Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Balaton-felvidék


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
467 válasz a témához

#1 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 8:00

Keresem azokat, akik a Balaton-felvidéken rendszeresen, vagy alkalom szerûen lovagolnak.

#2 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 10:14

Hát, nagyon ritkán adódik alkalom, de "szoktunk" páran Taliándörögdön lovagolni. Nem tudom, mennyire esik messze Balatonfelvidéktõl, de aki már volt ott, azt mindig visszahúzza a szíve, annyira gyönyörû a környék. Posted Image

#3 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 10:42

Én rendszeresen lovagolok a Balaton-felvidéken. Két lovamat is Dörgicsén tartom, de szinte a környék összes lovas helyén jártam már. Nagyon szép környék és szinte bármerre barangolhatsz a lovaddal anélkül, hogy valakivel találkoznál.

#4 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 20:07

Az én bázisom Vöröstón van (Nagyvázsonytól 1 km). Jártam már lóval Dörgicsén is, meg Dörögdön is. Valóban gyönyörû a táj. Nekem az mindíg nagy élmény, amikor valamelyik hegygerincrõl elém tárul a Balaton. A Kab-hegy is nagyon jó, itt sok vaddal lehet találkozni.

#5 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 5. - 19:38

Én már '95 óta járok vissza Balatonszõlõsre lovagolni. Az a kedvenc lovashelyem. Ott csak tereplovagolni lehet, de a lovak nagyon jól képzettek és gyönyörû a táj. Emellett lovagoltam már Tihanyban, Szántódpusztán és Salföldön is.

#6 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 8. - 11:16

Szia Méz!Nem ismertél Szõlõsön egy Maxi nevû sárga heréltet?

#7 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 8. - 19:10

Méz! Földeshez jársz?

#8 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 9. - 10:10

Siasztok! Egen, Andrásékhoz járok. Ismertem a gidrán Maxit, ültem is rajta, jó képességû ugró volt, azt hiszem eladták Németországba. És valaki ismeri a Charlie-t? Na, õ az én kedvenc pacikám Szõlõsön:D Sajna csak nagyon ritkán láthatom Posted Image Augusztusban mentem vele 2órás terepre, és szuppper volt. Azt hittem, nem lesz már igazán jó kondiban, mert már 16 éves, de kellemesen csalódtam. :D Lovagolt valamejikõtök ott, vagy esetleg Salföldön?

#9 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 9. - 11:59

Én nem lovagoltam ott, csak Balatonudvariban, mikor még volt ott lovarda.

#10 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 9. - 12:29

Te honnan ismered a Maxit, vagy honnan tudsz róla?

#11 faron1

faron1

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 10:52

HI all!Nos a Maxi nevû lovat az Andrásék nem Nemetországba ahnem egy magyar vevõnek adták el, de tönkre is ment.Terembura:Én a Felvidéken lovazok.Üdv:Áron

#12 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 12:32

Én Maxival Balatonudvariban találkoztam, ott volt bértartásban. Akkor egy olyan gazdája volt, aki westernben lovagolta.

Edited by mókuska, 2005 augusztus 26. - 11:11.


#13 faron1

faron1

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 15:14

HI all!Mókuska:Igen ez az illetõ akire gondoltam, bár minõsiteni nem akartam illetve akarom.

#14 faron1

faron1

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 15:17

terembura:Nos kicsit több idõm van írni.Tótvázsonyban tartunk lovakat számszerint 7-en vannak.

#15 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 16:51

Mókuska! A Maxi lovasának esze nem sok lehetett amúgy a sporthoz, legyen az embersport, vagy állattal való sportolás. Azért csinálhatta ezt, mert a westernfilmekben is azt látta, hogy a lovas felül a lóra, aztán tûz! Csak abba nem gondolt bele, hogy a filmbéli ló az be lehetett melegítve, melegedve.

#16 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 20:28

Ma a Kab-hegyen jártunk. Két csapat muflont láttunk. Egyikben kb. 25-30 pld, a másikban kb lo. Ez utóbbiak nem mentek el, hanem mintegy 30 m-rõl végig nézték, amint lépésben tova haladtunk. Láttunk szarvasokat is, és még bõgést is, igaz elég messzirõl. Ha nagyvadat akarok látni, a Kab-hegy tuti. Itt csak elvétve látok patanyomot, mert a bérlovasoknak ez már hosszú túra, így inkább másfelé járnak. Tótvázsonyból sincs messze, a napokban jártam a tapolcai út másik oldalán, egészen a murvabányáig. Szivesen lovaznék bárkivel, aki erre jár. Szeretek egyedül is, de néha jólenne valakivel dumálni egy kicsit. Akivel eddig tudtam menni, azzal sajna már nem lehet. Õ már másfelé vette az irányt, peddig milyen boldogság volt együtt száguldani a réteken. Elmúlt, már történelem.

#17 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 20:39

Akkor nem a Maxit adták külföldre, hanem valaki mást. :confused: A jó múltkorában, mikor kilovagoltunk az említett két órás terepre, Hidegkút felé mi is belebotlottunk jópár õzbe. Volt, amelyik 2 méterre állt tõlünk, megnézett minket, aztán legelészett tovább. Jó, hogy a lovasoktól nem félnek. Rókát is láttunk. Csodálatos a Balaton-felvidék, kicsit irigylem azokat, akik ott laknak, pláne, ha minden nap kilovagolhatnak a saját paccukon Posted Image

#18 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 12. - 22:55

Hali! Nekünk Mencshelyen van szõlõnk és borospincénk. Ott szeretnék majd a faluban házat venni, ha egyszer hazakeveredem. Örülök, hogy ilyen lovasélet van arra! :D

#19 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 13. - 9:24

Valami csodállatos dolog úgy lovagolni, hogy a hegyekben bármerre mehetsz, a kilátás a Balatonra gyönyörû. Én nem nagyon megyek olyan helyre ahol országutat kell keresztezni, mert 1,5 éves csikómat még mindig viszem magammal. Legalább õ is mozog és én sem megyek egyedül. Azt hiszem ezt nem sok helyen tehetném meg.

#20 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 13. - 19:12

Én azt is szeretem a B.-felvidékben, hogy változatos a táj, és a terep minõsége. Hegyek,völgyek, és síkságok váltják egymást. Az erdõben laza a talaj, a szõlõsben az utak homokos jellege miatt is kitûnõ vágtázni, és az a legjobb, hogy egy-két órás terep keretében szántót, szõlõst és erdõt, hegyet és síkságot is útba lehet ejteni. Ezért is olyan nagy élvezet ott lovagolni. Posted Image

#21 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 14. - 14:30

Akkora öröm nekem minden nap, mikor közeledik a munkaidõ vége, mert tudom, hogy a lovaim várnak. Még ha a korai sötétedés miatt nem is tudok lovagolni, csak a közelükben lenni, megpucolni, megetetni õket. A nyugalom, ami ott van rám is átragad, nem törõdök a munkahelyi gondokkal, telefoncsörgéssel, semmivel, csak a lovakkal. Ezt sajnos nem sok ember érti meg, pedig ebben a rohanó világban sokakra ráférne.

#22 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 14. - 14:43

idézet:
Eredeti szerzõ: mókuska: Ezt sajnos nem sok ember érti meg, pedig ebben a rohanó világban sokakra ráférne. [/QUOTE]De Mi, itt a fórumon tökéletesen értjük! Posted Image Én még küzdök a sötétedéssel, de már nem sokáig... Óraátállítás. :(

#23 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 8:01

Ne is mondd!!! :( :(

#24 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 12:58

Az éjjel a külsõ karámból meglépett a 2 lova,. Se hírük, se hamvuk. Már beszéltem más lovas udvarokkal, hogy ha oda futna be hír róluk akkor értesítsenek. Még a szentkirályi repülõ térrel is beszéltem, hogy, a pilóták a szokásos repülésük során meglátnák a lovakat, értesítsenek. Megigérték. Ki vagyok bukva a dologtól. Volt aki mesélte, hogy neki 3 napra ment haza, de más meg olyat mondott, hogy 4 ló együtt ment el és többé nem is lettek meg. Most csak reménykedem, hogy az enyémek minél elõbb hazatalálnak. A környéket elég alaposan ismerik.

#25 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 13:15

Terembura! Ha esetleg még nem tetted meg, a helyi állatorvosnak éedemes szólni, meg ha van a környéken ménes/lótartó hely, ott érdeklõdni. Remélem, hogy mielõbb elõkerülnek. Posted Image (Most látom, hogy a lótartó helyekkel már beszéltél.) [ Október 15, 2003, 13:16: Az üzenetet átszerkesztette: zapolya ]

#26 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 8:22

Meg lettek a lovaim!Du. !-kor már nem bírtam cérnával, és egyik ismerõsömtõl elkértem a lovát, hogy tegyek egy nagy kört, hátha beléjük botlom. Alig mentem 2 km-t, csörög a mobilom. Az egyik lovasudvar vezetõje hívott, hogy nála vannak, mehetek értük. Õ egyedül ment ki Pécsely feletti erdõkbe, és ott találkozott velük. Csatlakoztak és szépen haza ballagtak. Ott beengedték õket egy karámba. Nyomás vissza, lenyergelés, 2 rövid mondat, aztán be az autóba és már száguldtam is a lovakért.Gondoltam, majd valami meghunyászkodás, esetleg szemlesütve arc pirulás, engesztelõ hozzám bújás, de semmi. Még jó, hogy le nem toltak, hogy a zabot miért nem vittem utánuk.De a lényeg, hogy meglettek, és nem szaladtak ki egy fõútra se, amitõl szintén rettegtem, mert nem szeretném elütve látni egyikat sem.

#27 Prairie Joe

Prairie Joe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 12:12

Na akkor jo! Örülök, hogy megkerültek a kis csavargok!En is jartam igy joparszor, es mig en kb. öt evet öregedtem, a lovakon az idegessegnek a leghalvanyabb jelet sem lattam.Volt eset, hogy 4 lovam kiment az 52-es föutra, es szepen a jobb savban elindultak Kecskemet fele...Libasor,egytrapp... Kb. 2km hosszan,es csak ezutan kanyarodtak hazafele.Nem 10 kamion fekezett eszeveszett ertetlenkedesek közepette,hanem kb 24, jameg az 50 auto! En a lovak mögött autoval, veszvillogoval, közepen, -es meg valaki dudalt is, hogy elözni akar!Na szepen felkavarodtak bennem az emlekek a loszökeseinkröl...Nade az a lenyeg, hogy megvannak, epen es egeszsegesen!Hat nem borzaszto,hogy az ember mit össze nem rinyal miattuk, ezek meg azt se mondjak, hogy: HÖHÖ!?

#28 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 14:52

Nem olvastam végig a hozzászólásaitokat, de ha tudtok, segítsetek! Egy balatonberényi étterem-és talán lovardatulajdonos nevét próbáljuk kideríteni, ahol lehet Csajszika13 eladott lova.Ld. " Vakul, sántul a lovam " topic. A lényeg, hogy a kedvencét eladták ennek az embernek és valószínüleg vágóhídra küldik. De meg akarjuk menteni. Részletek az említett topicon. Ha van ötletetek, írjatok!Kösz.vgigi

#29 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 15:10

Terembura, ez szép Posted Image Jó, hogy meglettek a lovak. Pécselyen én is igen gyakran megfordulok, igaz, eddig lovon még nem, de nem adom fel Posted Image Van fent a hegyen egy házunk, egyszer majd felköltözöm oda lovakkal. Addig meg marad az álmodozás...

#30 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 10:08

Terembura!El tudom képzelni, hogy frászt kaptál. Szerencsére jól végzõdött a dolog. Tudom, milyen érzés. Tavaly dec. 31-én a mieink is elszöktek.Mentem etetni, egy ló sem volt az egész karámban. Riadóztattam a családot, minden jármûvel indultunk a lovak nyomába. ( Már sötétedett). 5 ló nem tûnhet el! Szerencsére mi is megtaláltuk õket. Nagy megkönnyebbülés volt. ;)

#31 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 21. - 16:48

Hétvégén fura dolog történt velem. (Ez sem történhetett volna mással!)Gyenge lovaglást tartottunk vasárnap, amit inkább legelésnek lehet nevezni. Nagyon szép idõ volt, a birkák hangját hallgattuk a szomszéd rétrõl, békésen legeltünk. Akkor már kezdett furcsa lenni a dolog, mikor etetés után este sötétben is egy kétségbeesett birka hangját hallottuk. Elindultunk a hang irányában, nemsokára egy néhány hetes kisbárányt vettünk észre magunk elõtt aminek ráadásul el volt törve az egyik lába. Anyukámmal megbeszéltük, hogy bekerítjük, ám ez nem bizonyult olyan egyszerûnek, mert a bari három lábon gyorsabb volt mint mi ketten. Nagy nehezen végül sikerült megfogni és hazavittük a tulajdonosnak. Úgy látszik nem csak a lovak szöknek meg néha. ;)

#32 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 19:22

Nem tudja valaki, hogy Tihanyban még mindíg az izabellafakó ló a divat?

#33 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 21:36

Nagyon lehalt ez a topic. Balatoniak, milyen az idõ felétek? Én régen voltam õsszel a balcsin, de az egy kicsit lehangoló volt: Üres sétányok, viharos Balaton, bezárt üzletek... Én nem szeretem a tömeget, de ha nagyon kihalt a dolog, azt sem. Remélem a lovasélet azért még nem áll meg, mert egy kicsit hûvösebb van. Posted Image Üdv

#34 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 17:02

Szia Méz!A Kötél Feri féle izabella fakókra gondolsz? (A Belsõ-tó partján?) Szerintem még divatosak meg az albínók is. Tavasszal nagyon szép csikói voltak, azóta nem tudom mi van vele.

#35 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 22:01

Szia!Igen, a Belsõ-tó partján lovagoltam úgy 4-5 éve, és gyönyörû fakó csikók, meg loval legelésztek egy hatalmas karámban. Én akkor egy Táncos nevû lovon ültem. Ezek szerint még mindig megvannak a fakók. Posted Image

#36 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 22:03

Albínók is vannak?

#37 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 29. - 11:20

Ismerõs nekem a Táncos név, de nem tudom lóhoz kötni, annyira nem ismerem név szerint a lovakat. Van egy fakó ló ott amelyik egymás után 2 albínó csikót ellett. Úgy emlékszem egy ember vette meg midkettõt fogatba. Nagyon furcsák voltak a piros szemükkel meg bõrükkel.

#38 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 29. - 14:19

Kiváncsi lennék, hogy a két albínónak milyen színû volt az apja. Posted Image Mikor én jártam arrafelé, volt egy fakó, hókás csikó, azt is fogatba szánták. Olyan aranyos volt. Úgy figyelgetett, mikor odamentem a karámhoz. A gazdája szerint olyan barátságos ló, hogy bárki idegen bemegy a karámba, ahhoz is rögtön odaszalad és követeli a simogatást. Posted Image

#39 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 31. - 12:41

Az albínók apja sárga volt ha jól tudom. De az én lovaim mostanában olyanok minha be lennének vakolva. Miért van az, hogy ha tisztára pucolom õket szinte elsõ dolguk, hogy a lehetõ legnagyobb sárban hemperegnek meg? :mad: Ha meg nem pucolom meg õket biztos azt mondják, hogy ilyen ápolatlan lovakat még nem láttak.

#40 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 31. - 20:26

Mókuska! Ez Murphy törvénye, (és Murphy velünk van...) :D De az is lehet, hogy a lovaid jobban szeretik az õsi, jól bevált tisztálkodási módszert, mint holmi divatos lóvakarókat, meg keféket... :D