Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Nem sablonos Lónevek topicja

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
406 válasz a témához

#1 haha

haha

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 21. - 23:32

Ha az ember lovat vesz, vagy tanakodik venni, óhatatlanul is elgondolkozik, milyen nevet adjon leendö "szerelmének". Nektek milyen nevek járnak-jártak a fejetekben?

#2 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 3:37

Állítólag az "átnevezés" szerencsétlenséget jelent :)

#3 Daraby

Daraby

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 5:10

De tény, hogy elég furcsa és különleges név ez az "Átnevezés". :D

#4 Ezüstke

Ezüstke

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:21

Szerintem, ha valaki lovon töri a fejét nem azon gondolkodik mi legyen a neve, hanem, hogy megtalálja az ideális paccot! Bár, ha olyan szerencsés, hogy a kancusban figyel a kicsike, akkor törheti neven is a fejét ;) Átnevezni meg baromság, mert nem a név a lényeg :D

#5 Vessy

Vessy

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:39

Nekem nem kellett átnevezni a lovamat. Mikor 2002-ben megvettük, csak azt tudtam, hogy Trudinak hívják. Nem sokkal késõbb kiderült, hogy Tragédia az igazi neve :ang: :dev: . Ahol most tartom ménesben, ott évjáratonként mindig az ABC következõ betûjével nevezik el a lovakat, de többnyire magyar névvel. 2004-es évjáratból: Lokomotiv, Liget szépe, Lady Chatterly. 2006-os: Noszty-fiú, Nemecsek Ernõ, Nagy-Duna, Náncsi néni. 2008-as: Petõfi, Papp Laci, Puskás, Pató Pál, Pancsi. (És innen van 2003-as évjáratból Kaland is, aki 5 éves tenyész 2. helyezettje, és a fiatal lovak VB-jén is két 0-át ment.)

#6 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:52

Bátyám a 70-es években Kerteskön volt ménesvezetö, elnevezett egy csikót "Balsors"-nak . A harmadik startjánál lábát törte szerencsétlen! :(

#7 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:53

Nekem szerencsém volt a lovammal és a nevével is, egyedi (mint az arab telivéreké általában) Attayr és a jelentése arabról lefordítva: szárnyaló, madár. :)

#8 csacsacsa

csacsacsa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:57

Mi a nagy részüket átneveztük, mert idióta neveik voltak. Vagy túl hosszú. Vagy egyáltalán nem passzolt a lóra. Vagy olyan, ami már volt egy a csapatban... :rolleyes:

#9 dorszika

dorszika

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 11:09

Az enyémet Bolygónak vettem, majd beszéltem a tenyésztõvel aki felvilágosított, hogy Don Carlosnak hívták mikor megszületett igy mostanában Don Bolygó ha fel akarunk vágni :D

#10 MoonLight

MoonLight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 11:49

Nálunk leginkább csak a sablon nevek fordultak elõ, öregapám elsõ lova Csillag volt, aztán jött egy kanca Csinos (aki a Gesztro-tól a Nyehó-ig mindenre hallgatott :D ). Neki lettek csikói, az elsõ a mi Reményünk volt, aztán egy Virág a homloka miatt, utána meg egy Sanyi (keresztapja után). Õk már mind elkerültek tõlünk, helyettük jött egy fekete kanca, akit csak úgy hívtak, hogy Ló. Ezen sürgõsen változtattunk, én Aurórának akartam hívni, de le lettem szavazva és így lett Dóri a neve. Lehet, hogy a neve sablonos, de a pacc egy igazi különlegesség :ang:

#11 zsurmo

zsurmo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 12:06

Felícia --> Boci Félszeg --> Fül...vagy Fülke...vagy Tökfej : ) bár ez nem átnevezés, csak becenév, de szerintem életemben nem ejtettem ki a valódi nevüket a számon : ) egyébként a lovatda többi lova szép sorban: Thalia, Fõnix, Vénusz, Mavrosz, Karamell, Rubin, Kloé, Bocika és Fülke, Pardon, Kent, Löwe Lord, Selavie, Faline, Amethyst, Tosca, Calliope, Fortuna, Lisa,Cili, Dáma : )

#12 Foltoscsikó

Foltoscsikó

Alvó forradalmár

• Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 12:24

"Suhifarok, Fülhegyes, Nagyszimat és Laska! Kispajtásom, Fehércsüd! Te is vén Galuska!" :D

#13 Ezüstke

Ezüstke

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:22

Szultán :D

#14 vezer

vezer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:31

Csillag----Mandula :D

#15 csacsacsa

csacsacsa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:36

Nálunk Mogyoró volt :)

#16 vezer

vezer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:40

az is nagyon jo :yeah:

#17 Barackvirág

Barackvirág

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:44

Az én paccomat Szárcsának hívják, ezt a nevet akkor kapta, amikor oda került, ahonnan vettük. A pofiján lévõ jegyrõl. Aztán át akarták nevezni Talizmánnak, de a Szárcsa jobban illik rá szerintem, amúgy meg tuti, h nem ez a születésekor kapott neve, de már ez marad.

#18 Ezüstke

Ezüstke

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 13:45

Topáz, mert olyan színû mint a topáz :)

#19 Senors Emotion

Senors Emotion

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 14:38

Szerintem az Ördög nem sablonos,fõleg a Vörös :gm:

#20 Lombardo

Lombardo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 14:39

Nekem régóta van két favorit lónevem. Mindkettõ még anno az Állatorvosi, István utcai klinikájára behozott paciktól. Egy ügetõ, akinek Vazelin volt a neve. És egy hatalmas sárga mén, akit Icterusnak hívtak. (gy.k. a sárgaság latin neve) :D Az én lovam szintén Bolygó, átnevezés kizárva, de beceneve lehet. Termete és "kedvessége" miatt simán Bogyzilla! :D

Edited by Lombardo, 2008 december 22. - 14:41.

#21 kátyus

kátyus

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 14:45

Talizmán, Topáz nagyon teccik! :guny: Nekünk van: Sármány, Tulipán, Tangó, Pampa, Fáma, Fickó, Maya, Sziszi, Barka, Vezér, Csillag, Erzsébet . Barátoknál ami tetszik: Bizsu, Kabala, Fegyenc, Parázs, Zselé. Tulipánom anyjának a neve:Boróka. És ha már nevek, akkor kérdezem, hogy valóban fajtánként van valami minta, hogyan kell nevet adni? Vagy általánosan az anya kezdõbetûjével kezdõdik a csikó neve? Ha az elõbbi valaik tudja esetleg, hogy a lipicainál, arabnál és angol telivérnél hogyan képzik a csikók neveit? És legyen nagyon jó, kellemes, örömteli ünnepetek!

#22 vinka

vinka

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 14:59

Nekem egy Bitangom van :) Az elõzõ pacimat Cheyenne-nek (Csejen) hívták az indiános színe miatt. Bitang anyját Látomásnak hívják, ez ritka és szép név szerintem, az apját pedig Titoknak, na ez egy idegesítõ név :) Hogy hívják a lovadat? Titok.... :D

#23 csacsacsa

csacsacsa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 15:08

A Látomás az nagyon szép, de hogy becézed, Láti? :D Mi a praktikusság jegyében törekszünk a 2szótagosakra :) Egyébként nagy kreativitást igényel, az anyja-neve-után-nevezem-el módszer. Nálunk a lovak 80%a K-betûs, és nagyrészük kanca, tehát az õ csikóik is K-betûsek lesznek... 2 méncsikónál tettünk egy kis engedményt, akkor az apjuk neve után lettek Mágus és Mágnás.

#24 Ezüstke

Ezüstke

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 15:11

Topáz, mert olyan színû mint a topáz :)

Csocsó, Cseles :D

#25 gustilo

gustilo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 15:42

Egyébként nagy kreativitást igényel, az anyja-neve-után-nevezem-el módszer. Nálunk a lovak 80%a K-betûs, és nagyrészük kanca, tehát az õ csikóik is K-betûsek lesznek... 2 méncsikónál tettünk egy kis engedményt, akkor az apjuk neve után lettek Mágus és Mágnás.

Ilyen logika szerinti kedvencem: Shagya Gondos csikója természetesen Gondatlan. :D

Szerintem a magyar lónevek szépek, különösen, ha jól illenek az adott lóra, vagy egy-egy tulajdonságát fejezik ki. Pl. Ábránd, Babona, Kormos, Táncos, ilyesmi.
De végülis mindegy, mi lesz a ló neve: úgyis kap becenevet. Nekem minden ló Füles. És hallgatnak rá. :D

Eszembe jutott még egy: Fröccs :gm:
(egy hatalmas fakó paci volt, még a '90-es években a kaposvári lovasakadémián).

#26 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 770 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 15:51

Az én lovam neve Guliver becázve Guli :) Az istállóban lévõ lónevek: Klári, Barokk, Sayonara, Polli, Ikke, Mázli, Samaria (becézve Csacsi :D ) Aura, Bolygó, Felhõ, Füli, Dárius, Marci stb. A kedvencem innen pedig Gyémánt :D

#27 Szehmet

Szehmet

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 15:57

A mi mostani lovaink:Monte Carlo,Rambi,Cabracan,Szehmet. Aztán volt:Mohikán,Monaco,Cato,Havanna,Shingalana(Shingi),Niagara,Seneca,Jamaica,Rio Chico,Daylight,Martinique,Seriff,Chelsea,Scarlett.Itt sok csikó is volt,akiket eladtunk. És igyekeztünk olyan neveket adni,amiket más nem nagyon ad a lovának.Ez azért nem mindig sikerült.Általában átneveztük õket :)

#28 Préri

Préri

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 163 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:13

Az öreg kancám neve Rigó volt, de hallgatott a Mamira, Csucsu-ra, és minden egyébre is. Aztán jött a dilemma a csikójával. Kezdõbetû után lett aztán Ribizli, becenevén Tökös, aztán jött Préri, õ csak egyszerûen Öccse, vagy Dililó! :D

#29 zsurmo

zsurmo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:21

King - Fu : D ilyen is volt

#30 KwszeEdit

KwszeEdit

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:27

Itt Dióspusztán , az angol telivér ménesben is az anyjuk neve után kapják a csikók a nevüket. Van egy két érdekes a dologban, fõleg mikor több generáció is itt áll az istállóban. Vegyük például : a kanca Norma, a tõle született csikók---> Nox, Napernyõ, Nestor, Narkán.. Vagy az nagymami: Murva, a lánya Megmondtam!, és az õ csikója Méregcsók.. A furcsa nevek között nálam az ide csikók között a Kokó nevû kanca csikója viszi a prímet, aki Kóristalány. Illetve a réggebbiek közül, a My Abir nevû kanca csikója My Cream a favorit..

#31 Vicomte

Vicomte

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:33

Három lovamból egyik ügetõ, õt nem neveztem át, Vicomte a neve máig. Másik két lovam furioso, nekik én adtam nevet azon az elven, hogy magyar lónak magyar név jár. A heréltem így lett Baján, ami gazdagot jelent. A kancám Ajsa, jelentése ajak.

#32 Barefoot

Barefoot

A megvilágosodott

• Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:34

Emil - az elõzõ gazdája után. Ha jóban vagyok vele ¡Emilio amigo mio! ha rosszban, akkor Zanyád!

#33 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:41

Szerintem a magyar lónevek szépek, különösen, ha jól illenek az adott lóra, vagy egy-egy tulajdonságát fejezik ki. Pl. Ábránd, Babona, Kormos, Táncos, ilyesmi.

.... Csámpás, Délceg, Csinos, Büszke, Derûs, Talány, Bájos, Bátor, Kacér, Gyurka, Sanyi, Géza, Dezsõ, Manci, stb

Szerintem is. Sõt! Csak azok! ;)

... nekik én adtam nevet azon az elven, hogy magyar lónak magyar név jár.

A heréltem így lett Baján, ami gazdagot jelent. A kancám Ajsa, jelentése ajak.

:confused: :confused: :confused: :eek:

#34 Vicomte

Vicomte

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:47

Packa:

Magyar keresztnevek :cool:

#35 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 16:57

Packa:

Magyar keresztnevek :cool:

Nekem megfelel, csak furcsállottam, hogy le kell fordítani. :D

#36 vezer

vezer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 17:09

az enyémek:Mandula,Vezér,Mildred

#37 csacsacsa

csacsacsa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 17:10

Ilyen logika szerinti kedvencem: Shagya Gondos csikója természetesen Gondatlan. :D

:D

Szülők: Rézi, Musztafa; csikó: Rémusz :D

Edited by csacsacsa, 2008 december 22. - 17:10.

#38 Csuti

Csuti

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 17:36

Nekem azt mondta a kupec, hogy nincs neve a lónak. Mikor megvettem, nyomoztam a tenyésztési felügyelõnél is, mert én is úgy tudom átnevezni rossz ómen, de azt mondta a csikólejelentõn sincs neve. Szóval adott volt a lehetõség. Valahogy már nagyon az elején beugrott a Döme, de azt gondoltam túl pórias. Végülis Razmus (Döme) lett, de így utólag azt mondom a Razmus felesleges volt (a felmenõiben volt Ramzes Junior, ezért adtam a hangzásra hasonló Razmust). És persze a papírjai is hamisak. Szóval biztos volt neve, de most Döme és kész. És illik rá szerintem. :) (Kutyánk meg Ödön, szóval mindkettõ Dönci. Rokonok össze szokták keverni a kettõt.) Azóta hallottam már hidegvérû mén Dömérõl, de talán nem annyira sablon. A tvpaprikán van egy fõzõs mûsor gasztropuccs, amiben van a Döme becenevû srác, aki tök jó fej és sokat néztem régebben a mûsorát, szerintem tudatalatt onnan jött a név.

#39 Méz

Méz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 17:41

Balatonon a Dödölle (Dödi ) póni egyik csikóját neveztük el Dömének, a másik Dani volt. Volt ott Pamela póni, annak az egyik csikója Pom-Pom, a másik Pali lett. A Csillag csikója meg Chany. De van ott Karesz, Rodeó (becenevén Hófehérke), Szenátor, Charlie, Shiva, Siglavy Bagdady Aladin, Zsazsa, meg most már Shelby is. :D

#40 haha

haha

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 18:01

Ismertem Demszky Gáábor lovát. Metró volt a neve. :D