Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#2761 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 22. - 22:36

Akkor ez a szándéka, mert én is a hurkákra panaszkodtam neki, amik alig érintkeznek a ló hátával. Nem is értem, miért tömik ilyenre.



#2762 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 22. - 23:20

Én sem értem, ez valami nyerges perverzió lehet, mint a kovácsoknál a talpelszedés.



#2763 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 23. - 0:02

Én az ausztrál nyergemet úgy alakíttattam Meglepi hátára, hogy kiszedettem a tömésből, most sokkal jobban ráfekszik. 

Ezért szeretem egyébként az angolnál sokkal jobban a western nyerget, mert ott nagy a felfekvő felület. Sajnos Meglepire nem jók, mert magas a marja meg végig a gerincvonala. (lehet, hogy csak egy kis izom kellene rá, nem tudom...  :unsure: )


  • jáger kedvelte

#2764 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 4. - 10:57

 

Önvallomás következik

 

Mindig is problémás volt a lovam nyereg szempontból, vékony, magas marú, izomszegény állat. Hosszas küzdelem után sikerült találni egy Neizer díjlovas nyerget, ami némi alakítással passzolt rá, sajnos eddigre begyűjtöttünk két fehér foltot a nem megfelelő nyergek próbálgatása miatt :( A Neizer nyereg azonban szuper volt neki is, nekem is, egy gond volt vele, hogy terepen nem volt annyira kényelmes ügetni benne, ha a ló elkezdett úgy igazán nyújtani. Időközben az egykori belovaglója elkezdte megint lovagolni, neki a Neizer nem volt kényelmes, nálam alacsonyabb pasi, ezért egy stübben ugró nyerget használt vastagított alátéttel és ping-pong ütővel. Nem tűnt annyira gáznak a dolog, én is elkezdtem ezt a kombinációt használni terepre, bár éreztem, hogy nem az igazi, gondoltam, átmeneti megoldásnak jó lesz, közben bőszen kerestem a terep-kompatibilis nyerget. Aztán elkezdtem figyelni a lovat és azt vettem észre, a ping-pong ütő túlságosan megemeli a nyereg hátulját, így az túlságosan előre terhel, úgyhogy azt kivettük és valóban, a ló vállszabadsága mindjárt jobb lett. Sajnos mindeközben nem vettük tudomásul azt a nagyon markáns jelzést, amit pedig a ló adott, mégpedig hogy nagyon nem használta a hátulsó lábait. Jött a mindenféle tanács, hogy a ló lusta, fel kell ébresztenitől a feszes a hátizomzatáig minden. Ez utóbbiban volt igazság, mert hosszas bemelegítés után némileg javult a helyzet. A fordulópontot az hozta, amikor a belovaglója egy újabb nyerget tett rá és erre már elég egyértelműen a hátfájás jeleit mutatta az állat, így újabb pihenő, illetve földről munka időszak következett. Közben előkerült egy újabb nyereg, egy spirig ranger túranyereg. Rátettem a lóra és már az első pár lépésnél érezni lehetett, hogy hosszabbakat lép, kényelmesebb neki. Voltunk benne terepen is, dolgoztunk pályán is. Kicsit ennek is alakítani kell a tömésén marban, de érzésre és külső szemlélő szerint is markáns a változás a ló mozgásában. Újabb tanulópénz volt, sajnos nem csak én, hanem a lovam is megfizette. Sajnálom, hogy nem vettük észre előbb a jelzéseit. És sajnálom azokat a lovakat, akik éveket húznak le, versenyeznek, iskolalóként dolgoznak, anélkül, hogy bárki is elgondolkodna, hogy a ló ilyen-olyan merevsége, „lustasága”, engedetlensége nem-e egy, a nyereg által okozott kényelmetlenségből fakad-e.


  • börni és N.C. kedveli

#2765 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 4. - 12:14

Nehéz dolog ez, mert én sem értek igazán hozzá, kérdezni meg.... hát talán jobb a helyzet, mint patacipő ügyben, de meg kell válogatni a véleményeket.

A Nyeregvilágnak most van akciója, ingyenes vizsgálat, csak a kiszállást kell kifizetni, pestkörnyékieknek ez tökjó lehetőség, nekem csak akkor, ha többen társulnának, de eddig csak Emese jelentkezett.

Így próbálok én is odafigyelni a ló visszajelzéseire, Zengőnél az segítség, hogy nála lustaság, nincskedvedolgozni, stb. eleve kizárt, így ha valami nem kerek, egyből keresem az okát.

Elhiszem, hogy kicsit szarul érzed magad, én is vagyok így sokszor, de legalább odafigyeltél, korrigáltad.

Akkor most keresel egy nemidomítós, terepre való nyerget, ami passzol Aladárra?



#2766 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 4. - 12:18

Úgy látom, nagyon kevesen értenek hozzá igazán - sajnos lovasoktatók, lovardavezetők, belovaglók se - és keveseket is érdekel :(

 

Úgy tűnik, megvan a nemidomítós, terepre való nyereg, a spirig ranger :) szerintem cavaletti munkához is jó lesz, a díjlovas nyereggel meg ezzel szerintem elleszünk egy darabig


Edited by juice, 2016 március 4. - 12:18.


#2767 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 4. - 12:41

Na szuper, én még keresem az igazit....

Többiek kedvéért, Zengőnek keresek nyerget.

Van egy etalon, a Barth nyergem, ezt díjlovasként árulták Saciék, de igazából olyan idomítós jellegű univerzális, amibe jól bele lehet süppedni iskolázásnál, de nem olyan igazi díjlovis a támasza, lehet benne könnyíteni, kisebb ugrásokon átbillenni, terepezni.

Valami hasonlót keresek, mert ez a BArth Füzéré lett, rá jobban passzol.

Z cápamarú, elöl kicsit keskeny, de hátrafelé szív alakban kiszélesedik, nyerges hátú.

Én meg olyan 17-es vagyok asszem.

 



#2768 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 30. - 15:35

Aki Jósvai nyerget keres, Kovács Antalnak írhat emailt. Én is beszéltem még tavaly Jósvai Lászlóval, nem vállal már nyereg készítést. A mintákat és a tudást Kovács Antalra "hagyományozta". Nekem már Kovács Antal féle nyergem van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.



#2769 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 6. - 13:59

Hátha tud valaki segíteni.

Keresek használt nyerget, hobbilovas lovagláshoz (idomítás, kisebb ugrások, terep) vékony, magas marú lóra, lehetőleg közepes ültetéssel és közepes (esetleg nagyobb) térdtámasszal. Én 17.5-18-as méret vagyok.



#2770 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 12. - 10:30

Aki Jósvai nyerget keres, Kovács Antalnak írhat emailt. Én is beszéltem még tavaly Jósvai Lászlóval, nem vállal már nyereg készítést. A mintákat és a tudást Kovács Antalra "hagyományozta". Nekem már Kovács Antal féle nyergem van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

 

Hát akkor ez lesz.



#2771 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 12. - 14:04

Antiforgeron@yahoo.com Kovács Antal email címe.



#2772 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 12. - 15:32

Bartus Csaba nyeregkészítő (tiszafüredi gombos) elérhetőségét nem tudja véletlenül valaki?

 

Köszönöm



#2773 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 26. - 10:37

Panaszkodom kicsit, hátha valaki tud segíteni.

Ahogy fentebb írtam, Zengőnek keresek nyerget. Az alapvetés a ló oldaláról magas, éles mar, hátul széles hát, ívelt nyereghely (nyerges hát).

17-es méret (164/62), idomítós jellegű univ.

Próbáltam párat, ami a lóra passzolt, az engem dobott ki magából, most volt itt két Kieffer, ezek szuper kényelmesek, de gerinccsatorna botrányosan szűk (na ilyenek miatt írhatja KP hogy a gerincen terhel) és olyan Sári által leírt kis hurkákon nyugszik.

A neten kiszemelt nyergek többsége jó messze van innen, szóval meg kell gondolni, mit postáztatok el próbára.

Esetleg tanácsok, hogy melyik márka melyik típusát érdemes megpróbálnom, vagy valakinek nincs a látószögében nekünk való nyereg?

Pénzem nincs sok, max 100 eFT (az is csak azért, mert a bock végre elment).

A nyeregvilág választékában nem találtam olyat, amire úgy igazán rádobbant volna a szívem, egy Scandica a legesélyesebb, bár nekem a stübik eddig nem jöttek be, de Cav azt írta, hogy az újabb típusok mások.

 



#2774 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 26. - 17:49

Nekem a Neizer nyergem nagyon bejött a keskeny, magasmarú lovamra, de valszeg azért, mert műanyagvázas és Neizer ráalakította a lóra :D  Amelyik Neizerben eddig ültem, az ugrók is, nekem mind kényelmes volt. Bár az is igaz, hogy ezek régebbi darabok, állítólag mostanában ő is silány minőségű bőrökkel dolgozik.  Volt Scandica díjlovas-uni nyergem is, azt is nagyon szerettem, csak az állat kinőtte. Sokkal kényelmesebb, mint a sima stübbenek.

 

 



#2775 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 13:09

Köszi!

A Neizerről mindenki azt mondja, hogy 4-5 évnél fiatalabbat nem érdemes venni. De nem is találtam olyat a most piacon levők között, ami méretben, típusban megfelelne.
A Scandica-val kapcsolatban köszi a biztatást, mert Cav talált nekem egy jóárasat.

Csak előbb felpróbálom, amit most küldenek, ez Chamberlain, nem egy ismert márka, de fotón jónak tűnt.

Drukkoljatok!



#2776 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 13:31

( Találkoztam 2 fiatalabb Neizerrel:

egyiknek a bőre nem volt rendben, nagyon szép, de nagyon gyenge

másik belül nagy sz@r, szögelés helyett tűzőgéppel végignyomva, gyakorlatilag a gyártáskor félig elvágva, roncsolva bőrt, fát, gurtnit.

...na most egy ilyent láttam elég új  stübben ugrónyeregben is.

A Scandica az azért jó lehet! :) )

 

 



#2777 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 14:47

Szerintem hobbilovasnak a scandica a legjobb perpill ár-érték arányban, csak ki kell fogni egy jót, ami nincs szétülve, a hátsó kápa nincs odaverve, stb. 

Szezon előtt 120 euróért vettem egyet, egy másikat 126-ért, ezzel mondjuk rácsesztem, mert törött az első kápája. Tényleg, N.C. ilyet nem vállalsz javításilag? :-D  Meg lóra alakítani is kéne persze. 



#2778 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 15:57

Nemrégiben boncoltak egy kék nyeregszeges Stübben ugrót az orrom előtt, 5 éves volt a nyereg. A bilikék műanyagváz csak úgy mosolygott, a tűzőgép itt is dolgozott, kamrabőrnek pedig egy olyan bőrdarab fityegett középütt, amit jóérzésű magyar mester már eldobna. Ehhez képest a következő, több mint 30-35 éves Stübben (nyekereg a váz), faváza totál ép volt, a vasalatokat ette, a szegecseléseket 'szopta' meg az idő vasfoga. Volt benne bőven bőr meg cérna is. Hát, a műanyagot meg a tűzést látva nagyot csalódtam.

 

S nemcsak a Neizer műhely, hanem más - nem is túl olcsó nyerget csináló - 'magyar' manufaktúra gyárt silány, egy ilyen darabot egyszer szétbontó szíjgyártó szerint akár késsel is könnyen vágható anyagú  :dev: vázra minőségi bőrnyerget... 


Edited by börni, 2016 április 27. - 16:00.


#2779 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 20:35

Ha már pocskondiázunk, Zengő marján a fehér folt egy Selene nyereg miatt keletkezett. Sajnos én süket vok a témához, de valami olyasmit magyarázott a bőrös, aki megnézte, hogy odabent valamit rögzítő, összetartó bőrdarab nagyon gagyi volt, elvásott a varrásnál, és amiatt deformálódott az egész.

 

Juice, még visszakérdeznék, hogy a Scandicat hogy nőtte ki Aladár? SZéltében? Mert akkor nekünk nem lesz jó.

Amúgy tényleg nem értem, azt hittem, az ilyen nagymárkákat sportdromedárokra tervezik alapból - ehhez képest a Kieffer Zengőn mint tökön a gyűszű, a kétujjnyi csatornát meg hagyjuk.



#2780 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 20:56

Azért a Scandica-ból is van különböző markamra méret :) A Scandica az egyik első közös nyergünk volt, amikor elkezdtük használni, az állat egy alighogy belovagolt 4 éves volt, ahhoz képest nagyon sokat változott a háta :)



#2781 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 22:03

Cav.-nak: De, persze.

-o-

Az, hogy mitől drága egy nyereg, az azért erősen divat, ill. menőzés-függő...

Volt a kezemben - csak megnézni! - Pessoa ugrónyereg. De nem ám a Rodrigó, hanem a Nelson! (Akinek egyébként nagy tisztelője vagyok.) Na ennek az ára milla körül, tán fölött is, úgy mondták.

 Ilyet tudott a Popovics annak idején, - Börnitől, vagyis rajta keresztül kaptam egyet törötten, még darabokba van, ugye majd ha lesz bele nagyugró ló meg lovas - az szerkezetileg, fölépítésre, szabásmintára pont ilyen.
 



#2782 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 29. - 14:49

Akció lefújva! ISmétlem, akició lefújva!

Köszönöm mindenkinek, akik segíteni próbáltak, főleg Cavnak, de tegnap megvettem egy Chamberlain nyerget. MIndjárt fel is vonultam benne, mert számomra az a legkényelmetlenebb feladat, órákon keresztül lépni, és hát elég jó volt a fotel.

Majd teszek fel fotót is.


  • Cavalier, juice és Kistáltos kedveli

#2783 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 29. - 19:21

Szuper :) ismerem az érzést, amikor végre talál az ember egy jó nyerget :) muti ezt a csodát



#2784 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 30. - 6:01

Ez lenne az:

http://piacter.lovas...eg-elado/218275

 

Kicsit előreszabott a szárny, de az ülőfelület olyan belesüppedős fotel, szóval tudok majd idomítani is benne, de a mi szintünkön ugratni is.

Talán később, ha megint gyűlik egy kis pénz, veszek egy rendes díjlovast is.

A gerinccsatornákat lefotóztam tanulmánynak, majd felteszem ide, ha sikerült feltöltögetnem. A még mindig nálam parkoló Kieffer szánalmasan szűk, ez az új jóval tágabb, és a párnái is szélesebbek, de a Barth nyereg még mindig kimagaslik, fél-1 cm-rel tágabb, a párnája meg hátul olyan széles-lapos, hogy Kun Péter is megnyalná a szája szélét.

 


  • fafaragó kedvelte

#2785 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 7:14

Én is nyeregvásárlás előtt állok. Egyelőre sos megoldásként egy daslö szintetikus díjlovassal megyünk, de ennél kéne nekem egy kicsit komolyabb is. Volt egy Kieffer lech dl profi nyergem, makuláltlan, bolti állapot, de elbaftam, 150'-ért odaadtam egy kislánynak...
Itt van nálam egy Kieffer lech dl, csak egy jó tízessel idősebb, mint az enyém. Valami kutya kirágta mindkét nyeregaszárnyat, vagyis inkább átrágta, ezt a külső oldalon lekenték valami szarral. A bőr soha nem látott bőrolajat, ha rákenek valamit, kettőt pislogok, és már újra csontszáraz és matt az egész. A tömések kőkeményre összetömörödtek. Szóval szar az egész, na. Gazdija aszongya nekem, hogy nagyon jó állapotú, csak arra tekintettel annyi az ára amennyi, mert van rajta egy kis (!) felületi sérülés. 150 felett van az ára...
Nézegetem én is online a nyergeket, de a németországból behozott, leselejtezett, összeszáradt vackok kerülnek 150-170 rugóba. Neizeren gondolkodtam, de akkor így az is kuka. Néznék külföldön nyerget de oda-vissza a benzinköltség, vagy a posta nagyon drága lenne.
Szóval tanácstalan vagyok. Ha valaki tud jóállapotú díjlovas nyerget, írjon már rám. 180 lenne kb. a határ.

Edited by The Oldenburgi, 2016 május 1. - 7:16.

  • The Oldenburgi kedvelte

#2786 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 8:31

500-600 EUR-ból már elég jókat lehet venni odakint, németektől a posta kb. 25 EUR. Most mondjuk szezon van, február környékén úgy 30-50%-al olcsóbban megy el minden. 



#2787 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 8:42

Pl. itt egy kupac lejárt aukció, ezek ennyiért keltek el, de bőven van miből válogatni, hetente 100-as nagyságrendben kerülnek fel. :) 

 

 

http://www.ebay.de/i...=p2047675.l2557

 

 

http://www.ebay.de/i...=p2047675.l2557

 

 

http://www.ebay.de/i...=p2047675.l2557

 

 

http://www.ebay.de/i...=p2047675.l2557

 

 

http://www.ebay.de/i...=p2047675.l2557



#2788 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 12:58

Köszi Cav! Akkor nem voltam elég szemfüles. Nézegetem őket tovább, aztán hátha. ;)

#2789 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 13:04

Én angol nyerget csak a lovasoktatóm miatt tartok, egyébként terepre csak az ausztrállal vagy western nyeregben megyek, de ha angol, van egy Lemetex Husar univerzális ugró nyergem, idősebb darab, 120 euróért vettem ebay-en, ami persze rizikós, na az fantasztikusan kényelmes, jól ültet, a lovaimra mintha ráöntötték volna. A dolog pikantériája, hogy az eladó nem küldte többszöri felszólításra sem, egyszerűen eltűnt, elérhetetlen lett, az ebay-kontóját megszüntette. Feljelentést tettem a rendőrségen csalás miatt, és a rendőrök behajtották nekem :D Remek kis nyereg, imádom.


  • börni és Panka21 kedveli

#2790 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 13:21

Köszi Cav! Akkor nem voltam elég szemfüles. Nézegetem őket tovább, aztán hátha. ;)

 

Ha kell, szólj, segítek. :) Általában meg lehet dumálni azokkal is, akik nem küldenek ide. 

 

Fifikusz, legalább valahol van működő rendőrség... :D 


  • Kistáltos kedvelte

#2791 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 14:46

Nekem is kéne nyerget váltanom, mint kiderült kicsit hosszú a lóra a jó kis Passier univerzálisom. :( És a Passier Patron díjlovas is, amit tavaly vettem az ebay-en (olcsón, makulátlan(!) állapotban, UK-ből). 17,5-es mindkettő. Nem tudom mit csináljak, megtartsam-e, hátha lesz egyszer alá való lovam, vagy ne? Nem szívesen válnék meg tőlük, de a díjlovas tényleg csak tárolódik, mert az még kicsit szűk is (bár lehetne állítani, de minek, ugye). 

 

Mennyire probléma ha a nyereg kicsit hosszú...? :-/ Nem olyan nagyon, csak hát mégis. Éppen anyagi korlátok is vannak, de én se nagyon láttam még csak közelítőleg se olyat Mo-n, ami megfelelhetne. A régi Kiefferek gerinccsatornája katasztrófa, ami meg jónak tűnik, az csillagászati árban van (bár most pár hónapja nem nézegettem, csak régebben). Ebay meg zsákbamacska. Volt, hogy próbálkoztam, hogy mérjék le így meg úgy, de vagy nem tették meg, vagy képtelen voltam értelmezni a kapott választ. :D 5 nyerget meg nem akarok venni, hogy egy jó legyen (akarnék én, csak nincs ennyi játszópénzem :D ). Hát mindegy, majd lesz valami. Azért ha valakinek van ötlete, szóljon. 

 



#2792 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 15:32

Hát, ha nem sürgős, rendelsz egyet, kipróbálod, nem jó, eladod, ismétled addig, amíg egy jót találsz. :D 



#2793 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 16:12

AKitől én vettem a nyerget azt mondta, hogy akad még ott eladó tanítványi körben. Főleg díjlovas, mert az a fő profil. Akit érdekel, annak megadhatom az elérhetőséget, bár azt hiszem, a linkelt hirdetésben is megvan. Danszky Dórinak hívják az illetőt, korrekt hölgy.



#2794 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 5. - 10:42

Sziasztok! Valaki lovagol gerincsérvvel? (derék)

 

Milyen nyerget találjátok a legjobb választásnak? Ausztrál nyergem van, de nem az igazi, úgy érzem, egy térdtámasz segíthetne tehermentesíteni a derekam... Szeretnék kipróbálni mindent, hátha nem kell feladnom a lovaglást. Ha esetleg lenne valaki, aki ilyesmivel küzd, megoszthatná a tapasztalatait :)

 

 



#2795 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 5. - 15:57

Sérvkötő. Nekem műtötték a sérvem, a doki kérdés nélkül felírt egy derék merevítőt, aki rám állította, szintén lovas volt, a tanácsára én abban lovagolok. Kezdetben furi volt, mert nem tudod meghúzni a derekad, de megszoktam és a lovam is. Doki felírja, szaki rád alakítja, egy próbát megér, mielőtt cserélgetni kezded a jó nyerged. Nekem váz nélkülim van, de szőrén lovagolok :-)

#2796 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 5. - 15:58

10 éve

#2797 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 24. - 7:56

Dekorelemnek egy kicsit drága volt. :huh:



#2798 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 24. - 8:59

De legalább őszinte!



#2799 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 26. - 20:37

Gondolom, a hirdető célja figyelemfelhívás, rossz hírnév keltése, stb. volt, amit én mélységesen megértek, bár tájékozódhatott volna, mielőtt rákölt.
Karahunnak eddig se volt jó híre...



#2800 Pisti_50

Pisti_50

    Új vendég

  • Új tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 17. - 10:17

Üdv!

 

Van egy régi orosz, katonai nyergem, valószínűleg még az első világháború környékén gyártották, mert Sz.pétervár van a plakettjére írva. Még a második VGH után hagyták itt a ruszkik. A korához képest egész jó állapotban van, viszont nem tudom mennyit érhet. Aki ért ehhez, vagy találkozott már ilyennel, van róla valami konkrét elképzelése, az kérem írjon mert a neten nem találtam róla semmit.