Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tolna megyei lovasok és csikósok ide


  • Please log in to reply
245 válasz a témához

#81 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 13:18

Sziasztok!szeretnék lovaglási lehetõség után érdeklõdni, elsõsorban Tamási környékén.(egyébkénht egy éve még õcsényi voltam, aki a Rózsa tanyán lovagol, lehet,hogy látott amint egyedül v a testvéremmel pacizok-de saját lóval. elköltöztünk..)

#82 WRoxy

WRoxy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 9:18

Sziasztok!Engem is érdekelne, hol lehet Tamási környékén lovagolni, mert kb egy hétig arrafelé leszek, és nagyon szeretnék végre újból lóközelbe kerülni!

#83 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 9:55

Én úgy tom hogy tamásiban van lovesrseny pálya, meg fogat versenyeket is szoktak rendezni. Érdemes arra felé kérdezõsködni. Zina!Holnap mek Õcsénybe :D alig várom hogy az új kantimat kipróbáljam Robin :kir: Üdv Patás

#84 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 15:23

Szia Patás!Milyen volt Õcsényben? Milyen volt az új kantár? és a lovak?Én mostanság nemigen voltam kint, más helyen voltam lovagolni, ahol nagyon tetszik minden. Minden teljesen más, és tök jó! Érdemes ezt is kipróbálni!

#85 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 15:27

Azt hallottam, hogy Szálkán is van valahol lovaglási lehetõség. Ha tud róla vki, vmit: címet, tel.számot, megírhatná.Köszi!

#86 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 16:07

A Napsugár Vendégház hirdeti magáról, hogy lovagoltat. Telefon 06-30/487-1899Üdv

Edited by ÖregSam, 2006 július 11. - 16:07.


#87 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 16:50

Patás: tudom, mire gondolsz, de az sajna megszûnt.. Láttam egy kb ötlovas létesítményt, majd megnézem.Én Szálkán tanultam meg lovagolni. Amikor Szekszárd felõl megyünk be, az elsõ utcán jobbra, végig. De magánkézben volt, nem lovasiskola.

#88 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 20:10

Az elsõ utcán jobbra nem lehet lovagolni, de ha tovább mész 100 métert a z út jobb oldalán, Lovász Józsinál talán. Esetleg még a Petõfi utcában Nagy Józsiéknál vagy Dr Kocsis Beánál. Ez a központból a hegyre bal oldalon felmenõ utca. Józsiékkal szemben traktorok állnak, Bea peddig a szomszédjuk. Ha seholse sikerül át gyalogolsz a hegyen Alsónánára és lovagolsz nálam, 3 km.Üdv.

#89 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 16:15

Zina: Tábor miatt nem tudtam lemenni. Tegnap elött voltam óbányán. Angol nyeregben mentem. Jó meghajtottam Mudrit. Talán köv héten kijutok Õcsénybe is.Üdv Patás

#90 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 16:54

Köszi mindenkinek az infokat, Menchesnek a meghívást, lehet, hogy megjelenünk az õsszel -persze elõtte valahogy bejelentkezünk.Patás, ha voltál vmikor Õcsényben írj róla lécci, mivel én már nem járok oda, de érdekel, hogy mi van velük... Tomi nevû lipicaifélvér csikó meg van még? (Egy kis vallomás: Sajnálom, hogy így "alakultam" a dologhoz, de cseresznyésben megtaláltam mindazt, amit a lovaglásról valaha álmodtam. Bár az üzemanyag miatt jóval drágább így a lovaglás és ezért kevesebb alkalmam van lovagolni, de megéri. (mint a sexben: ha ritkábban is, de jobbat és kielégítõbbet...)Miért nem létezik felnõtteknek is egyhetes lovastábor??? Én biztos ott lennék, ha a család kitagadna, akkor is!!! Van még valaki, aki bevállalná, mint a gyerekek, fizetsz, hogy dolgozhass a lovak körül, meg persze lovagolhatsz is, és egy csomó lóbolonddal tölthetné az ember az idõt...??? ( Még a lóimádatom, (azaz a szerelem) kezdetén vagyok..., lehet, hogy mégsem elég a "ritkábban- jobbat"??? )Segítséééég!!! (Van eseteleg kéthetes felnõtt lovastábor is???)

#91 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 19:10

Üdv Zina!Szombaton voltam Õcsényben. Klasz volt csak kár hogy a western nyereg nem az igazi. Tomiról nem hallottam. Még nem ismerem as lovakat, most kezdek oda beilleszkedni.Te hova jrsz mos lovagolni??Üdv Patás

#92 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 20:27

Üdv Zina!Ha szabad kérdeznem, cseresznyés alatt a Puszta Lovasudvart érted?

Edited by ÖregSam, 2006 július 19. - 20:27.


#93 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 14:01

Üdv!Igen a Puszta Lovasudvarba járok most lovazni. ÖregSam ajánlotta még korábban, és az elsõ adandó alkalommal elmentünk és kipróbáltuk.Szuper hely, az egész nagyon tetszik. Másfajta lovasélményeket kaptam,mint a korábbiakban. Csak a távolság okoz némi problémát, hiányzik, hogy nem lehet kicsit többet lovagolni, hétközben legalább 1x.Mától szabin vagyok, úgyhogy ma este megyek is,hõség ide, egyéb akadályok( ami azért mindig van) oda, irány Paks.Tetszik itt a Csipke, idáig általában az Olgán lovagoltam, meg az Okkulton, Orkánon és a Mónin is 1x-1x. Szinte mániám lett, hogy mehessek lovagolni, minden programot ( családi, mhelyi stb) úgy igazítom, hogx a lovaglásra jusson idõ, autó és pénz. A család idõsebb tagjai nem értik, mi az istent flancolok, miért nem ülök a fenekem és nézem a tv-t, stb.... Néha én sem értem honnan ez az elszántság bennem, de végre csinálhatok valamit, ami a szívemig ér... Gondolom minden lovas így van ezzel.

#94 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 14:06

Patás! Ha egyszer tényleg, úgy rendesen egyeztetünk, megbeszélünk egy idõpontot, és van kedved eljönni, szívesen elviszlek Paksra. Csak Szekszárdig kell eljutnod. Ha oké, írd meg, a számod megvan, felhívlak. Itt van westernbe lovagolt ló és nyereg is, a többit a lovarda tulajdonossal egyeztetem, mivel most nincs ilyen jellegû lovagoltatás, de sztem megoldja.

#95 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 14:44

Zina!Nagyon köszi. Augusztusban élek is a lehetõséggel. :ang: vagy!! Mennyibe kerül ott a lovaglás? Nagyon lovagoltatni engem már nem kell, elvagyok egyedül a karámban. Minden vágyam hogy végre mehessek egy jó kis terepet. Szerintem szülinapom környékén lesz pénzem :kir: .Elöre is köszi!!!!!!!! :kocc: Üdv Patás

#96 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 19:31

Üdvözöllek benneteket lányok a Puszta Lovasudvar barátikörében. :yeah: :yeah: :yeah: Rólunk többet a Lóbarátok web lapon tudtok megismerni. Üdv ÖregSamUi: Ma voltam az El Bronco ranch-on

#97 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 19:38

Szia Tolna népe!Pécs Üszögpuszta Július 29-30 Rodeo Roadshow legyünk minél többen, annál jobb buli lesz!

#98 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 20:06

Bocs, de valami közelebbit az Üszögpusztáról!Üdv

#99 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 20:14

Üszögpusztárol a rodeoranch honlapján megtudsz mindent asszem, meg a pécsi részlegben itt a forumon. Jó szorakozást!!Én sajna nem leszek ott. Kerkáskápolnai Lovasnapokon leszek :D Üdv Patás

#100 Lacika

Lacika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 20:44

Zina!Silveradon és El Broncon is van egyhetes felnõtt lovas tábor.www.cowboy.huwww.el bronco.hu címeken bõvebben találsz infot.

#101 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 13:25

Üszögpuszta=Pécs-déli elkerülõ úton a körforgalomban balra Kozármisleny felé 200-m a tó mellett van a lovarda.

#102 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 14:59

Kazi köszi, így már tudom, hogy hol van.El Broncon sajna, a felnõtt ill. gyerek táborok megteltek, de azért próbáljátok meg.Üdv ÖregSam

#103 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 6:47

Patás! Ok. az augusztusi lovaglás. Az árak a lovasudvar honlapján megvannak. Nagyon jó kis terepeket lehet itt lovagolni. Sehol sincs út, gépek, emberek, csak erdõ, rét, ösvények, még 35 fokban is kellemes itt lovagolni. ÖregSam, te westernben lovazol?

#104 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 18:19

Meg tudná mondani valaki, hogy megy-e helyi járat Pécsrõl Üszögpusztára?vagy csak távolságival lehet kijutni(autó nincs..)

#105 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 19:05

Ezt is azt is. Angolt a Puszta Lovasudvarban, Westernt :D egy kicsit komolyabban az El Broncon gyakorlom.Üdv

#106 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 24. - 19:12

ÖregSam! Mt jelent az a kicsit komolyabban western?

#107 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 25. - 15:17

Hetente, vasárnaponként a Nejemmel, lányommal és egy ismerõsünkkel angolban terepen lovaglunk. Idõnként western tanulni megyek El Bronco-ra, kiválóan képzett lovakon és trénerrel.Üdv

#108 Lipp

Lipp

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 2. - 11:29

Sziasztok, "aki látja, fogja meg" jeligére az alábbi eset történt velem tegnap:Németkérrõl lovagoltam ki késõ délután a Cece-Bikács közötti erdõbe, mögöttünk jött szabadon Büszke, 3 éves lipicai kancacsikóm.Éppen hazafelé vettük az irányt, amikor pár perc múlva hátrapillantva látom, hogy nem látom, azaz a csikó eltûnt, kb. 2 km-re a falunktól.Hazavágtattunk, gondoltam az erdõn keresztül rövidebb utat lelt. De otthon sem volt. Visszamentem, körüljártam a terciát még egyszer, majd kimentem a csikó anyjával is, de nem leltem nyomát. Ránk sötétedett, és az esõ is rákezdett, így hát hazakullogtunk, reménykedve, hogy az éjszaka folyamán hazaérkezik. Nem jött.Azóta sem.Nem vagyok benne biztos, hogy Németkér felé vette az irányt, és egy nap alatt bármerre kerülhetett. Arra kérnék mindenkit, ha véletlenül találkozna vele, vagy tudja, kinél lehet, jelezze a 0620 930 9330 számon, vagy a lipkos@t-online.hu címen, vagy itt a fórumban. A csikó egyébként nyereghelyen van sütve, bal oldalon L 03, jobb oldalon 240-es szám látható. Színe meszirõl grafitszürke, közelrõl barnás árnyalattal. Farka, sörénye fekete. Szelíd, és csak egy kötélkötõfék volt rajta.Más: üdvözlet Menchesnek! ;)(Az említett Lovász Józsi a díjlovas L. J.?)

Edited by Lipp, 2006 augusztus 2. - 11:31.


#109 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 16:47

Lipp!A Cseresznyési Puszta Lovasudvar néha arra is lovagoltat, de Õk eddig még nem látták a pacidat.Üdv

#110 Lipp

Lipp

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 20:33

Igen, igen, amikor beírtam, rájuk gondoltam. A többieket (Ulbertet Gyapán, szintén Cseresznyésen a Titiéket, Bikácsot, Reiseléket Vajtán, és a Cecei ménest telefonon értesítettem. Mégsem ez vezetett eredményre...Amikor tegnapelõtt Ricsi barátommal elkezdtük lóháton az erdõt járni (a nagy vihar utáni napon), telefonált Ricsinek egy bikácsi barátnõje, hogy ott egy juhász látott egy csikót kötõkékben, szabadon. Nosza, hazalovagoltunk, motorra pattantunk, elmentünk oda. Ott kiderült, hogy nem õ látta, hanem az egyik németkéri vadász, és szólt nekik, hogy nem az õ lovuk kóborolt-e el, mert a ló a bikácsi földúton ácsorgott -- reggel hatkor. Körülmotoroztunk a Látóhegyen is hazafelé, de kaki és patanyomon kívül mást nem találtunk. Este nyolcig aztán lovon folytattam a keresést, szintén eredménytelenül (minden erdei út legalább két irányban össze volt járva patanyomokkal). Másnap délelõtt is bementem dolgozni, nyolc tájékában telefonál a vadász (eddigre már tudta, kit kell keresnie), hogy most is látja a csikót. Végül favágók segítségével meg is fogták, szintén a Látóhegynél, egy birkaistálló körül. Mire délután hazaértem, már átadták a Ricsinek, aki hazavezette, morcosan, kaparászva álldogált a karámban, és állítólag egyáltalán nem üdvözölte a többieket.Igazából nem értem, mi vesz rá egy fiatal 3 éves csikót, hogy otthagyja hazafelé úton a társát, és egyedül elinduljon az erdõbe? Talán sárlás, kíváncsiság, vagy büszkeség? Mindenesetre jól feltalálta magát (és a vihar sem hatotta meg), ha én csikóként megszöktem volna, lehet, én is a Látóhegy felé vertem volna tanyát. (Friss legelõ, nagy pocsolyák.) Egy tanulság azért akadt: többet kell vele foglakoznom, és ha legközelebb elengedem, kolomp kerül a nyakába, vagy vezetõszár, a másik lóhoz egy nyaklóba kötve, ahogy ma is történt.Mindenesetre figyelmeteket köszönöm!

Edited by Lipp, 2006 augusztus 4. - 20:35.


#111 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 21:01

Örülök Én is, hogy megkerült. :) Üdv

#112 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 16:48

Üdv mindenkinek! Én is örülök, hogy megkerült Büszke :) ( nekem gyerekkori álmodozásom témája volt, hogy az erdõben találok egy kóbor lovat, befogom és máris megoldódott a ló beszerzési probléma..., ma már a pénz és tapasztalt gyûjtögetés látszik valós megoldásnak, de majd néha sétálok a németkéri erdõkben, hátha... :dev: ). ÖregSam, a cseresznyési barátikör rendezvényein csak a tagok vehetnek részt? Más: mivel az egész családod lovagol, nem gondolkoztatok saját ló vásárlásán?

#113 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 8:45

Á, dehogy! Mindenki aki szeretne ehhez a társasághoz csatlakozni résztvehet. A rendezvények elõtt, István igyekszik mindenkit felhívni, hogy ki akar résztvenni ezeken.A Lóbarátok egyesületi honlapon pedig Én igyekszek minden rendezvény ismertetõt feltenni. A program szerint szeptember 09-én lesz az évadnyitó rendezvényünk, ahova szeretettel várunk. :) A második kérdésre pedig az a válasz, hogy egy lakótelepi erkélyen elég kényelmetlenül érezné magát a paci. :dev: Ahoz, hogy saját lovunk legyen teljesen át kellene alakítani a mostani életvitelünket. :kir: Üdv

Edited by ÖregSam, 2006 augusztus 8. - 8:47.


#114 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 14:10

Helló! megyebeliek csak gondoltam beköszönök nektek mert régen jártam erre de szerencsére helyette k.sokat lovagoltam.Most pedig megyek lovat körmölni.

#115 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 17:00

Helló ÖregSam! Köszi, hogy szívesen láttok, már alig várom az elsõ rendezvényt, nagyon szeretnék ott lenni.Én is lakótelepen élek, de bértartásos saját lóval el tudom képzelni az életet. Bértartásnál elvileg van egy gondos gazda, akitõl az elején az ember megtanulhatja a lótartás alapjait, de mégsem olyan kemény a helyzet, amíg más is osztozik a felelõsségben és segít( persze pénzért), mintha most tudatlanul és vakon, a családi ház udvarára vennék egy saját lovat. Buggyant vagyok egyébként, ha lovakról van szó, merthogy a lovaglás is azért érdekel, hogy lóközelben lehessek. Ha egyszer lesz saját lovam, én csak imádni szeretném és gyönyörködni a szépségében,úgy, ahogy van. Tudom, következetesnek és szigorúnak kell lenni a ló hierarchia miatt, de, ha lenne sok-sok pénzem, a lovaim szabadon élnének, csak azért, hogy úgy szerethessem õket, önmagukért. Ez itt a naiva romantikája... Vissza a földre:a lányom most volt lovas táborban, ahol az oktató, azt mondta érdemes foglalkoznia a lovaglással, jó edzõvel sokat ki lehetne hozni belõle... így hát egy saját ló vásárlás a lányom részére+ a magaméra komolyan foglalkoztat. Kb. 2 év múlva?, akkor lesz Do 14 éves.

#116 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 15:48

Üdv!Nekem ebbõl a szempontból jó dolgom van. Falun lakom és hatalmas telkünk van, egy két ló simán elférne. Csak a szüleimnek nem tetszik az ötletem :( Hétfõn lesz a szülinapom utána talán lenézek Paksra.Zina mizú veled?Patás

#117 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 17:12

Szia Patás! Én csütörtökre és péntekre terveztem a paksi lovaglást. Ha még nem voltál, gyere velem. Holnap hívom az Istvánt, jó lenne tudni jössz-e. Felhívlak szerda de-t. Ok?A lányom képeket akar neked küldeni, de mivel lovastáborban van ( Pakson) még nem jutott gép közelbe.Mi volt még vasárnap Kerkáskápolnán? Visszatérve a lótartáshoz: ha nekem lenne házam és udvarom, valami lovat biztos vennénk gyorsan-gyorsan, de így most elõbb a házat és udvart kell elõteremteni. Nem lehet az õseiddel lótartás ügyben valamilyen "mindenkinek jó egyezséget" kötni( Õk adják a ló árát, te gondozod, esetleg bértartartást is vállalni, vagy feles- közös ló ismerõssel v. valami hasonló)?Patás! A lényeg: BOLDOG NAPOKAT MÉG A SZÜLINAP UTÁN IS, JÓ SOKÁIG!!!!! :)

#118 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 16. - 9:49

Szia Zina!Várom a hívást! Úgy néz ki hogy el tok menni, de konkrétot majd telon.Üdv Patás

#119 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 18. - 14:51

Szia Patás! Épségben hazaértél? Minden ok?

#120 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 18. - 18:33

Szia ÖregSam! Ha jól emlékszem akkor mi ismerjük egymást. A Welding Kft- ben húztuk az igát réges régen.