Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Délvidék


  • Please log in to reply
86 válasz a témához

#41 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 23:05

Megjegyzés: mivel teljesen járatlan vagyok a fórumozás technikai részleteiben, elnézést mindenkitõl, ha bármely részletre vonatkozóan zavarnám a PROFI fórumozók kommunikációját, egyébként pedig minden jószándákú kritikát, észrevételt vagy véleményt szívesen veszek!

Hozzászólás megtekintése

De óvatos vagy, biztos régen olvasgatsz már minket. :yeah:

#42 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 25. - 7:23

Vibe! Saját lóval is lehet, nem csak tekeresivel. A Gonda Tibor készül meghírdetni a túrát a helyi lovas egyesületnél (ha jól tudom :rolleyes: )Amúgy meg változott az idõpont: egy héttel késõbb, augusztus elsõ hétvégéjén lesz, tehát augusztus 5-6-7 a lovas trecking idõpontja.

#43 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 14:56

Sziasztok!Úgy jártunk a barátommal -akivel együtt szoktunk lovazni-, hogy egy szerencsétlen esést követõen eltört a lába, két hónapig biztosan nem tud jönni a saját lovával. Ígértem neki hogy, míg õ az ágyat nyomja én gondoskodom a pacija mozgatásáról. Keresek valakit aki alap lovagló tudással segítene ebben, természetesen díjazás nélkül. Mi Komlón vagyunk, s alapvetõen délutánonként és hétvégén volna alkalmas a lovaglás. Kérlek Benneteket, ha tudtok valakit aki szívesen igénybe venné ezt a lehetõséget, jelentkezzetek nálam. Elõre is köszi, üdv: vibe

#44 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 7:37

Helló délvidékiek! Vasárnap olvastam hogy szombaton Harkányban fogathajtó verseny volt, nem lehet hogy fordítva legyen egyszer! köszönet mindenkinek .

#45 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 10:17

Hogy ne csak mindig utólag:Tekeresi Vadászlovaglás, Orfû, 2005. október 1. (szombat)Én ott leszek :) :cool: :kocc: :yeah: ;) :kir: :D

#46 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:12

Hogy ne csak mindig utólag:Tekeresi Vadászlovaglás, Orfû, 2005. október 1. (szombat)Én ott leszek :)  :cool:  :kocc:  :yeah:  ;)  :kir:  :D

Hozzászólás megtekintése

Az idõpont megváltozott: október 15.

#47 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 9:53

Iza! Nem történt semmi említésre méltó dolog a hétvégén a délvidéken? :)

#48 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 10:10

Iza! Nem történt semmi említésre méltó dolog a hétvégén a délvidéken?  :)

Hozzászólás megtekintése

Dehogynem! Csak a munkahelyem "lebutított" gépérõl nem tudtam beírni a beszámolót, mert a védelmi rendszernek nem tetszett valamiért :confused: :gm: :mad: . Majd ma este otthonról feltöltöm.

#49 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:50

Kicsi a világ – 2005. 10.14-16.Nagyon jól sikerült ismét a tekeresi vadászlovaglás. Sajnos a lovas barátnõim nem tudtak eljönni (hiányolták õket mások is). Szerencsére Sanyi, aki több szállal is kötõdik a vidékhez, és Orfû/Tekereshez is, ráért és eljött. Pénteken érkeztünk meg a panzióhoz. Nem sokat teketóriáztunk, gyorsan átöltöztünk, aztán irány az istálló. Negyed öt magasságában már lovon ültünk. Két és fél órát voltunk kint terepen, a végére már teljesen besötétedett. Én szokás szerint Szilajon ültem, Sanyinak meg Fáraót javasoltam. Nagyon meg volt elégedve az ajánlásommal.Este meglátogatott miket Kazi (hosszas rábeszélésemre :D ) Nem sokat idõzött, de jókat beszélgettünk. Persze elsõsorban lovakról.A vadászlovaglás reggelén lassan gyülekeztek a résztvevõk, mégis minden pontosan indult. A reggeli köd eloszlott, és ragyogó napsütésben indultunk. Elvileg 19 lovas volt, de pontosan egyszer sem tudtam megszámolni, mert nem láttam be a végét. Pompás pályát építettek, jól el voltak helyezve az akadályok. A lovasok nagyon fegyelmezettek voltak. Komoly baleset nem történt, egy lány csusszant le egyszer a lováról egyensúlyvesztés miatt, de folytatta az utat. Néhány ló jobban elfáradt, õk a piknikebéd utáni szakaszon nem tartottak a csapattal, egy rövidebb úton nemtek.A rókafogást is épp a tervezett idõben kezdtük. A repülõtérnek nevezett réten sokat hajtottuk a "rókaurat". Végül a fiatalabb B. Sanyi tépte le a farkat. Mondták is tréfásan, hogy legközelebb már hendikeppel kell indítani. A nap lezárásaként a "vezetõség" - Master, Whip-ek, Róka, egyesületi elnök - értékelte a napot, melynek nyomán kivétel nélkül mindenki kapott pálcaverést. A vacsora fennséges volt - kemencében, cserépedényben sült babos káposzta. A zenés kerti partinak szerintem elsõsorban a hûvös esti idõ vetett véget.Este Sanyi elhívta két kedves barátnõjét, akikkel iszogattunk, beszélgettünk. Kiderült, hogy egyikõjük nem más, mint a fórumos Common Law! Sikerült tehát még egy fórumost személyesen megismerni.Vasárnap már csak egy könnyû levezetõ lovaglás volt. Ebéd után indultam hazafelé, bár még szívesen maradtam volna. Bevallom, már az is megfordult a fejemben, hogy átköltözöm egyszer lovastul Orfûre.

#50 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 9:00

Az orfüi lovasok január 28-án szombaton tartják éves báljukat, még lehet jelentkezni!

#51 Women

Women

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 958 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 13:11

Sziasztok!Látom azért baranyában is folyik lovasélet! Ennek nagyon örülök! :) Még nem sikerült mindent átolvasgatni, ami a forumon van, de nem túl régen regisztráltam.

#52 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 17:35

Kedves Women !Nem csak olvasgatni kell ezen a fórumon hanem irogatni is,mondjuk a bemutatkozós topic-ban.De legalább fél oldal legyen ám !!!

#53 Women

Women

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 958 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 9:33

Kedves kazi!Nem olyan egyszerû ám az embernek az életérõl beszélni :) ! Na jó ez csak vicc volt. Megígérem hogy majd írok a bemutatkozóba, csak elõbb még megvárom az ihletet :) ! Igazából azt sem tudom, hogy az egészet hol kezdjem el :confused: .WomenU.I.: Képzeld el a képemet véletlenül letöröltem és most egyáltalán nem tudok a helyére képet rakni. Folyton hibát ír ki. :confused:

Edited by Women, 2006 február 13. - 9:35.


#54 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 16:25

Ha valaki arra jár, vagy érdekli:NAGYPETERDEN hagyomány teremtõ farsang leszegész napos program lovas felvonulással a sportpályán 1500 vendéget várnak.ESte eszem iszom bál stb!

#55 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 21:13

Hétvégén Orfûn Vadász lovaglás volt. ugye Ibiza?

#56 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 23:23

Míg Orfûn a róka farkával bajlódtakSZENTDOMJÁN COWBOYAI A MARHA TERELÉS FORTÉLYAIT KÓSTOLGATTÁK.Az elsõ baranyai marhaterelésen Korpád-pusztán!!!YHÁÁ!!!!!My Webpage

Edited by kazi, 2006 május 1. - 23:35.


#57 Beam

Beam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 17:55

Szia Kazi !Még mindig jók a képek! ( csak most találtam ide erre a topicra a Pécs és környékérõl ) Lassan kellene a következõt szervezni.Üdv: Beam :kocc:

#58 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 30. - 8:40

JÚLIUS 6-9 ig kerül megrendezésre a II. gyereklovas találkozó Orfün melynek programjai nyilvánosak és ingyenesek. Szeretettel várunk minden lovas érdeklõdõt. Bõvebb info: WWW. gyereklovas.hu :eek:

#59 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 19:32

Pécs Üszögpuszta július 29-30 Rodeo Roadshow aki tud ott legyen!!!

#60 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 17:52

További programok a hétvégére.Pécs Szabolcsfalu hagyományörzö és íjjász lovasnapokKaposvár Reining verseny.

#61 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 10:07

Program a hétvégére.08 11-13 Abaliget Bluegrass zenei fesztivál country zene is.Fõ programok szombaton 13-kor kezdõdnek, belépés díjtalan.érd:vazze.hu/abaliget.php Jó szórakozást! :yeah:

#62 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 4. - 12:07

Apropó egy hozzászóláshoz:2006.10.07-én kerül megrendezésre az immár hagyományosnak mondható õszi vadászlovaglás Orfûn. A szervezõ az Orfûi Lovas Klub. A program reggel 8-tól indul a Kistó étterem mellõl, és ugyanitt lesz délután kb. 4 órakor a "rókafogás" is.

#63 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 16. - 10:54

Itt van az õsz – vadászlovaglás Orfûn – 2006.10.06-08.Itt van az õsz. A nap még próbálkozik, szikrázva süt egész nap, de ereje már nem elég a levegõ felmelegítésére. A hideg éjszakánként csókot lehel a fákra, akik belepirulnak a csókba, más fák talán az irigységtõl sárgulnak, hogy õket még nem csókolták. Az éjszaka lehelete gyakran még napkelte után is látszik, csak ott illan el, ahová a nap arany ujjai elérnek. Más csalhatatlan jelei is vannak az õsznek. Érik a szõlõ, szürettõl hangosak a lankák. Az alma, körte, dió, mandula is betakarításra vár. Az állatok lustán napoznak, és növesztik bundájukat, meg a zsírréteget a bõrük alatt. Na és persze az õsz a vadászlovaglások szezonja. Mindez még abból az idõbõl ered, mikor még igazi rókavadászatokat rendeztek kopófalkával, és akkor annak õsszel volt az ideje.Pénteken hagytam el a város forgatagát, hogy a tolnai és mecseki lankák felé vegyem az irányt. Orfûre voltam hivatalos az immár hagyományos õszi vadászlovaglásra. Ki nem hagynám soha ezt az alkalmat, ott voltam a legelsõn is, és azóta minden évben. Amikor lekanyarodok az autópályáról, és az út dombok között kanyarog, már mindig érzem, hogy jó felé tartok, nagyszerû élmények várnak, barátok és nyugodt környezet fogad. Nem volt ez másképp ezúttal sem.Az elsõ dolog, ami szembeötlött, a nagy narancssárga halmazok: tökök rakásra pakolva vagy sorba rendezve mindenhol. A tökfesztivál díszletei voltak ezek, és pompásan illenek a parasztházból kialakított lovas panzió többi díszeihez – muskátlihoz, felújított szekérhez, talicskához, cserépkorsókhoz, kemencéhez. Az illatok, szagok is harmonizálnak – széna, lótrágya, rakásra pakolt fahasábok illóolajai, kesernyés avar, és a konyhából a finomságot ígérõ párák. Mindez mit sem érne a mosolygós arcok nélkül, akik fogadtak megérkezésemkor.A panziónál német gyerekcsapat vendégeskedett, olyan volt az udvar, mint az állatkerti madárház, csupa zsibongás. Örültem is, hogy távolabb, az utca végén lévõ takaros apartmanban kaptunk szállást. Nem több a távolság öt perc sétánál, de ott már a brekegõ békasereg és a ciripelõ, zümmögõ, percegõ rovarhad adják meg az alaphangot, no meg a lenti karámokban elszállásolt két csacsi. Az apartmant nyár óta nem használták, hideg volt bent, amit kis hõfúvóval igyekeztünk megszüntetni. A teraszról elénk táruló látvány kárpótolt. Egybõl arra gondoltam, hogy másnap azokon a dombokon, annak a tónak a partján fogok lóval kalandozni.A vadászlovaglás ezúttal a Kistó étterem mellõl indult. Hajnalban kellett kelni, hogy készen legyünk a lóápolással, nyergeléssel. Háromnegyed óra az út az istállótól az étteremig kényelmes sétatempóban. A házigazdák után mi értünk oda a helyszínre elsõnek, a közelebbrõl érkezõk futottak be késõbb. Kis családias csapat – 14 lovas – gyûlt össze az eseményre. Piros, fekete zakók, fehér lovaglónadrágok villogtak, kiglancolt csizmákon csillant meg a reggeli napfény – a lovaglás ünnepére mindenki méltó öltözetet öltött. Reggeli, eligazítás és fotózás után nyeregbe pattantunk, hogy megüldözzük a rókalovast. Kutyafalka is akadt – a lovas panzió három kutyája is eljött velünk az induláshoz, és velünk tartottak egész nap. A panziótól kapott hátasom, Gengszter eleinte nagyon élénk volt. Igazi virgonc négy éves, de az erejét még nem tudja beosztani. Nem tudhatta, hogy hosszú nap vár rá. De végig lelkes volt, az akadályokat gyönyörûen ugrotta. Kisbéri mama, holland papa háttérrel a jó ugróképesség szinte elvárás Gengszterrel szemben. Az egy-két enyhe bakolás is elmaradt az elsõ két vágtaszakasz után, és egy nagyon jó fejû, kezelhetõ társam volt Gengszter a vadászlovaglás alatt. Többen kihagyták az akadályok nagy részét, pedig nem voltak magasak. Én végigmentem mindegyiken Gengszterrel, és élveztem a ló fiatal kora ellenére is szép ugróstílusát.A piknikebéd egy család pincéjénél volt. Lányuk volt a rókalovas, és a kedves pár szívesen fogadta a csapatot. A pincénél is rengeteg tök pompázott, közöttük a házigazda második helyezett példánya. Büszkén is mutogatta a narancsszínû terméseket, és kínálta a kertben termett diót, almát. A pincepörköltet a Kistó étterem személyzete készítette és szolgálta fel a lovasok nagy megelégedésére. Nem csak az emberek, hanem a lovak is élvezhették a pihenõt – lenyergeltük, leszerszámoztuk õket, és haraphattak nagyot a fûbõl. Melegen tûzött a déli nap, lekerültek a zakók, meglazultak a nyakkendõk, és a legtöbb lovas elnyúlt a földön. Megfordult a fejünkben, hogy ott maradunk, de a Master felszólítására mindenki hozzálátott, hogy felkészítse lovát a délutáni menetre.A rókalovas megint megszökött, üldözni kellett tehát hegyen-völgyön, erdõn, mezõn keresztül. A horgásztó mellett elhaladva néhány vadkacsa röppent a levegõbe, akiket a kutyafalkánk riasztott fel. A parton horgászók megbámulták a díszes társaságot, majd utána újra a tónak szentelték minden figyelmüket. A falu utcáján sokan üdvözölték a lovasokat. Még egy domboldalt megmászva jutottunk el a rókafogás helyszínére. Gengszter addigra nagyon elfáradt, a lelkesedése még nem párosult megfelelõ kondícióval. Én nem is akartam emiatt részt venni a rókalovas üldözésében. Akadt így is, aki meghajtotta a „rókalányt”, és az esemény fõrendezõjének fia meg is szerezte a rókafarkat. Az is hagyomány már Orfûn, hogy több fordulót is rendeznek a rókafogásból, mindig annak a vállára tûzve fel a rókafarkat, aki elõzõleg elkapta. Ilyen módon az összesereglett nézõk is élvezhetik a vadászlovaglást, aminek mi egész nap részesei voltunk.A Kistó étteremnél került sor a nap értékelésére, melyet a Master-fõszervezõ-klubelnök és az Orfûi Lovas Klub elnökhelyettese, aznapi Whiplovas hajtottak végre. Természetesen minden résztvevõ kapott több-kevesebb pálcaütést a hátsójára, attól függõen, milyen vétségre emlékeztek vagy éppen milyen indokot találtak ki. Jókat kacagtunk, derültünk az egészen. Persze maguk az „elöljárók” sem úszták meg a pálcaütést, hiszen indok bármikor akadhat. A gratulációk sem maradtak el, méltó lezárása volt ez a napnak. Igazi hab volt a tortán, hogy a rendezõ nagyvonalúan vendégének hívta az egész csapatot, és állta az egész nap költségeit. Ha figyelembe vesszük a vacsorára felszolgált, egészben sütött malacot, a többi ételt-italt, igazán lovagias cselekedet volt részérõl.Vasárnap a levezetõ lovaglást egy darabig az elnökhelyettes, mindenkori tiszteletbeli rókaúr vezette. Új utakat fedeztünk fel a tó mellett, és rábukkantunk a korábbi vadászlovaglások útvonalára. A bodolyabéri szõlõhegyen vezetõnk visszaindult más elfoglaltság miatt, mi viszont barátnõmmel tovább lovagoltunk. Két nagy rét várt minket vágtára csábítva. Láttuk még a korábbi akadályokat, némelyiket épen, másokat ledõlve. Ismerõs volt az útvonal, el sem tudtunk tévedni, és kellemes két órás lovaglással a hátunk mögött tértünk vissza a panzióhoz.Az ilyen hétvégi élményre mondanák a németek egy szóval, hogy perfekt. Szinte minden nagyszerûen összejött. Talán csak az hiányzott, hogy nem találkozhattunk a panzió kedves házigazdájával, és felesége is csak keveset ért rá velünk lenni. Sebaj, legközelebb is megyünk Orfûre.

#64 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 12:48

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#65 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 8:37

Élményekben gazdag lovaglást kívánok minden kedves délvidéki és délvidéken lovaglónak!

#66 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 22:47

Egy kis újdonság délvidéken!Nemrég összefutottam egy régi ismerõsömmel aki ujságolta hogy lovardát nyitott a régióban.Azonnal címlapra is kerûlt a helyi médiákban, az õ lovai váltak pillanatok alatt rendõrlovakká, ugyan is megszökve a karámból Harkány felé vették az irányt./gondolván egy kis téli wellnessre/A helyõrség bátor õrei tartóztatták fel és segítettek hazaterelni õket.Ennél jobb reklám nem is kell egy induló lovardának, összes médiában óránként bemondták helyi és országos lapok leközölték! Szuper market-ing!De félre a tréfát, három lóval kezdetek és még várható további bõvülés.Istállós elhelyezés 20x40 es karám, utolsó ház az utcában azonnali terepkilovaglási lehetõséggel. Vállalnak bértartást is korlátozott számban.Lovarda címe Pécs-Nagyárpád Boros utca vége jobb oldal. Elérhetõség: Dobai Ferenc 06/70 2340110

#67 sissi

sissi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 17:05

hali!Van itt valaki Somogyból is?

#68 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 20. - 22:08

Akit érdekel a fogathajtás nézze meg:
Honlap: Drobni Anikó

#69 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 27. - 18:48

Junius 02 szombat COUNTRY :kir: SÖRFESZTIVÁL :kocc: MAGYARHERTELEND Délelõtt gyermek programokkal, délután élõ zenével táncházzal végkimerülésig Sör: helyi fõzésû Capucinus világos és barna Étel: egytál és hideg Zene:DON ATTILA Music Station Tánc:Balatonfüredi Linedance Club táncosai :yeah: Helyszin: Capucinus sörfözde Magyarhertelend Rákóczi u.

#70 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 27. - 23:38

Juni29 Kán Filmfesztivál Péntek country nap! Zene: Living love country band Kezdés 18 óra

#71 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 21. - 10:29

Fogatosok és érdeklõdõk! Nov 24 szombat Kaposváron fedeles fogathajtó verseny lesz baranya somogy tolna lovasainak.

#72 Marcsa

Marcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 23. - 8:00

Gyertek szilveszterezni Pécsre! Óriási buli lesz!!!! A legjobb country szilveszter!!! Akit érdekel az írjon és leírom a részleteket!

#73 Julien

Julien

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 189 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 18:08

Fûszénát (bálázott v. gurigás) vennék, ha lehet dél-dunántúlon (Baranya). Reális áron messzebbrõl is. 20/314-4172 bocipaci@vipmail.hu

#74 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 3. - 7:00

Október 4-én szüreti felvonulás lesz Pécs-Hírden, minden szájtátit és lovast vár a rendezõség.

#75 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 20. - 8:12

:yeah: :yeah: :yeah:

Máshol már kicsit elõrébb járnak! Jó kis programnak igérkezik! :yeah:

#76 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 20. - 8:23

pontosabban így!

Tiszta Vadnyugat Halasi Tükör 2008. október 15.



#77 Kislovas

Kislovas

    Csikó

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 16:50

Sziasztok! Én nem vagyok környékbeli, de egy ismerõsöm Szentlõrincen lakik és nyárra keres egy olyan helyet, ahova le tudna menni a barátnõjével lovazni és ott is tudnának aludni. Tudtok ilyet mondani?? Egy jól bevált hely kéne, amirõl jók a tapasztalatok.... nem akarok nekik 'új' helyet ajánlani :) Köszi!

#78 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 22. - 15:07

Szentlõrinctõl 6km Bükkõsd én ezt ajánlanám.

#79 Clerens

Clerens

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 10:02

Sziasztok! Lovardánk március 14.-én egy napos túrát rendez! biggrin.gif

Március 14. Somló túra – borkóstoló



Március 14.-én a Somló egyik leghíresebb pincészetéhez ( Szabóvári pincészet) szervezünk borkóstolóval egybekötött egy napos lovastúrát.


A túra rövid leírása:

-érkezés
14.-e reggel 8-9 óra között Kertára, a vendégek saját szervezésében.
Ezt követõen történik meg a lóválasztás, itt a túra szervezõje mindenféleképpen segítséget nyújt ismerve lovai temperamentumait.

-indulás:
10 órakor, a létszámtól függõen egy, illetve két kísérõvel. A 13-15 km hosszú táv nagy részét erdei környezetben, majd felérve a Somló-hegy lábához a Séd forrást érintve megcélozzuk a hegy egyik legmagasabban fekvõ pincéjét, ahonnan csodálatos kilátás vár ránk.

-érkezés a Somló-hegyre:
Kb. 13 órakor
A pincészetnél 1-2 órás pikniket tartunk, a lovak lenyergelése, elrendezése után következik a borkóstoló bográcsozással.

A borkóstoló végeztével folytatjuk utunkat, de nem egyenest vissza, hanem lóháton megtekintjük a hegy nevezetességeit, majd ezt követõen célozzuk meg a hazafele vezetõ utat.

-visszaérkezés lovardánkba:
17-18 óra


A túra megtehetõ lóháton, valamint nagyrészt kísérhetõ hintón és társaskocsin az esetleg lovagolni nem tudó ismerõsök, családtagok számára.

A túra ára:
Lóháton: 12.000 Ft/ fõ
Hintóval, lovaskocsival: Felnõtt: 6000Ft/fõ
Gyermek(10 éves korig): 4000 Ft/ fõ

Ha felkeltettem érdeklõdésedet, akkor látogass el a http://gidranlovasud...mp;o=M1psWFT8tp honalpra, ahol bõvebb információt találsz a mi kis lovardánkról!

#80 Clerens

Clerens

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 11:09

A link:
http://gidranlovasud...mp;o=M1psWFT8tp