Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kedvenc ételek topikja


  • Please log in to reply
999 válasz a témához

#41 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 17:40

HH, ez nem is így szól, hanem úgy, hogy:-Mi az, amit iszol? -Pillanatragastó.- MI???- Hmmmmmmm...

#42 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 21:22

"Karira kapsz tõlem egy zacskó kakaó port, jó?" Neeeeem! Az nem jó!! Zacskós kakaó, nem pedig kakaópor. Irgumburgum :D

#43 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 22:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Hajnal4: "Karira kapsz tõlem egy zacskó kakaó port, jó?" Neeeeem! Az nem jó!! Zacskós kakaó, nem pedig kakaópor. Irgumburgum :D [/QUOTE]Ezzel több probléma is van. Olyan kakaót már nem lehet kapni, ami meg zacskós, az már nem olyan finom. Legalábbis nekem nem jön be annyira. Viszont ellenállni nem tudok neki, szal nem hiszem hogy kiérne a lovardába ;) Egyébként rájöttem, hogy kakaó és túrórudi függõ vagyok :D

#44 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 22:05

:D Posted Image

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 22:08

Az én egyetlen káros szenvedélyem a light cola.Abból napi 1 liter, tuti...ha nem több..persze csakis hidegen, lehetõleg kevesebb szénsavval.. Posted Image

#46 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 16. - 17:30

Jaja, a túró rudi. (De csak a pöttyös) Napi 3-4 simán el tud tûnni a környékemrõl :cool:

#47 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 30. - 20:58

Francia hagymakrémleves Posted Image

#48 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 30. - 21:00

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: (De csak a pöttyös) :cool: [/QUOTE]A Danone és a Kid is nagyon finom!Egyébként az új tejcsokis pöttyös nagyon finom!

#49 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 30. - 22:22

De a legfinomabb a házilag készült túrórudi. :D Meg majdnem mindegyik. Ma reggel azért késtem le a buszomat, mert nem volt idõm reggelizni, és rájöttem, hogy nekem MOST azonnal kell két túrórudi. Úgyhogy sorban álltam 3percet, majd megvettem a túrórudikat. És pont elment elõttem a busz. Én se vagyok normális.. Ott ültem fél órát az örsön, két túrórudis papírral a lezemben, miközben azon töprengtem, hogy kéne venni még egyet. :D

#50

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 30. - 22:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Hosszúhomlok: - Mi az amit iszoool?- Bedeco.- Miii?- Süket vaaagy?!Ez talán a fiatalabbaknak semmit sem mond. :D [/QUOTE]Nekem mond, nemrég vizsgáztam belõle! :D Most ettem éppen körözöttes palacsintát, jó volt! :D

#51 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 26. - 0:14

4. napja lázasan, influenza, vagy tudja a rák, milyen nyavaja által ágyhoz kötve: savanyú káposzta, túrórudi, narancslé, pirítós kenyér vajjal. Ez az amit meg bírok enni, rájöttem, hogy ennél jobb kaja nem is létezik. Posted Image

#52 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 17:05

Nem tudom mi a kedvenc ételem, sok mindent szeretek, és általában a legtöbb dolgot amit elém raknak azt megeszem. De 2 dolgot utálok:1. Menzai leves (akármilyen)2. Halételek (szintén akármilyen)Na jó a konzerv-tonhalat még úgy-ahogy meg bírom enni jó sok citromlével.

#53 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 22:10

Szeretném ezúton megvédeni a menzai leveseket! Jók azok, csak tudni kell, hova menjen az ember menzára. Ha nem karalábélevesrõl van szó, akkor a BP-i Stockek menzai egyáltalán nem rossz!Kedvenc ételem?Mondjuk inkább kedvenc hideg ételem, ez esetben vacsim volt nemrég: Posted Image De említhetném pl a csirkemájas kenyeret paradicsommal, hagymával... ;) Ha meg melegétel?- Rakottkrumpli, kolbásszal! sok tojással...,- Flekken (saját fûszerezéssel az igazi), jó borral, jó barátokkal,- Paradicsomos húsgombóc fõtt krumplival, sok paradicsomszósszal, - Halászlé, házi, paszírozott hallal (Pl, törpe harcsából),-ezek mellett rengeteg minden, ami hazai, házi, vagy bográcsban fõtt!- kivétel ami gombás, mert azt még úgy se,- ja, és a teát se szívesen! Inkább tej, de az minden mennyiségben (kivéve, ha van bor)Az örök mondást meg sose felejtsük: Merthogy a hal úszni kíván!

#54 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 27. - 10:36

Görögsaláta!! Nyamnyam. :D

#55 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 15:45

Babos tészta! Kicsi babszembõl, a legfinomabb, nem is beszélek ill. írok róla tovább, mert mégjobban megkívánom...

#56 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 18:19

Huhúú Artin, én tök pont azokat nem szeretem amiket te igen! Posted Image

#57 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 19:17

Titok! Kitalálhatom? Túl sok bennük a hús?Épp most a hét végén ettünk valamit, amit eddig nem említettem, pedig a kedvenceim közé tartozik:- Vadas!!!! (-most a hétvégén spec fácánból ettünk...)

#58 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 20:57

Szasztok! Mostz én is leírom miket szeretek!Vadas az nálam is nagyon bejön, zacsis levesek, tésztafélék, édes - savanyú, krumpli.Vagy is inkább azt írom, amit nem szeretek.Tengeriherkentyûk, máj, gomba...ehez hasonlók, különben majdnem mindent megeszem. Az édességekkel hogy álltok? Krémesek, somlói, ill. arany galuska, torták, gyümölcsök?Ezek nekem álltalában bejönnek. Nektek?

#59 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 21:10

Hajnal névnapjára kitaláltam, hogy "sütök" csokitortát. De nem pidkótásat, csokiöntettel, hanem csak csokiból állót. Receptet nem soztok meg veletek, nagoyn finom sozkott lenni. Ló formába öntöttem, tök jól néz ki, csak hát elcsesztem. Kicsit korán öntöttem bele a tojás sárgáját, és most úgy néz ki, mint egy csokoládémassza rántottával :( Posted Image De Hjni értékelte a szándékot is szerencsére Posted Image Mindegy, férjének is igértem egyet, majd az jobb lesz (remélem).

#60 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 31. - 10:49

Nem, de a halászlé, meg a paradicsomos húsgombóc az brrrrrrrrrrr, a gomba meg nyammmmmmmmmm. :D Jucuus: én nem szeretem az édességeket mert nagyon tömények, nem tudom megenni õket. Kivétel(kis adagban): fagyi, almáspite, gesztenyepüré. Mást nem nagyon szeretek. Néha 1 sor csoki. Inkább chipseket eszem. Posted Image

#61 chimera

chimera

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 21:51

Én sajna nem igazán szeretek enni. Idõm sincs nagyon rá, mert állandó rohanásban élek, meg a gyomrom is elég vacak.Amit nagyon szeretek a fagyit fagyival, a jegeskávéból több litert (pohár tömkeleg az autóban). Harasztin a Gergely cukiban már ismernek, mindig adnak egy poharat a kávéhoz, melyeket általában egyszerre viszek vissza hétvégén.Joghurtok és saláták tömkelege, de fõleg a görög sali, a tzatziki,görög- vagy erdei gyümölcsleves, néha gyros.Sajnos a zsíroskenyér és társai számomra elérhetetlenek, szalonnát és kolbászt nem eszek, igaz kenyeret sem igazán. Nem bírja a gyomrom.Húst elég ritkán, mert nem bízom az eredetükben és egyszer voltam disznó és birka vágáson.... JUJ................A hal büdös, mondhatni hal szagú és kicsike koromban majdnem megfulladtam egy szálkától. Inkább a vizekben, esetleg akaváriumban szeretem õket. A rákot megeszem, de az osztrigát már nem, mert egyszer lenyelés közben megmozdult a torkomban, eredmény sejthetõ...A tészták hízlalnak, a nokedli pláne (csak ritkán eszem pörköltlével), még a sajtok amiket szeretek .A nagymamám szerint fotoszintetizálok, mert alig eszem.Nem jó ez így, pláne egy kajás topicban, de hát ez van!

#62 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 21:59

Titok! Én sem bírok sok édességet enni újabban. Az a helyzet, hogy a fogam fáj tõle. Újabban a mûzliszeletekre vagyok rá állva, az fincsi, annyira nem édes és még nem is hízok tõle. :D Van amikór rámjön az, hogy sósat egyek, és akkor én is tunám pusztítani a csipszeket, ha lenne mit pusztítani. :rolleyes:

#63 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 22:02

Én sok édességet birok enni. tongue.gif Ha édeset eszem sósat kivánok,és forditva.Ördögi kör.

#64 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 23:40

Nagyon sokféle csokit szeretek, kivéve egyet, az ilyen mikulás csokit, meg ilyen nyuszi csokit, azt nagyon utálom.Sósak közül a kedvemcem a Sajtos chips, nagyon szertem a Nógrádi rópogost! De akkor is a legfinomabb kaja a babos tészta. Méghozzá apró szemû babból.Ti mivel eszitek a palacsintát? Feltéve, ha szeretitek. [ Április 07, 2004, 23:41: Az üzenetet átszerkesztette: Packo ]

#65 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 23:47

Jajj, a csokimikulást meg csokinyuszit én se szeretem.Én szeretem a palacsintát,nutellával eszem. tongue.gif

#66 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 7:46

Hmm, a müzli fogyókúrás volta szerintem az egyik legnagyobb parasztvakítás. :D De komolyan, szénhidrátból van, igaz, hogy egészséges, meg rostokat tartalmaz, stb... de ugyanúgy energiát tartalmaz mint minden kaja, amit ha nem dolgozik le az ember, akkor bizony lerakódik. A palacsintát 2 féle pudinggal szoktam enni. Csinálok vagy 4-5-öt, megtöltöm csokipudinggal, összetekerem, kívül leöntöm vaníliával, és megszórom csokireszelékkel. Nyam. :D (marhagyomorpörkölt, fincsi mi? Posted Image )

#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 7:54

Nálam a palacsinta majdnem minden változatban jöhet, akár üresen is, jól megsütve, szinte égetve. Nagyon egészséges! Posted Image Mindegy. Egyedül nutellával és ilyen-olyan kacifántos gyümölcsökkel-habbal tarkítva nem..Csak maradjunk a hagyományosnál..kakaós, lekváros, túrós, pudingos.. :D

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 7:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier: (marhagyomorpörkölt, fincsi mi? Posted Image ) [/QUOTE]Igen, de egyszer ettem olyat, ami nem volt jól megtísztítva a hártyától..majdnem kijött az egész.. Posted Image Onnantól vagy 3 évig nem ettem olyat...Mostanában kóstoltam meg újból egy jó helyen..és igen! Posted Image Míg megint nem találkozom a fenti esettel.. Posted Image

#69 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 10:41

Palacsinta: fahéjas-túrós!!! Posted Image Meg a palacsintatorta: dióval, lekvárral, csokival leöntve.De hát most jön a sonkaszezon!!! Imádom! Házi sonka, agyonfõzve, annyira hogy rost mentén szétmáljon! Posted Image Enyhén csípõs tormával!

#70 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 10:51

Palacsinta: almás!! Posted Image Meg még mindig a zacskós kakaó! Posted Image

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 10:57

Ja, persze, a kedvencemet kihagytam:a Gundel-palacsinát! Na, az a legjobb!!! Posted Image Aki nem ismeri:Palacsinta, egy kis fõzött, finom diókrémmel (nekem mazsola nélkül)megtöltve, háromszög alakúra hajtogatva, meglocsolva csokiöntettel és a végén megöntve egy kis rummal és ott helyben felgyújtva!Isteni!!

#72 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 10:58

Szerintem a legfinomabba tejfölös palacsinta, vagy a túros, és természetesen a kakaós.Anyám nagyon furcsa, újonnan mustárral eszi... Én megnem enném, nem szeretem a mustárt.

#73 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 11:01

Mondom: SONKA!!!

#74 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 12:29

Paprikáscsirke+nokedli+tejfölös ubisali.Ja és mákosrétes,almásmákosrétes,tökösmákosrétes,meg diósmákosrétes+káposztásrétes.

#75 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 14:14

Én kézzel eszem a palacsintát... Posted Image :D Najó, szeretem a kakaósat, a lekvárosat, a túrósat, a túrós-lekvárosat meg a citromosat. Meg a gombásat!! Nyami! Mimi, jó hogy eszembe juttattad: a meggyesrétest is nagyon szeretem.A csokik közül a kedvencem a Milka Noisettes meg a Kinder szelet, meg a 3bit. Nem szeretem a feketét, a fehéret és az egész mogyorósat.És marhára utálom a citromos nápolyit!!!!!! Meg a többit se szeretem... :( Az új kedvencem a Kinder Paradiso és a tejcsokis Piros Pöttyös (Az igazi). De a túrórudit akkor szeretem megenni ha már nem törik rajta a csoki hanem kicsit megolvadt.

#76 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 23:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Mondom: SONKA!!! [/QUOTE]Óriási!!!! De én nem szeretem.

#77 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 9. - 0:16

Fú! A palacsinta nagyonfincsi franciásan(cukor - kiristály, vagy por - rácsöpöktetve egy kis citromlével. De a kakaós, lekváros, túrós is nagyon finom.A rétest én is szeretem, fõként azt, amit a nagymamám csinál, és a tésztáját sajátkezüleg gyúrja és nyújtja kézzel, vagyis húzza ki az asztalon.A somlói és aranygaluskával, mágjarakással hogy álltok? Ezeket imádom.A télapó és nyuszi csokiktól a falnak megyek. Azokból készül nálunk(télapó csoki) a csokiöntet egy része a somlói galuskára.Nyami.

#78 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 10. - 21:19

Ha kóstoltátok már a Német nyuszicsokit, akkor jó, mert egy ismerõsöm küldött, és nagyon finom, sokkal jobb mint az itteni csokinyuszi. Bár a Milkát sosem tudják lepipálni! [ Április 10, 2004, 21:24: Az üzenetet átszerkesztette: Packo ]

#79 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 10. - 21:30

Én a palacsintákkal kapcsolatban akkor lepõdtem meg, amikor cserediákként Németországban vendégeskedtem, és vendéglátóim palacsintát sütööttek. Nos õk egy jó nagy (pizzériában extra méretnek megfelelõ) mértû és vastag (több mm) palacsintát sütöttek, oszt azt megszórták szétterítva vastagon kristálycukorral, és mindezt tetézve nem összetekerve, hanem kiterítve, késsel-villával ették. Érdekes volt, de egyáltalán nem rossz!

#80 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 13:06

Rakott palacsinta? Hú de király... Posted Image