Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#81 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 21:11

Ez nem állatkínzás? :mad:

#82 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 21:24

Az orvosok küzdenek érte, ez a lényeg :kocc:

#83 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 6:39

Azt lehet tudni, hogy mi a baja?

#84 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 6:50

Azt lehet tudni, hogy mi a baja?

Felvan gázosodva. Minden nap megcsappolják, de még így is fel van fújódva.

#85 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 6:57

Felvan gázosodva. Minden nap megcsappolják, de még így is fel van fújódva.

Mit evett, csak nem friss lucernát?

#86 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 12:18

Tegnap este 9kor bevittek egy nagy szürke heréltet, Kontúrt kólikával... Nem tudom mi lett vele azóta, ha valaki arra jár nézzen be hozzá...

#87 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 21:10

Délelõtt megmûtötték... többet nem tudok... valami bélgyulladásos dolog :(

#88 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 21:47

Délelõtt megmûtötték... többet nem tudok... valami bélgyulladásos dolog :(

Nem-nem kólika volt. Megérdeklõdtem, Dr. Bodó mûtötte, komplikáció nem adódott. Már jobban van, szerencsére.

#89 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 8. - 11:38

Köszi! :ang: Kólika az amúgy gyûjtõnév, de nekünk tegnap azt mondták, bélgyulladás volt. Igazából tökmindegy, az a lényeg hogy jól legyen. :)

#90 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 8. - 16:04


az a lényeg hogy jól legyen. :)

:yeah:

#91 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 21:33

Megint van látogatnivaló lovunk. :( Kecsege, a 19 éves szürke atv mén ma került be. És már 99% hogy nem fog hazajönni. :( A kólikás istállóban van, aki arra jár, simizze meg õt. Köszi :ang:

#92 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 2. - 20:15

Megint van látogatnivaló lovunk. :( Kecsege, a 19 éves szürke atv mén ma került be. És már 99% hogy nem fog hazajönni. :( A kólikás istállóban van, aki arra jár, simizze meg õt. Köszi
:ang:

Búcsuzkodtál Te már a Chicagotól is, oszt hazament a Kiscsávó. :ang:

#93 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 21:50

Kecsege szombat este óta a Szivárványhídnál legelészik. :(

#94 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 5. - 6:40

Kecsege szombat este óta a Szivárványhídnál legelészik. :(

Sajnos tévedtem. Nyugodjon békében. :ang:

#95 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 14:40

Tud valaki valamit a Mission nevû pej ménrõl? Én nem ismerem, egy ismerõsöm kedvenc lova... néhány napja próbáltam hozzá telefonon állatorvost keríteni, de nem volt senki elérhetõ, aztán bekerült Üllõre. Valami komplikált hasi problémái voltak szegénynek...

#96 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 19:28

Sajnos újra Üllő felé vettük az irányt... :hupp: Noix egyetlenem (Eugéniám második csikója) 7 hónapos és ma vittük be, mert nagyon legyengült. Nem mondanék most itt részleteket, bonyolult. Két orvos vizsgálta és különböző véleményen vannak. Nekem egy a fontos, hogy 40óra fekvés után bevittük Üllőre és ott 1 óra után lábraállt. Az orvosok szerint már 80% a gyógyulása!!! Nem tudom hogy hívják az istállókat, ő most a műtőhöz legközelebbiben van, ahol nincs fűtés és kecskék meg birkák is vannak, balról az első boxban. Aki arra jár, légyszi simizze meg helyettem is, bár holnap is megyek ki hozzá.

Edited by Satin Speed, 2008 január 8. - 19:38.


#97 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 19:34

Szegény Noix hát tényleg elég rossz állapotban volt délelött de szoritunk neki :yeah:

Edited by Floey, 2008 január 8. - 19:34.


#98 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 19:58

Köszi Floey! :) Mellesleg Noix beceneve Pojácka, Noja, Királyfi. Csak hogy ne kelljen Noix-nak (Noának) hívni. Õ is jobban szereti ha becézgetik. :ang:

#99 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:58

Sziasztok Noixot én is megnéztem épp szálazgatott. Elég érdeklõdõ volt. Viszont 7 honapos kora ellenére elég kicsikének néz ki. Minden esetre most jo kezekben van. Mission jol van õt a kolikásban lehet megtalálni, kedve jo, de hogy egészségileg is jol van azt egyenlöre nem tudom, bár szájkosár nem volt rajta igy gondolom már gyógyuló félben van. Üdv Dóri

Edited by dorszika, 2008 január 8. - 22:01.


#100 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 11:03

Sajnos újra Üllő felé vettük az irányt... :hupp:
Noix egyetlenem (Eugéniám második csikója) 7 hónapos és ma vittük be, mert nagyon legyengült.
Nem mondanék most itt részleteket, bonyolult. Két orvos vizsgálta és különböző véleményen vannak. Nekem egy a fontos, hogy 40óra fekvés után bevittük Üllőre és ott 1 óra után lábraállt. Az orvosok szerint már 80% a gyógyulása!!!
Nem tudom hogy hívják az istállókat, ő most a műtőhöz legközelebbiben van, ahol nincs fűtés és kecskék meg birkák is vannak, balról az első boxban. Aki arra jár, légyszi simizze meg helyettem is, bár holnap is megyek ki hozzá.


Erika, pedig nyugodtan mondhatnál.
Tanulságos lenne sok embernek, hisz mindig meglepő, amikor egy lovastanyának nevezett helyen puszta gondatlanságból, leszarásból 3 hét alatt majdnem elpusztul egy életerős csikó. Pláne felháborító, amikor ismerős tanyájáról van szó, Mogyoród mellett.

Azt is gondolom, írhatnál a csonttá soványodott, elsőrendű papírokkal rendelkező ügetőcsikóról, arról, hogy két napja küzdötök az életéért infúziókkal, mert annyira legyengült, hogy trágyázni sem volt már ereje és úgy kotorta ki az orvos a bélsárt, ami félig kilógott belőle. Talán akkor annak a másik hasonló állapotban lévő csikónak is lenne (vagy beszéljünk csak simán múlt időben, nem tudom ) esélye, ha még él egyáltalán.
Említésre méltó lenne az is, hogy lábra sem tudott állni, miután elhoztátok a többi, ridegtartott, bejégcsaposodott ló közül és még tegnap is 35 fok volt a hőmérséklete - talán nem tudta, hogy fel van töltve fagyállóval, jóllehet még csak mínuszt 10 sem volt. Írhatnál a csomókban hulló szőréről, meg arról is, hogy tátott szájjal bámulták olyanok, akik azért nem tegnap kezdték a lovazást.
Nyilván "politikusabb" ezeket nem leírni. Útálnak is engem sokan, mert leírom a tényeket, amiket látok. Bizony sokszor egyszerűbb felháborodni, mint az érintetteknek magukba nézni.

Csodálom a türelmeteket, mert nekem az önbíráskodás után közvetlenül az állatvédők és egyéb jogi fórumok jutottak volna eszembe. Ti pedig ehelyett csendben elhoztátok és küzdötök. Az anyagiakról pedig ne is beszéljünk.

Szerintem az ilyen esetekről igenis tudniuk kell másoknak is, hisz hasonló bárkivel előfordulhat. A felelős pedig röhög a markába.

Edited by Old Shatterhand, 2008 január 9. - 11:15.


#101 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 12:55

Erika, pedig nyugodtan mondhatnál.

Csodálom a türelmeteket, mert nekem az önbíráskodás után közvetlenül az állatvédõk és egyéb jogi fórumok jutottak volna eszembe. Ti pedig ehelyett csendben elhoztátok és küzdötök. Az anyagiakról pedig ne is beszéljünk.

Szerintem az ilyen esetekrõl igenis tudniuk kell másoknak is, hisz hasonló bárkivel elõfordulhat. A felelõs pedig röhög a markába.

Szerintem is írjátok meg, hogy hól van ez a hely, mert mindenkinek tudnia kell a lova/i érdekében.

#102 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 13:43

Hogy van a csikód Satin? Azt az embert tenném ki ridegbe kenyéren+vizen,aki ilyet tesz. Lehet ridegen tartani lovat, ha ADUNK NEKI ENNI ELEGET. Sajnálom. De talán még menthetõ az utápótlás.... :rolleyes:

#103 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 17:09

Mission jol van õt a kolikásban lehet megtalálni, kedve jo, de hogy egészségileg is jol van azt egyenlöre nem tudom, bár szájkosár nem volt rajta igy gondolom már gyógyuló félben van.

Üdv Dóri


Köszi a híradást!

#104 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 10. - 10:06

Köszi mindenkinek aki ránéz és mond neki pár kedves szót. Pojáckám látszólag erõsödik, elõreláthatóan több mint 1 hetet lesz bent. Tegnap már azt mondta az orvos, meggyûlt vele a bajuk mikor infúziózták, mert bakozott meg mászkált. Nem volt hajlandó megállni. Persze nekik nem annyira (hisz csak nehezítette a dolgukat) de nekünk ez jó hír. Élénkül a kis csöppség. Minden nap megyünk hozzá, ma kicsit megpucolgatjuk, ne nézzen már ki úgy mint egy kis csövi :) Igazából egyenlõre azért nem mondanék konkrétumokat a lovardával kapcsolatban, mert ez az állapot az orvosok szerint fertõzéstõl is lehetséges. Erról pedig nem õk tehetnek. Megvárjuk a vizsgálatok eredményét, addig nem szeretnénk senkit besározni, fölösleges is. És egyenlõre tényleg az a fontos, hogy a kis Pojác meggyógyuljon. Kedden ugye elég viharvertek voltunk, de tegnap megnéztem, a gyakorló/tanuló istállóban áll õ. Van a boxa elõtt egy zacskó répa, abból ha valaki arra jár, nyugodtan nyomhat a fejébe párat :)

#105 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 10. - 12:11

Ez már jobb hír. Ha arra járok, kicsit megabajgatom a Csöppséget. :)

#106 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 10. - 13:46

Erika, abból amit hallottam, kellene egy májfunkciót csináltatni. A méret egy dolog - mondjuk sokatmondó - de akkor is. A fertõzések egy összezárt csoportban nem kizárólag egy egyedet érintenek. Ráadásul elég specifikus az a vírus, ami konkrétan a májat támadja vagy durva, amitõl ilyen hirtelen lefogy és mindemellett a mája is érintett lesz. Nyilván elképzelhetõ, csak kevéssé valószínû, lévén "sima" táplálásra ezek szerint javul az állapota. Egy ilyen drasztikus eredményt produkáló fertõzést tápoldatokkal megoldani nem esélyes. Valamint egyéb tüneteket is produkálna a fogyáson és a gyengeségen kívül. A májat meg inkább mérgezések rombolják. Viszont ha mérgezés, fertõzés vagy bármi, ha nem, amennyiben bárki hetente egyszer ránéz a rá bízott lóra csak feltûnik, hogy hogy néz ki! Szerintem. Én nagyon remélem, hogy nem mérgezés hisz könnyen lehet a dologból maradandó károsodás ebben az esetben.

#107 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 10. - 14:57

amennyiben bárki hetente egyszer ránéz a rá bízott lóra csak feltûnik, hogy hogy néz ki! Szerintem.

Pont ez jutott eszembe nekem is.

#108 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 10. - 22:23

Nos ma fél1-től fél9-ig sikerült kint dekkolnunk... Kiderült egy újabb vizsgálatból, hogy férgesség a gond. De nem kis szinten. Ami viszont abszolút a tartó felelőssége... Mikor kimentünk hozzá feküdt. Az orvosa azt mondta fel kéne állítani, de neki most ezer meg egy a dolga, műtéttől kezdve minden, aztán utazik ki külföldre, stb. Így átadta a lovat egy kollégájának, aki aztán ránézett a kicsire és el is ment szerintem. Majd jött az éjszakai ügyeletes orvos és mondta, hogy persze persze, megszervezi a felállítását a lónak és majd jön. Ez volt 4 óra fele. Kb. 7órakor sikerült rávenni, hogy ugyan állítsuk már fel az egésznap fekvő, láthatóan kólikázó csikót... Eddigre pont megérkezett a Kata is (Osh párja) és ő is segített felállítani Pojáckát. Felállt, kapot rengeteg infúziót, enni, inni és háromszor is annyit pisilt, hogy csak na. Később trágyázott is, így aztán fél9kor nyugodt szívvel jöttünk el tőle. És tényleg, ha bárki arra jár, légyszi babusgassátok meg őt!! Be lehet menni a boxába, imádja az embereket! És a box előtt van alma meg répa, azt is ehet nyugodtan. Nagyon hálás lennék mindenkinek, ha szeretgetnétek, mert nagy szüksége van most rá. Mi holnap reggel megyünk 8ra hozzá, megnézzük hogy van, aztán délután is felugrunk. Ja és ne vezessen félre senkit az, hogy a boxára Nox lett felírva mint név. :D Elírták, de ez legyen a legnagyobb gond. ;) Láttam egy szép sárga (talán) heréltet a kólikás istállóban, a neve Dáriusz. Nem lova innen senkinek? Mert nagyon ismerős volt.

Edited by Satin Speed, 2008 január 10. - 22:26.


#109 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 11:27

Sziasztok! Tegnap óta az én kicsi szemem fénye is Üllõn lakik. Ha valaki arra jár, légyszi nézzen rá Babilonra, szerintem a kólikás istállóban lesz, vagy a kalodában, mert éppen vizsgálják. (13 éves szürke herélt) Enni sajnos még nem ehet semmit, de azt mondta a dokink, hogy már elég elszántan túrja a szalmát a szájkosarával :) . Legeslegjobban annak örülnék, ha azt hallanám, hogy mogorva, flegma, nem hagyja, hogy megközelítsék, vagy hogy üvöltve, hõbörögve udvarol a csinos kancáknak :D , sajnos egyelõre nem ilyen :( . Úgy tûnik, hogy ma és holnap nem tudok menni hozzá, de vasárnap már bizti meglátogatom ;) . Remélem addigra már egy répát is engedélyeznek neki, remélem jobban lesz. Sajnos (vagy inkább hála az égnek) eddig nem is tudtam, hogy van ilyen topic, így nem kerestem meg senki ismerõsét. Ha vasárnap bemegyek majd jól megnézem magamnak ezt a kis ,,Noxot" és ha Babus még mindig nem ehet, akkor majd neki adom a répát :D

#110 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 11:37

Sziasztok!
Tegnap óta az én kicsi szemem fénye is Üllõn lakik.

Dr. Dénesnél, a legjobb kezekben van. :yeah: :)

#111 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 12:02

Sziasztok!
Tegnap óta az én kicsi szemem fénye is Üllőn lakik. Ha valaki arra jár, légyszi nézzen rá Babilonra, szerintem a kólikás istállóban lesz, vagy a kalodában, mert éppen vizsgálják. (13 éves szürke herélt)
Enni sajnos még nem ehet semmit, de azt mondta a dokink, hogy már elég elszántan túrja a szalmát a szájkosarával :) . Legeslegjobban annak örülnék, ha azt hallanám, hogy mogorva, flegma, nem hagyja, hogy megközelítsék, vagy hogy üvöltve, hőbörögve udvarol a csinos kancáknak :D , sajnos egyelőre nem ilyen :( .
Úgy tűnik, hogy ma és holnap nem tudok menni hozzá, de vasárnap már bizti meglátogatom ;) . Remélem addigra már egy répát is engedélyeznek neki, remélem jobban lesz.
Sajnos (vagy inkább hála az égnek) eddig nem is tudtam, hogy van ilyen topic, így nem kerestem meg senki ismerősét. Ha vasárnap bemegyek majd jól megnézem magamnak ezt a kis ,,Noxot" és ha Babus még mindig nem ehet, akkor majd neki adom a répát :D

Láttalak titeket akkor. Nem tudom mennyire rémlik, én álltam az ajtónál, olyan törtfehéres kabátban. Ma még 3-4 fele megyek vissza üllőre, majd megnézem hogy van :)
Pojácka nem feküdt le szerencsére az éjjel, így aztán látszólag most kicsit jobban van. Tegnap kapta az első féreghajtóját, aztán ma is, mert kis adagokban kapja meg csak. A doki (Horváth András) aki az esti ügyeletes volt, azt mondta neki mindenképp pozitívnak néz ki a helyzet, mert agyilag élénk, figyel, eszik, iszik, pisil és trágyázik. Hát nagyon remélem, hogy rendbejön. Mondjuk azt is mondta az orvos, hogy 1-2 hét mire kiderül, hogy túléli-e ezt. Nagyon, nagyon, nagyon remélem! :ang:

Edited by Satin Speed, 2008 január 11. - 12:02.


#112 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 13:00

Ma még 3-4 fele megyek vissza üllõre, majd megnézem hogy van :)

Akkor ma találkozunk. :)

#113 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 11. - 18:55

Satin Speed Dáriusz egy batár nagy ló? Hókával?

#114 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 20:16

Satin Speed Dáriusz egy batár nagy ló? Hókával?

:yeah: és nagyon szép. Ma láttam.
Szegény Nox, eléggé soványka, de buzgón szénázott.
Az alma nem érdekelte, de a répa kedvéért kicsit otthagyta az óriási szénabáláját. :)
Lótuszvirág pacija pedig, vasárnap haza mehet. Aranyos volt, és kedvel engem. Nemis akart megenni, :P hagyta magát vakargatni.

Edited by don quihote, 2008 január 11. - 20:20.


#115 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 20:32

:yeah: és nagyon szép. Ma láttam.
Szegény Nox, eléggé soványka, de buzgón szénázott.
Az alma nem érdekelte, de a répa kedvéért kicsit otthagyta az óriási szénabáláját. :)
Lótuszvirág pacija pedig, vasárnap haza mehet. Aranyos volt, és kedvel engem. Nemis akart megenni, :P hagyta magát vakargatni.

Igen, egy nagyon gyönyörû, hatalmas sárga és hókás ló.
Pojác baba tegnap este óta folyamatosan áll. Ez jó hír. Sajnos valószínüleg elkerültük egymást Don, de remélem összefutunk majd. Már most hízott a csöppségem, de a doki még mindig azt mondja, hogy 2hét mire biztosan azt meri mondani, hogy túléli.
De mi tudjuk, hogy túléli! :ang:
Megnéztük Missiont és Babylont is. Jól vannak látszólag. Babylon infúziózva volt épp. Amúgy mi történt vele? Miért került be a klinikára?

#116 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 20:46

De mi tudjuk, hogy túléli! :ang:

:yeah: :yeah: :yeah:
Babylon, mint kiderült, nem kólikázott, hanem valamilyen bélgyulladást kapott, ha jól értettem.
Dr. Kata :ang: elmagyarázta, dehát mint tudjuk, az én orvosi ismereteim a saridonnál ( a fejfájós pilóták gyógyszere ) kezdõdik, és ott is végzõdik.
Kár, hogy nem találkoztunk. :)

#117 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 11. - 20:51

Dáriusz Õ lenne?Dárius
És neki mi baja van? Nem is tudtam hogy bent van! (Már ha õ az)

Edited by Delta, 2008 január 11. - 20:54.


#118 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 20:57

Dáriusz Õ lenne?Dárius
És neki mi baja van? Nem is tudtam hogy bent van! (Már ha õ az)

Nagyon hasonlít rá, bár azt mondták, hogy ugróló.
Azt nem tudom, hogy miért van ott.

#119 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 12. - 16:33

Hali! Legutolsó információim szerint Babó már jól van, szénát már ehet is :D . Holnap már haza is engednék, de sajna nem tudunk menni érte csak hétfõn :( . De legalább jó kezekben van :yeah: , Dénes doki pedig azt mondta, hogy megint a régi (átváltott sárkány üzemmódba), szóval nagyon-nagyon boldog vagyok. Csak az a fránya vasárnap telljen el minél hamarabb... Satin Speed hosszú szõke hajad van? Bevallom õszintén nem nagyon néztem szét, de egy szõke hajú lány rémlik Jobbulást mindenkinek!!!

#120 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 12. - 16:44

(átváltott sárkány üzemmódba),
szóval nagyon-nagyon boldog vagyok.

... pedig egyszer már megszelidítettem! :D

... elhiszem. :yeah: :)