Ugrás a tartalmakhoz


Akhal


  • Please log in to reply
1088 válasz a témához

#1 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 17. - 15:20

Ha sikerül feltennem, itt egy jó kis kép.Hálózatok/Highlander/közös/Enish

#2 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 15:56

Mongol, asszem ez nem sikerült :(

#3 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 18. - 9:13

Warhol: Kis piros x fehérben. Posted Image

#4 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 9:17

Ez a kép jobb, mint Andy Warhol korai képei. Mennyiért adod el? Ismerek egy kockázati tõkebefektetõt, érdeklik a mûkincsek! :D

#5 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 11:01

Mongol: azthiszem meg kell ismételned mert ez így egy korházi leszállópályára emlékeztet :confused: Vagy rosz képet raktál fel??? :D

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 13:07

Na szegény Mongol! Most megkapja! Posted Image Tényleg jó a kép! Oda kell lõni? Posted Image

#7 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 18. - 16:34

Inkább nem csesztetem a céges gépet, megmondom hol lehet megnézni.http://www.akhalteke.net/képek menü alatt vannak a gyönyörûk.Nekem Enish a kedvencem.Csemegézzetek, én úgyis csak egy képet tettem volna fel.

#8 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 19:41

Mongol: a fene azt a jó ízlésedet! Elhiszem, hogy nem fájna, ha ez a paci ugrándozna alattad! Posted Image Jól gondolom, h ugyanott az Absent nevû ló az, aki Szergej Filatovval a rómia olimpián megnyerte a díjlovaglást?B

#9 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 21:49

Húúúúúúúhha:Ez ám a szikár jószág! Posted Image Én eddig azt hittem hogy ezek a lovak nem éppen a szépségükkel szálnak versenybe...De ez szép is jó is =gyönyörû! Ne értsétek félre én nem azt mondom hogy az Akhal T. lovak rondák csak nem éppen a modern európai lóideálnak felel meg. Sõt az egyik lovas könyvemben kifejezetten csúnyácska egyed van lefotózva. :(

#10 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 1. - 7:35

Tényleg nem az európai mérce a külsejük, de attól még nem csúnya, meghát nem is a külseje a fõ értéke a fajtának.Van felvételem türkmén lóversenyrõl, ahol 20km-t mennek fullvágtában és a beérkezõ lovak olyan állapotban vannak, mint egy könnyü ügetés után.Tem túlzok, le se izzadtak.Még egy apró dolog: fajtajelleg, hogy nem egyemberesek. Nem tipikus lovardai "automata" lovak. Ha nem a tiéd, nem fogsz boldogulni vele.Ismertem egy csõdört. Úgy nyitott, hogy meg akart rúgni, miután felültem, úgy elvitt, mint a rongyot. Nem vágtáztunk, száguldottunk.

#11 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 1. - 10:12

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol: Még egy apró dolog: fajtajelleg, hogy nem egyemberesek. Nem tipikus lovardai "automata" lovak. [/QUOTE]Mongol, lehet hogy azt akartad írni, hogy egyemberesek? Mert ez a két mondat - szerintem -, tök ellentmond egymásnak. Posted Image

#12 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 1. - 10:44

igen, vszinu egyemberest akart irni. volt szerencsem mar kiprobalni egy 75%-os akhalt, egy orat ugettem vele a palyan korbe-korbe, miutan a lo mar kozvetlenul elotte volt egy orat kint. semmi izzadas, sot, meg ossze is kellett szednem rendesen, hogy az utanam jovo kezdo lany tudja tartani velem a tempot. amugy a pacc egy-masfel oras terepet megy minden nap, nagyreszt vagtaban... [url="http://"http://kep.tar.hu/akiron/images/pic4744056.jpg"]itten van egy kép róla[/url] [ Április 01, 2004, 10:52: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#13 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 1. - 15:40

De, azt akartam.

#14 Kisrozvágy

Kisrozvágy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 1. - 17:16

Apor nevezetû csõdörünk viszont épphogy irtó lusta. Nem szívleli, ha vágtáznia kell, inkább bakkol egyet, majd megszabadulva terhétõl békésen álldogál. Lehet, hogy a magyar félvér mama hatása. Apuci viszont Karador származék, ami azért szerencsére jobban látszik a külsején, mint a mama. Amint felraktam internetre valami képet, rögtön idecsatolom azt is. MERT EGYÉBKÉNT NÁLAMA AZ A(K)HAL A NUMERO 1, A LÓFAJTÁK KIRÁLYA. Testalkatra, mozgásra, na szóval gyö-nyö-rû! Köszi a .net-es linket, rajta fogok lógni a képeken.Akkor most megpróbálkozom egy képcsatolással:

#15 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 1. - 17:30

ennek a fako joszagnak Karador a papaja, a mama pedig Musztafa lanya. (mellesleg ot hirdetem megbizasbol az aproban fako hereltkent)

#16 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 8. - 13:20

Posted Image(további képek a képtáramban, 'Csirpong' albumban) [ Május 08, 2004, 13:22: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#17 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 8. - 21:20

Na,ma én is lovagoltam Csirpongon,és hihetetlen jó volt! Posted Image

#18 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 10. - 19:21

Sziasztok Milyen a természetük ezeknek a lovaknak?Én úgy hallottam hogy van amelyik kifejezetten nehezen kezelhetõ. Egygazdásak és hihetetlenül érzékenyek... Ez igaz??? Sõt azt is mondták hogy nem való kezdõ kezébe.

#19 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 10. - 22:43

Szilvia! Nekem is van egy fél Musztafám,az anyja kisbéri. 6éves,öntudatos,de nagyon jó fej.10éves gyerekek is lovagolják,és imádják.Egy egyéniség Posted Image

#20 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 19:15

Sziasztok! Én is odáig vagyok a fajtáért, már vagy 2-3 gigányi cuccom van röluk a gépen (videók, több ezer kép, cikkek, stb) Sajnos viszont most kellett eladnunk mindkét, ahal vérségû lovunkat, mert nem tudom õket lovagolni. :( ((

#21 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 26. - 8:22

Szerintem az, hogy egyemberesek, nem feltétlenül baj. Mármint ha enyém lenne egy ilyen ló (álmodik a nyomor :rolleyes: ) akkor legalább nem akarnák ellopni, meg ilyesmik. Nálam ez az überló. :D

#22 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 11. - 18:16

Nem tudom...én is azt hallottam,hogy elég makacsok...és szerintem se baj,hogy egygazdisak.

* kicsi Join  :wink: 


#23 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 10:41

Úristen, nemrég jelentette be az oktatóm hogy köv. évben ha minden jól megy vesznek egy Akhal csikót Posted Image Posted Image Posted Image

#24 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 10:46

Király! Posted Image Szuper! Ha lesz kép belinkeled?

#25 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 10:47

Nem! Posted Image najó, de, persze hogy belink. Mindenhova. Õ lesz a kis büszkeségem netovábbja ;)

#26 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 10:49

Posted Image Posted Image :D

* kicsi Join  :wink: 


#27 kilimáni

kilimáni

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 18:33

Nem tartozom a szakértõk közé, de már vagy nyolcadik alkalommal voltam lovagolni Ópusztaszeren egy akhal tenyésztõnél, Cseppentõ Attilánál. Ha szeretnétek egy kellemes hétvégét eltölteni akhal lovak közt, jó szívvel ajánlom (www.easternhorse.hu;). A környék csodaszép,egyebek közt a Tisza partján, vagy bükkösben szoktunk lovagolni, a vendéglátó pedig nagyon kellemes, kedves ember, és a lovak kifejezetten alkalmasak egy baráti társasággal eltöltött hétvégi lovaglásra. Az árak pedig abszolút kifizethetõek. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a szállás hat eredeti jurtában volt a legelõ szélén, egyedülálló élmény. Mivel voltak velünk kezdõk, a csoport fele lovaskocsival jött velünk és idõnként cseréltünk. Mi egyáltalán nem tapasztaltuk, hogy bármelyik akhal rossz néven vette volna, hogy mindig más ült rajta. Bár ezek a lovak nem tiszta akhalok, de a 2 éves amúgy szép számú csikók viszont már szinte 100 százalékosan hordozzák magukban a fajtajeleget. Gyönyörûek. De nem csak kezesek, hanem militari versenyen is indulnak velük (persze nem a két évesekrõl beszélek), szóval van bennük tûz is. Szóval ha úgy gondoljátok, hogy személyes tapasztalatokat szereztek a fajtáról egy kellemes hétvége során, érdemes számontartanotok lehetséges programként.

#28 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 11:24

Hali!Örülök, h vki felhozta Ópusztaszert. Itt már évek óta folyik az ilyen félvérek tenyésztése, de sajnos tudtommal csak 1 tisztavérû kancájuk van! Viszont a 2 fedmént érdemes megcsodálni, különösen Karcsit (Karadort)! Hihetetlen, hogy ennyi idõs korában is mennyi energia van benne. És egyáltalán nem egy kezelhetetlen vadállat, kifejezetten kedves is tud lenni. Ja, amúgy tényleg versenyeznek a lovakkal, még a másik fedménnel, Aidynnal is. Õt már láttam díjugrató versenyen és elég jó pályát ment.

#29 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 22:29

Sziasztok!Volt szerencsém felülni Csirpongra!Nagyon iskolázott ló, nekem talán túlságosan is az. Amikor bent állt a bokszban elszörnyedtem, hogy micsoda gebe, de azután amikor elkezdett mozogni....Nagyon kényelmes, szinte nem is emelkedik a háta, viszont hozzám inkább a nagy mozgású lovak állnak közel. De mindenesetre nem mindennapi állat.Kedd [ November 01, 2004, 00:24: Az üzenetet átszerkesztette: Kedd ]

#30 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 15:44

Én sajna csak képrõl láttam még ilyen gyönyörûséget Posted Image Posted Image Posted Image , és a számítógép elõtt csorgatom a nyálam a topicot nézve... Azért nem olyan nagy elõny, ha egy ló egyemberes pl.: Posted Image +betegszel, a többi rosszra nem is gondolva...

#31 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 15:46

...de mégis, a Tattiban van, az öttusásoknál egy Coctail nevû pacc. Halvány emlékeimet boncolgatva nincs neki beütése :confused: ???????

#32 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 10:52

Egy kis linkgyûjtemény: http://ahal-tekini.lap.hu/

#33 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 0:33

Zserbo, Coctail gyönyörû, és boxban nagyon jó fej, de lovaglásban kissssé balhés...Amúgy már nem öttusaló a szépségem...;)

#34 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 20. - 22:23

Mercy, fél évet voltam az öttusásoknál, akkor ültem rajta egyszer, le is estem, de az az én hibám volt. Azon a télen minden szarul ment, Coctail is /nem tudtam beemelni vágtába etc./, más baj nem volt. Remélem, jobb helyre került :)

#35 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 21:01

Sziasztok !Ho lehet venni ilyen lovat? Van két eladó sorban lévõ lovam és ha sikerül beruháznék egy akhal tekkére. Régi vágyam teljesülne. Nyers, belovagolatlan kellene.P.

#36 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 22:01

Petya!Ópusztaszeren van ménes!http://www.equidom.h.../42ah42_jpg.htmhttp://www.akhalstud.hu/

#37 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 21. - 23:54

Ha én egyszer majdan veszek egy ahalt - remélem, megtehetem, - akkor tutira tisztavérût veszek. Az pedig sajna Magyarországon nem sok van. Viszont a környezõ országokban már lehet találni elfogadható áron jó lovakat/csikókat. Tavaly pl kértem árlistát egy francia tenyészetbõl, s nem volt sokkal drágább egy tisztavérû csikó, mint Magyaroszágon egy magasfélvér (amit esetleg ahal-tekininek mondanak). Ja, s ebben a tenyészetben fedez a 98'as fajtagyõztes mén is... Szal nemtom, én a helyedbe elõbb körülnéznék a környezõ országokban. Persze csak ha tényleg egy jó, tisztavérû lovat akarsz.

#38 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:17

különleges szín

#39 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 19:09

Sziasztok! :) Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a Fórumra, de legfõképp azért, mert találtam itt egy kimondottan Akhal-Tekini-rõl szóló topicot.Én mg.-i fõsulira járok,elsõsorban kutyatenyésztéssel szeretnék a jövõben foglalkozni, de mindig is rajongtam a lovakért. Mostanában azonban a suli révén lovas környezetbe kerülve komolyabban el kezdett érdekelni ez a téma: elkezdtem járni lovagolni,lovas eseményekre járni,és késõbb majd szeretnék én magam is lovat tartani, ill. tenyészteni. És hát ez a lófajta az, amibe szerelmes lettem, de vakon... :rolleyes: Szóval szeretnék minél többet megtudni róla.Majd lesz millió kérdésem a témabeliekhez(jelezzétek nyugodtan kiléteteket ;) ),de most semmi sem jut eszembe.

#40 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 20:19

Meg tudná esetleg mondani valaki,hogy kis hazánkban hol és mennyiért,vagy hogy egyáltalán lehet-e kapni AKHAL-TEKINI-t,lehetõleg belovagolt,felnõtt kancát,vagy heréltet?köszi :)