Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szentendre & Pilis régió


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
11497 válasz a témához

#41 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 21:38

Hajrá PH! Posted Image Én sem ígérek egyelõre semmit, nem tudom milyen távot bír a paci. (pláne, ha remek tájékozódási képességemnek köszönhetõen kerülõvel megyünk) De hova is kéne menni pontosan? Találjunk má' ki egy találkahelyet! És akkor onnan indulhatnánk mindig. És egy idõ után már talán oda is találnék kerülõ nélkül tongue.gif Amúgy ma kapta meg a lovacska élete elsõ patkóját! Ahhoz képest egész jól viselte. Közel 2 órát szenvedtünk vele (és ez csak az elsõ kettõ volt) :D

#42 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 22:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse: Sellõ!Szerintem nincs is ilyen tó, csak kitalálták, hogy odavonzzák a delikvenseket!!!! tongue.gif [/QUOTE]Szerintem mégiscsak létezik ez a tó, csak én nem találom térképen... Különben hogy számolta vóna ki Vegeta a 15 percet. Posted Image Vagy, a hasára csapott és azt mondta, hogy ennyi és kész. Akkor én meg azt mondom 3 óra: beleszámítva, hogy már térképen sem találom, akkor mi lesz lóháton...lehet, hogy korcsolyát is kell vinnünk, mert mire megtaláljuk már be is fog fagyni.

#43 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 1. - 9:51

A garancsi tó Tinnye és Piliscsaba között található. Amennyiben Tinnyérõl haladunk P.csaba felé jobb oldalon egy kedves kis völgyecskében fekszik. Nem csalás, nem ámítás, nem a kiskunsági Katlanhoz hasonló mesével etetem a népet. :rolleyes:

#44 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 1. - 9:55

Különben a témát megpendítettem a Tinnyei lovardánál az este és úgy néz ki, hogy ha szép idõ van, akkor mi megyünk.Tehát akit érdekel jelezze!!!

#45 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 1. - 11:51

Naszóval Garancsi tó...ha véletlenül egy kristálytiszta, kékvizû, hatalmas hegyi tó jelent meg lelki szemeitek elõtt, amit pisztrángokkal teli, csobogó patak táplál, és amelynek partján dús, zöld legelõn alpesi tehenek legelésznek és a faszerkezetes vendégház teraszán kecsketejet mérnek...akkor ki kell hogy ábrándítsak mindenkit...A Garancsi-tó leginkább pocsolya, bár kétségtelenül hangulatos kis pocsolya. Ha összekapod magad 5 perc alatt körbefutod. Ilyet keressetek és ne a térképen, mert lehet, hogy tényleg nincs rajta.Van viszont szép tisztás, olyan Szinyei-Majálisos és van (most még)zöldség a lovaknak.Megfázás ellen pedig vihetünk néhány porció Becherovkát.

#46 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 1. - 12:25

Becherovka rulez Posted Image Posted Image

#47 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 1. - 15:43

Posted Image Úúúútáloma becherovkát! Bodzaszörp! Az igen!!! Posted Image

#48 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 2. - 9:24

Posted Image Ennyire érdekel mindenkit a Garancsi Piknik? Posted Image Ne tolakodjatok! Túljelentkezés lesz! Posted Image Posted Image

#49 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 2. - 14:44

Én már szóltam, hogy egyenlõre nem vagyok terepképes! :( Ez is jelzés, csak negatív! Posted Image :D

#50 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 3. - 11:54

Persze persze kedves PH, észleltem jelzésedet Posted Image , de mástól is várnék valami reakciót...

#51 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 5. - 22:22

okt. 23-24 nálam veszélyben (lovazás témában), de még nem tudok pontosat :(

#52 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 5. - 22:28

Én szívesen beneveznék, de nem hiszem, hogy egyedül odatalálok. Ha van vmi 5let esetleg egy közelebbi találkahelyre...

#53 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 6. - 8:52

Kihez képest "közelebbi"? Posted Image Posted Image

#54 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 6. - 23:06

Mondjuk hozzám :D Tudod, én ilyen egoista típus vagyok...Üröm az már biztos pont, oda bármikor elmegyek. Onnan már csak egy ugrás Budakalász és egy másik Szentendre. Csak jó lenne nem elrontani az ugrás irányát. :D

#55 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 7. - 9:23

Vigyázz nehogy úgy járj mint Armstrong bácsi a Holdon Posted Image :D

#56 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 7. - 22:09

Sejtem mire célzol, de pontosan nem tudom mi is történt Amstrong bácsival.Amúgy van valaki a Szentendre régióban rajtam kívül, aki hétköznap jobban ráér lovazni mint hétvégén?

#57 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 7. - 22:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Palomino: Amúgy van valaki a Szentendre régióban rajtam kívül, aki hétköznap jobban ráér lovazni mint hétvégén? [/QUOTE]Ott nem tudom, gyere át a Zsámbéki régióba! Jószerével csak hétköznap érek rá. Posted Image

#58 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 8. - 17:10

ÉN! CSak és kizárlólag hétköznap érek rá! Ha már megy egyedül is, akkor pl. egyes hétfõkön sokat is! Olyankor majd akár egy hosszabb terep is bele fog férni!!!! Posted Image

#59 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 8. - 19:13

sellõZsámbék az 1 ici-picit messzebb van. Még ha azt mondanám, hogy találkozzunk félúton, az is egy napos túra lenne. :rolleyes: PHJajj, de jó! Posted Image Tudod én már úgy várom, hogy megtanulj lovagolni. Igyekezzél ám! ;) Mondjuk nekem a péntek az, amikor tuti, hogy egész nap ráérek, a kedd alkalmanként megoldható. De ha már ott tartunk, hogy el tudsz jönni egy egész napos túrára, akkor akár a hétfõ is belefér. (de az max 1 alkalom)

#60 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 10:52

Hali! Bárcsak már ott tartanék.... most is kihagytam 2 hetet... mi lesz így velem??? Posted Image

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 10:59

Az még hagyján, hogy Te tanulsz lovagolni, de a lovadat is ki kellene vinni terepre, had szokja. Ahhoz is kell egy kis idõ... Posted Image :cool:

#62 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 17:28

2 hetet? :eek: mi lesz veled? az lesz veled, hogy majd nagyon szorgalmasan tanulgatsz, amikor ki tudsz menni és akkor gyorsan fog menni. Na jó, abbahagytam a sürgetés, bocs, szólj rám.Amúgy azon gondolkodtam el a múltkor, hogy hogy jutsz te ki a szigetrõl lóval? Úsztok, vagy komp? :confused: Mert ahogy elnéztem, kb Leányfalu magasságában van egyedül híd. Az meg elé nagy kerülõ, nem? Vagy a szigetnek melyik részén tartod a lovad?

#63 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 10. - 19:53

Palo! A csücskében! Posted Image És az még elég távoli jövõnek tûnik hogy én meginduljak kifele a szigetrõl... Linda kedves állat, de kíváncsi lennék, amikor fellép a kompra, majd a Duna közepén úgy dönt, hogy elég volt....Ilus! Már szokja a terepet, kedves edzõnk idõnként kiviszi és mutogatja neki, hogy is kell viselkedni. Egy baj van,hogy a legelõn nagyon hozzá van szokva a társasághoz, így egyedül nem szívesen hagyja el a környéket... de hát majd megszokjuk! Posted Image

#64 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 11. - 21:39

Már én is csak elmesélésbõl ismerem a híres kompos sztorit, de a nagyon régi ÁSE lovasok megtapasztalták, milyen az, átkompozni közel 20 lóval. Röviden annyi, hogy felpakolták a lovakat és amint beindította a komp a motort, ahány ló, annyi felé. Néhányat órákig hajkurásztak lestoppolt kocsikkal. Volt amelyiket az út szélén álldogálva találtak meg x km után, mert lesántult és nem bírta tovább, volt amelyiket egy parasztbácsi kapott el, stb. Szóval vigyázz azzal a komppal ;) Juteszembe egy vicc! Igaz már régi, de hátha nem ismeri valaki:Józsika kiskorában komp akart lenni, de aztán nem komplett.

#65 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 12. - 14:11

:D

#66 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 11:18

Ha minden jól megy lesz Garancsi Piknik. Érdekel valakit?

#67 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 20:25

Mirelit piknik? ;) Engem érdekel, de még sok részlettõl függ, hogy el tudok- e menni. Pl idõpont...

#68 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 9:16

Idõpont: 2003 október 24 dél körül.Mirelit? Csak nem félsz a hûvös levegõtõl? Télen nem lovagoltál még?Hogy ne legyyen annyira mirelit piknik, majd gyújtunk tüzet és sütünk szalonnát, iszunk forralt bort. :D Posted Image [ Október 16, 2003, 09:17: Az üzenetet átszerkesztette: Pampalini ]

#69 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 20:46

Kiválasztottad az egyetlen pénteket, amikor nem érek rá... 4 napos ünnepre mindig valami hosszút tervez az ember, családi körökben. Vagy ez csak nálunk szokás? :confused: valamelyik másik péntek esetleg?

#70 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 12:50

Más péntek csak akkor jöhet szóba, ha szintén hivatalos munkaszüneti nap. Különben hétvégére kerülhet más alkalommal is Garancsi Piknik.

#71 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 24. - 0:03

Nekem a hétvége nem túl jó. Na mind1, majd összehozzuk azért vmikor. Csak egy kicsit fel kéne tupírozni a létszámot is, nem?Tegnap elõtt elkalandoztunk egy kicsit messzebbre a szokásosnál. Másfél óra alatt lépésben eljutottunk a Pilisborosjenõ mellett fellelhetõ ún. egri várhoz. Járt már valaki ott? Mesésen szép dombocskák vannak arrafelé...

#72 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 24. - 0:06

Gyalog voltam ott még régebben. Tényleg szép. A Magyar Vándor egy részét forgatták ott nem rég.

#73 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 1. - 20:23

Sziasztok!!Én talán "csak"annyiból tartozom a Szentendrei régióba, hogy ide járok gimibe és persze lovas is vagyok...a gond csak az hogy Balatonszemesen tartom a pacim, ami igencsak távol van, bár hétvégenként és egész nyáron vele vagyok, de hátha át tudnám hozni Sztendre környékére...na meg érdekelne hogy kik is laknak errefelé Posted Image Én maugy3.kerbe lakok-Aqincumon.pussz

#74 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 6. - 0:38

Ilusta! Üdv a környéken! Posted Image Elmondod kicsit pontosabban, hogy hova költöztetted Haramiát? Persze csak ha nem titok.

#75 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 6. - 11:31

Mámor! Én pl. itt lakom a környéken és van egy olyan kedves vásárlóm, aki a lányának szokott vásárolni, aki a Balatonnál tartja a lovát... nem ismerõs??? :rolleyes: :eek: :D Ha nem akkor viszont elég gyakori a környéken ez a variáció! :D Hali, PH [ November 06, 2003, 10:32: Az üzenetet átszerkesztette: Paint Horse ]

#76 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 6. - 21:43

Szia Palomino!Az új helyünk Tahi és Dunabogdány között van a Stampok Lovardában. Rögtön a 11-es út mellett balra, nem lehet eltéveszteni, ha kiváncsi vagy ránk, vagy a helyre.Egyébként épp ma voltam terepen...hihihi, megírom a saloonba.. :D

#77 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 7. - 11:07

Én is kíváncsi vagyok, megyek a szalonba! De ide is bemásolhattad volna.... ;) tongue.gif PH (a lusta)

#78 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 7. - 16:40

Ilusta! Persze, hogy kíváncsi lennék rátok is, meg a helre is, de ahova nem visz BKV vagy MÁV, oda elég nehézkesen tudok eljutni. Mondjuk leginkább annak örültem volna, ha olyan közel lennétek, hogy lóval is meglátogathatnálak, de az elég húzós túra lenne. :(

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 7. - 17:19

Palo!A busz ott áll meg a lovardánál...

#80 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 7. - 18:01

Melyik busz? Gondolom távolsági, de hova visz? És honnan indul? Na majd egyszer meglátogatlak, de egyelõre inkább nem mondok idõpontot. Köszi