Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Felszerelés

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
140 válasz a témához

Poll: Felszerelés (97 member(s) have cast votes)

Felszerelés

1. Igen (76 votes [78.35%])

Percentage of vote: 78.35%

2. Nem (21 votes [21.65%])

Percentage of vote: 21.65%

Vote Guests cannot vote

#1 jm-horseman

jm-horseman

Csikó

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 19:48

Van saját pálcád?

#2 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 19:52

:eek: Posted Image :rolleyes:

#3 Artin

Artin

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 20:06

Csak én nem adok a biztonságra?

#4 andika1

andika1

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 20:29

Jm h:Szerintem pontosits egy kicsit..Pl:1:Van kobakod,bukósisakod? 2:Használod is?Bocsi,csak szerintem az,hogy van kobakom nem jelenti azt,hogy sokszor használnám is:)AndiArtin:én se sokat..:-( [ Március 28, 2004, 20:29: Az üzenetet átszerkesztette: andika1 ]

#5 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 20:33

azöon kívül, hogy nem értem, hogy ennek miért kell külön topik/szavazás, elmondom, hogy szerintem se pontos. nekem van pálcám, kobakom, lovaglónadrágom, gumicsizmám, ehhez képest õsz óta kalapban, chapsben, westerncsizmában, waxoskabátban lovagolok...

#6 Palomino

Palomino

Csillámlovas

• Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 20:50

Na ja, nekem is van pálcám is, meg kobakom is, de amióta nem a Tattiban lovagolok, egyiket sem használom Posted Image

#7 evet

evet

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 21:11

Bocs, milyen bukósisak számít?Motoros is jó? :D

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 21:27

idézet:
Eredeti szerzõ: Palomino: Na ja, nekem is van pálcám is, meg kobakom is, de amióta nem a Tattiban lovagolok, egyiket sem használom Posted Image [/QUOTE]Detto! :D Bár a pálcám azért néha elõkerül... :rolleyes: De csak elvétve és akkor is rövid idõre! Posted Image

#9 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 22:04

Nekem nincs pálcám, mert elhagytam. A kobakom ott porosodik a szekrényem aljában, és míg "trendi" volt, akkor is utáltam Posted Image Ugyan most is tatterosként lovagolok, de kobakot csak réges-régi emlékeimben találok :D Posted Image

#10 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 március 29. - 7:32

Ez vicc?

#11 Devil_girl

Devil_girl

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 8:34

Annak is elég sz@r Posted Image Nekem volt pálcám, de pénteken eltörtem. Hajlítgattam, Hajnal meg röhögött rajtam.

#12 Cavalier

Cavalier

Mirage :)

• Admin
  • 6.346 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 8:37

Pálca? Az mire jó? Valami sadomazo.hu? :D

#13 Devil_girl

Devil_girl

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 8:45

Hát Cav... Itt és most nem adok neked errõl felvilágosítást, de ha megkeresel magánban, nagoyn szívesen Posted Image

#14 Unicorn

Unicorn

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 10.662 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 9:25

a lófejes pulóver speciális lovas felszerelés? akkor be kell gyorsan szereznem 1et... Posted Image

#15 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 március 29. - 9:36

Régebben kaptam egy lófejes pólót, arra jó, hogy ne sajnáljam, ha sz@ros lesz.

#16 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 9:41

Nekem szép, vadi új fémlófejes pálcám van, még angolos koromból.. :D Ma már csak kutyaidomításra használom...de most már arra sem sûrûn..ott les fent az akasztókon és várja mikor veszem kezembe...csak mikor suhogtatni akarok.. :D

#17 Boróka

Boróka

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 9:48

Nekem is van egy pálcám, igaz már vagy 20 éves, és eléggé viseletes a sok asztalra csapkodás miatt, az a népnevelõ... (otthon az aprónépségnek, persze ott is csak ijesztgetés céljára). Lovardában még sosem volt nálam :D

#18 Jina

Jina

Csikó

• Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 9:59

Hm.Neköm is mindenem van oszt azon kapom magam szerintem már nyár óta, hogy adidas cipõben, fekete térdzokniban, zõd Horka gatyeszban és Kraft családi napos pólóban mászkálok a szigeten fel és alá meg szedegetem ki a bérlovasokat (jómagam is az vagyok izé lassan cska voltam) szal szedem õket ki a trágyakupecbõl. De most megnézem emgvan e még a pálcám....

#19 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.881 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 10:13

Ezek szerint csak én hurcolom magammal a pálcám Posted Image Bizony, lóra pálca nélkül nem szállok fel (ritkán marad nálam lovaglás végéig, általában átvándorol valakihez akinek éppen szüksége van rá ), elõnye, hogy szép citromsárga így senki sem feni rá a fogát :D

#20 Hajnal4

Hajnal4

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 10:23

Éva, én is hurcolom Posted Image sõt, a kobakot is hordom.

#21 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.881 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 10:33

idézet:
Eredeti szerzõ: Hajnal4: Éva, én is hurcolom Posted Image sõt, a kobakot is hordom. [/QUOTE]Na ezt lassan már le sem merem írni :D Természetes kobakban. Kitûnõ védelmet nyújt az erdõben az ágak ellen. Télen melegít (nyáron is :D ) és tuti lesz a frizura ha leveszem Posted Image de amondó vagyok, ha már van használjuk!

#22 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 11:12

idézet:
Eredeti szerzõ: evet: Bocs, milyen bukósisak számít?Motoros is jó? :D [/QUOTE]Nekem jéghokis van a régmúltból. Most görkorihoz használom, hegyrõl le... Az számít? :D

#23 Hajnal4

Hajnal4

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 11:13

Esõben sem ázunk Posted Image !(ez még az elõzõhöz ment volna, értelemszerûen) [ Március 29, 2004, 11:15: Az üzenetet átszerkesztette: Hajnal4 ]

#24 Artin

Artin

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 12:38

Már csak azt nem értem, hogy nem húzza le a púlóvert egy bazi nagy lófej... :confused:

#25 jm-horseman

jm-horseman

Csikó

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 16:07

Zárjátok be a topikot könyörgöm!!! És felejtsétek el az egészet!!!!!!!! Posted Image

#26 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 16:53

idézet:
Eredeti szerzõ: jm-horseman: Zárjátok be a topikot könyörgöm!!! És felejtsétek el az egészet!!!!!!!! Posted Image [/QUOTE]Hajjaj barátom!Ez nem ilyen egyszerû.Hogy holnap másikat nyissál? Csak viseld a következményeket és válaszolj szorgalmasan! :D

#27 jm-horseman

jm-horseman

Csikó

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 17:14

Posted Image [ Március 29, 2004, 17:25: Az üzenetet átszerkesztette: jm-horseman ]

#28 andika1

andika1

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 17:19

jm-hoseman:Szerintem nem bántó amit irogatnak csak poén,ne vedd magadra..Tudod ez egy elég kekec társaság,keresik mibe lehet belekötni,de nem hiszem ,hogy bántólag tennék/nénk:)

#29 jm-horseman

jm-horseman

Csikó

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 17:29

Ezt én sem hiszem, de egy kicsit szeretem eltúlozni a dolgokat. És hogy lásd, hogy én is ebbe a "kekec társaság"-ba tartozom, én is beléd kötök: jm-horseman és nem hoseman. amúgy jó, hogy valaki végre az én pártomra áll. Köszi:jm

#30 Devil_girl

Devil_girl

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 17:39

Unalmas lenne az életünk ilyen topicok nélkül ;) (De Alexát nem fogod tudni felülmúlni.. Posted Image )

#31 jm-horseman

jm-horseman

Csikó

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 17:45

Az ki?

#32 terembura

terembura

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 20:22

Van pálcám, de az Istenért se használnám. Kobakom is, de 3. alkalom után a polcon felejtettem, azóta a garázsban porosodik hosszú évek óta. Gyerek koromban ismertem egy bácsit, aki valaha huszár volt. Õ lovakkal fuvarozott, de nem használt ostort. Egyszer megszólták, hogy milyen kocsis, ha még ostora sincs. Ekkor vett egy ostorszíjat, amit a zsebében hordott. Ettõl kezdve, ha az ostor miatt piszkálták, elõvette a zsebébõl és megmutatta, hogy neki is van ostora.

#33 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 22:00

nem értem mi a bajotok a kobakkal... jó én is ismerem a hátrányait! DE tudjátok addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik (vagy amíg meg nem ....-ják a vízhordó kislányt) Én is azt hittem egy idõben hogy csak a kis futószáras kezdõknek kell kobakot hordani és az a gizda aki csak egy egyszerû halászsapiban nyomja tévedtem.... Nyáron egy jól sikerült ugrás után potty volt és a fejem a krámoszlopot simogatta meg! Eredmény??? 4napig mint a robot: a fejem csak ott volt a nyakamon de az istenért se akart megmozdulni... így ha szólt vki egész törszel kellett fordulnom. Terepre úgrómunkára azért úgy gondolom nem ciki felvenni a sisakot. Bárhol találhatsz egy téglát a fûben vagy éppenséggel az akadályrúd tud elég érdekesen skalpolni.. Láttam már hogy a srác integetett a hajával csak éppen jött a börke is.. NA mindegy nem akarok senkit se rábeszélni... ez privát dolog+ pálcám nekem is van "dísznek" üdv: mindenkinek [ Március 29, 2004, 22:01: Az üzenetet átszerkesztette: Szilvia ]

#34 andika1

andika1

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 22:38

Miért nem használtok pálcát?Szerintem néha,kell a pálca,nem kell szétverni a lovat,de néha ,magához az idomításhoz is kell..Andi

#35 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 23:07

Mindíg van nálam pálca. Terepen is. És veszek egy kobakot is. Pedig tudom, hogy ez nem trendi.

#36 Dodó

Dodó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 7:42

Húh nem tudom megállni,hogy ne szóljak bele. Posted Image tongue.gif Nekem is van kobakom és pálcám is.Sõt mindkettõt hásználom... :confused: Nem tudom,de szerintem a kobak marha jó szolgálatot tud tenni.A pálcát meg azért szoktam magammal vinni,mert elvileg minden lóhoz kell (de azt elmondom,hogy egyszer sem ütöttem meg egy lovat sem vele -sem mással- ,sõt asszem hozzájuk sem ért). :rolleyes: Egyszer volt hogy barátnõm edzésen a legutolsó akadálynál esett le, fejjel neki az akadálynak,na asszem nem kell bemutatni a kobakot utánna,mindenki el tudja képzelni...Azt mondta,ha nem lett volna rajta kobak három helyen köthetett volna ki: diliház,kórház,hullaház... :(

#37 Csuti

Csuti

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 7:51

Nem tudom milyen következtetést lehet levonni, de azért szavaztam.Pálcám van, 99%-ban mindig viszem lovagláskor, de csak kb. 3%-ban használom. És már volt néhány pálcám. Volt, hogy a régi lovardában hagytam, volt, hogy mások "elhagyták nekem", mert olllyan rendes voltam, hogy mindent kölcsön adtam. Még jó, hogy olyan pici vádlim van, hogy gyerekméretû hopiletet használok, így azt nem kéri kölcsön senki! ;) Tényleg! Én nem szavaztam chaps-re, mert hopiletem van, bár évekig mi is azt hittük, hogy a hopilet=chaps. Mi az igazság!?! :D Kobakom nincs és nálunk senki sem hord. Ez kár, mert néha nagyobb biztonságban érezném magam kobakban. :rolleyes:

#38 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 11:08

Hopilet térdig ér, chaps a combot is takarja.Én sem rajongok a kobakért, de be kel látni, a jó kobak súlyos dologtól menthet meg, és nem feltétlen csúszik az orrodra a kritikus pillanatokban. Aztán példamutatás is van! Hogyan várhatnánk el a zsenge gyerektõl, hogy védje a még be sem nõtt fejelágyát?Közöttünk sem volt divat, de az elõzõ dolog miatt mégiscsak felvesszük újabban.

#39 zapolya

zapolya

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.800 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 13:53

Rászavaztam a chapsre, holott hopiletem van, de gondoltam, hogy egykutya. Kobak rulez! Posted Image Csak abban lovagolok. Kobak nélkül nem ülök lóra (majdnem soha). Praktikus, meleg, biztonságos, és nagymértékben emeli megjelenésem fényét. Kb. német harckocsizó kinézetet képzeljetek el. :rolleyes: Pálca az esetek nagy részében van nálam, terepen mindig. Évente egyszer-kétszer van rá szükség, de nehogy akkor, amikor éppen kellene ne legyen nálam.

#40 andika1

andika1

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 14:01

Én is sokszor hordok kobakot.Ha nem,akkor sem azért nem veszem fel mert nem trendi,ez valahogy nem tud zavarni...(ez egy igen szép mondat lett)Pálcát én is viszek mindig,szerintem azért használni kell néha,de nem bántásképp,hanem,pl:lépjen jobban maga alá a hátuljával,ha bizonytalan egy ugrásnál,vállán jár,stbÉn nem bántom a lovat,de azért többször használom ,mint 1 évben 1szer.(nem durván!!)Csak felébresztés,megcsipem. [ Március 30, 2004, 14:02: Az üzenetet átszerkesztette: andika1 ]