Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lipicai fun club


  • Please log in to reply
2083 válasz a témához

#121 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 16:20

Ki tudja, hogy Somogy megyében hol találok lipicait ahol ki is lehet próbálni?

#122 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 21. - 10:39

hahó ezt az oldalt nem látogatja senki?

#123 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 12:28

Hello skacok!Én új vagyok és szeretnék egy nagyon szép római harciszekérbe fogatolt lipp négyest (amit én hajtok Posted Image ) felrakni, de nem tudom hogy kell.segítsetek!!!

#124 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 21:20

Képbeillesztés topic, ott megtudsz mindent és segítenek is. (ha akarod én is, ha tudok, bár eddig sikerült)

#125 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 27. - 17:22

köszönöm az infokat már dolgozom az ügyön és remélem elöbb-utobb sikerül :cool:

#126 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 14:03

http://www.kep.tar.h...4766/11054608#2 remélem müködik!!! Posted Image

#127 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 14:04

[url="http://"http://www.kep.tar.hu/bnb/50024766/11054608#2"]www.kep.tar.hu/bnb/50024766/11054608#2[/url]akkor talán így

#128 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 14:06

most már csak a minöségével nem vagyok elégedett miért nem olyan jó mint itthon nálam , ahol ráadásul teljes képernyõs??? ez a b*@&{$ns technika

#129 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 14:37

klassz

#130 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 15:39

kösz Posted Image szemböl nézve a balos egy maestoso XXX fedmén (MANÓ)nagyon jó csikói vannak

#131 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 15:42

Nem tudtok olyan könyveket amelyek a fogathajtásról szólnak, és jók???Ja és egy baja van a fenti fogatnak , hogy nem az enyém sajna Posted Image

#132 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 16:12

Bemész a Lovas-ba és találsz olyat,hogy Lovas könyvek.

#133 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 16:13

Bemész a Lovas-ba és találsz olyat,hogy Lovas könyvek.

#134 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 22:54

köszi de azt már átnyálaztam és az a baj nem nagyon foglalkoznak a fogathajtással inkább csak a lovaglással, de azé rendi vagy Posted Image

#135 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 10:08

BnB!Ez a fogat hol van? Ezt csak poénból csináltátok? Nagyon szépek. Direkt lipicaiakkal foglalkoztok, vagy ez csak az egyik fogat?

#136 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 11:01

Hi!Éljenek a lipicaiak, most született vasárnap kis kanca csikónk, a legvidámabb csikó a világon, borzasztó aranyos.Könyv: Petkó-Szandtner: Magyar fogathajtás vagy kocsizás

#137 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 11:13

Graulááááálok!!!!! Posted Image Posted Image És milyen törzsbéli anyától, apától? Kép??????Hogy hívják? Sajátod?

#138 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 12:40

Kösz Law de a Petkó féle könyv az már megvan és nem tulzok ha azt mondom, hogy 80%át kívülröl tudom a maradék 20 at meg bellülröl ;) A fogat sajna nem az enyém hanem Egerbõl jött a kép a zsámbéki lovastalálkozon készültMaestoso XXX-19, sajna az anyuci nevét nem tudom pontosan de úgy emlékszem talán conversano de ez nem biztosmajd ha legközeleb arra felé járok akkor megnézem amugy fedezõmén

#139 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 13:41

Idõnként eltünök, mert dolgozom, de azért felveszem a fonalat. Teljesen MAestoso, apukája MAestoso Fegyenc. VAn egy csillagja. Anyukájával + annak a féltestvérével szoktunk fogatozni.CSak most pihi volt. A másk kanca is elleni fog 3 hét és itt a féltesó.Képeket ügyintézek, de nem vagyok egy számítógép guru.

#140 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 14:01

Az én lovam is lipicai, egy nyári fekete 4 éves kanca. Most lesz talán elõször fedeztetve az idén. Éppen azon gondolkozom, hogy elhalasztom est a dolgot jövõre.Egyre többektõl hallom, hoy a lipicaiak közt milyen sok a rosszindulatú. Néha az az érzésem, hogy nincs valami jó hírük.... Pedig az enyém egy kis tündér. A multkor az egyik lovas ismerõsöm külön azért nem akarta elõször megsimagatni, mert lipicaival jobb vigyázni. :confused: Hát miccccóltok ehhez? Posted Image

#141 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 15:23

Hát mondjuk nem rég került hozzánk a két lipicai, az kettesben mentek az egyik versenyzett is, a másik a gyenge idegrendszere miatt nem. Lovagolni is lehet õket, legalábbis ezt mondták, hát mi megpróbáltuk a barátnõmmel.Karámban gyönyörûen mentek aztán a terepen annyira kilett, hogy ágaskodott és hanyatt vágódott, gyakorlott lovas ült rajta. De egyébként ha szerszámot lát nincs elragadtatva. Mondjuk 11 évesen került hozzánk, ki tudja mi történt vele.Én azt gondolom, hogy ha foglalkoztatva van és nem jár az agyacskája folyamatosan, akkor nincs velük probléma. Szerintem több odafiygelést igényel, de nem lehet azt mondani, hogy csak azért mert lipicai, hülye.

#142 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 16:34

Lawnak igaza, van abból hogy lipp nem következik az hogy félni kell töle! láttam már lipp törzsmént aki egy bárányka volt és olyan 4 éves csikót akit nem lehet megközelíteni sem, de szerintem ez majdnem mindegyik fajtára igaz lehet!A lényeg szerintem a bánásmódban rejlik

#143 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 16:44

Ez hüleség, hogy a lippek vadak.Pont úgy csinálnak /azok akik ezt mondják/ mint a kutyáknál, hogy a pittbull harapós...az is csak akkor harapós ha arra van nevelve, hogy öljön harapjon mindent amit ér...igaz, hogy benne van a vérében de ha kölyök korától kezdve nem úgy nevelik akkor eszében sincs ok nélkül harapni.Bocs, hogy egy kicsit átmentem kutyába de ez jutott eszembe.

#144 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 9:17

Tegnap kimentünk terepre, a Panni lóval, és jött velünk szabadon a 10,5 hónapos csikó is (lipicai félvér, sodrott, ezért egy jóóóóóóó nagy csikót képzeljetek el!). Nagyjából mindenhol le volt fagyva, így bátran rohangálhatott ki-be az erdõbe, rétre, nem volt baj. Egészen addig, amig közvetlen az út mellett nem kezdõdött egy meredek part, ami pont déli kitettségû volt, így már a felsõ rétege (sajnos Posted Image ) felolvadt. Bodza csikó hatalmas jokedvvel és lendülettel elindult rajta fölfelé. Aztán a jókedv (egyenlõre) megmaradt, de a lendület elfogyott. Így hát maradt az egyre gyorsuló, de popsival azért tompított visszacsúszás a földútra. Tündér-bogyó kiscsikóm alighanem úgy döntött, hogy az egész csak félreértés lehetett, mert miután feltápászkodott, ismét nekiindult. Fölfelé gyorsulás, szuszogás, lassulás, elbizonytalanodás, kétségbeesett és reménytelen próbálkozás a pátákon maradásért, majd a nem annyira méltóságteljes, szintén gyorsuló visszacsúszás utolsó métereken már fenéken, elsõ lábakkal még ügyesen fékezve. Miután megérkezett kicsivel mögöttünk, ismét feltápászkodott, de még meg is csúszott a letúrt avaron, sáron. Kicsit agodtam, hogy megviselte lábait az incidens, de csak megrázta magát és kedvtelenül elõre sétált. Ennél már csak én voltam kedvtelenebb. Pedig egészen addig bolgogan kárörvendettem, amig meg nem láttam, hogy jobb oldala komolyan hasonlít egy most dagonyázott vaddisznóéra.

#145 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 12:35

Fú hát az a kiscsikó, amirõl beszéltem most négy napos. Át akartuk vezetni egy másik boxba trágyázás erejéig, anyuka kijött,de õ úgy döntött, hogy nem. Aztán nyitva maradt minden emberek eltüntek és no lám a csikó volt az elsõ aki kiment a folyosóra és magától átttipegett a másik szemben lévõ boxba.Ma reggel már úgy kellett visszatuszkolin, hogy hello figyi menj már vissza. És a vadságról csak annyit, hogy az ember hóna alá dugja a fejét és követeli a simit, nem durván, hanem ártatlan szemekkel néz és olyan mintha tisztában lenne, hogy õ baromira szeretve van. Õrület!!! Posted Image

#146 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 7. - 23:42

Law! Hol vannak a képek????????????????????Mi az, hogy csikod van és nem raksz fel képet a netre hallatlan :D

#147 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 11. - 20:02

Nem tudjátok hogy milyen ló volt az tulipán IIIamelyik annó a Bárdos fogatába ment(ez az infó nem biztos)Ja és nem arra lennék kiváncsi, hogy lipp, hanem hogy milyen volt a természete, milyen tulajdonságokat örõkített,hogy ment kocsiba, stb. köszi

#148 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 19. - 21:46

Hú de jó, hogy van megint Lipicais topic!Ki heréltettük a kis Tulipán csikot, 2 éves, és egész nap a legelön tömi magát így nem nagyon látszik meg rajt, sõt lassan azon gondolkodom valamit vissza kell vetessek, mert kezd elhízni.Nagyon tetszik nekem, eddig pont olyan mint amilyennek elképzeltem leendõ lovamat. Szép kosfej, rövid hát , magasan tûzött jól ívelt nyak, jó mozgás.Nekem nagyon tetszik, csak maradjon is ilyen.

#149 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 20. - 10:17

Sziasztok! Megkésve bár de most felteszem a képeket Parázs most 3 hónapos, az öcsikéje meg pünkösd hétfõn született. Parázs ittöcsikéje itt

#150 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 20. - 10:45

Hello Law. Nagyon aranyos mindkét csikó! Gratulálok hozzájuk.Az Anyukák milyen törzsbõl valok, és az apuka?melyik a stresszes, és javult azóta, mióta utoljára írtál?A kancák hány évesek, és mit csináltok velük?Hú hirtelen lehet sokat kérdeztem, de csak azé, mer kiváncsi vagyok :D

#151 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 23. - 15:22

Szia Bnb!A lovaink 93-as születésûek, MAestoso Linda és MAestoso Merci, a csikók apukája Zorro (Fegyenc) õ is Maestoso. Most szülési szabin vannak a lovak, de kettesben hobby szinten hajtjuk õket. Mondjuk lovagoltunk is rajtuk, de a Linda idegesebb típus, õ nem mindig szereti ha felülök a hátára, mondjuk inkább fogatban mentek eddig valószínû, mint háton.A csikóknak örülünk, mert akis kanca, a Parázs nagyon aranyos, már vezetgetni lehet, felvenni a lábát és nagyon érdeklõdik, nem az a félõs típus. A fiú egy hetes most és elég fickándozós. Remélem nem lesz vele baj, ha megnõ, de rengeteg energiája van az már most látszik.JA ha tud valaki infóval szolgálni köldöksérv ügyben akkor szóljon, köszi. Ciao

#152 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 24. - 21:58

Ez a Zorro ( Fegyenc) kinél van?ja és merrefele tartjátok a lovakat?A lipicai a kedvenc lófajtád, vagy csak úgy jött, hogy lippeket tartasz?

#153 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 13:20

Szia Bnb!Pécsiek vagyunk a két lip kancán, meg a csikóikon kívül egy kisbéri és egy gidrán lovunk van. A lipicaiak igazából a barátom apukájának a lovai, õ fogatban próbálkozik velük, én lovagolok rajtuk néha. Úgyhogy a fajtával most ismerkedek, eleinte nem is tetszettek, de egyre jobban a csikóért meg egészen odavagyok, szerintem okos kis ló lesz, mondjuk igyekszem velük foglalkozni amennyit csak lehet.Fegyenc azt hiszem hogy Kõröshegyen van, BAlaton felé valahol. Mi már vemhesen vettük a kancákat egyébként.

#154 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 13:30

Köszi így már meg van, melyik is az a Maestoso Fegyenc.Aúgy szerintem, de lehet csak elfogúlt vagyok, a Lipicai a legokosobb lovak közé tartozik, nagyon tanulékony, és könnyen megértik azt amit az ember kér tõlük.Nekem már nagyon rég a lipp a kedvenc fajtám, nagyon kedvelem õket.

#155 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 3. - 9:54

Sziasztok lippesekTavaly hajtottam egy Maestoso fogatot, amit a gazdája eladott a Hódiéknak elég sok pénzért. Nagyon jó fogat volt simán elsõ osztályba mehetett volna, és a Hódi azért vette, hogy a világbajnokságra beépítse õket a fogatába. A probléma az volt, hogy az egyik még igen fiatal volt 5 éves, és nagyon egygazdás, az az agyalos fajta, de a gazdája nagyon jól bírt vele, és jók voltak az eredményei.Tegnap hívtak, hogy a ló eladó, vagy elcserélhetõ, de ki van herélve, és fogyott vagy 200 kilót, és nem bírnak vele , így az ára 300000 ft.Sajnálom a lovat, mert tényleg nagy reménység volt , és az ára ennek a 10szerese. Gondolkoztam megnézzem-e, de lebeszéltek róla olyan rossz állapotba van. Akinél most van az már nem is tudom hányadik tulaja, de senki nem tudja kezelni. Nagyon sajnálom a pacit, gyönyörû volt, büszke, és ahogy ment az maga volt a csoda. Szegény ló miután elkerült a Hódiéktól rengeteget kaphatott :(

#156 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 6. - 8:11

Szia Bnb!Nem tudom emlékeztek -e én is meséltem egy "agyalos" példányról, hát múltkor megpróbáltam lovagolni rajta, de csak azt kaptam, hogy erõteljes tolatást és ágaskodást követõen beledöngölt a földbe, õ is elsett és én is. Nem tudok javítania helyzeten, azt hiszem az a legjobb, ha fel sem ülök. Fogatban még csak-csak de akkor is elég zizi, hobby célra használjuk másra nem is lehetne. Ez jutott eszembe az agyalos-ságról. A tapasztalatokat tekintve, amibõl nekem ugyan kevés van, de szerintem a rossz fizikai és lelki állapotban lévõ lovakról, mégha nagy reménység is le kell tenni. Persze a lehetõség mindenre megvan csak kérdés, hogy mennyire.

#157 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 12:54

Figy, a lipicaiak különlegesen szeretnek ágaskodni kortól függetlenül?Lipicai csikónk egy hét kényszerpihi után borzasztó, hogy mit mûvelt ma, de az anyja ugyanazt nyomja, többnyire a levegõben, és néha éri a földet a lába. MA reggel olyan mûsoruk volt, hogy ki kellett menekülni a karámból.

#158 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 17:56

Figy, a lipicaiak különlegesen szeretnek ágaskodni kortól függetlenül?Lipicai csikónk egy hét kényszerpihi után borzasztó, hogy mit mûvelt ma, de az anyja ugyanazt nyomja, többnyire a levegõben, és néha éri a földet a lába. MA reggel olyan mûsoruk volt, hogy ki kellett menekülni a karámból.

Hozzászólás megtekintése

:) :) :) Igen, szerintem, ez többnyire jellemzõ rájuk. Biztos nem mindre. De ahol az én lovamat vettem, az ottani lipicaiak is örömüket, jókedvüket, ijedtségüket is gyakran fejezték így ki. Bár, Panni alattam csak kisebbeket szokott. Az nem vészes. De az apja! :guny: Panni megfordulni is szokott úgy, hogy felemel, és a hátsó lábai fordul, és már a másik irányba is názünk. Szép ám! És mivel van gyakorlata, jó esélyel nem is esik hanyadt. :)

#159 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 13:12

Szia PAnni!Nekem sajnos nincs olyan szerencsém a Lindával, már engem, meg a barátnõmet is a földbe döngölt és õ is eldobta magát.Viszont most gondoltam, hogy kézbe veszem. Futószáron dolgoztatom és egyik alkalommal tiszta zizi, állandóan visszafordul jobb kézen, meg közel jön hozzám, levágja. Viszont tegnap, mintha mindig is így csinálná, teljesen jól. Azért nem fogom erõltetni nyereg alatt, majd hintózgatunk inkább velük. Fizikailag sem vagyok felnõve a feladathoz, hogy meghurcoljona környéken.

#160 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 17:18

Én meg pont befogni nem tudom, mert nem igen értek hozzá. Odáig eljutottunk, hogy raklapot húzott, olyan nem jól, de nem is rosszul. Aztán abba hagytam, mert nincs is igazán idõm foglakozni vele, meg kéne valaki, aki segít. Itt akörnyéken viszont amúgy is alig van lovas élet, nem hogy jó fogatos.Hát így jártunk. de mivel idõm sincs, hát egyenlõre nem bánom. De a hosszabb megállással amúgy is vannak problémáink, ez gondolom fogatban még inkább elõjönne.Nálatok ki hajtja õket gyakrabban?