Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Francia bulldog


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
49 válasz a témához

#1 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 8. - 21:36

Sziasztok! Remélem hogy ilyen fórum téma még nincs, ha esetleg lenne akkor úgyis törlik a témámat. :) Nekem egész életemben , vagyis inkább az utóbbi néhány évben minden vágyam egy felálló fülû , röfögõ francia kiskutya volt. Az esküvõm után már lehetett olyan kutyám amilyet szerettem volna, ezért ezer számra néztem a hirdetéseket mire megtaláltam jelenlegi társam Stich- et. Akkor még igen apró volt, nagy szemekkel és fülekkel nézett rám , mikor elhoztam a tenyésztõtõl. Azóta rájöttem, hogy ennél jobb fajta kutyát nem is választhattam volna. És hát két hét múlva megérkezik családunk új tagja is, Stich-né alias Cloe a fekete 8 hetes francia kislány. Már nagyon várjuk. :D Szóval remélem hogy sokan írnak majd ebbe a fórumba, azok akiknek családját kitölti egy ilyen kutyus ill. akik szeretnének vagy volt ilyen társuk már az életben. Jó fórumozást kívánok! :yeah:

#2 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 20:17

Helló! Nekem is van egy kislány kutyusom Lili!Én is régóta szerettem volna egy ilyen kutyus!És tavaly nov. vettem sajnos süket,de mi annál jobban szeretjük!Nagyon cuki azzal a feláló füleivel és a turcsi orrával meg amikor háton fekszik és úgy röfög!

#3 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 20:43

Sziasztok
Nekem is van három francia bulldogom ,anya és lányai :ang: A képeken a mami és az egyik lánya

Posted Image
Posted Image

#4 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 18. - 6:14

Nagyon szép kutyusok, tényleg nagyon formásak. Nagy gratulálok !
Maya09 azt hiszem egy süket kutyus sok mindent megfog neked hálálni, szép életet kívánok, és sok jó röfögös napot.
Az enyém is igen jó pofa, nagyon édesen tud nézni rám , fõleg ha kell neki valami. Én nem is gondoltam volna hogy a franciák ilyen játékosak, és okosak. Már várom a vasárnapot mert akkor hozzuk meg neki a kis szukát és nagyon kíváncsi vagyok mit fog hozzá szólni. Egyébként az enyém most 7 hónapos, meddig nõnek, fejlõdnek a franciák?
És kitõl vettétek a kutyusokat? Én az elsõt Borsosgyõrbõl hoztam , a szukát a Sztár Farádi kennelbõl hozom el, mind a kettõ nagyon jó tenyésztõ szerintem. Persze én Gyõr-Moson-Sopron megyei vagyok ezért próbáltam a közelbõl.
Ja és itt az én szõrgombócom:
http://gallery.site....e_fajta_060.jpg

#5 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 18. - 21:31

Én nem tenyésztõtöl vette!Egy fiatal nõtöl Editnek hívják és a mái napig tartjuk a kapcsolatot!Meg akarta tartani de nem lehetett és 5000 ft oda adta de csak akkor ha jó helyre kerül!Hát nálunk jó helye van nem akarom fényezni magunkat de imádom!Attól hogy süket egy imádni való kis rosszaság!!!Imádom most is az ágyban fekszik az én helyemen!!! hogy lehet képet felrakni????

Edited by Maya09, 2009 március 18. - 21:33.


#6 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 20. - 22:12

Képet úgy tudsz feltenni: belemész a hozzászólásba és a kis fás képre rámész, és ott betudsz linkelni képet. :D

#7 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 20:14

Csak nem tudom mit írjak a kép elérési utjához?

#8 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 10:47

Jobb egérgombbal katt a képre amit felszeretnél rakni ,ott a tulajdonságok ,cím -ott az elérési utja (a képnek az interneten kell lennie) Az én elsõ kutyám sem a tanyésztõtõl jött ,már 16 hónapos volt amikor hozzám került ,egy ismerõsünktõl . De most már három van ,és nemsokára ismét bõvül a család.

#9 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 11:48

Nálunk sem volt cél , hogy tenyésztõtõl vegyük, de itt a környéken nem igen vannak magánszemélyek akiknek néha van egy kiskutyájuk, bár sokat keresgéltem, de így jött össze.
Szombaton meghoztuk Chloe-t is , nagy volt az öröm, szerencsénkre nagyon jól kijön a két kutyus, együtt alszanak és játszanak, pedig hát Chloe kb akkora mint a kanunk feje. :D
http://gallery.site....-1/mona_178.jpg
http://gallery.site....-1/mona_246.jpg

#10 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 19:36

Valszeg most hétvégén megyek egy tenyészetben az állományt fotózni, majd hozok képeket :)

#11 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 24. - 15:30

Nem sikerül sajnos képet fel raknom!!! :( Olyan aranyos képet csináltam róla!!Most fürdettem meg mert mindíg tiszta kosz Lili van egy társa is egy bishon havanese kislány Sziszi!

Edited by Maya09, 2009 március 24. - 15:42.


#12 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 24. - 15:56

Előbb tedd fel a képet valahova a netre, pl. a képfeltöltés pont hura !

#13 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 24. - 15:59

Nem sikerül sajnos képet fel raknom!!! :(
Olyan aranyos képet csináltam róla!!Most fürdettem meg mert mindíg tiszta kosz Lili van egy társa is egy bishon havanese kislány Sziszi!


Képet úgy tudsz feltenni hogy elõször csinálj egy albumot mondjuk a gallery.site.hu-n vagy kep.tar.hu-n és oda töltsd fel a képeidet.Minden képhez lesz egy elérési címed azt másold a fás ikonhoz.
Hogy ne legyek off, Joss jól megnõtt a kiscsávó, a szuka meg...Az egyik barátnõm ölni tudna egy ilyen kis bestiáért!!

#14 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 25. - 12:25

:yeah: http://kep.tar.hu/maya09/

Edited by Maya09, 2009 március 25. - 12:57.


#15 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 26. - 6:51

Jaj, hát gyönyörû. Aranyszive milyen édesen néz. Nagyon gratulálok hozzá. :yeah:

#16 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 26. - 12:05

Õ lenne Lilike a mi ki süket kutyusunk és mellette Sziszike!Imádom mind a kettõt a kis rosszaságok!

#17 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 19. - 15:34

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#18 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 9. - 11:04

Hoztam nektek én is képet ,õk most 3 hetesek és összesen heten vannak :) ,és már nagyon rosszcsontok. :) Posted Image

#19 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 17:48

Tündériek, gyönyörûek ! Elfogadnék egyet, ha lehetne..

#20 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 24. - 19:57

Szépek a kiskutyák!! :yeah:

#21 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 27. - 20:34

sziasztok! Szeretnék egy kis bézs kan francia bulldogot. Hobbi kutyának tartanám, bár a kiállítás sem kizárt. Ha valaki tud kutyust, szóljon :) Köszönöm.

#22 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 28. - 20:19

Szia!

http://www.goldsierra.hu
Megbízható, kiváló vérvonalú, champion kutyákat tenyésztenek. Ha felkeresed õket személyesen, vagy e-mailen, mondd, hogy én (Alma) ajánlottam Õket. Ha benézel a weboldalamra, akkor a francia bulldog galériában szinte csak az õ kutyáikat láthatod, sok fotó fent van róluk.

Amúgy pont ma voltunk velük kirándulni, itt egy-két kép :)

Posted Image

Posted Image

Edited by Apple, 2009 június 28. - 20:22.


#23 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 28. - 20:23

Köszönöm szépen :)

#24 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 30. - 11:55

Köszönöm szépen :)


nem is könnyû az elképzelésnek megfelelõ kutyust találni, de nem adom fel :) Továbbra is várom az ötleteket.

#25 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 5. - 16:54

Mint már írtam, nagyon szeretnénk egy francia bulldogot, de hallottam olyan híreket, hogy beteges fajta, nem bírják a meleget, a hosszú sétákat stb... A ti kutyáitokra ez mennyire igaz ? Mit gondoltok errõl?

#26 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 5. - 20:57

Minden fajtának van (fajtaspecifikus) betegségre való hajlama, ha kutyát veszel és tisztában vagy ezekkel, valamint a fajta igényeivel, nem lesz gond. Persze ehhez egy egészséges kölyköt kell találnod, lehetõleg olyan tenyésztõtõl, aki jól ismeri a fajtát, és a tudását is átadja Neked. Pl. a bulldog tipusúaknál elõjöhetnek izületi gondok, a rövid arcorri rész miatt légzési nehézségek, a rövid szõrûeknél bõrproblémák, de ezek helyes táplálással elkerülhetõek. A francia bulldog egyébként egy nagyon értelmes, jópofa fajta. Én nem ezt a fajtát tenyésztem , de volt egy darabig. :)

#27 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 11:01

Minden fajtának van (fajtaspecifikus) betegségre való hajlama, ha kutyát veszel és tisztában vagy ezekkel, valamint a fajta igényeivel, nem lesz gond. Persze ehhez egy egészséges kölyköt kell találnod, lehetõleg olyan tenyésztõtõl, aki jól ismeri a fajtát, és a tudását is átadja Neked.
Pl. a bulldog tipusúaknál elõjöhetnek izületi gondok, a rövid arcorri rész miatt légzési nehézségek, a rövid szõrûeknél bõrproblémák, de ezek helyes táplálással elkerülhetõek.
A francia bulldog egyébként egy nagyon értelmes, jópofa fajta. Én nem ezt a fajtát tenyésztem , de volt egy darabig. :)


Ahhoz kétség nem fér, hogy nagyon szép, aranyos, jófej kutyus, ezzel nincs is semmi gond, csak nagyon sok a panasz :( de én akkor is nagyon szeretnék egyet, csak érdeklõdtem, hogy nektek mik a tapasztalataitok...

#28 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 11:28

Általában azoktól érkezik sok panasz, akik nem tudták vagy nem akarták tudni, mit vállaltak. Ha hozzám jönnek kutyát venni, az elsõ, amit elmondok, csupa rossz dolog, miért ne vegyenek kutyát. :gm: Ha ezt végighallgatja és átgondolja, akkor adok neki kutyát. (a biztonság kedvéért le is írom, hátha elfelejti...) Hidd el, nincs több panasz rá, mint bármilyen fajtára. Volt már kutyád? Neveltél már kiskutyát?

#29 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 11:55

Általában azoktól érkezik sok panasz, akik nem tudták vagy nem akarták tudni, mit vállaltak. Ha hozzám jönnek kutyát venni, az elsõ, amit elmondok, csupa rossz dolog, miért ne vegyenek kutyát. :gm:
Ha ezt végighallgatja és átgondolja, akkor adok neki kutyát. (a biztonság kedvéért le is írom, hátha elfelejti...)
Hidd el, nincs több panasz rá, mint bármilyen fajtára.
Volt már kutyád? Neveltél már kiskutyát?


Volt már kutyám, kiskutyaként került hozzám :) Õ egy német juhász volt..az elsõ 1-1,5 évben sûrûn jártunk doki nénihez.
Pedig õ egy saját kiskutya volt..nagyimék kutyája lett befedeztetve és tõlük kaptam egy kölyköt., vagyis biztos voltam benne, hogy jó helyrõl került hozzám.
"Hidd el, nincs több panasz rá, mint bármilyen fajtára." ez a mondatod egy kicsit megnyugtatott és el tudom képzelni, hogy azért tûnik úgy, hogy sok a panasz, mert fórumokon az ír, akinek baja van és nem tudja rá a gyógyírt...
Köszönöm ezt a pár sort, kicsit megnyugtatott.

#30 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 16:46

Mint már írtam, nagyon szeretnénk egy francia bulldogot, de hallottam olyan híreket, hogy beteges fajta, nem bírják a meleget, a hosszú sétákat stb...
A ti kutyáitokra ez mennyire igaz ?
Mit gondoltok errõl?


Aki Francia Buldogot akar, az ne számítson IQ bajnokra :D , eléggé butusok, viszont arany szívük mindezt kompenzálja :ang: .
A mi Ördögünk nagyon aranyos-kedves és játékos, soha semmi agressziót nem mutatott, igazi társ.
Nagyon érzékenyek a melegre - hidegre ( télen bent van a lakásban mert hideg van , nyáron azért mert meleg van :D )
Kissé necces ha pukizik (márpedig naggyon sokszor szoktak :dev: ) ilyenkor nem lehet megmaradni mellette. Vigyázni kell ha csontot adunk neki, az össze-vissza nõtt fogaival nehezen tudja elrágni ( már szedtem ki torkára akadt karajcsontot)

Összességében nagyon jó kutyus, igazi társ és nem utolsó sorban nagy bohóc :ang:

#31 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 18:40

mi egy kedvencet szeretnénk, arra tökéletes ez a fajta, azt hiszem :)

#32 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 20:42

Én nem vagyok tenyésztõ, fr.-em sincs, "csak" két tenyésztõ ismerõsöm, és elég sokat találkozom a kutyákkal. Ami negatív dolog lehet a többi kutyához képest: - nem igazán fogod tudni megtanítani neki az összes létezõ parancsszót. Az alapok talán menni fognak, de nem 2 perc alatt (ül, fekszik,stb...) , ahogy Encõanyuja is írta, nem IQ-fighterek, ellenben mindenrõl megvan a saját gondolatmenetük :D - nem fogsz vele több kilométeres, többnapos túrákat legyalogolni. Az egyik kutya elment a baráti kirándulásra a Mátrába, ott elmászkálgatott, de nem fog vizsla módjára össze-vissza rohangálni - a légzésgondokhoz szívproblémák társulhatnak, de a kettõ összefügg. Ha felturbózzák magukat, annyira felhergelõdhet, hogy egy gyengébb szívvel rendelkezõ kutyus bele is pusztulhat. EZÉRT kell kiváló tenéysztõtõl beszerezni a kutyust, akik ezekre végeznek szûréseket - a másik nagy rákfene az ízületi téma, de ez is kiküszöbölhetõ a jó számrazással Direkt csak a negatívokat írtam le a kedves-aranyos-ragaszkodó-társasági jelzõket nyilván ismered, hisz ezért szeretnél ilyen fajtát :) Nekem nem kéne, mint kutya, de amikor látogatóba megyünk a kennelbe, órákat el bírok velük játszani, és msot már rondának se tartom õket, mint az elején :D

#33 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 6:05

csak egészséges legyen, a tanításra meg majd több idõt fordítok ;) :yeah:

#34 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 15:30

Nekem is van egy 9 hónapos (süket) kislányom és most derült ki hogy bolha allergiája van (sajna a szomszéd kutyája átszökött)!De semmi pénzért nem cserélném le másik kutyára!Egy nagy bohóc! 2 kisgyerekem van ithon és állandóan húzzák nyúzzák õ meg tûri!A mi Lilink nagyon szeret sétálni igaz egy kis pihenõt tartunk de nagyon szert!Én meg vagyok elégedve ezzel a fajtával!Igaz én nem vagyok tenyésztõ és nem is akarok az lenni!!!!

#35 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 21:35

Pottock, bézs-foltos kan nem érdekel?

#36 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 8. - 16:49

Képzeljétek..elhatároztam, hogy veszek egy csivavát...körbenéztem mindenhol, nincs kölyök...hihetetlen :(
Persze, azért válogatok, mert nem mind1, hogy milyen színû, de akkor is..
Ha valaki tud kölyök csivavát, szóljon :)

Köszönöm

Ezt most olvastam. Megáltozott igények? :)

#37 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 8. - 21:57

Tegnap elhoztam egy tenyésztõtõl egy kan kutyust ingyen mert meg akart tõle szabadúlni!Nagyon aranyos 2 évesnek mondja de szerintem 3-4 éves!Szegény szerintem alig várta hogy arról a helyrõl elmeneküljön!Igaz van 3 kutyusom de fájt a szívem otthagyni!Büdös és koszos volt a legyek ki csípték a fülét és a farkát!Ma már nagyon jól van!Kiderült,hogy egy imádni való bohóc!És nagyon szeret labdázni és sétálni és ha simogatják amiben eddig nem volt része!Õ egy angol és francia buldog keverék de inkább a franciára hasonlít!A fülei lógnak és nem állnak!!Nagyon aranyos egy kutyus!

#38 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 27. - 9:26

sziasztok!

Szeretnék egy kis bézs kan francia bulldogot.
Hobbi kutyának tartanám, bár a kiállítás sem kizárt.
Ha valaki tud kutyust, szóljon :)

Köszönöm.


Törölhetõ.

#39 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 13. - 7:32

Hova lettek a francia buldog kedvelõi??Mindenki eltûnt!! :(

#40 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 20. - 17:07

Sziasztok!! Mi most gyarapodtunk egy kis kannal :) Nagyon kis édes, a gyerekekért nagyon odavan, szinte minden pillanatát velük tölti. Összevissza szaladgál, jön a játékával és szinte könyörög, hogy játszunk vele. csupán pár napja van nálunk, de már most nyugodt szívvel elengedem magam mellet séta közben hiszen nagyon ragaszkodó. esküszöm nem gondoltam volna. nem bántuk meg, hogy elhoztuk :) Képet majd hamarosan rakok fel :)