Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Colorado ranger


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
9 válasz a témához

#1 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 11. - 9:03

Errõl a lófajtáról még nincs topic,és mivel alig ismert fajta -részemrõl legalábbis mindenképpen,de érdekel-,így jó lenne megosztani az információkat.

#2 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 11. - 9:14

Két kép Colorado rangerekrõl: Posted ImageÉs egy csikó: Posted Image [ Március 11, 2005, 08:15: Az üzenetet átszerkesztette: Chilly ]

#3 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 március 19. - 15:35

Szia!Nem tudom de engem nem vonzanak a pöttyös lovak!

#4 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 15:52

Nem minden Colorado ranger pöttyös. [url="http://"http://www.equisearch.com/breeds/eqcolorado1734/"]Itt találtam egy cikket róluk.[/url] A fajta hivatalos szövetségének honlapja valami miatt nem jön be.

#5 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 23. - 11:43

itt van pár kép! :D Posted ImagePosted ImageCikk sajnos angol :hupp: :D Posted Imageháát....ezt találtam!! :D :D :D

Edited by Fire :), 2006 március 23. - 11:45.


#6 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 2. - 19:09

Az egyik amcsi lovaskönyvben azt olvastam róluk, hogy végülis appaloosák, mert a történetük, hogy volt egy pasi, ha érdekel a neve, megkeresem majd, és "ki akart tenyészteni" egy új fajtát. Imádta az app.okat, ezért a legjobbakat tenyésztette tovább magának, és ezt nevezte el aztán Colorado rangernek. :kir:

#7 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 6. - 9:41

Egy kicsit én is utána olvastam! :) Két ló alapította a fajtát: 1878-ban Grant tábornok kapott ajándékba II. Abdul Hamid török szultántól. Az egyik egy Leopárd nevû szürke arab, a másik egy Linden Tree névre hallgató berber mén volt. Késõbb telivérrel és quarter horse-al folytattak keresztezéseket. 1878 óta vezetnek feljegyzéseket róla, megemlítve néhány fõ vérvonalat is. Kevésbé ismert mint az appaloosa, mivel 1968-ig a tenyésztõ egyesület tagságát 50 fõben szabták meg. A legtöbb egyed párductarka, de a törzskönyvezés legfõbb feltétele a származás. Csak azt nem értem, ha a származását nézik, melyik fajtából jött a színe? :rolleyes: Arabból? Telivérbõl vagy quarterbõl?

#8 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 28. - 19:34

Hát hozzászólok,mert jó régen nemtette senki.Nekem tetszenek a különleges színû lovak.Én az albínóért is odavagyok . :gm: Ezért kapok is fújólást,de hát kit érdekel.Néha kicsit fura az ízlésem,de mér' legyen hétköznapi :confused:

#9 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 28. - 21:04

Hát lehet az a szürke arab nem véletlen let párduc?!

#10 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 10:55

Hát lehet az a szürke arab nem véletlen let párduc?!


Melyik szürke arabról van szó :confused: