Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4681 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 9:16

Nem lehet kizárni? Fõleg amíg nem tudjátok szemmel tartani. Nem kintre, csak konyhába, vagy valahova, ahol nincsen csábító szövet.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4682 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 9:16

Én is a macskariasztó spray-t ajánlanám, vagy citrusos, narancs-illóolajos valamit. Vagy szimpla narancshéjat, de azt cserélni kell kiszáradás miatt. Tényleg elkerülik. Érdemes megpróbálni, mielõtt kidobnátok a kanapét. Lehet, hogy már érzi rajta a szagot, és talán ezért is jár oda, mint megszokott helyre. Arról meg fogalmam sincs, hogy miért kezdhette el...

#4683 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 9:30

Nem lehet kizárni? Fõleg amíg nem tudjátok szemmel tartani. Nem kintre, csak konyhába, vagy valahova, ahol nincsen csábító szövet.

Áhh... gyakorlatilag egész nap ki kéne zárni, éjjel párom alszik, amikor haza jövök, én fekszem le õ megy dolgozni... este lehetne bent egy szûk 4-5 órát, meg amikor szabadnaposak vagyunk. Nem akarom kínozni, akkor már inkább a kanapé menjen.

A szagot próbálom elnyomni amivel csak tudom, sajna az elsõ odavizeléstõl kezdve érezheti (Én is érzem.).
Illóolajat már néztem, de nálunk, a buta Tuskóban nem lehet kapni. A kanapéért nem lenne kár, de szerezni egy másikat helyette kicsit nehezebb.

Bár tudna beszélni, hogy elgügyögje mi baja van.

#4684 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 20:50

Hol lehet már a Mami? Éhesek vagyunk!

Posted Image

#4685 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 20:56

De édesek! :)

#4686 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 21:36

A szagot próbálom elnyomni amivel csak tudom, sajna az elsõ odavizeléstõl kezdve érezheti (Én is érzem.).
Illóolajat már néztem, de nálunk, a buta Tuskóban nem lehet kapni. A kanapéért nem lenne kár, de szerezni egy másikat helyette kicsit nehezebb.

A pisiszag-elnyomó titkos csodafegyver az ecet. Riasztani aztán már azzal riasztod amivel akarod :)
Van sokmacskás ismerõs egyébként akinek jelölési alapokon pisil egyik-másik (ivartalan felnõtt lány)macskája az ágyára; õ viaszosvászon huzatot rendszeresített a dolog ellen, a macska azzal együtt is odahugyozik, de legalább nem az ágynemû, kárpit... stb megy tönkre belé.

#4687 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 3. - 7:16

A pisiszag-elnyomó titkos csodafegyver az ecet. Riasztani aztán már azzal riasztod amivel akarod :)
Van sokmacskás ismerõs egyébként akinek jelölési alapokon pisil egyik-másik (ivartalan felnõtt lány)macskája az ágyára; õ viaszosvászon huzatot rendszeresített a dolog ellen, a macska azzal együtt is odahugyozik, de legalább nem az ágynemû, kárpit... stb megy tönkre belé.

A pokrócokat már ecetben, 90 fokon mosom.:) De ezekután "löttyintek" a kanapéra is... most úgyis sikerült kiszárítani.

Tegnap egész nap figyeltem, nem pisilt, sehova. Éjjel sem pisilt, legalábbis a kanapéra nem. Ma reggel nagynehezen alomra ment.

#4688 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 14:59

Van valakinek tapasztalata a csutkaalommal? Tegnap vettünk próbából mert piszok olcsó volt, az elsõ nap alapján a macskák szeretik. De kérdés, meddig bírhatja? Mert ha bírja, akkor még most kéne felvásárolnom egy tetemesebb mennyiséget.:)

#4689 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 18:20

Megmondom õszintén én csak a nyulam alá rakom...õ viszont borítgatja a vizét, és hamar átázik. Macskának nem lesz jó, annyira nem szívja a vizet (vizeletet), a szagot sem és nem áll össze, mint az ásványi kõzetes alom. Nehezebb lesz takarítani és az alját is moshatod, mert tiszta pisi lesz az almostálca.

#4690 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 18:35

Hát, a bio-lux-ról ugyanezek a negatívumok elmondhatók. De a környéken csak ez van.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4691 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 22:06

Én a fresis Premiere-re esküszöm. Nem olcsó, de egy macskának kb. 2 hónapig elég.

#4692 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 20:17

Zuzu, igen, sajnos az olyan, volt idõ, mikor mi is azt használtuk. Zsuzska, sajna erre nincs Fressnapf, pedig néha jó lenne. Alapvetõen silica gel-t használok, ezt most azért próbáljuk ki, mert olcsó volt. Amúgy a silica gel-nél is elõfordul, hogy az alján áll a pisi, egyszerüen azért mert a macskák nem túrják össze az almot és a felsõ réteg nagyon sokáig teljesen tisztának tûnik, csak akkor látszik, hogy koszos, ha az alomlapáttal odébbtolod ezt a felsõ réteget. Szóval az alomtálcát így is idõrõl idõre sikálni kell. Az ásványi almok közül Katzort használtunk, míg a helyi Interspar úgy nem döntött, hogy többé nem forgalamazza, pedig az igazi az lenne.:(

#4693 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 21:32

Hát igen, a Fresi tényleg nagyon jó... most is pl. volt egy limitált kiadású akciós verzió ebbõl a kedvenc almomból. De állítólag az Aldiban is szokott lenni ugyanilyen negyedannyiért, bár én még sosem láttam, csak a Shah-ot, de az nagyon gáz.

Kajában meg Pletyum most a DM-es tasakosért meg tálcásért van oda. :)

Egy kis reklám helye: https://www.facebook.com/#!/pages/Babzs...441851719172790 Pletyunak tuti lesz egy ilyenje :))

#4694 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 6:38

Nem annyira rossz dolog ez a csutkaalom.:) 2 zsákkal vettem anno, mikor kérdeztem itt, ez most fogyott el. Még egy lehet gyökér kérdés, mi baja "újabban" mindenkinek a Purinával? Nekem a macskák imádják a Friskies száraztápokat, rendes konzerv / fõtétel mellett kapják, de mindig instant fogy el.

#4695 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 14:48

Az amerikai purinával nincs gond, a magyarral van. Lótápjai elég sok lovat elküldtek Üllõre, kutyatápjai sem igazán jók, magyarul, prémium árat fizetsz egy normál tápért.

#4696 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 17:59

Éééértem. Köszi.

#4697 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 19:56

Mi amikor megtehetjük, és akciós, a Purina One-t szoktuk venni. Jó minõségûnek látszik, mint amiben nincs pl. színezék, és nagyon szeretik is. Sajnos nem olcsó, figyelni szoktuk az akciókat, és akkor bespájzolunk. Azokért az agyonreklámozott tápokért nem rajongunk. Nincs házi laborunk, de az már látszik a tápon, hogy színezett-e. Nem akarjuk lassú mérgezés által fû alá juttatni õket. Sajnos (és ez nem csak a tápokról mondható el, bármirõl) szinte minden megbízhatatlan, megtévesztenek, eltitkolnak, valótlant állítanak. Fene se tudja, melyik táp lenne a jó, és ha valamirõl azt is gondolnánk, hogy az az, nem derülne-e ki évek múlva, hogy valójában az a legrosszabb. Van olyan táp, amit kegyetlenül tesztelnek (felnyitják élve a kutyákat-macskákat, megnézni az emésztés folyamatát, aztán dobják ki a vissza se varrt állatkákat a kukába.) Na olyat meg elvbõl nem vennék. Most meg az terjeng a facebookon, hogy valakinek a táptól lett beteg a kutyája. Az ember azt gondolná, hogy a lényeg a pénztárca, meg hogy megegyék a kaját, aztán valójában annyi mindenre kellene figyelni, de nem tudunk a fent említett megtévesztések miatt. Most mindenesetre (pénztárca!) a lidl-ös 2 kilós halas tápot vettem nekik 700 Ft-ért, mindenféle szuperegészséges csudának le van írva a csomagolásán, és szívesen megeszik. Remélem, legalább nem ártok vele!

#4698 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 8:59

Nálunk tápügyben nincs választási lehetõség, Hill's vesebeteg cicceknek valót kapja, néha kap alutasakosat is belõle. Nomeg azért pulykamellsonka stb, ezekbõl kap pár falatot (mikor mi is eszünk). Méghogy tiszta állatok...Tom rendszeresen tök csipás, én takarítom neki.. :rolleyes:

#4699 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 16:04

Na igen, nekünk is van egy csipagyárosunk. Nem kevéssé undi kiszedni a csipáját. :) Neki macskanáthája volt, elhasználtunk egy teljes flakon szemcseppet rá, de a csipásodás örök. Most nekünk is van problémánk a nem megfelelõ helyre székeléssel. Harmadik napja találunk kakit a szoba egyik sarkában, ugyanott. Viszont második nap láttuk az okát is: a nagy beszorítja a legkisebbet a sarokba, és addig nyígatja, amíg szerencsétlen szó szerint összecsinálja magát. Tehát ez nem rossz szokás, de azért elég idegesítõ, fõleg így folyamatosan, mintha ezentúl ez lenne a rendszer. Régebben egyszer fordult ilyen elõ, akkor a cicaházban esett meg a dolog.

#4700 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 17:02

... De állítólag az Aldiban is szokott lenni ugyanilyen negyedannyiért, bár én még sosem láttam, csak a Shah-ot, de az nagyon gáz.

Mi baj van vele? :confused: :confused:
Ha alomról van szó, ott csak a Shah-ot lehet kapni. Nekem nagyon bevált. Szagtalanít és csomósodik, ráadásul kifejezetten olcsó.

#4701 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 21:43

És hogy nem fulladsz meg tõle? Úgy porzik, mint a veszedelem. Én nem próbálkozom többet semmiféle olcsó alommal, marad a jól bevált, nem poros, szuperül csomósodó, szagtalan, 2 hónapra elég Premiere.

#4702 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 6:43

És hogy nem fulladsz meg tõle? Úgy porzik, mint a veszedelem. Én nem próbálkozom többet semmiféle olcsó alommal, marad a jól bevált, nem poros, szuperül csomósodó, szagtalan, 2 hónapra elég Premiere.

Eskü egyszer kipróbálom. A silica gel 1700 Ft. És elég szûk két hétre.:S

Cicakaja fronton sajna Mázlista borzalmas. Mindent megun 1-2 hónap után, hiába adok neki felváltva 5-6 féle konzervet és 2 féle szárazat, valahogy mindig eljön az idõ, hogy egyik-másik nem kell többé... aztán persze pár hónap után megint finom. Tehát akár drága, akár olcsó rövid idõn belül mindig váltanunk kell és nem akkora a kínálat, ami ezt követni tudná. :)

Áfonyka pedig borzasztó rosszúl bírja ezt a meleget. Az elöbb szaladgált kicsit, aztán lihegve kinyúlt. Nem foglalkozik a hõséggel, ha rohangathatnékja van, rohangál, de utána ki van mint a bili füle.

#4703 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 15:56

Nálunk Cuki cica úgy liheg, mint egy kutya, még a nyelvét is kinyújtja. Mondjuk elég rémísztõ látvány, mint aki éppen kipurcan. A feketék csak heverésznek elnyúlva a (meleg) kövön. Iszonyatos itt a 10-iken a meleg, hatványozódik. Ha odakint 35 fok van, akkor itt 37. Éjszaka is. A kilincsek égetnek, a konyhapulton tojást lehet sütni. A cicák vize fürdõvíz hõmérsékletû egy órán belül. És a táljuk is felmelegszik. Mindez úgy, hogy egész nap be van sötétítve a lakás, hogy ne süssön be a nap. - Ti tesztek valamit a cicákkal, hogy jobban bírják? Azon kívül, hogy gyakrabban cserélem a vizüket, vizes kefével át szoktam húzni õket, de nem sokáig tart. Meg vizes lábtörlõt teszek le nekik a kõre, de csak a hihetetlen vízimádó Cuki heverészik rajta. (Õt a csapban is bevizezhetem, nem bánja, odavan a vízért.)

#4704 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 22:24

Szakad rólam a víz, ez meg jön, ráfekszik a dög meleg routerre, vagy a nyomtató tápjára, és melegíti magát. Remélem nincs valami baja.

#4705 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 11:50

Mi így viseljük el a meleget :D

Posted Image

#4706 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 23. - 10:59

Eskü egyszer kipróbálom. A silica gel 1700 Ft. És elég szûk két hétre.:S

Én is próbáltam ezeket a drága almokat, de a silica gél egyáltalán nem tetszett. Ronda sárga a pisitõl, szerintem büdös is marad és nem áll össze. Annál sokkal jobb és olcsóbb is a Shah. Persze nem akarok én rábeszélni senkit. :nem:

Zsuzska! Biztos egyre gondolunk Shah ügyben? Amirõl én beszélek, az olyan 3-5mm-es cementszerû darabokból álló alom. Nem valami homokszerû por. Legfeljebb akkor porzik, amikor öntöd bele az alomtálcába, de lehet azt óvatosan is csinálni. :) Én minden nap tisztítom, teljesen jól csomósodik, úgyhogy csak az összeállt cuccot kell kilapátolnom. Egyébként csak havonta-két havonta cserélem az egészet és így semmilyen szaga nincs. A szagokra nagyon érzékeny az orrom...

Ti tesztek valamit a cicákkal, hogy jobban bírják? Azon kívül, hogy gyakrabban cserélem a vizüket, vizes kefével át szoktam húzni õket, de nem sokáig tart. Meg vizes lábtörlõt teszek le nekik a kõre, de csak a hihetetlen vízimádó Cuki heverészik rajta. (Õt a csapban is bevizezhetem, nem bánja, odavan a vízért.)

Huh, szegények... Én állandóan halálra aggódom magam a melegtõl. Filemon nem is nagyon bírja. Kétségbeesetten tud nyivákolni a forróságtól, úgyhogy vizezem. Vizes szivaccsal törölgetem a fejét meg a nyakát legalább. De leginkább lemenekülök Somogyba kutyástól-macskástól. A vályog ház a legjobb ilyenkor.
Hajnalban kiengedem Filemont, 11h és 17h között bent pihizik a hûvösben, aztán este 10-ig megint kimehet, ha akar.

Edited by Bokorugró, 2012 június 23. - 11:02.


#4707 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 24. - 13:51

Volt régebben egy macskánk akit pici kölyök korában dobtak be hozzánk. Mivel a kis valagát illetõ pót-anyai tisztogatást rendszerint a mosdónál a folyó víz alá tartott pzs-vel kapta, így késõbb sem félt a víz csobogástól, idõnként odaült a zuhany elé mancsával kapkodni a kifreccsenõ vízcseppeket.

#4708 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 14:29

:) Van ilyen is, de Filemon sajnos nem egy vízimádó darab. Valamelyik nap lehûtöttem magam a kerti slaggal, aztán megölelgettem a macskát egy kicsit... :gm: Azt a pofát látni kellett volna! :D :D

#4709 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 15:05

A macskám ma hidegvérrel megölt egy kismadarat. Tényleg kölyökmadár volt. Segítettem volna rajta, de már eléggé legyepált állapotban volt. Jobban járt így, hogy bevégezte.

#4710 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 15:18

hm, milyen vidám kis történet. Egyébként az egyik macskánk nekünk is nagy madarász volt, amíg nem kötöttem csengõt a nyakába. Az megoldotta a gondot.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4711 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 19:34

A csengõ jó ötlet. :) Néhány helyen ugyan azt írják, hogy a nyakörv féleségekkel felakadhatnak a macskák ágaton, ilyesmiken. A mi két régebb óta szobacicánk önkéntelenül elárulnák magukat. Az ablakon át a fecskéket csak úgy tudják nézni, ha nyekeregnek, mekegnek hozzá. Teljes transzban vannak ilyenkor. :) A vizet a két fekete nálunk sem szereti, de Cukit megbabonázta a folyó víz, megpróbálja elkapni, illetve kideríteni, hová tûnik el, és hol a vége. Ilyenkor azt sem veszi észre, szó szerint, ha a nyakába folyik közben. :)

#4712 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 21:59

A csengõ jó ötlet. :) Néhány helyen ugyan azt írják, hogy a nyakörv féleségekkel felakadhatnak a macskák ágaton, ilyesmiken.


Vannak direkt gumis cicanyakörvek, amik elvileg pont azt akadályozzák meg, hogy fennakadjon a macs, mert ki tud bújni belõle, ha nagy gáz van. Kérdés, hogy ha az embernek van egy sokat csatangoló, felfedezõ macskája, mennyire költséghatékony naponta venni neki új csengettyûs nyakörvet. :gm:

#4713 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 22:18

A csengõs macskanyakörvek egyrészt gumisak, másrészt biztonsági zárasak. A legkisebb húzásra szétnyílnak. Amíg kicsi volt a macskánk, addig jó dolog volt, mert tudtam, hogy a lakásban éppen merre jár. Udvari viszonylatban viszont egyáltalán nem gazdaságos. Szerencsére a szomszédok tudták, hogy kinek a macskája hagyta el! :gm: Pl fecskét azért a macska nem olyan könnyen tud fogni, hacsak nem rendelkezik némi öngyilkos hajlammal is. :dev: Más madár meg tanuljon meg jobban/gyorsabban repülni. Igaz, a csengõt rá is lehetne ragasztani a macskára! :gm:

#4714 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 26. - 7:30

Egyszer elhagyta, és SOS kellett valamit kitalálni. Egy cérna szálra 2 kulcskarikát fûztem. Lépés közben azok is összekoccantak. Addig jó volt, míg nem találtam új nyakörvet. Nálunk csak a téli idõszakba van gond, akkor járnak az etetõre.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4715 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 6:59

Én is próbáltam ezeket a drága almokat, de a silica gél egyáltalán nem tetszett. Ronda sárga a pisitõl, szerintem büdös is marad ....

Áfonya szerint is... Megvan a bepisilés oka.
Az 5 napos silica gel már büdös Áfonyának. Hosszú kihagyás után, ma reggel újra a kanapéra pisilt, az az érdekes, hogy kakilni továbbrais rá jár... a kipotyogó darabokkal játszik, pisilni nem megy bele.
Elmebeteg ez a macska mindig is tudtam.
Most új táp mellett (mert ugye amit alig egy hónapja kapnak, az fúj...) kereshetek valami új almot is, de kezdek kifogyni a lehetõségekbõl.

#4716 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 7:55

Most új táp mellett (mert ugye amit alig egy hónapja kapnak, az fúj...) kereshetek valami új almot is, de kezdek kifogyni a lehetőségekből.

Aztán homokod van-e? :cool:

Edited by lóállatjóállat, 2012 június 27. - 7:56.


#4717 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 10:59

Aztán homokod van-e? :cool:

Homok? Nincs és nem is lesz, nem buli egy homokozó a lakás közepén.

#4718 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 11:04

Mert a szarzselé széthordva az? Te tudod végülis.

#4719 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 11:13

Mert a szarzselé széthordva az? Te tudod végülis.

Annyira nem tudják széthordani mint a homokot. 2 full szobamacskáról beszélünk, sose járnak ki és a Törpilla ás. Ember legyen a talpán, aki a parketta réseibõl kiszedi a homokot.

#4720 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 11:33

Jah. Én mondjuk eleve idegenkedem a parkettától. Olyanok mûvelõdési házakban meg tornatermekben szoktak lenni. Tehát maximálisan otthontalan. Nekem. Egyébként újra kéne lakkozni...