Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LOT 2008!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
447 válasz a témához

#361 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 23. - 21:07

Lear - látod minenkinek fûzõdik hozzá édes emlék, nekem sem fáj a szíven, hisz Apa 16 gyönyörû évvel ajándékozta meg a családomat, s megtanított az életre, élvezni, értékelni, megbecsülni azt mit elértem amiért élek, s Hh-t is biztosan Õ küldte nekem, onnan fentrõl! "Felszabadulás - .... Éjjel már haljuk a dübörögni az amerikai tankokat és másnap, április 12.-én reggel, megérkeznek az amerikai katonák ... Csokoládét, sok-sok ennivalót kapunk tõlük. Mindenki jól lakik. A láger konyhán sok és jó tartalmas ennivalót fõznek. A következõ napok boldog önkívületben telnek el. " "Bíró Sándor : Napló 1944-45" :ang:

#362 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 4:14

Nagyon sok szép emlékem van a régi idõkbõl. Szerettük egymást, összekötött a közös õrület, akartuk egymást látni, örültünk ha találkozhattunk. Lovastudásunk minimális, de szeretetünk a lovak és egymás iránt , kimagasló volt. Mindez már a múlté; õrizzük meg emlékét jelentõségének megfelelõen, ezt legalább már sosem veszíthetjük el. Kicsit szomorú lettem. Idõnként hiányzik...

Edited by sandokan, 2008 június 24. - 4:16.


#363 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 4:36

És most a jelen van: Nagyjából senki sem adta föl a lovazást. Nagyjából már mindenki-mindenkivel összeveszett itt a mátrixban. Érdekes, hogy a való világban, szemtõl szemben ezek nem is olyan éles ellentétek. A legtöbben csak a klaviatúra mellett nagy harcosok. Sikerült atomjainkra szétesni, 20 fõs (nézõkkel együtt :D ) versenyeket szervezni. A legtöbb régi Lot-ost évek óta nem láttam. Sok éve. Mennyire is hiányzunk egymásnak? Félek ez nem a szervezésrõl szól. Ha valóban szeretnénk, egy körsms-re elmennénk megint vagy százan. Nagyon messze jutottunk a kezdetektõl. Ló- lovastudásban. A régi idõkben álmodni sem mertünk saját magunk tenyésztette, saját magunk képezte quarter lovakról, cuttingról, reining-díjlovas pa-dö-dö-rõl, HÍD-ról! Ezek most megvannak. Csakhogy barátságok, bulik, happeningen már nincsenek. Az utolsó szép emlékem a téli Broncós bulik, meg is lepõdtem, de nagyon boldog voltam tõlük, hittem, hogy visszatalálunk egymáshoz. Hol rontottuk el? Nem tudom, de azt biztosan érzem, hogy a baj itt, a mátrixban kezdõdött...

#364 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 5:15

Hol rontottuk el? Nem tudom, de azt biztosan érzem, hogy a baj itt, a mátrixban kezdődött...

Ez érdekes gondolat, elgondolkodom rajta.

Azért az is érdekes, hogy Janót, Anikót, Gumit, Csapost, Rangert, Applet, Juicet, Hintalovat itt ismertem meg a Fórumon. S most hétvégén velük megyek kétnapos, kinn alvós túrára. Többségükkel hetente találkozom, együtt versenyzünk, túrázunk. El van-e itt rontva bármi is? Nem úgy tűnik. Bizonyos emberekről kiderült, hogy nem olyanok, amilyeneknek képzeltük őket. Vagy mi nem vagyunk olyanok, amilyennek ők képzeltek minket. DE a telefonomban lévő 150 telefonszám 90 %-a lovasé, s annak 60 %-a fórumos volt vagy most is az. A maradék meg még az lehet. :D

Ismerek pl. egy Sandokán fedőnevű ürgét is, aki a fórumon keresztül, az első LOT alkalmával ismerte meg a Lear nicknév tulajdonosát. Voltam az esküvőjükön. Lóháton! S ők is lovon, lóval voltak. Egy Csonkatorony nevű világvégi, pusztai templomromnál. És volt vagy 50 lovas vendégük ott, többjük innen a fórumról, akik a nyeregből leszállva, a lovaikat száron tartva hallgatták az istentiszteletet. Mi van itt elrontva? Nagyon kereknek tűnik ezekkel a dolgokkal a világ.

Nem lesz LOT? Na és? Lenne, ha igazán akarnánk? Mint a sicc! Porosnak igaza van, most épp nem annyira akarjuk. Tele van mindenki gonddal-bajjal? Nem hiszem, hogy ez lenne az ok. Nincs pénze rá? Hülyeség! Ha jönni akarna, jönne. Most szünet van egy darabig. De egyszer csak megint szövődnek a mátrixban új barátságok amelyeket realizálni kell, megint felmerül az igény: látni a többiek halványuló arcvonásait újra élőben. S jön majd valaki, aki elindítja a lavinát, kitalálják majd, hogy hol, hogyan, kivel. Ők nem mi leszünk, de mégis. Mert elmennek majd az "öregek" közül is jópáran, de a fontosabb az lesz, hogy volt egyszer egy LOT. Ami nagyon jó volt, ami emlékezetes volt. S nem is egyszer volt.

Az élet megy tovább. Nem történt semmi tragédia.

Edited by sheriff, 2008 június 24. - 5:17.


#365 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 7:34

Ennyi hülyét! :D :D :D Szentimentális barmok. :ang:

(Nem tudom, van-e összefüggés, csak a C-kategóriás versenyek jutottak eszembe: 65 induló, minimum ennyi kísérõ és ló. Ilyen, vagy olyan - ki-ki ítélkezhet -, de egy átgondolást megérne, hogy mitõl mûködik. Elkormányzóék esküvõje, Kristóf Sanyika esküvõje, azok is mûködtek. Talán, mert az volt, ami. Nem tudok rá racionális magyarázatot találni, csak érzéseim vannak, ami ugye nem kifejezetten az objektív kategória. Meg különben sem érdekel ez az egész. De akkor miért pofázok?)


Megmarad néhány dal. ---------> ezt a nyálasoknak.


Ezt meg a butykosom emlékére, "aki" a LOT-okon végig mellettem állt, bátorított, feltüzelt és értelmet adott az életemnek.

Edited by Porfelhõ, 2008 június 24. - 7:40.


#366 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 12:52

Ennyi hülyét! :D :D :D Szentimentális barmok. :ang:

(Nem tudom, van-e összefüggés, csak a C-kategóriás versenyek jutottak eszembe: 65 induló, minimum ennyi kísérõ és ló. Ilyen, vagy olyan - ki-ki ítélkezhet -, de egy átgondolást megérne, hogy mitõl mûködik. Elkormányzóék esküvõje, Kristóf Sanyika esküvõje, azok is mûködtek. Talán, mert az volt, ami. Nem tudok rá racionális magyarázatot találni, csak érzéseim vannak, ami ugye nem kifejezetten az objektív kategória. Meg különben sem érdekel ez az egész. De akkor miért pofázok?)
Megmarad néhány dal. ---------> ezt a nyálasoknak.
Ezt meg a butykosom emlékére, "aki" a LOT-okon végig mellettem állt, bátorított, feltüzelt és értelmet adott az életemnek.



Engedd meg , Poros, hogy idézzek Kurcsics Misitõl:

Apa! Neked minden barátod olyan nagyon hülye!!!

#367 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 15:37

Mind a három???!!! :D :eek: :D

#368 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 0:27

Bönyeg. Lefeküdt az utolsó gyerek is aludni. Nincs vmi új szömpont LOT-ügyben?

#369 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 8:55

...
Ezt meg a butykosom emlékére, "aki" a LOT-okon végig mellettem állt, bátorított, feltüzelt és értelmet adott az életemnek.


Posted Image

#370 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 10:49

Sziasztok! Olvastam és olvastam és eszembe ötlött egy kósza gondolat. Szívesen összehozok nektek egy LOT-ot, ha kapok egy kompromisszurmra kész, de dolgozni bíró csapatot. Nem vagyok nagy lovas, éppen csak egy kezdõ amatõr, de talán ebben rejlik a titok, hogy kiknek és miért kell a LOT! Idén talán már nem aktuális, bár még mindig vannak, akik várnak egy jelre, hova és mikor induljanak, ennek eldöntését rátok bízom.

#371 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 10:56

ebben a felajánlásban az a szép, hogy tisztaszívû naivság szûlte. sztem rég nem ezen múlik, de bárcsak tévednék. viszont kukkants be a dél-pesti lovastalálkozó totyikba. hozzád közel van a hely, gyere el és szerezz tapasztalatot :)

#372 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 11:20

ebben a felajánlásban az a szép, hogy tisztaszívû naivság szûlte. sztem rég nem ezen múlik, de bárcsak tévednék. viszont kukkants be a dél-pesti lovastalálkozó totyikba. hozzád közel van a hely, gyere el és szerezz tapasztalatot :)



Köszönöm a meghívást. :kocc:
A naivságomat levedlettem már régen. A tapasztalat? Hagyjuk....van és kész. Egyszerû felajánlás, minden hovatartozás nélkül.

#373 EasyRider

EasyRider

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 16:38

Ha bárki tervezte hogy lovas helyen szeretné tölteni a hétvégét. De sajnos a LOT elmaradt. Azt szivesen látjuk Nagykátán 28.-án Szombaton. Rodeós Western napra. www.ramirez.hu/rodeo

#374 Guest_Pej Bandi_*

Guest_Pej Bandi_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 29. - 18:03

Sajnálatal olvasom hogy a buli elmaradt. Remélem hogy majd be tudjátok potólni valahol. Szerintem az fix hogy jó lesz, remélem.

#375 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 30. - 17:58

Na, Aranynak ehhez a verséhez talán már kedvet csináltunk. S ha ehhez igen, akkor talán a többi verséhez is.

Most akkor térjünk át mondjuk Radnótira! Kedvencem az alábbi verse, aminek a LOT-hoz ugyan semmi köze, de a halál és az elmúlás érzete közel kerül az emberhez általa:



Radnóti Miklós - Hetedik ecloga

#376 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 8:26

Radnóti Miklós - Hetedik ecloga

Megvan nekem CD-n Kaszás Attila Radnóti versei, szoktam is hallgatni, de ezt a verset hallottam már mástól sokkal szívettépõbben is. Ez sem gyenge interpretálás, de ezt a verset sokkal jobban is el lehet mondani. Kaszást Shakespeare darabokban szerettem igazán. Kiváló színész volt szegény, a színpadon nagyon élt.

#377 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 22:29

mé van az, hogy itt 14 h múlva sem takarítanak ???????? :eek:

#378 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 22:39

Hátjah... Ki is rúgattyuk mingyár' a takarítónőket.

#379 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 22:41

szimpatikus...... :yeah: :kocc:

#380 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 6:41

Megvan nekem CD-n Kaszás Attila Radnóti versei, szoktam is hallgatni, de ezt a verset hallottam már mástól sokkal szívettépőbben is. Ez sem gyenge interpretálás, de ezt a verset sokkal jobban is el lehet mondani.


A következő LOT Lágerben lesz Radnóti szavalóverseny a tábori versekből. Utána Gumi elénekli a Lili Marlene-t.
Reggel-este menetdalverseny azoknak, akik túlélik a tankcsatát. Tényleg, minek oda ló? Tankokkat is kiválóan lehet úsztatni. És nagyobbat lőnek, mint a lovak.

ANIKO FŐMODERÁTORT FELKÉRNÉM, HOGY NE OFFOLJA SZÉT EZT A TUDÁSBÁZIST! :dev:

Amúgy peace!

#381 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 7:00

Natos, seggberúglak. :cool:


Egyébként Tatárszentgyörgy mellett ott van mindjárt a lõtér... lehet tankcsatázni. A második tatárszentgyörgyi találkozra mentem autóval (akkor még nem LOT volt, hanem Fórum Összekovácsolási Hadmûvelet), amikor keresztforgalomként jött néhány tank....

Posted Image

#382 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 7:01

Te, ezek csak terepjárók... :gm:

#383 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 7:07

Oké, én viszem a szögesdrótot!

#384 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 14:35

Te, ezek csak terepjárók... :gm:


Ja, ezek voltak a felvezetõk. De amikor megláttam a fegyveres katonákat, nem nagyon mertem fotózgatni. Akkor még egy nagyon egyszerû kis fényképezõgépem volt, csoda hogy ezt is sikerült elkapni vele...

#385 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 14:45

Pusszantalak benneteket, drágák vagytok! :yeah: :yeah:

#386 Guest_Pej Bandi_*

Guest_Pej Bandi_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 6. - 18:45

Ha szabad akkor had kérdezem meg hogy miért maradt el a LOT 2008?

#387 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 6. - 19:25

röviden: érdektelenség !!!

#388 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 6. - 21:16

Pej Bandi! Keresd a topicban a rohadt nagy piros betûkkel írt információkat ;).

#389 Guest_Bill Sanyi_*

Guest_Bill Sanyi_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 7. - 14:30

röviden: érdektelenség !!!

Ehhez csak anyit hogy a Hetényi csapattal találkoztunk ott akik kb.15-20 loval érkeztek csakazért is ott tölteni a hétvégét /le a kalappal elöttük/ és mi is átvergõdtünk 12 lovassal lovatfürdetni.És ez még csak 2 csapat.

#390 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 7. - 14:36

Érdekes, pedig Tutu azt írta, hogy Õ így nincs benne /vagy csak nem mindenkinek?/ :eek:

#391 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 7. - 15:12

Ehhez csak anyit hogy a Hetényi csapattal találkoztunk ott akik kb.15-20 loval érkeztek csakazért is ott tölteni a hétvégét /le a kalappal elöttük/ és mi is átvergõdtünk 12 lovassal lovatfürdetni.És ez még csak 2 csapat.


csak a pontosság kedvéért, mi is mentünk volna vagy 10 lóval és a többi gk-val. :)

#392 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 7. - 20:33

csak a pontosság kedvéért, mi is mentünk volna vagy 10 lóval és a többi gk-val.

Végül mentünk is, csak nem oda. :) ( 11 + 1 lóval, plusz a többiek, akik kocsival jöttek utánunk. :cool: )

#393 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 8. - 8:53

...merthogy a hivatalos verzió szerint nem volt szabad menni száznál kevesebben.

#394 Guest_Pej Bandi_*

Guest_Pej Bandi_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 8. - 20:39

Én most néztem végig a topickot. Nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy még az mielött elmúlna ez az év,nem lehetne megoldani azt hogy a régebbi jól megszervezett LOT szervezök összeülnének és meg egyszer megpróbálnának idénre mégis összehozni egy LOT-tot? Másképp: Nem egymást kéne szitává lönni hanem egy rendezvényt megpróbálni jól elökésziteni és lebonyolitani azoknak akik eddigis jöttek volna vagy jönnének. DE csak úgy és abban az esetben ha a létszám eléri a kivánt szintett és mindenki 1000% -osan le fog jönni és idöben rendezi a buli rá esö részét minden tekintetben. Én azt sejtem hogy ha itt egyszer véget érne a golyózápor, akkor kéne összehozni és hozzáértö emberket BÉKEJOBBOT NYÚJTANI!!! egymásnak és ismét nekiülni a szervezésnek. Senki dolgába nem kívánok bele vau vau.!!!!!!! :hupp: :kv: :rolleyes: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Edited by Pej Bandi, 2008 július 8. - 20:41.


#395 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 10:26

Érdekes, pedig Tutu azt írta, hogy Õ így nincs benne /vagy csak nem mindenkinek?/ :eek:


Nem fórumosok ;)

#396 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 10:32

Pej Bandi, amit te kérsz, az kivitelezhetetlen, már csak az idõ miatt is: egy ilyen rendezvényt nem lehet összerántani pár hét alatt. Olyan vendég nincs, aki 100%-ban garantálni tudja a megjelenését. És ez még csak két indok volt. Ha valaha is, talán jövõre.

#397 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 10. - 10:42

szomjas szamár! Hogy sikerült a LOT pótló bulitok a PKN Ranchen?

#398 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 10. - 11:56

sheriff! dél-pesti lovastalálkozóként szerepel az esemény és aug. 21-24.-ig lenne megtartva. ergo, még korai lenne beszámolnom. az érdeklõdés a topikban nem túl nagy, / csak hogy az ellendrukkereknek is mosolyt csaljak az arcukra / viszont kb harninc fõ már jelezte, hogy szívesen eljönne. nekünk már ennyi is elég....... :) ahogy a lot-ban írva volt, ha huszan kõrbeûljük a tüzet, már sûrûn is leszünk :yeah: :kocc:

#399 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 10. - 12:55

Viszont -mivel Tatárra nem voltunk elegen- elmentünk Üllõre három nap keretében tizenpáran. Jó volt. :)

#400 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 10. - 18:38

sheriff, én úgy tudom, hogy te jóban vagy rc-vel. értelemszerûen neked is a tûznél lenne a helyed, mint egy régi, nagy tudású, igaz lovasnak...mindegy ki ûl melletted. adomázunk, eszünk-iszunk és a ruhatárban haggyuk a pisztolyokat. tehát várunk szeretettel :yeah: :kocc: