Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Frízek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4992 válasz a témához

#1 Posata

Posata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 6. - 13:14

Sejasztok!!!!!!!! Posted Image Gyertek ide lovasok!!!!!!!!Itt a frízekrõl és egyéb kedvenc lófajtákról lesz szó tehát magyarul a lovakról!!!!!!!Pl. az én kedvenc lófajtám FRÍZ ló szt ennél szebb nincs is a világon de éppen ezért gyertek ide mondjátok el a véleményeteket hozzáfûzéseteket és amit gondoltok!!!!!!!!!! Posted Image ßye Posata lánya az Posted Image az Anasztazia2 Posted Image [ Szeptember 24, 2004, 11:50: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#2 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 13:00

A csodálatos Fríz a romák szerint kb. jó kocsiló lenne, ha nem tultenyésztett puha ló volna.Na, de a Gidrán?!

#3 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 13:10

Mi az hogy túltenyésztett PUHA ló?Más: a Gidránról jutott eszembe, hogy egy hp-t nem találtam róla... mondjatok egyet nekem! [ 11 Július 2002, 13:12: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#4 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 14:13

Gyenge állóképesség, szívósság, kitartás és ellenálóképesség.A Gidrán kitartó, kemény és nem beteges a ridegtartást jól bírja.40 Km-es túra végén még korrigálni kellett a német lovak Posted Image (Trakheneni, Hannoveri) este remegtek a boxban mint a kocsonya.Másnap pihentetniük kellett, de a Gidrán Posted Image és az Angol félvérek Posted Image túráztak tovább. Szerintem a Friz még ennél is puhább.Lentiben van egy csõdör, de kis munka után elég gyorsan vette a levegõt.Pedig eredeti német a tulajdonos is német és fed. engedélye van a lónak. [ 11 Július 2002, 14:23: Az üzenetet átszerkesztette: Ács Balázs ]

#5 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 14:28

Komoly eltérés lehet 1 fajtán belül szvsz a kondícióban a tartástól és kapott munkától függõen. De mintha más lenne az elvárás 1 távlótól(arab), mint 1 hobbilótól, vagy galopplótol.

#6 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 14:37

Hát pedig a Frízet egyik-másik ember agyon dicséri... én nem tudom, még nem találkoztam egy egyeddel sem. :eek: Gidrán oldalt nem tudtok?

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 14:48

[url="http://"http://www.date.hu/info/animaldb/lo/fajta3.htm"]Gidrán[/url] Posted Image

#8 Anasztazia2

Anasztazia2

    Csikó

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 12. - 12:42

Szerintem a FRÍZ FRÍZ és a FRÍZ Posted Image lo a legszebb és a legszebb szín a hollófekete aztán a szürke és pej stb stb!!!! Posted Image

#9 Anasztazia2

Anasztazia2

    Csikó

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 12. - 21:03

Balázs minden ló más és más épp ezért nem minden Fríz lo puhány stb stb,pl én ismerek olyan Frízt amelyik egy alapos dolgozás után lehet hogy liheg, (minden ló liheg) de szívós!!!!!! Posted Image

#10 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 15. - 8:25

Zsubaba!Javaslom a Marócpusztai Gidrán Ménes Posted Image megtekintését, mivel a hétvégén megnéztem.A lovak szelidek és lovassal 1,9 m magasat ugranak .Nemzetközi militaryban is az elsõ tízbe bent vannak.Az eredményeket meglehet nézni a helyszínen, javaslom mindenkinek. Ezek a lovak nem puhák! Posted Image Ez nem fríz!

#11 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 15. - 11:23

majdnem 2 métert ugranak a lovak??ejj az nem semmi! Posted Image

#12 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 15. - 13:47

Anasztazia2!Melyik az a ló ami liheg, fujtat és szívós? Posted Image Nézd meg a Gidránokat, Posted Image ott láthatsz szívós lovakat. Állóképessége annak lónak nincs, amelyik olyan kis munkától liheg, mint amit az említett Fríz csinált.

#13 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 15. - 14:02

Zsubaba!A tenyészet sportban kipróbálás alatti lovai, jelenleg kancák.Regöly ill. egy Romániából importált 23 éves fed.mén.Utobbi válogatott lova volt Romániának, 1,60-as pályán remek eredményeket szerzett. Ma egy tönkretett lábu ló.Az elhullástól mentették meg, 200Kg súlyal érkezett Magyarországra.Télen a takarmány hiánya miatt, az öreg, beteg állatoknak végük.Ezt már lókereskedõktõl is hallottam, akik Romániából hoztak Arab telivéreket.Az Arabokat láttam is szörnyen néztek ki, pedig fiatal jóküllemû és származású lovak voltak. Posted Image

#14 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 15. - 20:59

Kedves Ács Balázs!Igazán nagyra becsülöm a gidránok iránti érzelmeidet, de erõsen kétlem, hogy 190-et ugrottak elõtted, azt pedig konkrétan tudom, hogy a nemzetközi militaryban nemhogy az elsõ 10-ben, de az elsõ 100-ban sincsenek. A magyar mezõny közepén vannak, de egyébként egyre jönnek fel.

#15 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 16. - 10:50

Nekem eddig 2 gidrán lóval volt szerencsém versenyezni, és mind a kettõt úgy kellett végigpüfölni a pályán, mert vagy minden 2. ugrásnál ki akart törni, vagy azért küzdöttem, nehogy túllépjük az allapidõt. Lehet hogy nem éppen a fajta legjavát fogtam ki, de engem nem gyõztek meg... Pláne, hogy más ló soha nem vágott le a hátáról szánt szándékkal... Az olyan "megijedek" vagy csak "úgy teszek mintha megijednék" akciókat az esetek nagy százalékában ki tudom védeni, de ez a ló olyan tudatosan és olyan elõre megfontoltan találta meg a legbizonytalanabb pontját a lovaglásnak, hogy esélyem nem sok volt a fennmaradásra. Gyakorlásnál mindig azt a pillanatot ragadta meg, amikor éppen leérkeztünk az ugrásról és máris egy olyat bakolt, hogy szaltóba röpködött róla mindenki... Sok embert küldött már a balesetibe, köztük engem is... De azért szeretjük, elvégre lóból van Posted Image

#16 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 16. - 13:41

Izlések és pofonok.Én igazából nem tudok sokat hozzátenni, mert nálunk nincsenek ilyen lovak.Najó... a Davos angol telivér, de egyáltalán nem látszik rajta, és a természete sem telivéres. Nagyon jól ugrik, az igaz, de nem olyan kitartó, és szívós.A Szandra Furioso tenyészkanca volt, kiváló ugróló, de kehes, úgyhogy õ sem az igazi.A Felhõ pedig gidránnak mondott ló, de kisbéris jellegû megjelenésében. Most 22 éves. Korábban mindig földhöz vágott mindenkit, csak gondolt egyet és levágta a földre a lovasát. Nagyon kevesen tudták kezelni a lovat, mert elég volt egy rossz mozdulat, vagy meglibbent a lába a lovasnak és máris a földön találta magát. Most már lenyugodott, de a múltkor megpróbált megint földhöz vágni, amikor egy kicsit gyorsítani akartam a tempóján...A Dini magyar félvér. A Milli a lánya, neki telivér apucija volt (Rézangyal), és Afi apja pedig holland sportló (Jackson). Nem tudom Afiból mi lesz, de a Milli is nagyon jó ugróképességû.De jellemileg... változó... Posted Image

#17 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 8:00

Palomino!Tetszik a Gidránod, Posted Image van egyénisége és saját akarata nem egy automata birka.Nem eladó?

#18 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 9:17

Nem tudom megérem-e valaha, hogy egy ló egyéniségét nem keverik össze az életveszélyességével.

#19 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 9:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:Nem tudom megérem-e valaha, hogy egy ló egyéniségét nem keverik össze az életveszélyességével.[/QUOTE]Minden ló életveszélyes: megbotlik, rádesik és meghalsz. Szándékosan legyilkolni ritkán akarnak, de ez 1 kutyával is elõfordulhat. Ha mégis: az nem egyéniség probléma, hanem nevelési hiba. És: lovaglási stílus és tudás függvénye, hogy kire melyik ló veszélyes.

#20 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 10:21

idézet:


Eredeti szerzõ: mandula:

És: lovaglási stílus és tudás függvénye, hogy kire melyik ló veszélyes.

Ehhez annyit tennék hozzá (az én lovastudásommal elég sok ló veszélyes rám nézve ;) ), hogy amelyik ló annyira nem együttmûködõ, hogy folyamatosan le akarja dobni a lovasát, az szvsz. veszélyes. Az ilyen ló _amíg le nem szokik róla_ annak jó, aki kihívást talál abban, hogy az életéért küzdjön lóháton :D Meg persze a belovaglóknak lehet nagy kihívás. Egyetértek Bálinttal, az ilyen pacot nem egyéniségnek kellene hívni, hanem _elrontott lónak_. Számomra az a jó fej ló, akit folyamatos ellenkezés nélkül lehet lovagolni és jól érzem magam a hátán, megbízható, elvisz oda ahová szeretnék jutni, megcsinálja a lovardai feladatokat, és egyébként is fegyelmezett. Na nem kell vigyázbaállnia, de azér' jobban teszi! :D

#21 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 11:26

Zapolya és Mandula már ült lovon! Posted Image Végre nem csak lexikon lovasok! Posted Image [ 17 Július 2002, 11:30: Az üzenetet átszerkesztette: Ács Balázs ]

#22 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 14:19

Ács Balázs!Bemész a Tattiba, szerintem még ott találod azt a lovat Posted Image Egyébként ha nem próbálnak meg vele ugratni, vagy/és versenyezni, akkor nagyon jó kis ló, mindent megcsinál elsõ "szóra".

#23 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 15:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:Nem tudom megérem-e valaha, hogy egy ló egyéniségét nem keverik össze az életveszélyességével.[/QUOTE]Miért, ki keverte össze? :confused:

#24 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 0:43

Igazad van Balázs, én is csak egy lexikon lovas vagyok, de mentségemre legyen mondva, hogy egyszer találkoztam már olyan emberrel, aki azt mondta, hallott már olyanról, aki látott lovat.Igen, igaz, a lovaglás veszélyes így is, úgy is. Még csak az sem kell, hogy a vérünket akarja a ló - egy ötszáz kilós állat szándékán kívül is könnyen életveszélyes helyzetbe hozhat minket. Éppen ezért nem kell ezt még azzal súlyosbítani, hogy dilis lovakat tartunk/tenyésztünk. Hogy ez most félrenevelés kérdése-e, az nem számít. De ha már itt tartunk, a ló nem csak nevelésbõl áll. Nem csak szerzett, de öröklött tulajdonságai is vannak. Tehát akárcsak az emberek, nem születnek tiszta lappal, köztük is vannak "pszichiátriai esetek". Saját környezetemben is tudok mutatni két olyan csikót, aminek a belovaglását egyazon ember kezdte meg, ugyanazt a nevelést kapták, mégis míg az egyik szelíd, és könnyen kezelhetõ, a másik remeg ha embert lát, annyira fél. Vannak ilyenek és mivel az átlag lovas ezek nem tudja lovagolni, hát bekerülnek az ún. "tenyésztésbe", pedig pontosan ezeket a lovakat kellene kizárni a tenyésztésbõl. De persze amíg az a szemlélet, hogy hát ez csak nevelési hiba, vagy hogy milyen érdekes egyénisége van ennek a lónak, addig nem várható látványos elõrelépés. Félreértés ne essék, az ilyen "erõs egyéniségû" lovakat is el lehet lovagolni - pl egy Monty Roberts - Reiner Klimke páros egész jó eredményeket érhet el egy agyasabb lónál is, de hát egy átlaglovas nem egy Pat Parelli. Márpedig olyan lovat kell tenyészteni, ami átlagos lovasok által is biztonságosan, könnyen lovagolható. Az átlaglovas, vagyis az emberi tényezõ ugyanis adott, és nem, vagy csak alig befolyásolható. Ezzel szemben lóból lehet olyat tenyészteni, ami kevésbé igényes a bánásmódra és a lovaglótudásra.

#25 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 7:47

Barefoot!A lényeg, hogy minden lovas bármilyen is, mindig a temperamentumának megfelelõ lovat válasszon magának.Én nem szeretem a nyugis bombabiztos lovakat, mert altatja a lovast és egyszer egy évben csinál valamit, és baleset van, mivel a meglepetésekre nincs felkészülve mondván "ez a ló telejesen megbízható". Inkább robbanékony nagy menõkedvû legyen, egy kis próbálkozással.Mások az ellenkezõjére esküsznek és ez így van jól!

#26 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 10:22

Balázs!Ajánlom akkor figyelmedbe az én lovamat :D Biztos tetszene, mert ahogy Te mondanád, "van egyénisége" :D :D Persze nem eladó :rolleyes: [ 19 Július 2002, 10:25: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#27 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 12:34

Mindenkinek, aki a "milyen lovat tenyésszünk az átlaglovasnak" kérdésben érdekelt ajánlanám azt a topicot, (aminek a címére a jelenlevõk közül vki biztos emlékszik,) ahol meg lett vitatva a hobbyló tenyésztés létjogosultsága.

#28 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 11:04

Saby!Milyen lovad van, amit a figyelmembe ajánlasz? :confused: Talán Gidrán v. Angol félvér? Posted Image Van egyénisége, magyarul nem automata tud gondolkodni, hogy Õ mit akar? [ 22 Július 2002, 11:06: Az üzenetet átszerkesztette: Ács Balázs ]

#29 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 10:14

Balázs!Se nem gidrán, se nem angol félvér ;) De temperamentumos jószág. Hál' istennek kinõtt abból hogy mindkettõnket veszélyes helyzetekbe sodorjon (ez is csak pár alkalommal történt :D ). De gondolkodó ló.

#30 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 14:41

Meg az ismerõseim is azt mondogatják mindig, hogy egyénisége van... [url="http://"http://kep.tar.hu/sabyy/index.phtml?aid=27519984&pid=956491"]Õ volna az.[/url] ;)

#31 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 2:41

Kedves Ács Balázs, aki már szerintem rég nem vagy a fórumon.A gidrán nem az a színre tenyésztett ló, aki mellé letenném a voksom. Láttam, lovagoltam, ösmerem õket. Köszi, nem kérek belõle. Akinek adrenalin-fröccsre van szüksége szerintem ne a lovaglásban keresse azt, hanem menjen el egy kiadós vadvízi túrára Posted Image Nemcsak (!) színre tenyésztett frízen viszont ültem már, és konkréten csak ámultam tõle, ami személyemben ugyan nem jelent sokat, de Dallos Gyula mai napig is nagyon elégedett vele, ami számomra ölég mérvadó, lévén nála nagyszerûbb lovasembert még nem láttam... (beleértve Monthy Roberts-et, Pat Parellit akiket szintén volt szerencsém nem egyszer látni)...

#32 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 22:54

idézet:
Eredeti szerzõ: sandokan: ...A gidrán nem az a színre tenyésztett ló, aki mellé letenném a voksom. Láttam, lovagoltam, ösmerem õket. Köszi, nem kérek belõle.... [/QUOTE]Sandokan, vigyázz! Én egyszer már becsméreltem a fajtát, olvasd el a gidrános topicban, mit kaptam érte... :(

#33 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 22:59

idézet:
Eredeti szerzõ: sandokan:...Akinek adrenalin-fröccsre van szüksége szerintem ne a lovaglásban keresse azt, hanem menjen el egy kiadós vadvízi túrára Posted Image ... [/QUOTE]...és jöttem már le a Tiszán Rahótól tutajjal, alig volt keményebb, mint egy gidrán belovaglása. :D

#34 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 8:02

Akkor most igazam van, vagy igazam van? :rolleyes:

#35 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 23. - 21:43

Sziasztok!Ebbe a topicba még csak belekukkantottam, de meg kell hagynom, hogy a Fríz lovak nekem nagyon tetszenek. Koromlán van egy holland származásu nõ, akinek vannak ilyen csodás lovai, és amikor arra járunk megnézem és megsimizem õket. Mindíg vágyom arra, hogy egyszer legyen egy ilyen nemes lovam. Igazából mindegy, hogy milyen a ló fajtája, csak legyen. De ha választani lehetne szívesen bevállalnék egyet. De ugyan így egy Nóniuszt, vagy egy Kisbérit, és még sorolhatnám. Még is a legközelebb a Fríz ló áll hozzám.(vagy is csak állna...)

#36 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 10:06

Jucuus! Hol van ez a Koromla? A frízeket el is adja a holland nõ? Én is imádom õket, de még csak képen láthattam fríz lovat. Nagyon kíváncsi lennék rájuk. Posted Image

#37 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 10:36

Boróka! Frízeket Kecskeméten is láthatsz. Addig is, amíg eljutsz oda, nézd meg õket a [url="http://"http://www.frizudvar.hu"]www.frizudvar.hu[/url] alatt.

#38 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 11:17

Húúú, hát nem semmi! Bár a lovas újságokban már láttam, errõl a helyrõl már tudok. A nyáron mindenképpen el is megyek Kecskemétre megnézni.Csak hát ez a hely rettentõ drága. :mad: Koromláról meg még életemben nem hallottam, hátha a hollandnál olcsóbban is vannak ilyen paccok! Posted Image A következõ életemben úgyis lesz ilyenem! Posted Image

#39 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 11:41

Olcsó frízrõl sajnos álmodni sem érdemes.

#40 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 11:56

Pontosabban, az van amit a Frízudvaros fickó nyilatkozott vmelyik lovasújságban nemrég:amelyik olcsóbb mint egy új kisautó, az vagy beteg, vagy lopott.Nem kicsit luxuskategóriás jószágok, na.