Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lábproblémák


  • Please log in to reply
1887 válasz a témához

#81 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 5. - 22:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Vigasz: van ami magától nem gyógyul meg. Mitõl repedt meg? [/QUOTE]Ezt én is tudom... de egyenlõre még orvos nem látta. és már egyáltalán nem ülnek rajta, mert iszonyúan fájlalja.. Azt, hogy mitõl repedt meg, nem tom. Azt mondták, hogy az egyik lovaglásról a másikra történt... Ja, és arról a lóról van szó, amelyiken az adataimban lévõ képen lovaglok!!!Borcsa [ Június 06, 2004, 11:47: Az üzenetet átszerkesztette: Borcsa ]

#82 Bonetty

Bonetty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 12:31

Sziasztok!érdekes dolog történt nemrég a lányom ugrólovával kapcsolatban. Tavaly került hozzánk a paci, amelyik 9 éves. Elõzõ gazdájával szép eredményeket értek el. Mi most új edzõhöz kerültünk, aki azt mondja a lóra, hogy szájsánta. (Szerintem ügetésben csoszogósan teszi a lábait, egyáltalán nem sántít.) Ezért futószárazásra kötelezett, nem is ugrathatok vele.Meg tudja ezt nekem valaki magyarázni?Köszi!Bonetty

#83 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 13:50

Dél-Alföldi Gondoltál már az úsztatásra? Nem vagyok hozzáértõ, de ha tudnál csinálni valami medence-szerûséget vagy valami kis tavat... Talán jó lenne. Így, fõleg amíg gyengébb, a saját súlyát sem kell cipelnie, viszont tudna erõsödni. Külföldön mintha a versenyistállókban lenne külön uszoda rész néhol.Azt nem igazán sejtem hogy kéne megcsinálni. Egyszer tv-ben láttam olyat, hogy a földben volt egy árok, ami fokozatosan mélyült, aztán egyenes lehetett már az alja. Feltöltötték vízzel, bevezették a lovat, elúsztatták az egyik végéig, ott megfordították, vissza, fordulás, és így úszkált a ló fel-le. Van egy olyan érzésem, hogy a kerti tavakba való nejlon nem lenne jó az aljára. Talán beton :confused: ? Mondom, ehhez a részéhez nem igazán értek. Az árok kiásása még megoldható.

#84 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 7:25

Neduddki !Én is gondoltam már usztatásra . Tõlünk 4 km-re van az élõ Tisza és egy pár holtága . A holtágba gondoltam usztatni egy másik felnõtt lóval , mondjuk az annyával . Odáig meg lószállítóval viszem és nem kell 4 km-t sétálnia amig nem bír .Beszéltem egy gyógytornász nõvel - ember tornász - aki jár hozzám lovagolni hogy gondolja végig találjunk ki valamit az ember masszásból kiindulva lóra . Most ezt próbálom . Sajnos még mindig nem engedték haza a kórházból , még mindig két hetet mondanak . A gipszrõl próbálják leszoktatni .Volt itt pár éve egy pasi Kanadából és szeretett volna egy ló usztatót építeni referencia ként mindenféle ellenáramoltató gépekkel , de senkinek nem volt rá több millája .Én meg akkor csak magán lótartó voltam , igy engem sem érdekelt , most már édekelne de a pasit nem tudom megtalálni .

#85 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 10:52

Akkor hajrá, vannak lehetõségeitek! Én drukkolok!Majd szólj, ha van valami fejlemény.

#86 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 23:55

Számomra új dologgal találkoztam: patkókelése v. patakelése lett a lovamnak. Nagyon csúnya, de nem veszélyes. A ló lovagolható ettõl.Ez a dolog úgy keletkezik, hogy a ló lefekszik, a pata szélével megnyom egy eret a könyökhajlatában, az ér elpattan és bevérzik a terület. A kezelésére egyelõre jód-káli kenõcsöt ajánlottak, állítólag néhány hét alatt felszívódik. [url="http://"http://kep.tar.hu/aniko_bujdoso/index.phtml?aid=27656499&pid=5421189"]Fotók itt.[/url]

#87 Zsolt_969

Zsolt_969

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 25. - 23:54

Sziasztok!Én új vagyok itt, és a segítségeteket szeretném kérni. Az a helyzet, hogy szeretném megtanulni a patkolás "mûvészetét" Posted Image ,de sehol sem találok ezzel kapcsolatos segédanyagokat, se boltokban, se a TV-ben nem adnak valami ezzel a témával foglalkozó dokumentumfilmet (pedig az MTV 2 vagy a Duna TV mûsorszerkezetébe simán beleférne...)Szóval az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok véletlenül valami internetrõl letölthetõ videót ezzel kapcsolatban? Bármi jól jönne, ami a patkolásról, körmölésrõl, egyszóval pataápolásról szól.Ha valaki tudna ebben segíteni, azt nagyon megköszönném!Üdv: Szabó Zsolt

#88 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 26. - 19:26

Zsolt!A patkolás is egyike azon tudományoknak, amiket nem lehet és nem is szabad könyvbõl, filmrõl, képrõl tanulni. Sokkal inkább kívánatos elszegõdni egy JÓ kovácshoz - aki magyaráz is, nem csak leshetsz mellette - és nála megtanulni.Nem hiszem, hogy jó lenne, ha akkor állnál el az önképzéstõl, mikor már sikerült belevágnod, vagy megszegelned...Sok sikert a tanuláshoz!

#89 Zsolt_969

Zsolt_969

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 26. - 20:16

Köszi a gyors választ, ez már megtörtént, csak szeretnék több helyrõl informálódni, további segédanyagokat is szerezni. Szóval ha valaki tud letölthetõ videókat, képeket a patkolással kapcsolatban, azt megköszönném.

#90 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 28. - 11:37

Sziasztok. Tegnap a tatári kovácsolódásról hazaérkezvén, bár nagyon kialvatlan és fáradt voltam, az elsõ dolgom volt kimenni a lovamhoz.Szerettem volna végre egy jót lovazni, mert lassan egy hete nem ültem rajta. Elõször a lányom ült fel, a levezetõ séta után azonban az ügetéskor észrevettem, hogy a ló sántít. Megnéztem a lábait, felvettem a patát, de semmi különöset nem vetem rajta észre. Aztán mégiscsak észrevettem, hogy a bal elsõ pata, egy kicsit melegebb mint a jobb elsõ. Nem volt forró, de egyértelmûen megállapítható a hõmérséklet különbség. Lehet ez esetleg savós patairha gyulladás? A sántítás nem látványos, de észrevehetõ volt. Azt nem látom hogy a boxban túl sokat pihentetné azt a lábát. Vagy lehet patahenger gyulladás?

#91 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 28. - 12:00

Boróka, lehet hogy csak rálépett egy kõre és megnyomta a patáját, viszont nem érdemes találgatni, hívjál kovácsot vagy orvost...

#92 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 28. - 12:38

Most beszéltem az állatorvossal, pihentetést ajánlott, késõbb esetleg röntgent. Kicsit beszûkült patája van, azt mondja ilyen esetben gyakrabban fordul elõ a patahenger gyulladás. Mindenesetre kijön megnézni.Azért érdekelne a dolog mert attól félek, hogy esetleg a múlt heti túra következménye ez. Igaz annak már több mint egy hete, ha attól lenne baja, akkor már hamarabb ki kellett volna jönnie a bajnak. Ha meg savós patairha gyulladása van, akkor az lehet a rossz takarmányozástól is. Nem?

#93 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 5. - 13:07

Sziasztok!Én lovagolok egy pacit, aki tegnap elkezdett sántítani. Igazából nem sántított, csak nyom egy kicsit a jobb elsõ lábára. Megnéztem: paták rendben, nem volt melegebb se a patája, se a lába, nincs duzzanat. Megerõltetve nem volt. Attól lehet kis sántítás, hogy esetleg rosszul lépet és meghúzta a lábát? Elõfordul ilyen a lovaknál?Lehet hülyeséget kérdezek, de nincs ebben tapasztalatom, nem értek hozzá és ötletem sincs miért sántít. Nem ugrottunk, nem voltunk terepen, nem lovagoltam sem többet sem másképp mint szoktunk és rendesen bemelegítettem a lovat, még az se lehet hogy amiatt húzta volna meg az izmát mert nem volt bemelegítve. Nagyon aggódom, hogy mitõl lehet. Szerintetek???

#94 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 5. - 17:22

Senki nem segít? :huppAnnyira aggódom a pac miatt. Valaki mondjon már valamit, de ne azt hogy akármi is lehet a baja...A súlyos lábsérülést mirõl lehet felismerni? Ha nem meleg és nem dagadt és nem deformálódott el a lába (értsd nincs kitüremkedés) akkor csak húzódás? Biztos?Adjatok légyszíves valami támpontot!!! S.O.S.

#95 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 5. - 17:24

Posted Image Posted Image Így szerettem volna, de ezt még gyakorolni kell

#96 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 14:27

Pluto!Ha valamit nem tudok és izgat a ló lábának a sorsa, akkor állatorvost hívok és vele megnézetem.Õ vagy javasol ultrahangot, vagy nem.De itt vakon kérdezõsködni, hogy mi, vagy mitõl lehet..már ne is haragudj...Lehet rossz lépéstõl, rossz mozdulattól is bármi..még súlyos dolog is.. [ Július 06, 2004, 14:28: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#97 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 11:47

Ilus, ha jól veszem ki a szövegbõl nem Pluto lova, ergo nem az õ dolga állatorvost hívni. Csak aggódik, na Posted Image Pluto, ha erõteljesen sántít (értsd: jó nagyokat bólint a fejével és láthatóan a legminimálisabb ideig terheli a lábát lépéskor, álláskor egyáltalán nem terheli) és az elmúlt 2 napban nem javult, szólj, hogy nézze meg a doki.Tényleg nem lehet látatlanban semmit se mondani.Ha csak enyhén sántít, vagy javult és nem látsz semmilyen külsõ indokot (duzzanat, gyulladás, sérülés stb.) akkor hagyd pihenni, az idõ a legtöbb bajra megoldás.Ha megnyugtat, mondok pár példát az egyszerûre: izületi rándulás (váll, lábtõ, ritkán térd, egyéb), húzódás, ütés, patanyomás stb.Ha ijeszgetni akarnálak: súlyos lábsérülés is lehet elõször tünetmentes: az ínszakadás pl. sokszor másnapra "durran be", aztán 3-4 hónap pihi-karám+kezelés. De a legtöbb súlyosnak azért vannak tünetei (pl. savós patairhagyulladás, ínszakadás, porcleválás + még millió féle baj).Remélem már jól van a pacc és nem is aktuális.

#98 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 12:54

KÖszi Vegeta!Valóban nem az én lovam, de néhányan már megnézték a lovardából és bár már 2 nap eltelt, még mindig semmi külsõ nyoma a problémának (írtad esetleg másnapra durran be az ínszakadás). Tegnap megnéztem, állásban rendesen rááll, nem kiméli csak olyan furcsán lépeget, azt mondják valószínüleg ütés vagy húzodás lehet (elég gyakran összetûzésbe keveredik a karámtársával és bár verekedni nem szoktak, mert õ rangsorban az elsõ, a másik szegény elmenekül, de azért szokott erõt fitogtatva idétlenkedni a karámban). Azt mondják, lehet egy ilyen alkalommal húzta meg a lábát, csak azt nem tudtuk kideríteni, hogy vajon hol van a probláma (váll, vagy térd)bár inkább a váll húzodásra szavaznak.Ma kijön a gazdája és kimondja az áment, hogy mi legyen vele: orvos vagy még egyenlõre csak pihi.Azért ha érdekel benneteket (tapasztalatnak esetleg) elmesélem majd, hogy mi lett a dolog vége, kellett-e orvos és ha igen az mit mondott.Hátha másnak is lesz ilyen esete. Remélem azért semmi komoly, mert nagyon aggódom a paciért, egy tündér bogár!Köszi a segítségeket.

#99 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 14:06

Ilusta!Igazán nem haragszom, bár nem értem a stílusát a hozzászólásodnak. Segítséget kértem ahhoz, hogy meg tudjam ítélni mennyire lehet súlyos a helyzet és hogy bár nem az én lovam, de hívjak-e hozzá állatorvost. Tulajdonképpen miért is részedrõl ez a " de itt vakon kérdezõsködni...már ne is haragudj..."???Támpontot kértem, nem pontos diagnózist!!!Azt hittem fordulhatok olyan emberekhez akik tapasztaltabbak, mert több éve lovagolnak, vagy ne adj isten azon szerencsések táborába tartoznak, hogy lovuk van és ezért többet tudnak az ilyen dolgokról mint jómagam, de látom azért itt is megkapja a magáét a segítséget kérõ kezdõ!!

#100 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 14:49

Plutó!Ilusta (szerintem) azt akarta mondani, hogy köztünk nagyon kevés az állatorvos, és felelõsséggel senki nem mer távdiagnózist felállítani. Azon se lepõdj meg, ha nem kapsz azonnal választ, mert akik igazán értenek a lólábakhoz, ritkábban járnak erre. Én is gondolkoztam, hogy válaszoljak-e neked, de csak okoskodásnak tûnt volna, így hallgattam.Tényleg a legjobb ilyenkor azonnal állatorvost hívni.

#101 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 15:08

Bocs ha nem voltam érthetõ illetve félreérthetõ voltam. SEnkit nem akarok letámadni.Én nem távdiagnózist kértem és nem is azt hogy állatorvos mondja meg így láttatlanban, hogy mi van, hanem tényleg csak annyit (amit egyébként kaptam is) hogy segítsetek abban, hogy meg tudjam ítélni a gond súlyát. Azért kérdeztem, hogy lehet-e húzódás, esetleg mirõl ismerem ezeket fel. Nekem nincs lovam (csak kutya, macska és gyerek) és még nem találkoztam lesántult lóval, egyszerûen azt se tudtam, hogy mitõl lehet ilyen. Senkitõl nem vártam, hogy mondja ki, hogy "szerintem ez és ez a baja". Csak támpontot, mert teljesen tanácstalan voltam és azt se tudtam megítélni, hogy állatorvost kell-e hívjak. Kutya, macska és gyerek esetében meg tudom ítélni mikor kell orvoshoz rohanni, de ló témában még nem vagyok járatos.Sürgetést meg csak azért írtam, mert tényleg nagyon aggódtam a paci miatt, de mivel nem az én lovam és nem tudom melyik állatorvost szokta hívni a gazdája így úgy gondoltam mielõtt elkezdek állatorvost hivogatni (esetleg egy olyan dolog miatt, amiért nem is szoktak), jó lenne tudni, hogy biztosan kell-e hívnom valakit. Szóval ennyi.Mindegy, már megnyugodtam, ma megnézi a gazdája is és dönt.

#102 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 8. - 9:52

Pluto!Én sem akartalak letámadni.De a dolog súlyát sem lehet távolról megítélni.Ehhez még az sem elég, ha a tulaj vagy más látja a lovat.A lényeg: én mindenképpen orvost hívtam volna, hívnék, õ tudja csak eldönteni mennyire súlyos.Még valami:Ha még elsõre nem is látszik komoly dolognak, kezelés hiánya miatt, akár súlyossá is válhat.Üdv.Ili [ Július 08, 2004, 09:53: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#103 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 8. - 11:53

Szia Ilusta!Na mindegy. Köszi a segítségeket. A gazdája megnézte, azt mondta nem gond. Orvost nem hívott. Azt mondta már javul, biztos meghúzta amikor a karámban civakodott a másikkal.Ha nemkem lesz saját lovam azért én hívni fogok állatorvost.Köszi szépen

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 8. - 12:17

Itt a lovastársam orvost hívott, mert beszûrõdött a lova lába és megerõltetve sem volt..A doki megultrahangozta, egy kicsi elváltozást látott, pihenést javasolt.Pár nap múlva a lábán semmi sem látszott, már nem sántított, újabb ultrahang, tökéletesen rendben volt..mint kiderült a srác nagyon meghúzta az ínvédõt..Tehát állatorvos nélkül is simán rendbejött volna, de jobb a békesség..Remélem annak a lónak sem lesz komolyabb baja..

#105 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 10. - 9:13

idézet:
mint kiderült a srác nagyon meghúzta az ínvédõt.. [/QUOTE]Na ez érdekelne engem....Ugyanis hallottam, hogy az ínvédõvel és a fáslival is akadhatnak gondok. :rolleyes: Szóval milyen erõsen kell meghúzni õket?Okozhatnak e komoly bajt?Mindig félek kicsit, mikor fáslizok, vagy ínvédõt rakok fel. :rolleyes:

#106 Hitachi

Hitachi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 12. - 8:50

Szia Dodó!Valóban vigyázni kell az ínvédõvel és a fáslizással is! Az ínvédõt nem igazán lehet túlságosan meghúzni, de a fáslit annál inkább!Az ínvédõnél figyelni kell arra, hogy a belseje teljesen tiszta legyen, ne legyen sáros, homokos, mert az feltörheti a lábát! A fáslizás egy kényes téma, tapasztalt embert kell megkérni arra, hogy tanítson meg a szabályos fáslizásra.

#107 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 12. - 9:57

Köszi Hitachi! Posted Image Ja igen, azt is hallottam, hogy a gumis fáslit is egészen másként kell fölrakni, mint az istállófáslit.Milyen bajokat okozhat, a túl szoros gumisfásli???Valami olyan pontot kell kitapasztalni, hogy ne is legyen túl szoros, de ne is csússzon le munka közben.Hát ez nagyon nehéz...Szerintem...Meg kéne tanulni jól és szépen is fáslizni. Posted Image

#108 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 12. - 11:38

rugalmas fáslinál hátul, az ín felületén meghúzod, elöl, a csonton viszont csak átvezeted, aztán hátul az ín oldalon megint meghúzod, elöl megint csak átvezeted annyira szorosan csak, amennyit a fásli húzás nélkül enged. Így az ín a szorosabban történõ húzás folytán alátámasztásra kerül, elöl viszont nem olyan szoros, így nem szorítja el az ereket, egyebet, nem vájódik bele a lábába és nem érzi úgy a szegény pacc, mintha gipsz lenne a lábán. Ha izomból meghúzod körbe, akkor ugye a rugalmasság már nem ér semmit, mozdulatnál már nem tud többet nyúlni és a fásli így többet árt, mint amennyit használ.Mondjuk én nem használok fáslit, se ínvédõt, de biztos hasznos tud lenni.

#109 Hitachi

Hitachi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 14. - 9:06

Szia Dodó!Valóban az istálló fáslit teljesen másként kell a ló lábára helyezni, hiszen annak a feladata a láb vérkeringésének a fenntartása. Az istálló fáslizás úgy történik, hogy nem túl szorosan, egyenlõ erõsséggel tekered fel körbe, és egészen a csüdig leviszed! Fontos, hogy fáslirongyot tegyél alá, amit elõtte leellenõriztél, hogy teljesen tiszta! Mert ha egy kis szalma alákerül, az nagy bajt okozhat!A munkafáslinál arra kell még figyelni, hogy a rögzítõ tépõzár soha ne keüljön hátra, lehetõleg külsõ oldalt legyen, mert ha hátra kerül, az megnyomhatja az inát! Ha még mindig nem tudtál senkit megkérni arra, hogy mutassa meg a helyes fáslizást, akkor ne nagyon használj munkafáslit! Elég kényes egy szerkezet a ló lába, úgyhogy várd meg a szakembert!

#110 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 15. - 22:54

Sziasztok!Szeretnék tanácsot kérni. Van egy ló, akit lovagolok, vagy is, hogy most csak lovagolnék, de egy terep alkalmával lesántult (nem én vittem ki terepre). Meg van dagadva az egyik lába, de mind a kettõ fáj neki. A kérdésem az, hogy szerintetek meggyógyulása után érdemes - e fáslizni a lábát a következõ, hamar bekövetkezhetõ lesántulás megelõzésére?

#111 Hitachi

Hitachi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 11:49

Szia Jucuus!A fásli nem old meg mindent! Legelsõ feladat az lenne, hogy állapítsátok meg, hogy mi pontosan a baja! Melyik lába fáj,esetleg ultrahanggal vagy röngennel! Utána ezt a betegséget ki kell pihentetni, és ha minden jól megy, akkor semmi sem kell a lábára! Az egyik lovamnak a csüdegyenlítõ szallag húzódott meg, sétált kézen közel három hónapot, újra munkába hoztam és a mai napig rendszeresen ugrok és versenyzek vele! Csak ínvédõt használok, még versenyeken is!

#112 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 12:59

A lónak megvettem a fáslit. Érdekes volt, mert a bal eleje meg volt dagadva, és a jobb elejére húzott. Mivel kifútós boxban van másik két lóval egyetemben, így nehéz pihentetni. A csõdör mellé meg nem kötik be. Már jól van. Igaz meg van dagadva a lába még mindíg, de már nem fáj neki. Aranyos, mert megmutatta, hogy nem fáj a lába. Bakolt, meg ilyenek.

#113 Hitachi

Hitachi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 15:33

Akkor minden rendben van!Ennek örülök!

#114 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 16:12

vegeta!Hitachi!Köszönöm szépen mindkettõtöknek. Posted Image Persze, én is félek az esetleg kialakulható bajoktól, így nem kockáztatok. :rolleyes: Most ismét baj van Meteor hátuljával (Õ az a ló akin lovagolni szoktam).Edzõm azt állapította meg, hogy bevizesedett a csüdje.Mindkettõ a hátsó lábakon.Most a héten csak fáslival vittem ki (nem gumis), edzõm ellenõrizte persze a fölhelyezését.Azt mondta nem hinné, hogy sokat segít, de nem ront, így rárakhatjuk.Szerinte megerõltetéstõl van.Ugyanis most 3 hétig lovagolták itt táborosok, a legtöbbet futószáron ment, voltige-ba.A kiskörön a sok vágta nem igazán tett neki jót.Lehet benne valami.Szerintetek??Mit tudnék csinálni??A lába a csüd fölött puha, néhol meleg.Jól be lehet nyomni mindkét lábán, mindkét oldalt.Nem fájlalja.Kenem propolisz krémmel is, nem tudom mit tegyek igazából.Kérlek, ha tudtok valamit mondani, azt nagyon megköszönném. Posted Image

#115 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 20:33

A fásli meg az ínvédõ.Gondoltam írok ezekrõl egykét gondolatot,ahogy itt olvastam,hogy mire jó,mikor használ.Valaki soha nem használja egyiket sem,valaki meg a karámba sem teszi ki a lovát ínvédõk és pataharang nélkül.A pataharang más dolog,akinek kell a pacijára,az biztosan tesz is rá,nem nehéz megállapítani,hogy mikor szükséges.Az én ismereteim a fásliról természetesen némiképpen hiányosak,de a használatához a mikor is miérthez,annyit tudok,hogy bár sokan nem használnak ínvédõt,meglehetõsen hasznos kis dolog,egészen egyszerûen arra való,hogy MEGELÕZZÜK a sérüléseket.Így százalékosan kisebb az esély arra,hogy beüti,meghúzza,esetleg megerõlteti a lábát.De természetesen nem biztos védelem ez sem,mint semi más sem az.A fásli.Hogy egy edzõmet idézzem: "amelyik ló egyszer fáslizva volt,azt már élete végéig kell".Szerintem a mondat nem szószerint értendõ,de a lényeg az,hogy ha a pacinak már korábban volt egy komoly sérülése,vegyük például az ínszalagszakadást és a gyógyulást követõen fáslival dolgoztunk vele (mert ugyanis szinte muszáj az ilyen sérülések után fáslizni), bármennyi idõ eltelte után sem cserélhetjük le azt a fáslit ínvédõre!Hogy miért?Mert a legfontosabb különbség a fásli és az ínvédõ között,hogy az ínvédõ "csak" védi a lábakat, a fásli TARTJA az inakat.Ha például a pacinkkal csak fáslival dolgoztunk jó ideig (korábban említett sérülésbõl fakadóan) és ne adj isten,elszakad a fásli mielõtt terepre mennénk,és úgy megyünk ki nem éppen sétaterepre.......ne csodálkozzunk,ha a pacink inai másnapra olyanok,mint egy hordó (úgyértem be lesznek dagadva).Én egy emberke lovát lovagolom másfél éve,10 éves kisbéri herélt,fiatalkorában széthajtották versenyeken,semmit nem foglalkoztak a lábával,ahogy lesántult és használhatatlan lett,eladták,egy olyan emberkéhez került,aki betette a lovat egy kábé 30 négyzetméteres karámba TELJESEN EGYEDÜL,a tökéletes származású kisbéri egy év alatt úgy meghízott,hogy a kocsiló nóniuszok között is ledagizták volna.A lába nem bírta a súlyát,akkor is be volt durranva kábé mind a négy....Ekkor megvette a mostani gazdája,elkezdtek vele dolgozni,szinte csak én lovagoltam,ugrottam is vele 130 cmt is, tökéletes formában volt,jókedvû és élénk volt,és egyszerûen gyönyörû,semmi baja a lábának sem.Versenyre is elmentünk vele,hangsúlyozom,hogy CSAKIS fáslival dolgoztam vele MINDIG,ha csak lazulós napot tartottunk épp,ha szõrén ültem fel,akkoris.Aztán a gazdija egyre többet járt vele terepre,méghozzá olyan vágtaterepre,ahol jó mókának tûnt szinte semmi bemelegítés után fulltempóval néha fél órákig is döngetni,természetesen a ló lábán semmi nem volt....Egy ideig bírta szegény,majd természetesen 4 lábára sántult le...A sztorit ismerjük,fél év múlva nemrég kezdtem vele újra dolgozni...Remélem a kedves gazdi nem kezdi el újra gyilkolni a saját lovát...Én sajnos nem leszek most egy hétig,megyek a kicsikémhez lovastáborba:) Egyszer majdcsak kinövök belõle.Jó lovaglást mindenkinek,és a példákból okulva vigyázzunk a lovaunkra,mert mint tudjuk,a lónak a lábában lakozik a lelke.

#116 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 18. - 20:36

Dodó! kend be sárral!Komolyra fordítva a szót: valószínû, hogy egy kis kímélet, pihentetés nem hátrány ebben az esetben. A duzzadt ízületre pedig tegyél vizes agyagot, amit naponta kétszer újíts meg. Ez legkönnyebben úgy kivitelezhetõ, hogy egy megfelelõ méretû rongyba tegyed a vizes agyagot, ezzel fogd körül az ízületet és fáslival rögzítsed. A rongyot és a fáslit a kezelés végén valószínû másra már nem lehet használni. Ezt a pakolást nap közben kevés vízzel lehet utánnedvesíteni, de általában fél nap alatt nem szokott kiszáradni.

#117 Hitachi

Hitachi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 7:42

Szia Dodó!Azt jól láttad,hogy ez az ízületi probléma a megerõltetéstõl van! Az a megoldás teljesen jó, amit furioso ajánlott. Az agyagnál jobb a LEGTEND nevezetû készítmény, bár jóval drágább! De ne ijedj meg, mert ha megnézel egy ugrólovat, ami mondjuk rendszeresen, vagyis minden hétvégén versenyez, akkor ezeket a dudorokat azon is megtalálod! Én errõl Dr. Jármi Mikivel konzultáltam, és azt mondta, hogy nem kell kétségbe esni, nem zavarja a lovat, de amíg versenyben van a ló, addig nagy a valószínûsége, hogy ezek meg fognak látszani! Nem fáj neki, csak jelzés a terhelésre. Ne aggódj, ettõl nyugodtan mehetsz vele lovacskázni!

#118 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 13:26

Köszi szépen nagyon!! Posted Image Hol lehet ilyet kapni?Az állatpatikában, az állatboltban, vagy a gyógyszertárban is???Mindenféleképp kipróbálom amit mondtatok.Hogyha nem is olyan nagy baj, akkor nem aggódok annyira.Megpróbálom megtenni a lehetõ legtöbbet.A múltkor ültem rajta persze fáslival, mit mostanában mindig.Az óra végére nem volt annyira földagadva, nem volt olyan puha, viszont mikor leellenõriztem, megnyomkodtam akkor az egyik hátsót kapkodta föl.Ilyet még nem csinált, eddig nem fájt neki, egyáltalán.Majd szerdán megnézem, mi lett,, mert mostanában nem igazán birok kijutni.Remélem semmi baj...Tényleg köszi a tanácsokat. ;)

#119 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 15:10

Dodó, LEGTENDet lovas boltokban biztosan kapsz. Én is azt használtam Ramóna lábára egészen addig, amíg nem vettem Lovasboltos Katitól egy Marstall kencét. Állítom, hogy csodaszer! Minden nap (lovaglás után) bekenem vele a ló lábát, és mostanában nem sántikál!!! (Kopp-kopp-kopp.)

#120 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 20:39

Oké, kösz Aniko!Megszerzem mindenféleképp! ;)