos használati utasítás, adagolás, alkalmazás módja, stb. Ráadásul (biztosan) egy vagyont kérnek érte.

#366 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 12. - 8:39

Ezt találtam a bögölyrõl (tanulságos :D ):"A hímek teljesen ártalmatlanok, hiszen csak a virágok nektárjait szürcsölgetik. Az ormányszerû szájszervvel felfegyverzett nõstények azonban vért szívnak. A harcias amazonok testünkre szállva pillanatok alatt a bõr alá hatolnak, a nyálukban található véralvadásgátló anyag segítségével vérbõséget idéznek elõ, és ezzel egyidejûleg vért szívnak." hazipatika.hu .........és megint a nõk! :dev: Le kell kopognom, felénk nincs bögöly, sem szúnyoghad. Gondolom a fertõzött területek behatárolhatók.

#367 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 9:34

Szúnyog nálunk is alig, viszont a bögöly-invázió az elviselhetõség és az ép elme határát súrolgatja. :huh: ;)

#368 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 12. - 11:13

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nekem az Agrobe-féle keverék (tartva az arányokat stb.) sajnos nem jött be annyira (nyilván én akartam tökéletes védelmet naivan, ez tény). A ló fejét is bekentem mindig, mert az különösen érzékeny a röpülõ rovarokra, de annyival nem lett jobb. Ezt a másik lötyit ráfújtuk a lóra és azonnal megszûnt a bõrrángatás, amivel elûzi a rovarokat. Elvileg bele kell ezt a cuccost dörzsölni a szõrbe, így izzadáskor még büdibb (olyan "új autó belseje, mûanyag" szaga van :) ). Bizonyára nem természetes anyagokból készül, de még nem térképeztem fel. Az Agrobe féle keverék is remek amúgy, de valóban rövid hatású (persze mihez képest, meg nyilván az is tökéletes, ha elûzi a nem kívánt betolakodókat). Én is szívesen olvasnék tapasztalatokat, én kb 1,5 hónapja használom az Agrobe-félét. Az ár/érték arány mindenképp kiváló.

#369 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 17:11

Böglyök ellen próbálkozom ütõsebbé tenni a keveréket. Megfejeltem egy is levendulával, így izzadság nélkül egészen tûrhetõ. Viszont most nincs benne eukaliptusz - ezért kõ bévásárnom. Felénk iszonyú sok a bögöly - nem tudja valaki, milyen körülményekre van szükségük a szaporodáshoz? A szúmyognak tudom, hogy víz, de a bögöly..?
Nagyon sok van, és többféle. A legrosszabbak a "helikopterek": akkorák, mint a hüvelykujjam. Még lecsapni sincs gusztusom, de muszáj, mert úgy szíjják a vért, hogy távozásuk után még csorog egy darabig a sebbõl...brutál.


Egy kis bögölyológia:

Tudományosan 1. Biológiai Lexikon

Bögölyök (Tabanidae) a kétszárnyúak rendjébe tartozó család. Közepes és nagy termetû legyek. Fejük széles, szemük igen nagy, sokszor fémfényû. Szájszerveik erõteljesek: a nõstények a gerincesek vérét szívják, a hímek virágokat látogatnak. A nõstények szúrása nem csak fájdalmas, hanem veszedelmes is, mert különbözõ betegségek kórokozóit közvetíthetik az emberre, ill. Háziállatokba. Melegkedvelõk, fõként a déli órákban repülnek. Lárváik vízben fejlõdnek, ragadozók. Több, mnit 3000 fajukból nálunk mintegy 50 található. Legismertebbek a marhabögöly (Tabanus bovis), a lóbögöly (Tabanus bromius), a közönséges bögöly (Chrysops caecutiens) és az esõt hozó põcsik Haematopota pluvialis)

Tudományosan 2. Állattan

Nagy és közepes testû, néha több centiméteres legyek. Testükön sörték nem találhatók. Nagy fejük kissé hajlott, félgömb alakú. Fejlett szúró-szívó szájszervekkel rendelkeznek, de csak a nõstények szívnak vért. Általában nagy testû emlõsöket szúrnak meg. A hímek a virágok nektárján táplálkoznak. Lábaik vastagok, erõsek. Igen jól és gyorsan repülnek, távolabbra is. Sokféle kórokozót terjesztenek. Lóbögöly nedves területeken gyakran nagy tömegben lép fel. Nyugtalanítja a legelõ állatokat. A lépfenét, tularémiát és a lovak álomkórját terjeszti.

Ismeretterjesztõsen.

Az egész Európában ismert bögölyöknek hazánkban mintegy 50 faja, fajváltozata él. Ezek a rovarok tulajdonképpen közepes és nagy méretû legyek. A legismertebb közülük az esõhozó põcsik, mely megközelítõen 10 mm nagyságú. A potrohon túlérõ szárnya szürke vagy feketésszürke, márványozott. A hímeknél a fejtetõn összeér a nagy összetett szem, míg a nõstényeknél azt kis lemez választja el egymástól. A bögölyök szakértõi eme vízparti haramiákat szemrajzolatuk alapján sorolják fajcsoportokba. A hímek teljesen ártalmatlanok, hiszen csak a virágok nektárjait szürcsölgetik. Az ormányszerû szájszervvel felfegyverzett nõstények azonban vért szívnak. A harcias amazonok testünkre szállva pillanatok alatt a bõr alá hatolnak, a nyálukban található véralvadásgátló anyag segítségével vérbõséget idéznek elõ, és ezzel egyidejûleg vért szívnak. A bõrbe került méreg pár cm átmérõjû kemény daganatot okoz, ami csak több nap után szívódik fel. Támadásaikra leginkább a nedves területeken, fõleg tavak és lassú folyású vizek partján nyaralók számítsanak.

És aki Darwint nem szereti, vagyis a bögöly teremtése. Eredetmese. Magyar Néprajzi Lexikon

Krisztus és Szent Péter vándoroltak. Krisztus megszomjazott, egy gulyástól vizet (tejet) kért (megkérdezte az utat). A gulyás, akinek a gulyája éppen delelt, heverészett az árnyékban. Lusta volt felkelni, csak a lábával mutatta az utat (merre van a kút). Továbbmenve egy juhászt találtak, akinek a birkái szanaszét futottak. Sok dolga mellett mégis inni adott nekik (elkísérte az útig õket). A gulyás büntetésére Krisztus megteremtette a bögölyt. Azóta bogárzanak a marhák. A juhász pedig a terelõkutyát kapta jutalmul, hogy pihenhessen (AaTh 822 rest legény, szorgalmas lány). Rokon típusok sokasága ismert a légy, a szúnyog, a bolha, a tetû stb. teremtésérõl. Alapgondolatuk, hogy az állatok, ill. emberek nyugalmát zavaró férgeket Isten az emberi lustaság büntetésére teremtette (pl. a szúnyogot a halászok bûne miatt, akik az éjjeli halászatot átaludták). Gyakori motívum, hogy Krisztus port hint az állatok közé, s ebbõl lesznek a bögölyök (légy teremtése, a). Román, bolgár, szlavóniai változatai ismertek. Nálunk különösen a pásztorok körében népszerû. – Irod. Dähnhardt, O.: Natursagen (II., Leipzig–Berlin, 1909); Nagy Czirok László: Pásztorélet a Kiskunságon (Bp., 1959).

Tovább is van, mondjam még?

Edited by debebe, 2007 június 12. - 17:12.


#370 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 17:56

Debebe, :) . Hat igen, egyre bizonyosabb, hogy az allatok sokal jobban jartak volna ha annak idejen egy ovatlan pillanatban az oreg Noet kereszulhajitjak csaladostul a barka korlatjan, igy nem kenne ma az emberi lustasag miatt szenvedniuk. :) Harc a boglyok ellen... . Nehez ugy. Szemelyes tapasztalatom szerint a Neostomosan az ami meg valamit hasznal ideig, oraig. Bar en mar lattam boglyot(lehet valami uj genaracios, high tech, csavazoszren es gyomirton nevelkedet alien tipusu monstrum), ami raszalt, majd tovabbszalt a neostomosannal atitatot szivacsrol, amivel epp a lovat kenegetem. Es meg nagyobb meglepetesemre, vigan tovaszalt, mig en kajan vigyoral az arcomon vartam , hogy majd zuhanorepulesben csapodik a foldnek a kis pofatlan. Hiaba na, ezek a mai boglyok... . Amit meg hallotam, espedig egy szakmai konferencian,(es igen allatorvosi konferencia volt, nem egy pilota kepzo tanfolyam) az pedig a kerozin hasznos mivolta lenne a lovak legyek elleni vedelmeben. Egy kaveskanalal egy veder vizhez(10 l). Akinek van otthon repuloje kiprobalhatja. :) Allitolag nagyon hatasos.

#371 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 12. - 18:28

Svájcban a tanyán, ahol dolgoztam, az "n" bértartó "n+1" fajtájú, illatú, kivitelû, árú légyriasztót használt. Volt, aki fokhagymával etette a lovát, és esküdött az eredményességére, mondván, így büdöset izzad a ló, és nem szállnak rá ezek a fírgek. Az istállóban mindenesetre fokhagymaszag volt, az tuti. Ami ott a svájci böglyök ellen viszont bevált, az natúr, higítatlan, vagy esetleg 1:1 vízzel összerázott petróleum volt. Ezt rongyra öntve, a kérdéses testfelületeket bekenték. Gyanítom, hogy a kerozinhoz hasonló elven mûködhet, mert iszonyat szaga volt, de az tuti, hogy minden élõlényt távol tartott a lótól, talán még a ló is odébbállt volna maga mellõl, ha tehette volna... Rizikója, hogy egyes érzékenyebb lovak bõre nem bírta, gondolom, nem egy kímélõ szer.

#372 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 12. - 20:54

Svájcban a tanyán, ahol dolgoztam, az "n" bértartó "n+1" fajtájú, illatú, kivitelû, árú légyriasztót használt. Volt, aki fokhagymával etette a lovát, és esküdött az eredményességére, mondván, így büdöset izzad a ló, és nem szállnak rá ezek a fírgek. Az istállóban mindenesetre fokhagymaszag volt, az tuti.
Ami ott a svájci böglyök ellen viszont bevált, az natúr, higítatlan, vagy esetleg 1:1 vízzel összerázott petróleum volt. Ezt rongyra öntve, a kérdéses testfelületeket bekenték. Gyanítom, hogy a kerozinhoz hasonló elven mûködhet, mert iszonyat szaga volt, de az tuti, hogy minden élõlényt távol tartott a lótól, talán még a ló is odébbállt volna maga mellõl, ha tehette volna... Rizikója, hogy egyes érzékenyebb lovak bõre nem bírta, gondolom, nem egy kímélõ szer.

Szerintem ez is személyreszabottan mûködik. Kinek ez jön be, kinek az. Valszeg sok embernek több mindent végig kell próbálni a lován, míg megtalálja az ideális szert.
Ez a petróleumos holmi viszont elég bizarrul hangzik, habár annak idején a torokgyíkot is ezzel kezelték, mivel csak ígyélték túl a betegek ... :-s

#373 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 20:58

Amit meg hallotam, espedig egy szakmai konferencian,(es igen allatorvosi konferencia volt, nem egy pilota kepzo tanfolyam) az pedig a kerozin hasznos mivolta lenne a lovak legyek elleni vedelmeben. Egy kaveskanalal egy veder vizhez(10 l). Akinek van otthon repuloje kiprobalhatja. :) Allitolag nagyon hatasos.

Igen, én is ezt hallottam, és én se pilótaképzõ tanfolyamon ;) ;) ;)
Már gondoltam is rá, hogy megkörnyékezem Donquit egy-két deci kerozinért.
Don?

#374 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 21:03

Törölhetõ. (Bocsánat, eltévesztettem a házszámot... :rolleyes: )

Edited by Ágimam, 2007 június 12. - 21:16.


#375 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 13. - 10:18

Ez a kerozin-petróleum mosogatás egy kicsit durván hangzik. Mondjuk, ha kátránnyal-bitumennel bekened az egész lovat, akkor biztosan nem csípi meg semmi sem. Na a viccet félretéve: egy kezelés akkor alkalmazható, hogyha nagyobb a hozadéka, mint amennyi kárt tudunk okozni vele. Az ideális szer az, ami hatásos és nem okoz semmiféle kárt. Viszont ilyen nincs, mert minden kémiai anyag bevitele kockázattal jár. Meg kell keresni, melyik az az anyag, ami még hatásos és legkisebb rizikója van az alkalmazásának. Ugye régen a torokgyíkot petróleumos ecseteléssel próbálták gyógyítani, a szifiliszt arzénnal, a ló tetvességét beléndekkel meg tyúkganéjjal -és sorolhatnám-, mert nem voltak jobb szerek. Mostanság azért ennél sokkal jobb megoldások is vannak. Fejlõdik az (állat)orvostudomány! Ide kívánkozik a Hippokrateszi eskü egyik alapelve: Nil nocere! Vagyis: Ne árts! (Ha már használni nem tudsz :gm: )

#376 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 9:10

Megkaptam a csomagot, köszönöm!!!!

#377 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 9:25

Megkaptam a csomagot, köszönöm!!!!

Szuper!
Minden rendben volt?

#378 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 9:55

igen, csak elfelejtettem számlát kérni, de ez az én hülyeségem, megvan minden ép és egészséges állapotban. A teafát és a citronellát én is ugyenettõl a gyártótól használtam eddig is. :)

#379 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 10:05

igen, csak elfelejtettem számlát kérni, de ez az én hülyeségem, megvan minden ép és egészséges állapotban.
A teafát és a citronellát én is ugyenettõl a gyártótól használtam eddig is. :)


A számlát is megbeszélhetjük.

#380 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 10:24

Igen, én is ezt hallottam, és én se pilótaképzõ tanfolyamon ;) ;) ;)
Már gondoltam is rá, hogy megkörnyékezem Donquit egy-két deci kerozinért.
Don?

A kerozint nem javasolnám senkinek kipróbálásra, mert utána a gyógyítgatás egy zsák pénzbe kerülne. A lónak okozott fájdalomról nem is beszélve. Agyament ötlet, akárki találta ki.
A repülõs topicba majd írok olyan esetrõl, ahól a kerozin találkozott az emberi bõrrel.

#381 Guest_Tom Forest_*

Guest_Tom Forest_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 14. - 10:36

Ide kívánkozik a Hippokrateszi eskü egyik alapelve: Nil nocere! Vagyis: Ne árts! (Ha már használni nem tudsz :gm: )

Tájékozatlan vagyok az állatorvoslásban, de legjobb emlékeim szerint a rendszeres petróleumos (a kerozin szinte ugyanaz) "kezeléstõl" a lovak (bõr)rákot kapnak.

Ez számomra több mint hihetõ, mert egybevág azzal a tudományos felismeréssel, hogy a hosszú szénhidrogénláncok a DNS láncokhoz kötõdve (lehet hogy rosszul fejezem ki magam :rolleyes: ) módosíthatják a DNS szerkezetét, ezáltal a sejtosztódás folyamatait. (És a kõolajipar robbanása óta terjed a rák, mint a veszedelem. :huh: )
A spektrum (vagy ki tudja melyik) TV mûsorán láttam egy tudományos értekezést arról, hogy a kisgyermekek mûanyagpohárból való etetése, itatása is ilyen hatású lehet (a mértéke még kérdéses), mivel a mûanyagokról leváló szénhidrogénláncok bekerülnek a vérbe és a fejlõdõ szervezetben nagyobb DNS-torzító hatást váltanak ki, mint egy felnõttnél. Ugyanilyen a dohányfüstben, a dízel és benzin égéstermékekben megjelenõ töredezett/félig elégett szénhidrogénláncokban megjelenõ anyagok statisztikus öszefüggése a rákos tüdõ-megbetegedésekkel.


Szóval, én soha nem kennék le egy lovat kõolajszármazékkal. Bár személyes gyerekkori tapasztalatom, hogy hatásosan védett a szúnyogoktól (mármint engem). :gm:

Kieg:
Donqui hsz-áról jutott eszembe, hogy a közvetlen bõrirritáció is komoly probléma a petróleumnál. (Ez meg a sokak által szidott :rolleyes: Animal Planet egyik adásában láttam egy konkrét lóelkobzási esetben.) Bár még nem írta meg a kerozinos esetet, biztos nem lehet egy gyönyör, még higítva sem. :(

Mellesleg mellik az a madár, amivel a ló szimbiózisban él az õt kínzó élõsdik távoltartására? Elfelejtettem ... :(

Edited by Tom Forest, 2007 június 14. - 14:04.


#382 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 15. - 20:12

A mostani terepen még a katicabogarak is haraptak! :gm: Ha ez így lesz egész nyáron, én még a napalmal is megpróbálkozom (habár egyenlõre még nem tudom, hogy a lóra kenjem vagy lebombázzam vele az erdõt :dev: ) Mindenesetre almaecetet használok, aztán jöhet az olaj. :rolleyes:

#383 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 15. - 20:55

Ma egy akkora - nem is bögöly, inkább lódarázs-pár repülte a násztáncát, vagy mijét Maláj körül, hogy szegény csak felemelte a fejét, kidüllesztette a szemeit és rémülten forgatta a füleit amerre ezek a szörnyetegek zümmögtek, miközben meg sem mert moccanni. :D :D Hihetetlen, milyen lényeket teremtett a Jóisten - bár, biztos megvolt rá a jó oka, vagy lehet hogy csak elhagyta a szemüvegét, és nem látta rendesen miközben készítette õket, ezért kicsit nagyobbra sikeredtek a kelleténél... :ang: Amúgy közelrõl nagyon szépek...

#384 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 20:59

Bara, magánt megkaptad? Én a kotyvalékot anyámnál felejtettem, úgyhogy majd hétfõn vagy kedden tesztelünk. :rolleyes: Ez annyira jellemzõ rám. Még magamra is szóltam napközben, hogy el ne felejtsem. Aztán otthon rémlett, hogy vmit nem kéne elfelejteni, de hogy mit.. azt már nem tudtam. :D:D

#385 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 15. - 21:16

Bara, magánt megkaptad?

küttem püt.

#386 Guest_Peter13_*

Guest_Peter13_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 18. - 11:44

Az enyhe tel miatt hatalmas kullancsinvaziot josoltak a szakertök iden nyarra. A mi környekünkön ( Kiskunsag, Kolon To, Izsak - Fülöpszallas, Nemzeti Park ) a kullancsok szinte teljesen eltüntek.. elkepesztö.. kollektiv öngyilkossag??? Tavaly legeleszö lovon orankent 10 - 20 volt talalhato, most egy het alatt 2 db !!! Tud valaki valamit az okrol??? Allandositani kellene ezt az allapotot..

#387 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 18. - 12:20

Ha jól tudom, a kullancs a nedves idõt szereti, így a szárazság, nagy meleg miatt bújtak el, sajnos nem eltüntek :( .De jó lenne ha tévednék, és tényleg kollektív öngyilkosság az ok :D Debebe! Megkaptam a csomagot, köszönöm!!

#388 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 18. - 12:49

Ha jól tudom, a kullancs a nedves idõt szereti, így a szárazság, nagy meleg miatt bújtak el, sajnos nem eltüntek :( .De jó lenne ha tévednék, és tényleg kollektív öngyilkosság az ok :D

Debebe! Megkaptam a csomagot, köszönöm!!

Köszönöm a visszajelzést!
Remélem, hogy minden OK!

#389 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 18. - 14:36

Az enyhe tel miatt hatalmas kullancsinvaziot josoltak a szakertök iden nyarra.
Meg hatalmas szunyoginváziót. Én még az idén csak egy soványka, nyeszleteg, nyomi szunyival találkoztam. :D

A mi környekünkön ( Kiskunsag, Kolon To, Izsak - Fülöpszallas, Nemzeti Park ) a kullancsok szinte teljesen eltüntek.. elkepesztö.. kollektiv öngyilkossag???

A mi környékünkön is ez a helyzet. Tavaly ilyenkor már tizesével szedegettem ki a kutyáimból, cicákból. Most meg elvétve van egy-egy bennük.


Tavaly legeleszö lovon orankent 10 - 20 volt talalhato, most egy het alatt 2 db !!!

Tud valaki valamit az okrol??? Allandositani kellene ezt az allapotot..

Fogalmam sincs az OK-ról, de az is tény, hogy tavaly ilyen melegben már véresre ették a (z általam "kutyafülrágó legyek"-nek nevezett) bogarak a kutyik füleit. Idénre beszereztem az összes fellelhetõ írtó szert, erre nem jönnek. (Hál'Istennek!)

#390 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 18. - 14:47

Nekem az a 6-8 óra bõven elég...pláne ha azt nézem, a többi kb. 3 órát bír ki. :dev:

Most megnéztem: a felirat szerint 6 óra a hatóidõ.
Teszteltem, de sajnos egyelõre csak szombaton du. volt lehetõségem, szóval így nem vártam este 11-ig, hogy csípnek-e már a fullánkosok. Tény, hogy Szamóca jobban bírta a kiképzést, azaz pl lépésben is lehetett úgy menni, hogy ne rángassa a fejét, üldözvén a vérszívókat. Sokkal higgadtabb volt és persze büdösebb : :gm: . Érdekes, szappanos kézmosás után sem ment el a szaga a kezemrõl, mert ugye fújás után azzal dörzsöltem a szõrébe. :) De estére "lekopott".

#391 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 19. - 17:35

Nna. Bekevertem az Agrobe-féle kutyulékot. Elõtte vizet töltöttem abba a szóróflakonba (élénk-citromsrga, zöd fejjel :rolleyes: ), amibõl majd megy a rovarûzõ csodaszer. Ezzel bementem a karámba, megvártam, míg a legkíváncsibb (na ki? Hápersze, hogy Herceg :D) odajön, szemre(orra)vételezi az "ellenséget", megbarátkozik vele. Mikor rájött, hogy ebbõl ugyanolyan fincsi víz spriccelõdik, mint a slagból - márpedig azt imádja - szép lassan-fokozatosan eljutottunk addig, hogy az egész testét engedte lespriccelni. Angyival már nehezebb volt, mert õ slag-viz-iszonyos :rolleyes: :( . Vele egyenlõre csak annyit értem el, hogy már megszagolja, bár mikor priccentek, elfut. Majd még rajta leszek az ügyön. Holnap õ szivaccsal kapja az "anyagot". Aztán bejöttem, összekevertem a megadott arányok szerint a szert, és ezzel fújkáltam be Herceget, Angyira és Mulára meg a tenyerembõl vittem fel - egyenlõre. Hát... a rohadék bögõcsök szerintem kifejezetten rá vannak kattanva a fini citronellára, v. valamelyik másik növény olajára, mert ugyanúgy jöttek, lepték el Herceget, mint addig. :( Aztán bejöttem, felhívtam Agrobe-t, és kérdeztem, lehetne-e egy kicsit töményebb ez a kutyulék, mert így nem akarja az igasságot... :rolleyes: Mondta, hogy náluk nincsenek böglyök (odaköltözök!), így õ ezt az arányt a szúnyogokra, aprólegyekre állította össze. És hogy nyugodtan "sûríthetek". Nna, én sûrítettem. Olyannyira, hogy szinte mindenbõl a négy-ötszörösét tettem bele. Holnap ezt fogom felvinni. (Emberi használatra pl. a Citronella bõrpróbája: egy csepp higítatlan az alkar belsõfelületére. Az összes többi sem okozhat bajt, még embernél sem, nemhogy ekkora állatnál. Szóval majd beszámolok, mit szóltak ehhez a higításhoz az óriásböglyeink...)

Edited by Ágimam, 2007 június 19. - 17:37.


#392 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 8:19

Szia Ágimam! A birkafürdetõt esetleg próbáltad már? Galagonyáéknál ezzel védekeznek a kullancsok ellen, de biztos más élõsködõt is elriaszt. Lóra, kutyára is jó, csak nyilván más higításban. Bármilyen állatpatikában vagy boltban lehet kapni, ahol árulnak ilyesmit, pár száz ft, nagyon hatásos, csak épp nem ismeri senki, mert nem reklámozzák. Nekik is az állatorvos ajánlotta, és nagyon bevált. Galeszkát tavalyelõtt szétkínozták a kullancsok, tavaly tavasszal jött ez, és azóta nem volt velük gond. :)

#393 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 9:23

Hát megjöttünk.
Kora reggel (szivacsra fújva, onnan a lóra kenve, mert a spriccelõbõl sok csöpög a földre a drága anyagból :rolleyes: ) bekentem a lúállatokat.
Szabi elvitte Herceget jó 3/4 órára, (bejárták a hegy-környéket, sõt még a faluba is bementek :yeah: ) és azt mondja, útközben békénhagyták a bogarak.
Mikor megérkeztek, akkorra már jól meg volt izzadva, és mentek rá a böglyök is, de hamarosan leszerszámoztuk, és mehetett a box-hûsbe, oda már nem követik õket.

Ez után ültem én fel Angyira, de addigra elszállt a "tudomány", mert hatását veszítette.... vagymi. :( Úgyhogy amíg glasszáltunk itt fel-alá a pályán, a hátsó lábával folyamatosan a hasa alá rúgott, mert ott szeretnek legjobban csámcsogni a dögök.
Szóval még így, (az Agrobe-s recepthez képest 4-5x-ös töménységben) is kb. csak egy óra a hatás.

Arra azért éppen-pont jó, hogy aki kimegy egy órás terepre, közvetlenül elõtte felviszi az anyagot, és a bogarak miatt biztos nem rángatja a fejét, nem bakol a ló.

Most majd még pénteken kipróbálom, hogy a tömény szerrel bekenem a zsinórhevedert, kantárat, kicsit viszek fel a ny.alátétre is. Meglátjuk.

Zsuzska! Köszi az ötletet, bár kullancsaink nincsenek. Mondjuk én amúgy is (tavaly) csak a kisállatokban szoktam találni,(kutya-macska), és szintén tavaly volt egyszer Mulatt álla alatt egyetlen darab.

Ha az a birkás izé jó a bögölyök ellen, (majd valahogy kinyomozom) mindenképp nyerõ lenne nekünk is.

#394 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 9:45

Ha az a birkás izé jó a bögölyök ellen, (majd valahogy kinyomozom) mindenképp nyerõ lenne nekünk is.

Nem kell nyomozni. :D

A birkák külsõ parazita ellenes kezeléséhez használható szerek közül lóra az alábbiak vannak törzskönyvezve:
Ectocidol
Neostomosan
Sebacil
Ezek mind vénykötelesek, kivéve a Neostomosan 5 ml-es kiszerelését.
A leírások és használati utasítások a Lógyógyszerek topikban vannak. :yeah:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=479998

Az Ectocidollal megegyezõ hatóanyagú (diazinon) Neocidolból van 5 ml-es kiszerelés is, melybõl 12 l oldat készíthetõ.

Sajnos ezeknél a szereknél sincs tartós repellens hatás.
Már megint a böglyök nyertek. :dev:

#395 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 20. - 9:47

Viszont a neostomozan legalább iszonyat büdös. :D De hatékony...

*Szóismétlés szóismétlés

Edited by Zebrabara, 2007 június 20. - 9:48.


#396 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 10:02

böglyök ellen nem hat egyik sem, próbáltam. Sõt a tutibrutál tacticot is. Az se. Bár lehet, hogy Kesznyétenben vannak csak ilyen edzett böglyök, szerencsére erre nem jönnek, ahol vagyok.

#397 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 20. - 10:09

Almás-deres pacin kevesebb volt a harapásnyom terep után, bár kevésbé izzadt meg mint a társaságunkban lévõ sárga. Õ viszont.................... tiszta vér volt a nyaka, borzalmas látványt nyújtott. :( Csalány fõzet? Vélemény?

Edited by boomsly, 2007 június 20. - 10:13.


#398 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 10:19

Viszont a neostomozan legalább iszonyat büdös. :D De hatékony...

*Szóismétlés szóismétlés

Ennél már csak a Neocidol büdösebb.
Nagyon gáz büdös lovon lovagolni, amit még a böglyök is csípnek. :(

#399 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 10:25

a másik meg, hogy csak csak mérgekrõl van szó, nem véletlen a várakozási idõ sem némelyiknél.

#400 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 10:50

böglyök ellen nem hat egyik sem, próbáltam.
Sõt a tutibrutál tacticot is. Az se.
Bár lehet, hogy Kesznyétenben vannak csak ilyen edzett böglyök, szerencsére erre nem jönnek, ahol vagyok.


A Taktic nincs lóra törzskönyvezve és nincs repellens hatása.
Feltettem ezt is ide: http://www.paci.hu/f...&...st&p=479998