Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csongrád megye


  • Please log in to reply
444 válasz a témához

#81 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 11:37

Aham, de Henri legelöl állt, õ vonult be elsõként. Akko jó messze voltál tõlünk :) Mi vhol a közepe-vége fele álltunk. Pistiék asszem holnap mennek Hódmezõvásárhelyre, de nem vagyok benne biztos, az én lovam meg egy kicsit sántikál (lovardát váltottunk, és még nincs hozzászokva a lába a homokos talajhoz) így nem viszem le. Te hova mész? A hódmezõvásárhelyi versenyt az Aranyágisok rendezik, nem? Legalábbis sztem biztos õk fogják.

#82 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 8:48

Volt vki a dél-alföldi lovasversenyen?Hát sztem szörnyen kicsi volt a pálya, ugyhogy nekem nem is sikerult jol. De mindegy, majd deszken jobb lesz. egyébként tud vki vmilyen infot a deszki pályárol? Hogy mekkora, milyen a talaja stb...Köszi

#83 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 11:29

A deszki pálya szép tágas, talaja jó, puha, homokos, de jelen idõjárási viszonyok mellett szerintem eléggé kérdéses. Az egész Perényi puszta elég mély fekvésû, a vizet nehezen nyeli el. A tavaszi versenyek rendszeresen elmaradnak a sok víz miatt. Szóval mostanában nem jártam ott, de verseny elõtt mindenképpen érdemes érdeklõdni a szervezõknél. A nyáron megrendezett verseny idején is a környéken több helyen állt a víz. Lószállítók elakadtak, a szokásos füves bemelegítõ pálya is használhatatlan volt. A versenypályából választottak le egy kis részt, ahol egyszerre a soron következõ két lovas melegíthetett.Az ég legyen a szervezõkkel :D

#84 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 19:09

Igen, ott álltunk elõl, Henriék a Makóiak után mentek be, mi meg pont mellettük. Hát voltam Vásárhelyen, két számban is indultam, de mivel szinte semmi hely nem volt a pályán, így nem sikerült valami jól. Ott voltam az akadályok egymás "szájában", fordulni alig lehetett, nem volt hely a kigaloppoztatásra, és mivel nekem egy elég sokat gondolkodós, ijedõs, és visszatartós lovam van nem tudtam lovagolni ezen a kis pályán elõre, ahogy akartam. Egyébként a melegítõn nagyon jól dolgozott, dehát ugye ezzel ne megyünk semmire..A Dél-Alföldi LK rendezte a versenyt, a Tangazdaságba (ahol az Aranyágisok lovagolnak) lóárverés volt. Mi legközelebb Deszkre megyünk október elsején. Remélem az jobban fog sikerülni. :cool: És akkor most te nem is versenyzel, amíg nem tudod vinni a lovad?Milagn!Amint látod osztom a véleményed. Tudod, nekem sem sikerült valami fényesen.. Én nagyon szeretem a deszki pályát, eddig kétszer-háromszor versenyeztem ott, és minden okés volt. A pálya mindig kellemes volt, jó tágas fordulókkal. De furosojr. látom többet tud róla, én azért nem vagyok benne ennyire jártas.A barátnõd jön Deszkre azzal a másik sárgával? Aztán sikerült vele végigmenni a pályán az edzõtöknek?Furisojr.!Te a Perényiben lovagolsz/tál? Láttuk mi már egymást? :kir: Csak úgy kérdem, kíváncsi vagyok kik vagytok. :ang: üdv Dodó(ok: elírás)

Edited by Dodó, 2005 szeptember 19. - 19:11.


#85 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 7:44

Dodó!Én Bárdos Sanyinál tartom a lovaimat. Nem tudom ismered-e a helyet. Szintén Szõregen van mint Perényiék, csak 7-800 méterrel kijjebb, Kübekháza felé.Ha jól sejtem akkor már találkozhattunk, pl. Ópusztaszeren, amikor a melegítõpályán odamentünk üdvözölni Matajsz Jani bácsit. Nagyon megörültem neki, mert már régen láttam. Rajtam világos hosszú nadrág, világos ing, és szalma kalap volt. A barátnõmmel mentünk oda köszönni, és akkor az öreg rámutatott két lányra mint a tanítványaira, gondolom a kettõ közül az egyik lehettél Te. Nekem Jani bácsi volt az elsõ edzõm, aki díjugratásra kezdett tanítgatni egy lovastársnõmmel együtt. Azután a következõ szezonban már ez a lovastárs nem tartott igényt Jani bácsi segítségére, nekem egyedül sok volt az az összeg amiért az öreg el tudott volna alkalmanként autózni hozzánk Halasról, és édesapámnak (Furioso) is csökkentek a hétvégi versenybírói elfoglaltságai, így onanntól õ foglalkozott velünk. Sajnos velem nem sokáig, mert akkori lovam lesérült, és egy év alatt sem sikerült gatyába rázni. Úgy tûnik nem volt szerencsém hozzá, mert most Szász Attilához került a ló miután én eladtam. Õ már egy versenyen indult vele, és állítólag rendbe jött a lába. Én egy évig pihentettem, kezeltettem, még Üllõt is megjártam vele, mégsem jött rendbe. Ilyen az élet. Matajsz Jani bácsit azóta is nagyon szeretem. A makói verseny elõtt is nálunk vol t reggel, hogy megnézze új lovaimat, és egy ugróedzésemet. Most két csikóm van. Az egyik négy év négy hónapos, a másik három és fél éves. Az elõbbivel szoktam már ugrani, és ha szerencsénk lesz jövõre versenyzünk is. Az utóbbi most kezdjük majd belovagolni.

#86 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 16:14

Furiosojr.!Igen, ismerem a Bárdosékat, vagyis tudom kik. Igazából nem beszéltem velük még. A lovardájukban sem voltam, de tudom, hogy merre van, mert edzõm egyszer elmondta.Matajsz Jani bácsi nem az edzõm, vagyis az õ edzõm edzõje, és én így ismerkedtem meg vele. De nagyon aranyos, nagyon szeretem, segít sok mindenben. Ha edzõm nem ér rá õ jön versenyre. Rengeteg mindent mesélt már magáról, hatalmas lovasnak, nagy edzõnek és igazán jó embernek tartom. Szóval felnézek rá. Vasárnap is vele mentünk el a Halasi versenyre, a Junior és a megyei döntõre.Húha, nem emlékszem már igazán, de volt valami ilyen, az igaz, amit leírtál. Szóval tuti én voltam az egyik.Örülök, hogy most van lovadad akivel tudsz versenyezni, sajna igen ilyen az élet.. Én is jártam meg lóval (a korom ellenére is, ugye még 20-on alul vagyok), most is egy ilyen helyzetbõl próbálok kikászálódni..Deszkre nem jöttök át októberbe? Nem tudod milyen számok lesznek?

#87 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 7:58

Tegnapi információ a deszki pályáról (nem saját szememmel láttam, de átmentek tõlünk megnézni): A pálya egyes részein áll a víz. A helyet ismerve ilyen hûvös õszidõben nem túl gyorsan szárad. Gyanús, hogy még versenyt nézni sem tudunk átmenni a jövõ hét végén. Aki indulni szándékozik mindenképpen érdeklõdjön a szervezõknél.

#88 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 12:15

Szia Dodó!Végul sikerult végigmenni a pályán a másik sárgával. De a második ugrást még ugy se akarta ugrani hogy lerakták x-be. Aztán végul nagynehezen csak atugrotta, de hát ha egyszer a fejébe vette.... De végig csinalta vele az edzom a pályát, mert nem akarták ugy hazavinni hogy nem csinalta meg rendesen.Én is megyek majd Deszkre. Még nem tom hogy hány számba megyek, mert a másik lány nem fog menni max vasárnap a c0ba, és szombaton meg b1be az edzom megy a loval. Szoval én nem tudom még hogy hány versenyen induljak, mármint pl hogy ha 4en indulok akkor azt végig tudom-e csinalni rendesen. De majd látjuk most szobaton, mert most fogunk gyakorolni (ha az ido is ugy akarja).Habár tegnap rendesen meg lettunk szadiztatva, mert jo mérges volt az edzonk, ugyhogy végig azt gyakoroltuk hogy csak csizmával meg szárral menjen utemesen a lo, meg ilyesmiket. (csak hogy elfogadják a segitségeket, meg hát hajlamos vagyok kicsit kevés csizmát zárni, foleg felvételeknél)Na jo, tul sokat irtam msot.ui: te egyébként még ifibe vagy? és jovore? szoval hány éves vagY?

#89 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 24. - 18:33

Szia Milagn!Igen, hallottam, hogy edzõd bement a másik sárgával újra a pályára versenyen kívül, nevelés célzattal. Csak nem láttam, hogy mentek. De akkor, ha sikerült végigmenni, örülök.Na hogy ment az edzés? Hány számra mész akkor? Nagyon jó idõ volt ma.:) Úgy örültem.Hát igen, azt én is néha elhagyom. Mmint a csizmát a felvételnél.. Dávid meg is bosszulja. :ang: Nekem is ugróedzésem volt ma. Nagyon jól ment a ló. Akkorákat ugrott az akadályoknak. :) Jó kedve volt, teli volt (ahogy hül az idõ egyre többször dobálja magát, rohan, sokszor nem figyel, nehezebb vele dolgozni), egy idõ után szépen száron is dolgozott. Nagyon tetszett, teljesen kipusztultam a melegbe.:)Igen ifi vagyok még ebben az évben. Jövõre sajna már nem..Most vagyok végzõs középiskolában, 18 leszek novemberben. És te?

#90 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 11:30

Szia Dodó!Na kezdjuk azzal hogy szombaton co és b1, vasárnap meg a szombat fuggvényében.Tegnap elott lovagoltam, meg ugrottunk, néhánynak olyan fantasztikusat ugrott, volt egy oxer, ami alá mindig bement, de utána iszonyat nagyot ugrott, és mentette a menthetot, és nem verte le, azt mondta az edzom szépen nyujtotta a hátulját. Tok jo :)Persze voltak rosszabb ugrások is, de osszeségében jobban ment mint szokott. :)Én is novemberben leszek 18 (nov 22). Nem szeretnék jovore a felnottbe versenyezni, tok bna, hogy itt 18 a határ, de dijlovaglásba meg 21. MindegyMa is megyek lovagolni, remélem jo lesz megint :)A verseny meg majd találkozunk :)Szia

#91 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 7:23

Az idõjárást elnézve "alakul" a hétvégi verseny. A szervezõk tudnak valamit, ha ilyen idõjárás mellett ott holnap, holnapután normális pályát tudnak csinálni. Bárdosék tegnap voltak át ugrani a verseny helszínén, de tegnap sem volt tökéletes a talaj. Azóta meg csak egyfolytában esik (hogy a nyavaja törje ki), és ki tudja még meddig.... :(

#92 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 17:00

Sziasztok!!MINDENKINEK AKI A DESZKI VERSENYRE MENNI AKART!!!ELMARAD A VERSENY!! JOVOHÉTEN LESZ MEGTARTVA (szombat vasárnap)Ma szolt az edzom, szoval biztos. ma derult ki

#93 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 9:59

kIK jonnek deszkre?

#94 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 19:16

Mi tuti. :D Remélem. :cool: milagn írtam magánt.

#95 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 7:17

Mi is megyünk nézni.

#96 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 12:47

Milagn!Milyen volt a vasárnap Deszken? Sikerült Csinit leminõsíteni? Újszentivánra jöttök 22-én?Ha ráérsz gyere már föl az msn-re valamelyik este. Beszélgethetnénk. :)Dodó

#97 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 16:19

Leminositeni sajna nem sikerult, de jobb volt a B1 mint szombaton. A Mefit viszont sikerult leminositenie az edzomnek, 7,0 pontot kapott.Nem tudom megyunk-e okt 22-n, a lo miatt, meg miattam szerintem fogunk menni. De majd megbeszéljuk

#98 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 16:49

Meg tudná vki mondani, hogy Szegeden van-e valahol lovas bolt?elõre is köszi!

#99 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 20:32

Igen van, a kávária sugárut és a nagykorut sarkán tul kifele egy sarokkal (nem a város kp-ja fele), Aranypatko lovasboltnak hivják. Ha igy nem találod nyugodtan szolj.Milagn

#100 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 20:59

Igen van, a kávária sugárut és a nagykorut sarkán tul kifele egy sarokkal (nem a város kp-ja fele), Aranypatko lovasboltnak hivják. Ha igy nem találod nyugodtan szolj.Milagn

Hozzászólás megtekintése

köszi szépen, jhéten megkeresem. :)

#101 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 21:25

milagn422: na itt vagyok, bár kicsit megkésve. Az MSN-es üzidrõl is lekéstem. Szóval voltam nálatok lovagolni, és nagyon szimpi. K is, és a lovak is, meg az egész környezet. Na a többit majd MSN-en.. ;) pussz :ang:

#102 Honeeeeyyy

Honeeeeyyy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 14:40

Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra (elég sok idõ kellett hozzá, ahogy visszaolvastam). Csak azt szeretném megkérdezni tõletek, hogy Vásárhelyen és környékén hová a legérdemesebb járni lovagolni tanulni? Ezt a kérdést csupán azért teszem fel, hogy saját kíváncsiságom kielégítsem, hogy TI mit mondotok. Nekem is megvan a véleményem több hely elõnyérõl és hátrányáról egyaránt, de mégis, hol lehet a legjobb? Várom válaszaitokat! Üdv!

#103 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 18:54

Szia Honey!Én Vásárhelyen két lovardát ismerek: A Dél-Alföldi Lovasudvart (aminek a tulaja szintén fórumtag, Dél-Alföldi néven) és a Tangazdaságot, az Aranyágit. Nem vagyok rossz véleménnyel egyikrõl sem, az Aranyágiba két lovon ültem, a Dél-Alföldibe viszont eltöltöttem másfél évet. Velük jártunk át a fedelesbe lovagolni. Szerettem ott lovagolni, csaj sajna azért, ahhoz, hogy minen nap átjárjak oda ahhoz elég messzi van (szentesi vagyok).Mert Te hol lovagolsz?üdv Dodó

#104 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 16:21

Sziasztok! :kocc: Én is most fedeztem fel ezt a fórumot, eddig egy másikban voltam.Szentesen szoktam lovagolni, nem versenyzõi szinten csak hobbi szinten. Itt is van lovas klub ahol lehet tanúlni, biztos ismeritek (szent lászló lovas klub).A nevembõl is látható a tereplovaglást szeretem és fõként terepen lovagolok. Ha nem bánjátok néha benézek ide dumálni. :)

#105 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 16:38

Üdv Neked Tereplovas! :D Én is szentesi vagyok. :ang: Viszont Csongrádon tartom a lovam, és már 5-6 éve ott is lovagolok (meg mellette Vásárhelyre is jártam), de egyébként Mindszenten kezdtem 7 éve, és itt Szentesen, Babinszkyéknál, a Szent Lászlóba is lovagoltam 1 évet. Nem, tudom, ismerjük mi egymást..? A fényképeden melyik vagy??Mesélj egy kicsit a lovaglásaidról, a szentesi lovakról :ang: , kíváncsi vagyok. :) Meg hát hátha föllendítjük ezt az elveszett topicot. :ang: haliDodó/szerk.: átírás/

Edited by Dodó, 2005 november 25. - 16:43.


#106 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 14:23

Szia Dodó!Én valójában Kunszenti vagyok (még), csak Szentesen dolgozom meg ott is lovagolok tehát szinte mindig itt vagyok.Akkor lehet, hogy már találkoztunk bár akkor felismernél a kép alapján. Én a jobb oldali vagyok a képen a melletem levõ ember a képen a haverom, tanárom. :D Õ B.Zs. éknál volt oktató. Én is tag vagyok kb. 4-5 éve és ott is szoktam elvétve lovagolni. Sajna kevés az idõm. Terepen meg a képen látható lovakkal szoktunk lovagolni szentesen, a kurca parton meg alsó réten. :yeah: A lovak egy szentesi emberé nem akarom a nevét közzé tenni biztos ismered, a haverom gondozza Õket én meg neki segítek néha. Két Sagya kanca az egyiknek most van egy fél éves csikója. Nagyon szeretem õket jó fejek.Ez a topik is haldoklik?Az az igazság hogy csongrád megyei lovassal nem találkoztam még a neten.ui.:véletlenül nem a haverom segített nektek lovat venni? Mert Õ ismer két lányt akik csongrádon lovagoltak és vásárhelyen vettek egy 9-10 éves pej heréltet.Csak úgy eszembe jutott nincs jelentõsége.

#107 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 16:01

Tereplovas!Bingó... Igen, M. M. (a haverod, de nekem az oktatóm VOLT) segített nekünk lovat venni tavaly Hódmezõvásárhelyen. Nála lovagoltam a Szent László LK-ban (kb. 5-6 éve) is és most tavaszig elvétve, de tartottuk a kapcsolatot. Azért kérdeztem, hogy melyik vagy, mert õt azonnal felismertem, és hirtelen meglepõdtem, hogy ír a fórumon, na meg nem bonyolodtam volna vele beszélgetésbe.. Tavasszal nagyon csúnyán átvágott engem, hatalmasat csalódtam benne, mint emberben, mint lovasban és mint oktatóban. Na ez most lényegtelen, nem ide tartozik, csak hirtelen megijedtem. :rolleyes: Soha nem láttalak még itt lovagolni. Pedig általában a Kurca partra viszem a kutyáimat és mivel arra járok suliba, és a mamám háza is ott van, sokat vagyok arrafelé. ;) Igen, tudom, hogy vannak azok a Shagia kancák, hallottam már róluk többször.Hát igen, sajnos, amint látod eléggé le vagyunk maradva pl. a pestiekkel szemben, közel nincs itt annyi lovas, mint arrafelé. Na de, ha körbenézel láthatod, hogy van azért itt csongrád-megyei lovas, nem sok, de nem is annyira kevés. :ang:

#108 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 23:17

van azért itt csongrád-megyei lovas, nem sok, de nem is annyira kevés

Pl én!!! :yeah: üdv! :ang:

#109 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 13:10

A haverom védelmében csak annyit szeretnék elmondani, hogy nagyon nehéz idõszakon van túl nem szivesen lennék a helyében, de ez nem ide tartozik meg nem is akarok beleszólni.Általában hétvégeken lovagolunk. A tiszai strandal szembeni kövesútról szoktunk indulni és a tanyák közt lovagolunk. Van hogy elmegyünk Kistõke felé is, meg ritkábban a Tisza gáton. :cool: Ti szoktatok terepre menni? Vagy csak lovardázni szoktatok?

Edited by tereplovas, 2005 november 29. - 15:09.


#110 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 14:02

A haverod kb. 15 éve rossz passzban van, ahogy a ténykedését figyelem, látom...A többes szám második személy pedig TI, nem pedig TIK :mad:A helységneveket (pl. Kistõke) nagy betûvel illik írni, ahogy a Tisza gátat is... :mad:

Edited by furioso, 2005 november 29. - 14:59.


#111 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 15:07

Az az igazság fórumon nem szoktam a helyesírási szabályokat (fõleg a nagybetût) betartani csak írok mint a gép.De bocsi, ha zavar majd legközelebb figyelek. :)

#112 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 17:10

Üdv greyhound! :ang: Furioso!Úgy látom, megelõztél. Köszönöm, én is pont szóltam volna. ;) Engem, pl. személy szerint nagyon zavarnak a helyesírási hibák, nem tudom, de szerintem vannak még ilyenek többen a fórumon.. Én sem vagyok egy nagy helyesíró, de a hibákból tanul az ember és légyszi próbálj odafigyelni rá Te is. :ang: Persze, járok rendszeresen terepre, de síkon is dolgozik a ló, és vannak rendes edzéseim is. Fõleg, hogy rengeteg mindent kell még megtanulnom, és megszoknom, így azokra is szükség van. Most versenyeztem második éve díjugratásban, így elég változatos az életünk a ló körül. Sajnos nálunk a tereplehetõség nem az igazi, ahhoz, hogy jó terepekre menjünk, át kell menni az igen forgalmas fõúton. És mivel mi általában egyedül megyünk terepre, így azt nem nagyon szeretem kockáztatni.. Ha többen vagyunk, akkor semmi akadálya, persze.Te milyen lovon/akon lovagolsz Dónáton?Edzéseken veszel részt?

#113 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 13:19

Az utóbbi idõben sajnos keveset járok a klubba fõleg idõhiány miatt, meg az anyagiak miatt is. Amikor ott lovagolok akkor (Zsu) szokott edzést tartani.A Fátyolon és a Zétán kezdtem, majd voltak még egy évig Vásárhelyrõl is lovak pl. a Rendes. Most már csak a Johny van mert a Bébi vemhes.El szoktam ritkán menni máshova is lovagolni pl. nem rég voltam Szilvásváradon, nagyon király volt. :yeah: Itt nem sok hegyet látunk, ott meg egymást érik. :D ( Remélem nem vétettem hibát ;) )

#114 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 17:26

El szoktam ritkán menni máshova is lovagolni pl. nem rég voltam Szilvásváradon, nagyon király volt. :yeah:  Itt nem sok hegyet látunk, ott meg egymást érik. :D ( Remélem nem vétettem hibát ;)  )

Hozzászólás megtekintése

Abban hibáztál, hogy Egert nem említetted... :hupp:

Edited by Repülõrajt, 2005 november 30. - 17:26.


#115 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 17:29

voltak még egy évig Vásárhelyrõl is lovak pl. a Rendes. Most már csak a Johny van mert a Bébi vemhes.

ez meg tökjól rímelt!!! :yeah: :D :D félre a poént: a vásárhelyi paccok melyik lovardából valók? Én az aranyágisokat ismerem, mert az a gyaxi helyünk. ;)

#116 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 13:41

Igen Egerben is voltam Repülõrajtal és nagyon tuti volt. :yeah: :D A vásárhelyi paci az Aranyágiból volt, de csak annyit tudok hogy Rendesnek hívták. Egy pej kis hókával. Lehet, hogy már nincs ott. Te biztos jobban tudod hogy mi maradt a régi állományból. :confused:

#117 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 17:35

Remélem nem vetted sértésnek, hogy megkértelek, hogy figyelj oda kicsit. :) Ha bántó volt, akkor most bocsánatot kérek. :ang: Igen, én is Fágyolon és Zétán kezdtem, de sokat ültem egy fakó herélten, a Meteoron is ott. Rá már nagyon nem emlékszem, csak arra, hogy elég kényelmetlen volt ügetésben. ;) Na meg ott volt a Morcos, a Bébi, a Johny, a Ricsi, és azt hiszem akkor ennyi.. Most már nagyon nem vagyok ott képbe, nem tudom kik mentek el és kik jöttek helyettük.Ja, hát igen, két éve én is voltam egyik ismerõsömmel Galgagyörkön. Pár napot töltöttünk ott, és minden nap kétszer lovagoltunk, persze csak terepen. :yeah: Hatalmas élmény volt, soha nem felejtem el. Teljesen más világ, mint itt nálunk.Ja igen, greyhound!Te sokat jársz az Aranyágiba Vásárhelyre?? Ismered ott nagyjából a lovakat? Nem ismersz véletlenül egy Dáma nevû jegytelen pej kancát (bár lehet, hogy van egy kis picike keselye egy lábán, nem tudom)??? Azt hiszem tavasszal vették meg a H. Csabáék, nem tuti, de mintha ezt hallottam volna. Olyan jó lenne, ha megtudnám hol van. ;)

#118 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 0:43

tereplovas: Rendes...hm..ez a név annyira rémlik, h láttam kiírva egy névtáblára. De õ kanca vagy herélt? :confused: (bocs :rolleyes: )Az az igazság, h mostanában kicsit mintha lecserélõdött volna a "banda" ezért örökké újabbnál újabb neveket hallok.Dodó:Én Vásárhelyre járok a mezgé fõsulira, szóval akkor vagyok csak az Aranyágiban, amikor gyaxin vagyok. De már egy pár hónapja nem voltam...Nem ismerõs ez, h Dáma. A kancaistállóból és a sportból legalábbis nem. Mióta van ott? :confused: Nekem az Aranyágiban van egy nadon nadon kedvenc vasderes kanca, úgy hívják, h Hóvirág. :) Imádom. :ang: De nem tudom, h mi lehet vele. Pont amikor tavaly ott voltam gyakorlaton, akkor született csikója. Azóta már biztos nagy kajla. Mindig megfogadom, h suli után kinézek, de olyan egy lusta disznó vagyok... :gm:

Edited by greyhound, 2005 december 2. - 0:45.


#119 tereplovas

tereplovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 10:03

Ilyen könnyen azért nem tudtok megsérteni. :D Egy másik fórumban (ami sajna megszünt) mindig végig kis betûvel írtam, de igazatok van tartsuk be a szabályokat. Ti is nézzétek át az írásotokat találni benne hibát. ;) A Rendes az kanca volt valahol van róla képem majd megkeresem.A Meteor tanügetésben :huh: nem férfiembernek való :D , viszont a vágtája az kiválló volt. A régiek még megvannak Meteort kivéve, meg van 3 csikó a Lupusznak egy 2,5 éves csõdör meg egy fél éves kanca Bébinek pedig egy 1 éves fekete kancája csillagal.Azon kívül még vannak bértartásban is.

#120 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 20:33

greyhound!Köszi, hát akkor nem tudom hol lehet.. Kb. nyár eleje óta lehet ott, sajnos pontosan nem tudom.tereplovas!Szólj, ha hibásan írok, és akkor kijavítom.Hát nem nagyon vágtáztam a Meteoron.. Vagy már nem emlékszem rá.. Nem tudom. :ang: Nem voltatok apassioanatan szombaton?? :) Gyönyörû volt!!Huhh, ma egy baromi jó terepen voltam.. A sár miatt nem nagyon ültünk a lovon, így ma eléggé teli volt. Mentünk egy olyan jó lendületes játékos vágtát, nagyon élveztem. ;) Nálatok milyen a terep? A pálya? Használható? Mert nálunk a pályát az elsõ nagyobb esõ megöli.. :( Ja, elõre is Boldog Mikulást Mindenkinek!!! :kir: