Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Takarmánykiegészítők, egyebek


  • Please log in to reply
1571 válasz a témához

#1521 93kitkat

93kitkat

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 12:27

Olaj.
A napraforgó megfizethetõ, én egyszer szûrtet használtam, abban minden vitamin, ez-az benne marad



Az olaj tényleg a legjobb mód erre, de nagyon kell vele vigyázni, mivel ha hirtelen hagyod abba az etetését, kólikázni fog. Nagyon lassan, szépen fokozatosan kell róla leszoktatni a lovat.

#1522 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 14:59

Az olaj tényleg a legjobb mód erre, de nagyon kell vele vigyázni, mivel ha hirtelen hagyod abba az etetését, kólikázni fog. Nagyon lassan, szépen fokozatosan kell róla leszoktatni a lovat.



ha meg sokat adsz belõle, fosni fog tõle! ( már elnézést a kifejezésért..) :-)


Olaj.
A napraforgó megfizethetõ, én egyszer szûrtet használtam, abban minden vitamin, ez-az benne marad



a Chevinál plus is jó, mert segíti az anyagcsere folyamatokat, a kaja hasznosítást is javítja! én azt használom, és bár energiával is feltölti, :-) de nálunk sokat segített!!( mellékesen hozzáteném, hogy a rajta szereplõ adagolás töredékét adom csak, mert az is bõven elég, vagyis két naponta fél kupaknyi, a szinten tartáshoz elég...)

#1523 harmolonia

harmolonia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 19:43

Sziasztok :)

Mindenki figyelmébe szeretném ajánlani a legkiválóbb minõségû táplálékkiegészítõinket.
Mazsolázzatok bátran !
Bõvebb információ: Itt :)

#1524 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 10. - 18:15

Sziasztok. Mondjatok lécci hízlalásra táp vagy egyéb ötleteket. (megfizethetõ áron) A paci 16 éves, abrakot, kukoricát, szénapelletet, bélflóra regenerálót kap épp, de nem nagyon látszik meg rajta. Heti 5ször végez közepes munkát. A fogai rendben vannak.


További tippeket várok. Folyékony vitamint kap, fokhagyma megy, táp is, étolajat én sem használok semmihez, így ezt nem próbáltam nála, mégsincs eddig változás. :-(

#1525 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 2. - 11:21

Sziasztok!
Bemásolom ide is, ha esetleg valaki csak itt néz szét az is megtalálja:

Eladó egy doboz Equimins Gastro Shield takarmánykiegészítõ. A 2 kg-os kiszerelés. Május elején vettem, fel van bontva, két napi adag hiányzik belõle, most 1,9 kg a súlya.
Sajnos már nincs rá szükségünk, ezért eladó. Eredeti ára 23570 Ft.

Ha valakit érdekel, írjon bátran magánt, vagy mélt lotus kukac netra pont hu
Csere nem érdekel, de nyilván nem bolti áron adnám tovább



Meg ha már itt vagyok megkérdezem hogy öregló ügyben ki tud tippet adni.
Lótuszvirágom idén már 24 és az elmúlt évek tapasztalata hogy így tavasszal a legelõszezon elõtt valami kis kiegészítés jól jön. Éveken át Combigestal szirupot kapott az összes lovunk szõrváltáskor, szerették, jól is néztek ki tõle, nem is kerestem mást. De legutóbb nagyon rosszul jártunk vele, nem is tudom talán megfagyhatott a szirup a bolt raktárában, vagy már nagyon öreg volt, mert sem illatra, sem állagra nem hasonlított a megszokothoz, meg valószínûleg az íze sem lehetett a régi, mert a lovak nagyon nem ették. Szóval biztos ami biztos most váltunk, csak még nem nagyon tudom mi lesz az új kiegészítõ.
A legtöbb ,,veterán vitamin" nagy hangsúlyt fektet az emésztésre, ezeket alapból kilõttük, mert melegfront érzékeny a lovacska, így paraffin olajat kap télen, amihez a kúra után amúgy is kap bélflóra építõ kiegészítõt. Szóval nem érzem szükségét olyan terméknek, ami leginkább az emésztés segítésére helyezi a hangsúlyt.
Akinek van tapasztalat, véleménye, kedvence az írjon nyugodtan, minden öteletet szívesen veszek :)

#1526 martina153

martina153

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 11:12

Nekünk egy 29 éves lovunk van és teljesen jó egészségben. Mi ezt alkalmaztuk nála: http://www.horvath-l...e...906&term=24. Ár/ érték arány is számunkra tökéletesnek tûnt.

#1527 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 12. - 18:48

Sziasztok! Van valakinek Marstall lómûzlikkel tapasztalata ? Azon belül a western. Elõre is köszönöm !

#1528 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 12. - 17:32

Sziasztok! Többen dícsérték az ócsai müzlit. Az lenne a kérdésem, hogy milyen lovaknak ajánlott, milyen céllal etethetõ, illetve, hogy lehet e rendelni valahonnan. Árat és elérhetõséget is megköszönném :)

#1529 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 13. - 21:33

Mi is etettük egy darabig, jó cucc, kapta a fiatal és az öreg ló is (fiatal, nem tréningben lévõ és idõsebb, napi szinten mozgatott ló is). Mi Ócsáról hoztuk, közvetlen a gyártótól. Asszem õk nem szállítanak, vagyis akkor még nem tették.

#1530 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 15. - 9:13

Doorii, ha még aktuális: Inter-pohor Bt. Ócsa, Pesti úti major 29/378-293 20 kg-os zsákot pár hónapja 3.000 Ft-ért adtak.

#1531 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 15. - 10:09

A Nagylovas forgalmazza, ott most 4300ft a 20kg-os zsák. Lómix néven fut.

Edited by Annie90, 2013 július 15. - 10:12.


#1532 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 16. - 9:21

Köszönöm mindenkinek! Írtam nekik emailt,de sajnos nem szállítanak ki, nekem meg messze van :( (Komárom-Esztergom megye)

#1533 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 3. - 16:28

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem olyan tápot,ami nem tuningolja feleslegesen a lovat (nem pörög tõle),de jó kondíciót,vitaminokat biztosít neki? Olvastam egy cikket, amiben azt írták,hogy a Purina bázis tápját kapják azok a lovak, akiken sérült gyerekeket lovagoltatnak-tehát ez ilyen,errõl is érdekelne vélemény,tapasztalat. 15éves kisbéri heréltnek szánnám a tápot, nyáron elég kimerítõ iskolaló munkát végez, legelõn (ilyen melegben) nem sok idõt tölt, abrakot kap, a széna és a szalma jó minõségû, de szeretnék mellé tápot vagy müzlit, mert látom,hogy merül az elem így a szezon vége felé..

#1534 Alema

Alema

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 5. - 17:16

Sziasztok! 

 

Használta már valaki a fórumról a Melavite Energy Syrupot? Van vele bárkinek tapasztalata? Minden érdekel róla  :)
Az elmúlt hónapban kicsit fogyni kezdett a lovam, már duplájára növeltem a széna mennyiségét és zabot is többet kap. Ezt tanácsolta az egyik ismerősöm, kaptam is egyet tőle, még nem volt kibontva, de egy éve lejárt. Szerinte nyugodtan használjam, mert ezek a melasz alapú dolgok nem romlanak meg. Mi a véleményetek? Lehet gond belőle? Végülis nem olyan drága, tudok venni újat, csak ha tényleg nem okoz kárt, akkor elhasználnám ezt is  :ang:



#1535 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 5. - 18:06

Én nem ismerem azt az energia szirupot amit kérdezel, csak az ütötte meg a szemem, hogy a melasz alapú dolgok nem romlanak meg.
Megromlanak. Én nagyon sok évig ugyanazt a melasz alapú vitamin és ásványisó koncentrátumot adtam a lovainknak, nem azért mert nem volt drága, hanem mert bevált. Szőrváltáskor és télen mindig kaptak belőle és mindig látszott rajtuk rövid idő után, hogy használ is, a szőrükön, a kedvükön, meg amúgyis. Aztán egyszer micsoda földi boldogság, akciós volt és 50% kedvezménnyel lehetett rendelni, rögtön hármat is vettünk és nagyon örültünk. Amíg ki nem derült, hogy nem jó, nem is ették, a szagára is csak fújtak, amelyik ette az két nap után enyhe kólikás tüneteket mutatott (mi meg már ilyenekkel nem játszunk) nagy ívben ment a kukába sok tízezer forintnyi melasz alapú folyékony vitaminkoncentrátum... Pedig még bőven szavatossági időn belül voltunk. Hogy megfagyhatott valahol mielőtt akciós lett, átcimkézhették valahol, vagy egyszerűen alapból nem volt jó az sosem fog kiderülni. Meg igazából nem is számít, csak elmeséltem, hogy tényleg sok hosszú év után leváltottuk a téli vitaminunkat
De hogy lejárt szavatosságú kiegészítőt nem mernék adni az tuti, nagyon drágát sem, nagyon olcsót sem, semmilyet sem. Még ha nincs is kifejezetten egészségkárosító hatása, honnan tudhatnánk, hogy a beltartalmi értéke nem változott? Pedig ha valamilyen hatást elvárunk tőle, akkor csak jó lenne biztosnak lenni abban, hogy képest azt a valamilyen hatást kiváltani.
 



#1536 Alema

Alema

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 5. - 18:13

Lótuszvirág köszönöm a gyors választ, teljesen igazad van! Megmondom őszintén annyira bőszen és határozottan állította ezt a legelső ellenkezésemre, hogy végül elhoztam, de használni nem mertem. Itthon áll már egy hete, ekkor jutott eszembe, hogy megkérdezem itt, hátha segítetek. Nagyon szépen köszönöm, inkább vásárlok egy újat, de én sem kockáztatok.  :)



#1537 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 5. - 18:21

Már épp megijedtem, hogy nem fogalmaztam e esetleg túl határozottan, nem az volt a cél. Néha az új tagoknak ,,leharapják a fejét" itt a fórumon, bíztam benne, hogy én nem tűnök mérgesnek vagy ijesztőnek :smile2: De ezek szerint nem tűnt sárkányosnak.
És akkor így utólag üdv a fórumon :smile2: ! Majd képeket is hozhatsz a lovacskáról :happy: Ránk férnek az új fórumosok már igazán



#1538 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 13. - 12:35

Marstall western lótápot keresek, elérhetőbb áron, mint a 9.000 Ft / zsák.

Korábban mintha láttam volna Paint horse szentendrei lovasboltjában emberi áron, de nem merek erre megesküdni.

Valakinek van ötlete?



#1539 szandi054

szandi054

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 27. - 12:56

Sziasztok, 

a keszthelyi lovasboltba találtam rá a Leovet VitMin- Aktiv folyékony takarmány kiegészítőre. Van valakinek tapasztalata ezzel a kiegészítővel kapcsolatban? 
Köszii 

Alema én használtam a Melavite szirupot , bár én különösebb változást nem vettem észre a lovamon , természetesen imádja , cuppog rajta , és vagy fél órát nyalogatja az edényét zab után ...  :happy:  


  • fafaragó kedvelte

#1540 sirokkó

sirokkó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 12:52

sziasztok,

 

nem takarmánykiegészítő de egyéb....

szóval az lenne a kérdés, hogy ti adnátok-e a lónak rozskenyeret, barnakenyeret, teljes kiőrlésűt természetesen szárított formában?

maradékról van szó, úgymond desszertként.

 

köszi



#1541 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 5. - 18:09

Szia!

Én teljes kiörlésű dolgot nem adnék se lónak, se embernek, ugyanis jóval magasabb lehet a mikotoxin tartalma, mint a sima lisztből készült ételeknek...



#1542 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 5. - 19:19

Adnék. Ha csak egy kilóról van szó (szárítva még annyi sem),meg sem kottyan neki.

Most nagyon sok mindenfajta kenyérhez hozzájutunk, csontra száradva adom, Lovanként 2x 1 kg kb, a legnagyobb ennél többet kap. Az adaghoz fokozatosan szoktattam hozzá a bandát. Az öreg póni kicsit nehezebben emészti, ő kevesebbet kap, 2-3 szeletet alkalmanként, és van egy nagyobb, akinek az emésztése mostanában nem volt túl tökéletes (a kenyér előtt sem) , ő kapja a JUice által javasolt májvédő vitamint , azóta falja a kenyeret is, és minden oké vele. Az egész bagázs szép kerek, jókedvű, ez eddig január -februárban nem így volt, mindig fogytak. Most híztak. (persze nem vágásérettre hizlaljuk őket. :D )


  • fafaragó kedvelte

#1543 sirokkó

sirokkó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 7. - 19:16

Köszi, mondjuk nem hinném, hogy több mikotoxin tartalma lenne mint az egész vagy roppantott zabnak/árpának....



#1544 Rocky14

Rocky14

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 23. - 5:08

Sziasztok!

Szeretném eladni a lovamnak vett Marstall Force tápot. 4 kgos kiszerelésben van. A lovamnak sajnos nem jó, mert dagadnak a hátsó lábai tőle.

Épp hogy hiányzik belőle, mert már a második nap után kiderült hogy nem jó.

Az ára 4000 Ft.

Ha valakit érdekelne a 20/217-8812 telefonszámon el tud érni.

 



#1545 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 12. - 8:24

Sziasztok! Equistro Kerabollal valakinek van tapasztalata? Kb mikor látható változás? Neno június eleje óta eszi a töredező patáira, kevésbé töredezik már, igaz használva sincs, meg a harmatos legelőfű áztatja neki esténként minden nap (mondjuk, amilyen szárazság van már...). 



#1546 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 1. - 21:41

A pata szarurétege 3-6 hónap alatt cserélődik ki, 3 hónap az oldalfalak, 6 hónap a hegyfali rész.



#1547 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 2. - 11:17

Én többet mondanék, 6-9, akár 12 hónap. Lova is válogatja.

 

Ha amúgy a lónak nincs baja a saját patájával, nem érzékeny, ilyesmi, akkor a töredezés nem egy nagy katasztrófa. (Most patkolatlan lóra gondolok, nyilván.)



#1548 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 3. - 7:57

Köszönöm a válaszokat. Gondoltam, hogy akkor, amikor már lenő a pata, úgy épül bele a szervezetébe, de mondom megkérdezem, biztos ami tuti. Most fogyott el a Kerabol, nem tudom, hogy vegyek-e ismét és akkor jövő nyárra már ellenállóbb patákkal kezdjük a szárazságot, illetve, hogy etessem-e folyamatosan, mert azért nem egy olcsó készítmény... Amúgy most elég jó állapotban van, hozzásegített gondolom a "nyaralásuk", ahol éjjel-nappal egy dús, ősgyepes legelőn voltak, bőven tudta áztatni a patáját. Kovácsot is váltottunk, nem szedte meg annyira, mint az előző. 

Inkább csak esztétikai a probléma, akármennyire is tört fel neki, sosem sántított, vagy zavarta volna. Patkoltatni nem akarom semmiképpen, ideiglenesen kellene csak, annak meg nincs értelme. No meg ki tudja, hogy mikor szedné le magáról a fél patájával együtt...



#1549 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 3. - 10:47

Kovácsot is váltottunk, nem szedte meg annyira, mint az előző. 

A töredezés alapvetően az önszabályozás egy módja, azaz a túl hosszú patafaltól való megszabadulásé. Mert hát ugye természetes körülmények között nem 6 (pláne 8 vagy több) hetente kopik a pata, hanem folyamatosan. Ha nem kopik kellő mértékben, akkor meg terül (puha talajon, illetve a gyengébb, vékonyabb patafal) vagy törik (köves talajon, illetve a keményebb, rugalmatlanabb patafal). Tavasztól ráadásul gyorsabban is nő, mint télen, több lehet a plusz anyag, keményebb a talaj is, a pata is, minden adott a töredezéshez. Én lovam patája is töredezik, ha hagyom túl hosszúra nőni - amúgy nem. (Én örülök is, mert jelzi, hogy kapjam magam össze, illetve sokkal jobb, mintha terülne. :) )

De ezt csak így látatlanban, általánosságként említettem meg, ha úgy érzed, hogy valami nem oké, akkor nem oké. Csak azért gondoltam, hogy leírom, mert szerintem nagyon sokan ijednek meg a pata töredezésétől teljesen ok nélkül, rossz esetben még levonva azt a következtetést is, hogy patkó kell a szegény lónak. :(

A lényeg mindig az, hogy a lónak jó-e ami van, kilép-e lendületesen, bátran kemény talajon is, vagy rövideket, leszurkálva, óvatosan lépked. Előbbi esetben felesleges aggódni, és utóbbiban sem a töredezés szokott a probléma gyökere lenni (alapvetően és általában vagy a talp vékony, vagy a pata belső szerkezete nem elég fejlett - ha egyáltalán a patával van a gond).

 

 

Befejeztem az offot, bocsiiii :)



#1550 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 3. - 11:47

Sajnos volt, hogy körmölés után szinte azonnal akkora darab tört le belőle, hogy rossz volt nézni. Télen, meg sárosabb időben amikor jobban hidratálva van, akkor is néha töredezik, de lényegesen jobb, mint ilyenkor, száraz időben. Télen nem is szoktunk körmöltetni, késő ősszel túlesünk rajta, legközelebb meg március környékén, mert amúgy alig nő neki.

Patkóra többen is próbáltak beszélni, de azt semmiképpen sem akarom, szerintem egy alig dolgozó, puha talajon mozgó lónak teljesen felesleges.

Köszönöm a választ, kicsit megnyugtattál, hogy nem kell túlaggódnom, de azért nem egy szép látvány, meg leginkább csak engem zavar, Nenot cseppet sem. :)



#1551 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 3. - 13:51

Én megpróbálnám vagy kettővel növelni évente a körmölések számát. A 15-20 hét még télen is soknak tűnik. A legelés megkezdésével és a meleggel szintén sűrübben kell.

Ha jól emlékszem a számokra, Coloradoban 8,3 körmölés évente, itthon 6 körül.

Most a meleg és szárazság miatt egy részénél én is elhúztam +2-3 hetet, mindnek töredezett, volt amelyiknek feljebb, mint a talp kívánta.



#1552 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 3. - 17:16

Én most egy ideje magam csinálom, jó sok utánaolvasás, oktatóvideók tanulmányozása után, egyszerűen azért, mert az egyébként jó kovács úgy akart meggyőzni a patkó szükségességéről, hogy mindig annyi talpat elszedett, hogy egy hétig sántított utána a ló. A minimális beavatkozást végzem, a talpról csak azt szedem el, ami feljön, rongyos, egyébként hagyom. Mindkét ló jól megvan így, Meglepi szépen mozog, Mulannak érzékeny a lába, de a patkókat rendszeresen elhagyta, (volt, hogy másnap már), szóval most a hőségszünet után meglátom, ha semmiképp nem megy, megpróbálkozom a patacipővel. A heti egy-két könnyű munka miatt nem szívesen patkoltatnám...



#1553 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 4. - 7:42

Én megpróbálnám vagy kettővel növelni évente a körmölések számát. A 15-20 hét még télen is soknak tűnik. A legelés megkezdésével és a meleggel szintén sűrübben kell.

Ha jól emlékszem a számokra, Coloradoban 8,3 körmölés évente, itthon 6 körül.

Most a meleg és szárazság miatt egy részénél én is elhúztam +2-3 hetet, mindnek töredezett, volt amelyiknek feljebb, mint a talp kívánta.

 

Hát igen. Szerintem is körmölni alapvetően nem terv szerint kellene, hanem szükség szerint. Az ember ránéz, és ha látja, hogy hoppá (=pédául töredezik a pata), akkor intézkedik.

 

Másrészt a 15-20 hét tényleg soknak tűnik, lehet, hogy valóban van valami probléma a pata növekedésével, és el tudom képzelni, hogy ami a pata lassú növekedését okozza az okozhatja a minőségének nem megfelelő voltát is. Alapvetően nem vagyok a kiegészítők híve, de van olyan eset, amikor indokolt lehet (csak hogy ne kanyarodjunk el teljesen a témától. :dev: )

(Megint másrészt az alig nő is csalós lehet egy nem nagyon dolgozó ló esetében, ahogy én is jártam egyébként, mert ha nem megy eleget a ló, akkor nem csak a patafal nem kopik, hanem a talp sem, és szépen ott marad rajta az is, aminek már le kéne jönnie amúgy, és normál esetben le is jön magától, és olyankor úgy néz ki, mintha a talphoz képest nem nőne a patafal, viszont valójában nem ahhoz kéne viszonyítani, hanem a talp "élő" részéhez - és törésileg esetleg ahhoz is viszonyít az állat, aztán jön a meglepetés.)



#1554 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 4. - 8:04

Én most egy ideje magam csinálom, jó sok utánaolvasás, oktatóvideók tanulmányozása után, egyszerűen azért, mert az egyébként jó kovács úgy akart meggyőzni a patkó szükségességéről, hogy mindig annyi talpat elszedett, hogy egy hétig sántított utána a ló. A minimális beavatkozást végzem, a talpról csak azt szedem el, ami feljön, rongyos, egyébként hagyom. Mindkét ló jól megvan így, Meglepi szépen mozog, Mulannak érzékeny a lába, de a patkókat rendszeresen elhagyta, (volt, hogy másnap már), szóval most a hőségszünet után meglátom, ha semmiképp nem megy, megpróbálkozom a patacipővel. A heti egy-két könnyű munka miatt nem szívesen patkoltatnám...

Idő. A patát is edzeni kéne, mint a szervezet összes többi részét. Ha nincs edzve, gyenge lesz. Ezt az edzés dolgot akadályozza meg nagy részben a patkó azzal, hogy elemeli a nyírt a talajtól és csökkenti a patamechanizmust, viszont emiatt van az is, hogy a patkó levétele önmagában nem elégséges, csak szükséges feltétel. Én lovam is az első hónapokban (évben?) eléggé rosszul viselte a murvás utat, kerültük is, amennyire lehetett. Nézegettem erősen a patacipőket, még vettem is, csak nem lett jó a méret. Most, három évvel később, néztem egyik nap, nem szedtem-e ezúttal kicsit túlságosan meg az első patáit, erre válaszul úgy vagdosta le a lábait a kemény talajra leszórt öt centis kövekre, hogy csak pillogtam. Szóval valószínűleg nem. :cool:

Vagy ott van az a ló, amelyik patkóval az aszfalton olyan érzékeny volt, hogy csak húzott róla lefelé, fél év múlva patkó nélkül meg a murván is elment. Patkolva semmi extra nem látszott a patáján, viszont ahogy lekerült a cucc, elkezdett kacsacsőrre emlékeztetni, volt benne egy nagyon durva törés, ami nagyon lassan nőtt lefelé, és legalább egy évig úgy nézett ki a ló lába, hogy atyaég. Viszont a korábbi állapottal ellentétben - működött. Ezért is gondolom, hogy nem az a lényeg, hogy egy pata kívülről hogyan néz ki (bár lehet belőle következtetni dolgokra), hanem az, hogy belül milyen, azt pedig tutira csak a ló tudja megmondani.



#1555 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 4. - 12:48

Itt sajnos az erdő-mező útjait építési törmelékkel, cserépzúzalékkal öntik le (a cserépgyár szemete), hogy a traktor meg a vadász terepjárója el tudjon menni rajta, a lovak számára meg szinte járhatatlan.....



#1556 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 11. - 11:13

Most, hogy kovácsot váltottunk, talán többször sikerül a körmölés. Az előzőt egy hétig kergettem telefonon, ahol kaptam a választ, hogy hív, ha ráér, egy hét várakozás... telefonálás... oké, hétvégén erre jár.... megint egy hét... stb. stb. Az utóbbi időben pedig hetente 3x hívtam, nem vette fel és vissza sem hívott, úgyhogy váltottunk. Igaz, ő is csúszott, de pár napot csak és jött lelkiismeretesen.



#1557 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 11. - 14:20

Nem is gondolná az ember mennyi minden múlik a kovácson. Mióta Monda nálunk van, egy helybéli kovács járt hozzánk. Megbíztam benne, környékünkön szinte mindenhová ő jár. Megjegyzem papíros kovács.

Kis lovunk patája terülni kezdett. Ezt azzal magyarázta, sokat megy puha talajon. Két hátsó lába szűrődött. El nem tudtuk találni mitől. A lovaskocsi megfékezésnél, megrogyott a hátulja.

Legutóbb úgy meg szedte a talpát, az érzékenységtől csak homokba tudott menni.

Egy kedves ismerősöm jött el hozzánk megnézni. Megállapította pacinknak nem volt sarka. Megbeszéltük két hetente jön a pata elején igazítani, hogy a súly ne csak a sarkán legyen. Ő is maga körmöli lovait, megtapasztalva környék beli kovácsok szakértelmét. Négy alkalommal jött mindig pontosan két hetente. És láss csodát, már a második alkalom után nem szűrődött és rogyott a lába. És olyan szépen beszabályozta a patát, már nem is terül. Most már négy hetente jön.



#1558 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 6. - 14:13

Kedves ismerősöm lelkes munkájának köszönhetően, további pozitív dolgokat fedeztünk fel Mondánál. :rockon:  Nagyon szép a pata formája. Nem kattog a lába ( futószáron néha lehetett hallani. És a far formája is kerekebb lett. Nem mondott hülyeséget, hogy az izomzat alakulásához köze van a patának. Vágtája is sokkal kényelmesebb.

Örök hálával tartozom neki :)


  • N.C. és fafaragó kedveli

#1559 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 6. - 18:04

Fotót esetleg tudsz felrakni?

Edited by Eva, 2015 november 6. - 18:05.


#1560 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 6. - 18:58

Keresek majd képet ahol látszik milyen volt, és készítek frisset milyen lett.

KAISER :ph34r:

 

 


Edited by Monda, 2015 november 6. - 19:01.

  • fafaragó kedvelte