Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Amerikai Pit Bull Terrier


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
72 válasz a témához

#1 metaxxa86

metaxxa86

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 12:02

Imádom a "harci kutyákat", és mindig is érdekelt a pit bull. De annyi rosszat hallani róla! pl emberre támad, stb. de ez sztem csak nevelés kérdése, nem?? ha van vkinek, légyszi írjon, hogy mik a tapasztalatai!!köszeeee :yeah:

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 30. - 17:56

Emberre igen ritkán, hacsak nem úgy nevelik.Ezeket fõleg kutyaviadalokra tenyésztik, tehát inkább másik kutyákra veszélyes. Sokukat nem is lehet más kutyákkal, csak egyedül tartani. A viadalokra nem is mehetett olyan kutya, melyik emberre támadt.

#3 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 15:10

csak érdekességként, Pécs és Orfû között a buszon utazott egy fiatal pár, egy pitbull kutyussal.helyes volt, figyelt az emberekre, semmi rosszindulat.volt rajta szájkosár, de azt le is vették a meleg miatt. ami késõbb tûnt fel, hogy durva nagy szögesnyakörv olt szerencsétlenen, és a szögek befele álltak.ez a példa arra, amikor egy hülye p%csának vesznek egy ilyen kutyát az meg nem tudja nevelni. ahhoz túl sötét, a szögesnyakörv jobban tetszett neki. és a szukán látszott,hogy már volt alma, pedig nem szabadna tenyészteni ilyen kutyát.a tapasztalat: a kutya helyes volt, a gazdái annál kevésbé.

#4 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 16:51

Tájékoztatólag.Pitbull, pitbull terrier (stb) ma, Magyarországon, legálisan legfeljebb mutatóba akad. Ami volt, azt veszélyes ebbé minõsítették; és egy sor szigorú feltétel vonatkozik a tartására (kettõ a rengeteg közül, hogy emgedélyeztetni kell a tartást, a kutyát pedig ivartalanítani kell).Ami pitbull, azt tényleg harci kutyának használják ennek megfelelõ lelkületû emberek; szigorúan feketén.A többi pedig, ami úgy néz ki, mintha pitbull lenne (és, teszem hozzá; a veszélyes ebek tartására vonatkozó rendelet meghozatala elõtt - ill., ha akkor még nem élt, akkor az akkori õsei - az is volt), az "amerikai staffordshire terrier", esetleg "staffordshire bullterrier". Ami viszont a hatályos szabályok szerint minden további komplikáció nélkül tartható, tenyészthetõ... stb.Egyébként a köztudatban "kemény/harci kutya"ként bentlévõ fajtáknak ("pitbull"on kívül pl rottweiler, argentin dog, stb) pont ez, az emberekben élõ kép árt a legtöbbet - nagyon gyakori sajnos (sõt mondhatni az a tipikus) hogy olyasvalaki vesz ilyen fajtájú kiskutyát, akinek a kisebbrendûségi érzésének a kompenzálására vagy az agresszív ösztönei kiélésére kell "kemény kutya", aztán ennek megfelelõen neveli; aztán lehet csodálkozni, ha a lebutított, elvadított állat más kutyákra vagy emberre támad.

#5 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 17:01

akkor a pitbull nem fajta hanem típus?

#6 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 17:09

Fajtának nevezték, amíg be nem tiltották; azóta is fajta, csak tilos tartani; ezért az azelõtt idetartozó kutyákat átnevezték másmilyen fajtájúnak.

#7 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 17:47

tehát lehet, hogy tényleg pitbullt láttam, csak másnak hívják, és a gazdái törvénysértõek, mert fedeztették/nem ivartalanították.végülis, aki szögesnyakörvet rak egy kutyára, az bármire képes...köszi,most már ezt is tudom :)

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 18:34

Volt olyan (lehet, hogy még ma is van), aki a pitbullját "átmínõsítette" amerikai staffordshire terrierre. Ezeket nem kell ivartalanítani, sõt tenyésztik. Mivel még a szakembereknek is igen nehéz megkülönböztetni a két fajtát (mert ez két fajta volt), sajnos ez is lehetséges.A pit elvileg magasabb, de vékonyabb és a feje is más mint a staffordnak.Egyébként nagyon kevesen voltak azok, akik bejelentették így a kutyájukat és tényleg ivartalanították is.

#9 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 19:12

kiskapuk mindenhol vannak, és ki is használják õket. ez nem is lenne baj, ha két napja se az ment volna a híradóban, hogy találtak kutyaviadalos pitbullokat.....ezt nem lehet törvénnyel megállítani. :(

#10 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 18:11

Sziasztok!
Ha valakit érdekelne Amerikai Staffordshire Terrier kiskutya, akkor vegyen fel msnre (bullyka@hotmail.com) vagy írjon mailt (gohrah@citromail.hu) és küldök a kutyukról képet. Apum ebtenyésztõ, és van még 4 eladó kiskutyunk. Baráti áron, azaz 15 000 Ft körül.

Na, bocsi a hirdetésért, csak már nagyok és elég sokat esznek és nem könnyû sok kutyát eltartani... A Pitekrõl semmi rossz tapasztalatom nincs, az emberek nagyon szeretnek félni azoktól a dolgoktól amiket nem ismernek, illetve nagyon szeretnek hinni a pletyiknek. Én végig harci kutyák mellett nõttem fel, mert apa nem mostanában kezdte a kutyatenyésztést, sokszor voltam egyedül hagyva velük és milyen érdekes még mindig élek! Persze az embernek kell, hogy legyen tapasztalata kutyuk terén ha harci kuytát akar venni -szerintem. Sokan azt hiszik, hogy meg akarják támadni õket, amikor a kutya csak játszani akar, persze egy gazdinak ismernie kell a kutyáját ahhoz, hogy tudja, mikor játszik és mikor gondolja komolyan. De ez már a tartáshoz kapcsolódik nem a tapasztalotokhoz... Na mindegy. Úgy kb. ennyi így hirtelen :)

#11 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 22:51

Sajnos sokan tartanak azért kutyát, hogy "legyen" és õrizze valaki a házat, dísznek, divatból stb! Ez a legbutább elgondolás! :rolleyes: Vannak olyan fajták, akikkel vaktában sok mindent meg lehet csinálni! Viszont tisztában kell lenni vele, hogy vannak komolyabb "fellépést" kívánó fajták, és csak akkor lehet harmónikus a kapcsolat, ha tisztában vagyunk az õ elvárásaival is, és a saját képességeinkkel is! Munkatársamnak rotija volt. Mesélte, elõfordult, hogy nem engedte be õket a házba, mert éppen a küszöbön aludt. Felkelteni nem hagyta magát, átlépni sem engedett! Meg kellett várniuk, amíg úgy döntött felkel! Ez szerintem hatalmas probléma! :rolleyes: Ilyenkor már nem gyerekjáték a kutya! Persze ez mind a gazda hibája! Nem tartok a "harci" fajtáktól, nagyon szépek és inteligensek! Tetszenek is, de messze nem felelnék meg gazdának! :) Képek lesznek a kiskutyákról? ;)

#12 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 30. - 13:05

De vannak ám ;) Igaz, eléggé elmosódtak, mert nagyon izgágák a kicsik, de a lényeg látszik :)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Hát a rotikkal nem vagyok túlzottan kibékülve :( Volt egy Eddi nevû rotink, én mindig mondtam, hogy az a kutya nem néz rám túl szépen, hát látszik az ujjamon, hogy mennyire igazam volt :guny: xD De a mostani rotimat imádom, mert õ vigyáz a lovaimra :D

Edited by Gohrah, 2008 április 30. - 13:07.


#13 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 2. - 21:13

Gohrah! Egy telefonszámot küldenél a mate@szerdahelyi.hu címre? Kölyök staffet keresek éppen. Köszi: M.

#14 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 22:44

Köszönjük Gohrah, hogy felraktad ide a hirdetést.

Már 10 napja nálunk van a kis Sába! Cseperedik rendesen!

Posted Image

#15 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 20. - 6:23

Köszönjük Gohrah, hogy felraktad ide a hirdetést.

Már 10 napja nálunk van a kis Sába! Cseperedik rendesen!

Posted Image



Nekem is Õ tetszett a legjobban az alomból:) Mano, kívánok neketek sok örömet együtt... :ang:
És örülnék, ha képekben nyomon követhetném a növekedését(sztem nem csak én :kir: )

#16 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 13:29

Köszönjük Gohrah, hogy felraktad ide a hirdetést.

Már 10 napja nálunk van a kis Sába! Cseperedik rendesen!

Posted Image



Jajj de gyönyörû lett! :eek: Nagyon jó nevet adtatok neki, illik hozzá! :) Nem is jutok szóhoz, gyönyörû lett! :kir: Köszönöm szépen, hogy tettél fel róla képet! :D

#17 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 11. - 17:08

Posted Image

Sába NÕ! (3 hónapos)

#18 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 7:30

Talált kutyus:

"Fajtája: staffor tshire terrier
Kora: kölyök
Neme: szuka

Helyszín: gyõr
adyváros kék diszkont melletti parkban találtuk. Keresi gazdiját !!!

Ismertetõ jele: a fotón látható

Idõpont: 2008-06-23


Megjegyzés:
Találta: Fincza Gabriella, 20/9855262, Feladva: 2008-06-24"

Posted Image



Itt találtam a hírdetést: http://www.netboard.....php?topic=6731

#19 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 11:50

Posted Image

Sába NÕ! (3 hónapos)


Váó! Sába nemcsak hgy nõ, de egyre szebb is lesz!:) Köszönjük szépen a képeket! :P :))

#20 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 13. - 12:31

Sába egy gyönyörû és különleges kinézetû kuty...Gratula hozzá :)

#21 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 3. - 20:22

:) Sziasztok! :) Megint vannak eladó stafi kiskutyuk. Most egy hetesek. December elsõ-második hetében elvihetõek. Ár: 25000 Ft. Majd teszek fel róluk képet. Szülõk megint Sábakuytus szülei :D szóval ugyanazok mint eddig. majd teszek fel képeket. Mano Sába rosszalkodik már? :dev: :)

#22 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 21. - 1:01

Sábáról egyszerűen lehetetlenség fotót készíteni. Két fotót azért felteszek, bár elég gyatrák és nem adják vissza a kutya szépségét, erejét. Egyik 5 hónapos korában készült, a másik meg 8 hónaposan.

Olyan robbanékony a kutya, hogy az valami döbbenetes. Azt hinné az ember, hogy teljes erejével fut, de nem.. Képes visszakapcsolni, és mint akit rakétából lőttek ki.. Mondjuk az 1700 nm-en van lehetősége futni/játszani.

Posted Image

Posted Image


Gohrah!
Rakj fel fotókat az új alomról, hátha elhozhatok még egy kölyköt, bár nem hiszem, hogy a párom engedné. :D

Edited by mano83, 2008 november 21. - 1:01.


#23 Mona84

Mona84

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 21. - 7:19

Sziasztok! Most találtam ide. Ahogy nézem majdnem egyidõs kutyusaink vannak :D A miénk kan és most novemberben 1 éves.

#24 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 21. - 11:57

Miért áll így a füle a kutyónak? :huh:

#25 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 23. - 11:08

Sziasztok!

Nekem alapból volt némi elõítéletem a pittekkel kapcsolatban, természetesen a média hatására és a tudatlanságomnak köszönhetõen.

Az exem, akivel a tenyésztést (vadászgörény) elkezdtük és csináljuk azóta is, kitalálta, hogy neki pitt kell. Kicsit húztam a számat, de belementem. Elõször egy fajtamentéssel IS foglalkozó családhoz mentünk, ahol sok brutál állatkát láttunk, többek közt olyanokat is, akiket a hatóság által elrendelt altatás elõl menekítettek ki, hamis orvosi igazolással akár. Ukrán maffiózók elhülyített állata volt az egyik, most fõleg úgy volt veszélyes, hogy a nyálába próbált belefojtani. :D Egy másik egy sikertelen harc után lett szó szerint kidobva az út szélére félholtan. Addigi neveltetésének megfelelõen mindent szét akart szedni. Fáradtságos és hozzáértõ munkásságuk nyomán már a macska is nyugodtan törlekedhetett a lábához.
Tõlük hoztunk el egy általuk tenyésztett kölyköt. Értelemszerûen a leg agilisebbet választottuk ki. Jól sikerült. Õ lett Shiva.


Exem nem bírt a vérével, kellett neki még egy, ehhez az egyik leghíresebb tenyészetet kereste meg, többszörös nyertes szülõkkel. Sokat utaztunk érte az ország keleti végébe, és elhoztuk Titát, aki a fajtája gyönyörû egyede, küllemre, de szegényke full agyatlan :) Megtudtuk, hogy a hatósági szankciók hatására a pitteket valóban Amerikai staff néven nyomják tovább és Titának akár törzskönyvet is kérhetünk...
Tita.

Nekem már volt nagy kutyám, tudom hogyan kell nevelni ahhoz, hogy az említett "küszöbön fekvõs" problémák ne fordulhassanak elõ. A falkavezérséget el kell érni náluk, különben a kutya nem társ, hanem veszélyforrás. Így a pittek nevelése sem okozott akadályt, bár valójában csak az egyiket kellett nevelni, Shivát. Bár kissebb, gyengébb, mint a küllemre tökéletes Tita, mégis õ a góré kettejük közt (mindketten szukák). Shiva volt a kezdeményezõ, és az ügyesebb is köztük mindig, Tita csak követte. Az egyetlen komolyabb konfrontációra köztünk akkor került sor, amikor elkezdte felderíteni a szomszéd kertjét, a kerítés alatt átásva. Elõször figyelmeztetés, másodszor nyomatékos figyelmeztetés, harmadszorra viszont jött a terror. Természetesen nem verve, hanem legyõzve. "Földhözvágva", leszorítva, megadásig. Ezt végignézte Tita is. Onnantól kezdve, bármit mondok, úgy teszi MINDKETTÕ. És nem rettegnek tõlem, csak tisztelnek, de erre szükség is van. Nincs velük semmi probléma. Hihetetlenül agilis, erõs és ügyes kutyák.

Azt tudtátok, hogy kitaláltak neki egy új, korrekt versenyeztetési formát? Csak hogy az agilitásul ne maradjon kiaknázatlan: Erõ versenyeket rendeznek nekik és akár 1 tonnát is elhúznak a verseny kutyák!


(átszerk. képeket töröltem:Ilusta)

#26 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 23. - 13:14

Az elõzõ képek eléggé nagy méretûek lettek, beadom hozzáféréssel is inkább:

Shiva

Tita

Mivel az elõzõbe már nem tudok belepiszkálni, kérnék egy moderátort, garázdálkodjon benne picit a képek eltüntetése érdekében :dev:

Edited by Ilusta, 2008 november 23. - 19:49.


#27 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 25. - 14:22

Jézusom de aranyos lett! :gm: Köszi a képeket :) Emlékszem mikor nálunk volt, én abszolút nem tudtam képet csinálni róla annyira mozgott :dev: Talán ezen a hétvégén már tudok csinálni a kicsikrõl jobb képet, egyenlõre az infralámpa látszik leginkább :D


Most csak ezt az egy képet teszem fel, de ha lesznek újak akkor rögtön jönnek azok is :ang:
kicsik

#28 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 17:34

Helyesek! Kérünk mostani fotókat!!! :)

#29 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 30. - 16:28

Köszi :)
Jönnek az új képek :dev: Jövõhéten már el lehet õket vinni, szóval, ha van rá érdeklõdõ akkor írjon magánt vagy küldjön üzit a gohrah@citromail.hu -ra :)

Staffik 1
Staffik 2
Staffik 3
Staffik 4

Nem leszólni, tudom, hogy nem csinálok túl jó képeket xD De egyszerûen lehetetlen :D

#30 Gohrah

Gohrah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 19:53

Köszi :)
Jönnek az új képek :dev: Jövõhéten már el lehet õket vinni, szóval, ha van rá érdeklõdõ akkor írjon magánt vagy küldjön üzit a gohrah@citromail.hu -ra :)

Staffik 1
Staffik 2
Staffik 3
Staffik 4

Nem leszólni, tudom, hogy nem csinálok túl jó képeket xD De egyszerûen lehetetlen :D


A képek amúgy nov. 30-án készültek, csak rosszul van beállítva a gépen a time xD

#31 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 13. - 20:02

A haveromnál, ahol dolgozom, pit bull van. Nagyon szelíd, imádja a gyerekeket (nem ízre!), szereti a lovakat (szegény már azt is megtanulta, hogy nem tanácsos a farkukon lógni). Kicsit lusta, bár szeret játszani, néha fel sem lehet állítani onnan, ahol fekszik. :D Ellenpéldája a pit bullokról szóló rémtörténeteknek. Csak más kutyák miatt kell bezárni, nehogy kiszökjön, mert hát az a kilógós fajta. Mivel lóval megyünk ki, nyitva marad a kapu, úgyhogy nincs nehéz dolga, ha nincs bezárva a kennelbe. Majd töltök fel róla képet, nagyon szépecske. :) Az a legjobb, mikor a gyerekek hintáznak, õ meg a hinta alsó kötelén lóg közben. Fõleg, amikor megrázza, a hintázó gyerek meg jó nagyokat rázkódik :D

Edited by Repülõrajt, 2009 május 13. - 20:03.


#32 Dzsozifizu

Dzsozifizu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 12. - 12:50

Sziasztok nekem is van egy 7 hónapos pitem és õ is imádja a gyerekeket kint a hobbinkon a galambok meg a tyukok között rohangál, nagyon okos és szeretetre méltó kutyák és hûségesek, azok a pletykák amik terjengnek rolluk nem igazak!! mindenkinek olyan a kutyája amienre nevelte a gazdi! egy tacskóbolis lehet vér ebet nevelni!!

Posted Image

#33 Dzsozifizu

Dzsozifizu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 12. - 13:02

töltöttem fel rolla képeket várom a hozzá szólásokat

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 12. - 18:02

Azért vigyázz. 7 hónapos kutya még kölyök. Ha majd 7 évesen is ilyen kis aranyos és nyugodt a többi kutyával, akkor azt állítom, amit írsz. Kan, vagy szuka?

#35 Dzsozifizu

Dzsozifizu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 12. - 19:04

Kan! Kutyákkal szembenis barátságos csak akkor van probléma ha egy másik kan ugat rá amugy a kanokkalis el van de szerintem ez a normális! és 7 évessenis ilyen barátságos lesz mert figyelek rá ez már a második ilyen kutyám, volt német juhászom is de az tény és való hogy szigorubbnak kell bánnunk a pitekkel mint a többi kutyával és aki nem nagyon ért a kutyákhoz nem is ajánlom mert rossz kezekben sok rosszra képes! De ha valaki tud rá idõt szakítani foglalkozni vele szocializálni a kutyáját az egy hûséges társra talál benne!

#36 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 9:12

Egy ismerõsöm kérésére: pit bull fedezõkant keres a csodaszép szukájának, lehetõleg Bács-Kiskun megyében (esetleg távolabb is, bár a világ végére nem akar elmenni) Keress P.Ü.-ben vagy telefonon 06703349943

#37 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 10:46

Sziasztok nekem staffordshire terrierem van szuka már 6 éves és nagyon jó fej :) Hál istennek emberekkel barátságos csak a szuka kutyákra brenkó :D 2 kan németjuhásszal van és tök jol kijönnek :) Valakinek van valami ötlete a kan kutyák vizeletére hogy ne égesse ki a kertet?Shira Hárman :)

Edited by Floey, 2010 március 4. - 11:02.


#38 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 11:03

Úgy emlékszem, hogy olvastam valahol, hogy az amerikai pit bull tenyésztése tilos Magyarországon. Vagy ez hülyeség?

#39 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 11:04

Úgy emlékszem, hogy olvastam valahol, hogy az amerikai pit bull tenyésztése tilos Magyarországon. Vagy ez hülyeség?



Én is úgy tudom hogy éppen ezért stafford néven tenyésztik :D

#40 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 11:07

Azt nem tudom, (valami rémlik nekem is) de gyanítom, hogy ha a gazdi ennyire nincs képben a felhozatallal, akkor a kutya is arrébb van a tényleges tenyészminõségtõl. :( Tele vannak a gyepmesteri telepek és a menhelyek bull típusú kutyákkal és keverékeikkel, annyira fölösleges és felelõtlen dolog csak azért szaporítani, hogy kölykei legyenek a "csodaszép szukának"....