Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haflingi


  • Please log in to reply
1372 válasz a témához

#41 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 18:07

Ezek a régi Lovas Magazinban voltak ;) :)De nagyon szépek még mindíg! :)Nekem biztos megmarad mint örök kedvenc :)

#42 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 17:02

Felteszek még pár képet... :D :kir: Western.....02ÁsítugrikVízbensok sok....:)na....nehogy meghaljon a topic :( :( :hupp: :hupp:

#43 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 19:58

Most vett a lovardatulajunk egy 8 hónapos kis hafi csõdörcsikót!Hogy milyen barázdált fara és izmos válla van már most! :yeah: Legközelebb lefotózom!

#44 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 20:45

De hogy nem!!!! Én például nagyon is! :) Nem tud valaki eladó haflingirõl....Lehet akár milyen csak belegyen lovagolva ( kanca, kanca+ csikó, herélt, csõdör..) :D Elõre is köszi! :) Fire :)

Hozzászólás megtekintése

Szia Fire : ), eléggé titokzatosan nem adtál meg magadról semmi érdemi adatot, de ha Budapesten, vagy a közelében laksz, esetleg érdemes körülnézned Gödön is. A mi lovardánk mellett közvetlenül van egy haflingi magántenyészet, szinte biztos, hogy adnak is el lovat. Itt van felállítva Hoffmanstall, szerintem õ egy nagyon szép mén, bár igazából én nem értek a fajtához, csak tetszik, ezért szoktam utánanézegetni. ITT találsz elérhetõséget, ha érdekel.

#45 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 13:39

Köszi szépen Adrienn!:)amúgy Gyõri vagyok..... :kir: de hát...lehet kinézünk oda!

#46 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 15:50

Vízben

Hogy ez a hafi milyen gyönyörû :hu: Jaj nagyon tetszik!Ilyen kell nekem is :DAmúgy Gyulán is van tenyészet,a számuk ha még az 0666463692

#47 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 16:09

Köszi az infót! :D :kir: :kocc: Szerintem is szép...nem is kicsit :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#48 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 16:27

Nincs mit ;) bár nem biztos h az még mindíg,próba szerencse ;)Az utolsó mondatodhoz annyit h:nagyon is jól látod :)

#49 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 16:57

Elõször nem is hittem el, hogy hafi, olyan kecses. Aztán megnéztem a honlapot! Tényleg nagyon szép :)jav. oka: lásd fent

Edited by Adrienn, 2005 október 24. - 17:03.


#50 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 17:01

Most h így mondod...nekem is fura volt,de mondom nem szólok,annyira nem értek hozzá.Bár lehet h csak magamnak képzeltem be h de szép is lenne ha ilyen lenne :DHihetetlen!Hogy tényleg miket raknak már bele ebbe a fajtába. :eek: Nemis tudom,h mivel keresztezik,aszthiszem arabokkal,de lehet h tévedek :confused:

Edited by Hasufel, 2005 október 24. - 17:10.


#51 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 21:02

Cukik ezek a haflingik

#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 14:04

Igen, arabokkal próbálták nemesíteni és könnyebbé, sportosabbá tenni. (csak tudnám miért kell minden lófajtát sportosabbá tenni???? :mad: ) Aztán rájöttek, hogy attól csak agyilag lesznek hülyék. Úgyhogy leálltak vele. De állítólag itthon ezekbõl, a telivérezettekbõl van több.

#53 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 14:28

Én sem tudom h miért kéne sportosabbá tenni.....szerintem úgy jó ahogy van :D ...(volt) :confused:!!!!A sima hafik is majdnem mindent meg tudnak csinálni!!...nem.????:....javítsatok ha rosszul mondom!! :ang:

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 15:24

Az igazi tiroli, hegyi haflingik inkább hasonlítanak a sodrott, hidegvérû kinézetre mint nem. (tömör testalkat, barázdált far, rövid, erõs nyak, rövid lábak) Most mondd meg, hogy ugrik pl. egy hidegvérû? Sajna nekik is kitalálták az ezirányú sportcélt.

#55 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 16:03

Azt én sem értem,h minek kell mégjobban "elrontani" ezt a fajtát,vagy akár túltenyészteni-bár az remélem bekövetkezni nem fog.Szerintem is úgy jó ahogy eleve kilett tenyésztve-ezt értem minden házi állatra.Azt olvastam egyszer egy cikkben h a hafik képesek egyedül is visszatalálni az otthonukba,megjegyzik az utat és ha pl a lovasával történik valami akkor haza tud menni.Majd az ott lévõ emberekkel visszatud menni a sérült lovashoz,vagy ha épp a hátán marad akkor haza megy vele.Azért remélem az itthoniak akiket Ilusta is mondott,h arab vér folyik bennük,ezt a képességüket nem veszetteék el :)

#56 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 16:41

Azért ebben szerintem már elég sok telivér van!!!Vagy rosszul látom??????? :confused:

#57 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 16:47

Jaj!!De szép!Milyen csillógó már a szõre :DNagyon tetszik,de tényleg nem az a tipikus hafi :(

#58 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 17:29

Szerintem is nagyon szép....de azért...még sem az eredeti...de engem annyira nem zavarna ha nekem ilyenem lenne..... :D ...sõtt....... :ang: !!!Azért ez a pacc még is csak ...huuu.... :hu: mondjuk inkább úgy hogy mindegy hogy milyen legyen az a hafi ( telivéres :D vagy sem :D )mindegyik nagyon szép és mindegyiknek meg van a külön tulajdonsága! :) Magyarországon szerintem már nagyon nagy részt a hafiban (kivéve amegyik tirolból lett behozva :D vagy külföldrõl!) ha csak egy nagyon nagyon kicsit is...de van már telivér....Vagy nem????????????????? :confused:

#59 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 14:26

Igen, arabokkal próbálták nemesíteni és könnyebbé, sportosabbá tenni. (csak tudnám miért kell minden lófajtát sportosabbá tenni???? :mad: ) Aztán rájöttek, hogy attól csak agyilag lesznek hülyék. Úgyhogy leálltak vele. De állítólag itthon ezekbõl, a telivérezettekbõl van több.

Hozzászólás megtekintése

Fire!Ezt azthittem láttad!Úgyhogy de :) :(

Edited by Hasufel, 2005 október 26. - 14:27.


#60 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 14:28

Most azon igyekeznek hogy az un. arab-haflingiket kizárják (szerintem jogosan) a méneskönyvbõl. A hafi úgy jó, ahogy van, robusztusan, sodrottformán :)

#61 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 14:49

Most azon igyekeznek hogy az un. arab-haflingiket kizárják (szerintem jogosan) a méneskönyvbõl. A hafi úgy jó, ahogy van, robusztusan, sodrottformán :)

Hozzászólás megtekintése

Jaj de jó lenne,ha csak az eredeti maradna meg!Az utolsó mondattal egyet értek,hisz Te már csak tudod ;) :)

#62 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 15:02

:) Posted ImagePosted ImagePosted Image

#63 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 16:54

Jaj!!!De szépek!! :nyálcsorgatósszmájli: :DNekem is kell egy!!!Már megis van melyiket választom!!A legfelsõ képen a szembe pacit, a legalsón meg az összeset :D :DNembaj ha lementem õket?Bár gondolom nem te fotóztad õket :) (de azért megkérdezem ;) )

Edited by Hasufel, 2005 október 26. - 16:54.


#64 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 17:29

Hafis oldal :)TenyésztésÉn is kerestem pár oldlat,de annyi volt,h nem akartam mindet belinkelni :gm: :D,csak amelyik tetszett. :)Szám szerint kettõt :D

#65 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 18:45

HÚÚÚÚ :hu: hogy ezeken az oldalokon mennyi szépp hafi van!!!!!!! :D :) :yeah: ui: hogy felélénkült a topic..... :gm: :yeah: :kocc: :kir:

#66 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 19:23

Nembaj ha lementem õket?Bár gondolom nem te fotóztad õket :) (de azért megkérdezem ;) )

Hozzászólás megtekintése

Sajnos tényleg nem én fotóztam õket bár nem bánnám, ha egy ilyen ménes futkározna a kertemben...Ezeket viszont én fényképeztem (az én lovaim): :yeah: :kir: Szamóca napozikÉbresztõ!Figyelem ám, mit csinálsz...Egy kis vakargatás, néha jólesikVihar elõttPortréJó étvágyat!

Edited by lisawica, 2005 október 26. - 20:10.


#67 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 7:51

Lisa, szépek! Kocsiban is mennek? Nekem nagyon tetszenek a haflingi fogatok! Egyébként Ausztriából származnak? Azt tudjátok, hogy minden évben van vásár Annaberg-en/ben? Csak azt nem tom pontosan, hogy mikor. Volt egy idõ, amikor egész olcsón lehetett Ausztriában hafikat vásárolni, mert akkora volt a túlkínálat. Az osztrák hadseregben egyébként a mai napig "szolgálnak" hafik!

#68 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 8:41

Lisa, nekem is tetszenek nagyon a lovaid :)Nem írnál róluk, a tapasztalataidról valamit?Honnan vannak, mennyi idõsek, mekkorák, milyen a természetük?Ez csak azért érdekelne, mert azt hallottam, h. nagyon makacsak. Csak én azt nem tudom, hogy mihez képest, mert a viszonyítási alap - nyilván - mindenkinél más. A fórumos Aggie-nek volt egy haflingi lova, Dusika alias Mûvésznõ -, na róla legendák keringtek, hogy mennyire önfejû. Ági azóta ismert westernversenyzõ. Persze már nem Dusival küzd, hanem egy gyönyörû - és megtévesztésig hasonló színû :) ) quartert lovagol.

#69 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 10:03

jujj de szépek ezek a képek..:)Lisa tényleg nagyon szépek :kocc: nekem is van egy heréltem,ö is elég makacs tud lenni,de bele lehet vinni a joba,csak kedvet kell csinálni neki:D :kir:meg szeret rodeozni :ang: ha meg egybe vagytok a loval akkor meg ugyis mindig egyeztek :) de alapjába véve nagyon jo,bárhol elközlekedik.

Edited by Celtica, 2007 március 22. - 10:33.


#70 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 13:26

Igen végre fellendült ez a topic is! :)Lisa!Nekem is nagyon tetszenek!!Nagyon szép lovak!Gratula hozzájuk! :kocc: Én is azt hallottam,h makacsok.No meg h egygazdások.Ez mennyire igaz?

#71 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 14:31

Lisa...nagyon szépek a lovaid :kocc: :D

#72 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 18:12

A fórumos Aggie-nek volt egy haflingi lova, Dusika alias Mûvésznõ -, na róla legendák keringtek, hogy mennyire önfejû. Ági azóta ismert westernversenyzõ. Persze már nem Dusival küzd, hanem egy gyönyörû - és megtévesztésig hasonló színû :) ) quartert lovagol.

Hozzászólás megtekintése

Nem hittem volna, hogy valaki még rá fog venni, hogy írjak a Fórumon. Adrienn, neked sikerült :kocc: A Mûvésznõ él és virul, igaz, most már ketten vannak. Még mindig öntörvényû (a versenyidõszakában történt bírótarolás helyett mostanában a körkarámból megy ki... alatta, akár a bõre árán is :mad: ), de egyre inkább meggyõzõdésemmé válik, hogy a fajta kifejezett önfejûségérõl és makacsságáról szóló hírek inkább legendák, mint valóság. Valószínûbb, hogy a fajta használatából ered a baj, vagyis hogy alapvetõen gyerekeket (kezdõket) lovagoltatnak rajtuk, gyerekek a gazdáik. Igen, következetes lovaglást, tartást, kezelést "igényel", talán ún "nehéz lovaglásúnak" is nevezném, de ha mindezek mellett nõ fel fiatal korától, akkor az önfejûsége nem haladja meg bármely más fajtáét. Szerintem. :)

#73 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 18:15

Aggie...nem szeretnél belinkelni képet...?????????? :ang: :D :kir: ;)

#74 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 19:30

Épp kérdezni akartam, mi lett Dusikával.Az, hogy ketten vannak, azt jelenti, hogy csikója van?Gratulálok a sikereidhez és a mostani gyönyörû, palomino quarterhoz! :yeah: Lisa!Nagyon szépek! :yeah:

#75 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 20:44

A Liza makacs, önfejû, egygazdás (najó másfél: a hugom a GAZDÁJA de tõlem is elfogadja a reggeli szénaadagját :gm: ) és nem igazán jóindulatú :gm: (kérdezzétek azokat akik ismerik (P2000Kati, Anikó) :P ) Viszont nyereg alatt überló :kir: Kocsiba egyszer próbáltuk befogni :rolleyes: :nem: soha többet (szétrúgta...)A Szamóca kedves, jóindulatú, kicsit butuska, abszolute engedelmes, szökõs :D mindenkit szeretõ egészen más.... kocsiban, nyereg alatt egyaránt szépen dolgozik, csak lusta, állandóan noszogatni kell :)

#76 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 9:54

Olyan jó nektek,h van hafitok.Tudod Lisa!Az irígység még megvan ;) :D

#77 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 12:56

Ha bármikor erre jársz vendégem vagy egy haflingin-lovaglásra :)

#78 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 14:15

Ha bármikor erre jársz vendégem vagy egy haflingin-lovaglásra  :)

Hozzászólás megtekintése

Ezt nem utasítom vissza!!!Nagyon szépen köszönöm!!! :)

#79 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 14:46

bakoljajj de széplám lám...jó jó...ez nem hafi..de vicceshátt....igen!!húúúúúüdv: Fire :)

#80 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 16:30

Ezek a hafik is nagyon szépek.Fõleg a második képen lévõ :)Én is kerestem megint pár hafis oldalt:Asszem ez is az :)HóbanEz paci.hu-s hafi :)CsikóvalHaflinger lovasudvar,Gyula

Edited by Hasufel, 2005 október 31. - 16:44.