Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ki ismeri a Border Colliet?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
317 válasz a témához

#1 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 16:40

Aki ismeri ez a kutya fajtát vagy szeretné meg ismerni az irjon!!!!!!! Posted Image [ Augusztus 28, 2004, 20:59: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 17:01

én ismerem és imádom a border colli-t. bár nekem vizslum van, de eszméletlen okos és oan szééép kutyafajtának tartom! [url="http://"http://www.angus.at/images/colly-1.jpg"]itt[/url] találtam is egyet. szóval nagyon okos és tetszik hogy akkorákat ugrálnak. szóval Posted Image

#3 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 19:02

Én ismerem.Az egyik leginteligensebb kutyafajta.De nem az ugrálásban a fõ ász,inkább a veleszületett ösztönös terelésben.Ahogyan a birkákat tereli.Nagyon is szeretnék egyszer egy ilyen kutyát,csak sajnos hiányzik a 150ezer pénz hozzá Posted Image

#4 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 19:29

én valószínüleg kapok egyet.Találtam egy közeli tenyésztõt olcsón tud kutyust.Nekem most spánielem van és ötven centit ugrik! :D

#5 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 22:29

Aki bordert vesz, az készüljön fel rá, hogy a nyugodalmas életnek vége. Komolyan. Tudom hogy szép, meg intelligens, de nincs szomorúbb látvány egy elhanyagolt bodrinál. Mert ezek munkakutyák. De korántsem olyan kéz kell hozzájuk, mint egy malinois-hoz, németjuhászhoz, rotihoz, vagy dobihoz! Érzékenyek. Sajnos az agility miatt sok olyan ember is vesz bordert, akihez sokkal inkább passzolna egy bernáthegyi... (Sokan beleesnek abba a csapdába, hogyha az elsõ agilitys kutyájukkal nem sikeresek, vesznek egy border collie-t, aztán csodálkoznak, hogy a kutya szétrág mindent, és szenved, mert nem foglalkoznak vele eleget, vagy egyszerûen a pályán nem tudnak vele mit kezdeni, mert "túlpörög") Egy bordernek nem elég egy nagy kert (tökmindegy mekkora, lehet több hektár is), naponta intenzíven dolgozni kell vele. De megéri, ha valaki komolyan akarja csinálni, mert csodálatosak. ;)

#6 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 22:30

150 ezerért már külföldrõl hozhatsz egy csúcsszuper munkavonalú bordert! Ha itthon körülnézel, szerintem feleannyiért fogsz találni. ;)

#7 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 28. - 19:28

Nood Lee!Külföldön euróbanban mérik a kutyákat.Egy gyenge minõségü minden sarkon fellelhetõ kutya ára,indúl 500eurónál.De,nem kételkedek biztos lehet olcsobban is kapni.Csak az a baj,elég kevés van még kis hazánkban belõlük.Mondhatni,hazánkban igen ritka fajta.Nem baj,megérem még azt a napot hogy legyen egy ilyen kutyám.

#8 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 30. - 0:19

A 150 ezer tényleg kevésnek hangzik így utólag, de az 500 euro már kicsit durva. Ismerõsöm most hozott egy hiper-szuper kutyát Franciaországból, az agilitys "csúcsok csúcsából", a 2x-es világbajnok kantól, majd megérdeklõdöm, mennyiért vette. 500-nál kevesebbért, ebben biztos vagyok. Persze nem kiállítási minõség, de munkában nagyon ott van.

#9 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 30. - 17:30

Kérdezd meg légyszíves!Tényleg érdekel!Sajnos,manapság sok fajtánál elmentek a kiállítási minõségre.Én jobban szeretem azt ha munkában tud teljesíteni egy kutya.Volt egy film a Borderekrõl,hát lenyûgözõ volt.A tereõ ösztönükrõl szólt,és arrol hogyan választják ki a kiskutyákat munkára.

#10 Bölénybika

Bölénybika

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 8:26

Kedves Mimi!Akárhogy is számolom 500€ az 125000 Ft!!! Tehát olcsóbb mint 150000. Aztán itthon nagyon jó tenyésztök 50 és 80ezer Ft. körül adják Öket! A vételár viszont nem garancia a kutya munkaképességére, a kutyával Neked kell dolgoznod! Attól lesz jó! A Border Collit csak olyan ember vegyen aki napi 3-4 órát tudja foglalkoztatni! Ellenkezö esetben a Border az idegeidre fog menni, mert megtalálja azt amivel Ö elszórakoztatja magát!Bölénybika- egy dolgozó(Birka és lovak)Border büszke tulajdonosa

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 8:37

Nood Lee-nak igaza van!Külföldön sok border kerül menhelyre, mert a gazdája ráunt a pörgõsségére.Sajna már itthon is láttam menhelyen bordert.Nem való bárkinek!!!Csak nagyon elkötelezett sportkutyásnak!Aki naponta többször tud igazodni a mozgásigényéhez, tanításához és nem hetente megy agility edzésre (ha azt akar vele).

#12 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 12:19

Bölénybika! Bocsi!Én az árral kapcsolatban az infót 3-4 évvel ezelötrõl tudom.Azóta talán már több kutya van idehaza.A külföldi árakról meg inkább ne is vitatkozzunk,beszéljünk.Hiszen ha ott olcsobb lenne,nem innem vinnék ki a kutyákat.(a nyugati országokra gondolok)De õszintén én még 80ezret sem adnék kutyáért,hiába az egyik kedvenc fajtám.Valahogy mindig hozzám csapódik egy-két kutya,akik talán jobban igénylik a törõdést,hányattatott sorsuk miatt.És véleményem szerint,a napi 3-4 óra foglalkozás minden kutyára vonatkozik,fajtától függetlenûl!!Aki reggel elmegy otthonról és este haza megy(egy lakótelepi lakásba)az ne igen tartson még 1kg-os kutyát sem!Mert egy zsebkutyának is épp annyira szüksége van a törõdéssre!

#13 Bölénybika

Bölénybika

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 15:40

Mimi! Megvan bocsájtva!Amugy tudom hogy mit beszélek és én a mát nem a négy évvel ezelöttet írtam!Border Collit hidd el hogy 300-400€ ig kapsz! Ha kell küldök címet!De !3-4 óra foglalkozás alatt is más mást értünk! Nekem az hogy megetetem ,játszok vele stb az nem ugyan az az a napi 1x1. Foglalkozni egy kutyával anyit jelent nekem hogy foglalkoztatni, tanítani! Talán most egyértelmübb lettem!Másik meg hogy ki mennyit ad a kutyáért az magánügy. --Nagyon is szeretnék egyszer egy ilyen kutyát,csak sajnos hiányzik a 150ezer pénz hozzá -ezt Te írtad!!!Bölénybika ;)

#14 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 17:32

Igen szeretnék egyszer egy ilyen kutyát,mert mind kinézetre,de fõként viselkedésre szimpatikus a fajta.Már nagyon rég óta.De valójában ezt eddig egyedûl te írtad mennyi törõdést foglalkozást igényel!Ezt sajnos a szakkönyvek elfelejtik megemlíteni.És ezek után,bizony elgondolkodtam rajta ha úgy adódna tudnám-e vállalni?Hiába tudom hozni magammal a kutyát dolgozni,ez nem elég egy hasonló habitusu kutyának.A foglalkozásban részint egyet értünk.Nem keverem össze én sem az etetést,játékot sétát,a komoly foglalkoztatással.Épp ezért van nekem jelenleg olyam kutyám ami nem igényel ennyi foglalkoztatást.De azért az én kutyám is okos ám! Legalább is lóhátról behívható,ültethetõ,..stb.Igen és elhiszem hogy kapni már olcsobban,mert végre valaki tapasztalatból is hozzá tudott szólni a fejtához,nem csak hallomásból.Azért légyszives,esetleg mesélj valamit a kutyáról,viselkedés,jellem,egy két csinytevés,..stb.Biztos másokat is érdekelne!

#15 Bölénybika

Bölénybika

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 21. - 16:18

Kedves Mimi!Nem vagyok beszédes ember, hát nem nagyon tudok mesélni. A kutyám akit én Cicának neveztem el az bizony egy érdekes jószág! Hogy cipök halmaza kellett hogy a játékkedvét csítítsa az még elmegy, de hogy a Belga óriás nyulaimat is tudja terelni, de ami a legszebb tudja melyik melyik katrocba való ez azért nem semmi igaz?Bírkáról ne beszéljünk, mert az Neki rutin munka! Lóval már óvatosabb de a szarvasmarhákat azokat nagyon kedveli. Néha csüng a farkukon és húzatja magát, de a rugás elött mindig elereszti öket!

#16 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 12:02

SZiasztok!Itt van pár kép border collie-ról.Õ az én kutyám, a neve NOFRETITÉ.http://www.kep.tar.hu/encike91/Nofika.A kutyám, Border collie. -cím alatt van.

#17 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 11:27

Sziasztok!Eléggé ellaposodott ez a téma és ezért gondoltam kicsit fel kéne rázni.Vannak még itt olyanok akiknek border collie kutyájuk van?Nekem igen. Szerencsére pár honapja volt lehetõségem rá hogy kapjak egy ilyet. Ime néhány kép róla:http://www.kep.tar.h.../50238317?o=0#2

#18 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 15:15

csajszika13!Igen nekem :D képek itt! képek

Edited by Topy Baba, 2006 május 19. - 15:17.


#19 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 13:39

Nagyon édes!Irjál kicsit bövebben rola.Ki a papája?Hátha rokon.És mennyi idõs?Kiállításra jársz vele?Vagy terelni, agility?

#20 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 24. - 14:58

Nagyon édes!Irjál kicsit bövebben rola.Ki a papája?Hátha rokon.És mennyi idõs?Kiállításra jársz vele?Vagy terelni, agility?

Hozzászólás megtekintése

Csajszika13!Te valamit tudhatsz! :dev: èn kemény pénzt fizettem a tesóiért! :mad: :) Tényleg szép a "tesó" :)

#21 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 7:21

Mi az hogy valamit tudhatok?Ezt mire érted. Bár ha egyetemre hajlandoak voltak felvenni, bár nem tudom hogyan, akkor lehet benne valami. :D Csak azért került hozzám, mert nem tudta eladni és két kant nem akart. Ja! És szerencsémre pont rám gondolt. Utolag is köszi neki!!! :) :kir:

#22 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 25. - 8:16

Mi az hogy valamit tudhatok?Ezt mire érted. Bár ha egyetemre hajlandoak voltak felvenni, bár nem tudom hogyan, akkor lehet benne valami. :D Csak azért került hozzám, mert nem tudta eladni és két kant nem akart. Ja! És szerencsémre pont rám gondolt. Utolag is köszi neki!!! :)  :kir:

Hozzászólás megtekintése

És így a jó! :)

#23 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 9:31

a neve Flower of Old Hill Zéna anyuja Flower of Old hill Daisy apuja: Borderframe Mystic Liason Kiállítás ra jáogatunk vagyis most miskolc lesz az elsõ:) utána megyünk sokhelyre szeretnék terelni is és agility-re is akarok menni..

Edited by Topy Baba, 2006 május 25. - 9:43.


#24 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 10:09

Gondoltam hogy Liason az apuci, mert nagyon hasonlít rá :) Õ nagyon jól örökít, nekünk is Õ az apuka. Azt nem tudom, hogy tudod-e, Liason Ausztráliábol lett behozva, és Papp Judit a tulajdonosa. A mi Nofikánk az Õ elsõ m.o.-i almából való.

#25 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 10:46

Igen tudom ismerem õket :)

#26 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 25. - 10:49

Gondoltam hogy Liason az apuci, mert nagyon hasonlít rá :)  Õ nagyon jól örökít, nekünk is Õ az apuka. Azt nem tudom, hogy tudod-e, Liason Ausztráliábol lett behozva, és Papp Judit a tulajdonosa. A mi Nofikánk az Õ elsõ m.o.-i almából való.

Hozzászólás megtekintése

Csajszika és az enyémnek is Ö az Apukája :) Lassan de biztosan az gondolom hogy Ö mindenki apukája :D

#27 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 11:02

Gondoltam hogy Liason az apuci, mert nagyon hasonlít rá :)  Õ nagyon jól örökít, nekünk is Õ az apuka. Azt nem tudom, hogy tudod-e, Liason Ausztráliábol lett behozva, és Papp Judit a tulajdonosa. A mi Nofikánk az Õ elsõ m.o.-i almából való.

Hozzászólás megtekintése

Csajszika és az enyémnek is Ö az Apukája :) Lassan de biztosan az gondolom hogy Ö mindenki apukája :D

Hozzászólás megtekintése

Háááát, az a helyzet, mivel teljesen új vérvonal, mindenki vele akar fedeztetni. :yeah: Liason nagyon típusos kan, szerintem jót tett a hazai bordereseknek egy kis vérfrissítés.

#28 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 14:08

Szombaton voltunk kiállításon ott volt Liason is. Õ lett a fajta gyõztes. Zéna HPJ-t kapott és a bíró gondolkozott hogy Zéna legyen-e a fajtagyõztes de aztán azt mondta hogy még bizonytalan a mozgása kicsit oldalaz, de gyakoroljunk sokat és akkor tökéletes lesz! És ezért Liason kapta :) de nem baj így is nagyon nagyon büszke vagyok Zénára! :kocc:

Edited by Topy Baba, 2006 június 5. - 14:08.


#29 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 5. - 14:10

Szombaton voltunk kiállításon ott volt Liason is. Õ lett a fajta gyõztes. Zéna HPJ-t kapott és a bíró gondolkozott hogy Zéna legyen-e a fajtagyõztes de aztán azt mondta hogy még bizonytalan a mozgása kicsit oldalaz, de gyakoroljunk sokat és akkor tökéletes lesz! És ezért Liason kapta :) de nem baj így is nagyon nagyon büszke vagyok Zénára! :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Jaj de jÓ ilyen nagy sikerek a "csaádban" :kocc:

#30 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 16:19

Ti jártok kiállításra? :)

#31 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 18:33

Nem tudom kameleon akarja e vinni a kutyiját kiállításra,de én sajna nem tudom. Ödön nem stendert.Tehát kizárnák. Sok a fehér,meg kék a szeme.De nekem igy tetszik.És sokkal jobb hogy irto okos.:)Remélem Kameleon azért elviszi legalább 1 kiállításra.

#32 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 19:00

Láttam a képeket tényleg nagyon szép :) Terelni jársz vele? vagy agility-re? :)

#33 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 12. - 6:55

Még sajna egyikre sem.Most itthon tanulunk mindenféle jó dolgot.Föleg engedelmességit és trükköket.De mindennek eljön az ideje.

#34 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 24. - 10:48

Nagyon kihalt ez a topic... megyünk a szolnoki CAC-ra 9-én. Valaki jönn kutyával? vagy kutya nélkül, csak úgy szétnézni?itt egy kép Zénámról:Szilvásvárad elõtt a víztárolónál :D Mostanába járunk a tópartra és néhanéha úszik is egy kicsit, de álltalába csak áll a vízba ami a hasáig ér és nezelõdik :)

#35 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 24. - 11:09

Nagyon kihalt ez a topic... megyünk a szolnoki CAC-ra 9-én. Valaki jönn kutyával? vagy kutya nélkül, csak úgy szétnézni?itt egy kép Zénámról:Szilvásvárad elõtt a víztárolónál :D Mostanába járunk a tópartra és néhanéha úszik is egy kicsit, de álltalába csak áll a vízba ami a hasáig ér és nezelõdik :)

Hozzászólás megtekintése

Kölyköt vennék az enyém mellé!

#36 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 24. - 11:14

Nagyon kihalt ez a topic... megyünk a szolnoki CAC-ra 9-én. Valaki jönn kutyával? vagy kutya nélkül, csak úgy szétnézni?itt egy kép Zénámról:Szilvásvárad elõtt a víztárolónál :D Mostanába járunk a tópartra és néhanéha úszik is egy kicsit, de álltalába csak áll a vízba ami a hasáig ér és nezelõdik :)

Hozzászólás megtekintése

Kölyköt vennék az enyém mellé!

Hozzászólás megtekintése

Nekünk jövõre lesznek :D de gondolom most szeretnél :) szóval akkor Te ott leszel? :)

#37 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 11:32

Pénteken Zénával terelni voltunk :D :D :D Posted ImagePosted ImageA szép fehér lábai.. :kir: Posted Imageés a nagy pihenõ, terelés és fürdés után:Posted Image

#38 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 13:14

Ide már senki sem ír?Borderesek hova tüntetek? :confused:

#39 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 24. - 19:22

Én még itt vagyok. Nagyon ellaposodott ez a téma. Kevés a lovas-borderos ember. :D

#40 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 24. - 19:29

Na ja ezaz..De azért kevesen is lehetne sokat beszélni ;) Hogy vannak a borderek mostanába? :D

Edited by Topy Baba, 2006 október 24. - 19:32.