Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ékszerteki


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
180 válasz a témához

#81 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 16:31

Annyira azért nem erõsködött az állatorvos, amikor jártunk vissza az injekciózásra. Plasztikázást emlegetett, ezért remélem, hogy nem tettünk vele nagyon rosszat a várakozással, de majd megírom, hogy mi lett a lábával, ha eljutottunk a teknõsös dokihoz is végre.

#82 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 9:15

Ellátogattunk dr. Beregihez az István utcai Állatklinikára, hogy megnézze Sárát, a teknõst, aki egyébként nagyon jól érzi magát a Huxtól kapott új terráriumában. Posted Image Két órás várakozás után sorra kerültünk Sárikával, aki kicsit sovány (csak két-három naponta eszik az utóbbi idõben), ezért kapott valami pempõt, meg injekciót. Azt mondta, hogy a lábával nem kell semmit csinálni, ha kisebesedik mutassuk meg neki. Posted Image A sebe már az elsõ két hét alatt begyógyult tavaly, mikor Éva hazahozta, úgyhogy ez nem valószínû, hogy ez be fog következni. Ennyi az örömhír, aggódás vége. Posted Image

#83 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 10:48

Felmerült a gondolat, hogy Sáránkat, a görög teknõst egyszer, valamikor, a jövõben visszavisszük oda, ahová való, hogy boldog legyen. Pontosan nem tudjuk még, hogy hová, utánajárást igényel a dolog, talán Görögország, Horvátország területérõl származhat? Mit gondoltok, van esélye szabadon a túlélésre egy ilyen otthon tartott állatnak?

#84 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 11:19

(kiben merült fel ez a gondolat? :eek: )

#85 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 12:04

(kire tippelsz? megfejtés: menneb sé nabidzag)

#86 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 13:15

Gratula Posted Image "Haza"telepítéshez nem tudok hozzászólni; de asszem, mindeféle engedélyek kellenek a teknõs-utaztatáshoz, mert ha csempészitek és lebuktok vele a határon az húzós.

#87 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 14:33

Majd meglátjuk hogyan jut át a határokon, nem vagyunk az a kimondott csempészcsalád. :D Egyelõre a kérdés csak az, hogy megélne-e a jég hátán is, a másik pedig az õshaza holléte? Kaptunk a dokinál kaja tippet, Sára megkóstolta a pitypangvirágot és a pitypanglevelet, azt habzsolja nagyon. Posted Image

#88 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 12:35

Megint én írok ide, mert ezzel a rosszcsont Sárikával (görögteknõs) az történt, hogy a páncélja alja egy kis helyen kivilágosodott, sõt egészen áttetszõ lett. Miféle baj ez már megint? Nem akarok várakozni Bereginél megint órákig ha ez valami egészen egyértelmû dologra utal, pl. kálciumhiány (ami simán lehetséges, mert csak gyümölcsöt hajlandó fogyasztani, tök vega, még egy icipici csigaevésre sem tudtuk rávenni), és van rá valami boltban kapható szer, amit beadunk neki és kész. Van valami ötletetek?

#89 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 13:20

Nem lehet, hogy csak vedleni fog? Gondolom a görög teknõs is úgy vedlik, mint az ékszerteki: a páncéllemezek egyesével válnak le. Olyankor kicsit áttetszõvé válik a lemez, aztán meglazul, végül magától le is esik. Kalciumhiánynál inkább megpuhul a páncél, súlyos esetben teljesen gumiszerû lesz, annyira, hogy ujjal be is lehet nyomni, és ha a kezedben tartod a tekit, érzed a szívverését. (Hoztak hozzám egyszer egy ilyen beteg tekit, szerencsére sikerült meggyógyítanom). Ha a teki nem hajlandó csigát enni, szerezzetek valamilyen kalciumtartalmú táplálékkiegészítõt. Vannak olyan porok, amiket a kajájára lehet szórni, vagy próbálkozhattok macskaeledellel, hátha megeszi.

#90 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 13:32

Hú, de lehet hogy ez van. Köszi Hux! Figyelem, aztán majd meglátjuk mi lesz. Most azt próbáltuk, hogy fõtt tojásnak a héját porrá törtük, és rászórjuk a kajájára. Nézek valami portápot neki, bár egyszer próbáltuk és akkor nagyívben lesajnálta.

#91 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 19:59

[url="http://"http://index.hu/politika/bulvar/mici0918/"]http://index.hu/politika/bulvar/mici0918/[/url]Ez baromi jó! :D A tietek is van vajon ennyire okos? :D

#92 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 10:08

A görögtekink nem egy nagy észlény, lehet, hogy az ékszertekik sokkal okosabbak. Sárika nem hajlandó már megmaradni a terráriumában, tavasztól szabadon van a lakásban. Kitaláltuk, hogy éjszakára visszatesszük a helyére, nehogy megfázzon, óriási elõkészületeket tettünk az akció lebonyolítására, szépen berendeztük a terráriumát, van benne puha, kagylós, csigás homok, meg egy gyönyörûszép barlang alakú fakéreg ami alá bebújhatna, de egyáltalán nem érdekli. Nem marad bent, csak a szoba sarkába letett párnáján hajlandó aludni. Nem mintha mozgáshiánya lenne, mert ahogy letesszük a párnájára úgy marad reggelig, tehát éjjel nem mászkál, szóval nem értem. Makacs jószág, képes mindig ugyanazokra a helyekre beszorulni, székek alá, majd órákig próbálkozik a kijutással, nem tolat vissza, hogy megkerülje az akadályt. Konokul megy a saját feje után. :D

#93 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 10:58

Az ékszertekik ugyanilyen észlények. Mennek, mint a tank, nem nézik, mi van az orruk elõtt, képesek leesni mindenhonnan, lebucskázni akár a lépcsõn is. Eltolnak minden akadályt, ami az útjukba kerül és mozdítható, ami nem mozdítható, azzal is próbálkoznak, akár órákig is. És õk is beszorulnak, mindig ugyanazokra a helyekre. Viszont ha direkt elkerített területre teszed õket, hogy ne kószáljanak el, tuti megtalálják a kijáratot, igazi szabadulómûvészek. Képesek eltolni a nehéz tárgyakat, sziklát másznak, kis réseken kinyomakodnak úgy, hogy az oldalukra fordulnak, mint egy kétkerekezõ autó.Én Micikének szurkolok! Nem csodálkozom, hogy megszökött, a gazdái nem egészen komplettek.

#94 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 22:04

Teszteltétek már a teknõsök memóriáját? Pár napja esett meg nálunk a következõ:Teknõs eszik egy csigát.- Finom ez a csiga- Jé, egy hal.- Elúszott- Mit is csináltam az elõbb?!

#95 Emcykee

Emcykee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 11. - 20:10

Sziasztok!Nekem az lenne a gondom, hogy a lány tekim kb. 2-3 napja állandóan becsukva tartja a szemét, kiül a szárazföldre,és alíg eszik. Mi a gond vele? Már mindenhol kerestem róla, de nem találtam mi lehet a baja! Tudtok segíteni? Köszi! :eek: Posted Image

#96 Emcykee

Emcykee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:34

Már megoldódott a tekim baja!

#97 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 14:01

Sárika legújabb cselekedete:Minden este bekerítjük egy sarokba, ahol ennie KELL, lámpa felkapcsolva, kaja kikészítve...Egyszercsak azt vesszük észre, hogy a lámpa lekapcsolódik, nézünk egymásra okosan, vigyorgunk, hogy biztos Sárika leoltotta a lámpát. :D És tényleg leoltotta. Biztosan már aludni akart. Kis cuki. Posted Image

#98 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 16:10

Érdekes színeket láttam a múltkor a teknõsömön. A fején kívül az egész páncélból kilógó teste vörös volt, mintha túlzottan vérbõ lenne a bõre. A viselkedése alapján teljesen egészségesnek tûnt és tûnik.Mivel a víz erõsen algás volt (a teknõst úgy kellett levadászni, hogy hol is van), gondoltam, hogy talán ettõl. Gyors víztisztítás, és utána tényleg megszûnt ez az erõs vérbõség. Azért forgattam egy kicsit a kezemben, amitõl újra vörösödni kezdett.Azóta (pár napja) nincs semmi ilyen probléma.

#99 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 20:38

Sziasztok!Lenne egy hatalmas kérdésem hozzátok!A kutyám ma talált egy nagyon pici ékszertekit akit beraktunk a mi sajátunk mellé.Áár kapott külön enni a nagytól és nagyon jól elvannak.Most kint vannak nyári száláson,de persze télen bent a melegben.A kérdésem a következõ.Mikell, hogy a kicsi, nehogy megfázzon és hogy megmaradjon?Elõre is köszi.

#100 Fjordi

Fjordi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 14:27

Sziasztok!Kérlek, segítsetek, mert tehetetlen vagyok :confused: .Ajándékba adtak a szüleim 2 tekit - ami az enyém volt. Valószínû, hogy fiú-lány párocska volt, a nevük Matyi és Lonci. Most több mint valószínû, hogy jelenleg Mályiban vannak. Híreket nem kapunk róluk. SEGÍTSETEK!!! :hu:

#101 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 14:35

miskolci vagyok )Mályi egy nagyobb köpés innen), ha akarod utánajárok, de adj pontosabb infót, legalább nevet, mert Mályi nem olyan kicsi...Fura lenne beállítani minden házba, hogy: Jó napot kívánok, Matyit és Loncit keresem.Bár ha a Mályi tóban vannak, akkor nem fogom õket megtalálni...

Edited by agrobe, 2005 október 11. - 14:41.


#102 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 21:31

Volna egy kérdésem...Van egy lassan 8éves tekim(tudtom szerint hím), aki egyedül éli életét, mióta hozzám került, most viszont van egy 2éves valószinüsíthetõen leány teknõc, aki új lakóhelyet keres, namármost itt hely az lenne, mert egy jó nagy terráriumban van ez a béka és szükség esetén van egy másik, nagyobb terrárium is elfekvõben, csk mindkettõ nem fér el a szobámban.ÉS akkor íme a kérdés...Szerintetek nyolc évnyi egyedüllét után merjek e a teknõsöm mellé engedni egy másikat?A kétségeim nem alaptalanok, mert unokatesóméknál jónéhány évvel ezelött megtörtént az, hogy az egyik teknõs megölte a másikat, pedig azok biztosan eltérõ nemüek voltak!

#103 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 14. - 13:04

Kt-gyu, nálunk is volt ilyen, hogy a régi teki megölte az újat. Jó nyolc-tíz centi volt kettõjük között... Azóta van megint két teki, de elválasztott akva-terráriumban, mert többször összeverekedtek már. Valószínûleg az "új" is fiú, de pontosan nem tudjuk. Õt úgy találták a szomszéd gyerekek, a hátterét se ismerjük. A mienknek volt egy párja, aki elpusztult, utána ölte meg a depressziója oldására beszerzett kicsit. (Azóta mondták, hogy nagy mellé kicsit nem szabad...) Így elválasztva viszont jól elvannak, néha kíváncsiskodnak az üvegen át, de nem merjük õket összeengedni...

#104 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 14. - 13:51

Köszi rochelle, szóval akkor a te véleményed nyilván való nem.Sajnos gyanítottam, hogy ez lesz. :(

#105 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 20:05

KamikazzeeeeÕk az én teknõseim. :yeah:

#106 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 16:55

Isten veled Brunci! :(

#107 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 16:03

Sziasztok!be tudna fogadni valaki egy nagyra nõtt ékszerteknõst?szekszárdon van, egy barátnõmé...m

#108 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 10:38

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 20:24.


#109 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 11:46

"Ernõ jó(kopasz)fej teknõs. Van neki két társa, név szerint Ernõ és Ernõ - mindhármuk Ernõ, pedig az egyik lány- de egy (fiú Ernõ) el van utazva, senki nem tudja hova.":kir: :D :D :D :D

#110 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 10:32

Jelképes összegért átadnék egy 8-10 centis éxertekit, terráriummal.

#111 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 26. - 1:41

syastok!nagyon megijedtem ma,ugyanis csak igy ültem az akvárium mellett azt látom h az egyik teki bántja a másikat.régebben is csinálták de akko rnem voltak nagy nyomok meg semmi.most viszont lett egy kis sérülés.egy közepes tenyérnyi maga a teki és a páncélja széle sérült meg,ugy h hátul a farka felett és mind2 oldalt mellette.igy egy icipici darab hiányzik,de olyan mintha "lereszelte" volna a felületét.szoval ilyen ronygosabb azon a kis részen és itt-ott rozsaszin tehát gondlom azok az élö szövetek.konkrétan vérezni nem láttam,csak ilyen rozsaszin.meg a combikájánál egy olyan dolog h ilyen pirosas lilás mint egy véraláfutás van de az egész kicsi és semmi felületi sérülést nem láttam.mit tegyek vele?lehet neki baja ebböl? :( hogyan kezeljem?ha szét kell öket választani akkor nem lesznek magányosak?azt vettem észre h mikor kivezsem az egyiket akkor a másik hiányolja,ugyanez forditva is szoval sztem megörülnének.amugy olyan 8-9évesek.

#112 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:27

Nekem is lenne egy kérdésem, hátha valamelyik 'profi, gyakorlott' teknõc-tartó tudna válaszolni:Van egy pici sárgafülü ékszertekim. Kb. 4 cm hosszú a teknõje, de elég gyorsan nõ. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi kaja kell egy ekkora tekinek, mert az a tapasztalatom, hogy bármennyit meg bír enni, egész nap csak zabálna, de nem szeretném, ha elhízna vagy valami baja lenne. Amúgy hol látszik egy tekin, hogy elhízott? Mi van ha kövér lesz? A gyerekeim attól tartanak, hogy szétreped a teknõje. Próbáltam õket megnyugtatni, hogy nem fog :D Nem válogatós, megeszik bármit, ami beesik hozzá. Múltkor a 4 éves fiam beborított egy fél dobozni száraz tekitápot, alig gyõztem kikapkodni elõle a kaját, nehogy mindet felzabálja (utána jutott eszembe, hogy egyszerûbb lett volna a tekit kikapni gyorsan :D Amúgy utálja, ha megfogom, 'vicsorog' és sziszeg. Félelmetes (lenne, ha nem lenne ilyen picike :dev: )

#113 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 13:22

Az én 25 cm-es, 19 éves vörösfülûm is tátog és sziszeg, ha kiveszem :D Na, ez azért már félelmetesebb, de simán meg lehet úgy fogni, hogy nem tud mit csinálni.Arra kell figyelni az etetésnél, hogy minél többet kap, annál gyorsabban nõ a páncélja, de ez nem jó, mert a gyors növéstõl gyengülhet a csontozata és a páncél is. Ilyen pici tekim régesrég volt, úgyhogy pontosan nem tudom, hogyan is kellene etetni, mindenesetre gyakrabban (1-2 naponta, vagy tán ilyen pici tekit naponta), de nem túl sokat kell neki adni.

#114 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 14:53

Celtica,Az ékszerteknõsök nem igazán társas lények. Elviselik egymás társaságát, amig elég nagy helyük van. Ha mostanában összeverekednek, vagy külön kell választani õket, vagy jóval nagyobb terrárium kell.emeset,Tapasztalatom szerint egy teknõst nem lehet elhízlalni (más anyagcserefolyamatok mint az emlõsöknél, nem kell raktározni a test fûtésére, ezért nincs szükség zsírraktárakra). Az elfogyasztott étel mind a növekedésre fordítódik. Tehát minél többet eszik, annál hamarabb lesz nagy, illetve annál nagyobbra is nõ. Érdemes figyelni az étrend összetételére, mert ha valamibõl a teknõs hiányt szenved, annak könnyen páncélpuhulás, szem- és egyéb betegségek lehet a vége. Nekem a minél több élõ eleség jött be (élõ hal, csiga, rovar), kisméretû teknõsnek kisebb halivadékok, tubifex, kis vízicsigák, mégkisebbeknek vízibolha is szóba jöhet. Kiegészítésként szárított v. fagyasztott egész hal, salátalevél, esetleg alma vagy zöldségdarabkák. A teknõstápot szerintem csak módjával, bár én eleve nem hiszek az élelmiszervegyészetben. A teknõstáp egyébként szinte semmiben sem különbözik a macsakatápoktól (legalábbis ha a dobozra ráírt összetételt nézzük, a többi meg csak adalék- és hordozóanyag...), csak drágább.Ha elég kaját kap, a teknõs sem eszik fel mindent. Etetni szerintem lehet nyugodtan naponta, bár kibírja a heti egyszeri étkezést is. Sok etetés = nagy teknõs, gyors és gyakori terráriumcsere, gyakori tisztítás. Kevés etetés = bonsaiteknõs, a terrárium évtizedekig jó, ritkán kell tisztítani.

#115 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 8:43

köszi a tanácsokat!

#116 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 6. - 10:13

Érdekelne, hogy más teki tulajdonosok milyen intelligenciára utaló viselkedést észleltek teknõsüknél. Mi nyáron vettük az akkor ici-pici sárgafülü tekit. http://kep.tar.hu/emeset/50440786#2 Mivel rendszeresen kora reggel kap enni, pár hónapja eljutott odáig, hogy amint mozgást észlel a lakásban reggel 6 körül, elkezd 'csobogni'. Mi csak így mondjuk: 'Teki csobog, éhes, meg kéne etetni.' Hatalmas tempóban evez az elsõ lábaival az akvárium falánál és ezzel hangos, csobogó hangot ad. Ez mindaddig csinálja, míg meg nem kapja a reggelijét. Aztán egész nap csendben van, eszébe sem jut zajongani :D

#117 Guest_Pucca_*

Guest_Pucca_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 6. - 14:09

Az én tekim mindig csobog, ha mozgást lát. Kipocsázza a vizét rendesen. Nem függ össze a kajájával. Valószínûleg azért, mert összevissza szoktunk neki enni adni. De nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a biológiai órája megjegyezze, mikor kell reggelit kapnia.

#118 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 6. - 20:00

Gáz van az egyik tekimmel. Pár napja folyamatosan a szárazon van. Ma kivettem, megvizsgálgattam, látszólag nincs rajta sérülés, de amikor visszaraktam a vízbe, kiderült, hogy nem igazán képes úszni :( Körbe-körbe, összevissza kalimpál, ferdén tartja a fejét, olyan, mintha idegrendszeri károsodása lenne... Mit csináljak szerintetek?

#119 Guest_Pucca_*

Guest_Pucca_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 6. - 21:36

És abszolút nem úszott normálisan? Rögtön visszamegy a szárazra? Orvos. Vidd el állatorvoshoz. Mást nem nagyon tehetsz. Remélhetõleg nem hajt el azzal a dumával, hogy macskánál kisebb állattal nem foglalkozik. :rolleyes: Jobbulást a tekinek!

#120 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 7. - 9:35

Gáz van az egyik tekimmel. Pár napja folyamatosan a szárazon van. Ma kivettem, megvizsgálgattam, látszólag nincs rajta sérülés, de amikor visszaraktam a vízbe, kiderült, hogy nem igazán képes úszni :( Körbe-körbe, összevissza kalimpál, ferdén tartja a fejét, olyan, mintha idegrendszeri károsodása lenne... Mit csináljak szerintetek?

Szegény! Állatorvos kéne, de lehet nem tud vele mit kezdeni. :(