Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Erdõk-mezõk gombái


  • Please log in to reply
1236 válasz a témához

#41 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 10:39

Véleményem csak lehet. És nem kell mindent támadásnak venni. Talán olvasni sem tudok, talán nem értem a lényeget, mint a többiek és talán tájékozott sem vagyok. De a gombák és az azokat értõk és szeretõk világába azért van némi betekintésem, úgyhogy ezért bátorkodtam ezeket leírni. És itt be is fejezném, hogy inkább a gombák kaphassák meg a teret.

#42 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 10:58

Nekem még nem sok betekintésem van a gombák világába. Ezért is vizsgáltatok meg szakértõvel minden egyes példányt, amit találok, és erre biztattunk itt minden más fórumozót is.
Ugyanakkor hasznosnak tartom, ha a gyûjtõ rendelkezik valamelyes ismerettel, hogy a nagy lelkesedéssel szedett és szakértõhöz szállított gombáknak ne 80, csak mondjuk 20 %-a bizonyuljon mérgezõnek v. ehetetlennek. A tanulásnak azt a módját választottam, hogy elõzetesen megpróbálom meghatározni könyvbõl, leírom a tippjeimet, aztán összehasonlítom azzal, amit a szakértõ írt a zacskókra. Kérésre ezt a játékot mások számára is lehetõvé tettem. Õszintém nem értem, neked ezzel mi a problémád.
Tegnap is szedtem, és ha van rá igény, szívesen felrakom õket, a megfejtés holnapra várható.
Az online határozónál elõször nem értettem, miért nem kérdeznek rá a kalap színére, számomra ez markáns ismertetõ bélyegnek tûnt. Az elmúlt 1 hét alatt rájöttem, hogy egy fajtához tartozó gombák más árnyalatúak lehetnek függõen a termõhelytõl, csapadékviszonyoktól. Az általam gyûjtött fülõke színe inkább az egyik kénvirággombás csapatomhoz hasonlított, mint a neten talált fotóhoz, míg a másik kénvirág-csoport sokkal sötétebb volt, mint a fotók.

#43 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 12:05

Drága Ori! Na nehogymár Te magyarázkodj egy kedves write-only fórumtársunknak, aki odáig nem jutott el, hogy a gombát értõk és szeretõk táborába tartozva cirka harmincvalahány hozzászólást ne olvasson el... :mad: Inkább köszönjük meg neki, hogy szánt annyi pár másodpercet a kevéske idejébõl, hogy figyelmeztetett minket.

Szedéssel semmi baj, de utána mutasd meg szakértõnek!

Elvileg a legjobb papírzacskóba, fajtánként külön szedni és úgy szállítani, hogy ne sérüljön (kosár pl). Így a szakértõnek is sokkal könnyebb dolga van.

A budapesti piacok ingyenes gombavizsgálatai

Anyósom, már kutat, hogy van e a városban gombavizsgáló.

Azér szagértõ nélkül nem merek fõzni.

Ez az a kategória, ami mindenképp gombaszakértõ-igényes.
(...)
de mindenképp megmutatnám gombaszakértõnek :)

Leírom, aztán holnap elküldöm õket az egyik kolléganõ férjéhez, aki szakértõ. Kíváncsi vagyok 5bõl hányat találok el. Azt remélem ettõl, hogy egy idõ után a biztosan nem ehetõ fajokat ki tudom szûrni, nem viszem haza fölöslegesen és a szakértõnek kevesebbet kell selejtezni.

(Én hülye, meg itt töröm magam és egy csomó idõt rááldozok, hogy bebizonyítsam felszínességét.)

#44 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 14:00

Persze nehéz a gombahatározás, én is már vagy 20 éve szedegetem, amatõrként, de a mai napig csak azokat eszem, amit könnyen fel lehet ismerni, nincs gonosz rokona. (óriás pöffeteg - kétszer találtam 20 év alatt :) - bimbós pöffeteg, tinta-, õzláb,-laskagomba, és májusban csiperke. Bár az utóbbiból sosem adok másnak :gm: És még mennyi fajtát találok! Vannak Nógrádból idetelepült ismerõseim, õk ott sokat szedtek mindenfélét. Sanos, egyszer sem sikerült velük tanulmányi túrára mennem. Az utcánkban egy pasi évekkel ezelõtt két kosár szegfûgombával jött haza, kunyeráltam, hogy adjon kóstolót. Õ mondta, hogy gombász mást nem veszélyeztet az esetleges tévedésével :P Tanulni viszont úgy lehet, hogy minél töbet megnézünk, meghatározunk, aztán kukába velük. Fotóról nehéz, de nem reménytelen, gyakorlásnak jó.

#45 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 14:15

Drága Ori! Na nehogymár Te magyarázkodj egy kedves write-only fórumtársunknak, aki odáig nem jutott el, hogy a gombát értõk és szeretõk táborába tartozva cirka harmincvalahány hozzászólást ne olvasson el... :mad: Inkább köszönjük meg neki, hogy szánt annyi pár másodpercet a kevéske idejébõl, hogy figyelmeztetett minket.
(Én hülye, meg itt töröm magam és egy csomó idõt rááldozok, hogy bebizonyítsam felszínességét.)


1. Nem kell pocskondiázni ismeretlenül, én sosem beszéltem így rólad!
2. Tényleg fölösleges volt törni magad!
3. Illetve mégsem, mert legalább rájöttem, erre a fórumra nincs szükségem!

#46 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 14:48

A write-only nagyon ül ebben az esetben. Megjegyzem, kezdõ gombászként meglepõdtem azon a kijelentésen, hogy a gombák meghatározása, fotózása, a képek megtekintése veszélyes cselekedet, mely már sok mérgezést okozott. Meg voltam gyõzõdve róla, hogy a gombák csak fogyasztás útján mérgeznek. :eek: Akkor most fotózzak, vagy se? Az elõzõt túléltem valahogy....

Edited by ori, 2009 november 26. - 14:49.


#47 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 14:53

:D Fotózz. De vigyél magaddal gombaméreg ellen ellenszert. :gm: Én is csal félve pillantok a képernyõre :D

#48 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 15:23

Megtörtént, még élek. Holnap teszem fel ugyanúgy, a megoldásokkal együtt.
Addig is egy másik kolléga, Géza képeit ajánlom. Géza Kárpátaljáról jött, a képen látható édesanya évtizedek óta gyûjt és fogyaszt gombát, és kiváló egészségnek örvend. Felvetõdött bennem, hogy ez vajon felér-e egy oklevéllel? Azon a vidéken nagy kultúrája van a gombászásnak, részben a természeti adottságok, részben a szegénység miatt.

#49 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 21:14

Szép nagy gombák!
Két évtizede a Rákos-patak parton a fûzfák alatt lehetett ekkora óriás csiperkéket találni, évekig ott gombászott mindenki (persze a legtöbben ladásra), igy kipusztították a területet. Állitólag valaki "beoltotta" gombaspórával a földet... Nem tudom, igaz-e, de rengeteg gombapörit gyártottunk, aa kutyasulisoknak. Még ma is élnek :D

A következõ fejtörõ: ez milyen gomba? Mert megnéztem, nem az, amire gondoltam :P
Posted Image

#50 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 22:07

Alakulgat a laska:

Posted Image

Posted Image

#51 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 22:28

A write-only nagyon ül ebben az esetben. Megjegyzem, kezdõ gombászként meglepõdtem azon a kijelentésen, hogy a gombák meghatározása, fotózása, a képek megtekintése veszélyes cselekedet, mely már sok mérgezést okozott. Meg voltam gyõzõdve róla, hogy a gombák csak fogyasztás útján mérgeznek. :eek:
Akkor most fotózzak, vagy se? Az elõzõt túléltem valahogy....


No, no! Megfogod a gyilkos gombát, aztán elfeledkezel magadról és túrkálsz a :dev: szádban vagy az orrodban, és már kész is a baj. Legyél sokkal körültekintõbb! Óvatosabb! Lovagolni is van ki kobakban, gerincvédõben stb, a felelõtjenjei meg nem általnak kockás ingben, kalapban, az öngyilkos jelöltek pedig szörén, meztéláb. Aztán jön az énmegmondtam, + hamar meg van a baj, + az :dev: nem alszik!
Én is a gombaszagértõvel a hónom alatt mék legközelebb, nyugdíjas, örül, ha kimozdulhat, én meg 80% jóva térek haza, nem 100% mérgezõve. :kir:

#52 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 11:02

ne légy benne olyan biztos :gm: A szagértõnek is lehetnek rossz napjai :dev:

#53 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 19:06

Ma reggel kimentem, sikerült kb 2 kiló laskát összeszedegetnem. Hozzá kb 10-20 deka júdásfülét, most eszek (saját szedésût) elõször! Kivácsi vagyok. Már ettem, némelyik kinai készételben van, de az nyilván nem ilyen ízû.
Posted Image

ezt a csinos kis sárgát is pontosan meg kellene határozni, a múltkor lefotózott csoportot valaki megszedte, de csak a kalapját. Lehet, hogy teázik belõle?

Posted Image

#54 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 19:19

Most olvastam utána, ez a téli fülõke. Csak a kalapja ehetõ. A hasonló fajnak a lemezei nem sárgák, hanem barnák. Lehet, hogy egy (rosszabb ) pillanatomban bevállalom, és megkóstolom. :D A laskából hazavinnék én is egy olyan törzset, mint Mooné, csak sajnos nincs olyan hely otthon, ahol nevelgethetném. A tanyán a bálák mellé leraktam egy laskás oszlopot, szépen nõdögél, de a bálákban lakó pockoknak is izlik. :D

#55 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 23:35

...
A laskából hazavinnék én is egy olyan törzset, mint Mooné, csak sajnos nincs olyan hely otthon, ahol nevelgethetném. A tanyán a bálák mellé leraktam egy laskás oszlopot, szépen nõdögél, de a bálákban lakó pockoknak is izlik. :D


Nem érdemes hazavinni, ha olyan szerencséd van, hogy természetben is terem a közeledben. :)
Nagyon érzékeny a helyi mikroklímára, a pára, hõmérséklet és oxigéndús levegõ helyes arányára.
De ha mégis megpróbálod, olyan helyre tedd ahol nem süt rá sosem közvetlenül a nap mert az hamar kiszárítja, széltõl viszonylag védett, általában nyirkos-párás nem túl hûvös helyre, mondjuk facsoport, vagy bokrok közé. Esetleg egy megfelelõen nyirkos, de nem dohos, jól szellõzõ pincébe.

#56 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 14:20

A ma reggeli zsákmány két darab nagytenyérnyi csiperke. Isteni gombástojás lett belõle. (remélem, csiperke volt :gm: )

#57 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 17:20

Hahó, Kistáltos, élsz még? :dev:

#58 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 18:08

Elnie kell... :mad: :eek: nemsokara hazituros palacsintas es szirupos randink lesz :gm: :D

#59 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 19:42

Sztem kampece van neki, maxi, azé nem jelentkezik! :kir:

#60 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 19:44

Mégis a Taxisnak lesz igaza. Meghatározott egy gombát, és a detoxra került.

#61 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 20:00

.... es Taxival ment :gm: :D de nem szabad ezzel viccelni no.. KisTaltos, jelentkezz! Hjjaaaajj ez aaaz.. meegvaaan.. Eddig gondolkoztam rajta /marmint a gomba neven / :gm: :D Varganya... Mi mindig szep nagy Varganya gombat szedtunk a Bakonyban... ott is bakonybel kornyeken az erdoben, helyi "szagertokkel" :gm: es utana kirantottuk mint a torolkozot a szaritobol.. es olyan szaftos is volt .. /mint a torolkozo szaritas elott / :gm: :D Na de viselkedem , szoval a lenyeg , hogy Isteni :yeah: :yeah: fenykepem sajna nincs rola... de emlekemben orzom mindet :dev: :gm:

#62 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:02

Áááááááááá, olyan hallucinációim voltak!!!! De már nem maradt a gombából, ne is kérjetek!!! :gm: Kedves, hogy igy aggódtatok értem. :D (QS, éppen most égettem szét a palacsintasütőmet, veszélyben az akció, de kariig szerzek egy újat!!!)

Edited by Kistáltos, 2009 december 2. - 21:06.


#63 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:38

..
Eddig gondolkoztam rajta /marmint a gomba neven / :gm: :D
Varganya... Mi mindig szep nagy Varganya gombat szedtunk a Bakonyban... ott is bakonybel kornyeken az erdoben, helyi "szagertokkel" :gm: ..



Nem nyughatok addig, amíg nem találok valamilyen ehetõ tinorút.
Már csak a neve miatt is: tinorú.
Éppen elgondolkodtam, hogy milyen gombanevek vannak, pereszkék, susulykák, stb. de a tinorú az mégiscsak tinorú.

E:

Posted Image

#64 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:41

Áááááááááá, olyan hallucinációim voltak!!!! De már nem maradt a gombából, ne is kérjetek!!! :gm:
Kedves, hogy igy aggódtatok értem. :D

(QS, éppen most égettem szét a palacsintasütõmet, veszélyben az akció, de kariig szerzek egy újat!!!)


Vigyek az is? Kinai itt is van :gm: :D
Orulok hogy jol vagy :D
azze vigyazni ezzel a veszelyes halicinogen gombaval !! :gm: ezert ezt kuldom neked
2.25-nel kezdodik a neked valo... :kir:
Remelem beszelsz inglisul :D

#65 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:42

(Moon, nem tinóru az?)

#66 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:43

Nem nyughatok addig, amíg nem találok valamilyen ehetõ tinorút.
Már csak a neve miatt is: tinorú.
Éppen elgondolkodtam, hogy milyen gombanevek vannak, pereszkék, susulykák, stb. de a tinorú az mégiscsak tinorú.

E:

Posted Image


tinoru??

#67 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 22:57

tinoroszaurusz :kir:

#68 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 23:44

(Moon, nem tinóru az?)


Nem tudom, mindkét verzióban: tinorú és tinóru, rengeteg autentikusnak tûnõ találatot az a gógli, én meg már majd felborulok és inkább lefekszem. :)

#69 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 13:09

Ma reggeli találat: egy nagyonsárga , fa tövében, de csak lóról láttam, holnap fotómasina+ kiskés, és közelrõl is megnézem. Remélem, ez a rókagomba lesz. Mivel fenyõerdõ közelében, körülnézek ott is, hátha találok tin-orrú - t. :D

#70 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 13:01

Moon, az nem céklatinóru? Nem sikerült egyértelmûen meghatározni. A sárga gombám világító tölcsérgomba, lefotóztam, (csak letölteni nem tudom megint)de mivel kissé mérgezõ, ezért ott maradt. Viszont szedtem téli fülõkét, megkóstolom (az újabb halucinációk reményében :D ) Egy gombász ismerõsöm adott egy receptet, fülõkés burgonyaleves. Most zzal próbálkozom. ja, akinek jó gombás rp-jei vannak, nosza! Fagyasztva tartósítottatok már gombát? Nem veszített az ízébõl?

#71 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 15:49

Moon, az nem céklatinóru?
Nem sikerült egyértelmûen meghatározni.

A sárga gombám világító tölcsérgomba, lefotóztam, (csak letölteni nem tudom megint)de mivel kissé mérgezõ, ezért ott maradt.
Viszont szedtem téli fülõkét, megkóstolom (az újabb halucinációk reményében :D )
Egy gombász ismerõsöm adott egy receptet, fülõkés burgonyaleves. Most zzal próbálkozom.
ja, akinek jó gombás rp-jei vannak, nosza!
Fagyasztva tartósítottatok már gombát? Nem veszített az ízébõl?



Daralthus /eloszor kicsit piritsd meg, ha tul sok leve, zsirja van ontsd le , en marhabol szoktam :gm: /
hagyma aproravag
so, bors

ezt igy egyutt osszemaszatolod :gm: amig kafa lesz :D

szeletekre vagott Gombat leparolod, kis so , tarkony , de nem ugy hogy total kijon a bennelevo cucc . es anyi vizzel , hogy eppen ellepi .
Ezutan kis tejfolos rantasfelet keszitesz, es a gombas fuszeres level leturmixolod.
Raontod a daralthusra.
Viszonylag surunek kell lennie, kb mint egy jo fozeleknek.

Piritost keszitesz,
es mikor talalsz, arra teszed ra ezt a tarkonyos gombas daralthuscuccost

jo etvagyat :ang:

#72 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 16:08

Moon, az nem céklatinóru?
Nem sikerült egyértelmûen meghatározni
...
Fagyasztva tartósítottatok már gombát? Nem veszített az ízébõl?


Céklatinórúra emlékszem a honlapról ahonnan linkeltem a képet, kár, hogy felénk ilyenek nem teremnek. :(
Fagyasztást még nem próbáltam, a laskákat szétosztogattam rokonságnak, majd talán a következõ adagból fagyasztok.

#73 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 22:15

Jó ötlet a gombás receprtúra,. Várom a többi ötletet, Quartersisterét holnap kipróbálom! Bolti csiperkével, vagy shi-take gombával. Köszönöm!

#74 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 19:19

Jó ötlet a gombás receprtúra,. Várom a többi ötletet, Quartersisterét holnap kipróbálom!
Bolti csiperkével, vagy shi-take gombával.
Köszönöm!


:ang:
remelem szeretni fogod!

#75 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 7. - 13:36

Posted Image

Naszóval ez a kis sárga (téli fülõke) isteni finom!!!
Már háromszor volt belõle gombás burgileves, de nem tudunk betelni az ízével.
Az a szerencse, hogy aki letarolta a laskás részt, ezt a gombát nem szedi, igy rengeteg van belõle.
Jó lenne valahogy tartósitani, mert annyira jó ízt ad az ételnek, nem hagyományos gombaízt, hanem...
A laskáknak is kedvez a ködös idõjárás, nagyon sok nõl újra. Már szedéskor csak a fiatal gombákat szedem, abból is a sötétebb kalapú változatot, (amilyen Moon képén van ), mert az nem rágós, iszonyúan finom, ropogós.

QS, a héten kipróbálom én is a darálthúsost!

#76 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 7. - 15:06

De Joooo... Megint tanultam valamit :ang: kiraly :yeah: Mert amugy imadom a gombat! Az egyik kedvencem a fokhagymas vajban hirtelen piritott gomba /szeletelt/ egyutt kiralyrakkal. Nekem tesztaval, fogosoknak piriitossal :gm: :D yammi :D

#77 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 7. - 22:27

MOstanában nem tudtam fotózni, helyette itt van nektek ez.

#78 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 9. - 0:28

Ezek a receptek titkosak? 70 évig kell hozzájuk a kanadai lovas csendõrség tagjának lenni? :hupp: :P

#79 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 9. - 11:42

Az idõjárás kedvezõ a gombáknak, igy két naponta megyek gombászni, és csak a legzsengébbeket hozom haza.
Ezekbõl itt (laska, téli fülõke, júdásfüle gomba) gombás-zöldbabos csirkeragu készült.
Posted Image

Meglepõ, hogy a laskának mennyi változata van, bézs, világosbarna, szürkésfekete kalapú, sima és cakkos szélû, és itt a laskák laskája, a Laskusz Maximusz :D . Bejártam a környezõ erdõt, és találtam olyan lelõhelyet, ami erõsen bozótos, igy senki nem ment eddig még oda. Igaz, hogy a skalpom leszedték az ágak, nyakig sárosan jöttem haza, de ezért megérte. :D
Majd Maximuszt ledarálom, és abból lesz a darált húsos kence.

#80 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 14:16

Sziasztok !
Mostanában én is szedegetek gombákat...
Itt egy kis segítség a határozáshoz: http://www.gombavadasz.hu/gombak.php
Remélem a héten még akad laska, fülõke meg lilatönkü pereszke.