Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

30000 mustang tervezett kiirtása - tiltakozz te is


  • Please log in to reply
427 válasz a témához

#41 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 október 15. - 9:28

A módszer nekem se tetszik, de ha belegondoltok, hogy ez mennyi húst jelent, akkor el kell gondolkodni nekik, hogy fel kell dolgozni, ráadásul ennyi nagytestû állat tetemét el sem tudom képzelni, hogyan lehet eltüntetni környezetkárosítás nélkül.

#42 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 9:42

Olvasd csak el Quater Sister hozzászólását és megtudod mit csinálnak velük...egyszerûen elássák.És neki hihetsz mert ott él és mindennapos kapcsolatban van velük és olyanokkal akik a megmentésükért küzdenek! Az õshonosságról meg csak annyit hogy itt is van pár állat és növény ami nem õshonos, mégsem kell kiirtani. Tudom hogy a spanyolok lovainak leszármazottai...természetesen tudom mert érdekel a téma! Jellemzõ...az ember a sajár "hibáját" a saját véres kegyetlen és értelmetlen módszerével akarja kijavítani.Csak az a szomorú hogy ennek áldozatai is vannak! Nézz meg akármilyen állatot...nincs még egy ilyen aki így viselkedne mint az ember..még egy ilyen kegyetlen meggondolatlan faj nincs a világon!De mind1 hiába is próbállak meggyõzni titeket...süket fülekre találok úgy látom!Mondjuk ezen amúgy se ti fogtok változtatni hanem a fejesek Amerikában...ha változtatnak.Én a magam kis tiltakozó levelét elküldte...próbálok még ismerõsöket szervezni...és nagy félelemmel várom a végsõ döntést...

Edited by Prery Mary, 2008 október 15. - 9:43.


#43 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 15:45

jeejjjjj micsoda elet pezsdult fel itt :dev: kar hogy megint repulni latszanak a kovek.. :ang:

No de komolyan no!

Eloszoris , hogyanis neznek ki ezek a "tereljuk a mustangokat valogatas nelkul es varjak sorsukat , adoptaljak vagy lelovik... IGY! es meg latni sok mast ..

Masodszor masodszor /ez a szoismetlosdi nekem teCCik :D / hogyan lehet "humanusan gyilkolni????
IGY es igy idezem: "A legolcsobb megoldas megszabadulni toluk , ha egyszeruen kimegyunk , es lelojuk oket mindenfele felhajtas nelkul".

Harmaszor 3. 3. Tulszaporodas.... IGEN! 30 evvel ezelott amikor 2000000 az kettomillio mustang volt a SZAMUKRA is fenntartott TOBB MILLIO hektaron (!!) akkor voltak tul sokan. Most Nehany eve mar csak 25000 az huszonotezer peldany maradt. Ezek a sokmillio hektarok , torvenyben elfogadva a mustangoknak is fenntartott teruletek!
Akkora szabad hasznalatlan teruletek vannak itt , hat kepzeljetek el azt amikor mentek egy magyarorszagnyi teruleten osszevissza mint a sovanydiszno , es elo embert, hazat nem lattok...
Van ahol ketszer akkora terulet van szabadon... ezt a 30000 lovat nem egy helyen kell elkepzelni, hanem kulonbozo allamokban... Nevada, Montana, Wyoming, Colorado , etc...

A fo problema nem genetikai , tulszaporodasi es miegyeb okok!
Azt mondjak , tul sokan vannak tobbmillio hektaron, tullegelik a foldeket , majd amikor eltavolitottak oket, ugyanezeken a teruleteken 6000000 azaz hatmillio magantuladonban levo marha legeleszik vidaman, ugy, hogy sok helyen meg el is keritettek hatalmas teruleteket, /nehogy lelegeljek a fuvet a marhak elol/ ahol viz van, oda a mustangok nem tudnak menni, igy elvandoroltak masfele ahol vizet talaltak , es ott lettek hirtelen sokan . 6millio allat elosztva legel tul teruleteket vagy 30ezer elosztva??
Hat jo, a 6milkacsokiert fizetnek a tulajok , tehat PENZ.
Ezert is kezdtek el osszeszedni oket, es inkabb etetni, mert legyen a marhaknak fu. De az etetes , osszeszedes es minden egyeb penzbekerul....
De itt jon a masik magyarazat, ami szinten megcafolja a az indokukat , a marhak es lovak fogeloszlasi aranya , ezaltal a futepes /ez ugy hangzik mintha beteptem volna/ kulonbsege . Tuti van kozuletek aki allatenyesztes stb szakot vegzett , ahol tanulta ezeket a dolgokat .
"Cows have no upper front teeth, only a thick pad: they graze by wrapping their long tongues around grass and pulling on it. If the ground is wet, they will pull out the grass by the roots, preventing it from growing back. Horses have both upper and lower incisors and graze by "clipping the grass," similar to a lawn mower, allowing the grass to easily grow back."


Funyiro elv: A funyiroszereleshez nem ertek, de sokszor nyitam mar fuvet, es az a genya, levagta a magasfuben megbujo gazt is , de a tulipanleveleket is... Valogatas nelkul.. nem kezdett csipogni a szemetlada , meg leallni, egyhelyben forogni figyelmeztetve , "az ott nem fu es nem gaz... " /valamint valszinu , hogy sok bogarat nyirtam ki , ami szinten nem zoldnoveny... /

Tajkartyas taigetosz... :gm: hm... de valoban amikor evekig dolgoztam mozgasserultekkel friss csirkekoromban , akkor biza kulonbembereket lattam kozottuk, mint az egeszsegesek kozott..

Ez az egesz mostanra azert kezdett itt elfajulni, mert nem csak a marhatulajok vannak mar ezeken a teruleteken , hanem olajtarsasagok is bedugtak az orrukat...

/amugy pedig az amcsi kontinensen elt lonak rokona 10ezer evvel ezelott.../

Rengeteg infot megtalalni errol mindenfele kifogassal es esszeru magyarazattal itt

Ha pedig azok a dolgok lennenek igazi indokok, amelyekre hivatkoznak, nem aldoznanak neves europai , azsiai tudosok, biologusok , hires trenerek idot , penzt, utikoltseget stb arra , hogy hosszuideig tanulmanyozzak, majd 3napig Las Vegasban ezt bizonygatjak es probalnak uj programmal eloallni a BLM vezetoinek. /Ok is jelen voltak a hetvegen/ Ez nem egyszeru "jaj szeretem az allatokat, vedjuk meg oket" cimu valosag show.

#44 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 16:02

Üzenem az amcsiknak,hogy nálunk valamikor az 1700 évek közepe vége felé egy Csekonics nevezetû kékvérû leírta,hogy miért lehet Mezõhegyesen lovat és marhát tartani együtt!:) De ha valakit ez nem érdekel,akkor a PATE könyvtárában nézzen utána a "Gyepre alapozott ló- és marhahús termelésének összehasonlító elemzése" c. szakdolgozatnak...abban is van néhány értékes gondolat tõlem!:D

#45 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 17:29

QS, kéne a génkészleted, klónozni. A higgadtságodat. :)

#46 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 17:44

Igen Quarter te le tudtad ezt írni szépen higgadtan. :ang: Itt jön az a rész hogy csak bólogatnom kell!!! Sajnos nekem ez nem ment ennyire egyszrûen...köszönhetõ ez hogy te kicsivel" tájékozottab vagy ebben a témában mint akármelyikünk...vagy a koromnak ...vagy a tapasztalatomnak...vagy a hirtelen felindultságomnak... :D döntsétek el!

#47 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:19

Jh és QS lefordítanád nekem ezt a fûtépési módszert mert nem értem pontosan...gondolom hogy mi benne a "turpisság" de nem akarom férre érteni...köszi :)

#48 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:21

Szeretném elmondani az én meglátásomat is, igaz nem kérdezte senki...
KÜüdtem mailt, még akkor is ha ezért feketelistás leszek az Usában és nem utazhatok be :D
Prériméri egyetlen hozzászólását értettem meg, az utolsót. a 47-amira gondoltam
Tartok tõle, hogy Õ még azt sem. DE ez nem baj, nem gond mert az ifjonti hevességhez olthatatlan lóimádat társul. Csak ha mindkét szemünkkel a célt figyeljük nem látjuk, magát az utat.
Nem hiszem, hogy innen mi nyomást tudnánk gyakorolni az ottani kormány döntésére. Ha igen akkor együtt pezsgõzünk a vendégeim vagytok.
Akkor ha hitelesen bizonyított, hogy mi kellettünk hozzá :)
Nyilván ezer meg egy érvük van arra, hogy miért kell "szelektálni". Véleményem szerint ha már annyit elérünk, hogy ne vadista szandál, nem, szadista vandálok tegyék meg már tettünk a lovakért valamit.

Valdez!
a humánus módszer az, amikor vízbefolytják, mert úgy nem lesz lyukas a bõre és szebben lehet feldolgozni. :gm: :mad:

Edited by Csapos, 2008 október 15. - 18:26.


#49 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:30

Értem Sister hogy mire célzol az elején a linkekkel..tudom hogy ez az adoptálás sem egy egyszerû dolog(ha máshonnan nem hát te kiokítottál:))de szerinted is ez az egyik leghumánusabb, legésszerûbb megoldás!Nem?

Prériméri egyetlen hozzászólását értettem meg, az utolsót. a 47-amira gondoltam
Tartok tõle, hogy Õ még azt sem.


Én értem...vagyis tudom mit akartam írni... :gm:

#50 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:31

...az is valami...

#51 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:40

Nem hiszem, hogy innen mi nyomást tudnánk gyakorolni az ottani kormány döntésére. Ha igen akkor együtt pezsgõzünk a vendégeim vagytok.


Jóvan, kezdheted. Holnap dolgozol? Kávéban letudhatod. :gm: :kocc:

#52 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 18:51

Jóvan, kezdheted. Holnap dolgozol? Kávéban letudhatod. :gm: :kocc:



Aha, szívesen látlak délután bent leszek az üzletben, jer és fogyassz!

#53 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 19:01

Monnyuk éltem én is ott egy darabig, és tényleg nem kicsi területek vannak. Igaz akkoriban még senkit nem zavartak a musztángok :( pedig több marhatenyésztõt is ismertem.

Jh és QS lefordítanád nekem ezt a fûtépési módszert mert nem értem pontosan...gondolom hogy mi benne a "turpisság" de nem akarom férre érteni...köszi :)

A marhának nincs felsõ foga, és a nyelvével körültekeri a fûcsomót, a szájpadlásához szorítja úgy rágja le - ha nedves vagy puha a talaj gyökerestül is kitépheti, és akkor a fû nem nõ vissza. (persze visszanõ, mert a magról, ill. a szomszéd fû gyökerérõl visszanõ, de nehezebben) A ló meg úgy legel mint egy fûnyíró :D rövid füvet hagy maga után, a legelõ könnyebben regenerálódik.

#54 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 19:36

Ha már itt lopjuk a napot és a rezet, hogy kiérdemeljem a Taigetoszt, csak leírom, hogy én ugyan lóbarát volnék, de azért jól eszembe jutott Hofi, mikor arról élcelõdött, hogy nincs már más problémánk, csak megoldani az USA-ban a négerkérdést... Meg az is eszembe jutott, hogy van egy neves biológus barátom, ki hevesen gyûlöli azokat a neves biológusokat, akik kiásnak egy csak ott õshonos növényt, és elviszik máshová az országba, és ott meg beássák. Meg ahogy egy másik topicban ledorongolták barátomat vemhesítés ügyben (szerintem, a laikus magabiztosságával, igaztalanul), hát belenéztem egy pár 80-90 éves lótenyésztõs könyvbe, és azok a régiek bizony kõkemény elveket vallottak a szelekcióval kapcsolatban. Más oldalról eszembe jut saját véleményem az amerikaiak egyik oldaláról, akiknél nem az ügyességet díjazom a forró kávés drive-in perben (volt ilyen a valóságban? Meg a mikrózott macska), hanem azt a véglény viselkedést rühellem a földlakók nevében, hogy ki mer állni a világ elé azzal, hogy: igen, nekem külön mondják meg, hogy a forró kávé érintése fájni fog. Na, ezt kéne durva módszerekkel orvosolni inkább. Megint más oldalról azért látszik, hogy az ÉLET, ahol rést talál, ott támad. Az a pár spanyol, ki oda nem figyelésbõl egy kõkoppanásra a kobakján lefordult a lóról, elõzõ este a kocsmában képenvágott volna, ha azt mondom neki, õ lesz az amerikai vadló édes jó mostohaapukája. Szóval én sem kedvelem a musztángok halomra gyilkolászását, de minden igazságfokozatnál van egy bonyolultabb is. Csapos, hol iszunk holnap kávét?

#55 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 15. - 21:00

Ernest, kapcsold be a priviizét. :hupp:

#56 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 6:26

Szia Prery Mary! ;)
Termeszetesen egy megoldas az adoptalas , de az azt megelozo korulmenyek hagynak khmkhm .... maguk utan.....


No es akkor Megegyszer : NEM genetikai szelekciorol van szo. /ezt a kovetkezo linkekben hallhatjatok is, ha lopjatok a napot par percig es megnezitek a videot , ami hiradobol reszlet :D /

De hogy lopni lehessen meg a napot :dev: /bocsi a rezzel maskent ismerem... :gm: /

Itt van nemi beszamolo a hetvegerol ,
es talani videot , hiradobol , erdemes nemelyiket megnezni , mint az iitt talalhatot. Alig 4perc. /csak sajna hulye reklammal kezdodik/

A lenyeg roviden , a BLM egyik nagy okologusa is megjelent , Craig Downer , es meglepetesre , a hetvegen a lovak vedelmezoi melle allt. Felolvasta szeleskoru , evek alatt , mindenre kiterjedo megfigyeleseit , mely utan allo tapsvihar koszontotte. Ez azert nagy dolog, mert eddig nem volt BLM-tol ilyen szintu tamogatojuk.
Kongresszusitag is jelen volt , es Amerika leggazdagabb olajmagnasanak felesege, aki szinten ajanlatokat tett megoldasokra. /nem akarok most emoge gondolni semmit /
Tenykent bebizonyitottak, az a rengeteg lo illegalisan van bezarva a szuk karamokba a marhacsordak miatt.
Igy azt igertek, leallitjak a programot!
Megfigyeloket allitanak a dologra, es evi osszeroffenest tartanak majd, beszamolokkal.
A dokumentumok tanulmanyozasat es otleteket , megoldasokat osszevetve uj tervet dolgoznak ki , a dontest az elnokvalasztas utanra , 2 hettel benyujtjak a kongresszusnak.
Mivel ezt egy "Nemzetkozi Csucstalalkozokent" neveztek meg , hangsulyt fektettek az europai jelenlevokre is , tamogatokra , az elmult 2 hetben tobb szazezer levelet kaptak Europabol .
Koszonetet mondanak mindenkinek, aki embersegevel tamogatt oket barmely mas orszagbol. Meggyozodesuk, hogy a nemzetkozi osszefogas is sokat segit.
A reszleteket valszeg gondoljatok miert..

No enyi a naplopomese mara :D

S bar en elegge ockodtam attol , belegyen dobva a forumra ez a dolog, azert en koszonom hogy HosszuHomlok megtette, idot szant ra, tenyleg nem baj ha tudnak errol az emberek.

No de mar talan sinre kerul a dolog.. /itt bele kell javitanom, mert masik oldalrol meg mindig tukon ulhetnek, mert a masik BLM emberke pedig azt mondta, masik kozel 7ezer allat kerul majd befogasra
Szoval meg igazabol nincs igazi valasz.... De maga Craig Downer is bevalja a videon, nincs szisztemajuk , csak ahogy jon, gondolnak egyet es "fogocskat jatszanak" :confused: /
No enyi , JoCcakat nekem, nektem pedig szep napot!

Udv!

ui:Ernest, egyetertesemet nem fejthetem ki itt , meg muszaly ittmaradnom kicsit... ;)

Edited by QuarterSister, 2008 október 16. - 6:45.


#57 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 6:36

Köszi lisawica a fordítást...nagyából én is így fordítottam. Én csak annyit mondok hogy ha tényleg elkerülhetetlen annak a 30000 Mustangnak az eltávolítása, akkor ezt tehetnék másképp is.Láttuk már hogy az adoptálás sem egy egyszerû dolog de hát ha eddig ment akkor most mért nem?De sajnos itt ezt a dolgot is a pénz irányítja mint sok mást ebben a világban.Viszont azt nem tudom, hogy melyik megoldás az olcsóbb?Hisz mind2 höz kell "munkaerõ" és pénz.Csak talán az adoptálásból visszajön valamicske.Tud ezzel kapcsolatban valaki valami? :confused: Ha már errõl közelítjük meg a dolgokat... :(

#58 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 6:46

Ennek a hírnek nagyon örülök Quarter Sister :kocc:

#59 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 6:56

Köszi lisawica a fordítást...nagyából én is így fordítottam.
Én csak annyit mondok hogy ha tényleg elkerülhetetlen annak a 30000 Mustangnak az eltávolítása, akkor ezt tehetnék másképp is.Láttuk már hogy az adoptálás sem egy egyszerû dolog de hát ha eddig ment akkor most mért nem?De sajnos itt ezt a dolgot is a pénz irányítja mint sok mást ebben a világban.Viszont azt nem tudom, hogy melyik megoldás az olcsóbb?Hisz mind2 höz kell "munkaerõ" és pénz.Csak talán az adoptálásból visszajön valamicske.Tud ezzel kapcsolatban valaki valami? :confused:
Ha már errõl közelítjük meg a dolgokat... :(


Arrol mar irtam fentebb, es a mustang topicban is neked, hogy nem egyszeru az adoptalasuk, mert vadlovakrol van szo. A szelid lovakkal sem tudnak eleget es jol foglalkozni, nemhogy a vadlovakkal.
Igy nincs tolongas...
Jelenleg a lotartas is kezd igen erdekesse valni, itt ez egy masik tenyezo.
Amugy pedig az adoptalas nem hoz igazan hasznot nekik, parszaz dollarert lehet adoptalni. Na jo, 1200 dollarert is... az csak egy "megszabadulasi lehetoseg".

udv

#60 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 6:59

Értem, értem QS...de lehet tudni, hogy milyen más megoldáson gondolkoznak? Jah és visszatérve a fûtépési módszerre én úgy tudom hogy a lovak is tépik a füvet...vagyis amik nálunk vannak tuti...de lehet hogy ezek már elfajzottak :gm: De nem baj ha így van a szakleírásban az csak segíthet :D

Edited by Prery Mary, 2008 október 16. - 7:03.


#61 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 7:09

Értem, értem QS...de lehet tudni, hogy milyen más megoldáson gondolkoznak?
Jah és visszatérve a fûtépési módszerre én úgy tudom hogy a lovak is tépik a füvet...vagyis amik nálunk vannak tuti...de lehet hogy ezek már elfajzottak :gm: De nem baj ha így van a szakleírásban az csak segíthet :D


Mary , olvasd el megeCCer lisawica forditasat... :D
no joccakat..

Mary , olvasd el megeCCer lisawica forditasat... :D
no joccakat..


ja pl vadlorezervatum , mint a del-dakotai Hot Springs mellett. Az magankezben van.

#62 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 7:35

értem én..csak eddig én ezt másképp tudtam...de hát mindig tanul az ember :) A rezervátum jó megoldásnak tûnik innen messzirõl :D de nem "növik ki" azt is egy idõ után?

#63 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 16:12

értem én..csak eddig én ezt másképp tudtam...de hát mindig tanul az ember :)
A rezervátum jó megoldásnak tûnik innen messzirõl :D de nem "növik ki" azt is egy idõ után?


MegeCCer :D : Azt a sokmillio hektart sem nottek ki!! 30 eve meg 2millioan voltak. Akkor voltak tul sokan.
Szabalyozzak a szaporodasukat. A MARHAK miatt vannak befogva. kb 6millio marha miatt.
A vadlorezervatum az CSAK vadlorezervatum lenne. ;)
Tobb reszletet nem tudok, illetve voltak mas javaslatok is, de azt gondolom, amig a BLM emberei sem jutnak KOZOS allaspontra /jelenleg ellentetes / , csak folosleges mezesmadzag. :(
/abbol mar mint tobben tudjak a marhacsordahajtasos sztoriaimbol , elegem van erre az evre :dev: /
udv!

#64 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 16. - 16:20

Bocsi az az is nem kellett volna oda...így férreérthetõ!Szóval a rezervátumot nem növik ki ott is szabályozva lesznek?Mert gondolom az egy jóval kisebb terület lesz majd.Vagy nem?(Tudom hogy az eddigi helyüket nem nõtték ki értelek QS :D )

#65 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 17. - 16:50

Monnyuk éltem én is ott egy darabig, és tényleg nem kicsi területek vannak. Igaz akkoriban még senkit nem zavartak a musztángok :( pedig több marhatenyésztõt is ismertem.




Lisawica , nem minden BLM altal felugyelt teruleten vannak mustangok.
Ott Wy-ban , Worland kornyeken voltak akkoriban?
Az itteni marhatenyeszoket sem zavarjak, mert nincsenek :D 6oranyi autouttal arrebb a hegyekben, a Grand Junctionnal , /szinten meg Colorado/. De ott minden rendben, a Friends of the Mustngs es az ottani BLM emberei osszedolgoznak, felugyelik a meneseket, a munkat mindent.

#66 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 19. - 21:17

Ott Wy-ban , Worland kornyeken voltak akkoriban?

Voltak, meg nem mondom neked mennyien, de igen, és nem emlékszem, hogy bárki panaszkodott volna rájuk. Persze, lehet, hogy "csak a szépre emlékezem" :D

#67 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 20. - 20:19

Ha az amerikai fogyasztók felhagynának a marhahús evéssel egypár napra akkor minden ranchtulajdonos békében kivonulna az állami kezelésû földekrõl. (hadd ne érveljek miért) De mivel az amerikai kétlábú fogyasztó erre nem képes ezért kell a marhahús a marháknak pedig kell a sok hely. (Ezért jó, hogy olyan nagy az az ország mert elég nagy ott nekik a hely, legalábbis eddig ebben bíztunk). Nekünk kell a Statson, a chaps, a quarterhorse, a stake, whisky... és úgy az egész kultúrájuk mindenestõl. Ha pedig mi befogadó kultúra vagyunk akkor átvehetnénk azt a 30.000 musztángot is. Amíg még van nálunk hely. De szerintem már itt sincsen elég, felfigyeltek ránk a "marhatartók, olajosok." Addig örüljünk míg helyhiány miatt (mert megvették a "hely"-et) nem kell kényszervágni nálunk is a lovakat. Szerintem musztángmentés mellett és közötthelyett ezen kéne többet gondolkodni. Akkor meglenne még Mezõhegyes, az ügetõ... soroljam ? (egy év hallgatás után mit is írhattam volna? :P ) P.

#68 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 21. - 19:38

Az eleje ide vág...
http://www.youtube.c...feature=related

Nem néztem végig...
(nem kell kigúnyolni, a Híradót sem nézem, a háborút sem bírom nézni, sem a szenvedõ gyerekeket, sem a hülye szemét politikusokat - mindegyiket más okból)

Nem ezt kerestem, egyszerûen csak zenét hallgatni mentem fel a youtubra.

#69 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 25. - 17:27

Voltak, meg nem mondom neked mennyien, de igen, és nem emlékszem, hogy bárki panaszkodott volna rájuk. Persze, lehet, hogy "csak a szépre emlékezem" :D


... arra erdemes... :D


Szerintem musztángmentés mellett és közötthelyett ezen kéne többet gondolkodni. Akkor meglenne még Mezõhegyes, az ügetõ... soroljam ?

(egy év hallgatás után mit is írhattam volna? :P )
P.


Hat az osszefogas nagydolgokra kepes... Tenni kell erte...

Az eleje ide vág...
http://www.youtube.c...feature=related

Nem néztem végig...
(nem kell kigúnyolni, a Híradót sem nézem, a háborút sem bírom nézni, sem a szenvedõ gyerekeket, sem a hülye szemét politikusokat - mindegyiket más okból)

Nem ezt kerestem, egyszerûen csak zenét hallgatni mentem fel a youtubra.


No en a 'gunyolodast' tartom folosleges idotoltesnek... :rolleyes:

#70 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 25. - 17:37

De szerintem már itt sincsen elég, felfigyeltek ránk a "marhatartók, olajosok."



A minap kaptam egy dán (!) ürgétõl egy levelet,miszerint importált jópár Texas Longhorn-t (öröm lesz nézni õket itt,az európai marhatartó telepeken, ahogy beleakad a szarvuk a vaskarámba meg a villanypásztorba és ahogy eszik a szilázst... :rolleyes: ), és hogy õ most itt tenyészteni fog és fogjunk össze.
Lehet,hogy csak én vagyok megrökönyödve ezen,mert a Quarter horse is már teljesen megszokott látvány itt,de egyelõre nem tudom elképzelni hogy Texas Longhorn legelészik a Mecsek lábánál. :)

#71 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 25. - 18:50

Õk az expanziós kultúra, mi pedig a befogadó kultúra vagyunk. Jobb lenne fordítva :-) P.

#72 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 27. - 16:40

A minap kaptam egy dán (!) ürgétõl egy levelet,miszerint importált jópár Texas Longhorn-t (öröm lesz nézni õket itt,az európai marhatartó telepeken, ahogy beleakad a szarvuk a vaskarámba meg a villanypásztorba és ahogy eszik a szilázst... :rolleyes: ), és hogy õ most itt tenyészteni fog és fogjunk össze.
Lehet,hogy csak én vagyok megrökönyödve ezen,mert a Quarter horse is már teljesen megszokott látvány itt,de egyelõre nem tudom elképzelni hogy Texas Longhorn legelészik a Mecsek lábánál. :)


Hat igen... ez igy van... de ha a masik oldalrol nezzuk, akkor manapsag mar elfogadott a strucc-farm, es alig akad ember aki nem szereti a kukoricat , es a Dam szarvas sem oshonos Somogy megyeben... es a tobbi :D
Viszont persze Magyarorszag kis terulet, szerintem akkor van baj, ha a
Magyarországon nem honos fajok betelepítésével , más állat- vagy növényfajok kárára élnek és szaporodnak.

De lehet ezek a Longhornok jok lesznek nektek cutting-olni :D /csak hat akkor mindig valtani kell oket.. szoval sokra lesz szukseg , es mindig ujjakra.../
Tudod mit?? IGAZAD van.. ne tarsulja... :D
Sok tortura, meg nagybani longhorn tenyesztes... :rolleyes:
De majd Dec-ben jol kibeszeljuk ezt is par teaval felontve a garatra :D

#73 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 27. - 16:42

És a parlagfû :D

#74 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 27. - 16:46

És a parlagfû :D


Na hja... :rolleyes: pfujj ne is emlekeztess ra.. en behalok tole... Meg a fiam is... De szerencsere itt nincs, /ugyertem CO ezen teruletein/ igy semmi baj soha .. :D

#75 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 27. - 19:10

...(egy év hallgatás után mit is írhattam volna? :P )

1 hónap, 13 nap, 5 óra és 5 perc volt az, a pejlótól számítva. :gm:

#76 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 28. - 7:44

Gyakorlatilag ez a mostani sem volt hozzászólás, éppen úgy mint az a bizonyos "pejlovas". Rám fokozottan igaz, "ha nincs mit írnod akkor ne írj". Attól, hogy ütöm a billentyûzetet még nem írok, még akkor sem ha van aki el tudja olvasni. Legalábbis érdemlegeset nem. Bár ha az írás akkor ez is az, pedig szerintem ez sem. P.

#77 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 28. - 13:38

Akor viszont nem is reagáltál, és a reakcióra meg én sem reagáltam. Ez viszont aszimptotikusan közelít a tökéleteshez.

#78 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 28. - 14:45

...én speziel aláírtam... a 43.124.-ik vagyok...

#79 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 10. - 15:43

Mi újság?

#80 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 10. - 15:54

Mi újság?


Faliujsag? :D
Szia Ernest :)
Hat anyit tudni, a multimilliardosolajmagnasfeleseg megvetel ala helyezte mar a hatalmas teruletet, az indianok osszefogtak, hogy adoptaljanak ok is a nepeik rezervatumainak teruletere, de ezzel azert szkeptikusak, mert a Blackfoot/Feketelab indianok egyik Montanai rezervatumaban kaptak ajandekba 100 mustangot nem regen, majd mikor kimentek ellenorizni, hogyan vannak, hogy vannak tartva, 55 mustangot talaltak csak, es ok sem voltak igazan jo allapotban..
Obama elnok beavatasakor rengeteg indian ment Washington DC-be, es ott talalkoztak MONGOLOKKAL, akik azt mondtak, kuldhetne az USA Mongoliaba Spanyol Mustangokat, mert az iszonyat teluk miatt tavaly (??) hatalmas allomanyuk pusztult el...
De Obama most igen televan a gazdasagi valsaggal... Ki tudja pontosan mikor lesz ebbol a kerdesbol mar valami :rolleyes:
Addig is, kilottek mar tobb szepseget azota...

Hja, es hat a legnagyobb szazalekukat sterilizalni akarjak. Meg enyi az utolso fejlemeny.

Edited by QuarterSister, 2009 március 10. - 15:56.