Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Agarak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
352 válasz a témához

#1 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 14:23

Hamár szóbakerültek akkor miért is ne legyen 1 ezzel foglalkouzó topik.Agarak!Szépek,gyorsak,bátrak... és még lehetne sorolni.Fajtán belül szintém megtalálja ki ki a magának tetszetöst és egyéniségéhez leginkább illö négylábút kicsi,nagy,loboncos és rövidszörü kivitelben.Lovazni miközben agár fut melletünk hát bizony izgilehet.Szerintem inkább alkalmas erre a célra valami kevésbé vehemesebb blöki de meg kell próbálni.Èn biztos kifogom próbálni csak még regenerálódnia kell a szervezetemnek 1 lovas belesetböl kifolyólag.De ez 1 masik topik témaja volna.Minden esetre lovat vennem kell elötte mert kölcsön paccal nem kockáztatnám meg a dolgot.A vásárlás egyébként is tervezve volt de azt nem kalkulaltam be,hogy összetöröm magam Posted Image Aki kicsit is imeri az agarakat az tudja nem kiköpött Rexek igaz nem is buták de nem arra lettek kitalalva,hogy agiliti pályákon szerepeljenek.A futás a mindenük és ezt élvezettel teszik.Na de nem szaporitom a szót most továb,ha valakit érdekel az a téma akkor majd ir ide 1 keveset és akkor lehet cseverészni továb.Már csak pár szó a topik nyitás motivációlyárol. Magyar kutyafajtáknál talaltam Filly és Tavasz írásait miszerint Magyar agarat szeretnének a pac mellé.Nekem Whippeteim vannak de volt 1 Ìr farkas kutyám és bár csak 1 napra de 1 Magyar agaram is.Azért csak 1 napra mert a vásárlás utáni ejszaka nyomaveszett a kenelböl Posted Image Èrdekelne gondoltatok e arra hogyan tartanátok kordában terepen az agaraitokat miközben ti lovonvagytok.Számolni kell a vadálomány és kutyád épségével is.Mikor már majnem pacit vettem nekem ez volt a leg nagyobb gondom(azért nem marad el a vásárlás sem csak epüljek fel:))Na egyenlöre tényleg enyi mert lehet senkit sem izgat a téma.

#2 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 21:28

2 hét múlva születik meg a leendõ magyar agaram!!! Posted Image Egy barátnõm az élõ példa rá, hogy lehet agárral lovagolni: az õ kutyája a városban eléggé kezelhetetlen, de amint kiérnek a természet lágy ölére, a lovardába, és elindulnak akár gyalog, akár lóval, a kutty teljesen szófogadóvá válik. Persze, ez lehet, hogy csak egy véletlen aberrált kutya, ismerve az agarakat :D Én is nagyon szeretnék majd lóval agarászni, mindenképp meg fogom azt is tanítani a kutyámnak, hogy pórázon lehessen vezetni lóhátról (régen, 150 évvel ezelõtt így vezették a kutyákat a vadászat színhelyére és vissza). Majd beszámolok, hogy sikerült a tanítás Posted Image

#3 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 22:39

Sziasztok!Hozzászólnék a témához ugyanis van egy magyar agaram. Sajnos elrontottam a dolgot egy kicsit, mert az elején imádta a lovakat álandóan ott rohangált körülöttük, mígnem kivittem terepre és miközben megálltunk a lovakkal õ az én lovam hasa alá állt, az meg nem vette észre és rálépett. Ugyan semmi baja nem lett a kutyának, de azóta tart tõlük, bent a lovardában nem fél csak kint. Sajnos azóta nem igen volt alkalmam visszaszoktatni, de nemsokara újra ki szeretnék járni és akkor megpróbálom. A magyar agár az egyik legjobb társ a lovagláshoz, és az nem igaz, hogy nem lehet megtanítani arra hogy rendesen jöjjön a ló mellett mert régen ez alapkövetelmény volt a vadászatok során és az is, hogy hívásra visszajöjjön. Persze nem üldözés közben:) Az persze tény hogy ha meglát egy nyulat vagy õzet és nincs rajta póráz akkor fütyülhetsz meg csinálhatsz amit akarsz akkor fog csak visszajönni ha megfogta vagy elmenekült és már nem látja. Sajnos ezt bele kell kalkulálni, ha kiviszed terepre. Bár az a jó tulajdonságuk megvan, hogy addig üldözik a vadat míg látják és nem mennek utána az erdõbe ahol szem elõl veszthetnéd. Ezért ha elkezd üldözni valamit akkor kordában nem tarthatod de legalább után tudsz menni. A Diezel és Mika Vadászebek címû könyvében van egy írás az agarászatról, ezt még a XIX. ban írták. Sajnos többrõl nem tudok ami részletesen leírná hogy hogy tanították a kutyákat pedig érdekelne.Ja, ha valaki szeretne magyar agarat egy barátomnál januárban születtek kiskutyák, a szülõk vadásznak és versenyeznek is, jó kutyák lesznek. [ 06 Április 2002, 22:44: Az üzenetet átszerkesztette: gallery ]

#4 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 10:26

Filly sok sikert és örömöt a várvavárt kutyihoz.Kan v. szuka lesz a kuty?A nevelhetöségében ez is szerepet játszik(a kan önfejübb).Ami a fegyelmezettséget illeti a gond nem a lóval való összeszokásban van.Ez könnyen kivitelezhetö,ha kölyökkutyusként találkozik a paccal akkor meg pláne nem lesz gond.A pórázon vezetés is megoldható lórol,de mint te is írtad ("régen, 150 évvel ezelõtt így vezették a kutyákat a vadászat színhelyére és vissza").Ök vadászni mentek nem pedig lovazni a természetbe.Ha pórázzal a kezedben lovazol nem lesz esélyed vágtázni,folyton a kutyádat és a környezetedet kell fürkészned nem bukkant-e föl valahol 1 potenciális áldozat. Ìgy korlátozódhat a lovastársaddal való kommunikálás...Ìgy ha folyton csak az ideg lesz a társad azon drukkolva ne jöjjön 1 nyúl vagy öz a környéketekre, akkor hamar otthon fog maradni a kutyi.Való igaz ,ha valamit meglátnak és nincsenek pórázon, nincs az az ember aki vissza tudná parancsolni a kutyáját.Sajna az pedig téves,hogy erdöbe fák közé nem üldözi a vadat.Utánna fog menni ez bisztos, csak ha szerencséd van gyorsan szem elöl téveszti és így vissza vesz a tempóból és a lassúbb futásnál kisebb a baleset veszélye.Ha lóról szeretnél agarászni vagy csak lovazni ,akkor olyan pórázt kell venned ami 1 bizonyos rántásra old.Mivel ha nem te látod meg elöbb a vadat hanem a kuty ,akkor gyorsan kikap a nyeregböl + az az örjöngés amit mellé csapnak ha nem mehetnek utánna... hát ló legyen a 4 talpán ha szónélkül állja. Posted Image Az pedig vacak ha folyton le kell a lóról szállni csak ,hogy elerezd a kutyit pláne ha nyúilpörköltet szeretnél az az asztalra :D . Mivel lovam nem volt még így csak kerékpáron élvezhettem azt az érzés milyen is ha a kutya beindul pl.1 nyulra.Ha épp bambultam akkor garantáltan zúgtam a gátoldalban és igyekeztem a pórázt is a kezembe tartani.Nem kellemes,így megtanultam ,jobb ha én leszek a gyorsabb és ha van valami akkor bicikliröl le ,kutya betámaszt, vad elmegy ,én tiszta maradok és nem stoppolom otthon a nacit Posted Image .Tudatosan sosem vadásztam kutyáimmal ettöl függetlenül az én kutyáim is üldöztek már mindent ami mozog, szerencsére eddig mindenki megúszta ,vad is kuty is én is Posted Image .Igaz a vad csak a kutyasétáltató terepnek köszönheti az életét(szerencsére eleg fás-bokros részen sétálunk igy van lehetösége eliszkolni),a nyílt terep az veszélyesebb.Filly ,egyébként tényleg aberrált lehet az a kuty ha terepen kezelhetöbb.Bár lehet,hogy az enyémek aberráltak amiért nem :D . Nekem egyébbként valószínü semmiképp nem fog müködni a pórázosdi, mivel a Whippet lényegesen kisebb fajta .gallery:A barátod nem félti a kutyáját?A vadászat és a versenyzés nem igazán passzol. A vadászó kutyik valamivel agresszívebben üldöznek és temperamentumosabbak fajtársaikkal szemben is.Ez könnyen a versenyzés rovására mehet,hisz már azért is kizárhatják, ha futás közben a társára forditja a fejét( mivel harapni nem tud a kosártól).Ez nem föltétlenül kizáró ok, de pályabíró válogatja Posted Image Egy másik variáns: ha vadaszat közben megsérül akkor nem fog tudni versenyezni és fordítva szintén.A sérülések veszélye pedig mindíg fenáll,nem kell se vadászni sem versenyen lenni, csak elég a többi kuttyal játszani: törhet köröm, szakadhat ínszalag vagy haraphat gyengeelmejü kutya ha megunta ,hogy félóra múlva sem érte utol a kutyádat.Ùpsz, most nézem mennyi mindent hordtam itt össze, ezért be is fejezem lassan.Csak még 1 gondolat:"Bár az a jó tulajdonságuk megvan, hogy addig üldözik a vadat míg látják és nem mennek utána az erdõbe ahol szem elõl veszthetnéd. Ezért ha elkezd üldözni valamit akkor kordában nem tarthatod de legalább után tudsz menni"Mint írtam ,be fog menni az erdöbe és ez nem csak az én tapasztalatom.Mivel nekem Whippeteim vannak csak ezt tudom példának fölhozni.A pályán 360m- t futnak, ezt a távot 21-24mp alatt teljesitik ha ezt te lovon követed az erdöben, akkor le a kalappal :D . Mivel a nyúl nem áll meg 360m után,így lehet kalkulálni, ha csak 5 percet vártál valahol a kutyira vajon mekkora távot futott be (az biszti, hogy több km lesz a lábaiban).Na ,remélem nem vettem el a kedvét senkinek. Hozzáteszem én is szeretnék lóval, kuttyal terepet járni.A probléma pedig azért van,hogy megoldjuk.Ha minden kötél szakad már most kezdj el ismerkedni és barátkozni a vadásszal, késöbb talán elnézöbb lesz :D .

#5 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 21:28

Szia Gekko!Hidd el ezt nem csak a sajat kutyám tapasztalatából mondom, hogy nem megy be az erdõbe a vad után, mert tudja, hogy a hosszú virgácsaival semmi esélye. Lehet hogy egyszer 2x megpróbálja de az általam ismert jónéhány magyar agár nem nemhogy az erdõbe de meg a nagyobb bokrok közé sem megy be. A wipeteknél 1 kicsit más a helyzet jóval kisebbek és jobban tudnak manõverezni mint egy 70 cm-es kuty. Az, hogy a vadászat veszélyes az attól függ hogy ésszel csinálják-e. Én már láttam 2 kutyát is meghalni az olyan szuper biztos versenypályán. És akármilyen gyorsan is fut egy agár annyira nem tud lehagyni nyílt terepen hogy elvesszen szem elõl. A másik pedig hogy a versenyzéshez a lehetõ legjobb edzés a vadászat. Esküdtek nekem már mindenre, hogy futtassam biciklivel, motorral, futópaddal, vagy csak sétáljak vele napi 1-2 órát, de idáig legjobban akkor futott a pályán, ha volt rá lehetõsége 1-2 hónapig rendszeresen vadászni. De ha belegondolsz akkor ez természetes ugyanis erre lett kitalálva és nem arra hogy pontosan 480 m-t fusson. Nem mondom hogy ez nem lehet alternatíva mert én is kiszoktam járni versenyre meg edzésre, de ez hosszútávon szerintem nem vezet az eredeti tulajdonságok megõrzéséhez.

#6 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 10:24

Szia galery!Ezekszerint lehetne vitatni az agarak szlalom képességét.Èn nem csak whippetröl tudok ami bemeny a fák közé.Volt ismerösöm aki angol agarakkal vadászott vadisznóra ami azért nem a nyilt terepet kedveli.Igaz a nyúlra ott vajmi kevés esélyel pályázna mivel nem birja bepörgetni.A tréning is vitatható,abban maximálisan igazat adok,hogy az agarak vadászatra lettek kitaláva,de sajna mamár ez orvadászatnak minösül és büntethetö.Ne érdzsd félre nem vagyok megveszekedett állatvedö szivemszerint én is vadásznék a kutyáimmal.De én túl besz@ri vagyok és még akkor is rettegek ha véletlenül a kutya veszi hamarabb észre a vadat és én már nembirom behívni.A kanom egyébként is csak fajtáját tekintve whippet szellemileg pedig valami aberrált vizsla vagy kopo lehet.Ö ugyan is nem elégszik meg a "szemmel" vadászás atta örömöknek hanem ha szagotkap akkor föl is kutatja a vadat és ez nekem még nagyobb gáz.Az ,hogy pályán láttál elpusztulni kutyákat nekem meredeknek tünik.Èn is láttam már sok sérülést pályán de vadászatban még többet.Ha azok a kutyák a pályán elpusztultak valószínü terepen is megatták volna magukat.Ha csak nem ebéd szünetben ütötte el 1 késön érkezö látogató autóval.De ezt minden esetre látni kellene vagy többet tudni rólla,hogy az ember csak igy láttatlanban véleményt alkosson.A tréningre viszaterve szerintem az álltalad alternativ megoldásnak nevezett lehetöségek hosszú távon eredményesebbnek bizonyulhatnak.Valóban nem az volt a tenyész cél,hogy napi 360m vagy 480m at fussanak de az sem ,hogy napi 3-4000m legyen bennük,mivel vadászaton vígan futnak enyit,és ez meg csak 1 max 2 nyúl naponta.(több nem is menne)Arrol nem beszélve,hogy 1 ijen strapásabb nap utan érdemes volna a kutyának 2-3 napot pihenni.Különben a kutya egészségének a rovására megy a dolog.Hangsúlyozom nem a vadászat elen van kifogásom,de vadászni és versenyezni két külön müfaj.

#7 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 10:33

Ès még valami.Ha valaki magyar v .angol agarat akar venni csak hobbi célra vadászni v. lovazni ne tenyésztöket keressen.Ha van a környéken kutyasétáltató nézzen ott szét.Ha lát agarat beszélgessen a gazdájával.Valószínü ismerni fog olyan embert akinek van szuka kutyija és nem valami híres kenel tulaja.Kis szerencsével 5-10 ezer Ft ért is lehet igy kutyit szerezni.Az vizot nem garantált,hogy törzskönyvett kutyit kap az ember,de hobbicélra kit érdekel.Vagy keressen föl állat menhelyeket sajna ott is gyakran elöfordulnak :(

#8 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 20:42

Szia gekko,Az agarakat tenyleg sajat szememmel lattam elpusztulni, megpedig az egyik egy whippet volt a csepeli palyan, a kanyarban nagyon elhuztak a nyulat elole es benezett a belso barrieren keresztul ahova beakadt az orra es kb. 60-nal nekiment az egyik oszlopnak. Szegenyt meg elvittek az orvosig de mar keso volt. A masik pedig az isaszegi palyan egy angol volt amelyik egyenesen a boxbol nekifutott a szemkoszti barriernek. Szoval azert mondom hogy esszel kell mind a kettot csinalni es egyik sem veszelyesebb a msaiknal. Az agaraszat valoban orvvadászatnak minosul, de van egy Orszagos Agarasz Egylet vagy szovetseg? akik evente 2-3 vadaszatot szerveznek, kiberelnek egy vadaszteruletet es vadaszok felugyeletevel tortenik minden. A kutyaknak rendelkezniuk kell egy vadaszvizsgaval, amit szinten ok allitanak ki, erre is van lehetoseg. En megcsinaltam az agarammal azt a vizsgat de bevallom oszinten annyira nem volt szimpatik szamomra ez a csapat hogy nem mentem el egy rendezvenyukre sem. Szoval pontos beszamolot nem tudok adni egy ilyen vadaszatrol, allitolag regi leirasok alapjan szerveztek ujra.Abban teljesen igazad van hogy a tul sok munk a kutyanak konnyen az egeszsege rovasara mehet, mind a versenyzesben mind a vadaszatban. En megmaradok annal, hogy ha jo kondiban van a kutyam akkor kimegyek vele egy olyan helyre ahol jol belatni a terepet, nincsenek olyan akadalyok amik serulest okozhatnanak es meghajthat 1-2-3 nyulat ami eleg neki egy jo idore. Annak az eselye hogy egyedul vagy meg akar ketten is megfogjanak egy egeszseges felnott nyulat eleg kicsi. Az ozrol nem is beszelve.Most latom hogy ékezet nelkul irtam, bocs.

#9 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 14. - 23:40

Sziasztok! Bocs, hogy eddig nem írtam, de vidéken voltam lovas ügyekben. Örülök, hogy egyre több agaras kezd ideszokni Posted Image Nézzétek meg [url="http://"http://filly.hu/geszti"]ezt az oldalt[/url]! Újszülött magyar agarak Posted Image Van igazság abban, hogy törzskönyv nélkül is lehet jó agarakat találni, de nem Budapest környékén. Ti a vadászoktól mennyire féltek? Mert én nagyon... Talán most találtam egy olyan helyet, ahol viszonylag biztonságosan tudom majd mozgatni a leendõ kutyimat. Az egy gond az, hogy nincs túl közel a lakhelyemhez :(

#10 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 15. - 22:03

Szia Filly!Bar nem latom a kepeket mert nem jon be az oldal de a Gesztibol itelve nem a Pagany Tamastol vannak a blokik? Ugy tudtam hogy nem sikerult befedeztetni a Gesztit, vagy megis?

#11 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 13:38

De igen, Tamás Gesztijérõl van szó. 4 pici született. Tavaly volt gond, mert meghaltak a kölykök még az anyaméhben, az idén császárral viszont minden probléma nélkül sikerült a szülés. Mástól is hallottam, hogy gond van a honlappal, remélem, hamar helyrerakják a szervert...

#12 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 21:20

Sok sikert a kuttyokhoz! Posted Image

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 22. - 23:59

Ide is beteszem :D Kucorgó-dombi Bodza, született április 21-én (sötét csíkos szuka): Posted Image

#14 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 20:27

Filly!Sajna nem latom a kepet mert kulfoldrol nezem es az extra nem muxik. Az en kutyam is pont apr. 21-en szuletett, csak 98-ban. Ha hozod majd versenyre biztos fogunk talalkozni. Sok sikert hozza.gallery

#15 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 20:38

Felteszem majd a képeket a filly.hu-ra is, csak onnan meg linkelni nem lehet :( Majd szólok, és leírom a címet, ha kész lesz...Versenyen, kiállításon tuti fogunk találkozni! Neked milyen kutyá(i)d van(nak)?

#16 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 9:51

Sziasztok!Bocsi ,hogy csak most írok ennek az oka 1 nagy adag bánat volt.Ugyanis én válaszolni akartam már rögtön a ti üzeneteitekre,írtam is 1 valagra valót.Azonban mielött elküldhettem volna lerohadtt a gépem és elszált az egész :( Ìgy csak mostanra kapartam magam össze poraimbol.galleryValóban szomorú amiket meséltél, én a magyar pálya viszonyokat nem ismerem.Még sosem futottunk othon szerintem ezután sem sokat.Jelelnleg Linzben lakom és innen nem messze van 1 club aminek tagjai vagyunk itt van pálya is.A kutyák tréningezését itt oldom meg.Versenyekre pedig edig csak Ausztrián belül mentünk.Itt jegyezném meg.Neked valószínü más gondod lehet nem az extraban van a hiba én ugyan is látom Filly képeit(talán a böngészöd v.a proxi)de ehez én nem igazán értek.Ami a kutyáim sérüléseit illeti relativ szerencsés vagyok.Pályán csak a kanom körme tört de ezzel sajna nem tudok mitkezdeni mert valami fejlödési hiba miatt allandóan ismétlödö probléma.Ìgy évente 1x letörik a körme.A gond,hogy kúp alak helyett lapos a köröm képzödés.Gondoltunk a mütétre de a doki szerint jobb ha letörik mert ha percet vág akkor romlik a teljesítménye.A másik baleset szintén a kannal történt ,"vadászat" közben volt elment nyúl után es 1 faág átment a hátsólában (szerencsére csak a bört)szúrta át izmot ideget nem talalt.Ìgy gondnélkül fölépült.A vadászat azért került "" jelbe mert tudatosan nem vadászom velük.Ettöl függetlenül szerintem minden agaras fölkészülhet,hogy 1x csak 1 macskával, nyúllal v. akár özzel tér haza söt még a fácán sem kizárt :D Egyébként én nem tarom anyira esélytelennek a kutyákat még egészséges kifejlett vad esetében sem.A whippet méreténél fogva könnyebben manöverezik fordulékonyabb,szinte együtt mozog a nyúllal.Ezért talán szólóban eredményesebb(szerintem).De csak nyúlra!1 cimborámnak othon volt angol agara ö rendszeresen vadászott vele, sokszor elkisértem és néztem hogyan zajlik a dolog.Szerintem ha kellö távoságbol és megfelelö terepen eresztik a kutyát 70% esélye van hogy el is kapja ,ha két kutya indul még több.Erre szerintem a Magyar agár is vígan képes ,hozzá téve még a jobb koncentráció képességet is.Ìrhatnál,hogy miböl ált az a vadász vizsga.Régebben 1 Olasz TV csatornán lehetett néha látni hasonló legális agarászatot,ott álltalában 2 kutyát indítottak.FillyVálasztottál mar kutyit?1 v.2 kutyit szeretnél?A vadásztol nefélj amig nem tud belédkötni nincs nagy baj :D Esetleg néha mormolj el 1 imát bár ez szerintem nem fog segiteni :D Lényeg, kb 1/2 éves koráig nincs nagy gáz a kutyival bár az ösztön dolgozni fog benne.Késöbb ha csak sétálni akarsz vele akkor a kijelölt kutya futik tökéletesen megfognank felelni számotokra.Ahol sok a kutyi kevesebb vad mutatkozik.(Kiveve itt nállunk ahol elkerített privát erdö melett jelöltek ki es a nyulak és özek kimásznak a kerites alatt a rétre ;) )Ha pedig késöbb vadászni is szeretnél keress ojan helyet ahol még a madársem jár.Vadászbol (relatív) kevés van ,bámészkodó viszont mindenütt akad és nem tudható kiféle miféle.Szerintem az orvvadász lebukások nagyobb % -a belyelentés alapján történik és nem a spontán rajtakapáson Posted Image Èn is szivesen tennék föl képet ide de sajna nekem nincs tárhelyem.Na egyenlöre enyi remélem most nem száll el Posted Image

#17 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 19:11

Sziasztok!Nekem egy magyar agaram van, egy nevenincs tenyeszetbol, igaz a faterja Kalandvadasz Furkesz tobbszoros mindenfele dijas kutya, es o fedezett be egy szukat Siofokon. Tulajdonkepen teljesen veletlenul nyultam bele, hogy egy nagyon jo kutyat fogtam ki, mind a palyan mind pedig kiallitason is eleg jol szerepelt. Azt nem mondhatom hogy nagy versenyzok vagyunk, kiallitason 2x voltunk es meg is nyerte a nyilt osztalyt, palyan pedig tavaly 2. lett a Derby-n, bar eleg rossz idovel. Sajnos amikor kezdtuk a palyaversenyzest volt egy verekedese a palyan, egy masik fiatal kutya nekiesett es ez annyira bennemaradt, hogy felpalyanal sokszor megtorpan. Persze ez nem 100% hogy ezert van, de nem talaltam meg jobb kifogast :D Pontosan nem tom a datumot, azt hiszem szept. 9. lesz Rabapatonan az EB. Oda mar ki is hozhatod a blokit nezelodni egy kicsit. Ott biztosan talalkozunk. Addig is varom a kepeket.gallery

#18 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 19:28

A vadaszvizsga nevetseges volt tobbek kozott ezert sem forsziroztam a tovabbi tagsagomat. Evente ha jol tudom 2x rendezik meg nyaron. En augusztusban voltam deli 12-kor 40 fokos melegben kellett a kutyaknak a napon vizsgazni. Az egesz vizsga 5 reszbol allt. 1. feladat az volt hogy elvezetik toled 15 m re a kutyat es neked hivni kell, es oda kell menjen hozzad. Eleg komoly feladat nem? Na most a resztvevok tobbsegenek ezt nem sikerult teljesiteni. Masodik feladat, hogy osszefogtak 4-5-6 kutyat es porazon, veszekedes nelkul kellett egymas mellett setalniuk kb 30 m-t. A 3. feladat szinten nehezsegeket okozott legtobbjuknek, le kellett ultetni a kutyat eltavolodni tole 3 m-re majd visszamenni melle, mig o ott vart. Az utolso feladat coursing volt. Ezt egyedul az en kutyam volt kepes megcsinalni ugy hogy akkor latott eleteben eloszor coursing-et, es nagy nehezen amikor a tobbi kutya is latta hogy mi lenne a feladat 1-2 kozuluk meg megprobalta uldozobe venni azt a szegeny munyulat. De eleg szanalmas volt a latvany. A legvegen megvizsgaltak a kutyakat kulalakilag, hogy tenyleg magyaragarak-e. Itt is voltak fenntartasaim, mivel szep szammal voltak angol-magyar keresztezesek vagy az ordog tudja mi csak nem magyar agar. Szoval ezt latva, hogy ennyire felkeszultek es szakertok kezeiben van ez a szervezet ugy dontottem nem ok lesznek azok akik majd bevezetnek az agaraszat szepsegeibe. Meg voltak erotlen probalkozasaik, hogy szerveznek lovas agaraszatot, csak nem tudom kinek ugyanis rajtam kivul ott meg ember nem latott lovat.Persze nem akarok rossz maju lenni, lehet hogy csak rossz helyzetfelismero vagyok es ok a legprofibbak, nem akarok senkit lebeszelni rola. Nekem nem jott be. De ha kell meg tudom adni a cimuket. Posted Image

#19 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 19:31

Ja, bár én szeptember 6-8-ra emléxem. Mindenképp ott leszek, sátorozunk majd a pici kutyival. Persze, csak nézelõdünk... Ezt nem lehet túl korán kezdeni :D

#20 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 19:34

Gallery, majd mi agarazunk lóhátról! Posted Image

#21 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 19:52

OK Posted Image Te hol lovagolsz? En sajna kihagytam most vagy masfel evet es igazsag szerint oda nem is nagyon akarok visszamenni ahol voltam. Pannoniatelepnel van 1 nagy lovarda Szentendre fel, oda jartam, de igazan nem volt alkalmas arra hogy kutyaval is ki lehessen menni ugy hogy kozben a kutyra is figyeljek. Szoval most keresgelek, hova is lehetne menni ami meg rajta van a terkepen:)

#22 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 20:07

XVII. kerület, szerintem kutyázni is jó hely. Nagyon jó a lovasoktatás is (ugye, Palomino? Posted Image ). Akadémia Lovarda, Régivám u. 37-40 (régi térképeken 526. sor).

#23 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 20:25

Ok, a lovasoktatas is ramfer:) nyaron ha hazamentem, majd kinezek. Koszi.

#24 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 30. - 21:10

Nézzétek meg: [url="http://"http://agar.lap.hu/"]agar.lap.hu[/url]!

#25 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 21. - 17:32

[ 21 Május 2002, 17:44: Az üzenetet átszerkesztette: Filly ]

#26 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 21. - 17:35

Bodzáról 2 újabb kép (már 3 hetes!): Posted Image Posted Image [ 21 Május 2002, 17:45: Az üzenetet átszerkesztette: Filly ]

#27 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 22. - 12:47

szép kis haramia :D ö lesz a kiválasztott?

#28 Guest_Csongor_*

Guest_Csongor_*
  • Guests

Közzétéve 2002 augusztus 8. - 9:59

Sziasztok!Már nyitottam egy témát a talált kutyával kapcsolatban, de közben megláttam az agár témát és gondoltam ide is bemásolom a segélykérõ levelem. Kérlek ne vegyétek rossz néven de a nagyobb hatásfok kedvévért tettem, valamint annak reményében, hogy ti agarasok csak többet tudtok agarakról és netán gazdijikról.Tegnap, vagyis 2002 aug. 07.-én Budaörsön találtam egy kóborló Afgán Agarat. Nem volt rajta nyakörv, de látszott a helye, ki volt enyhén kopva a szõr, tehát nem lehet egy hónapnál több ideje távol otthonától, de szerintem több mint tíz napja. Eléggé kiáll a gerince, vagyis sovány.Elég jólneveltnek tûnik, valószínû szobatiszta, de legalábbis sokat volt házban. Szerintem 3-4 éves lehet. Szeretném megtalálni a gazdáját ha lehet, kérlek segítsetek. Nekem van már egy kutyám, szintén találtam, de Õ már elég nekem, pedig az Afgán Agarat is nagyon kedvelem mint fajtát.Amennyiben nem találom meg az eredeti gazdáját szeretnék egy felelõs gazdit találni neki, akinél esetleg néha majd még meglátogathatom a kutyulit.Segítségeteket elõre is köszönöm.U.I: Válaszokat a következõ emilre kérném: csongor.konrad@4m.hu, vagy tel: 20-936-53-60

#29 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 8. - 10:29

[url="http://"http://zold.victorinet.hu/belso/spanyolagar.html"]Szégyen[/url]

#30 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 0:14

Sziasztok, fõleg Gekko! ;) Bodza remekül van, négy és fél hónapos, hétvégén indulunk a kecskeméti CACIB-on bébi osztályban (tessék drukkolni!). Sajnos csak papírképek vannak róla, a szkennerem meg bedöglött :( A lényeg, hogy eszméletlenül jó fej, begyûjt ugyan dolgokat a lakásban, de semmit nem szed szét, és nagyon jó az alkalmazkodóképessége és a természete. 8 hetes kora óta szinte mindenhová jön velem, a hétvégenkénti lovasversenyeket különösen élvezi. Meg a hétközbeni lovardalátogatásokat, ahol 4-5 barátjával olyan ramazurit csapnak, hogy csak na. Hétvégén megvolt elsõ vadnyúlüldözése is, persze a nyuszi megmenekült Posted Image Mindenkivel nagyon barátságos, bárki idegent képes lenne képennyalni, ha odaengedném. Ennyit röviden :D

#31 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 10:27

Szia Filly!Küldtem neked e-mailt.

#32 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 10:48

Szia Filly!Kösz,hogy életert vertél ebbe a topikba.Remélem lesz még 1 pár látogató aki megtisztel minket irásaivalval igy talán életképesebbek lehetünk.Örülök,hogy jól van a blökid tetszik a neve Posted Image A kiállításon pedig remélem sikeresen tudtok szerepelni.Klasz,hogy lovazol és így már kölyök korban össze tudod szokatni öket.Nállunk a lovardában is van 1 agár aki szintén kölyök kora ota kijárt a gazdájával,ö is klasszul hozzá szokott a pacikhoz.Sajna az en blökkencseim csak kocsibol nézhetik a pacikat :( mivel valószinö zsákmányállatot látnának benük.Sajna szoktatni nem nagyon tudom öket egymáshoz mert más lovát nem szeretném halálra rémiszteni, + rengeteg macska is rohangál a istállók köröl.Na majd talán 1x nekem is lesz saját lovam és azt riogathatom legfeljebb a magam kárára Posted Image .Èn a kanomat jövöhétvégén viszem licensz futásra,rá 1 hétre pedig már mindkettöt nevezem versenyre.Idén még nem kaptunk csigát ;) Szóval kell a gyüjteménybe 1 idelyi darab is.Hirtelen enyit.Jó készülödést és meg 1x sok sikert az ellsö megmérettetéseteken.

#33 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 19:10

Szaisztok!En is megyek holnap Kecskemetre, viszem Merlint is hatha megnyeri a BestinShowt Posted Image Ott talalkozunk. Posted Image Itt 2 eves volt

#34 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 23:41

Kicsit gáz azért a ló, mert Bodza egyszerûen nem veszi még õket komolyan, úgy rohangál a lábak között, mintha mi sem történt volna. Várom, hogy az egyik pacc legalább egy picikét tapossa már meg...Gallery, Merlin jól néz ki! Holnap megkereslek! [ 13 Szeptember 2002, 23:43: Az üzenetet átszerkesztette: Filly ]

#35 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 21:23

Tavasz! Mikor mit küldtél? Nem kaptam mostanában semmit... :( Gekko, küldök neked emilt, segítséget szeretnék kérni Ausztriával kapcsolatban...Hogy egy kicsit ON is legyek: :D Kecskeméten a bírónak nagyon tetszett Bodza, azt mondta, hogy nagyon nemes állat Posted Image Jah, és még az is a lapra van írva (egy halom jó dolog után), hogy nagyon jó felvezetés :D Életemben elõször vezettem fel kutyát versenyen, Bodza is életében elõször indult :D

#36 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 21:26

Gekko, mégsem küldök emilt, mert nem adtad meg az adataidnál. Viszont az icq-számod megvan! Majd kereslek...

#37 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 21:35

Szia Filly!Orulok hogy talalkoztunk nagyon szep kis kutyad van.Fajtagyoztesek lettunk es a 3. legszebb magyar fajta is. Kellett mar egy kis sikerlemeny Merlinkenek ha mar Rabapatonan nem indult:)

#38 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 22:05

Gallery, gratula neked is és Merlinnek is!

#39 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 22:22

Ferenc, legközelebb írd oda, hogy csak erõs idegzetûeknek. :( Tiszta rosszul lettem, ez tényleg szörnyû. És ha már itt vagyok, Filly Bodzája télleg tündér. Posted Image

#40 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 22:55

Sziasztok!Gratulálok mindkettötök eredményéhez!! Posted Image Galery kutyija valóban tetszetös eb,Filly neked is 1 kis vigasz,ha minden jól alakul a kutyival ennél mar csak jobb jöhet :D Nekem nincs sok kellemes tapasztalatom a kiállításokrol igy ezt a részét én szinte teljesen hanyagolom.1x mentünk a szukámmal itt Ausztriában, relatív jól bírálták el.Ez 1 nagyon jót eredményezett,és nem többet.szerintem sem 1 "csoda" a fajtáján belül még csak nem is gyors.De az enyém és imádom,nekem ez a lényeg.Azért a nyulak még nincsenek teljes biztonságban :D .Futni ettöl fügtlenül ha van idöm viszem pályára mert amíg élvezettel teszi addig hadmenjen.Fillyaszem az icq szamom is változott a regisztrálásom óta.itt az aktuális:161412397email cimem : gekko1.@freemail.huaz 1 -es után ne veljezsd el beütni a (.)-tot