Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Íjászat


  • Please log in to reply
308 válasz a témához

#41 TOM

TOM

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 11:14

Engem is érdekelne. Posted Image

#42 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 12:59

[url="http://"http://www.sportonline.hu/forum/showtopic.php3?scroll=changeopinionsnum&tid=32&sessionid=&maxopinions=50&hid=11"]http://www.sportonline.hu/forum/showtopic....nions=50&hid=11[/url][url="http://"http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=399"]http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=399[/url][url="http://"http://forum.index.hu/forum.cgi"]http://forum.index.hu/forum.cgi[/url]Hát ezeket sikerült találnom,az elsö kettö nem igazán nagy durranás.Bár nemlehet tudni mivé növi ki magát.Az Index forumot viszont elég mozgalmas és átfogónak találom.Külön forumot kapott a hagyományörzö és a vadászíjászat.Itt a forum szó alatt a keresöbe irjátok be az /ijázs/ szót majd 1 ok és akkor a megfelelö helyre kerültök.Bocs ha szájbarágósnak tünik.Remélem ez is segitség,de ha lehet ne pártoljatok el innen sem mert ez a kedvec fórumom Posted Image

#43 walaki

walaki

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 11:40

Gekko, csak nyugodtan ird le a cimeket, engem is erdekel. Es legyszi dobjal meg az Arlistaval, meg aprilis vege elott szeretnek elugorni Grozerhez mint elso ij vasarlo, de szivesen megneznem a forintarait is, mert az EURO meg Dollar arai elegge magasak. Az arlistat legyszi ide kuld: walaki@pobox.sk

#44 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 12:58

Hali!A cimek már föntt vannak a listát pedig küldöm emailben.

#45 TOM

TOM

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 15. - 17:52

Mi van fiúk lányok? Mindenki eltünt?Remélem hogy nem!!!!! Posted Image

#46 nemeth zsuzsa

nemeth zsuzsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 14:40

Gekko!Légyszives küld el nekem is az árlistát a Grózer-féle íjakról, ha még tudod.A honlapok jók, bár csak néhány pillantást tudtam vetni rájuk idõ hiányában...Köszinemeth@wessling.hu

#47 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 1. - 23:31

[url="http://"http://ijasz.lap.hu/"]http://ijasz.lap.hu/[/url]

#48 Nesata

Nesata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 2. - 9:49

Helló mindenkinek! Még mindig nincs egy árva íjam sem. :( Pedig már elég sok pénzt összegyûjtöttem rá. Nem tudjátok, hol lehet részletre íjat vásárolni?Ti melyik "fogást"(nyíl-ideg) tartjátok a legjobbnak? ez egyénenként változik- mármint, hogy ki miylet szeret-, vagy stílushoz, íjfajtához kötött?Üdv: Nesi

#49 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 2. - 12:41

Nesata, ha részletre nem is, de kedvezõ árú íj beszerzésében tudok segíteni.Ha érdekel, írj a mail címemben és privátban válaszolok.

#50 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 10. - 17:48

Olvasta, látta ezt a könyvet már valaki közületek?Hildinger, Erich: WARRIORS OF THE STEPPESHa jó a vélemény róla, van aki hozzáfér az amazon.com-on kívül máshol?kisgal

#51 Nesata

Nesata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 13. - 12:11

/Halihóó!Köszi Bozzy a MAcit, nagyon klasszul mûködik, csak picit recseg még, de szerintem csak azért, mert a bõr nem puhult meg. Nyugtass meg, hogy így van!Hogyha lesz majd késõbb is lehetõség, akkor szeretnénk még 2 íjat venni. Az viszont biztos, hogy én 36#-osnál nem fogok erõsebbet, max.40#-osat. Igazad volt az erõsséggel kapcsolatban. Peti totál boldog. Nekem viszont szétment a kezem amikor a medvével próbálkoztam. Posted Image /Vettem két fémvesszõt(amolyan 1800Ft-osat). Az egyiknek kapásból lejött a nockja. :confused: És annyira berezonál, amikor a földbe érkezik...nagyon fura.Kint Budajenõn a fémveszzõkön nem vettem ezt észre. VAgy nem figyeltem?És folyton csavargatni kell a hegyet. Posted Image /Közben lebetegedtem, pedig holnap annyira szerettem volna kiruccani hozzátok Jenõre.Bár lehet, hoyg zuhogni fog és akkor gondolom ti sem lesztek kint?Köszönjük a táblát..bocsika, kissé szétlõttük mégjobban..de nagyon klassz volt.Igazi táblára most lõttünk elõször./Szeretnék mindenkit invitálni az index.hu-tradis (vadász is van)íjász fórumára:[url="http://"http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9055019&uq=398"]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9055019&uq=398[/url]Nem tudom, hogyan kell belinkelni.Augusztus 31-én a Budai Várban tradis íjászok országos bajnoksága lesz.Ki jön?Gondolom mindenki hallott már róla, de azért gondoltam hátha valaki mégsem. :cool: Most ennyi!Pussz!Nesi

#52 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 13. - 12:57

Én be szoktam ragasztani a hegyeket, hogy ne kelljen folyton csavargatni õket. Így a kosz sem megy bele folyton. Sima pálmatexet használok, így ha kell, akkor fogóval még simán le lehet csavarni a hegyet, nem betonozódik be véglegesen.

#53 Nesata

Nesata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 13. - 19:01

MI a jó az asszimetrikus íjakban?És mi a rossz?

#54 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 14. - 0:25

A nyílhegy kicsavarodására az is egy megoldás, ha vágsz egy darab mûanyagot alá valami flakonból és fogóval jól meghúzod.Az aszimmetrikus íjak eredetileg fõleg azért készültek, hogy a hosszú íj alsó karja ne zavarja az íjászt a szabad mozgásban - pl lóháton. Az íj pedig több okból is lehet hosszú. Egyrészt egy hosszú íjban kisebb feszültségek lépnek fel, tehát kisebb valószínûséggel törik az íj, másrészt a hosszú íj stabilabb és könyebb vele pontosan lõni.Az aszimmetrikus íjaknak általában lövés közben elfordul a markolatuk, ez zavaró lehet.

#55 Ricsi

Ricsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 14. - 14:03

Van egy Bear vadászíjam amit eladnék teljesen felszerelve, tár, irányzék, teljesen új vesszõk.

#56 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 12:10

Szia Nesi!Nem voltam net közelben, de gondolom már nem recseg-ropog a medve. Ha mégis, egy kis faggyú segít neki. Ha még szeretnétek íjat, csak szólj. Gondolom már a vesszõk hegyét is felragasztottátok. Mi teflon szalagot szoktunk rátekerni mielõtt becsavarjuk a hegyeket - az is segít.Szeptember elsõ napjaiban kezdünk íjászkodni, de a szerda nem biztos, ez a gyerekek iskolai elfoglaltságaitól függ. Megírom amint többet tudok. Október 23.-ára megint tervezzük az jászversenyt, lovasíjász bemutatóval egybekötve, de majd errõl is írok idejében.

#57 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 9:56

Szia Ricsi!Talán tudnék vevöt az ijadra kellenének a paraméterek.Mivel nem tudom hogyan kell elöbányászni régi topikot itt kérdeznem meg.Régebben volt 2 eladó tradis ij.Megvan még vagy elkelt?Engem lehet érdekelne az az a kedvesemet.

#58 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 9. - 21:50

Üdv sporttársak! Megvagytok még? Egy kis segítséget - tanácsot kérnék.Bizonyos okokból hamarosan le szeretnék szokni a nyílvesszõimen használt, nem túl szép (de annál praktikusabb és egyszerûbb) szigszalagozásról, és át szeretnék térni a bandázsra. No most ez könnyen megoldható lenne egy íjászbolt bevonásával, de jobb szeretném magam megcsinálni.Létezik esetleg valamiféle "bandázsoló" szerkezet? Az is érdekel, ha házilag kell összebarkácsolni! Illetve van valaki, aki szemléletesen el tudná nekem magyarázni a gép nélküli kivitelezését?

#59 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 10. - 19:53

Valószínûleg van bandázsoló kütyü (bár én még csak húr bandázsolására szolgálót láttam), de kézzel sem egy nagy mutatvány. Ragasztóba kell tekerni, hogy ne pörögjön le, ha elkopik valahol. A kezdésnél egyszerûen rátekered a fonalat a szabad végére. A kötés másik végén az utolsó három-négy hurkot úgy tekered fel, hogy van alatta egy vastagabb tû, amibe utána befûzöd a fonalat, áthúzod maga alatt, majd megfeszíted a hurkokat és a fonal végét, és levágod a maradékot. A kész bandázst érdemes lekenni valami híg ragasztóval, vagy lakkal.

#60 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 10. - 21:48

Ez a tûs megoldás érdekes. Szerintem még ma kipróbálom. Amit nekem mutattak, annak a lényege az volt, hogy a fonál két végét egymással húzzuk be az egész alá. Az félig sikerült is, de sajna nem pontosak az emlékeim, mert lett egy keresztszál, ami miatt az egész használhatatlan.Ez viszont használhatónak tûnik így elsõre.

#61 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 19. - 14:05

Mindenkinek, akit érdekel. Dec. 26- án terepíjászverseny lesz a tatárszentgyörgyi lõtérben, az Örkényi Szabad Íjászok- szervezésében. 3D-s célokkal, verseny után ebéddel.

#62 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 19. - 16:38

Érdekel! Esetleg kicsit bõvebben tudnál írni róla? Olyanok érdekelnének mint: kategóriák, indulási feltételek (pl. nevezési díj), idõtartam, kezdet, és esetleg valami térkép a lõtér helyérõl, ... Mindenesetre megpróbálom összeszedni addigra a csapatot.És lehetõleg kérnék még jó ídõt is mellé, persze csak ha nem túl nagy a felár! :D

#63 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 23. - 20:14

Na következõ a helyzet:Kategóriák:gyerek, felnõt. Ezen belül: Nomád, long bow, csigás, reflex, Célok: tizenx 3D-s cél, célonként 3 lövésNevezési díj: nem emléxem pontosan, tavaly asszem háromezer volt, ebben benne van a kaja isKezdés: kb. 10 óraGyülekezõ Örkényben Ha vmit kihagytam szólj.

#64 Cobbler

Cobbler

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 23. - 20:56

Artin: Sikerült a bandázsolás?Én azt a módszert használom sikeresen, hogy a kezdõ szálra rátekerem, mint ahogy Barefoot is mondta, a végén pedig egy fület képzek, amin belül vagy 5-10 tekerést visszafelé bandázsolok, majd ismét elõre, úgy hogy a fonal végére rátekerem. Majd ezzel a fonalvéggel húzom alá. Leírva lehet, hogy nem érthetõ, de Szõllõsi Antal könvében elég érthetõen le van írva és, ami fontos, rajzolva is! Posted Image Én ragasztóba tekerve még nem próbáltam, de a végén mindneképpen bekenem a kész bandázst! (mostanában lustaságból, csak a párom körömlakjával, de nem ez a tökéletes megoldás Posted Image )

#65 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 24. - 15:32

Köszi KH az infókat! Még nem tudom hogy megyünk-e majd elválik.Cobbler! Kipróbáltam és végülis mûködött, csak fínomítani kell még a kézügyességemen :D . Amit leírtál azt hallottam már egyszer csak még kivitelezni nem sikerült. Talán ha vége lesz a vizsgaidõszaknak, akkor ismét lesz idõm nekiülni.

#66 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 14. - 22:17

Sziasztok!Az ijászat engem is érdekel. Az a vicc, hogy ijászedzõ a barátom, még sem még ijat a kezemben. A várban lakok, és itt minden évben van verseny. Ehez képest csak a 2003ason voltam, és nagyon jó volt! Posted Image Gekkó! én tudok egy ijászos internet cimet, nemtudom, hogy te ismered e ezt: ijasz.lap.hu Az adta meg, akit néhány sorral ez elõtt emlytettem.

#67 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 18. - 9:24

Figyelem!Június utolsó hétvégéjén kétnapos íjászverseny lesz a pusztavacsi erdõben. Elég jó kis henye-hunya szokott lenni(mint általában mindenhol, ahol egy-két-száz íjász összejön).Úgyhogy akinek kedve szottyan egy kis "bokorbanalvós" pörköltevõs íjászathoz, az jöjjön.k.h.

#68 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 18. - 15:27

Köszke az infót!

#69 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 18. - 21:55

KH!Gondolom nem bánná senki, ha esetleg megjelennénk ott páran középszerû, illetve viszonylag kezdõ íjászok (de persze már biztonságos tudással rendelkezõek a kezdõk is)?

#70 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 18. - 23:00

Ez egészen véletlenül nem azonos azzal a hétvégével, amikor Tatárszentgyörgyön kovácsolódunk? Mondjuk Pusztavacs sincs messze...

#71 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 19. - 16:22

Artin senki nem bánja... ;) Bare ez egész pontosan akkor van. :( Épp ezért én péntek este kovácsolódom, éjszaka pedig a vacsi erdõben hortyogok. Posted Image

#72 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 19. - 18:40

Azt hiszem lesz ott banzáj, már amennyire ismerem az íjászokat!

#73 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 19. - 22:28

Akkor lehet, hogy a kocácsolódás ellenére tõlünk benéznek páran. Én meg majd csak átugrom rájuknézni, hogy mit mûvelnek. Posted Image A részletekért majd azidõtájt jelentkezem.

#74 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 24. - 20:31

Halihó! Figyuzatok ide!3D- s mozgócélos verseny március6 (szombat) Fegyver,Horgász,Vadász kiállítás! Nevezési díj és belépõ van! Budapesten!

#75 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 24. - 21:01

3D-s mozgó? Király! Márc 6 szombat? Akkor mégse. Egyrészt közel van, és nálunk a hideg miatt még csak kevesen, és csak nemrég óta tudtunk ismét íjat fogni, másrészt én spec rám sem érek. Max benézek kíváncsiságból. A FeHoVa amúgy sem a mi stílusunk. Gondolom fedett részen lesz.Jucuus! Amit kérdezni akartam. Szóval milyen íjakkal is lõtök ti?Még valami! Mindenki aki tud versenyekrõl, vagy valami kis hírt kap róluk (fõleg BP környéki érdekel, szabad idulásos, nem "hivatalos", ahol van tradicionális kategória is (gyerek kat. sem árt Posted Image ), szóval aki tud ilyenekrõl az légyszi szóljon, vagy írja ide! mer ezen a tavaszon már több versenyre szeretnénk csapatunkkkal elmenni!)

#76 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 25. - 18:51

Artin! Én speciel semmien íjal nem lövök, mert nem íjászkodok, csak nagyon érdekel, és van szerencsém páromnak tudni a már említett Jánoshalmi íjászcsapat edzõjét. Õk a Kassai féle íjakat használják, és 3 éve magyarbajnok a csapat Posted Image Ha tud mondani nekem versenyeket, én felírom ide. Ok? Ami tuti, hogy nyáron lesz a Budai várban. Erre a nyakamat teszem, de pontos dátumot nem tudok még mondani. Itt minden évben rendeznek, és még csak 1en voltam, de fogok kijárni, mert ott indulnak a Jánoshalmiak is Posted Image . Itt álltalában kicsik is vannak.

#77 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 11:22

Szeretettel meghívunk minden versenyzõt 2004. április 24-én íjászmegmérettetésre, a Barcag-árokhoz. A verseny jellege: 3D vadász.8 órától nevezés, 10 órakor a verseny kezdete. A versenyben 15 cél lesz, célonként egy lövés, a verseny hossza 2 kör.A Barcag-árok megközelíthetõ a Budapest-Fót útvonalon, Fóton táblával jelölve.Kategóriák:Tradicionális, longbow, csigás, 3D, csigás ir., reflex, reflex ir., nõi, nõi ir., ifi, gyerek, mini.Díjazás:Minden olyan kategóriában, amelyben a versenyzõk száma meghaladja az öt fõt.1. hely: kupa, érem2-3. hely: érem, oklevélNevezési díj:felnõtt: 3000 Ftifi: 1500 Ftgyerek: 500 FtInfo: Balog Tibor, 06-20/922-4782e-mail: tuzesijasz@mail.eol.hu

#78 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 19:51

Jelentem a fent említett eseményen megjelentünk.Az esõ kicsit kiszúrt az indulókkal, mert délelõttre megkaptuk a délutánra ígért csapadékot, de szerencsére a második körre már elált."Csapatunk" 3 tagja közül egyikünknek (nem én voltam az) sikerült helyezést elérnie. Ifi kategória 2. hely. Neki ezúton is gratulálok, bár tudom, hogy nem olvassa.A szervezõket is dícséret illeti, hisz a verseny jólszervezettnek volt mondható. Köszönjük nekik munkájukat!Remélem minél több indulóval fogok találkozni Csömörön is a következõ versenyen (Eleven szervezés) Csömörön Május 2-án vasárnap (Már EU verseny! Posted Image ).

#79 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 22:58

HAligali Mindenkinek!Ma volt Nagykovácsiban íjászverseny! Innen volt valaki ott? Én a végefele mentem föl, mert lovagoltam, és szerda óta tudtam róla. Mivel nem ment a netünk, ezért nem írtam fel. Aki tudott róla, és ott volt, írjon valamit róla! Azt tudom, hogy volt macis tábkla, amit lõttek, mert a tábla begyûjtést láttam. Aztán visszamentem a lovakhoz...Szóval, ha valaki valami érdekességet fel tudna írni ide, szívesen elolvasnám! Köszönöm elõre is!

#80 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 17:34

Ma levélben kézhez kaptam egy érdekesnek ígérkezõ versenykiírást (bár nem tudom, honnan tudják a címem... :rolleyes: )Szervezõ: Csepel íjász és Hagyományõrzõ EgyesületNegyedik MEDITOP kupaIdõpont: 2004.07.03-04Jelleg: 14 cél * 3 lövés * 2 kör * 2 nap = 168 lövés + extrák 2D illetve 3D -s célok, minden elõforduló kategóriában eredményhirdetés.Korcsoportok: felnõtt, ifi (14-18), gyerekHelyszín: Tatárszentgyörgy (odaírták, hogy a régi helyen, de ez nem tudom mit jelent. :confused: :( )Kezdés: szombaton 10.00-kor, ha a nevezéssel végeznek addig, de kérik, hogy 9 körül már mindenki legyen ott.Nevezés korcsoportonként sorban: 3000, 1500, 1000 .-Elõnevezés: csihe@freemail.hu + van egy telefonszám is névvel, de ezt nem tudom beírhatom-e. Illetékesek?Az elõnevezés határideje a versenyt megelõzõ csütörtök este.Meg még egy-két apróság, de az most sok lenne begépelni. Posted Image A lényeg már itt van.(én sajna nem tudok menni szerintem. :( )