Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sopron és környéke


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
21 válasz a témához

#1 xena91

xena91

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 13. - 10:29

Üdv Mindenki! :ang: Azért gondoltam létre ezt az új témát, mert nem nagyon ismerem a környékbeli lovasokat, és kiváncsi voltam, hogy hányan vagyunk itt Sopron körül, ha egyáltalán vagyunk :cool: Remélem, hogy idetalál minél több ember!!! Õszintén szólva bele-bele kukucskáltam más régiók topicjaiba és nagyon megirigyeltem :dev: az ismeretségi köröket, netán közös gondolatokat, programokat :ang: Tehát környékbeliek kerestetnek!!! Gló

#2 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 14:27

Szia Xena, Zsubabának van egy Lóbarátok a Mátrixban fedõnevû térképe, amin mindenki (aki jelentkezett) rajta van, hogy honnan... Sopron környékérõl eddig egyedül árválkodtam Frákosi lakhelyemmel, mindenki gyõri vagy móvári... Ugyhogy üdv a klubban, legalább már tudom, hogy mégiscsak vannak még itt egypáran! :kir: :kocc: Sopronon belül merre lovazol? Üdv, Barb

#3 xena91

xena91

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 16:03

Szia! Végre valaki :) Én nem Sopronon belül, hanem, kívül vagyok, egészen pontosan Fertõszentmiklóson :cool: (ezt a Lóbarátok a Mátrixban dolgot még nem nézem, de fogom :ang: kösz a tippet) És mégegyszer: Nagyon örülök, hogy van errefele valaki :yeah: Xena

#4 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 18:50

Üdv! Igaz, mostanában nem nagyon járt erre senki, de azért...sosem lehet tudni :) Én Sopronban lakom és Harkán lovazok. Valaki még a környékrõl? Merre jártok, mit csináltok?

#5 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 18. - 8:16

- Ma délután Kópházán szüreti fölvonulás :lovasok ( huszárok is ), fogatok részvételével. Jövõ hétvégén Nagycenken szüreti napokon: - szombat: szüreti fölvonulás - vasárnap: 1/2 3-tól Ló,- Lovas és harcbemutató

#6 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 8:12

- Bár nyomaszt a magány, nem adom föl! A Cenki szüreti fölvonulásról és a bemutatóról jó képek vannak a Nagycenk.hu fotóalbumában. Vadászlovaglás készülõdik, idõpont: október 16. Részletekkel majd jövök.

#7 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 16:48

- Ahogy megbeszéltük, itt írok pár dolgot az okt. 16.-i Vadászlovaglásról, ahogy én gondolom: Találkozó 9 - 1/2 10 a cenki Kastélyparkban. Eligazítás, Róka(lovas) útbaindítása, ízlés szerint egy szíverõsitõ elfogyasztása után LÓRA!. A vezetõ (master) és segítõje (ostoros) által vezetve lovagol a Társaság, abban a jármódban, iramban és szélességben, amit õk mozgásukkal diktálnak; vezényszó a fölvezetõ ügetés és vágta után nincs. Viszont illik az elõbukkanó Rókát kiáltással jelezni! Ekkor az addig lépésben " keresõ " Társaság a Master és az Ostoros után(!!!) vágtábaugratva a Róka után indul.(iram és szélesség mint elõbb). A terepen természetesen vannak nehézségek, akadályok, így azokkal vágtában is találkozunk majd: kidõlt fatörzs, gallykupac.... Ezek mellet ellovagolni is lehet, az eligazításon megbeszéljük,hogy ki - ki igénye, tudása,"kockázatvállalása " szerint melyik éllovas után takarjon föl. Ez itt így rendben van. Ami nincs rendben: elõzgetni,, keresztbe lovagolni - pláne ugrás elõtt, után!!!- másikat bármilyen formában akadályozni, veszélyeztetni. Ez durva ( ne adj' isten: szándékos) esetben LÓRÓL vezényszót eredményezhet. A lovaglás során várható egy megállás "hevederhúzásra", majd délben a majorban enni kézbõl, itatás és tovább! A zárószakasz egy síkverseny szerû befutó, ahol az elsõé a rókafarok. Este lovaglóöltözetben vacsora a Kastélyszálóban (elképzelés szerint 7-tõl), ahol majd a napközben történtekrõl ,elkövetett hibákról is számot kell adni a "Bírák" és a Társaság elõtt, ez természetesen következményekkel jár. - Amit elvárok-elvárunk a meghívott lovasoktól: Kulturált, terepbiztos lovaglótudás, ennek megfelelõ ló. Polgári lovasoknak angol lovaglófölszerelés és versenyöltözet. Fegyveres alakulatok és hagyományörzõ társaságok tagjainak a rendszeresített egyenruha ill. a viselet könnyített változata. - Kisérõfogatok -reményeim szerint- végig közelben a lovaglás során, rajtuk a vendégeken, segítõkön kívül pokrócok, lótakarók és egyéb melegítõk... Kérdést itt, vagy magánban, vagy a 20/3410189 telefonon megválaszolok.

Edited by N.C., 2010 október 8. - 17:18.


#8 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 12:18

Csak, hogy nem nyomasszon annyira az a fránya magány... :D Köszi, hogy tájékoztatsz a környékbeli programokról, remélem megmarad a jó szokásod. Sajnos általában ütköznek a munkabeosztásommal, de ahogy idõm engedi, nem csak olvasni szeretnék majd róluk, hanem személyesen részt veszek majd. Ha máshogy nem, hát nézõként :)

#9 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 12:03

- Bocsánat, de az elõzõbõl kifelejtettem: A zárószakaszon - a ' befutón ' - elsõként a Rókához érõ lovas a rókafarok mellé azt a nagy tisztességet is kivívta magának , hogy ( szokásaink szerint ) egy pohár pezsgõvel megvendégelje az õt ünneplõ Társaságot :) !

#10 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 20. - 11:27

- A vadászlovaglás - mondhatom! -jól sikerült. a hétfõi Kisalföldben cikk, a nyugatmagyaron is. Reményeim szerint nagy csomó kép lesz majd a 'Vadászlovaglás' oldalon. Qkt.23.-23. Brandmajori õszi lovasnapok szombat: 9.30 Megnyitó 10.00 Amatõr díjlovaglás 10.00 Amatõr díjugratás 13.00 Ügyességi verseny 14.30 Páros zenés kûr 15.00 " Ovilovitól a lovasig" bemutató16.00 16.00 7000 kmlóháton, és a többi...Csepin P. és Zsolnay G. útibeszámolója 18.00 Kerekes Band 20.00 Dj SzabFec vasárnap: 9.30 Habakukk Bábszínház - A kecskegidák és a farkas 10.30 Végvári vitézek élete és fakard csata 13.00 Soproni Hoszárok, Díjlovas Kûr 13.00 " Sérültek lovas foglalkozása " 14.30 A suttogó módszer Pataky Kata által 15.30 Tündér Lili elveszett..zenés, magyar, kreatív kismesejáték 17.00 Heffner Attila zenés levezetõ, tábortûznél többet: nrandmajor.hu

#11 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 21:37

-Fönn vannak a 16.-i képek a' vadászlovaglás' oldalon.

#12 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 9:18

Sziasztok! Fú, elég régen volt ide írva. :D Lenne egy kérdésem. Nem ismer/ismert valaki Sopron és környékén egy Ranke nevû lovat? A homokmégy-halomi lovardából került valahova Sopron környékére, kb. 10 évvel ezelõtt. Lehet már nem is él, tud valaki valamit róla? Lasiodora

#13 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 5. - 13:51

- Hát írhatnál valami ismertetõt még róla...
Színe, neme, kb. mérete, mit tudott jól ill. rosszul, egyéb?

Más:
http://www.szechenyivagtanagycenk.com/

#14 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 19. - 15:25

- Hát a mai napot elmosta az esõ, pontosabban az éjjeli és reggeli csapadék balesetveszélyessé tette a vágtapályát. "Esõnap" vagyis az új idõpont: július 23. szombat. Tegnapról van egypár jó lép, majd a gyerökkel fölrakatom.

#15 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 19. - 21:55

Posted Image
Posted Image

#16 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 19. - 15:50

Sziasztok! Keresek egy darab (lehet kettõ is) szekérkereket, dísz, mégpedig csillárrá való átalakítás céljából. Sopron környéke elõny :) Esetleg tud valaki segíteni? Köszönöm, Barb

#17 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 25. - 18:13

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani a megyében egy olyan lótrénert aki problémás lovakkal foglalkozik? És ezt a "suttogós" témát követi?



#18 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 27. - 9:45

Ezt találtam, nem ismerem őket, semmit nem tudok róluk, de talán érdemes körülnézni náluk:

http://lovarda.lovas...nch/lokikepzes/

 

A honlap szerint foglalkoznak elrontott lovak átképzésével is.



#19 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 27. - 18:28

Kedves Fifikusz!

 

Köszönöm, hogy írtál. Nekem csak az a gondom ezzel, hogy még sohasem lovagoltam western stílusban, egy kicsit sem értek hozzá.

Nem hiszem, hogy foglalkoznak angol stílussal is. 



#20 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 27. - 19:40

Veronika! Nem ez a problémád! A lovad életveszélyes, tök mindegy a stílus, ne foglalkozz vele. A lényeg, hogy valaki hozzáértő kezébevegye a lovad. Egyébként, hogy western vagy angol, az nem akkora különbség, mint látszik. A galoppról lehozott angol telivérem gyönyörűen reagál a western segítségekre, egyszer megértette, mit akarok, azóta nincs probléma. De az edzőm angolban lovagolja őt időnként, nem zavarja össze, nem kell azt misztifikálni. A te problémád sokkal alapvetőbb. Keresd meg őket, az nem kerül semmibe, kérj tőlük tanácsot.



#21 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 11:23

Bocsánat, hogy belekotyogok, de Nagycenk nem arrafelé van?



#22 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 14:40

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani a megyében egy olyan lótrénert aki ....  ezt a "suttogós" témát követi?

 

- Elég nagy megye ez - nagyok lehetnek a távolságok! :)