Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
527 válasz a témához

#41 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 9. - 20:40

Nem csak szimplán el akarták tanulni a legelést a lovaktól? :)))))

#42 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 9. - 20:55

Hát nem kizárt. Van rá adat hogy néhány mongol valóban fûbe harapott, de õk már nem osztották meg tapasztalataikat :))))

#43 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 17. - 11:29

Az, hogy valaki a lábát az adott földre teszi, kezét pedig a fûre, azt jelenti, hogy meghódította azt.Gyorsan befejezni a mongolok csesztetését, a kutyafáját! :)))

#44 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 17. - 14:24

Most olvasom Truman Capote Hidegvérrel c. könyvét, nagyon jó, ajánlom mindenkinek.

#45 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 0:09

Mostanában olvastam pár Popper Péter könyvet. Elszórakoztattak.Meglepõen jó könyveket ír a végetért Lehetetlen! mûsorvezetõje. Tetszenek, fõleg az Apák könyve, de Budapest - New York metró is remek.Én valamikor rajongtam Rejtõért. Most újraolvasva már nem olyan magával ragadó.Egy idõben Mario Vargas Llosa volt az egyik kedvencem, de új könyvei már untatnak. Öregszem?Nem tudok megbarátkozni Eszterházy Péterrel. Olyan sikeresnek tûnik. De valahányszor nekivágok egy-egy könyvének újra meg újra csalódom. Nekem nem tetszenek az írásai.Karinthy Frigyes ma is bármikor megnevettet.Örkényen még a fogorvosi váróban is tudok röhögni!Jópár évvel ezelõtt nagyon tetszettek Robert Merle könyvei, fõleg a középkori Franciaországról szólók (Pl. Csikóéveim). Ma már nem izgat annyira, új könyvei nem hoznak lázba.Olvastam a múltkor (jobb híján) két könyvet Szabó Évától (valami hülye angol álnéven ontja a könyveket). Az egyikben nagyon sokat írt lovaglásról, s minden könyvén ott egy kép, melyen õ látható egy lóval. Borzalmas szar könyvek voltak. Csöpögõ, idétlen, nyálas giccsek. Néhány beköpéstõl, szleng dumától eltekintve irtóztató volt. Szenvedtem, mint a kutya. Lovas szemmel meg egyenesen siralmas, amit elõadott a lovakkal kapcsolatban. Egy totálisan dilettáns, de azért rém beképzelt lovas képe rajzolódott ki elõttem.Olvasta valaki Marx vagy Engels mûveit? Én elõvettem a múltkor õket, hogy megnézzem hogyan is állok velük. Annak idején kötelezõ olvasmány voltak szinte minden tantárgyból az egyetemen. Ma meg valószínûleg hazaárulónak bélyegeznék, akirõl kitudódna, hogy olvassa õket. Érdekes kísérlet volt.

#46 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 11:06

Ami Marxot és Engels illeti, nekem is felkeltette az érdeklõdésemet. (Még nem kezdtem hozzá, mert most Nietzsche-tolvasok(teljesen véletlenül akadt kezembe)).Nekem persze már nem volt kötelezõ Marx, de hiányzik a közgazdasági ismereteim közül.

#47 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 13:50

Sheriff, Szabó Éva nem az aki Vyvian Fable álnéven ír (bár nem biztos, mert ot nem Szabó Évának hívják, ha jól tudom)?Robert Merle Francia históriás könyveit én igen gyorsan kiolvastam, nagyon tetszettek.

#48 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 15:04

Jahhh. Molnár Éva és Vavyan Fable álnéven...Én a fantasy és Pepita macska-kategóriájú könyveit nagyon szeretem...

#49 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 20:36

Én mostanában nem sok könyvet olvasok, de most kölcsönkaptam egyet (köszi Lombardo!), és mindenkinek ajánlani tudom. Csingiz Ajtmatov: A versenyló halála. Ha valaki belelapoz és olyat olvas benne, hogy kolhoz, meg párt, meg ilyesmi, ne ijedjen meg, attól a könyv még jó :)Biztos azért is mert kissé kócos most a lelkivilágom, de ennél a résznél kicsit furcsán éreztem magam:"...ameddig élek, nem halsz meg te sem, mert emlékezni fogok rád, Gülszári. Patáid dobogása lesz kedvenc dalom..."

#50 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 21:22

Igen Vavyan Fable és Molnár, nem pedig Szabó. Csak nem volt kedvem átmenni a munkahelyemrõl a lakásunkba, a könyvtárba. (Na jó, ez "kissé?" nagyképû, mivel az nappali is és nem olyan sok az a pár száz esetleg ezer könyv.)

#51 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 28. - 5:29

A verseknek ugyan külön topic van, de úgy nézem oda inkább költõk járnak. Mostanában, hogy szóba kerültek a versek itt a fórumon, elõvettem pár verses kötetet, s átvittem a lakásból a munkahelyemre, hogy kéznél legyenek. Hát ne tudjátok meg milyen hülye és gyanakodó képet vágnak sokan, akik kézbeveszik õket. Te ilyeneket olvasol? - kérdezik lebiggyeszetett ajakkal, miközben túrkálnak a József Attila, Ady, Arany János, Villon, Tóth Árpád, francia és spanyol költõk kötetei között. Néha alig tudom megállni, hogy azt ne mondjam: Menj te a pi...ba! Mostanában naponta elolvasok egy-két verset. Azt hiszem, ettõl több vagyok. Persze lehet, hogy valakinek már így is sok vagyok.

#52 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 28. - 22:25

Ne vesztegesd az ilyenekre a szót, Sheriff. Egyszerûen lõdd le õket.

#53 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 3. - 21:15

A fiam 14 éves, s javaslatomra most olvasta ki a Svejket. Összeszarta magát a röhögéstõl, s fejbõl idéz egész hosszú részeket. Továbbá nagyon sok hasonlatot kezdett el használni a mindennapi beszédben, amiket Hasektõl vett. Jómagam a könyvet eddig csak kétszer olvastam, lehet, hogy itt az ideje újraolvasni.

#54 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 október 12. - 18:46

És mit szóltok a Huanti átkához?

#55 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 21:17

Mandula!Rád milyen hatással van Nietzsche?Én régebben olvastam és néha eszembajutott az ifjúkori halál.Aztán gyorsan letettem és elmentem sörözni, ugyhogy megusztam és itt vagyok . Így jártatok! Nyeenyenyeenyenyeenyeee! Posted Image

#56 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 21:21

Nézzétek el nekem az írásonkénti egy-két helyesírási hibád, de szemüveges lennék, csak nem merem feltenni ha egyedül vagyok sem.

#57 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 13:18

Thomas Keneally: Schindler bárkája - belõle készült a Schindler listája. Ha valaki azt hitte, a film durva, rá kell döbbennie, hogy Keneally dokumentumregénye messze túlszárnyalja azt... Posted Image

#58 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 20:01

Úristen Gabó!Miket olvasol?Majd jól olyan leszel, mint én aki nem megy az utcára boxer, stilettó nélkül. Posted Image

#59 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:35

Tibor Fischer: A béka segge alattNémiképp aktuális is, mert a könyv egy huszonéves fiú életérõl szól az ötvenes években (egy kosárlabdacsapat viszontagságaival együtt, ahol mindenki csak azért van, hogy valami mást megússzon), és az októberi forradalom a vége. Hihetetlenül jó korrajz, igazi humorral.

#60 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:41

Nem ILYENEKET olvasok. Ez csak egy volt; valaki ajánlotta, én meg belevágtam. Néha ilyet is kell, csak hogy legyen összehasonlítási alapom. Posted ImageMi az a stiletto? Csak hogy tanuljak valamit. Posted ImageMostanában Terry Pratchett-et olvasok. Az jóval vidámabb. És persze A lovaglás alapjai c. könyvet. Posted Image

#61 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 14:34

Mongol nagyúr!Nekem Nietzsche igen bejött. Nem állítanám, hogy bármit is tudok róla, de nem akartam tõle semmi borzasztót elkövetni. Sõt éppenséggel világképembe illettek dolgai, mármint az én értelmezésemben. Bár, ha jól emlékszem eléggé eltérõ hangulatú mûvei születtek különbözõ idõpontokban.Különösképp az "Imigyen szólt Zarathusztra" tetszett. (Most jó sok zavaros marhaságot írtam Posted Image)

#62 deny

deny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 1. - 17:14

Sziasztok!Nagyon ritkán jut idõm olvasni, de Fable-t én is szeretem. Nem mindegyik könyve tetszik, de ha csak könnyû szórakozásra vágyik az ember, megteszi. Gyüjtöm Agatha Christie könyveit, de még csak 72 db van, ha valakinek van elfekvõ és szívesen megválna tõle, megveszem (és persze ha még nincs meg). Viszont szeretem a Világirodalom Remekei sorozatot is, ott a kedvencem Shi-Na-Jan Vízparti történet. Szamurájokról szól. Persze elõéletemhez némi harcmûveszet üzése is hozzátartozott.Salvador Daliról is olvastam. Még rengeteg minden érdekel, de idõ hiányában azok nyugdijas éveimre maradnak.Deny

#63 kabor

kabor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 15. - 13:23

Jóval fentebb valaki Poppert emlegette. Egy rövid kis történet tõle:A táltosló legendája Élt egyszer a Mennyei Birodalomban egy hatalmas mandarin. egy napon magához hívta az udvarában élõ agg taoista bölcset. - Ugye tudod, hogy egész életemben egy táltosló után vágyódtam, de soha nem találtam rá egyre sem. Most híre érkezett annak, hogy az óceán partján eladásra kínálnak egyet. Olyan drágán adják, hogy rámenne fele vagyonom. Én akkor is megvenném, de attól félek, hogy becsapnak. Kérlek utazz oda, nézd meg, hogy valódi táltosló-e, és ha igen, akkor megveszem. - Uram - szólt az öreg - én már kilencven is elmúltam. Nem bírok olyan messzire utazni. De van nekem egy jó barátom, õ még csak hetven éves, és megbízhatsz az ítéletében. Õt küldd el helyettem. Így is történt. Idõ múltán megint hivatja a mandarin a bölcset. - A te barátod teljesen hülye! Megvetette velem a lovat. Kérdem, hogy milyen? Azt mondja, hogy egy nagy fehér kanca. Hát tegnap megérkezett a ló. Egy kis fekete mén! - Uram, megnézhetném én is ezt a lovat? Mindketten lemennek az istállóba, nézik a kis fekete mént, és az öreg taoistának potyogni kezdenek a könnyei. - Miért sírsz? - Örömömben sírok. Mert az én barátom nagyon jól öregszik. Már csak a lényegre figyel. Uram, ez táltosló!... (Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata -részlet-)

#64 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 6. - 16:23

Sziasztok! Nekiálltam elolvasni a kötelezõ olvasmányokat és egy Gogollal kezdtem, Az orr-ral. Szétröhögtem magam rajta, pedig semmi értelme az egésznek. Ha van fél órátok, olvassátok el, halálos! Posted Image

#65 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 18:35

Sziasztok!Mindenhol kerestema neten de sehol nem találtam. Nekem van egy könyvem: Malonyay Dezsõ : Munkácsy Mihály( Ismertetõjelei: Kiadta a Singer és Wolfner , 1900-ban , Második kiadás , az eleje:Réz domborulat ami Munkácsy-t ábrázolja , kék , Középen Munkácsy aláírása a réz micsoda meg az aláírás körül aranyszínû keret van benne kék virágok, vászonborítású.)Ha tud valaki errõl a könyvrõl lécci írjon. Pl. Ára Mennyi van belõle stb. Köszike

#66 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 13. - 10:40

Figyelem sci-fit és robot novellákat kedvelõk! Megjelent Isaac Asimov: Teljes Alapítvány-Birodalom-Robot Univerzuma!!! 5, egyenként 6-700 oldalas kötetben.Nem teljes Asimov életmû és nem teljes Univerzum. Csak amit Asimov írt belõle.

#67 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 szeptember 6. - 22:00

Wass Albert.

#68 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 7. - 2:37

KT! Posted Image

#69 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 7. - 11:21

Most olvasom a Farkasokkal Táncoló-t. A film is, és a könyv is fantasztikus!

#70 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 8:11

Az mirõl is szól? :confused: Úgy rémlik, hogy láttam már. :rolleyes: Posted Image :cool: [ Szeptember 09, 2003, 08:20: Az üzenetet átszerkesztette: Ken Tacky ]

#71 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 16:21

Arról, hogy miután sérülésébõl felépül John J. Dunbar hadnagy, oda vezénylik, ahova õ maga akart menni, és ez a határvidéken van, hogy láthassa a prérit, indiánokatAmikor megérkezik az erõdítménybe, senki nincs ott, de õ ottmarad. és a hónapok alatt megismerkedik egy indiántörzzsel, és végül beleszeret az ottani fehér asszonyba. Posted Image

#72 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 16:23

Jaaaaaa.

#73 Corallino

Corallino

    Csikó

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 10. - 14:56

Üdv Mindenkinek! Szeretném megvenni az Irányelvek a lovaglás és hajtás számára c. kötet 1. részét, lehetõleg Zala megyében, de máshonnan is jó. Aki tud segíteni, legyen szíves írjon egy e-mailt vagy egy SMS-t.E-mail: nimrodel15@freemail.hu :rolleyes: Tel.: 06302609643 :rolleyes: :D Elõre is köszi! :rolleyes: :D tongue.gif

#74 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 10. - 17:28

Hali!Vadi új könyveket sikerült beszereznem, így már kisebb nagyobb hiányokkal 80 féle lovas témájú könyvbõl lehet mazsolázgatni nálam!Gyerekeknek a következõket sikerült hoznom:Mi Micsoda sorozat: Vadnyugat (ha minden igaz lassan megjön a Lovak címû is)Aztán a "Fekete szépség" szép rajzokkal.Tudod-e sorozat: LovakPónik és lovakÉdes Charity (regény)Öreg póni új gazdája (regény)Felnõtt lovasoknak:Gazdasági állatok viselkedése: LovakÚj sorozat!!!! 3 kis könyvecske jelent meg1. futószárazás2. lovastúra vezetés3. egyes fogat és hajtásLovasoktatók a lovaglásról170 év ...Most csak ennyi!Hali, PH Posted Image

#75 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 17. - 10:03

Hali!Én legutóbb az 1984-et olvastam. Hát az a könyv nagyon jó. Mármint a történet. Hát rendesen elgondolkodtam utána. És bár sejtettem, hogy ez lesz a vége, nagyon "rosszul" éríntett. Másképp nem tudom megfogalmazni, no mindegy, reméle értitek.Ami még nagyon tetszett az A patkánykirély. Amásodik világháború alatt játszódik, egy fogolytáboréletét mutatja be. Eddig kétszer olvastam el.Na nem untatlak tovább titieket... Posted Image

#76 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 2. - 18:48

Help please! Házidolgozatot kellene írnom Orwell Állatfarmjából és nincs hozzá semmi forrásom se segítségem. Aki olvasta vagy tud ilyen elemzést juttatni nekem e-milben, az segítsen légyszi! Nagyon hálás lennék. Az is jó ha valami használhatót írtok a netrõl bár én nem találtam semmi okosat. Köszi...

#77 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 2. - 19:28

El kellett volna olvasni a könyvet...

#78 Fehér Táltos

Fehér Táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 215 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 2. - 21:07

A lényeg, hogy mindenki egyenrangú, de a disznók még egyenrangúbak! :D

#79 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 2. - 21:30

Van rajzfilm változat is :D

#80 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 2. - 23:16

[url="http://"http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/kulfoldi/orwell/afarm/afarm.htm"]http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/sz...afarm/afarm.htm[/url]