Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kladrub


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
16 válasz a témához

#1 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 21:46

Kedves Mindenki!Ha szeretnétek többet tudni a Kladrubi Nemzeti Ménesrõl ( világ egyik legnagyobb ménese) írjatok! Szívesen küldök képeket is... Rebeka

#2 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 22:54

Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de engem egyáltalán nem érdekel. Mi az a Kladrub egyáltalán? :)) Komolyan: persze, hogy érdekel, ha van egy komplett anyagod képekkel, szöveggel, akkor küldd el nekem, és feltesszük a pacira! Ha nem copyrájtos. :)Cav

#3 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 23:06

Rebeka!A "Fajták ..." topicban írtad, hogy elsõsorban fogatos lovak. Szóval mikor küldöd a képet?CM

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 23:20

Pontos útvonalat, szálláshelyet kérek!!! ;o)

#5 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 8:27

Kedves Cav!Örülök, hogy végül mégis érdekel a téma, tudom,hogy nem túl ismert fajtáról van szó...bár a Világörökség kincseként tartják számon a ménest.Igaz az is ,hogy magyar létemre nem túl "igazi" külföldi fajtát reklámozni, de ennek a fajta is több mint 400 éves múltat tudhat maga mögött, szerintem említésre méltó..Amint tudom ,küldöm az anyagot mert van (képek is )csak sajna nem vagyok számgép-zseni, segítség kell hozzá.De meglesz.Köszi a türelmet, remélem a küldemény majd "kárpótol.. Rebeka

#6 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 21:45

Várjuk!!!!

#7 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 21:57

Tudna valaki segíteni, hová küldjem az anyagot? Hálás lennék...

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 22:59

--------------

#9 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 23:07

Rebeka! (ebeka! beka!)Ennyire tanácstalan vagy? (talanvagy?anvagy?)Vagy olyan nagy a kollégium számgépterme? (gépterme?erme?)CM (M)( ) :)))

#10 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 1. - 10:24

Tanácstalan....bár szereztem segítséget (nagy nehezen)Kis türelem köszi

#11 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 1. - 10:25

Kedves Cav!Neked külön köszi..

#12 szamo

szamo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 2. - 18:15

Igen Cav nagyon aranyos:))))És mindig segít:))

#13 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 5. - 20:33

Szia,mondd el legyszi azt, hogy hogy jutottal Te oda, meg mikeppen, meg mikor, meg miert, meg... :)))))Engem nagyon erdekelne, a kladrubi rokon a lipicaival, meg amugy is szep, es kulonben is lo.Szoval meselj, ne hagyj minket cseszetlenul!!!Udv,m1s:)))

#14 Rebeka

Rebeka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 6. - 14:56

Kedves Meggyes!Az eljutásom elég kalandos úton történt,vagyis komolyra fordítva a szót, tavaly nyáron volt Kladrubban egy CAI fogathajtó verseny , ahová a magyar technikai kiküldöttel (egy idõsebb Úr) sikerült kiutaznom. Tudta, hogy a lipicaiakból írom a diplomámat, így volt oly kedves és szólt, mehetek... Nekem pedig nem kellett kétszer mondani, (már a bekezdésnél is "mentem" ). És mit mondjak nem bántam meg.5 napon át táthattam a számat, és csak néztem a fogatokat.A verseny is jó volt, négyes-kettes egyes fogatok részére rendezték.Furcsa de Magyarországon nem túl ismert a fajta, inkább Németországban nagy a kereslet , fõleg fogatba viszik, vagy díjlónak.Van egy cikk az Interneten róluk-a cseh lipicainak írják õket, de szerintem ilyet nem illene írni rájuk. Különben is elõbb alapította II.Rudolf a cseh ménest, minthogy Lipicán belekezdtek az istállóépítésbe.Na nem ragozom, nekem fõleg az tetszett, hogy az emberek végtelen kedvesek voltak, és a ménes annyira eredeti formában müködik, hogy csak a tetõcserepek újak.

#15 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 19:46

Üdv!Tudom, a topic vagy ezer éves, de csakazért is felelevenítem, mert van idõm, és mert õsszel két hetet töltöttem Kladruby-ban ( a város teljes neve Kladruby nad Laben). Az iskolám (kis önreklám: Pettkó Szandtner lovaskoll., Bábolna) jóvoltából egy cserediákkapcsolattal jött össze a dolog. Nagyon élveztem, leszámítva, hogy Csehországban nagyon kevesen beszélnek idegen nyelvet, és az ottani diákok kissé rosszindulatúak voltak velünk.A lovak amolyan igazi szép barokk állatok... hatalmasak, szépek...és kissé talán mulyák. Többször mentünk terepre. Na az isteni volt. A lovak egész addig kisbárányok voltak, amíg rá nem jöttek, hogy ugrunk...akkor arabot megszégyenítõ robbanékonyságról tettek tanubizonyságot, és mégis kezelhetõek maradtak, csak élénkek lettek.:-)Iszonyat jól megcsinált terepugrások voltak, mögötte mély homok, stb...Maga az istálló kissé lerobbant, és totál labirintus.A lovakat fogatolásra, díjlovaglásra -a kancákat tereplovaglásra, így lehet, militaryra is- és voltige-ra használják.Csua jó és szép hely.Ha valaki arra akar menni, vonattal megteheti, Recany (recsanyi) nad labenbe kell eljutni vonattal(Prágába vagy Pardubicébe magy a keletibõl vonat, onnan személy), onnan 3 km séta Kladruby. Szállás a közeli(3km) fauban, Kladruby nad laben Kolesa-ban van, a méneslátogatás rendszerét nem tudom.Mercy

#16 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 16:59

egy kladrubiról képek

#17 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 22. - 11:25

Posted Image
Posted Image

most találtam a neten, egész friss képek.