Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#161 Guest_mzperiksz_*

Guest_mzperiksz_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 22. - 20:42

Sziasztok! Most fedeztem fel ezt a topikot és nagyon hasznosnak tartom, sok tanulságosat olvastam benne. Én célzottan szeretném elkezdeni a herbás kezelést. Konkrétan csûdsömör kezelésére szeretnék valamilyen jó megoldást találni. Külsõleg ill. belsõleg mivel érdemes próbálkozni? Pl. aloe vera-t javasolta az állatorvos kenegetésre. Ezen kívül mik vannak még bõrregeneráló, -nyugtató, -fertõtlenítõ hatásúak? Elõre is köszönöm a segítséget :)

#162 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 15. - 10:49

Hali! Én hallottam öreg paraszt bácsitól,hogy a hagyományos disznózsír is használ,én kipróbáltam,és sikerült,fura,de azt mondják,hogy leszárítja a csûdrõl a beteg részt,persze,ha nagyon sömörös,akkor egy szuri a dokitól,és kb egy évig tünetmentes! Azoknál a lovaknál jó a zsír,amelyiknek nincs sok bokaszõre. ;)

#163 Guest_mzperiksz_*

Guest_mzperiksz_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 29. - 22:12

Hali!

Én hallottam öreg paraszt bácsitól,hogy a hagyományos disznózsír is használ,én kipróbáltam,és sikerült,fura,de azt mondják,hogy leszárítja a csûdrõl a beteg részt,persze,ha nagyon sömörös,akkor egy szuri a dokitól,és kb egy évig tünetmentes!
Azoknál a lovaknál jó a zsír,amelyiknek nincs sok bokaszõre. ;)

A zsírt még nem próbáltam, eszmbe nem jutott volna :D Szerencsére most elmúlt, de olyan könnyen visszatér, és mindig csak ugyanarra a lábára. Pedig igyekszem szárazon tartani, figyelni és mégis idõrõl-idõre kibabrál velem. Doki is volt, szuri is, kencefice, szépen helyre jött. Ápolást abbahagytam. Rövid idõ múlva pár napig nem tudtam kimenni és kiújult.

#164

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 10. - 22:39

Sziasztok!
Egy számomra fontos kérdésem lenne a tudorokhoz. :) Nem találtam itt még erről a növényről igazán említést, bár csak egy gyors keresésre futotta az időmből...
Szóval, a legelőnkön nagy csomókban "tenyészik" a kaszanyűg-bükköny nevezetű növénység.
Utánakerestem a neten, azt írják, enyhén mérgező, illetve a pointerneten van egy lista a legelőn előforduló mérgező növényekről, a bükköny ott is szerepel (csak így magában, de az egyik hozzá csatolt képen ez az alfaj látható).
Ehhez képest a lovaink kétpofára zabálják, ha találnak - és szerencsére eddig nem lett tőle bajuk (túlontúl nagy mennyiséget nem ettek, de előfordult, h egész kiterjedt "szigetet" lelegeltek egyben).
A kérdésem az lenne, hogy mit tegyünk a bükkönnyel? Ehetik, nem ehetik? Irtsuk ki még az írmagját is a környékről? És esetleg mit figyeljünk a lovakon, ha mérgezés-esélyes a dolog (hétvégén volt alkalmuk rá utoljára, hogy hozzáférjenek, azóta nem, és semmi furcsaságot nem tapasztaltunk)?.. Pluszban, vemhes kancákkal mi a helyzet?

Edited by Dé, 2008 június 10. - 22:39.


#165 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 14. - 7:45

Szia Dé, a kaszanyûg bükkönyrõl elõször "csak" tapasztalataim: az egyik lovunk évek óta erre a növényre specializálta magát. az új legelõre engedéskor ezzel kezd, és ha elfogytak a "szigetek", onnan jöhet a fûevés. Eddig semmi baja nem volt még tõle. Egyébként angol telivér jellegû a ló, tehát elvileg még érzékenyebb is lehetne rá, de nem az. Bokori szerint a magban van vicianin, amibõl kéksav keletkezhet. Elvileg ezt a hatóanyagot a zöld részek is tartalmazzák, de korábbi irodalmi hivatkozásokkal ellentétben a Bokoriék által beállított kísérletben nem tapasztaltak mérgezést még napi 5-6 kg-nyi mag etetése esetén sem. (súlygyarapodást ellenben igen). A kísérleti lovak még az etetési idõszakot követõ két hónapban sem mutattak mérgezési tüneteket. Mócsy 1959-ben gégebénulásra és májelfajulásra utalt, több heti vagy hónapi nagy mennyiségû(nem írja, de gondolom a növény, és nem a mag) etetést követõen. Üdv, Zsófi

#166

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 16. - 7:16

Zsófi, köszönöm szépen a megerõsítést. :) Akiket még errõl megkérdeztem, szintén hasonló tapasztalatokról számoltak be (vagyis semmirõl :D), úgyhogy most már abszolúte meg vagyok nyugtatva. :) Köszönöm a válaszod!

#167 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 30. - 21:17

Mit tudtok a körömvirágról,tényleg jó sömör kezelésére? :huh:

#168 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 3. - 7:04

Mit tudtok a körömvirágról,tényleg jó sömör kezelésére? :huh:


Én házi keverésû körömvirágkrémmel próbáltam kezelni a csüdsömört, de nem igazán használt. Inkább felületi bõrsérülésekre (legyek kirágják, leveri a csípõjét, stb.) jó, arra viszont nagyon.
Nem akarom elkiabálni, de mintha a betadinos vizes ledörzsölés + neogranormon párosítástól javulna a sömöre.

#169 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 3. - 8:11

Tegnap az állatorvos azt a javaslatot tette hogy inhaláltatni kell az egyik lovunkat. Tavaszról maradt az egyik orr üregébe valami lerakódás, ami nagyon makacsul ragaszkodik a jelenlegi helyéhez. Diapulmon ampulla beszerzését javasolta vagy gyógynövény illó olajokat. Mit javasoltok illóolajba az eukaliptuszon kívül és hol érdemes beszerezni.

#170 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 3. - 8:45

Én házi keverésû körömvirágkrémmel próbáltam kezelni a csüdsömört, de nem igazán használt. Inkább felületi bõrsérülésekre (legyek kirágják, leveri a csípõjét, stb.) jó, arra viszont nagyon.
Nem akarom elkiabálni, de mintha a betadinos vizes ledörzsölés + neogranormon párosítástól javulna a sömöre.


Mi is hasonlót csináltunk anno. Vazelin vastagon,rá géz és istállófásli,hogy puhuljon. Ez egy napig,utána lemostuk és leszedegettük a felphuhult sebeket.Aztán ezt bekentük valami zsíros kenõccsel (a nevére nem emlékszem.) Tök jól gyógyult tõle.

#171 Guest_vezer_*

Guest_vezer_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 23. - 10:55

Tegnap az állatorvos azt a javaslatot tette hogy inhaláltatni kell az egyik lovunkat.
Tavaszról maradt az egyik orr üregébe valami lerakódás, ami nagyon makacsul ragaszkodik a jelenlegi helyéhez.
Diapulmon ampulla beszerzését javasolta vagy gyógynövény illó olajokat.

Mit javasoltok illóolajba az eukaliptuszon kívül és hol érdemes beszerezni.


Nekünk is volt ilyenünk,mi még tettünk bele sima konyhai sot,kamillavirágot és ezzel naponta 3-szor aztán egy hét alatt renbe jött a lovacskánk :)

#172 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 23. - 13:28

Nekünk is volt ilyenünk,mi még tettünk bele sima konyhai sot,kamillavirágot és ezzel naponta 3-szor aztán egy hét alatt renbe jött a lovacskánk :)

Hogyan inhaláltátok a lovat, az enyémet is kellene.

#173 Guest_vezer_*

Guest_vezer_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 23. - 15:33

Hát igen érdekes bolt!Ketten a párommal,forraltam kb:2liter vizet,beleöntöttük egy müanyag kannába,aztán jo vastag frottirtörölközövel körbetekertük akannát már az oldalátol kezdve,hogy a tetejét is tudjuk letakarni,és oda maradjon több törölközö.Aztán a lovacskára kötöfék,és a lo fejét fogva a kannát a szája alá,a törcsi ami a kanna tetején van ,ahol többet hagytunk, azt az orrán a kötöfékre tekertük,az állánál meg körbefogtuk.Igy sehol sem tudott bejutni a levegö.Két emberrel biztonságos,de egypár nap után már egyedül is megy,mert érzi hogy jo neki és hagyja.Na jo lova is válogatja.Remélem értelmesen irtam le,nem nagyon vagyok a helyzet magaslatán :)

#174 szabivandor

szabivandor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 13:37

Sziasztok! Igazából nem tudom hogy tudtok -e segíteni , nem nagyon találtam megfelelõbb topicot... A pacim ha kimegyünk terepre, és ügetünk, vagy vágtázunk nyöszörög :eek: , de nem mindig, olyan mintha beszorulna neki a levegõ és szépen lassan engedi ki... A furcsa tényleg az egészben, hogy nem mindig!! Nem köhög, még prüszköllni sem szoktam hallani, eszik, iszik rendesen , gondoltam talán neki is lehet valami lerakódása, amit esetleg ilyen inhallálással fel lehetne oldani! Ezt az illóolajos kúrákat lehet állatorvos nélkül is alakmazni, vagy kell a felügyelete hozzá,és szoptatós kancánál lehet alkalmazni? Néha "kakálás" közben is nyöszörög,de nem mindig, talán azért mert most kezdtem el újra jobban munkába fogni és ellustultak a belei, tüdeje? Lehetséges ez?Volt már valakinek hasonló tapasztalata? köszönöm segítségeteket!

#175 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:32

Ezt az inhalálást megteheted vemhes kancánál és doki nélkül is.Nincs benn semmi extra-konyha so,kamilla,eukaliptusz olaj,ja meg forro viz. :)

#176 szabivandor

szabivandor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 13:16

ok, ki fogom probálni, és sztem alkalmazni fogom meghatározott idõközönként, biztos jótékony hatása lesz! A jó hí viszont hogy, mivel egyre sûrûbben járunk ki vele most már terepre, alig nyöszörgött már vágtánál, remélem ez így is marad :) Tudnál mondani egy bevált, vagy lehetséges arányt, mibõl mennyit? Köszönöm :ang:

#177 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 14:24

ok, ki fogom probálni, és sztem alkalmazni fogom meghatározott idõközönként, biztos jótékony hatása lesz!
A jó hí viszont hogy, mivel egyre sûrûbben járunk ki vele most már terepre, alig nyöszörgött már vágtánál, remélem ez így is marad :)
Tudnál mondani egy bevált, vagy lehetséges arányt, mibõl mennyit?

Köszönöm :ang:


4liter forro viz,egy marék konyhaso.kamilla 250g-os zacskonak a felét szoktam az eukaliptuszolajbol meg annyi cseppet ahány lityi a viz itt 4csepp.Az olaj nagyon erös én nem szoktam többet tenni bele.Szerintem elég ha van a tüdejébe valami ez kihozza biztos. :)

#178 szabivandor

szabivandor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 9:39

Köszönöm hogy leírtad a hozzávalókat... Ezt a mûveletet meddig csináltátok? Mi az az idõ, amit 1 paci bír inhalálással?

#179 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 10:30

Köszönöm hogy leírtad a hozzávalókat...
Ezt a mûveletet meddig csináltátok? Mi az az idõ, amit 1 paci bír inhalálással?

Mi addig csináltuk amig meleg volt a viz,de szerintem egy olyan10-15perc mikor kihult a viz a miénk mindig kiette a kamillát belöle vagy ha ugy érted akkor mindig 1hetes kurák.Reggel karám elött,este vacsi után. :)

#180 szabivandor

szabivandor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 11:30

Mindkettõre gondoltam :D Köszönöm, sztem a hét végén ki is probázom :dev: Már kiváncsi vagyok mit talál ki a drágám ellene... :gm:

#181 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 11:33

Mindkettõre gondoltam :D
Köszönöm, sztem a hét végén ki is probázom :dev:
Már kiváncsi vagyok mit talál ki a drágám ellene... :gm:


Arra vigyázz hogy a forro vizbe,nehogy beledugja az orrát,mert kiváncsi hogy mi az,meg a kamilla vonzani fogja.Ezért szoktuk mi ketten csinélni 1-2napig utánna már tudni fogja.Sok sikert :)

#182 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 25. - 9:43

Nem a lábproblémásba írok, mert szerintem ez valaminek a tünete, nem láb-baj: Belmondo két hátsó csánkja tegnap reggelre beszûrõdött. Hívtam a dokit, délután tudott kijönni, nézegette, nyomogatta, hümmögött, konkrét diagnózist nem mondott. Javasolta, elsõre adjak neki kevesebb zabot, aztán meglátjuk, mit csinál a ló. A lovak mindennapjai azonosan telnek. Takarmányváltás annyi volt, hogy elkezdett hullani az alma/körte/szilva, azt szedegetik éjjel-nappal. Illetve - mivel lassan újra itt a fogreszelés ideje, Belmo elkezdett tátogatni, amikor a vacsora áztatott kukoricáját ette, és el is szórta nagy részét, így egyelõre kiiktattam a kukoricát és este is zabot kap. Azaz most napi 2*2 litert. Lehet, hogy kicsit sok neki a fehérje? Vagy mi lehet a lábdagadás oka? Nem vészes, sõt, tegnap napközben többször is ránéztem, hogy hátha csak képzelõdök, mert éppen csak kicsit jobban lekerekedtek a csánkízület szögletei, meg egy leheletnyivel mintha melegebb lenne a két hátulja, mint a két eleje. Maláj lábait is megfogdostam, ellenõrzés gyanánt. A csánk alatt már nem látni a duzzanatot, a csüdízületek normálisnak tûnnek. Olyan, mint amikor az embernek egy nehéz nap után bedagad a bokája. Mi lehet ez? Adjak neki csalánetát, vízhajtani? :D Üdv: Zebrabara

#183 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 25. - 10:43

Ha mozog karámba akkor sem apad le?

#184 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 25. - 12:35

Ha mozog karámba akkor sem apad le?


Éjjel-nappal kint van - jelenleg egy fél hektáron mozog-sétál folyamatosan.

#185 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 21:53

:)

Amit mi adtunk az szárított gyömbér volt.
Napi kb.1 púpos evõkanál az abrakhoz keverve, kúraszerûen kapta, kapja.
Itthon fûszerként kapható kis csomagban láttam szárítottat de azt nem adnám a lovamnak mert nem biztos, hogy 100% natural termék. HA veszel friss gyömbért úgy tudod elkészíteni,hogy vékonyra felszeleteled(meghámozni nem kell a héja alatt vannak a legértékesebb részek de azért én megmosom jó alaposan a kis gyökérrészeket) vagy kiskockára felvágod és egy vászon ruhára kiterítve szobahõmérsékleten megszárad utána már kávédarálon meg lehet darálni. Frissen is lehet adni szerintem (úgy biztos hogy minden hatóanyag benne marad) sajtreszelõn közvetlenül az abrakba belereszelhetõ.
Egyébként mi almaecettel együtt adjuk az abrakhoz Kb.napi1/4dl ami szintén nagyon jó és szeretik is.
Almaecetrõl egy kis érdekesség hátha érdekel:

Hatóanyagai:
- almapectin
- számos vitamin
- ásványi anyagok
- mikroelemek
- enzimvegyületek
aminosavak
- számos egyéb hasznos összetevõ /kutatások 90 különbözõ összetevõt igazoltak/.
jótékony hatással van izületekre, serkenti a nyáltermelést, kálium és kálciumtartalmú és magnéziumot plussz antioxidánsként sok béta-karotint is tartalmaz.
Salaktalanító és méregtelenítõ hatású.
Üdv.


Lóherba, + mindenki hol vagytok??? :confused:

Edited by spencer, 2009 március 2. - 21:54.


#186 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 22:16

Lóherba, + mindenki hol vagytok??? :confused:


Zsófi,ha jól tudom, még Németo.-ban...

#187 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 20:41

Az lenne a kérdésem, hogy van-e vmilyen gyógynövény vagy gyógynövény keverék, ami segítene a lónak felépülni az ínszalag szakadásból. Más ötletek is érdekelnek, mint pl mágneses izék vagy fényterápia meg hasonlóak! Elõre is köszi!

#188 Babóca

Babóca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 6. - 14:23

Bazsi5678 olvastad a topic elejét? Mert ott írják ezt a lóherba keveréket, amit lovasboltban is lehet kapni. Azt mondják, hogy elég sok mindenre jó. Valaki patára használta.

#189 Babóca

Babóca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 17:29

Valaki tudja, hogy pontosan milyen gyógynövényekbõl keverik ezt a lóherbát? Mert itt Kaposváron nem biztos, hogy meg tudom venni kikeverve.

#190 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 18:23

www.loherba.dzsar.hu érdeklõdj ott. Azt hiszem van webshop is.

#191 Babóca

Babóca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 14. - 8:35

Köszönöm LANDGRAF, de nincs Webshop. Idõközben találtam egy vadászboltot nálunk, ahol forgalmazzák, és meg tudják rendelni.

#192 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 14. - 11:04

A nagylovas.hu-n tudsz rendelni, ha jól emlékszem. *utána olvastam el a teljes hsz-t, a vadászbolt is nagylovasos. :D

Edited by chyki, 2009 augusztus 14. - 11:05.


#193 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 17. - 7:28

Az augusztusi havi Reiter Revue-ben olvastam egy ,szerintem, jópofa ötletet. Gyerekkoromban sokat karamellizáltunk cukrot, amit dióval kevertünk össze. (Talán ezt hívták "medvecukornak"?) Na most. Kb fél kiló cukrot kell felolvasztani és hagyni,hogy kihûljön. Gyógynövényeket beleszórni, ízlés szerint, és lehet a jószágnak tálalni. Szerintem ötletes...

#194 Emy031

Emy031

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 16. - 23:15

Ha valaki maga gyûjtögetne kedvencének gyógynövényeket... -nehogy rosszat szedjen - EZEKET MÉG VÉLETLENÜL SE!!!
http://www.mkk.szie....mnov/mnlist.htm (Szt. István Egy.)
/- különösképp: 268. , ill. 35. , .../
Üdv. :)

#195 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 17. - 1:24

Gyerekkoromban sokat karamellizáltunk cukrot, amit dióval kevertünk össze. (Talán ezt hívták "medvecukornak"?)


Gyermekkorom kedvence, a nagymamám szokott készíteni. De ezt grillázsnak hívják.

#196 bucsi

bucsi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 19:00

nem tudjuk vlki honnan tudnék utifüves lóherbát szerezni? nagylovasba voltunk..hat hete nincs nekik. :/ éskénemár nagyon.

#197 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 19. - 21:49

Erdõkertes, Rózsavölgyi kft. Interneten megtalálod õket :)

#198 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 28. - 12:37

Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy honnan lehet lóherbát szerezni mostanság? Mondjuk egy hónapon belül. :ang: Az Imagine-t hívtam fel, mondták, hogy nagyon akadozva jön a dolog, nem is tudják mikor lesz, érdeklõdjek. A Nagy Lovas dettó, azt mondja hónapok óta nem kaptak. (Aki tõlük szerzi be, ugyancsak ezzel néz szembe.) Az itt ajánlott Rózsavölgyi Kft-t nem találtam a neten. Akkor nem is érdemes keresni? Ki tud errõl valami ÚJ infót? Köszönöm elõre is!

#199 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 28. - 13:58

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy honnan lehet lóherbát szerezni mostanság? Mondjuk egy hónapon belül. Az itt ajánlott Rózsavölgyi Kft-t nem találtam a neten.

Akkor nem is érdemes keresni? Ki tud errõl valami ÚJ infót?

Köszönöm elõre is!



Mássz egy kicsit feljebb Rózsahegyre.
Erdõkertesen vannak.

#200

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 28. - 14:35

Náluk lehet is rendelni! :)