Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas továbbtanulás/képzések


  • Please log in to reply
1069 válasz a témához

#41 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 16:18

lovas túravezetõ vagyok by Tattersall, én vagyok az élõ példa, h túl lehet élni.a gyakorlat... ha kedvel titeket a tanár, könnyû, ha nem, töröd magad összefele.középfokú szóbeli, érettségi és lovastudás szükségeltetik.hogy mennyire kemény? mi 16ból 9en maradtunk tavaly, idén asszem 14-15 fõbõl maradt 4. szerintem a legfõbb elrettentõ ok az öttusalovak.néhányszor hétvégente is bent kell maradni, tavasszal az "Utazás Expon" részt kell venni, tavaszi szünetben kirándulás a pacókkal... ha más nem, az elsõ kórházig.ha öttusa verseny van, hivatalosan segíteni kell, de alapos indokkal le lehet lépni, csak ne mindig.nyáron kötelezõ mittomén hány hetes gyakorlat (túlélõtábor), az augusztusi CSIO-W idején utazás a lovakkal.24 éves korig ingyenes, csak a könyveket és a kaját kõ fizetni (kõ kajálni, mert reggeltõl estig bent vagytok).reggel 8tól gyakorlat, kb 10-11 órától 1 óra lovaglás, aki túlélte, annak 12-ig gyakorlat (általában söprögetés,lópucolás, sörénytépés, iesmik, SEMMI trágyázás, nem szabad), 12-13h-ig ebédszünet (a kaja jó, a fiúknak talán kicsit kevés lehet, mindig van gyümölcs v süti is).télen a Lovász Derby nevezetû szösszeneten (díjugratás) és tavasszal a díjlovagló versenyek egyikén indulni lehet, lovat természetesen adnak.du 13h-tól órák. állategészségügy, lóhasználat, edzéselmélet, lovagláselmélet, lótenyésztés, lovas turisztika, turisztika, gazdasági alapismeretek, nyelv, vendéglátás.félévkor félévi vizsgák, elég lightosak.lovaglás is, kivéve, aki ment az ugró versenyen (aki nem tud ugratni, annak nem kell indulnia), az automatikusan 5ös.vizsgázás lófelvezetésbõl is.év végén vannak eccer a félévi tantárgyi vizsgák, van egy záróvizsga szóbeli (160 tételbõl 6-ot húzol, bizottság elõtt, az FVMbõl is kijön vki) és gyakorlati (díjlovagló program, díjugrató pálya, akadályverseny /a vágtapályán pár ugrás, nem vészes, az öttusalovak mindent megugranak/, futószárazás, ismételt lófelvezetés, szerszámismerettel egybekötve /fogatos cuccok is/).kb ennyi. ha van rá egy éved, jó, nekem a lótenyésztésen kívül sok újat nem mondott. [ Március 07, 2003, 18:23: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#42 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 16:25

a belovagló képzés nem szûnt meg, csupán 2 éves, ezért nem hirdettek közben ien szakot. õk hajnali 6-7tõl estig csak lovagolnak, vasárnap szabad. õk jóval többet versenyeznek, jóval kevesebb az elmélet, az edzõ Somlay Tamás. kitûnõ lovakat kapnak, de sok csikót is. pl ha mondanak vkinek ezek a nevek vmit: Krekk (Kemál-csikó), Jupiter (Ramiro Z-csikó), Rangos (Németh István alatt nehéz kategóriás ugróló volt)... ezeket kapták meg lovagolni.feltétel: versenyzõi múlt, ugyanakkor ez nem feltétlen igaz, de ugratni yol kell tudni (és ha valaki díjlovagló vagy western versenyzõ? na mindegy, ez õket nem érdekli)ja, kollégium van, az anyagi részérõl nem tok mit mondani, asszem ingyé vagy nagyon olcsó. a lakás a tatter hátsó részében van, voltam fent, teljesen kúltúrált.a lóápoló szak (hivatalosan lótenyésztõ) egy nagy szivatás. hetente csak 2 v 3 alkalommal (nem tom pontosan) lovagolnak, akkor Ulti oktatja õket (Tóth Imre), amúgy trágyáznak zömmel, néha lópucolás, sepregetés, hólapátolás, nyári gyakorlat is, 2 éves suli... õk szívnak sokat. van, aki úgy iratkozik be, h azt se tudja, melyik oldalon kezdõdik a ló... 16 év a minimum, semmi más. [ Március 07, 2003, 17:58: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#43 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 17:11

Uni!
idézet:
lovas túravezetõ vagyok by Tattersall, én vagyok az élõ példa, h túl lehet élni.a gyakorlat... ha kedvel titeket a tanár, könnyû, ha nem, töröd magad összefele.középfokú szóbeli, érettségi és lovastudás szükségeltetik. [/QUOTE]Kérdés: felnõtt fejjel mik a paraméterek?Ár?Hetente hány alkalom, mettõl meddig?Stb...

#44 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 17:50

passzolom a kérdést. asszem ott eccer sem kell bejárni lovagolni, csak a vizsgákra, de nem minden évben indul ien képzés. fizetõs a buli.hívd fel a sulit és érdeklõdj ott:334-3389 Szeley Gábor vagy a kis titkárnõje Bényei Zsófia (volt osztálytársnõm) vagy Tóth Imre ott van és bizti segít vagy mi. [ Március 07, 2003, 18:20: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#45 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 22:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn:feltétel: versenyzõi múlt, ugyanakkor ez nem feltétlen igaz, de ugratni yol kell tudni (és ha valaki díjlovagló vagy western versenyzõ? na mindegy, ez õket nem érdekli)[/QUOTE]Nem mindegy. Éppen hogy nagyon is érdekel, hogy mi van akkor, ha valaki díjlovas létére szeretne belovagló lenni? Ha díjlovasokat nem vesznek fel, akkor miért nem díjugrató belovagló vagy valami más a neve a képzésnek?Vagy tegyük fel, hogy tudok ugratni (valamennyire), de csak díjlovas versenyzõi múltam van. Akkor? Ez pedig nem konkrétan ide tartozik, de egyébként is, mit csináljon egy díjlovas, ha kimondottan díjlovakat szeretne belovagolni és ahhoz szeretne papírt? (Nem magamról beszélek, csak úgy általában izgat a téma.)
idézet:
ja, kollégium van, az anyagi részérõl nem tok mit mondani, asszem ingyé vagy nagyon olcsó. a lakás a tatter hátsó részében van, voltam fent, teljesen kúltúrált. [/QUOTE]Én egyszer egy versenyen aludtam a Tattiban, lehetséges hogy ott. Ha az ugyanaz volt, akkor tényleg kultúrált. [ 15 Február 2003, 21:36: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#46 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 13:09

Szóval akkor megálapíthatom,hogyha én egy kis porfészekbõl jöttem és nincs pénzem arra,hogy képezzem magam,versenyezzek(csak iskolai szakkör keretében tanultam meg lovagolni három éve --->El lehet képzelni hogyan.:Egyszóval alapszinten lovagolok és ami plusz van azt saját erõvel "kerestem".Azért azt nem mondanám,hogy nem tudok egyáltalán,mert Angol telivér volt az "oktatom" és most is azok vannak dögivel itt),akkor semmi esélyem arra hogy belovagló legyen belölem.Szóval ennyit a magyar továbbképzésrõl a lovaglás szintjén.KO vagyok és nem tudom mi lesz igy belölem!Irodai dolgozó Posted Image

#47 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:14

piaffe: ennyi ideig tart nálad a telihold? én tehetek arról, h ien ez a suli? nézze meg a ló... :( ja és nem ENGEM nem érdekel, hanem ÕKET nem érdekli... [ 19 Február 2003, 18:15: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#48 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:23

Jajj, Uni! Nem Neked céloztam, amit írtam, hanem annak a hülye sulinak! Posted Image Valaki mondhatna nekem valami okosat a kérdéseimre...

#49 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 21. - 14:59

Sziasztok!!Westerneseknek semmi?? Mégis csak közgazdász leszek?? Vagy Németo.-ban van wescós képzés??? Vagy a kérdésem a hülye??Üdv.: Cowgirl :eek:

#50 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 19:27

Túl sok port kavart az írásom, remélem, ezt is elolvassák: nem fikáztam az iskolát, ezek tények. Valóban ezeket hallottam, h ezektõl félnek az emberek, most csak rajtam csattan az ostor, mert sokunkkal ellentétben én leírtam a véleményem, ahogy más osztálytársaim is mondták, h le fogják írni, de senki sem merte. [ Március 07, 2003, 20:15: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#51 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 12:44

Unicorn! Nem hiszem, hogy bármi olyasmit leírtál, amit nem kellett volna, pláne azután, amit az NLM-ben? olvastam a Kaposvári Lovasakadámiáról.

#52 Vada

Vada

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 22:27

Segítségeteket szeretném kérni!Tereplovaglásaim során, mikor összefutok egy-egy emberrel (családdal), sokan megszólítanak, hogy ugyanmá' honnan jöttem, jöhetnének e hozzám lovagolni?! Mostmár annyian megkérdezték, hogy szöget ütött a fejembe!! Csakhogy, mint tudjuk papírok nélkül semmi sem megy igazán! Tehát tudtok -e nekem abban segíteni, hogy hol lehet lovasoktatóit szerezni???Hallottam valami hírét a nemzetibõl, hogyha ott valóban zajlik továbbképzés, és valaki aktív részese volt, nagyon szépen kérem írjon róla egy pár sort nekem!

#53 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 22:47

Most néztem meg a tati honlapját , de ott nincs ilyen képzés.Vagy lehet hogy nem frissítették? :confused:

#54 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 23. - 0:01

Sziasztok!Szeretnék valami lovas irányban továbbtanulni a gimnázium után. Megnéztem a Testnevelési Egyetemet, de ott nincs lovas edzõi szak, és sehol sincs Bp környékén. Tudtok segíteni, hogy hol találok olyan egyetemet, fõiskolát, ahol van lovas edzõi szak?köszi

#55 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 23. - 22:09

Trudi!Tavaly volt, idén tényleg nincs. Nem tudom mikor végzel, de gondolom nem idén, mert akkor már jelentkezned kellett volna továbbtanulásra. Szerintem elképzelhetõ, hogy jövõre megint lesz lovas edzõi is a többi szak között. De van egy rossz hírem: a tavalyi felvételi tájékoztató szerint elsõ osztályú minõsítés vagy középfokú edzõi végzettség és legalább egyéves edzõi gyakorlat szükséges a felvételhez.

#56 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 23. - 22:15

2005-ben fogok végezni, még van két évem a gimnáziumban, de már most nagyjából dönteni kell. Hát akkor nem tudom hova fogok menni, de mindenképp lovas irányban.

#57 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 24. - 20:16

mi a tati honlapjának cime? köszi

#58 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 24. - 20:23

[url="http://"http://www.nemzetilovarda.hu"]www.nemzetilovarda.hu[/url]

#59 akata

akata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 28. - 9:07

Sziasztok.Ritkán járok a fórumon, de ami érdekel abba beleolvasok.Én tudok Neked /vagy akit érdekel/ segíteni, hogy hol lehet lovasoktatóit szerezni, én elvégeztem. Igérem hétfõre összeszedem amit tudok. Ha még érdekel valakit ez a téma. Posted Image

#60 Izé

Izé

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 28. - 20:25

Hali, Mindenkinek!Én is elvégeztem a sportoktatói képzést lovassport szakágban. Ez egy egyéves OKJ-s képzés. Akit érdekel, menjen a Budapesti Szabadidõsport Szövetség Irodájába (Bp. Kuria u. - Ferenciek tere mellett) további infokért.Üdvözlet.

#61 akata

akata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 31. - 13:47

Sziasztok.Az idén õsszel indul lovas sportoktatói tanfolyam.További információ és jelenkezésilap kérés a:Pest Megyei Sportigazgatáson1054 Bp., Steindl Imre u. 12. II.em.Tel.: 311-88-21 Szintfelméréssel /a Nemzeti Lovardában/ kezdõdik minden, ügetés, vágta, jobb-bal kézre.A tanfolyam 1 éves, 120 óra elméleti oktatás /szombati napokon/, 6 tantárgyból:-sportszervezés,-sportpedagógia,-sportegészségtan,-sportpszichológia,-edzéselmélet és módszertan,-gimnasztika.A vizsgák elött a tételeket megkapjátok, írásbeli, szóbeli, gimnasztikából gyakorlati vizsga is van.A gyakorlati -lovas- táborban /5+1vizsga nap/ van elméleti és gyakorlati oktatás, elméletbõl is kell vizsgázni, a gyakorlat 8 akadályon lóval való átjutás volt/régen/.Az ár 3 éve volt kb.:50.000.-, ebben benne van az elméleti oktatás, könyvek, gyakorlati tábor.Ha van valami kérdésetek írjatok! Posted Image

#62 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 8:38

milyen ez a suli? Posted Image

#63 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 9:12

Szombat délelõttönként van az elméleti oktatás.Õsztõl év végéig tart kb.De meg kell barátkoznod az ugrással, mert bigott módon lehetsz te bármilyen érdeklõdésû lovas oktatást a sportoktatáshoz csak ugróban kaphatsz.Akit érdekel a western azt titkolja el úgy, hogy senki meg ne tudja ha nyugodtan szeretné elvégezni az iskolát. :D A budapestiek a hidász utcában kell,hogy elszenvedjék a dolgot.Bõvebbet akata tud majd mondani. [ Április 01, 2003, 09:17: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#64 akata

akata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 9:43

Sziasztok, Szia RC.Az ügyet elvették a pitykétõl Posted Image , mert tegnap beszéltem tel.-on 1 pasival, és úgy tudja, hogy a vizsga is a Nemzeti Lovardában lesz.

#65 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 9:55

Kár!Egy élmény volt! Posted Image

#66 akata

akata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 10:23

Persze, Neked! tongue.gif

#67 akata

akata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 11:58

Unicorn,pontosan mire vagy kiváncsi?

#68 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 20:16

Nem a Tatiban lesz, én pont most csinálom és Mezõhegyesre megyünk. A "felvételi" van a Tatiban de az nagyon alap. Pont most olvastam egy cikket a Lovaséletben a tanfolyamról de a pasinak marhára nincs igaza. Nem hiszem, hogy olyannak akinek az alapjármódok, tanügetés, a patanyomfigurák és az ütem felvétele akár 5 perc alatt is gondot okoz nem biztos, hogy jó helyen jár egy sportoktatóin. Mégis, mit szeretne majd vajon oktatni? Mi most már túl vagyunk az elméleti vizsgán, úgyhogy ha bárki úgy dönt, hogy el szeretné végezni én szívesen odaadom a kidolgozott tételeket.Azt nem tudom, hogy az elõzõ kurzusok milyenek voltak, de a miénken nagyon jó társaság jött össze, és tök jó barátságok kötõdtek, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Nekem bejött, bár szakmailag ne várjatok tõle sokat

#69 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 14:34

A napokban jelent meg cikk a megyei lapban lovasiskoláról. [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/images/pic2186655.jpg"]1.[/url] és [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/images/pic2186661.jpg"]2.[/url]

#70 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 17:06

szép heréi vannak az egyik paripának... már amennyire szép lehet egy here.

#71 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 19:13

Mit látsz?! Az "csak" az eleje. Véletlenül ismerem mind a kettõt, schade valóban paripák, nem a Széchenyis szóhasználattal. Gazal XVII-4 és Gazai XVII-5. 4-5 éves heréltek.

#72 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 12:23

esküszöm, úgy látom, h csõdör... azért meg tudom különböztetni a nemi szerve részeit, de köszi, h az csak az eleje... azt tisztán látom. na mindegy, annyira nem érdekel.

#73 Nikó4

Nikó4

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:33

Sziasztok!Nekem kellemetlen tapasztalataim vannak a Pannon Kincstár Tanodával (asszem ez a neve:)) kapcsolatban.A történet a következõ: jauárban jelentkeztem a 100 órás intenzív lótenyésztõ képzésre.Elméletileg febr. 1-jén lett volna egy felmérés, hogy milyen szinten lovagolunk, na most két nappal elõtte felhívtak, hogy nem lesz belõle semmi, mert túl sokan vagyunk, de 10 napon belül elrendezik a dolgokat.Aztán értesítenek.Két héttel késõbb(!) megint telefonáltunk, de még akkor sem tudtak semmit, jött a szokásos szöveg:"Majd felhívjuk!"Persze azóta is hívnak...Már a telefont sem veszik fel!Hát nem igazán értem!Miért kell meghülyíteni így az embereket?!Nem tudom, hogy ezt még hány emberrel játszották el, de akkor is idegesítõ!Hát ennyit a megbízhatóságról...

#74 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 22. - 18:20

Szasztok!Van olyan képzés, amit már 17évesen, gimiBE járva csinálhatok? Szívesen csinálnék vlmit...hogy esetleg a szünetemben kereshessek vele egy icuri-picuri zsebpénzt..KösziHa tudtok vlmit,léci írjatok infot, mint cím...

#75 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 16:23

Nincs? Semmi? :confused: Posted Image

#76 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 19:58

Sziasztok!Ha valakiket érdekel,most szeptemberben indul a Nemzeti LOvardában: -Belovagló(2év)-Lovastúra vezetõ(1év)-Lótenyésztõ(2év)nappali képzés.

#77 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 9. - 12:26

A volt TF-en szeptemberben indul a képzés, ahogy a Pest Megyei Sportigazgatóságnál is. A Tf címe:www.tfti.hu, van sportoktatói és sportedzõi képzés is. A másik telefonszáma: 06-1-301 09 56, Dr. Kelényi Éva oktatási munkatársat kell keresni. Küldenek tájékoztatót. Mindkét helyen egyéves a tanfolyam, OKJ-s papírt ad. A Tf-es hétfõ délutánonként van 17-20.15-ig, a másikat, ha jól tudom szombatonként.

#78 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 9. - 20:49

Hát a TF egyik honlapján sincs semmi sajnos az általad említett képzésekrõl... :(

#79 Szélvész

Szélvész

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 11:02

A oktatói tanfolyamoknál lenne csak még nem frissíteték az oldalt! Ez lenne a másik hely ahova mennék tanulni!

#80 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 12:02

Titok!www.tfti.hu Szakoktatói képzés, már frissítették. A tanfolyam tájékoztatója és jelentkezési lapja pont alatti részen találod. Csak azt nem tudom, hogy náluk is a Tatiban kell-e lovazni vagy sem. Sajnos nekem hétfõn 18-ig dolgoznom kell, úgyhogy vszínûleg nem ez a tanfolyam lesz a nyerõ.