Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vegán-, lakto-, lakto-ovo-, és szemivegetarianizmus.


  • Please log in to reply
244 válasz a témához

#161 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 25. - 19:27

Dolgozik hozzátartozód Budán? :gm:

#162 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 25. - 21:27

Igen, miért?

#163 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 25. - 21:35

Hát, majd hozza a muffint nekem. :D

#164 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 18:08

Talán a közeljövõben a vegák is ehetnek húst? :rolleyes:

#165 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 19:26

de ez attól még hús marad. ami valaha malacból vagy egyébből származott... :P :)

#166 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 19:30

Másfelõl meg a vegetárok egy része azért nem eszik hussst, mert hogy nem egészéges. Nem ideológiai alapon, hanem mert nem.

#167 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 19:34

nemtom, nekem több az olyan vega ismerõsöm, aki ideológia miatt nem eszik.

#168 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 19:48

Az baj. :D Mármint a szememben, mert én semmilyen fanatizmust nem kedvelek. Gondolom, megint vesztettem népszerûségembõl. :D

#169 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:08

Örni, nem tudom, mitõl fanatizmus az, ha valaki szereti az állatokat - élve, és nem tányéron szervírozva.

de ez attól még hús marad. ami valaha malacból vagy egyébbõl származott... :P :)


De aki ideológiai alapon nem eszik állatot, azt egy fehérjébõl szintetizált izomdarab elfogyasztása nem zavarja, mert a fehérje gazdájának nem kellett az életét adnia a mûvelethez, már ha úgy intézik. De ezt a cikkben is írják.

#170 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:17

Én megjelenési formától függetlenül szeretem õket. :ang: :D És baromira nem tudok egyetérteni a meggyõzõdéses vegákkal, bár amíg nem akarnak megtéríteni, nincs baj. Több kaja marad nekem... .gm: Bár azt szeretem, mikor valaki felvilágosít, hogy nem is lehetek "igazi állatbarát", ha eszem húst. Jó, akkor nem vagyok az, na bumm.

#171 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:28

Örni, nem tudom, mitõl fanatizmus az, ha valaki szereti az állatokat - élve, és nem tányéron szervírozva.
De aki ideológiai alapon nem eszik állatot, azt egy fehérjébõl szintetizált izomdarab elfogyasztása nem zavarja, mert a fehérje gazdájának nem kellett az életét adnia a mûvelethez, már ha úgy intézik. De ezt a cikkben is írják.

A fanatizmus az fanatizmus, bármire vagy bármi ellen irányul. És éppen azért nem kedvelem, mert a fanatikusnak csak azt az egy hiányzó chipet kell berakni, és megy, nem törõdve semmivel.

#172 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:32

Én ezt csak azért nem értem, mert szegény növények is éreznek és szenvednek. Max nem tudnak olyan hangosan kiabálni...

#173 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:34

Más vegák nevében nem nyilatkozhatom, de én egy szóval se mondtam, hogy szeretem a növényeket. :gm: Hogy fusson az eszme: a lószeretõ emberek többsége (feltehetõleg) nem akar lovat enni. (Kivétel erõsíti a szabályt, bár ennek a mondásnak semmi értelme.) Kutyások többsége Kínában visszautasítaná a kutyahúst. Macskások macskát nem szoktak fõzni. Hát én meg minden állatot szeretek. Szerintem ennyi az elmélete az egész óriási és érthetetlen fanatizmusnak. (Hogy az ördög vigye a szektás gonosz lelkemet.)

Edited by Repülõrajt, 2010 január 12. - 20:42.


#174 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 20:35

a csirke se kiabál, amikor az áramos vizben van a feje :gm:

#175 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 21:07

Más vegák nevében nem nyilatkozhatom, de én egy szóval se mondtam, hogy szeretem a növényeket. :gm:

Hogy fusson az eszme: a lószeretõ emberek többsége (feltehetõleg) nem akar lovat enni. (Kivétel erõsíti a szabályt, bár ennek a mondásnak semmi értelme.) Kutyások többsége Kínában visszautasítaná a kutyahúst. Macskások macskát nem szoktak fõzni. Hát én meg minden állatot szeretek. Szerintem ennyi az elmélete az egész óriási és érthetetlen fanatizmusnak. (Hogy az ördög vigye a szektás gonosz lelkemet.)

Elmondom, mirõl és hogyan beszélgetünk.
Én: Nem kedvelem a fanatizmust.
Te: Az atomnak magja is van, és elektronhéja is. A tavasz melegebb, mint a szárazjég. Shakespeare 26. szonettje nem tetszik. Bármirõl beszélek, de fanatizmusról nem. De Ernestnek nyilván nincs igaza.
:dev:

#176 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 21:12

Most már aztán fogalmam sincs, hogy mirõl beszélsz, úgyhogy nem tudok vitatkozni. Csak úgy felvetésképpen, miért rosszabb, ha megvonom magamtól a húst, mert nem akarok állatot enni (fanatizmus?), mintha azt mondanám, hogy jajdeborzasztó, ami a vágóhídon történik az édibédi állatokkal, de azért ide a tányéromra azzal, ami kijön onnan (erre meg nekem van szavam... képmutatás?)?

#177 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 21:32

Én? Most fõleg arról, hogy aki lószeretõ, és nem szívesen eszik lovat, az még nem fanatikus.

#178 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 21:52

a fehérje gazdájának nem kellett az életét adnia a mûvelethez, már ha úgy intézik. De ezt a cikkben is írják.


A kutató társadalmat megismerve én azért erre nem vennék mérget sajnos... :( bár, a lényegen nem változtat túl sokat. és talán mindegy is.

Én ezt csak azért nem értem, mert szegény növények is éreznek és szenvednek. Max nem tudnak olyan hangosan kiabálni...


mindig hülyének néznek, amikor utálkozó pofával metszem a szõlõt... :D egyébként tényleg "éreznek", csak másképp, mint az állatok. volt egy okos olasz bácsi, aki ezt egyszer úgy szemléltette a kisunokájának, hogy szemeket ragasztott a fára... Tiziano Terzani volt a bácsi neve, érdekes könyveket írt. bocs az offért.

Egyébként az én sok ismerõsöm (nem mind), akik meggyõzõdésbõl nem esznek húst, azok nem a "pfuj, hús" elv miatt nem esznek, vagy az állatok iránti empátiájuk miatt, hanem tiltakozásképp az embertelen méreteket öltött gazdaság ellen. (gugli okos a témában, ha vkit érdekel)

#179 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 22:01

"embertelen méreteket öltött gazdaság? " :rolleyes:

#180 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 23:15

Talán a közeljövõben a vegák is ehetnek húst? :rolleyes:


Hát ekkora f.szságot is régen hallottam.

#181 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 0:52

Lesz ez még cifrább is. Mond valamit az a név, hogy Vendéglõ a világ végén (The Restaurant at the End of the Universe)?

#182 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 8:46

"embertelen méreteket öltött gazdaság? " :rolleyes:


nem a magyar gazdaságra kell gondolni, hanem a világgazdaságra. meg a 32ezres tehéntelepekre. nemrég azt hiszem Filly linkelte be az érdekességekhez.

Hát ekkora f.szságot is régen hallottam.


mi ebben a f*szság? hogy vega akar húst enni, vagy a cikk? :)

#183 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 9:45

http://www.vegetaria...idezet_001.html

42

#184 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 10:05

http://www.vegetaria...idezet_001.html

42



:kir: :yeah:

#185 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 10:46

Mikor már önállóan hozhattam a döntést a táplálkozásomról (értsd: nem csak azt ehettem, amit anyu fõzött), akkor egyre inkább kivontam az étrendembõl a húst. Nem volt akkor még semmilyen ideológia, csak annyi, hogy pfúj, nem ízlik! A dolog fokozatosan történt (Mondjuk két évvel ezelõttig még ettem bacont vagy Pick szalámit, de rántott húst majd 10 éve nem.), aztán lassan tudatossá alakult. Egyetlen gyengém a tenger gyümölcsei, de igazság szerint anélkül is tökéletesen megvagyok. (Nagy valószínûséggel pár év múlva már ez sem szerepel az étrendemben.) Nem érzem fanatizmusnak! Nem akarok senkit megtéríteni. Nem mondom, hogy aki húst eszik, az gyilkos és a pokolra jut. Csak szeretném, ha nem néznének emiatt furcsán, rosszallóan rám. Inkább szokásnak, rigolyának nevezném. (Mint ahogy nem veszek állatokon tesztelt terméket, vagy szõrme árut.)

#186 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 11:57

Egészségedre! :) Nem is fanatizmus. Na, majd, ha 10 év múlva beszélgetünk, és valóban még a bélyeget is csak azérr nem nyalod, mert állati enyvbõl van a ragasztó, akkor értékeljük. :)

#187 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 12:13

Tény, hogy vannak olyan emberek, akik alapból kevesebb húst igényel a szervezetük, vagy más jellegûeket, mint ami ma átlagnak számít. ezt már maguk a vércsoportok is befolyásolják, ill. ahogy észrevettem, a társadalmi és korosztálybeli hovatartozás is. És ezzel nincs semmi gond szerintem. Az én édesapám sem fogja soha megérteni, hogy nekem nincs szükségem minden nap egy kiló húsra, ahogy én sem út, hogy kenyér nélkül simán megeszi a kolbászt, de rosszul lesz, ha a borsóra ránéz.
én ezzel kapcsolatban csak egy dolog miatt aggódom: a fiatal lányok (gondolok itt a 12-18 éves korosztályra) körében egyre "népszerûbb" ez a dolog, mondhatni divat lett, de nincs egy épkézláb biosztanár, aki elmagyarázná nekik, hogy az egészséges szervezet kifejlõdéséhez állati zsiradékra is szükség van. (közben persze államilag építik le az általános iskolai természettudományos oktatást)
felnõttként az ember már gondolkodik, és természetesen szíve joga, hogy mindenben szubjektívan döntsön, ezen nem kell, és nem is szabad vitatkozni. csak tényleg nem értem, hol vannak azok az anyukák, "akiknek a gyerekei azt eszik, amit megfõz".

#188 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:17

A bélyeges enyv télleg állati? :eek: :D (Na, én ott vagyok kiakadva, amikor a divat nem csak odáig terjed, hogy mit veszünk fel hanem, hogy mit eszünk, milyen állatot tartunk vagy milyen nemû partnerrel hancúrozunk. :rolleyes: Akkora divat lett pl. a szusi, holott szerintem az emberek 80%-a 5 évvel ezelõtt még behányt volna tõle, most meg sznobságból tolja magába. :rolleyes: )

#189 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:22

A bélyeges enyv télleg állati? :eek: :D


a gumicukor is az :D :D

#190 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:24

a gyümölcstortán a zselé is (ha jól tudom, disznó)

#191 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:28

szeretem a sushis sztereotípiákat. juice, én marhának tudom, de mindegy is, állati eredetû.

#192 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:33

Igen :) Mindenféle zselatinos dolog állati eredetû, csontvelõbõl csinálják.

#193 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 13:49

Húuuh, megnyugodtam! Gumicukorral sem élek. :gm: A zselainnal vannak fenntartásaim.De megnézem anyuéknál a zselatin port, hogy mit tartalmaz. Szerintem olcsóbb E betûbõl csinálni, mint állatkából. Tévedek? :huh:

#194 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:12

nem akarlak elkeseríteni, de az E441 maga a zselatin (az aszkorbinsavnak is van E száma, az E vmi nem feltétlenül szintetikus cucc, hanem egy nemzetközi besorolás). van vega zselatin, de azt általában bioboltokban árulják egy gyakorló vega ;)

#195 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:13

Hát nem tudom hogy olcsóbb lenne-e csak E-ből.. Ugye a kocsonya is azért lesz kocsonya mert a belefőzött csöves csontok belsejében a kötőszöveti fehérjékből a forró víz hatására kiválik ez a kollagén. Aztán még az is lehet hogy baromságokat beszélek de én így tudom.

Edited by tötõ Zsó, 2010 január 13. - 14:14.


#196 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:29

Igazából ezzel sem vagyok elkeserítve, mert a zselatinfogyasztásom kimerül kb. évi kettõben. Kötössszköttök itten folyton csak! :P Na mondjatok vmit a tésztákra, a péksüteményekre, a csokira... :gm:

#197 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:33

biztos hallani akarod? :dev: nem kötökszünk itt, csak jól esik csillogtatni a mûveltségünk :D nekem pl. nagyon hiányoznak cukrászdában a gyümölcsös-túrós sütik, de amióta tudom, hogy a zselatin hogyan készül, nem visz rá a lélek :ang:

#198 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:36

na, jól elindítottam a lavinát, pedig nem ez volt a célom...

#199 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:37

dehogy, csak felhoztad ezt az elsüllyedt topicot ;)

#200 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 14:39

Ja, az alapfelvetésre válaszolva: én nem enném meg a nem állatból készült húst sem. Ennek pedig az az egyszerû oka van -mint leírtam-, hogy a hús nekem nem finom. Ettem pl. szójapörköltet, de nem ízlett, mert nagyon hasonlított az íze a húséhoz. (Most a húsimádok biztos a fejükhöz kapnak. :gm: )