Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Börzsöny


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
800 válasz a témához

#161 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 10. - 17:31

Köszi Ilusta, de nem tudunk. Tudod, mi hárman vagyunk, ez = háromszoros költség, amíg a lovunk betegsége ráadásul szintén plusz kiadást jelent. Érdekes módon már az elsõ szuri után nem köhögött többet, a lába duzzanata is apadt. Holnap kimegyünk megint megsétáltatni. Ella is folyton takonykóros v. köhög, szóval valóban nem ugrálhatok.Azért fáj a szívem, amikor hallom, hogy mennek ki terepre...

#162 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 10. - 18:12

SziasztokA betegeknek mielõbbi gyógyulást! Benedek fiam is beteg volt, a héten nem ment oviba. Közben eladtuk a lakásunkat, most ezerrel keressük az újat, ma is voltunk két helyen, holnapra is van néznivaló, nem tudom, mikor jutok ki Királyrétre.

#163 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 10. - 22:08

Sziasztok börzsönyi lóimádók!Éreztem,hogy gáz van, mert hetekig nem volt semmi iromány.A rossz idõre gondoltam és nem akartam,hogy hencegésnek tünjön a lovizásom.A fedelesnek óriási elõnye van ilyentájt.Anikó: nagyon sajnálom a történteket,ezután már csak jó dolgok jöhetnek.Ma Székesfehérváron voltam az év utolsó játékos weszkó versenyén.Jó volt ismerõsök és lovasok között lenni. Nem tudom ti hogy vagytok vele,akár milyen szép,okos,ügyes lovakat látok ,akkor is mindig az enyém jut eszembe. Kivánok jó egészségetCavalcante

#164 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 10:24

Nem baj, csak hencegjél! :) Olvasni attól még szeretünk. Nem negatív módon irigykedek ám.Ráérõs perceimben arról ábrándozom, hogy úgy kéne lovat tartani, hogy tavasztól õszig itt, Lacinál - jövõ héttõl már Pencen lesznek a lovak! - , az õszi esõzésektõl kezdve pedig a homokos Alföldön, a talajviszonyok miatt. Édes álom ... :D . . . sajnos megvalósíthatatlan addig, amíg nem nyerünk a lottón.

#165 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 11:52

No sziasztok Drágáim!Nem tudjátok hol voltam eddig? Börzsönyös topic van, én meg hónapok óta észre sem veszem?!Cavalcante lelkem, veled mi van? Mikor jössz felém? Vendégem vagy egy jó kis Jászteleki erdõs lovazásra. Már csak Barbit kéne összeszedni és ráznék a fákról a nyakatokba egy kis havat.Anikó!Ilyen ötösöm legyen a lottón! Mit mondtam mikor vettétek az elsõ lovat? Hogy jövõre már kettõ lesz! Erre tessék...nem is kellett addig várni. Ha van kedved keress meg köhögésügyben, Donna miatt már vérprofi vagyok(sajnos).Szóval ezentúl nem úsztok meg, mert ezer a mesélnivalóm a hét "gyerekemrõl"...fotók, beszámolók hamarosan.Csók és virág, üdv a Trapper-ról: Szami

#166 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 12:08

Szia Szami!! Na végre netközelben vagy Te is!Köszi a segítséget, a köhögés már elmúlt, a duzzanat + gyulladás a lábon még van.Antibiotikum meg gyulladásgátlót kap Nádja injekcióban és helyileg is kezeljük: Betadine és valami kánforos fura 'meszelés' van a lábán. Léptetjük és gyakran van a karámban. Remélem hamarosan rendbe jön.Igen, van már kettõ darab lovunk - tulajdonképpen csak másfél, mert Elláé póni :D , de minden nap nézem az eladó lovakat, mert harmadikat is szeretnénk. Már találtam is egyet, szívemnek igazán tetszõt, de még anyagilag nem megalapozott az álmodozásom! :) Hát igen, nagyon elindultunk a lejtõn.A következõ lépcsõ a saját tanya . . . .

#167 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 15:30

Sziasztok!Anikó! Remélem Nádja mihamarabb meggyógyul, és Ella sem fog betegeskedni, és minnél többet lovagolhattok majd! :ang: Sasanz! A kis Benedeknek is gyógyulást kívánok! :ang: Voltatok végül is kint a hétvégén?Szami! Üdv. a régióban! De jó, hogy van itt még egy börzsönyi lovas! A történeteket, beszámolókat, képeket meg már nagyon várjuk! :kocc: A hétvégi verõcei lovas futárverseny nagyon jól sikerült. A mi csapatunk második helyezést ért el, igaz, én nem voltam a csapat tagja, de az egyik lóval én lovagoltam le a verseny indulási helyére, a Csattogó-völgybe, meg én lovagoltam vele haza is.A Szakáll pedig egyénileg indult, és harmadik helyezett lett!A verseny nagyon jól meg volt rendezve. Kb. 10-12 km-t kellett a lovasoknak megtennie kemény terepeken. Közben pedig a lõtéren némi lövészet is be volt csempészve a dologba. Én is kaptam egy kis feladatot. Ki voltunk helyezve ketten a lõtérre, és amíg a lovasok lõttek, addig mi fogtuk a lovaikat.A versenyt követõen pedig finom marhapörkölt várt minket, majd jött az eredményhirdetés, és utána elindultunk hazafelé, hogy még sötétedés elõtt hazaérjünk. :)

#168 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 0:06

Végre idetaláltál Szami!Örülök,hogy emlékszel rám.Én csak tiszteletbeli börzsönyi vagyok Bánk révén.Van egy gyönyörû pacim akit Sukorón tartok(Velence) .Ha télen nem is de tavasztól amikor ujra járunk Bánkra,élek a meghívással.írj sokat,szeretem a stílusod.Mi van a pacikkal,hogy bírod? Lovas Üdv Cavalcavte

#169 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 15:04

Deres-VeresNem szeretem a hétfõket.Teljesen kiveszik az erõmet a hétvégi "ereszdelahajam" bulizások. Alig kapok szikrát. Ráadásul ilyenkor van elõször idõm gondolkozni a tivornyák után. Eszembe jut, hogy öreg vagyok én már az ilyenekhez, meg az is, hogy ez talán egy lánytól nem is túl ildomos, de már késõ bánat...Mardos a lelkiismeret, meg a másnap.-12 fokot mértem hétkor a tanyán. Kellemesen meglepõdtem, hogy még nem fagyott el a csap az istállóban, menetrend szerint ennek már be kellett volna következnie. Megetettem a 6 lovat, az 1 szem csikót a 2 felnõtt és az 1 kölyökmacskát. 3 testvérének már találtam gazdát, de a legkissebb senkinek sem kellett. Nem baj...Elfér itt, csak a tél el ne vigye.Össznépi reggeli után kiengedtem õket a karámba. A kissebbikbe, mert a nagyobból koripályát szándékozom nyitni. Síri csend mindenhol, csak a paták dobognak.Próbáltam jobban összehúzni magamon a kabátot, csikorgott a hideg. Néztem hogy örülnek a szabadságnak a "csajok" és agyaltam mi legyen ezzel a nappal.A jobb szememet majd kitolta valami odabentrõl és gyanús volt, hogy az a valami nem a tudomány a fejemben. Haza kéne mennem és keresztbe átaludni a napot.A bal szemem viszont jol érezte magát a körülményekhez képest és észre is vette, hogy szikrázik a Börzsöny a zúzmarától.Nyergeltem.Démont, mert szentimentális nap volt egyébként is. Végigsétáltunk a karámok mellett, belül követtek a többiek, mígnem koppantak a hátsó karámfalon. Démcsi vonakodva hagyta ott õket, rég volt kint egyedül.Átvágtunk a kihalt lõtéren Tolmács fölé. Észrevettem, hogy az õsszel együtt eltüntek a szinek is. Minden olyan szürke, csak a fák vakítanak a ráfagyott dértõl. Nem vagyok normális-gondoltam. Ilyenkor lovagolni?!A lõtér után kicsit megálltam. Ez volt régen Porfelhõ egyik kedvenc helye. Csirnya itt agyalt be alatta rendszeresen, itt kezdett bemelegedni és helyben vágtázni. Itt gyújtottunk rá a vágtaszakasz elõtt. Tartsuk hát a szokásokat! A füst legalább meleg volt, bár a fejem fura hasogatásba kezdett tõle megint.Tényleg gyönyörû egy hely. Hogy is hívta régen?...Valamilyen kapu...talán északi?Innen látszólag egy köpésre van a Börzsöny, körbe lankás völgyek. Hihetetlen volt a csend. Majd beleõrültem. Csak a tolmácsi erdõkémia eregetett egy kis kacskaringós füstcsíkot a fák közül, egyébként semmi mozgás.Sajnáltam kicsit magunkat, hogy ennyire egyedül vagyunk mi csajok a földkerekségen, de Démont ez nem érdekelte. Csak az zavarta kissé, hogy mikor utoljára erre járt még nagy zöld lombok ugráltak a szájába. Merõ véletlenségbõl persze, mert ugye senki nem feltételezné róla, hogy õ valaha is direkt legelt lovas alatt. :ang: Felvágtáztunk a dombra az erdõsáv széléig és leereszkedtünk Berény felé a lejten. Átvágtunk a legendás patakmedren, aminek a partján fene nagy toporgást rendezett az a nyavajás. Talán emlékezett rá, hogy ott évekkel ezelõtt még csordogált egy kis víz is a háromhetes esõk után. Akkor rá is ugrott pároslábbal Prflh hátára és hazakocogott a drága. ESZEDBE SE JUSSON!-Súgtam neki, és hagytam, hogy helybõl startolva keresztülvágtázza a Jászteleki rétet. Szilánkosra fagytam mire hazaértünk. Égett a kezem, csikorgattam a fogam, a halántékom mögött meg egyfolytában lüktetett a másnap. (Meg is érdemled hülyelány!)Semmi extra tulajdonképpen, csak egy kis melankóliás téli terep. Hazamentem aludni. Etetésig még szûken belefért.

#170 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 21:23

Jókat írtok, még, még, még ! :D Egyelõre nálam csak olvasás lesz mostanában, de legalább tartsátok bennem a lelket és szórakoztassatok! :D

#171 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 10:17

Sziasztok!Szia Szami!Jó volt olvasni, láttam magam elõtt, amit leírtál.

#172 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 10:11

Fogggalmam sincs, hogy köll képeket berakni, pedig nagyon jókat találtam...

#173 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 10:27

lovaka hegy alatta hegy alatt2DonnaTörpeMajd még kotorászok, mert ez sem biztos, hogy sikerült.[A Donnásat kijavítottam, hogy ott se csak a picike kép látszódjon :) Õz]

Edited by Õz, 2005 december 16. - 11:34.


#174 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 16:47

Szami! Ugyanazt szerettem volna írni, amit Sasanz, hogy nagyon jó volt olvasni ezt a kis sztoridat!És a képek is jók, szépek a lovaid! :kocc: És látom felétek is vannak nagyon klassz terepek! Én már múlt hét szombat óta nem lovagoltam. Majd holnap hogyha jó idõ lesz, akkor bepótoljuk az elmaradást!Anikó! Mi újság veletek? Gyógyulgat már Nádja?

#175 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 18:59

LETTI!Nem voltunk két hete, talán most vasárnap. Milyen a hóhelyzet Szokolyán?

#176 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 17. - 19:10

Itt ma sajnos mindent jégpáncél borított, de állítólag kint Királyréten meg nagy hó volt már ma reggelre.Ma itt is esett egy kis hó, de csak nagyon kevés. Tegnap meg egész nap felváltva hol esõ, hol hó esett, és a latyak szépen megfagyott az éjszaka, úgyhogy ma csak korcsolyával lehetett közlekedni. :D

#177 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 18. - 16:15

Ezt a képet ma csináltam. Nem csodaszép? Mint egy festmény!

#178 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 8:21

Tegnap voltunk kint, de lovagolni nem lehetett, minden tiszta jég, még az erdõben is. Így hát kirándultunk, a Király-rét felé. nem igazán tudom leírni, fényképezni kellett volna. Gyönyörû volt. Ahol a zöld jelzés felér a dombtetõre, a kerítés mellett 10-12 cm szûz porhó borított mindent, a Vasfazék oldalában a fákat mintha porcukorral szórták volna be, Észak felé indultunk, kisebb kereszthátakra, gerincekre merõlegesen. MIntha épített díszletek lettek volna, a legközelebbi fiatalos, összevissza tölgyes, a hó alól alig látszanak ki az ágak. A mögötte-fölötte lévõ gerincélen egy sor tekintélyes bükk, nyugati oldalukon földtöl koronáig szikrázó hó, mint egy földig érõ stóla, mögöttük-fölöttük, már a messzeséghez tartozóan vegyes erdõk, melyekbõl ki-kivillan pár fenyõ. A magasabb részeken váltakozva mentünk fagyott porhóban és recsegve törõ jégen, egy õzsutát is láttunk, 5 percig kerestük, hol váltott be az útról a sûrûbe. Aztán leereszkedtünk a rézsûkön a Cseresznyefa-parkoló felé menõ kövesútra, jobban mondva jeges útra. Ez meglehetõsen viccesre sikeredett, mert guggolva, talpon csúszva, kezünkben 15-20 centis mini síbotokkal csúszkáltunk le, nagyokat borulva, nevetve. sasanz

#179 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 17:52

Boldog Karácsonyt és Szerencsés Új Évet kívánok minden börzsönyi lovasnak, lónak!sasanz

#180 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 22:23

Én is Mindenkinek! Egy pesti Cavalcante

#181 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 13:23

Én is NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT, és SIKEREKBEN GAZDAG, LOVAS ÉLMÉNYEKKEL TELI ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! :kocc:

#182 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 16:52

Boldog, békés Karácsonyt és sikerekben, egészségben gazdag boldog új évet! :)

#183 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 30. - 21:55

Nagy újság van nálunk. Tegnap átköltöztünk Rétságra Szamihoz a Trapper farmra.Mivel az egész udvar merõ jég volt, sajna nem tudtuk kiengedni a lovakat megmozgatni. Mára csodálatos hó esett, végre kiengedhettük õket. Nádja tulajdonképpen nem nagyon ismerte Indiánt, aki csak októberben került hozzánk. Külön istállóban álltak Katalinán ill. Sejcén, sosem dolgoztak együtt, terepen sem és karámban sem találkoztak közvetlenül. Szerintem 20 métertõl közelebbre sosem kerültek egymáshoz. Gyanítom, a lószállítóban voltak elõször együtt. Az új helyen egymással szemközti boxban lettek elhelyezve. Végre leesett egy becsületes hó, így kiengedtük õket ugrálni egy kicsit. Nagyon aranyosak voltak, nyoma sincs stressznek.http://kep.tar.hu/ga...6471/18555547#2 Ideje volt megismerkedniük közelebbrõl is egymással. http://kep.tar.hu/ga...6471/18556363#2Nagyon hamar összebarátkoztak, komolyabb rúgás és harapás nem akadt: http://kep.tar.hu/ga...6471/18556501#2Ami számomra meglepõ, Indián, a kis töpörtyû, azonnal átvette az irányítást. Mindenhol õ ment elõl, Nádja meg utána: http://kep.tar.hu/ga...6471/18556502#2 http://kep.tar.hu/ga...6471/18555546#2Összebújva: http://kep.tar.hu/ga...6471/18557372#2Miután összebarátkoztak, Szami kiengedte a többi lovat is a szomszédos karámbahttp://kep.tar.hu/ga...6471/18556503#2http://img.tar.hu/ga.../18556859.jpg#3Volt nagy megilletõdés, érdeklõdés: http://kep.tar.hu/ga...6471/18556606#2Törpe, az atv, egyetlen herélt a sok kanca között, nagyon komolyan vette õrzõi szerepét és gyönyörû ívelt nyakkal, fejfújva páváskodott: http://kep.tar.hu/ga...6471/18557370#2Miután meggyõzõdött róla, hogy Nádja kislány, fõleg Indiántól féltette a csapatát http://kep.tar.hu/ga...6471/18556608#2http://kep.tar.hu/ga...6471/18557245#2Nem telt el jó fél óra, sorra kezdték a hempergést.Porcukros Nádja: http://kep.tar.hu/ga...6471/18557144#2Ketten „hazai pályán” http://kep.tar.hu/ga...6471/18556861#2 http://kep.tar.hu/ga...6471/18556751#2 Javítás oka: képszerkesztés miatti új linkek

Edited by G.Anikó, 2006 január 1. - 12:42.


#184 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 31. - 17:37

De jó képek! :) Hogy hogy költöztetek?

#185 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 11:22

Az a helyzet, hogy semmi bajunk nem volt sem Lacival, sem az új hellyel (Sejce) , neki sem velünk, :ang: de volt Lacinak egy rövidebb idõszaka, hogy úgy gondolta, abbahagyja a lovaztatást. Szerintem túl sok volt egyszerre a költözés Katalináról, az új hely pedig még nincs teljesen kész, sõt, mondhatni alig kész, szóval nagyon szürke volt a hangulata... Szólt, hogy keressünk helyet a lovaknak- lassan lassan. Kb. egy-két hónap alatt. Aztán, mi pont szabin voltunk itthon Jocival, 24 órán belül áthoztuk ide Rétságra Szamihoz. Nem akartuk halogatni, mert a január nagyon zûrösnek ígérkezik. Különben több, mint valószínû, hogy nem szûnik meg Sejce. Tudod, mi Rétságon lakunk, így egy km-re vagyunk a lovaktól. :kir: :kir: Ami itt rosszabb, az a talaj minõsége. Ti még a katalinai sáros földön is ki voltatok akadva. Na, A Z a föld sokkal jobb minõségû, mint a rétsági. Itt olyan de olyan agyagos, hogy úgy csúszik esõ után, mint a szappan. (Letti is panaszkodik, Szokolyán is olyan a talaj, mint itt - Börzsöny egyik oldala, mi meg a másik) Elvileg itt ritkábban lehet lovazni, a rossz talajminõség miatt. De majd keresünk füves utakat!!! :D

#186 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 11:34

Értem. Azért majd nyáron csak tudtok valamit lovazni :D ...az meg hogy ilyen közel van hozzátok, csak elõny.Most kivételesen nálunk sem lehet lovagolni. Tiszta jég minden..pedig tavaly milyen jó volt télen is... :(

#187 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 19:49

Jók a képek Anikó!Sok sikert az új helyen,Szamit üdvözlöm.

#188 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 21:30

Köszi Ilusta és Cavalcante :) Találtam még egy nagyon aranyos képet:http://kep.tar.hu/ga...6471/18617482#2

#189 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 15:46

Sziasztok!Elõször is mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET!Anikó! Jók a képek, és nagyon arik így együtt a lovaitok! :ang: Na és ki lovagolt mostanában?Mi a környékbeli lovasokkal szilveszter napján mentünk egy túrát Törökmezõre, nagyon szupi volt!

#190 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 15. - 12:02

Sziasztok!Hát senki és senki?? Cavalcante, tudom, hogy Te úgyis lovazol a fedettben! Miért nem írsz? :) A héten Szami beengedte Indiánt és Nádját a többiekhez, a közös nagy karámba. Nem volt semmi gond, szépen beilleszkedtek. http://kep.tar.hu/ga...4033/18832560#2Indián gondoskodik a többiek lemozgatásáról:belevágtat a tömegbe és elindul, erre mind utána. Dübörög a csapat. Szami azt mondja, azóta mozognak ennyit a többiek, amióta a kis bohóc köztük van.Eddig egy herélt volt a csapatban, Törpe, az angol telivér. http://kep.tar.hu/ga...6471/18556608#2 - álomszép.Mivel Indián is herélt, köztük volt néhány súrlódás. Nagyon féltettem szegény kicsi Indiánt. Erre a szemem láttára a következõk zajlottak le:Törpe odament kötöszködni Indiánhoz. Csak úgy szívtam a fogam, mi fog történni.Törpe szépen lesorozta Indiánt, erre a pici póni flegmán ráfarolt és úgy megrugdosta Törpe fogsorát, hogy utána a szegény pára 10 percig tátogott! Nem akartunk hinni a szemünknek. Dávid és Góliát.Nádjának nagyon jót tett reggeltõl estig tartó karámozás. Élénk, aranyos, nem félénk és már teljesen leapadt a lába. Már alig látszik a sérülés. Tegnap Joci ráült és egy réten dolgozgattak: lépés, ügetés, aztán Nádja úgy tele volt és olyan élénk, hogy még vágtáztak is egy keveset. Sosem láttam még ilyen jókedvûnek. Kár, hogy nem volt nálam fényképezõ.

#191 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 15. - 12:30

Klassz Aniko!Örülök, hogy ilyen jó helyet találtatok.A pónit meg csak ne féltsd! Erõszakosabbak, mint a nagy lovak és mivel kisebbek, a rúgásuk veszélyesebb a nagyobbakra, mert alulról felfelé általában érzékeny helyeken tudnak találatot elérni. :dev: Sajna sokszor veszélyes sérülést is tudnak okozni, ha a rúgás a másik lábát éri.Egyébként az elõzõ helyen nem voltak karámozva?

#192 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 15. - 20:40

Katalinán is volt karám, de ott másképp. Nem egyszerre minden ló egy karámban, hanem kisebb csoportokban. Aztán december elején átköltöztek Sejcére, ott pedig még nincs kész a karám.Szerintem Nádja és Indián nem volt ilyen nagy közösségben szabadon. Bár a fene tudja, mert nagyon hamar beilleszkedtek. Ma megint dolgozott Nádja, Joci lovagolta. Én a gyerekekre felügyeltem (most volt 3 kint az istállóban, egy az enyém és 2 a barátnõmé) - simogatták Indiánt. Indián késõbb futószáras edzést kapott, de csak rövidkét. Nagyon hamar tanul és már nem ideges a futószártól. Most rátettük a nyerget és a kengyelt is, nem árt azt is megszokni. Nem zavarta. A zabla ellen sem harcolt annyira, mint régebben. Döbbenetes zablaiszonya volt, mikor megvettük (októberben) Kétlábra ágaskodott, harcolt ellene. Mindig adunk a rövid tréning után almát, remélem hamar belátja, hogy nem kínzás a meló. Nem baj, ráérünk, olyan rossz a talaj, hogy Ellát úgysem engedem lovagolni.Ilusta, Nálatok milyen a talaj? Még mindig jeges? Lovagolgatsz? Nem olvastam mostanában a szentendrei régiót, mert mostanában ritkán tudok a nethez ülni...Javítok: most olvastam a fjordos topikot, látom, hogy járogattok kifelé... Dejónektek! :)

Edited by G.Anikó, 2006 január 15. - 20:59.


#193 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 9:19

Sziasztok!Lakáseladással, vétellel, banki ügyintézésekkel, valamint államvizsgával terhelt, hosszú és gyötrelmes, lónélküliségben telt hetek után tegnap végre nyeregbe szállhattam. Amit megérkezéskor nem is reméltem, mivel Királyréten és környékén minden csupa jég, még mindig, a lovardáig nem is mentem fel kocsival, de még a parkolóban is elakadtam, ill. 5 percig próbálkoztam, amíg kijutottam egy hupából, de lehet, hogy hepe volt. A lovaglás viszont happy volt. Lettiék két korábbi lovával mentünk, Szakáll Vulkánnal vezetett, én Akaratossal követtem, bár Akaratos próbált rábeszélni a vágták alkalmával, hogy ne mindig csak kövessük õket :)nem tudom, elõtte milyen volt ez a ló, de most nagyon terepbiztos. Három fácán (2tyúk 1kakas) tõlünk pár méterre robbant ki egy bozótosból, amitõl Vulkán megugrott, de Akaratos épp csak odanézett, s a mivel rögtön összeszedtem, már rögtöm rám figyelt. Széles-mezõn voltunk, a Béla-rét felé esõ végén lévõ vadföldön érdekes nyomokat nézegettünk, talán hiúz lehetett? Lovaglás után virsli és tea következett a büfében, Ákos bácsi adott egy D.I.N.P. kiadványt, amiben azt írták, hogy az egyik természetvédelmi õr hiúznyomokat talált, amely közelében õztetem is volt. Csak azt nem írták meg, hogy a Börzsöny melyik részén találta. sasanz

#194 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 13:12

Aniko!Itt is nagyon kemény a talaj, néhol jeges is.De azért is jó ez a sziget, mert jórészt Vízmû terület.Igaz, hogy ott nem lehetne lovagolni, de a motoros õrökön kívûl, csak integetnek nekünk. :) A Vízmûterület talaja nyáron is karbantartott, ilyenkor télen pedig meghagyják a füvet, egész sûrû és sokat puhít a ló lába alatt, a kemény talajon.Ma is mentem 2 órát és elég jó vágtákat is közbe tudtam iktatni.Ezért sem mennék vissza a hegyekbe. Majd tavasszal, vagy, ha nagy a hó. Akkor jó ott is lovagolgatni.És a Duna-part pedig sóderos, ott is lehet haladni egy-egy szakaszt.

#195 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 16:29

sasanz! Akaratosról tudnék Neked mit mesélni, de már lehet, hogy meséltem is. Amikor idekerült nagyon ijedõs volt, a boxba nem lehetett benézni hozzá, mert falra mászott, egy marék füvet nem vihettem neki, amikor ki volt kötve, mert megijedt tõle, ja meg kikötni se nagyon lehetett mert bepánikolt, félt amikor a hevedert meg akartuk húzni, félt amikor fel akartunk rá szállni. Ezeket a rossz tulajdonságait idõvel sikerült elhagynia, de nagyon sok türelemre, megértésre és szeretetre volt szüksége. Terepen is ijedõs volt, néha olyan apróságoktól is képes volt megijedni, mint pl. egy kicsit nagyobb kõ. Ezért most nagyon örülök, hogy ilyen szépen ment, és hogy ilyen jól viselkedett. :kocc: Épp az egyik ismerõsünk mondta a múltkor, hogy Katalinpuszta környékén érdekes vadnyomokat látott. Õ is hiúzra gondolt, hogy az járt arra. Apu azt mondta, hogy õ már régebben, amikor még erdész volt látott hiúzt itt a Börzsönyben.

#196 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 9:29

Akaratost én nagyon jó fejû lónak ismertem meg, de volt 1-2 villanás, amikor valami nem stimmelt, most már tudom az elõzményeket, az megmagyarázza. Egyszer pl. a karámból ki akartam vinni, amikor nyúltam a kötõfékhez, valamitõl megriadt, vagy miattam, vagy más miatt, nem emlékszem már, a többi ló mit csinált, de a kötõféket markolva elemelkedtem a földtõl :)Ez az ijedõsség egyébként érdekes dolog, mert pl Sziszi is képes idõnként egy nagyobb kõtõl megijedni terepen, amit szerintem elõtte vagy ötvenszer látott. Szellõ meg kimondottan hajlamos az ijedezésre, ha azzal elsinkófálhatja a munkát. Azért szeretek pl. Gyönggyel menni, mert annak ellenére, hogy egyáltalán nem egyszerûen lovagolható ló, ha megtalálod vele a közös hangot, ill. fenn tudod tartani vele a kontaktust, a világ végére is elvisz, nem bakol, nem ágaskodik, nem ijedezik, stb. És olyan szíve van, mint kevés lónak. Viszont agya is van neki olyan, hogy ... :)

#197 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 21:22

Hali! Az idõ pocsék,de a fedeles egy álldás. Eshet,fújhat,fagyhat mit nekünk! Hetente 3-4-szer megyek Szálihoz Sukoróra.Egyébként a januári Cavalló-ban van a lovardáról cikk. Szóval már említettem,hogy edzõ nélkül maradván kezembe vettem a sorsunk.ARzepka Sapergia DVD ,Westernlovaglás ábc-je útmutatásai alapjánés kedves lovastársaim segítségével..Eleinte egy káosz volt a fejemben,,nem állt össze egy 1 órás edzés menete.A paci nem figyel,lusta volt,nem volt elõre menõ kedve,én elfáradtam.Sokszor letörve jöttem haza a lovardából,megerõszakoltam magam ,hogy a legkissebb sikernek is örüljek(nem nagyon volt).Aztán egyik alkalommal nagyon együttmûködõnek bizonyúlt,vissza jött az elõremenõ kedve,rám figyelt..Ettöl persze az én önbizalmam is megjött és az elmúlt napokban nagyon jókat lovaztunk.Imádom õkelmét,mert egyszerüen gyönyörû,kedves bújos,és nincs egy rossz gondolata.Úgy érzem,igazán most kovácsolódtunk össze.

#198 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 9:38

Na mizu?Mindenki mögkankult a Börzsönyben? Sehol egy teremtett lélek?

#199 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 18:53

Na mi van,nosztalgiázunk Poros?Végre össze szedtem magam,hogy írjak egy rövid beszámolót,erre semmi reagálás.Azért se mesélem el,hogy milyen jót iskolláztam ma a fedelesben be...be...bee.....

#200 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 10:33

Na mizu?Mindenki mögkankult a Börzsönyben? Sehol egy teremtett lélek?

Hozzászólás megtekintése

Helló Porfelhõ! :) De igen, vagyunk, vagyogatunk, csak nem a nyüves gép elõtt ücsörgünk, hanem kint vagyunk a lovaknál! Gondoltad volna még 2004 augusztusában, amikor Joci elõször ült lovon, hogy egy év múlva 2 lovunk lesz? :D Nagyon elõrehaladott az állapotunk, már visszafordíthatatlan. Már rágom Joci fülét a harmadik lóért, de ezt ne áruld el szegény Szaminak, mert elmenekül! :D