Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

A lovak összekötnek

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
635 válasz a témához

#1 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 9:30

Ez a topic a barátságról, a lovak szeretetérõl , és önzetlenségrõl , egymás segítségérõl szóljon. Nincs helye a fikázásnak, személyeskedésnek!!!!!!!!!

Edited by aroon, 2006 november 9. - 14:55.

#2 zapolya

zapolya

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.800 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 9:35

Hajdanán ez az egész fórum errõl szólt. :) Biztos hozzájárult az is, hogy akkor még mindenki személyesen ismerte a másikat, tehát ha személyeskedni kívánt mondjuk írásban, akkor azt az illetõ arcába is megtehette élõszóban.

#3 maugly

maugly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 9:36

Ennek szellemében mesélek egy kicsit. Hétvégén álomszépet lovagoltunk a testvéremmel, jó barátainkkal. Nem volt menõs, léptettünk, ügettünk. Közben szinte vízszintesen szakadt a hószerû esõféleség, de mindannyiunkba belebújt a tavasz, és nem foglalkoztunk az idõjárási anomáliákkal. A lovakat sem izgatta a nedvesség, élvezték a karámon kívüli mozgást.Békés, belülrõl melegítõ élmény volt. De azért már várom az igazi, rügyet fakasztó tavaszt. :)

#4 Chilly

Chilly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 9:43

Na most már csak az a kérdés,meddig fog tartani fikázás nélkül.Én drukkolok erõsen. :kocc:

#5 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 9:43

MauHárom honapja nem ültem lovon, a talaj viszonyok nem teszik lehetõvé. Nem akarok a pacinak bajt. Már én is nagyon várom a jó idõt. Irigyellek.

Na most már csak az a kérdés,meddig fog tartani fikázás nélkül.Én drukkolok erõsen.

Ha valaki fikázik kilessz off-olva

#6 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 10:30

Na most már csak az a kérdés,meddig fog tartani fikázás nélkül.Én drukkolok erõsen.

Ha valaki fikázik kilessz off-olva

Hozzászólás megtekintése

Másodszor olvasom tõled a "fikázás" szót egy délelõtt. Nem oly szimpatikus. Az s betûkkel meg gazdálkodj okosabban, ne herdáld õket. Gonfdolok itt a lesssssssssssssz -re. ;)Fájdalom, de a kötelesség ismét elszólít a géptõl. Amúgy ennek itt nem sok percet jósolok.Folytasd aroon! :yeah:

Edited by realcowboy, 2006 március 1. - 10:32.

#7 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 10:39

Amúgy ennek itt nem sok percet jósolok.

Talán mégis (vannak még barátságos lovasok!?)

#8 Chilly

Chilly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 10:45

Vannak,csak nem itt. :gm:

#9 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 10:55

ChillySzerintem itt is vannak, csak még nem találtak ide!Motoros korszakomban ha találkoztunk idegennel, mindig ugy éreztük egy családba tartozunk (köszönés,duma, miegymás, jól elvoltunk).A lovasoknál miért nincs igy?????

#10 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:21

Az én tapasztalataim szerint ez lovasok között is mûködik... Érdekes viszont, hogy mióta nem tudok rendszeresen lovazni, ha drótszamárra pattanva találkozom lovasokkal az erdõben, elõfordul, hogy nem viszonozzák a köszönésemet...bevallom, az ilyen sznob húzásokért nem rajongok... :rolleyes:

#11 Chilly

Chilly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:23

Foltoscsikó tegnap ezt mondta:Úgy érzed minden rendben,jól érzed magad,boldog vagy,süt a nap?Gyere a Fórumra!... :D :gm: Hát ezért.Mert ide tömörülnek.

#12 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:24

Motoros korszakomban ha találkoztunk idegennel, mindig ugy éreztük egy családba tartozunk (köszönés,duma, miegymás, jól elvoltunk).A lovasoknál miért nincs igy?????

Hozzászólás megtekintése

Így van, legalább is én így viselkedem és nem ütközöm falakba.Ha meg netán mégis, akkor már elfelejtettem. :kocc:

#13 maugly

maugly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:29

Motoros korszakomban ha találkoztunk idegennel, mindig ugy éreztük egy családba tartozunk (köszönés,duma, miegymás, jól elvoltunk).A lovasoknál miért nincs igy?????

Jó kérdés.Motorosoknál sem mûködik ám ez teljesen mindenirányúan: integethetek én a choppereseknek, valahogy derogál nekik a kis pucér Hondám. :DAzért általánosságban elmondható, hogy köszönünk egymásnak, és megállunk, ha valami kétkerekû gyerek fogja a fejét az út szélén, hátha segítségre szorul.Ennyit viszont a lovasokról is el lehet mondani, legalábbis amerre én "szoktam" jájjdenagyképû, mintha állandóan lovon ülnék :rolleyes: lovazni, köszönnek egymásnak az ismeretlenek is. Baleset-"lerobbanás" meg még nem esett velem lóháton úgy, hogy ne lettek volna a közelemben segítõkész jóbarátok.Szóval a probléma forrása nem a lovasokban, hanem az emberekben keresendõ.Nem lehet mindig mindenre csak mosolyogni, ezt elfogadom. Van úgy, hogy inkább vicsor sikeredne, ha próbálkoznék.Persze ettõl még lehetne kultúrálta(bba)n kezelni a felmerült nézeteltéréseket. Ahhoz meg több türelem, több tolerancia kell. Na, ez az, amibõl manapság kevés jut mindannyiunknak, mindannyiunkra.

#14 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:31

Az én tapasztalataim szerint ez lovasok között is mûködik... Érdekes viszont, hogy mióta nem tudok rendszeresen lovazni, ha drótszamárra pattanva találkozom lovasokkal az erdõben, elõfordul, hogy nem viszonozzák a köszönésemet...bevallom, az ilyen sznob húzásokért nem rajongok... :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Én kifejezetten liberális vagyok, de gyakran elõfordul, hogy én se köszönök az erdõben motorozóknak. Ugyanis én meg az újabban elharapózó, erdõben való crossozásért nem rajongok.Posted Image

#15 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:32

Pendemonium Õsszel pacigoltunk, gyönyörû volt a bakony. Szemben jöttek lovasok, kalap emelve köszöntöttem õket. A reakció, elfordultak.

#16 zapolya

zapolya

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.800 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:32

Köztünk, lovasok között is vannak ilyenek és olyanok is. Nem lehet azt mondani (sajnos), hogy aki lovon ül, az rossz ember nem lehet. :D Szerencsére én eddig még mindig segítõkészséget tapasztaltam a többi lovas részérõl. Hacsak annyiban is, hogy megfogja egy pillanatra a lovam, míg elmegyek egy patakaparóért, egyéb apróságok. Az elszabadult lovak megkereséséhez is mindig van segítség. Bármiben bárki segítséget kér itt a fórumon, akár anyagi jellegû segítségrõl van szó, vagy másról, mindig akadnak jelentkezõk, akik segítenek. Azért nem vagyunk annyira rosszak. Én pl. köszönni is tudok. Ha lovon ülök, akkor mindig én köszönök elõre a földeken dolgozónak, kirándulónak, birkapásztornak. Nehogy azt gondolják, hogy ezek a lovasok milyen bunkók és magas lóról beszélnek. :D

#17 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:35

Packa, én biciklirõl beszéltem, nem motorról... :D

#18 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:36

Amikor Kölnben éltem, volt egy Ford Capri-m, nagyon élveztem, hogy ennek a márkának olyan kultusza volt és mindig köszöngettünk egymásnak. Még ma is integetek a Capriknak! :D

Pendemonium Õsszel pacigoltunk, gyönyörû volt a bakony. Szemben jöttek lovasok, kalap emelve köszöntöttem õket. A reakció, elfordultak.

Hozzászólás megtekintése

Na az ilyeneket szoktam hamar elfelejteni, legközelebb mégnagyobbat köszönök. :guny:

#19 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:41

Elfelejteni el lehet csak rosszul esik.

#20 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:41

...Motorosoknál sem mûködik ám ez teljesen mindenirányúan: integethetek én a choppereseknek, valahogy derogál nekik a kis pucér Hondám. :D

A kedvencem. Annyit írtam már hasonló témában a Wild-nak, hogy elkopott a billentyûzetem.Mert nincs olyan, hogy a chopperes nem integet, a többi meg igen. Vannak motorosok, akik köszönnek, függetlenül a géptõl és vannak akik meg nem. Aztán meg, mit jelent a pucér Honda? Mert ha naked, akkor fenntartom a fentieket, ha robogó, azért nem köszönnek, mert annak nem szoktak. Mármint általában a nagymotorosok.Ha azt akarod, hogy igazán megvessenek, ülj öltönyben egy chopira! :D A természetben pedig alap, hogy az ott találkozók köszöntik egymást. Gyalog, lovon, motoron. Aki természetjáró, tudja ezt.

#21 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:43

Packa, én biciklirõl beszéltem, nem motorról... :D

Hozzászólás megtekintése

Mit keresel te biciklivel az erdõben?Posted Image

#22 maugly

maugly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:48

A kedvencem. Annyit írtam már hasonló témában a Wild-nak, hogy elkopott a billentyûzetem.Mert nincs olyan, hogy a chopperes nem integet, a többi meg igen. Vannak motorosok, akik köszönnek, függetlenül a géptõl és vannak akik meg nem. Aztán meg, mit jelent a pucér Honda? Mert ha naked, akkor fenntartom a fentieket, ha robogó, azért nem köszönnek, mert annak nem szoktak. Mármint általában a nagymotorosok.Ha azt akarod, hogy igazán megvessenek, ülj öltönyben egy chopira! :D

Hozzászólás megtekintése

Oké, jogos. :) A beivódott sztereotípiák miatt rosszabbul érint, ha chopperes nem köszön vissza. Viszont igen gyakran elõfordul az is, hogy én köszönök, a szembecsopperes meg látványosan elfordítja a fejét. És igaz, itt sem a motortípus kéne, hogy szemet szúrjon, hanem a rajta ülõ érdekes hozzáállása az élethez. :)Én a robogósoknak is köszöngetek, a reakció általában meglepõdött visszaintés.Persze fõszezonban már nem bírom kézzel az állandó integetést, nomeg nem is vagyok annyira khirály, hogy "anyanézdkéznélkül" menjek a forgalomban. :DA Honda meg naked, azér pucér. :)Hogy ez az öltönyös-megoldás nem jutott eszembe, amikor lett volna rá lehetõségem!! :huh: :dev:

#23 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:49

Packa, élvezem a természet szépségét...lehet, hogy elvetemülten hangzik, de én még télvíz idején is felküzdöm magam a bicajjal az erdõbe. A mély hó ugyan erõsen megnehezíti a közlekedést, de annál varázslatosabb a táj! :) Hogy miért bicikli? Mert csak sánta lovam van, és az is messze lakik. Ha pedig ló nincs,... :rolleyes:

Edited by Mahol, 2006 március 1. - 11:50.

#24 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:51

Tudtam vannak még BARÁTSÁGOS lovasok!!!!

#25 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:51

Engem mindig meglep, amikor Csömörön "bunkó motorosokról" hallok. Mert én még egyet sem láttam. Mind lelassít, sõt többen még a gépet is leállítják. Úgy kell szólni, hogy menjél nyugodtan, látszik, nem hisznek a szemüknek. Gyakran versenyzünk is velük, kergetjük a quadokat, mocikat, hogy lássa a lovam, menekülnek a brümmögõ vackok elõle - nem is fél a veszélyes dolgoktól, de hanyatt homlok ugrik oldalra a lóevõ szürke fûcsomótól.A legkedvesebb motoros pedig egyszer nagy ívben ki akart kerülni a gazosban. Integettem, hogy arra ne, de gyorsabb volt. Olyat esett a méteres árokban a crossal, mintha filmezték volna. Próbáltam komoly pofával érdeklõdni, hogy minden okés-e, de nehéz volt ám. Miután a haverja is fetrengett a röhögéstõl én azért odébbmentem a zavartalam mulatozás okán. Olyan negyed óra múlva hallottam a másik dombról, hogy beindult a készülék...

#26 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:56

Packa, élvezem a természet szépségét...lehet, hogy elvetemülten hangzik, de én még télvíz idején is felküzdöm magam a bicajjal az erdõbe. A mély hó ugyan erõsen megnehezíti a közlekedést, de annál varázslatosabb a táj! :) Hogy miért bicikli? Mert csak sánta lovam van, és az is messze lakik. Ha pedig ló nincs,... :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Rendben, a sortûz irányodból visszavonva. :) Máshol is dívik ez erdei motocross, vagy csak felénk?

#27 Chilly

Chilly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 11:59

Erdei quad kontra Cross is ér?

#28 ikácska

ikácska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:00

Én miért nem szoktam soha senkivel találkozni lovaglás során? :huh: Bár ennek én örülök. Azt tudom, hogy ezen a részen még annyira népszerûtlen a lovaglás, hogy a környékre a szabadidõlovaglást mondhatni, én hoztam be. Mióta én itt lovagolok, azóta akarnak a "városbéli" fiatalok is lovagolni tanulni, és azóta van már az enyémeken kívül 2 hobbiló is. Lovardák is csak most kezdenek a környéken megjelenni, de nem jellemzõ, inkább csak Debrecenben.Életemben nem találtam szemben magamat még idegen lovassal. Ismerõssel is csak egyszer. Illetve bocs, csináltunk tavaly egy Debrecen-Nyíradony-Debrecen túrát, és a második napon egy pihenõ közben összefutottunk egy ismeretlennel. Vele is csak úgy, hogy kiszúrt minket messzirõl, és kedvesen odajött köszönteni minket, meg érdeklõdni. Vele nyilván azért nem találkoztam, mert az öccsével együtt díjugratásban versenyeznek, így terepre nem-igen sûrûn járnak.Én maximum néhány traktorral szoktam találkozni, esetleg egy-egy lovasszekérrel, vagy a földjét mûvelõ emberekkel (ez a leggyakoribb, ha nem erdõben, hanem szántóföldek között megyek). Ritkán erdésszel, vadásszal. Túristával meg még életemben nem találkoztam, pedig a Guthi erdõ világhírû. Motororossal is csak egyszer, az is már a város határában közvetlenül. Õ illedelmesen leállította a motort, félrehúzódott, köszönt és megvárta, míg elmegyek. Sosem gondolkoztam, hogy kellene-e köszönnöm. Valahogy teljesen természetes, hogy köszönünk egymásnak. Kivéve amikor vagy 10 kisebbségi kölyök próbált meglincselni. Illetve próbáltak úgy tenni, mint akik meg akarnak. :rolleyes:

#29 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:01

Hozzászólás megtekintése

Még az is? :gm:

#30 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:02

Hozzászólás megtekintése

Rendben, a sortûz irányodból visszavonva. :) Máshol is dívik ez erdei motocross, vagy csak felénk?

Hozzászólás megtekintése

Sanos egyre gyakrabban. És egyre eldugottabb helyeken. Ami engem a természet rongálása miatt zavar. Mert baromi pusztító nagytételben... :(

#31 ikácska

ikácska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:03

Máshol is dívik ez erdei motocross, vagy csak felénk?

Hozzászólás megtekintése

Nálunk még nem. Viszont egy szem quad van.

#32 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:03

Az én pacim egyedi. A történet a következõ: Lovacskázás a bakonyban, egy erdei uton. Három motoros jött. Integettünk, hogy lassítsanak. Az utolsó srác mikor mellénk ért, oda rántotta a gázt. Ezt nem kellet volna. A lovam (nem azt tette amit vártam) ezerrel a motor után, nem tudtam visszafogni. Le is vette a srácot a motorrol. Hárman fogtuk le, nehogy megtapossa a motort.

#33 BoKa

BoKa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:04

Jajjmá nyájaskodik itt mindenki :dev: Tehát akkor:

Na most már csak az a kérdés,meddig fog tartani fikázás nélkül.

Hozzászólás megtekintése

Ez egy hülye topik, blöá :dev:Amúgy én még nem találkoztam kint olyan lovassal, aki ne köszönt volna. Ha elõre nem is köszönt, és láthatóan esze ágában sincs, visszaköszönni még mindenki visszaköszönt. Sõt, itt Gödöllõ környéke tele van crossmotorosokkal. Õk is szoktak, és az egyikkel egyszer haza is kísértettem magamat :D Vicces volt. A szeméttelep mellett mentünk, és a telepet õrzõ kutya (egyszer azért valaki elmagyarázhatná miért kell a szeméttelepet kutyával õrizni, na mindegy) szabadon volt, és láthatóan ellenségnek látta Vikinget. Arra jött egy motoros, hátulról, és mikor mellénk ért, óvatosan leálítva a motort, kikerült. Én meg mondtam, hogy ha már itt van, és ilyen jó fej, nem akar elkisérni a szeméttelep mellett, mert az a hülye kutya támadja a lovamat? És akarta. A legjobb az volt, hogy még be is tudtam szólni neki: a szeméttelep egy jó meredek emelkedõn van, és a nem járó motort elég kemény munka volt feltolni, meg is izzad rendesen :D És oda bírtam mondani neki, hogy na a motorozás úgy látszik mégis sport :dev:

#34 Chilly

Chilly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:04

Hozzászólás megtekintése

Még az is? :gm:

Hozzászólás megtekintése

Nálunk van minden.Olyan a közeli erdõ,mint egy metropolisz.Nem csoda,hogy hazafelé Cross szeme már tikkel.Meg az enyém is. :huh:

#35 ikácska

ikácska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:05

Gyakran versenyzünk is velük, kergetjük a quadokat, mocikat, hogy lássa a lovam, menekülnek a brümmögõ vackok elõle - nem is fél a veszélyes dolgoktól, de hanyatt homlok ugrik oldalra a lóevõ szürke fûcsomótól.

Hozzászólás megtekintése

Na, nem a te lovad az egyedüli. :D

#36 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:09

Mi van ha csendes erdei ösvényen parkoló kocsit veszünk észre? Oda tán mégse kéne beköszönni... :D

#37 ikácska

ikácska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:11

Az én pacim egyedi. A történet a következõ: Lovacskázás a bakonyban, egy erdei uton. Három motoros jött. Integettünk, hogy lassítsanak. Az utolsó srác mikor mellénk ért, oda rántotta a gázt. Ezt nem kellet volna. A lovam (nem azt tette amit vártam) ezerrel a motor után, nem tudtam visszafogni. Le is vette a srácot a motorrol. Hárman fogtuk le, nehogy megtapossa a motort.

Hozzászólás megtekintése

:huh: Nekem ilyet csak a kutyákkal csinál, és csak a csikóm. Ellenben a felnõtt lovam, ha terepen meglát egy kocsit, azonnal begyorsul, és iszkolna utána. De nem támadási célzattal. Az anyja is ilyen volt, de azt még értettem, mert 11 éves voltam, és a szüleim gyakran kísértek ki kocsival a terepre. Néha elõttem, néha mögöttem jöttek. A lovam úgy ragaszkodott a kocsihoz, mintha egy másik ló lett volna. De a csikójának (amit most lovagolok, Silver lovam) csak egyszer volt kocsitársa terepezés során.

#38 aroon

aroon

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:13

PackaMár megtörtént

#39 ikácska

ikácska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:15

Mi van ha csendes erdei ösvényen parkoló kocsit veszünk észre? Oda tán mégse kéne beköszönni... :D

Hozzászólás megtekintése

Már volt rá példa, nem is egyszer. Általában észrevettek, és nagyon hamar elhúzták a csíkot. Még mielõtt köszönni lehetett volna. :D

#40 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 12:23

Hozzászólás megtekintése

Már volt rá példa, nem is egyszer. Általában észrevettek, és nagyon hamar elhúzták a csíkot. Még mielõtt köszönni lehetett volna. :D

Hozzászólás megtekintése

Micsoda neveletlenség részükrõl... :D