Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Easy-Walker és gumispatkó


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
5 válasz a témához

#1 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 8:59

Sziasztok!A lovamnak elég kényes lába van, ezért vettem neki ezt az új gumi-mûanyag ötvözet patkót, ami látszólag tényleg együtt mozog(na) a patával járás közben.Azért csak mozogna, mert kicsi lett a lovam lábára és nem veszik vissza. 110 mm az átmérõje, megvannak hozzá a sarkok is.6200ért vettem a két patkót kompletten, de 5000ért már odaadnám (sõt alkudni is lehet :)érdekel valakit?ha igen hívjatok (0630- 9713-962)UI: tippeket szeretnék arra nézve, hogyan és milyen patkóval patkolják meg a lovamat, hogy mindnél puhább legyen a járása (betonon nem jár csak törik a patája, ha nincsen rajta vas). Ha valaki tudja, hogy hol lehet kapni az ún. gumis patkó kalasszikus változatát kérem azt is írja meg.Továbbá hozzáértõ gyógykovácsot keresek Székesfehérvár-Sárbogárd környékérõl aki fel is tudná rá ütni.A segítségeket elõre is köszi !Üdv: Petya

#2 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 13:23

Petya!Hogy hogy nem veszik vissza??Ha még a 3 napon belül voltál kötelesek kicserélni. Erre elõírás van, vásárlói jogod.Általában a pénzt nem szeretik a boltosok visszaadni, de cserébõl nem szoktak problémát csinálni. Próbálj egyezkedni amondó vagyok, ha egyszer nem jó a méret.

#3 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 13:38

Gyárilag nincsen benne a sarok.Mondjuk emiatt nagyon pipa voltam, mert nekem kellett elõfúrni a helyét és betenni a sarkokat.Betettem és nosza nem veszik így már vissza pedig csillog a mûanyag mint a tükört, karc sem lett rajta.csak egy helyre lehet sarkokat tenni a patkóba, be is van jelölve hol kell megfúrni, hiába magyaráztam, hogy ezzel csak felesleges cécótól mentem meg a patkó új tulaját. (mondanom sem kell, hogy abba a gumi-mûanyag ötvözetbe nem volt egyszerû fúrni :( megértem a céget, de tele van így is a hócipõm velük :-((Ha tudsz rá vevõt kérlek írd meg, mert nekem így nemhogy semmit nem ér mert nem használ a lovamnak, hanem csak a pénzem áll benne. Pedig tuti jó lehet, egy díjugrató ismerõsöm használja (csak ezt teszi fel azóta) csak az õ lovának 140-es patája van.mindenkinek elõre is köszi [ 22 Július 2002, 13:39: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#4 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 14:01

Így már értem..Megkérdem a lovardában hátha valakit érdekel..

#5 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 27. - 21:26

Szia Petya!!Miért nem kéred el a díjugrató haverodtól a kovácsa tel.-számát?? Egy kovács tuti be tud szerezni megfelelõ méretben, és talán segíteni is tud abban, hogy mivel kezeld a patáját. Száraz a patája, nem????Cowgirl

#6 Ginny

Ginny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 1. - 22:42

Az én lovam patája is elég kényes... Rossz minõségû, szilánkos és száraz, repedezik... 4 hónapja az enyém a ló, azóta adok neki biotin forte-t és az eredmény fantasztikus, szemmel látható a javulás. Ajánlom neked is.Én szeretem a gumispatkót, mert átveszi a terhelést a ló izületeirõl. Közel négy éve használom, és tényleg csak jót mondhatok, kivéve, hogy nem bírfja a kavcsos taljt (terepen).Az én lovaimat a Hencz Vili bácsi csinálja. Õ hozta be elõször a gumispatkókat Magyarországra. Õ gyógykovács, és úgy tudom, hogy mn denfele jár az országban. Ha érdekel, írj egy magánüzit, és akkor megadom a számát.