Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hucul


  • Please log in to reply
5439 válasz a témához

#81 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 22:14

Csikasz: Petya csinálta a vázát???Nekem van egy teljes petya nyergem, ill. azthiszem ami a honlapjukon van fenn.

#82 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 március 23. - 8:43

Hosszúhomlok!Kössz, de nem szügséges! De ha tudsz valami gyönyörû hucul mént akkor szólj!

#83 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 10:40

Róbert!A [url="http://"http://www.ponik.hu"]www.ponik.hu[/url] oldalon a fedezõmének menüpontban megtalálod az összes hazai Hucul fedezõmént, a legtöbbrõl még fényképet is láthatsz.A telefonkönyv szerint Dr. Magyar Gábor telefonszáma: 26/386-432.

#84 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 március 23. - 12:47

Köszike Chico!Tücsök A!Hucul kanca 140cm márciusi ellõ eladó. 06706324124Mást nem tudok, újságból néztem ki! Bocsi ha nem olyan amilyet te akarsz!

#85 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 május 31. - 11:56

:confused: :confused: Sziasztok!A Hucul kancámnál néha észreveszem hogy sárlik. De nem az azátlagos sárlás. rejtett sárlás? kérlek segítsetek

#86 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 31. - 13:01

Róbert!Ezt inkábbitt kérdezd meg.Talán Õz tud is rá válaszolni vagy olyan aki tud ilyenrõl, bár szerintem ezt látni kellene..

#87 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 1. - 18:47

Vettem most egy Hucul kancát. Nagyon szép kedves, aranyos. Kocsizik és hátas! Segítsetek! Mennyit ér egy hucul? Úgy értem mennyi az ára ennek a pompás lónak  :cool:

Hozzászólás megtekintése

Mi rendszeresen vettünk, veszünk papíros hucult, az árak általában az alábbiak (2004):választási csõdör csikó 150-160eFtválasztási kanca csikó 200eFtbelovagolt herélt: 200-250eFthárom éves kanca: 300-350eFtbevált kanca: 450-750eFtpapír nélküli választási (mén)csikó: 120eFtpapír nélküli herélt: 200eFtEzek az árak csak a saját tapasztalatot tükrözik. A papíros kanca itthon és külföldön is nagyon piacképes, a papír nélküli gyakorlatilag nem ér semmit, amúgy kancát vásárolni nehéz, mert össz. kb. 150 db van az országban. Hobbi célra a méretek miatt egyértelmûen a herélt való. Egyébként elég sok hucult hirdetnek, ami végül kiderül, hogy nem az vagy nem bizonyítható. Amúgy nagyon jó kis lovak, rendkívül szívósak, tanulékonyak, kiegyensúlyozottak, de megvan a saját elképzelésük az életrõl.

#88 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 5. - 16:24

Mi rendszeresen vettünk, veszünk papíros hucult, az árak általában az alábbiak (2004):Ejha megfogott ez a mondat.Egy kicsit írnál róla , hogy ti mivel foglalkoztok?

#89 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 15:30

Hali!A huculok engem is erdekelnenek!Hamarosan lesz telkem, es szeretnek lovat, de ezek az arak 1 kicsit megremitenek :(1 feltetelezes:Arrol mit gondoltok, hogy 1 magyarfelver kancat 1 hucul csödörrel keresztezni? Milyen lehet szerintetek a csiko? Papirt mit lehet az ilyenre adni? Magyarfelver? vagy papirtalan?Esetleg ha tudtok eladot akkor jelezzetek ide a forumra!

#90 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 15:36

A csõdi alá egy kissámlit majd nyomjatok oda azért :gm: :D

#91 kreszk

kreszk

    Csikó

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 17:07

Helló!Mfv. hucul a csikónk, igaz egy kis arabos beütés is van benne.My Webpage

#92 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 8. - 18:02

Szia!Nekem is van hucul kancám. 430e Ft

#93 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 20:47

Köszönöm, de asszem nekem ez 1 kicsit sok.Mennyit engedsz a felébõl?

#94 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 9. - 11:57

Hát!Az árak amit olvashattál! Min 350 e Ft, szerszámmal 400 e FtJó?

#95 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 9. - 15:46

Szia!Mennyiért adod el? Ezt az arabos lovat csikóstól! Nagyon érdekel!

Edited by Róbert, 2005 június 9. - 15:47.


#96 kreszk

kreszk

    Csikó

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 8:34

Sziasztok!Jelenleg nem eladók a lovak, de már akadnak tartási problémáink úgyhogy erõsen gondolkozunk!Üdv:kreszk

#97 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 15. - 11:47

oké

#98 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 18:15

Sziasztok!Örülök, hogy csatlakozhatok ehhez a csapathoz.Jómagam is hucul-rajongó vagyok.Én is csak csupa jó dolgot tudok tóla mondani:okosak, szépek, tanulékonyak, (ált) kényelmesek, lovasíjászatra a legtökéletesebb fajta, amit valaha láttam, jóindulatúak.....satöbbiEgy régebbi hozzászóláshoz: egy magyar félvér kanca plusz hucul csõdör= keverék. Vagy félhucul. :-)(egy német-juhászt kuvasszal keverve keveréket kapsz.)Nekem is a fakó és a fekete pacit a legszebbek, meg a piros!(nekem is piros huculom van)Üdv mindenkinek:Réka

#99 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 19:02

Küldesz róla képet Réka ???

#100 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 10:03

A piros, az hivatalosan nem meggypej?

#101 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 19:58

Üdv!Leginkább tegyen fel mindenki képet a saját lováról, vagy amilyet szeretne arról a lóról!Szerintem!Üdv!

#102 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 9:35

Sziasztok!MInt bizonyára tudjátok, régen több száz színnév volt a lovak színeire.Kun Péter: Szelek szárnyán c. mûvében van errõl egy fejezet, amiben egy csomó színt leír.Szerinre piros (vagy pirospej) az a ló, amelyiknek a rövidszõrei vöröses árnyalatúak. Ma valaki simán le "pej"ezné a lovamat, de mivel az általam ismert huculok szinte mind pejek, érdemes árnyaltabban fogalmazni a színeket illetõen. A fakókról nem is beszélve...A kért kép egy-két napon belül fent lesz...Sziasztok!U.i.: Nagy Kagán te is nyilatkozz!

#103 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 9:44

Sziasztok!Sikerült feltennem 3 képet.Az egyik az idei tököli bemutatón készült, amint egy tököt vág ketté a kedvesem, a másik kettõ a lovam, meg én. (tavalyi képek)Sziasztok!Képek

Edited by Aniko, 2005 október 11. - 19:03.


#104 Kacsa

Kacsa

    Csikó

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 21:34

Sziasztok!Én egy ideje hucul lovakon lovaglok Pécs mellett (Pámer Lászlónál esetleg ha valaki ismeri). Tényleg nagyszerû lovak, mindegyiküknek megvan a saját világa, van amelyik kicsit makacs, amelyik lusta, de nagyon jó lovak és nagyon jók lovasíjászatra is. Lehet, hogy fogok képeket is feltenni.Örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot.Sziasztok :)

Edited by Kacsa, 2005 október 6. - 21:35.


#105 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 6:21

Szevasz!Ugye a képfelrakás nem "kacsa"?!Üdv!

#106 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 19:28

Ahol lovazok, van kb 10-15 hucul (a csikók miatt változik a számuk). A múltkor megint csináltam róluk pár képet:huculokhucul méneshucul csikóhuculok

#107 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 15:14

Sziasztok!Képzeljétek, az a vád érte a hucult, hogy nem elég gyors. Hogy a maga nemében nem lassú, de hogy amúgy elég lassúcska.Mi ezzel nem értettünk egyet, és mondtunk ellenpéldákat, de azt szeretném kérdezni, hogy nektek mekkora volt a max sebesség, amit hucullal elértetek?Elõre is köszi a segítséget!Szaisztok!Arikan

#108 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 17:54

Ezt így lemérni hülyeség.El kell ismerni, az angol telivérnél, az arabnál a quarternál és a félvéreknél biztos lassabb.És akkor mi van? :guny: A hucult nem gyorsaságra szelektálták. Ezért is hülyeség sebességmérõt tenni rá. :gm:

#109 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 20:32

Sziasztok!Nem tényleg nem versenyzésre szelektálták.De azért azt mondani, hogy lassú... Nekem egy kicsit fájt.Amikor a lovasíjász pályán 8-9-cel végig szalad, az azért nem olyan rossz..Vagy amikor egy fogatversenyen a legjobb szintidõvel jut be a döntõbe.. Mármint nagylovaknál, fogatlovaknál jobb szintidõvel...Nálunk eddig mért 35 km/óra volt a legtöbb. (De az még nem a csutka vágta volt. Azt még nem sikerült lemérnünk)Sziasztok!

#110 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 8:45

Az enyém (fjord, negyedrészben arab) is igen lassú a többiekhez képest. Terepen túrán, mindig hátúl kullogunk, vágtában már nem annyira, de azért sokkal gyorsabbak is vannak nálunk. Nem fáj, mert tudom és belátom, ez van. Nem is a gyorsaságáért vettem meg. Ezerszer jobb tulajdonságai vannak, néhányuknál. Ezért. A hucoloddal gondolom ugyanez a helyzet. Nem a gyorsaságáért ragaszkodsz fõképp hozzá. A huculok jó tulajdonságai ennél sokkal fontosabbak...szerintem.

#111 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 7:18

Sziasztok!Ki aktív itt?Úgy értem ki szokott rendszeresen idejönni, elolvasni az újdonságokat, és válaszolgatni?Ilusta, és még kik?

#112 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 6. - 8:16

Én

#113 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 8:28

A "rendszersen elolvasom az újdonságokat" kijelentés igazából nem lenne pontos, mert nincsenek rendszeresen újdonságok ebben a topicban :(

#114 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 16:50

Oké, oké..Tudod, hogy értem... :ang: Újdonság:Pietrosu Pántlika 3 éves kancacsikója (aki az internet szerint elhullot), kiváló kocsiban, nyereg alatt és a lovasíjászpályán. Kényelmes az ügetése, a töltje isteni, és cukik a zebroidcsíkjai a lábán (na jó, ezek eddig is cukik voltak) :D

#115 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 23:11

Tölt? Olyat tud? Lássuk!

#116 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 9:31

Elolvastam ezt a topicot. Bárki is írt a huculok természetérõl, viselkedésérõl, mindig ráismerek a mi kis lovunkra...Ezért én "idefurakodnék" a kis hucul/kazah lovacskánkkal... ha nem veszitek rossz néven. (Lehet, hogy már próbálkoztam régebben... :confused: Mindegy, prósze, szerencse :D )Mivel Angyinak nincs származási lapja, (0-ásra süttettem, amikor 6 hónaposan megvettük) csak marhalevelet csináltattam neki. Hogy õszinte legyek, nem is érdekelt bennünket, milyen fajta... ló volt, szép kiscsikó, a többi nem számított.Mostanra azonban (márciusban volt 4 éves) annyira szépen kifejlõdött, annyira mutatja a fajta jegyeit, hogy - feltéve, hogy nem vagytok "papír-származási lap stb." tekintetében merevek, csatlakoznék a huculosok táborához, hogy néha megosszam veletek az örömeinket, eredményeinket.Angyi most messze van tõlünk, elvitte egy barátunk belovagolni, megtanítani minden okosságra, amire mi képtelenek vagyunk, mert nem értünk az ilyesmihez.Sokan - sokféleképpen - próbálkoztak a belovaglásával, de Angyi egy bizonyos ponton (még az elején) megmakacsolta magát, s már-már problémás lóként könyveltük el.Oktatója ennek ellenére naponta jó hírekrõl számol be, dícséri. Engedelmes, tanulékony, okos lovacska, mindenki a szívébe fogadta abban a lovardában...Egy-két hónap múlva hazakerül. Biztos vagyok abban, hogy a lehetõ legjobb kiképzést kapja, s addig én itthon igyekszem fejleszteni lovas-tudásomat, hogy felülve rá ne rontsak azon a munkán, amit az oktatója belefektetett.

Edited by Ágimam, 2005 november 7. - 9:32.


#117 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 20:45

Szia!Nekünk is van nem-papíros huculunk, meg olyan is, aminek úgy jött be az anyja, hogy látta hucul mén... De a többség papíros. (Amúgy mi -persze poén szinten- úgy döntjük el egy lóról, hogy hucul-e, hogy befogadják-e a többiek. Még egy nem hucul lovat se fogadtak be.. (2 ilyen van, az egyik bértartás))Igen ezzel a "makacssággal" mi is találkozunk néha. Én egyre inkább önérzetességnek nevezném. Picit hasonlítanak a kuvaszra abban, hogy az is elõszörre megérti, hogy vissza kell hozni a botot, vagy le kell ülni, de amikor 5. alkalommal is ezt szeretnéd vele játszani, jó esetben rád néz, hogy "csak nem képzeled, hogy én ezt a tök uncsi dolgot még egyszer megcsinálkom???", rossz esetben otthagy a fenébe, és legközelebb lehetõleg oda se jön, hogy nehogy még egyszer ilyenekkel traktáld....Ugyanez a hucul. Megérti, de ha unja, nem biztos, hogy megcsinálja. Nem mindet kell erõltetni. Olyat is ismerek, akivel akármit megcsinálhatsz. Tényleg. Olyan rendes, hogy ha érzi, hogy kezdõ ül rajta direkt alálép, ha bizonytalan, kisegíti, meg minden, de ha te egy amúgy normális vágtát még gyorsítani akarsz, magsértõdik, befordul a szõlõsorba, és onnan el nem megy..."Mit akarsz? Vátázom,nem?!" Persze tud gyorsabban, de minek menjen úgy, mint egy hülye, ha így is elég tempós?Marad a kérés. Szó szerint. Én egy szintén 4. éves heréltet lovagolok. Elég problémás gyerek volt szegénykém, mert félt az emberektõl (val. verték az elõzõ helyén). Érdekes, hogy a munka hatására kezdett el javulni a bizalma az emberek iránt..A kezdeti negyed órás hajkurászás után a karámban oda jutott, hogy odamegy a gazdáihogy egy kis vakargatásért. Nyereg alatt idén odáig jutottunk, hogy kötõfékkel irányítom terepen, és az ugrásváltást is megcsinálja (zabla nélül persze), ha megkérem. A "boxutcából" való indulása miatt most tavasszal kezdtük csak próbálgatni a lovasíjász-pályát, olyan sikerrel, hogy már bemutatózott az én kis óriásbébim (erõs, de olyan ilyedõs tud még mindig lenni... tudjátok, félelmetes madár a tyúk... ;) ).Na ennyit a pacim sztárolásáról...Barefootnak üzenem, hogy már dolgozom azon, hogy bepréseljem a lovas a szkennerbe... :P Sziasztok!

#118 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 21:38

Nem!Ez a buta állat nem akarja elhinni, hogy oda befér... :kir: Viccet férretéve: még nincs róla felvétel, mert eddig csak terepen produlákta (tudja, hogy lovasíjász-pályán vágta van), és ott nincs nálunk ilyesmi rögzítõ eszköz. Amúgy hallottam egy másik huculról is, aki töltben járt, de kinevelték belõle...A csacsik viszont hajlanak rá... Ha van csacsitok...na mindegy..Sziasztok!(azért vagyok ilyen szólökõ ma, mert jól sikerült a zh-m ,amit ma írtam, és ennek örülök ennyire... Na megyek már..)Sziasztok még egyszer!

#119 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 21:50

Van itt szamár, de az kóbásznak való, amúgy meg szigorúan csak a három alapjármódban közlekedik. Illetve van még egy folyamatosan páros lábbal rúgós jármódja is, amit akkor használ, ha szexuális zaklatásnak van kitéve :)Poroszkáló huculról már hallottam, de töltben járóról még nem. Ha szépen kéred, szerintem fel tud állni négy lábbal a szkennerre, ezek olyanok :)

#120 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 22:05

Szia!Igen ezzel a "makacssággal" mi is találkozunk néha. Én egyre inkább önérzetességnek nevezném. Megérti, de ha unja, nem biztos, hogy megcsinálja. Érdekes, hogy a munka hatására kezdett el javulni a bizalma az emberek iránt..

Hozzászólás megtekintése

Hát... nem tudom, mennyi a kazah Angyiban, de hogy a jellelme, természete hucul, az fix.Angyi

Edited by Ágimam, 2005 november 7. - 22:16.