Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
985 válasz a témához

#1 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 22:08

A satöbbiben miért nincs ilyen téma??? Kérdésem lenne, de nem tudom hova nyuvasszam be, igy ide külön. A szomszédom ma alaposan felpiszkálta a képzeletem a vízdijjal kapcsolatban. Állítólag a mi kis városunkban van a legmagasabb vízdij országosan szemlélve. Kérlek szépen Benneteket, irjátok már le, nálatok mennyi, (ha nem titkos az adat)? (Mondjuk viz+csatorna, netto ) Köszi.

#2 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 0:11

Szerintem az interneten utána tudsz nézni ennek is.

#3 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 15:43

Köszike. Imádom a segitõkész embereket. :rolleyes:

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 15:55

Nekem sajna otthon van minden papírom. Ha vársz még 2 hetet, meg fogom tudni mondani az árakat.

#5 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 15:58

köszi Filly. Nem életbevágóan sürgõs. :)

#6 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 16:02

Mindenféle részletezés nélkül, 4 köbméter fogyasztás után számláztak 4306 pénzt. Viszont levontak köbméterenként 3- azaz- három forintocskát csatorna kedvezmény címszó alatt.

#7 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 16:27

[...]Viszont levontak köbméterenként 3- azaz- három forintocskát csatorna kedvezmény címszó alatt.

Ejha! ez nagyon durva :D

#8 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 11:55

Segítséget szeretnék kérni, mert a gugli ebbõl a szempontból nem a barátom :rolleyes: .
Az APOR névnek keresem a jelentését (a wikipédiában van egy utalás rá, hogy "valószínûleg Atyácska", de ez nem elég). Továbbá mindenféle infót keresek még a névrõl. Pl. nem találtam olyan híres embert, akinek ez lett volna a keresztneve, csak vezetéknévként bukkantam rá. Én magam egy személyt ismerek, aki utónéként hordja.

#9 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 12:03

Miért pont macska a macskakõ? :confused:

Ezt egy külföldi ismerõsöm kérdezte, aki már itt él jó ideje, de nem tudtam rá válaszolni. :D

#10 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 12:17

Wikipédia:

"A macskakõ (neve a német Katzenkopfstein szóból rövidült) utak, terek kövezésére használt, szögletesre faragott, domború felületû, általában vulkáni kõ. A hatszögletû változatukat a lassú folyású, gyorsan kristályosodott bazaltoszlopokból „csak” méretre kellett vágni. A somoskõi bazaltorgonából készültek egykor Bécs utcakövei is. A somoskõi bazaltorgona (=bazalt ömlés) ma is látható, mert a kõbánya nem itt, hanem az innen néhány száz méterre (ma Szlovákiában) levõ Macskalyuk kõbányájában és más környékbeli kõbányákban folyt. A macskakõ a macskalyuki kõ rövid megnevezése.[1][2][3] Az itt bányászott kõvel kövezték az utcáit a Monarchia sok városának, így Bécsnek is."

Edited by Gisari, 2010 február 2. - 12:18.


#11 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 12:24

Köszi! Lusta dög vagyok utána nézni máshol, tudom. :gm: De hátha másnak is okulására vált. :D Ja, egyébként Lei kérdezte, majd ne felejtsük el elmondani neki is.

#12 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 12:32

Magyar keresztnevek tára: Apor - Az Apor magyar eredetû férfinév, jelentése: atya. Régi magyar személynév. nõi párja: Aporka. Ennyit találtam róla. :)

#13 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 13:20

Köszi, ASE, ezek szerint túl sok infó nincs róla a neten. :)

#14 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 20:36

BTW,

Minden ide írandó kérdésre elõször érdemes a következõ pár sort megcsinálni mielõtt kérdeznél:

böngészõbe: google.com

"Amit tudni szeretnék" wiki a keresõ mezõbe,
és általában az elsõ 3-4 találat között ott lesz a válasz.

Macskakõre példa:

http://lmgtfy.com/?q...q=macskakő wiki

#15 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 1:45

Mindenféle részletezés nélkül, 4 köbméter fogyasztás után számláztak 4306 pénzt.
Viszont levontak köbméterenként 3- azaz- három forintocskát csatorna kedvezmény címszó alatt.

Köszi, Froclee. A széles közvéleménykutatás alapját véve, Érddel szemben nyert a mi városkánk. Éljenek a városunk vezetõi. (beintõsszmájli)

#16 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 10:31

Sziasztok ! Lenne 1 kérdésem lehet idiótán hangzik,de azért megkérdezem és remélem aki rutinos ebben válaszol is. :) Ha eladó 1 ló és mennek kipróbálni,akkor csak kb-re mennyi ideig szokták lovagolni a vevõk?Jó tudom bemelegítés meg egyebek.De idõre mindenestõl mennyi kb?Lécccccciiiiiiiiiiii köszi :)

#17 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 21:09

Csak nem fogja egész nap... nyilván, addig, mig eldönti, megfelel - e az elképzeléséne, vagy sem. 3 órát biztos nem fogja hajtani... Az meg elég nagy illetlenség (és bizalmatlanságot szül), hogy 20 perc után odaszólok, hogy bocs, de elég volt :gm:

#18 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 21:53

ok köszi.

#19 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 22:12

Wikipédia:

A macskakõ (neve a német Katzenkopfstein szóból rövidült).
A macskakõ a macskalyuki kõ rövid megnevezése.

Akkor kopf=lyuk... :D

#20 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 22:56

Hát nagyon félrevezettek itt mindenkit, mert igazából pont fordítva van: Ha a lyuk mérete legalább akkora mint a macska Kopfja, azon már ki-be tud bújni a Katze. Na, a padlás, kamra, pince stb ajtókon kb. ekkora négyzetes kivágás szokott lenni. Persze van kismacskakõ, meg a main coonra méretezett utcakõ. :D A település úgy kapta a nevét, hogy kõbányájában ilyen macskafej méretû kockakövet lehet könnyedén farigcsálni. (Hogy ez butaság -e vagy sem, azt eldönti hogy mi volt elõbb: a kõbánya vagy az ott munkát találók faluja. :D )

#21 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 7. - 14:02

Budapesti albérleteket keresnék. Ha lehet Budai részen. Vagy valami tipp, hol nézzem a neten.

#22 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 7. - 14:11

http://alberletbudapest.hu/
én pl itt keresgéltem, de végül nem kellett :D
de itt a fórumon is volt pár....
(mikor megtudtam h visszavettek, sajnos kidobtam a papírt, amire gyûjtöttem párat :( )

#23 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 20:38

Embörök! Melyik a helyes: fõfékmunkahenger vagy fékmunkahenger. Ugyanis kiröhögtek,mert ... :(

#24 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 20:43

Hát, gondolom, rám is haragudni fogsz... munkahengernek azt hívják, ami hasznos dolgot végez. A fõfékenger meg nem az.

#25 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 20:58

Na,nem. Mert nem én találtamki, hanem azt mondta a szerelõ, hogy a fõfékmunkahenger... Egy nem szerelõ meg azt mondta, olyan nincs is. Namostakkor a harmadik? Az az izé, amibõl elágazva kétfelémegy a fékolaj.

#26 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 21:08

A fõfékhenger az nem fõfékmunkahenger. A fékmunkahenger meg nem fõfékmunkahenger.
http://www.a5.hu/cgi...cgi?cikkID=8687

Edited by Ernest, 2010 február 9. - 21:12.


#27 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 21:22

OKÉ! :D köszi. Igérem, a következõ 50 évben nem szerelek autót :D De jó tudni,hogy a fékolajban is van alkohol :gm:

#28 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 23:27

Nem tudtok valamit a lóvizeletbõl gyógyszer témáról? Már a kellemetlen lovas élmények topicban levõt végigolvastam, meg google-ba is sok lehetséges módon beírtam, és eddig semmi érdemleges :(

#29 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:13

Mi érdekel a lópisibõl? Fogamzásgátlót csinálnak belõle. Kisbéren is gyûjtötték.

#30 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:20

hát, úgy kicsit a kémiásabb része. Hogy mibõl mit :) meg a hogyan is. Nem gyártani akarom, eszembe sem jutott...

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:25

Amikor én voltam ott, akkor a vemhes kancáktól gyûjtötték. Mikor rákérdeztem, akkor csak annyit mondott a fószer, aki elszállította, hogy egyszerûen kivonják belõle a hormonokat. Azért gondolom, ennél jóval bonyolultabb.

#32 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:34

szerintem is :gm: ennyi volt fenn kb neten is, meg a legrosszabb élmények topicban még egy két dolog :) de könyvajánlást azt kaptam, úgyh még van remény :D

#33 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:39

keresd meg hitetlent, õ tud adni talán telszámot a kisbéri emberkéhez, akiktõl gyûjtöttek. Azon a nyomon meg talán megtalálod, hogy hová vitték és mit, hogyan csináltak vele.

#34 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 10:52

köszönöm :) mostmár igencsak furdalja at oldalamat a kíváncsiság :D

#35 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 11:14

Írtam magánt. Érdekes, itt Zalában viszonylag sokan csinálják.

#36 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:13

Hogy a csipába merül le egy zsírúj akksi, ha le van kötve az egyik sarka?

#37 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:20

azt mondja ember, hogy akkor is veszít, ha csak úgy elvan magában, de ha már 2 hét alatt is lemerül, akkor vidd vissza.

#38 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:28

Csütörtökön vettem le a töltőről, akkor mentem vele egy kanyart, aztán levettem az egyik sarut, és most megint letérdelt. Ráadásul lötyög benne a sav, pedig ez egy zárt akku.

Edited by Barefoot, 2010 március 2. - 13:34.


#39 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:47

Én a telefonom nem értem, nem szereti a hideget. Megértem, hogy -15 alatt már nem érezte jól magát, mert akkor az autóakksik sem mûködtek, de a telefonom mostanában bármilyen minuszban is szenved. A többi telefon nem . Ha bemegyek vele melegre, akkor minden rendben. Szóval akkor ezt a tipust csak a sivatagban lehet használni?

#40 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:54

bare, peti elment már, de mostanában sokat szenvedünk az akksikkal mi is, szerintem erre azt mondaná, hogy visszavivõs. nekünk kellett vinni egy igazolást, amit elviekben szerelõtõl kellene, hogy az autót bemérte és nem annak a hibája és simán cserélték.