Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Madarak


  • Please log in to reply
455 válasz a témához

#81 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 9. - 18:22

Örökbefogadót keres két csibe! Nem vicc! 10 naposak esznek, isznak és totál kezesek, ölben alvósak. Az a helyzet, hogy az anyjuk otanhagyta õket, bráma fajtájúak, egy fekete egy fehér. Most egy macskadobozban laknak. Sajna kitenni nem tudom õket a hideg miatt, de máshova sem.
  • telivér kedvelte

#82 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 14. - 17:25

Sziasztok! Már régen le akartam fényképezni a mi különleges vadállatunkat, de sosem sikerült. Most igen :gm:

Posted Image
Posted Image

Igen, õ egy elszabadult papagáj :D Fogalmunk sincs, hogy miért van még mindig itt, valószínûleg a párját keresi (valamelyik szomszéd háztól repült el). A cinkékkel és a verebekkel szokott bandázni, nagyon édes ahogyan totyog utánuk.

#83 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 15. - 14:27

Amíg van ennivaló, addig ott lesz. A papagályok nem szeretnek sokat vándorolni. Reméljük,lesz kaja, ellenkezõ esetben nem éli túl a telet. :(

#84 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 15. - 15:05

Õ nem egy sima papagáj! Hanem egy bizonyos fajta, amire majd rákeresek, vadon is csodálatosan elél, s ha jól emlékszem a fagyokat, havat is bírja, persze jobb lenne ha be lehetne fogni!

http://papagaj.blogs...es-papagaj.html - itten is van a kicsike, és õ egy tojó, tudtam, hogy ismerem!!!! :yeah: Valaha madarásztam.

Edited by Csikasz, 2011 október 15. - 15:10.


#85 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 15. - 16:34

Áhh, köszönöm a linket, érdekes! Egyébként egyfolytában csivitel. Van valami módszer, hogy be lehessen fogni, vagy hagyjam szabadon? Hozzászokik a zord idõhöz?

#86 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 15. - 19:45

Módszer van, de én még soha nem probáltam! Nagy tükör kell hozzá, és beszélni a madárnak! A tükröt mindíg felé fordítani. Aztán kell egy kalit és amikor már lejön a tükörhöz, akkor a kalitba kell tükröt tenni és állítólag bemegy! Másik megoldás, szürkületben megfigyelni hol ül el, majd lepkehálló és megfogni...mivel õ sem tud sötétben repülni.

#87 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 16. - 12:16

Õ nem egy sima papagáj! Hanem egy bizonyos fajta,

Mond csak, milyen a sima papagáj??? :rolleyes:

Úgy beszélgettek, mint Hacsek és Sajó: "- Szép idõ van." "- Milyen idõ lehet odakint? "

#88 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 16. - 13:19

A hullámos elég sima? :D :D

#89 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 25. - 9:43

Kedves Tipara -Ezt találtam: http://forum.index.h...?...3&na_order=
Talán még érdekel a solymászat. De ha nem itt a madarakközt jó helyen van.

#90 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 12:46

Az esti etetés rendszeres zenei aláfestése lett a vadludak gágogása, ahogy vonulnak - nem dél felé, hanem gyakorlatilag össze-vissza :D Valamelyik este egy csapat madár - szintén akkorák, mint a ludak , talán a nyakuk tûnt rövidebbnek- keringtek a tanya felett, keresve, merre induljanak. A hangjuk nem volt jellegzetes gágogás, sajnos az alakjukat sem tudtam jól megnézni, rövidlátó szemeimmel. :D Talán darvak lehettek?

#91 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 13:20

A darvaknak inkább hosszabb a nyakuk, mint a ludaknak, és általában nagyobbak is. Egyébként szoktak termiket keresve (találva) körözni és úgy emelkedni. Itt találsz egy videot ahol hallgani a hangjukat és valamennyire a röpképük is kivehetõ. Idén mintegy 100 ezer daru pihent a Hortobágyon!

#92 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 14:37

Igen, ilyen hangjuk volt, 8 fõs volt a csapat. A levegõben õk "összehajtott " nyakkal repülnek, mint a kócsagok, nem? Akkor lentrõl láthattam rövidebbnek. Jó az a madárles, de két tank benzin árából már tehettek volna bele egy pottyantóst. :D 16 órát csak pelenkázva lehet kibírni, de úgy sem lehet egy nagy élmény. :gm: De a madarak szépek, no. :)

#93 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 14:53

Az a helyzet, hogy kinyújtott nyakkal repülnek, de ha elég magasan vannak akkor a szárnyaik dominálnak látványban. Igen az a leskunyhó az extrém kalandok közé sorolható, én nem vállalnám. De szerencsére annyian vannak, hogy elég megállni valamelyik út mellett, szürkület elõtt és látni, hallani lehet amint visszatérnek a halastavakra.

#94 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 16. - 17:15

http://index.hu/tudo...tai_oreg-tavon/

#95 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 11:23

Nálunk is a vadludakat hallani esti etetés közben + napközben is többször látom õket jönni-menni, elég fura, mintha ide-oda vonulnának a környéken :eek: Az elmúlt 3 hétben újabb taggal bõvült az esti koncertzenekar: 1 pár bagoly rémisztget minket az erdõbõl. Nemtom milyenek, nappal nem volt még szerencsém hozzájuk, fura vijjogó hangjukon kiabálnak egymásnak amint besötétedik. A lovak a boxajtóban állva napokig dermedten meredtek a semmibe, hogy mi ez az izé...viccesek voltak :D mostanra már arra szoktak rá, hogy ha a fedelesben fény van, áttelepszenek az erdõ közelebbi fáira és onnan kiabálnak, valamelyik este konkrétan a nyakamba ugrott a ló ijedtében.... Remélem lassan hozzászoknak a patások, én nagyon örülök,hogy új lakókkal gazdagodtunk, csak nagyon szeretném tudni kik õk pontosan :rolleyes: majd pénteken megelemlámpázom õket jól, hátha sikerül az azonosítás :)

#96 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 14:31

Ezeka vadlibák már csak ilyenek: összevissza mennek :D Lehet, hogy macskabagoly. Örülj neki, legalább pusztítja az egereket. Ma reggel hatalmas seregélycsapat cserregett a tanyán, még sosem voltak ennyien, jó évük volt tavaly, hogy így megszaporodtak. Nem messze van egy kis föld, ahol a tavalyi napraforgó kint maradt, így jól él most mindenfajta felénk. A verebek meg olyan lusták, nem a lovak kiszórt zabját eszik, hanem a hordóban bujkálnak, ne kelljen összeszedniük a magokat a földrõl. :D

#97 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 14:54

Lehet, hogy macskabagoly.


Macskabagoly...

Posted Image

#98 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 15:12

:cool: fotót nem fogok küldeni, nincs apparátom amivel lefotózhatnám õket, de megpróbálom beazonosítani majd ezt az igen rémisztõ hangú sötétbõl kiabáló rémséges jószágot ;) majd próbálkozok a cicc-ciccel, hátha nem csak a 2 dagi tanyamacska hallgat rá :D

#99 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 15:14

...és a válladra száll, söt, még levelet is küldhetsz vele! :D

#100 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 15:18

találtam egy linket ahol meghallgattam a ciccmadár hangját Allessza! Most már legalább tudom mondnai a lovaknak, hogy ne parázzanak,ez csak macskabagoly ! :kir: Ettõl biztosan megnyugszanak ;)

#101 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 18. - 17:12

Helló!
Gondoltam megmutatom, mert nekem nagyon tetszett! Sógorom a Kolosy tér környékén dolgozik és bár állítása szerint millió dolga van, azért lekapott pár madarat az ablakból múlt héten. Én meglepõdtem, hogy mennyi szép madárra lát rá a kis ablakából...

http://krisz.jankai....arak/index.html

#102 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 19. - 10:04

Rég jártam erre, de jókor. Ezek nagyon jóók! :yeah:

#103 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 19. - 18:31

Szerintem is! (irigy vagyok. Gondolom, nem szmenával fotózott. :P ) Esténként, sötétedés után többször hallottam kacsahápogást a közelbõl, de nem értettem, honnan jön, mert a szomszéd kacsái éjszakára be vannak zárva, a közelünkben pedig nincs patak, tó. Ma tereprõl jöttünk már sötétedéskor, mikor több csapat kacsa húzott el a fejünk felett, úgy 50-60 darab. A mellettem lovagló hatéves leányka felismerte õket és mondta, hogy a tanyájuk mellett levõ kukoricaföldre mennek, ilyenkor feketéllik a föld a vadkacsáktól. Nem is gondoltam volna... A közeli rókák biztos örülnek.

#104 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 13:49

Akár találós kérdés is lehetne, de én sem tudom, ez a gyönyörûség milyen madár lehet.
(1900-as kiadású német nyelvû Brehm könyvbõl )

#105 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 13:58

http://hu.wikipedia....wiki/Argus-páva -Ezt találtam.

#106 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 14:08

Rokon lehet. Vagy Brehm nagyította a tollazat foltjait.

#107 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 14:22

Nekem megvan a magyar fordítás, és tényleg argus páva. A fenti linken a tojó látható, itt van egy kép mindkét nemrõl.

Ui: Argus-fácánként ismertebb.

Edited by Gisari, 2012 február 16. - 14:25.


#108 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 14:33

Gyönyörû! Köszönöm nektek! :)

#109 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 12:45

Zsuzsanna kiosztotta a sípokat a madaraknak. :) Igaz, elõtte már hallottam, nem csak a cinkéket, más madarakat is, sõt egyik reggel galambok turbékoltak olyan "nyáriasan", bizsergetõ érzés volt. :)

#110 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 13:02

egyre több a madárhang a környéken (Budakeszi-Páty), viszont a nyávogó baglyok eltûntek :( lehet ennek oka a melegedés? Úgy hiányoznak esténként :hupp:

#111 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 20:22

Nyávogó bagolyhang a Macskabagoly tojójának a sajátja, leginkább párzási idõszakban hallatja, a hím figyelmének felkeltése érdekében (fészekre hív). Ez sikerre vezethetett, a költés megkezdõdött, a tojásokon ülve nem kiabál, elkerülve az ellenségei figyelmét.

#112 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 8:45

Nyávogó bagolyhang a Macskabagoly tojójának a sajátja, leginkább párzási idõszakban hallatja, a hím figyelmének felkeltése érdekében (fészekre hív).
Ez sikerre vezethetett, a költés megkezdõdött, a tojásokon ülve nem kiabál, elkerülve az ellenségei figyelmét.


Akkor jó :-)
KÖSZI

#113 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 11:11

Õ miért így néz ki? Tollat vált?
Posted Image

#114 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 12:55

Valószínû. Õk is vedlenek. A tanya mellett két macskabagoly is nyávogott, az egyik alt-ban, a másik mezzoszopránban. Most már abbahagyták.

#115 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 15:47

Fú, itt is annyiféle madárhang van! Igazi koncert! Bárcsak tudnám melyik milyen madár hangja! Nincs vmi olyan honlap, ahol madár képek+hangok+leírások vannak?

#116 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 22:46

Õ miért így néz ki? Tollat vált?


A vedlés általában a szaporodási ciklus lezárulta után történik. Lehet, hogy egy ragadozó karmai közül menekült, és attól ilyen zilált. Stressz hatására egyébként igen gyorsan elhullathat tollakat. Ijedtségi vedlésnek is hívják.

#117 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 9:13

Köszi, lehet, hogy ez történt, mert elég zavartnak is tûnt, szegény.

#118 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 14:36

Találtam egy jó honlapot, ahol képpel és leírással van sok állat, többek közt rengeteg madár....

ÍME

Nézd csak, Csuti, pl. itt. :)

#119 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 14:52

De jó! Köszi! :)

#120 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 21:01

- De jóóó! Én is "köszi"! :)

Ezt meg most találtam:
http://sakerlife2.mm...ontent/webcam-1

Edited by N.C., 2012 március 24. - 21:18.