Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#6121 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 21:38

Ja, úgy más. Mért olyannak van pénze, aki hülyeségre költi?



#6122 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 6:01

És miért gondolja bárki, hogy képek, cikkek, riportok alapján tévedhetetlenül véleményt formálhat valakiről?!

Tanulni bárkitől lehet, a hülyeség mindig relatív mint ahogy az is, mi a sok pénz ...

Én a múltkor kiszámoltam valakinek egyetlen versenyhétvégén mennyit költ el arra hogy olyan lóval versenyezzen akivel

soha nem került még az első helyek közelébe- ugyanis sérelmezte, hogy milyen drágák a lovas kurzusok...

Példának hoztam fel egy marócpusztai nyílt napot, ahol telekocsival 6,000 - ből megúsztuk ebéddel együtt 

nem sikerült  :unsure:

(persze arra az eseményre is rengetegen mondanak kritikát, nem is beszélve arról, aki tartja)

 

((és különben is mindenki dögöljön meg akinek több pénze van arra, amire én szívesen költenék de nem tudok  :dev: ))

 


  • Ernest kedvelte

#6123 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 6:32

A kereslet-kinálat és az igények-lehetőségek összhangja. Van ami objekjív, van ami szubjektív (pl. a "hülyeség").



#6124 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 8:41

 

 

Aki agyon lövi a lovát dühében az nem hiszem hogy tiszteletre méltó.......

???  :wot:  :wot:  :wot:  :hu:  jééééézus.



#6125 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 9:21

A kezdő lovas olyan, mint a szerelmes férj. Mindent elhisz és semmit sem lát!



#6126 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 9:25

és amit megírnak az újságban az úgy is van és ami nincs fenn fészbúkon az nem is létezik ... :angry:



#6127 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 17:31

En nem tudom, hogy ez az agyonloveses sztori honnan jott, soha nem hallottam ilyet, es nem is talalok rola semmit.

Ez a video azonban "odaat" nagy port kavart.
Monty Roberts itt mintha elfelejtett volna suttogni...



A temahoz en nem tudok hozzaszolni, mert nem vagyok suttogo, nem is ertek hozza, illetve sem a nenit, sem a lovat, sem Monty-t nem ismerem, plane nem szemelyesen.
Csak az a loagyonlovos tortenet kesztetett a hozzaszolasra.

( a video nem tudom miert, de korhataros. Ha valakinek van gugli fiokja, meg tudja nezni.)

#6128 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 18:25

Erről azt meséli az érintett piros kendős ember, hogy nem részt vett az eseményen hanem tanúja volt és sokan sokféleképpen próbálták ellene felhasználni a felvételt, kevés sikerrel. 

A közelin azért némi zavarodottságot látni az arcán, állítólag kétségbe volt esve és nyilvánvaló volt hogy csőbe húzták.

Ilyen világban élünk.

 

 

 

 



#6129 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 15. - 20:14

En nem tudom, hogy ez az agyonloveses sztori honnan jott, soha nem hallottam ilyet, es nem is talalok rola semmit.

 

 

Megjelent egy könyv már elég régen "Suttogások és Hazugságok" címen. Többek között abban is benne van ha jól tudom, de én ezt személyesen hallottam olyan valakitől akinek bízok a szavában. Nem Magyarországi...



#6130 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 16. - 12:34

Az éremnek mindig 2 oldala van + egy éle ....

Az a csodás, hogy bárki állíthat bármit és az ellenkezőjét is, az igazság csak azok számára egyértelmű,

akik tanúi voltak. (de még nekik is megvan a maguk nézőpontja )

 

Amúgy az említett könyvről sem "tudunk" túl sok jót :

http://www.amazon.co...howViewpoints=1


  • N.C. kedvelte

#6131 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 16. - 19:01

Ami tény:

Örülnék, ha ennyi idősen körbe tudnám repkedni a Glóbuszt és még lóra tudnék ülni. Bármilyenre...



#6132 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 16. - 22:40

Az éremnek mindig 2 oldala van + egy éle ....

Az a csodás, hogy bárki állíthat bármit és az ellenkezőjét is, az igazság csak azok számára egyértelmű,

akik tanúi voltak. (de még nekik is megvan a maguk nézőpontja )

 

Amúgy az említett könyvről sem "tudunk" túl sok jót :

http://www.amazon.co...howViewpoints=1

 

Az igazság "odaát" van... mármint Amerikában.... ;)



#6133 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 16. - 22:41

Ami tény:

Örülnék, ha ennyi idősen körbe tudnám repkedni a Glóbuszt és még lóra tudnék ülni. Bármilyenre...

 

Még nem vagy annyi. Nem? :) Ráérsz akkor gondolkodni rajta... :)


  • fafaragó kedvelte

#6134 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 17. - 9:15

Olvasgatom a hozzászólásaitokat, miközben ismeretlen okból többször is ledobál a net. A felugró párbeszéd ablakban így ötpercenként nyomkodom: "Csatlakozás", Csatlakozás"  :dev:



#6135 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 17. - 10:21

Meg kéne suttogni. Talán tartósabb lenne a csatlakozás.


  • Bereki, N.C. és fafaragó kedveli

#6136 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 5. - 22:21

Aki nem érti az egésznek a lényegét,elindíthat sok ezer lovat,se lesz elfogadott. Balassa is már a rangra meg a javakra ment rá,hát mi másra!!! :dev: A módszere meg a katonaság számára használhatatlan volt,azért léptették elő. 


  • N.C. és fafaragó kedveli

#6137 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 7:02

 

Majd Pataky segít neki ;) Egy kérdés: kiről lett mintázva a Suttogó c. Film? Nem Montyról úgy emlékszem..

 

Pataky "pumakéz" Kata a sját lovát sem tudta rendbe hozni.... 

 

 

Azon kívül, hogy egy vicc az a nő, mármint mint lókiképző, talán ott kellene kezdenie, hogy megtanul lovagolni.

 

Sok erőszakmentes lovazás mellett elkötelezett több erőszakot követ el szerencsétlen lóállaton, a "lovaglásával", mintha kétszer jól alárúgna, ha agyatlankodik a ló.



#6138 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 13:10

A hazai lovasélet átka, hogy mindenki úgy gondolja, amit ő csinál, az  "A LOVAGLÁS". Sok, amúgy tök jó lovas nem fordít elég figyelmet arra, hogy a lova tudjon viselkedni, ne ijedezzen minden szartól, a naturálosok nem tudnak ülni, lovagolni, aki tud lovat képezni, az nem mer kimenni egy lendületes terepre, netán túrára,  mindenki ül a maga dobozában és fikázza a másikat.

Sajnos a legtöbb szabadidomítónál én is azt látom, amit Tipara írt, kevés a jó lovas köztük. +Feri is szóvátette ezt nemrégiben.


  • Kistáltos és N.C. kedveli

#6139 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 15:16

A hazai lovasélet átka, hogy mindenki úgy gondolja, amit ő csinál, az  "A LOVAGLÁS". Sok, amúgy tök jó lovas nem fordít elég figyelmet arra, hogy a lova tudjon viselkedni, ne ijedezzen minden szartól, a naturálosok nem tudnak ülni, lovagolni, aki tud lovat képezni, az nem mer kimenni egy lendületes terepre, netán túrára,  mindenki ül a maga dobozában és fikázza a másikat.

Sajnos a legtöbb szabadidomítónál én is azt látom, amit Tipara írt, kevés a jó lovas köztük. +Feri is szóvátette ezt nemrégiben.

 

Sajnos ezzel egyet tudok érteni. A lovastudás nagyon szerteágazó ismeretanyagot ölel(ne) fel, amire a mai társadalomban nincs is sok esély (idő, pénz, benzin, lehetőség), hogy megszerezzük. Lássuk be őszintén nem sok ember kíván a lovaglás aszkétájává válni.

 

Ki milyen életformát él, azt egészíti ki a lóval. Neki "az" lesz a lovaglás. És azért nem is tanul, mert erre indítja a korszellem: ne tanulj meg semmit, használj kiegészítő szolgáltatásokat. Autószerelő -> lószerelő. Gumis -> kovács. Csomagmegőrző -> bértartó. Pszichológus -> suttogó. Gépjármű oktató -> lovasoktató. KRESZ vizsga -> rajtengedély vizsga. Drága kocsi - jó kocsi -> drága ló - jó ló. Jó drága szolgáltatás - távirányítós kényelem -> jó drága tréner - távirányítható ló. Miről beszélsz? Minek tanulni:  Pénz, portfólió kérdése az egész. :kir:

 

Másrészt, ami leginkább ide a topikba való: a legtöbben csőlátóvá, egyistenhívővé is válnak. Egyetlen kizárólagos utat keresnek, és persze meg is találják azt valamiben, vagy valakiben. (mondjuk egy jó drágán dolgozó pumakezű istennőben. :gm:)

 

Aztán persze a tanult tudás megosztása, meg egymás segítése - na az már megint más tészta. Egy ilyen irígy, kirekesztő, önző, törzsi-nemzetségi reflexekkel terhelt társadalomban, mint a magyar, ne várjunk már nyer - nyer együttműködést, bizalmat, toleranciát, mi több egymás kölcsönös előnyökhöz juttatását. (Tudjuk ugye: " Ha már a mienknek annyi, hát dögöljön meg a szomszéd tehene is" :PP .)

 

De ezzel minden igényes dolgot mívelő kortársunk így van a karatétól a bioenergia - slowlife - meditációs hasbaakasztásokon át a számítógépen írt "slágerekig". "Isten dobókockájában mindig van ólom." Aza semmi sincs ingyen, csak az ígérete (értsd: stílus, fíling, király, Like). Erről szólt a Gyalogkakukk  is a "csak vizet kell hozzáadni" poénjaival, amit a buta prérifarkas mindig sziszematikusan benyelt, mint kacsa a nokedlit. :dev:


  • izland kedvelte

#6140 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 15:36

 

En nem tudom, hogy ez az agyonloveses sztori honnan jott, soha nem hallottam ilyet, es nem is talalok rola semmit.

 

 

Megjelent egy könyv már elég régen "Suttogások és Hazugságok" címen. Többek között abban is benne van ha jól tudom, de én ezt személyesen hallottam olyan valakitől akinek bízok a szavában. Nem Magyarországi...

 

 

Szomorú. Jól látod Moli, ha valamit nem tudunk a magunk képére görbíteni, akkor így-úgy hozzáigazítjuk a világot. Ha az az énképünk, hogy minden lovat el tudunk indítani, akkor ugye nincs olyan ló amit ne tudnánk. De ha mégis lenne, akkor se legyen. (ld. az Agresszív Kismalac vicceket).

 

EZT a képalkotást vélem felfedezni minden suttyogó :cool: és hívei körében. Nem új dolog ez. Ha valaki megnézi mondjuk az iszlám vallást, vagy a kínai, indiai kuturális - szakrális dolgok sokezer(!) éves történetét ugyanazt (ugyanezt) tapasztaja. Megjelenik Al Dzsazi Ráncvana Hasszán (vagy Lao Kao Sokatmondo vagy Prana Dzsana Pizsama) mond valamit ami igaz 10 dologból háromra nyilvánvalóan, 10 dologból ötre "félreérted kiskomám 10 év múlva majd meglátod" alapon, 1-re úgy hogy maga a Guru is küzd vele, hogy miképp húzza rá az elémletét (mint Bohr az atommodellt) és 1, amire az istennek se...

 

Igazi(bb) trénerek elismerik: Bizony nem mindenhatóak, nem minden lóra és nem minden esetben működik a tudományuk. Ehhez viszont már emberileg elég nagynak, erkölcsileg elég bölcsnek kell ám lenni. :cool:



#6141 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 14. - 15:29

Szomorú. Jól látod Moli, ha valamit nem tudunk a magunk képére görbíteni, akkor így-úgy hozzáigazítjuk a világot. Ha az az énképünk, hogy minden lovat el tudunk indítani, akkor ugye nincs olyan ló amit ne tudnánk. De ha mégis lenne, akkor se legyen. (ld. az Agresszív Kismalac vicceket).

gazi(bb) trénerek elismerik: Bizony nem mindenhatóak, nem minden lóra és nem minden esetben működik a tudományuk. Ehhez viszont már emberileg elég nagynak, erkölcsileg elég bölcsnek kell ám lenni. :cool:

 

:rockon:



#6142 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 12. - 10:44

Ki kit suttog?


  • Tom Forest és Tily kedveli

#6143 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 május 29. - 18:06

„A ménes részévé kell válni”szb_1393.jpeg