Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Isten HÁNTA mögött


  • Please log in to reply
1417 válasz a témához

#1 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 9:53

Azért nyitom ezt a topicot,hogy Apummal beszámoljunk kicsiny életünkről a Bakonyban. :) Aki erre jár,bátran ugorjon be,nem harapunk. Érdeklődni: 06/20 449 - 5079

Edited by Szendepende, 2007 augusztus 31. - 9:54.


#2 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 9:55

:yeah:

#3 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 9:57

Na jó van akkor....! :D Lassan linkelem majd a látogatós, lovazós képeket. ;)

#4 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 10:41

Pendééknek minden jót! Egyszer meglátogatunk minden "bakonyost" (vagy mit). Ezt vegyétek fenyegetésnek. Pende! Te se jössz a szüretire? Úgy emlékszem te jól érezted magad. :)

#5 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 10:52

Nem hiszem, hogy jövök, pedig jó volt az igaz!

#6 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 11:10

...na és hol vannak a beszámolók? :rolleyes: :)

#7 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 11:33

Már biztos láttad, csak elfelejtetted. :)

#8 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 12:02

Meglestem térképen, nagyon baba helyen vagytok. ;)

#9 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 12:49

Pende: Rammal meg a fotoby-jal tervezzük a látogatást :P

#10 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 13:04

Pende: Rammal meg a fotoby-jal tervezzük a látogatást :P

Már ideje lenne! :yeah:

#11 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 13:20

Isten hánta mögött a legjobb a világon: ugyanis nincsen szomszéd ! nem lopják a tehenet és a lovat, nem lövik ki a vadászok a kutyád, és nem kell 1,5 órát kerülnöd az autópálya felüljáró miatt, hogy az erdõbe mászkálj. Ja és nem zavar senki meg egy jó kis erdei szexparty közepén.

#12 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 13:32

Ja és nem zavar senki meg egy jó kis erdei szexparty közepén.


Vannak még dolgok, amiket ki kell próbálni az életben... :cool:

#13 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 13:45

Ja és nem zavar senki meg egy jó kis erdei szexparty közepén.

Miért egy pasi ír nekem ilyet, ez az én formám!? :D

#14 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 13:54

Miért egy pasi ír nekem ilyet, ez az én formám!? :D

Mert engem már észre sem veszel... :(

#15 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 14:06

Mert engem már észre sem veszel... :(

Nagyon keménynek tûnik Isu! :D

#16 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 14:12

Nagyon keménynek tûnik Isu! :D


Khm. :) az is. ;)

#17 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 16:46

Látogatós képek
Hát nem a minõségükrõl híresek ezek a képek... :( De jól éreztem magam. Szép hely.

#18 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 16:49

Látogatós képek
Hát nem a minõségükrõl híresek ezek a képek... :( De jól éreztem magam. Szép hely.

:kocc:

#19 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 18:18

No nézd csak, jól látok, Szende átült Pendére? :D Meséljetek már nekem errõl a helyrõl! Mit kerestek ott - hogy kerültetek oda, mit lehet ott csinálni, meg ilyenek!? Szende ott jársz majd suliba?

#20 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 18:37

Szerintem ez Zerad...

#21 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 18:48

Lehet, kicsit állítottam ma monitor fényerején, de nem tudom megkülönböztetni... A lényeg, hogy "nagy" lovon látom :D

#22 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 19:21

Néha még felül a Lindára is, de fõleg Zeradozik! Pendit nem adom, Õ az enyém. (Illetve én vagyok az Õvé!)

#23 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 19:42

Igen,Ő Zeradovics :) Lindusom nyugdíjba ment. A Kisbéri Gimibe fogok járni.Hiába vagyunk az isten hánta mögött,suli azért van :P

Edited by Szendepende, 2007 augusztus 31. - 21:01.


#24 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 22:45

Ezt a képet imádom! :kocc:

#25 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 17:06

Élõben nézhetõ a baden-badeni csikóárverés, érdekes!

#26 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 17:47

Egy csikó most kelt el pontosan 70.000 Euróért. Ami akárhogyis nézem kicsivel több mint 19 milla. Áh. Szaré' hugyé' adják veszik õket :kir: :D :D

#27 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 17:59

Érdekes a dolog. Én egyet nemrég 75.000ért láttam. Brutális. Mondjuk 3,0 mio alatt nincs semmi. Pende, én valamikor egy éve még ott ragadtam le, hogy Silveradoban dolgozol. Hogy kerültetek a Bakonyba? Hoppá, volt egy olcsónbban is, 3500ért. Ha ez nem jó ló annyira, hogy 30.000 vagy 75.000 euro-t érjen akkor miért ad valaki érte 3500eurot, ha alig van esélye arra, hogy bármit is nyerjen valamikor? P.

Edited by Petya, 2007 szeptember 1. - 18:07.


#28 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 18:21

Érdekes a dolog. Én egyet nemrég 75.000ért láttam. Brutális. Mondjuk 3,0 mio alatt nincs semmi.

Pende, én valamikor egy éve még ott ragadtam le, hogy Silveradoban dolgozol. Hogy kerültetek a Bakonyba?

Hoppá, volt egy olcsónbban is, 3500ért. Ha ez nem jó ló annyira, hogy 30.000 vagy 75.000 euro-t érjen akkor miért ad valaki érte 3500eurot, ha alig van esélye arra, hogy bármit is nyerjen valamikor?
P.

Bõven van esélye, csak nem divatos családból van. Ha jó lesz talán, akkor majd a tesóját eladják 80000-ért.

Végre visszaköltöztem ide, lehet erre járni!

A 251-es 280000-ért ment el! (70000000)

#29 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 12:30

Szinkron :D

Trágyázás.

Zabál a disznó! :gm: :dev:

#30 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 21:18

Azért nyitom ezt a topicot,hogy Apummal beszámoljunk kicsiny életünkrõl a Bakonyban. :)
Aki erre jár,bátran ugorjon be,nem harapunk.
Érdeklõdni: 06/20 449 - 5079



Sziasztok.
Bocsi, hogy így ismeretlenül belekotyogok. . . de már nagyon várom a beszámolókat és a többi képet!! :D
Szendepende, nem is olyan rég (tán egy éve) gratuláltunk Neked a Veresegyház környéki topicban egy versennyel kapcsolatban. . . Aztán Silverado. . . aztán a Bakony....
mostmár meséljetek! :D

#31 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 21:32

Sziasztok.
Bocsi, hogy így ismeretlenül belekotyogok. . . de már nagyon várom a beszámolókat és a többi képet!! :D
Szendepende, nem is olyan rég (tán egy éve) gratuláltunk Neked a Veresegyház környéki topicban egy versennyel kapcsolatban. . . Aztán Silverado. . . aztán a Bakony....
mostmár meséljetek! :D

Nagyon lusták vagyunk ám, de azért majd kicsikarok magamból valami mesét. :D Képeket készítgetek még, aztán linkelgetek még! Szende kijelentette, hogy õ nem tud fogalmazni (gátlót vett be :gm: ), de azért még nyaggatom.

Téged is szivesen látunk, úgy mint bárkit! :yeah:

#32 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 22:14

Meséljetek már nekem errõl a helyrõl! Mit kerestek ott - hogy kerültetek oda, mit lehet ott csinálni, meg ilyenek!?
Szende ott jársz majd suliba?

. . . Aztán Silverado. . . aztán a Bakony....
mostmár meséljetek! :D

Nem, nem mesélnek, az Istennekse! :kv: Pedig én is kiváncsi lennék, mennyire kerültetek "közel" hozzám! :) (Az adatlapok meg persze nem lettek frissítvejavítva! :rolleyes: Most aztán tanágathatunk, merre is vagytok, mi? :D )

#33 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 22:16

Nem, nem mesélnek, az Istennekse! :kv: Pedig én is kiváncsi lennék, mennyire kerültetek "közel" hozzám! :) (Az adatlapok meg persze nem lettek frissítvejavítva! :rolleyes: Most aztán tanágathatunk, merre is vagytok, mi? :D )

Hánta! (Ott van a címben) :D

#34 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 22:30

Hátnaná, hogy nem vettem észre... :kv: Jól látom a térképen, hogy ez nem is egy falu, hanem valami major, vagy ilyesmi? És hogy a Concó folyócska (v. patak, v. ér...) is ott megy el a határban? És hogy hegyek övezik? Akkor ott egy lovarda van? Kié? Milyen lovak? Hány? Milyen messze van Szende sulija? Kik járnak oda? És - legfõképpen - hány éves a kapitány? :D

Riedermanhoz viszont közel vagytok, ezt tény.

És még mennyi mindent tanátam:

"A Concó patak a Bakony hegység É-i és a Vértes hegység ÉNY-i lejtõin fakadó források, hegyoldalakra hulló csapadékvizeit vezeti le. Komárom-Esztergom megyében Ácsteszér és Hánta községek határában ered, észak felé haladva átszeli a megyét..."

KIVÁLÓ "TEREPADOTTSÁGOK" :yeah:

"Hánta õsi kis magyar falu, közel a Bakony kapujához, közigazgatásilag Kisbér város része.

Hántán a Bakony északi lejtõivel találkozik a Kisalföld, az erdõs dombos vidéket mostanában kezdik felfedezni a városlakók. A néhány éve megépített, párját ritkító autóversenypálya a kiváló terepadottságoknak köszönheti minõségét. Egy-egy verseny alkalmával több tízezer nézõ tudja a természet adta "lelátókról" megtekinteni a versenyt.

A község lakói a mai napig megõrizték hagyományaikat, amelyeket a Pávakör az ének-zene nyelvén örökít át."

Te Pende, remélem, a Pávakörbe remélem már kérted a felvételedet! ;)


És még BLOGJA is van neki! :huh:

Meg egy BÕRMÍVES csajó... Már dereng, mit keresel te ott! :gm:

Edited by Ágimam, 2007 szeptember 2. - 23:17.


#35 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 3:29

..meg ott hánta ki a pezsgõslecsót miután hánta a romakereket....A Bözse nénem meg a körösztöt hánta magára, hogy jajj csak itt ne ragaggyanak valahogy! :D

#36 Roby

Roby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 7:03

Nocsak-nocsak ! Most találtam rátok. :kv: Örülök a topicnak ( na és annak, hogy elõkerültetek ). Sancho papával már napok óta emlegetünk, sõt még azt is fontolgattuk, hogy a jövõ évi ( lassan hagyományos ) májusi túránkat felétek tennénk ( persze meg sem kérdeztünk, de ugye azért örültök?? :gm: ). Fogadtok-e látogatókat a közeljövõben, mer elautóznánk valamelyik hétvégén. Szende! ! Iskolák régen az erdõ közepén is voltak, hogy a szerencsétlen bújdosók sem ússzák meg, úgyhogy szívás :gm: .

#37 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 7:13

Nocsak-nocsak ! Most találtam rátok. :kv:
Örülök a topicnak ( na és annak, hogy elõkerültetek ). Sancho papával már napok óta emlegetünk, sõt még azt is fontolgattuk, hogy a jövõ évi ( lassan hagyományos ) májusi túránkat felétek tennénk ( persze meg sem kérdeztünk, de ugye azért örültök?? :gm: ).
Fogadtok-e látogatókat a közeljövõben, mer elautóznánk valamelyik hétvégén.
Szende! ! Iskolák régen az erdõ közepén is voltak, hogy a szerencsétlen bújdosók sem ússzák meg, úgyhogy szívás :gm: .

Persze, örülnénk! (majd iszom, hogy kibírjam) Ide jöhettek mindig, most még eléggé szanaszét vagyunk, de ha Titeket nem zavar...
10-éig még itthon vagyok, mert akkor mûtik a térdem. Csak egy napot leszek a korházban, porcot szednek ki.
A túra gondolat teccik, mennék veletek, itt még rengeteg bejárnivalóm van.
Szende már a suliban van, nagy lelkesedéssel ment! :gm:

#38 Roby

Roby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 7:23

Persze, örülnénk! (majd iszom, hogy kibírjam) Ide jöhettek mindig, most még eléggé szanaszét vagyunk, de ha Titeket nem zavar...
10-éig még itthon vagyok, mert akkor mûtik a térdem. Csak egy napot leszek a korházban, porcot szednek ki.
A túra gondolat teccik, mennék veletek, itt még rengeteg bejárnivalóm van.
Szende már a suliban van, nagy lelkesedéssel ment! :gm:


Köszi ! Majd telefonálok, a héten még Székesfehérvárra is megyek ( valszeg szerdán ). Ha o.k. akkor aznap délután meglátogatlak röviden. :)

#39 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 7:34

Érdekes a dolog. Én egyet nemrég 75.000ért láttam. Brutális. Mondjuk 3,0 mio alatt nincs semmi.

Pende, én valamikor egy éve még ott ragadtam le, hogy Silveradoban dolgozol. Hogy kerültetek a Bakonyba?

Hoppá, volt egy olcsónbban is, 3500ért. Ha ez nem jó ló annyira, hogy 30.000 vagy 75.000 euro-t érjen akkor miért ad valaki érte 3500eurot, ha alig van esélye arra, hogy bármit is nyerjen valamikor?
P.

A rekordár 710000 € lett, az kb 177 millio. :eek: Én meg azon agyalok, egy vagy két zsák zabot vegyek!

#40 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 7:56

Hátnaná, hogy nem vettem észre... :kv: Jól látom a térképen, hogy ez nem is egy falu, hanem valami major, vagy ilyesmi? És hogy a Concó folyócska (v. patak, v. ér...) is ott megy el a határban? És hogy hegyek övezik? Akkor ott egy lovarda van? Kié? Milyen lovak? Hány? Milyen messze van Szende sulija? Kik járnak oda? És - legfõképpen - hány éves a kapitány? :D

Riedermanhoz viszont közel vagytok, ezt tény.

És még mennyi mindent tanátam:

"A Concó patak a Bakony hegység É-i és a Vértes hegység ÉNY-i lejtõin fakadó források, hegyoldalakra hulló csapadékvizeit vezeti le. Komárom-Esztergom megyében Ácsteszér és Hánta községek határában ered, észak felé haladva átszeli a megyét..."

KIVÁLÓ "TEREPADOTTSÁGOK" :yeah:

"Hánta õsi kis magyar falu, közel a Bakony kapujához, közigazgatásilag Kisbér város része.

Hántán a Bakony északi lejtõivel találkozik a Kisalföld, az erdõs dombos vidéket mostanában kezdik felfedezni a városlakók. A néhány éve megépített, párját ritkító autóversenypálya a kiváló terepadottságoknak köszönheti minõségét. Egy-egy verseny alkalmával több tízezer nézõ tudja a természet adta "lelátókról" megtekinteni a versenyt.

A község lakói a mai napig megõrizték hagyományaikat, amelyeket a Pávakör az ének-zene nyelvén örökít át."

Te Pende, remélem, a Pávakörbe remélem már kérted a felvételedet! ;)


És még BLOGJA is van neki! :huh:

Meg egy BÕRMÍVES csajó... Már dereng, mit keresel te ott! :gm:

Hogy Te miket nem találsz Mam! Ez egy rendes kis falu, csak szerencsére zsákutca, nincs átmenõ forgalom. Egyenlõre csak az mi lovaink (4) vannak itt, aszongyák jól érzik magukat, ha be lesz kerítve a legelõ, akkor 10 hektárjuk lesz, majd csinálok képeket meg a Concó patakról, ami a hosszúkás legelõ egyik határa.
A pávakört még fel sem fedeztem, majd utána kérdezek a kocsmában! :D